Hirdetés
- Fórumok
- Üzlet és Szolgáltatások
- Telekom mobilszolgáltatások
- (kiemelt téma)
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Akciófigyelő: Dömpingáron adja az Earfun a zajszűrős fejhallgatóját
- Elirigyelte a Vivo az Oppo 10x-es zoomkameráját
- Az S25-ön is kipróbálható a One UI 9
- Honor 600 – kezes, kitartó, költséges
- Bemutatkozott az Oppo kamerás csúcsmodellje
- Hogy bírja a Xiaomi 17T Pro az egész napos városnézést?
- Mobil flották
-
76100 - 76001
147692 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 77901 77900 - 77801 77800 - 77701 77700 - 77601 77600 - 77501 77500 - 77401 77400 - 77301 77300 - 77201 77200 - 77101 77100 - 77001 77000 - 76901 76900 - 76801 76800 - 76701 76700 - 76601 76600 - 76501 76500 - 76401 76400 - 76301 76300 - 76201 76200 - 76101 76100 - 76001 76000 - 75901 75900 - 75801 75800 - 75701 75700 - 75601 75600 - 75501 75500 - 75401 75400 - 75301 75300 - 75201 75200 - 75101 75100 - 75001 75000 - 74901 74900 - 74801 74800 - 74701 74700 - 74601 74600 - 74501 74500 - 74401 74400 - 74301 74300 - 74201 74200 - 74101 74100 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2022-07-22 08:41 Téma összefoglaló
Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
Bull Boss
őstag
Sziasztok! Like S csomagom van, mert még egyetemista vagyok papiron. Lejárt a 2 éves hűségem. Szeretnék kedvezménnyel vásárolni telefont, 2 év hűségre, de már csak 1 évig leszek előreláthatóan "diák". Hogy működik ez van valakinek tapasztalata? Vissza kell fizetni?

-
lugosi
MODERÁTOR
-
petertoth10
tag
Tudna valaki segíteni papírok nélkül , hűség mentes (múlt 2 éves) iPhone 6-ot függetlenít a Telekom? Ha igen, 15.000Ft? Fontos hogy papírjaim sajnos nincsenek, nem én vásároltam.
-
Vangelis
félisten
-
313313
addikt
-
Vangelis
félisten
Sikerült egy tájékozott ügyfélszolgálatossal beszélnem.
Ma kapták a tájékoztatót arról, hogy az S7, és S7 edge-t csak bankkártyás fizetéssel lehet megvásárolni.Érdekes...
Nincs mindenkinek kártyája....
-
nagy@gmx.com
tag
Sikerült egy tájékozott ügyfélszolgálatossal beszélnem.
Ma kapták a tájékoztatót arról, hogy az S7, és S7 edge-t csak bankkártyás fizetéssel lehet megvásárolni. -
nagy@gmx.com
tag
Hogy miről tud és miről nem az ügyfélszolgálat az hagy némi kívánni valót maga után.
Domino-havidíjas váltás SIM csere után nem csatlakozott a telefon 4G hálóra, önkiszolgálóban nem engedte a LTE alapnet aktiválását.
Miután megakart győzni az ügyfélszolgálatos, hogy az a készülék amiben 1 órája a dominos kártyával volt 4G, az mostanra meghibásodott, elmagyaráztam neki mit csináljon(LTE alapnet aktiválás), s utána érdekes módon jó lett...
Természetesen találkoztam már hozzáértő munkatárssal is, de az a ritkább...
(egyébként, ha telefonon végig viteted a rendelést, akkor szerintem nekik is szólna a rendszer, hogy csak kártyával fizethetsz majd.)
Elég szomorú, ha ennyire tájékozatlan az ügyfélszolgálat.
Lehet telefonon is rendelni?
Azt nem tudtam.
Megpróbálom. -
dptrsk
Topikgazda
Beletrafáltál, S7 edge.
De akkor erről az ügyintéző miért nem tud?
Legfeljebb még egyszer felhívom a Telekom-ot.
Azt tudom, hogy a Vodafone-nál évek óta így van az összes iPhone-nál, és a Samsung felső kategóriás telefonjainál, hogy csak bankkártyával lehet fizetni, online.Hogy miről tud és miről nem az ügyfélszolgálat az hagy némi kívánni valót maga után.
Domino-havidíjas váltás SIM csere után nem csatlakozott a telefon 4G hálóra, önkiszolgálóban nem engedte a LTE alapnet aktiválását.
Miután megakart győzni az ügyfélszolgálatos, hogy az a készülék amiben 1 órája a dominos kártyával volt 4G, az mostanra meghibásodott, elmagyaráztam neki mit csináljon(LTE alapnet aktiválás), s utána érdekes módon jó lett...
Természetesen találkoztam már hozzáértő munkatárssal is, de az a ritkább...
(egyébként, ha telefonon végig viteted a rendelést, akkor szerintem nekik is szólna a rendszer, hogy csak kártyával fizethetsz majd.)
-
nagy@gmx.com
tag
Ha jól gondolom egy S7 EDGE a kiválasztott modell(vagy valami hasonló felső kategóriás készülék) részletre.
Azért csak bankkártyás fizetés lehetséges, mivel új előfizetőként lesz egy előleg is, ami feltehetőleg 100.000 forint felett lenne, s ezt gondolom nem szívesen bízzák az egyedül levő futárra.
Ha egy alacsonyabb áru készüléket veszel, akkor nincs ilyen megkötés(pl Galaxy A3), mivel ott az előleg is kevesebb lenne.Beletrafáltál, S7 edge.
De akkor erről az ügyintéző miért nem tud?
Legfeljebb még egyszer felhívom a Telekom-ot.
Azt tudom, hogy a Vodafone-nál évek óta így van az összes iPhone-nál, és a Samsung felső kategóriás telefonjainál, hogy csak bankkártyával lehet fizetni, online. -
dptrsk
Topikgazda
Ha jól gondolom egy S7 EDGE a kiválasztott modell(vagy valami hasonló felső kategóriás készülék) részletre.
Azért csak bankkártyás fizetés lehetséges, mivel új előfizetőként lesz egy előleg is, ami feltehetőleg 100.000 forint felett lenne, s ezt gondolom nem szívesen bízzák az egyedül levő futárra.
Ha egy alacsonyabb áru készüléket veszel, akkor nincs ilyen megkötés(pl Galaxy A3), mivel ott az előleg is kevesebb lenne. -
nagy@gmx.com
tag
Még mindig csak a bankkártyás fizetési lehetőség van.
-
anadroid
senior tag
A telekomos regisztráció már egy hónappal ezelőtt is kint volt. Ha @telekom.hu-s az emailed, akkor fognak reagálni.
-
btz
addikt
Immmr-t használja már valaki? Regisztráltam több emaillel is, de eddig semmi visszajelzés.
Most a weboldalon megjelent egy regisztráció Telekom kolegaként opció. Megadom a Telekomos emailemet, hátha azthiszik, hogy koléga vagyok
-
Vangelis
félisten
-
mm00
aktív tag
Üzletben vásárolt előfizetéses mobilinternetes sim kártyánál van valami idő vásárlás után amin belül díjmentesen lemondható? Készülék nem lett hozzá vásárolva.
-
nagy@gmx.com
tag
Értelek, csak tegnap este, amikor akartam rendelni előfizetéssel telefont, az összesítésnél megjelent egy sárga mező, és benne a szöveg, hogy csak bankkártyával tudok fizetni.
-
dptrsk
Topikgazda
Azt mondta az ügyintéző, hogy valami hiba léphetett fel, mert továbbra is lehet készpénzzel fizetni.
Ahogy írtam a honlapon is azt írja, hogy vagy kp vagy kártya te dönthetsz a futár kiérkezésekor.
-
nagy@gmx.com
tag
Azt mondta az ügyintéző, hogy valami hiba léphetett fel, mert továbbra is lehet készpénzzel fizetni.
-
gyuromoj
veterán
Végre egy örvendetes újítás.

-
StLui
veterán
Ehhez semmi köze a futárcégnek.
Azt tudom, hogy ha GLS-nél van egy 500.000 Ft-os felső limit, és ennyi.Megnéztem, és elvileg csak az új előfizetésekre vonatkozik a bankkártyás fizetés, meglévő előfizetésnél továbbra is lehet készpénzzel fizetni, de ma felhívom a Telekom-ot, és megkérdezem, mi ez az egész.
Ezért nem nyitok számlát, az biztos.
Sőt másért se nyiss, ördögtől való az

-
dptrsk
Topikgazda
Mi ez az újabb baromság, hogy a webshopban előfizetéses készülék vásárlásakor, a futárnál csak bankkártyával lehet fizetni?
Ott van a honlapon megrendelésnél: fizethetsz a futárnak készpénzzel vagy bankkártyával. Tehát te döntöd el.
Emellett szerintem teljesen jó, végre valami 21. századi dolog.
Nem nekem kell meghiteleznem az előre online kifizetéssel a termék árát. -
nagy@gmx.com
tag
Ehhez semmi köze a futárcégnek.
Azt tudom, hogy ha GLS-nél van egy 500.000 Ft-os felső limit, és ennyi.Megnéztem, és elvileg csak az új előfizetésekre vonatkozik a bankkártyás fizetés, meglévő előfizetésnél továbbra is lehet készpénzzel fizetni, de ma felhívom a Telekom-ot, és megkérdezem, mi ez az egész.
Ezért nem nyitok számlát, az biztos.
-
StLui
veterán
Mi ez az újabb baromság, hogy a webshopban előfizetéses készülék vásárlásakor, a futárnál csak bankkártyával lehet fizetni?
Gondolom nem szeretné a futárcég, hogy sok kp-t hurcibáljon a kocsiban a sofőr. Sok tolvaj szakosodott erre, teljesen jogos szerintem.
-
Dr Bubo
MODERÁTOR
-
dptrsk
Topikgazda
Köszönöm szépen a gyors választ!
Azért lesz ingyenes, mert végül is a hívó fél, aki úgy tudja, hogy x számot ingyen hív, de nem tud arról, hogy x átirányítja a hívást y-ra, ezért ne legyen megkárosítva? Én simán azt hittem, hogy a hívó félnek ez kiszámlázásra kerül, mert végül is y számon történik a hívásfogadás.
Az Y számot(Domino) is ingyen hívja a Next S [ATK], mivel minden Telekom mobilt ingyen hív.
Másrészről ha valakinek fizetnie kéne az maximum az átirányító(azaz Te), mivel Te veszed igénybe a kényelmi szolgáltatást.
A helyzet hasonló, ahhoz, mint a roaming, a hívónak nem kell tudnia, hogy te külföldön vagy. Ha ő belföldön ingyen hív(és belföldön van), akkor, ha van díja a roamingnak azt a külföldön tartózkodó fizeti(hívásfogadás). Átirányításnál is a te telefonszámodra befut a hívás(ezt fizeti a hívó), az átirányítás(domino "felhívása") költsége(díjmentes jelen esetben) téged terhel.Az átirányítást lényegében úgy képzeld el, hogy a Te telefonszámod felhívja a Dominost, s összekapcsolja a 2 hívást.
Ez a háttérben történik, ebből te nem sokat veszel észre. -
Vangelis
félisten
-
SUPREME7
őstag
Mi ez az újabb baromság, hogy a webshopban előfizetéses készülék vásárlásakor, a futárnál csak bankkártyával lehet fizetni?
GLS-nél lehet egyáltalán bankkártyával fizetni?Jé és lehet. Bár már elég régen kérdeztem futártól, azt hittem még mindig nem lehet.
-
Mr.Csizmás
titán
Mi ez az újabb baromság, hogy a webshopban előfizetéses készülék vásárlásakor, a futárnál csak bankkártyával lehet fizetni?
csak akkor, vagy sima rendelésnél is?

-
nagy@gmx.com
tag
Mi ez az újabb baromság, hogy a webshopban előfizetéses készülék vásárlásakor, a futárnál csak bankkártyával lehet fizetni?
-
Something_
őstag
Köszönöm szépen a gyors választ!
Azért lesz ingyenes, mert végül is a hívó fél, aki úgy tudja, hogy x számot ingyen hív, de nem tud arról, hogy x átirányítja a hívást y-ra, ezért ne legyen megkárosítva? Én simán azt hittem, hogy a hívó félnek ez kiszámlázásra kerül, mert végül is y számon történik a hívásfogadás.
-
dptrsk
Topikgazda
Ööö, Én Next S-ben vagyok, asszony Next S Aranytárskártyás csomagban, az én Next S-em mellé ugye.
Ahogy néztem, díjmentes az átirányítás, így akkor nekem sem kerül pénzbe és akkor ő is ingyen hívja az én számomat, még így átirányítva is?Igen, így díjmentes lesz az átirányítás és a hívás is.
-
Something_
őstag
Havidíjas csomagodtól függ.
Az asszony hívása díjmentes lesz, ha a Dominosra átirányítás Neked díjmentes(lakossági havidíjas csomagokban díjmentes), akkor semmi plusz költség nem lesz(ha a te céges számodat hívja).Ha a Dominora átirányítás pénzbe kerül, akkor az a Te telefonszámládat fogja gyarapítani, az asszony által indított hívás díjmentes marad.
Ööö, Én Next S-ben vagyok, asszony Next S Aranytárskártyás csomagban, az én Next S-em mellé ugye.
Ahogy néztem, díjmentes az átirányítás, így akkor nekem sem kerül pénzbe és akkor ő is ingyen hívja az én számomat, még így átirányítva is? -
dptrsk
Topikgazda
Sziasztok!
Eddig bt-n keresztul hasznaltam a telefonom kihangositasat az autoban.
Autocseren vagyok tul, aminel a gyari fej sim-kartyas.
Gondoltam igenyelek melle egy klonkartyat a T-tol, egyszerre ugyis csak 1 el.
Aha, 2000 huf havonta, igy is havi 25.000 a szamlam 3 elofizetesre, igy nem er meg nekem plusz 2000et egy szimpla kartya..Szoval arra jutottam, hogy veszek egy sima domino kartyat es atiranyitom a telomat ha autoban ulok. Engem tudnak hivni, nekem bonyodalmas, de ez van.
A kerdesem az lenne, hogy asszony az en szamomat ingyem hivja, ha viszont a hivasat atiranyitom a dominosra, akkor fizetos lesz? Gondolom igen, de erositsetek meg pls.Havidíjas csomagodtól függ.
Az asszony hívása díjmentes lesz, ha a Dominosra átirányítás Neked díjmentes(lakossági havidíjas csomagokban díjmentes), akkor semmi plusz költség nem lesz(ha a te céges számodat hívja).Ha a Dominora átirányítás pénzbe kerül, akkor az a Te telefonszámládat fogja gyarapítani, az asszony által indított hívás díjmentes marad.
-
dptrsk
Topikgazda
Az önrész a készülék értékétől függ, nem pedig a javítás költségétől.
180.001-350.000 értékű készüléknél 28.000-33.000 forint között van az önrész.Az önrész azt jelenti, hogy ha a javítás olcsóbb, mint az önrész, akkor kvázi te fizeted a javítást(nem az önrészt, ha 10.000 a csere, akkor csak 10.000-t.)
Ha a javítás drágább, mint az önrész, akkor a felette levő részt a biztosító fizeti. (pl. ha beázás miatt új készüléket kapsz, akkor neked "csak" az önrészt kell kifizetned).Mivel biztosításos cserénél megmarad a garancia is, így a hivatalos szervíz árakat kell nézni.
itt van példának a hivatalos Samsung szervíz árlista
Így már nem is olyan sok az a ~30.000 forint.
Persze, ha nem hivatalos szervízbe viszed(és bukod a garanciát), akkor lehet, hogy töredék áron megúszod. -
Something_
őstag
Sziasztok!
Eddig bt-n keresztul hasznaltam a telefonom kihangositasat az autoban.
Autocseren vagyok tul, aminel a gyari fej sim-kartyas.
Gondoltam igenyelek melle egy klonkartyat a T-tol, egyszerre ugyis csak 1 el.
Aha, 2000 huf havonta, igy is havi 25.000 a szamlam 3 elofizetesre, igy nem er meg nekem plusz 2000et egy szimpla kartya..Szoval arra jutottam, hogy veszek egy sima domino kartyat es atiranyitom a telomat ha autoban ulok. Engem tudnak hivni, nekem bonyodalmas, de ez van.
A kerdesem az lenne, hogy asszony az en szamomat ingyem hivja, ha viszont a hivasat atiranyitom a dominosra, akkor fizetos lesz? Gondolom igen, de erositsetek meg pls. -
Dr Bubo
MODERÁTOR
-
StLui
veterán
-
Dr Bubo
MODERÁTOR
-
dptrsk
Topikgazda
-
margithid
veterán
-
MadMancs
veterán
-
dptrsk
Topikgazda
Hát nem tudom mennyit ér ez a biztosítás dolog. Van egy kollegina, aki leejtette a sony z3 telóját, betört a kijelző és annak ellenére, hogy volt biztosítva több mint 30 ezer forintot legomboltak róla a javításért... Pedig nem kis pofával reklomált valahogy mégis kidumálták belőle magukat.
A honlapon ott van, hogy van önrész.
Azt kellett a kolleganődnek is kifizetnie. -
joelke HU
őstag
Itt megnézheted a havidíj ismeretében az önrészt.
Vásárlástól számított 60 napig köthetsz utólag biztosítást.
"ha a vásárlással egyidejűleg nem kötöttél biztosítást, akkor a készülékvásárlástól számított 60 napon belül személyesen is megteheted a sérülésmentes készülék és a vásárlást igazoló számla felmutatásával"
Hát nem tudom mennyit ér ez a biztosítás dolog. Van egy kollegina, aki leejtette a sony z3 telóját, betört a kijelző és annak ellenére, hogy volt biztosítva több mint 30 ezer forintot legomboltak róla a javításért... Pedig nem kis pofával reklomált valahogy mégis kidumálták belőle magukat.
-
dptrsk
Topikgazda
Az, hogy kijavították az online felület adatbázishibáját.
Valami olyasmi gond lehet a háttérben, hogy nincs/hibás az adatbázisban szereplő jelszó.
Ezt csak a Telekom tudja orvosolni.Tipp: 1412 hívd, majd hibabejelentés, s kérd, hogy mobil oldalos ügyintézőhöz kapcsoljanak
-
margithid
veterán
Az a baj ott se kapcsolnak sehova, jópárszor hívtam őket, 10-15 perceket várok és semmi.
Emailt is írtam 1-2 hete, semmi válasz.
Érdekes egy cég ez a telekom...
Nálad mi orvosolta a problémát? -
dptrsk
Topikgazda
Segítséget szeretnék kérni, sehogy se tudom nyomon követni a t-mobie-os sim kártyám online.
1777-es csináltam neki jelszót, ezzel nem enged be se a mobil alkalmazásba, se a sima webesbe.
Regisztráltam egy email címet is, mikor hozzá akarom adni az előfizetést a mobilalkalmazáshoz akkor meg már azt írja, hozzá van adva, neten meg, hogy nem jó a formátum.
Valaki segítsen pls!1430on jelentsd be hibára.
Nekem volt hasonló gondom domino SIMmel, 1-2 nap alatt megoldották. -
Viktor77
titán
-
margithid
veterán
Segítséget szeretnék kérni, sehogy se tudom nyomon követni a t-mobie-os sim kártyám online.
1777-es csináltam neki jelszót, ezzel nem enged be se a mobil alkalmazásba, se a sima webesbe.
Regisztráltam egy email címet is, mikor hozzá akarom adni az előfizetést a mobilalkalmazáshoz akkor meg már azt írja, hozzá van adva, neten meg, hogy nem jó a formátum.
Valaki segítsen pls!Erre senki? Még msot se megy...
-
St3ven
addikt
Mást nem kell tenned, automatikusan levonódik a következő időszakra szóló díj, ha van hozzá elég egyenleg.
-
Viktor77
titán
A múlt hónapban vettem egy Surf kártyát és aktiváltam a Netplusz XXL-t. Holnap jár le az első hónap. Kell valamit tennem a megfelelő összeg feltöltésén kívül, vagy automatikusan kezdődik az új hónap, ha le tudják vonni az összeget?
-
lugosi
MODERÁTOR
-
trec12
addikt
Talán igazodnak a Digi Mobil (nem) indulásához..
Vagy túl nagy volt a vízió Telekoméknál. 
-
dokee78
félisten
Itt megnézheted a havidíj ismeretében az önrészt.
Vásárlástól számított 60 napig köthetsz utólag biztosítást.
"ha a vásárlással egyidejűleg nem kötöttél biztosítást, akkor a készülékvásárlástól számított 60 napon belül személyesen is megteheted a sérülésmentes készülék és a vásárlást igazoló számla felmutatásával"

-
dptrsk
Topikgazda
Itt megnézheted a havidíj ismeretében az önrészt.
Vásárlástól számított 60 napig köthetsz utólag biztosítást.
"ha a vásárlással egyidejűleg nem kötöttél biztosítást, akkor a készülékvásárlástól számított 60 napon belül személyesen is megteheted a sérülésmentes készülék és a vásárlást igazoló számla felmutatásával"
-
dokee78
félisten
Valaki tudja egy drágább telónál mennyit kell fizetni ha károsodik?
1800 Ft havonta,arra a csomagra gondolok.
Csütörtökön vettem,hétfőn még köthető rá biztosítás?
Még semmi karc rajta. -
lugosi
MODERÁTOR
https://www.immmr.com/
béta van, de hiába jelentkeztem pár hete, semmi.
hmmm. ez egy 2 napos német cikk, és azt írja, hogy a szlovákoknál indítják be tesztre, aztán a horvátoknál.
Láttam. Amit a neten olvastam az alapján még nem hallottam róla hogy jelentkezőnek elfogadtak volna valakit. Pedig sokan írták már hogy jelentkeztek. Szerintem elszámoltak valamit a telekomnál ezzel kapcsolatban.
-
dptrsk
Topikgazda
Hali,
Azt nem tudjátok véletlenül, hogy előfizetésesként a beváltható kapcsolat pontok felhasználhatóak egy másik dominos szám feltöltésére?
Ha jól tudom igen, de csak személyesen T-Pontban tudod kérni.
-
margithid
veterán
Segítséget szeretnék kérni, sehogy se tudom nyomon követni a t-mobie-os sim kártyám online.
1777-es csináltam neki jelszót, ezzel nem enged be se a mobil alkalmazásba, se a sima webesbe.
Regisztráltam egy email címet is, mikor hozzá akarom adni az előfizetést a mobilalkalmazáshoz akkor meg már azt írja, hozzá van adva, neten meg, hogy nem jó a formátum.
Valaki segítsen pls! -
St3ven
addikt
https://www.immmr.com/
béta van, de hiába jelentkeztem pár hete, semmi.
hmmm. ez egy 2 napos német cikk, és azt írja, hogy a szlovákoknál indítják be tesztre, aztán a horvátoknál.
Az vicces, mert eredetileg úgy volt, hogy nálunk és a szlovákoknál fog indulni először.
-
trec12
addikt
-
Zeki
nagyúr
Lassan 8 hónapja van róla nyilvános infó, szóval szerintem masszív egy - másfél éve szüttyöghetnek már vele. Kezd egy kicsit olyan Duke Nukem Forever fílingje lenni annak is, ha fogadni kellene én inkább ellene fogadnék, mint rá.
Vagy kijön valami ami az eredeti elképzeléstől valami jelentősen másabb, a beharangozott cuccra távolról emlékeztető dolog. Az a véleményem, hogy ha egy ekkora telekommunikációs cég ennyi idő alatt nem tud ezzel kijönni, akkor ott nagyobb gondok lehetnek a cuccal.https://www.immmr.com/
béta van, de hiába jelentkeztem pár hete, semmi.
hmmm. ez egy 2 napos német cikk, és azt írja, hogy a szlovákoknál indítják be tesztre, aztán a horvátoknál.
-
lugosi
MODERÁTOR
Lassan 8 hónapja van róla nyilvános infó, szóval szerintem masszív egy - másfél éve szüttyöghetnek már vele. Kezd egy kicsit olyan Duke Nukem Forever fílingje lenni annak is, ha fogadni kellene én inkább ellene fogadnék, mint rá.
Vagy kijön valami ami az eredeti elképzeléstől valami jelentősen másabb, a beharangozott cuccra távolról emlékeztető dolog. Az a véleményem, hogy ha egy ekkora telekommunikációs cég ennyi idő alatt nem tud ezzel kijönni, akkor ott nagyobb gondok lehetnek a cuccal. -
[P]laci
senior tag
mindenki várja mint a messiást, de én ilyenek alapján nem látom a csoda közeledtét... ráadásul ergya Telenor hálón...

(#76030) norberto_th: hétfőn, vagy szerdán érdemes leadni.

-
Zeki
nagyúr
-
phanfantom
senior tag
Hali,
Azt nem tudjátok véletlenül, hogy előfizetésesként a beváltható kapcsolat pontok felhasználhatóak egy másik dominos szám feltöltésére?
-
lugosi
MODERÁTOR
-
lugosi
MODERÁTOR
Mivel írta, hogy van Hoppá vezetékes csomag, ezért ugyebár őt ingyen hívja a család, csak a 4 Ft hívásfogadást kell kifizetni, szó sincs 40-50 Ft-os percdíjakról.
A VoIP-pal csak kezdeményezni tud hívást, nem hiszem, hogy őt tudnák hívni rajta. Szóval fogadásra egyértelműen a roaming a legolcsóbb.Ha ő is akar hívást indítani, akkor valóban a legolcsóbb a vezetékest hívni VoIP-pal, de ennek alapfeltétele, hogy legyen megfelelő internetkapcsolat. Ha fizetni kell a mobilnetért, az már eleve üti az ingyenes feltételt, de szerintem a legolcsóbbnak sem mondható. Ott jön szóba, ahol van ingyenes wifi, kérdés, hogy neki ez elég-e.
"A VoIP-pal csak kezdeményezni tud hívást, nem hiszem, hogy őt tudnák hívni rajta. "
De igen. Épp ma volt szó a hogyanról.
-
Vangelis
félisten
A telekomhoz vidéken (Debrecen) melyik nap érdemes leadni szervízbe telót, mikor viszik fel Budapestre? iphone 6S-ről lenne szó. Mert hallottam olyat hogy valaki leadta kedden, de csak csütörtökön vitték fel a készülékét.
Köszi.Nálunk kedden küldik fel.
vagy szerda,.... .. lehet így van mindenhol.
-
norberto_th
aktív tag
A telekomhoz vidéken (Debrecen) melyik nap érdemes leadni szervízbe telót, mikor viszik fel Budapestre? iphone 6S-ről lenne szó. Mert hallottam olyat hogy valaki leadta kedden, de csak csütörtökön vitték fel a készülékét.
Köszi. -
trec12
addikt
Én pont ezért nem írtam alá kettő évre, pedig van jó ajánlatom. Most már megvárom.

-
trec12
addikt
-
Zoty4
őstag
Állítólag jövő tavasszal indul a Digi mobil.
Igen, pont ilyenre gondolok

Hat lehet , csak 1 evet irunk ala, aztan meglatjuk menet kozben mi lesz. Meg pl diginel mi lesz a szivas.max ev vegen atvaltunk ra. De ha valami brutal jo konstrukcioval rukkolnak elo, kenytelen lesz a tobbi szolgaltato is lepni a jelenlegi kartelhelyzetbol -
Dr Bubo
MODERÁTOR
Állítólag jövő tavasszal indul a Digi mobil.
-
Zoty4
őstag
Tudom senki se jos, de azert van gondolom nemi ralatasa egy ket embernek, hogy mi varhato jovore magyar mobil piacon?
Most fog lejarni 2 kartyara husegido csaladon belul es azon gondolkodok h irjunk e ala ujabb 2 evet?
Jelenleg next s atkba vagyunk. -
alexander12
aktív tag
Köszönöm mindenkinek. Akkor a család hív a vezetékesről. Ha meg van wifi akkor egyértelmű hogy ingyen beszélünk. :-)
-
taip
senior tag
Ezzel vitatkoznék. Az alapkérdés így hangzott: "Hogyan tudjuk a legolcsóbban tartani a kapcsolatot egymással?"
Erre írtam, hogy szigorúan a legolcsóbban voip-pal. Azt hiszem ez nem kérdés. Az, hogy a 4 Ft körüli ár nem rossz, az nem vitás, de neki nem a nem rossz, hanem a legolcsóbb megoldás kellett.
Ja és voip-pal ugye megoldható ingyen is, ez pedig a legolcsóbb kérdést el is dönti szerintem. Ha pedig nem, akkor percenként 30-40 fillértért a vezetékest hívva. Ez pedig szintén nem szorul magyarázatra a 4 Ft-hoz képest, és akkor a belföldi családtagok hívásdíját hozzá sem adtam. Amennyiért ő 1 percet fogad, annyiért 10 percig hívja a családot vezetékesen. És akkor fel sem merül a családtagok hívásindítási díja (ami ha mondjuk egy feltöltős mobil, 40-50 Ft/perc, akkor összesen az ő hívásfogadási díjával együtt elég masszívan drágább, mintha akár csak voip alapon hazahívja az itteni vezetékest). Szóval legolcsóbb megoldásnak a roaming azért még mindig nem megy el.Mivel írta, hogy van Hoppá vezetékes csomag, ezért ugyebár őt ingyen hívja a család, csak a 4 Ft hívásfogadást kell kifizetni, szó sincs 40-50 Ft-os percdíjakról.
A VoIP-pal csak kezdeményezni tud hívást, nem hiszem, hogy őt tudnák hívni rajta. Szóval fogadásra egyértelműen a roaming a legolcsóbb.Ha ő is akar hívást indítani, akkor valóban a legolcsóbb a vezetékest hívni VoIP-pal, de ennek alapfeltétele, hogy legyen megfelelő internetkapcsolat. Ha fizetni kell a mobilnetért, az már eleve üti az ingyenes feltételt, de szerintem a legolcsóbbnak sem mondható. Ott jön szóba, ahol van ingyenes wifi, kérdés, hogy neki ez elég-e.
-
lugosi
MODERÁTOR
Ezzel vitatkoznék. Az alapkérdés így hangzott: "Hogyan tudjuk a legolcsóbban tartani a kapcsolatot egymással?"
Erre írtam, hogy szigorúan a legolcsóbban voip-pal. Azt hiszem ez nem kérdés. Az, hogy a 4 Ft körüli ár nem rossz, az nem vitás, de neki nem a nem rossz, hanem a legolcsóbb megoldás kellett.
Ja és voip-pal ugye megoldható ingyen is, ez pedig a legolcsóbb kérdést el is dönti szerintem. Ha pedig nem, akkor percenként 30-40 fillértért a vezetékest hívva. Ez pedig szintén nem szorul magyarázatra a 4 Ft-hoz képest, és akkor a belföldi családtagok hívásdíját hozzá sem adtam. Amennyiért ő 1 percet fogad, annyiért 10 percig hívja a családot vezetékesen. És akkor fel sem merül a családtagok hívásindítási díja (ami ha mondjuk egy feltöltős mobil, 40-50 Ft/perc, akkor összesen az ő hívásfogadási díjával együtt elég masszívan drágább, mintha akár csak voip alapon hazahívja az itteni vezetékest). Szóval legolcsóbb megoldásnak a roaming azért még mindig nem megy el. -
taip
senior tag
Szerintem meg az, hogy 4 Ft-ért tud hívást fogadni, az eléggé versenyképes alternatíva, VoIP-pal sem jön ki olcsóbban.
Csak ne ő kezdeményezze a hívást, hanem hívják őt vissza. -
dptrsk
Topikgazda
Az alapdij az a más szolgáltatóra értendő, hálózaton belül korlátlan. Sokat vagyok külföldön, de még egy petákot sem kértek a hazatelefonálásért, pedig minden este felhivom a családom.
Volt egy akció nyáron, hogy a Nexteseknek elengedték a roaming többletdíjakat. De ennek már vége.
Akció részletei(adatkeretre is vonatkozott, ha jól emlékszem):
Next EU roaming többletdíj elengedése
2016.06.01-2016.08.31.
EU roaming többletdíj elengedése a hanghívások és SMS küldés esetén. -
4Grider
félisten
Az alapdij az a más szolgáltatóra értendő, hálózaton belül korlátlan. Sokat vagyok külföldön, de még egy petákot sem kértek a hazatelefonálásért, pedig minden este felhivom a családom.
Be lett neked linkelve a Next-S roaming díja. Miért nem hiszed el a Telekomnak, hogy annyit számláznak, mint amit ott írnak?
-
vizslakutya
senior tag
Nem.
"Korlátlan beszélgetés Telekom mobilhálózaton belül
alapdíjas irányba, belföldön"Az alapdij az a más szolgáltatóra értendő, hálózaton belül korlátlan. Sokat vagyok külföldön, de még egy petákot sem kértek a hazatelefonálásért, pedig minden este felhivom a családom.
-
lugosi
MODERÁTOR
"nem néz videót telón, nem tart rajta több GB-nyi zenét, meg több 1000 képet"
Majd elkezdi használni és fog.
-
Gabesz87
veterán
Értem, köszönöm. Mi a 64-esre pályázunk, mert bár lehet, hogy a 16-os is elég (nem néz videót telón, nem tart rajta több GB-nyi zenét, meg több 1000 képet), viszont úgy láttuk, hogy fura mód a 32-es és a 64-es ugyanannyiba kerül.
-
dptrsk
Topikgazda
A Next S nem ingyen hív hazai 30-as számot az EU-ból?
-
vizslakutya
senior tag
Nekem next s aranytárskártyám van. A családtagok harmincasok. Van vezetékes teló is hoppá plussz. Ki kell mennem egy hétre németországba melózni. Hogyan tudjuk a legolcsóbban tartani a kapcsolatot egymással? Be kell kapcsolnom valami roaming opciót? És azt hol, hogyan?
A Next S nem ingyen hív hazai 30-as számot az EU-ból?
-
btudos
nagyúr
Nekem next s aranytárskártyám van. A családtagok harmincasok. Van vezetékes teló is hoppá plussz. Ki kell mennem egy hétre németországba melózni. Hogyan tudjuk a legolcsóbban tartani a kapcsolatot egymással? Be kell kapcsolnom valami roaming opciót? És azt hol, hogyan?
Skype, vagy valami más VoIP megoldás és egy kinti prepaid netkártya.
Vagy 5 k-ért Travel & Surf EU L
-
lugosi
MODERÁTOR
Nekem next s aranytárskártyám van. A családtagok harmincasok. Van vezetékes teló is hoppá plussz. Ki kell mennem egy hétre németországba melózni. Hogyan tudjuk a legolcsóbban tartani a kapcsolatot egymással? Be kell kapcsolnom valami roaming opciót? És azt hol, hogyan?
Ha szigorúan a legolcsóbb megoldás érdekel, akkor szerintem semmiképpen sem roaming, hanem voip a megoldás.
-
[P]laci
senior tag
fog jönni természetesen, csak a nagy áresés miatt kicsit megcsappantak országos szinten a készletek
btw azt nem szabad elfelejteni, hogy hamarosan csak 32 és 128 GB-os modellek lesznek elérhetőek, mert a 16 és 64 elbúcsúzik lassan a globális kínálatból világszinten. 
-
Gabesz87
veterán
Szerintetek fog jönni valamikor iPhone 6S rozéarany színben? Párom olyat szeretne, de jó ideje már az van kiírva, hogy újabb készlet várható, jelenleg nem rendelhető.
-
blackmajesty
aktív tag
Sziasztok! Voltam ma bent T-ben, mivel új előfizura szeretnék kihozni egy i7t részletfizetéssel. Mondják persze, hogy mobilelőleg szükséges, stb, listaár ~350knek a harmada, tehát legalább 120k (nem emlékszem pontosan az összegre, de ekörül mondta az ügyintéző a listaárat, habár a matekkal gondjai lehettek mert 120k közel sem a harmada annak)
Van valahol egy online hozzáférhető árlista ahol írja a listaárat? Mert T-nél sehol nem találtam ilyet, de elég gyanús nekem hogy a 32GB-os nem ennyi...A másik, Domino kártya esetén mik az Arany fokozat feltételei? Van ahol 150 pontot olvastam, van ahol azt hogy időhöz kötött..Illetve mire adnak kapcsolat pontot? Mert ha nem olyan komplikált az Arany fokozat, inkább megpróbálom kihozni azzal mobilelőleg nélkül, nem igazán szeretném egyben kicsengetni egy normálisabb telefon árát, nyilvan ezért venném részletre

Köszi a válaszokat

Dominos aranykártyára nem kapod meg előleg nélkül ha előfizetésre váltasz belőle. Ahhoz, hogy ne kérjenek előleget, ahhoz kell a neveden lennie egy (minimum) aranykártyás mobil előfizetésnek, vagy egy minimum aranykártyás otthoni előfizetésnek. Egyébként ha azt mondták h a listaár 30%-át kérik, ez a minimum, felfelé eltérhetnek. A listaár 365700, ennek a 30 %-a 109710, plusz a kezdőrészletet is be fogják kérni ezen felül. De ha 120000 előleget kérnek plusz a kezdőrészlet, megtehetik.
-
alexander12
aktív tag
Nekem next s aranytárskártyám van. A családtagok harmincasok. Van vezetékes teló is hoppá plussz. Ki kell mennem egy hétre németországba melózni. Hogyan tudjuk a legolcsóbban tartani a kapcsolatot egymással? Be kell kapcsolnom valami roaming opciót? És azt hol, hogyan?
-
dptrsk
Topikgazda
Ha 46 pont kell, ahhoz még hozzá kell adni a kieső hónap pontszámát.
Azaz most 4-9. Hónapok pontjait szamolták, ez 46tal kevesebb, mint a 150.
Nov. 1. kiesik a 4. Hónap, s bejön a 10. hónap költése.Mint írtam netto 500(azaz brutto 635) forintonként 8 pont.
104 pont az egyenleged, azaz pl. 5*16+24 pontot szereztél.
rosszabb esetben áprilisban költöttél több, mint 3*635 forintot.
Azaz kiesik 24 pont, tehát az októberi költés 24+46(48) pontot kell hozzon, hogy arany legyél 9*635 forint költés kellene szerintem. -
mtcob
senior tag
és (#76005) milenda Pfff, fogalmam sincs miért 30%al számoltam, leesett, ez gáz...
Ennyire azért megy a matek 
Köszi az árlistát, akkor ezek szerint ha nekem 46 pont kell az Arany szinthez, le kéne beszélni 6*500 azaz 3k t? 6 hónap megvan, azzal nincs gond
-
milenda
tag
A 30% nem a harmada egy számnak, az a 33% (és még ez is lefelé van kerekítve egy picit).
dptrsk megelőzött ...
-
dptrsk
Topikgazda
-
dptrsk
Topikgazda
Sziasztok! Voltam ma bent T-ben, mivel új előfizura szeretnék kihozni egy i7t részletfizetéssel. Mondják persze, hogy mobilelőleg szükséges, stb, listaár ~350knek a harmada, tehát legalább 120k (nem emlékszem pontosan az összegre, de ekörül mondta az ügyintéző a listaárat, habár a matekkal gondjai lehettek mert 120k közel sem a harmada annak)
Van valahol egy online hozzáférhető árlista ahol írja a listaárat? Mert T-nél sehol nem találtam ilyet, de elég gyanús nekem hogy a 32GB-os nem ennyi...A másik, Domino kártya esetén mik az Arany fokozat feltételei? Van ahol 150 pontot olvastam, van ahol azt hogy időhöz kötött..Illetve mire adnak kapcsolat pontot? Mert ha nem olyan komplikált az Arany fokozat, inkább megpróbálom kihozni azzal mobilelőleg nélkül, nem igazán szeretném egyben kicsengetni egy normálisabb telefon árát, nyilvan ezért venném részletre

Köszi a válaszokat

3*120=360, tehát a matek nagyjából rendben volt.
kisker árlista: [link]
Arany kártya feltétele az utolsó 6 hónap pontegyenlege 150 pont legyen.
nettó 500 forintonként jár 8 pont.
Emellett az is feltétel ha jól tudom, hogy legalább 6 hónapos legyen, tehát leghamarabb a 7. hónap után tudsz aranykártyás lenni -
mtcob
senior tag
-
milenda
tag
Sziasztok! Voltam ma bent T-ben, mivel új előfizura szeretnék kihozni egy i7t részletfizetéssel. Mondják persze, hogy mobilelőleg szükséges, stb, listaár ~350knek a harmada, tehát legalább 120k (nem emlékszem pontosan az összegre, de ekörül mondta az ügyintéző a listaárat, habár a matekkal gondjai lehettek mert 120k közel sem a harmada annak)
Van valahol egy online hozzáférhető árlista ahol írja a listaárat? Mert T-nél sehol nem találtam ilyet, de elég gyanús nekem hogy a 32GB-os nem ennyi...A másik, Domino kártya esetén mik az Arany fokozat feltételei? Van ahol 150 pontot olvastam, van ahol azt hogy időhöz kötött..Illetve mire adnak kapcsolat pontot? Mert ha nem olyan komplikált az Arany fokozat, inkább megpróbálom kihozni azzal mobilelőleg nélkül, nem igazán szeretném egyben kicsengetni egy normálisabb telefon árát, nyilvan ezért venném részletre

Köszi a válaszokat

De bizony 350-nek harmada a 120. Közelebb van persze a 117, de fejben nem rossz eredmény.
Új hozzászólás Aktív témák
-
76100 - 76001
147692 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 77901 77900 - 77801 77800 - 77701 77700 - 77601 77600 - 77501 77500 - 77401 77400 - 77301 77300 - 77201 77200 - 77101 77100 - 77001 77000 - 76901 76900 - 76801 76800 - 76701 76700 - 76601 76600 - 76501 76500 - 76401 76400 - 76301 76300 - 76201 76200 - 76101 76100 - 76001 76000 - 75901 75900 - 75801 75800 - 75701 75700 - 75601 75600 - 75501 75500 - 75401 75400 - 75301 75300 - 75201 75200 - 75101 75100 - 75001 75000 - 74901 74900 - 74801 74800 - 74701 74700 - 74601 74600 - 74501 74500 - 74401 74400 - 74301 74300 - 74201 74200 - 74101 74100 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Üzlet és Szolgáltatások
- Telekom mobilszolgáltatások
- (kiemelt téma)
Ez a Telekom mobil szolgáltatások topicja
- Hír A Telekom elindította az ország első szabványos 5G tesztállomását Zalaegerszegen
- Hír Egy előfizetés, több SIM a Telekom új ajánlatában
- Hír A Magyar Telekom bejelentette az eSIM támogatását
- Hír Készülék nélkül csak egyéves hűség köthető
- Blogbejegyzés Új alapokra kerül a Telekom árlistája
- Hír Modulárissá lettek a Telekom mobilos csomagjai
- PC bontás - NZXT H630, Seasonic Plat 860W, X99, i7-6900K, NZXT Kraken, 64Gb, GTX 980Ti, 6TB
- Red Faction PC - NZXT, B450, Ryzen 5 3600X, 16Gb, RTX 2060, 1,25Gb tárhely - Windows 11
- 13600k 32gb ram 750w táp 420mm aio 1tb nvme 5tb hdd
- Surface 5 - i7-7.gen 8 GB RAM/256 GB SSD + 101 gombos bill, touchpad
- Sony A7IV (Váz)
- i9-11900K / RTX 3080 / Z590i / 32GB 4000MHz / 1TB NVMe / 750w GOLD! BeszámítOK
- AKCIÓ! AMD Ryzen 9 7950X 16 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- DJI Avata Pro-View Combo drón szett
- Apple iPhone 15 Pro / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó garancia / akku: 88%
- GAMER PC! Ryzen 5600 / RTX 3060 12GB / A520M / 16GB DDR4 / 512GB NVMe!
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest







Ennyire azért megy a matek 



