Hirdetés

2019. február 22., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-12-30 09:41:53

Mobilarena

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#132851) MikeWazowski válasza HREH (#132847) üzenetére

MikeWazowski
(őstag)

Azt használtam kb. 1 hónapig. Az se rossz persze, csak az zavart, hogy kicsit macerás volt megnyitni a kedvenceket, meg nem tudtam beállítani, hogy alapból mindig a friss híreket hozza. Aztán volt pár random fagyás is.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#132852) kezman válasza g_g_g (#132849) üzenetére

kezman
(őstag)

Erre van a ne zavarjanak opció, és ott annyi eseményt állítasz be amennyit akarsz külön app nélkül. 😃

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#132853) lanszelot válasza lanszelot (#132838) üzenetére

lanszelot
(senior tag)

Erre vki?

(#132854) mobilizmo válasza lanszelot (#132853) üzenetére

mobilizmo
(őstag)

Reméltük, hogy esetleg magadtól eszedbe jut beleolvasni az összefoglalóba. Lásd "Pénzügy, költségvetés" szekció, van ott 4 ajánlott alkalmazás is.

(#132855) Tökimanó

Tökimanó
(tag)

A gboard billentyűzetben be lehet valahogy állítani hogy kövérebbek legyenek a betűk? Esetleg lehet hozzá telepíteni más betű típust?

(#132856) g_g_g válasza kezman (#132852) üzenetére

g_g_g
(senior tag)

Én a különböző profilokhoz más-más csengőhangot, értesítés hangot rendelek és plusz opciókat is beállítok hozzájuk.
Majd widgeten látom, hogy melyik profil az aktív.
Nekem ez így tökéletes.

(#132857) lanszelot válasza mobilizmo (#132854) üzenetére

lanszelot
(senior tag)

Én kérek elnézést hogy nem olvastad el amit irtam. Képet szeretnék csatolni, és ezt egyik se tudja, írtam hogy excel se tudja androidon.
Nem vezetni szeretném a számláimat, hanem digitalizálni a papirokat -csoportositva.

(#132858) mobilizmo válasza lanszelot (#132857) üzenetére

mobilizmo
(őstag)

Semmi gond, azt sem láttam, hogy olvastad volna az összefoglaló ajánló részét. És természetesen én sem vagyok tisztában az ott ajánlott minden app minden paraméterével. Tehát azt sem tudom, bármelyik az ott lévő 4-ből tudja-e ezt a feature-t.

(#132859) Orlin

Orlin
(PH! addikt)

Sziasztok!

Az idegen szavak szótár megszűnt?Nem találom,pedig régebben szerettem és most fel akartam tenni ismét. :(

ASUS K501L,Windows 10,Razer Abyssus 2, Xiaomi Mi A2 Lite,Kindle Paperwhite (5th Generation),

(#132860) ctibor válasza Tökimanó (#132855) üzenetére

ctibor
(senior tag)

Ez engem is érdekelne!

Xiaomi Mi Mix 2S 6/128 GB; Huawei Mediapad M3 LTE

(#132861) lanszelot válasza Tökimanó (#132855) üzenetére

lanszelot
(senior tag)

Csak root olt telón lehet.
Nincs alapból ilyen opció benne.

(#132862) kiraly.andra válasza Winner_hun (#132836) üzenetére

kiraly.andra
(kvázi-tag)

A LapseIt nem fűzi össze automatikusan a képeket. De nem mindegy, mikor történik ez? Amikor csinálja, akkor dolgozik a processzor, melegszik. Akár automatikusan, akár manuálisan indítva a folyamatot.

:a:

(#132863) Somatom

Somatom
(PH! kedvence)

Frissült az Opera. Egérrel továbbra is kezelhetetlen. Mást még nem néztem, mert épp asztali üzemmódban vagyok, úgyhogy rögtön visszaváltottam Firefox -ra.

Harley is the best (Dyna Sport 2003). Az első 25 ezer hsz. -em a "#79335424" Nick alatt olvasható.

(#132864) bexinho23

bexinho23
(őstag)

Üdv!

Ki milyen angol nyelvtan gyakorló alkalmazást ajánlana? Kinek mi vált be? Jelenleg ezt használom. Letisztult, logikus, könnyen áttekinthető és kellően informatív. Cserébe folyamatosan reklámokat dobál (mobiladatot fogyasztja) és nagyon kevés példamondat van az adott szabályoknál. Inkább magyarázatként vannak ott a példák, mintsem begyakorlásként.

[ Szerkesztve ]

(#132865) lanszelot válasza bexinho23 (#132864) üzenetére

lanszelot
(senior tag)

Attól függ milyen szinten vagy....

(#132866) lanszelot válasza lanszelot (#132838) üzenetére

lanszelot
(senior tag)

Erre vki?

(#132867) bexinho23 válasza lanszelot (#132865) üzenetére

bexinho23
(őstag)

Az igaz, az sem egy utolso szempont app keresesnel. Kozepszint, par eves szakmai angol nyelvvizsgaval, az utobbi honapokban nem igazan használtam intenziven a nyelvet.

(#132868) lanszelot válasza bexinho23 (#132867) üzenetére

lanszelot
(senior tag)

British Council alkalmazásait nézd meg.

(#132869) Dr.NX válasza lanszelot (#132866) üzenetére

Dr.NX
(őstag)

Tedd a képeket mappákba.

Eladó új Fujifilm X-A3 MILC

(#132870) lanszelot válasza Dr.NX (#132869) üzenetére

lanszelot
(senior tag)

Erre is gondoltam, de ugy nagyon nehéz vissza keresni, vagy rengeteg mappám vagy albumom lesz. Plusz minden képet atnevezni..stb nagyon nagy munka.

(#132871) $tavros válasza lanszelot (#132857) üzenetére

$tavros
(újonc)

Az Expense IQ-ban lehet képet csatolni.
Én kérek elnézést. :B

(#132872) lanszelot válasza $tavros (#132871) üzenetére

lanszelot
(senior tag)

1 képet lehet csatolni.
Vagy a blokkot, vagy a szamla 1ik oldalat csatolom.... tehát nem jó.
És a backup nal csak a kepeket nem állítja vissza.
Tehát mégse lehet képet csatolni.

(#132873) Fall-N válasza HREH (#132847) üzenetére

Fall-N
(őstag)

+1

Boost a legjobb, de a Sync is megközelítően jó.

Mindkettőben be lehet állítani, hogy mi legyen a rendezési szempont.

[ Szerkesztve ]

(#132874) Fall-N válasza Somatom (#132842) üzenetére

Fall-N
(őstag)

Valami gáz lehetett vele, mert törölve lett a Playről.

(#132875) dse válasza lanszelot (#132872) üzenetére

dse
(újonc)

google keep több képet is enged beszúrni egy jegyzetbe
felbontás/méretlimit nem tudom, van e

[ Szerkesztve ]

(#132876) lanszelot válasza dse (#132875) üzenetére

lanszelot
(senior tag)

Igen, de ott nagyon nehéz vissza keresni, és kezelni. Jó lenne, ha lenne valami rendszerezhetoseg, nem csak a label.
Talaltam egy notebloc nevű app ot, de ott is a kuszaság a gond.

(#132877) meko1

meko1
(tag)

jónapot mindenkinek!
Biztosan nem először kérdés:
a playen megveszek egy játékot,utána telepítem több eszközömre(hacsak nincs korlátozva),ua a fiókomból
igenám,de ha ezt (érthető okokból) más néven,belépéssel szeretném?van erre is megoldás?köszönöm,üdv

(#132878) cappa72 válasza meko1 (#132877) üzenetére

cappa72
(PH! nagyúr)

Csak akkor, ha pl. családi csoportban van a másik felhasználónév, és a családi csoport megosztását az adott alkalmazás engedi.
(de ha nem így van, majd kijavítanak.)

Death is the natural part of the life. "a melodic death metal, olyan mint egy csendes romantikus boncolás"

(#132879) mobilizmo válasza meko1 (#132877) üzenetére

mobilizmo
(őstag)

Családi csoportba felveszed a másik gmail-es email címet.

(#132880) mttssz

mttssz
(senior tag)

Sziasztok!

Az erdekelne hogy igy 2019-ben ki melyik read it later szolgaltatast hasznalja? Par eve hasznaltam a Pocketet meg az Instapapert is, de nem tudom azota melyik van feljebb.

Xiaomi Mi A1 (4/64GB) - Lenovo Ideapad 700

(#132881) DS39

DS39
(PH! nagyúr)

Frissült a Gmail, baromi ronda lett, hogy ilyen fehér az egész. És ez még csak nem is témázható, mint a weboldal. 😐

(#132882) crok válasza DS39 (#132881) üzenetére

crok
(PH! addikt)

Aww, reggel akartam írni.. a világon minden fórum arról szól hogy mikor lesz már végre rendes sötét téma az Android készülékeken - erre a GMail fullba tolja fehérben, a kb csak a gombok körvonala meg a feliratok feketék csak..

(#132883) Mikamaka válasza DS39 (#132881) üzenetére

Mikamaka
(PH! kedvence)

Még szerencse hogy nem kötelező használni és van egyéb sokkal jobb alternatíva ;)

PES & ISS PRO only

(#132884) DS39 válasza Mikamaka (#132883) üzenetére

DS39
(PH! nagyúr)

Nekem eddig tökéletes volt, funkcionálisan és designban is.

Most az Outlook appba beraktam a két Gmail fiókomat, így elsőre megfelelő helyettes lesz.

(#132885) JamesHun

JamesHun
(PH! addikt)

sziasztok. Tudtok ajánlani egy jó jelszó és jegyzet kezelő progit, aminek van windowsos appja is, hogy mindkettőn lássam az elmentett dolgaimat?
Nem muszáj free nek lennie, csak legyen könnyen használható és lehetőleg ne dropbox ra akarja a mentést feltenni, hanem vagy a drive ra, vagy ms felhő is jó nekem :)

Origin/Xbox 360/One: JamesSHun

(#132886) crok válasza JamesHun (#132885) üzenetére

crok
(PH! addikt)

Bitwarden? Én szeretem nagyon.
Meg a SafeInCloud az összefoglalóból?

(#132887) zsoltzsolt válasza DS39 (#132884) üzenetére

zsoltzsolt
(PH! addikt)

De az Outlook is fehér. 🤔
Mondjuk én is azt használom, ott lehet szavazni a javaslatok között a sötét témára.

[ Szerkesztve ]

(#132888) DS39 válasza zsoltzsolt (#132887) üzenetére

DS39
(PH! nagyúr)

Hát a tartalom, de a fejléc, és a baloldali menü nem. A Gmail is ilyen volt ezelőtt.

(#132889) csipuka válasza DS39 (#132881) üzenetére

csipuka
(senior tag)

Szurja magat tokon fakessel a dizajner. Evek ota mennek az oledes telok, erre kifeheritik teljesen.

(#132890) busman

busman
(PH! kedvence)

Gmail helyett ezt használom. BlueMail

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿'̿̿'̿̿'̿)͇̿̿)̿̿ '̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ PS4.

(#132891) MADcat válasza busman (#132890) üzenetére

MADcat
(TOPIKGAZDA)

AquaMail és Samsung gyári. A Gmail évek óta tiltva van nálam.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#132892) DS39 válasza csipuka (#132889) üzenetére

DS39
(PH! nagyúr)

És a google módszeresen öli ki a színeket. A rendszer menü lett először fehér, aztán az gyári appok. A chrome is néhány hónapja.
A play áruház egy része is.
Nem értem ebben mi a jó nekik. Az aki csinálja, nem használja este?

Tök jó a Droid hogy lecserélhető a gyári app, de lassan emiatt mindent lecserélnék.

(#132893) MikeWazowski válasza MADcat (#132891) üzenetére

MikeWazowski
(őstag)

Miért kell kettő app? :F

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#132894) MADcat válasza MikeWazowski (#132893) üzenetére

MADcat
(TOPIKGAZDA)

Csak a Samsung mail megy rendesen az s3 órámmal. Így a privát levelezést azon keresztül intézem. Minden más AquaMail.
Amíg nem volt órám, csak AquaMailt használtam.

(#132895) Fall-N válasza DS39 (#132892) üzenetére

Fall-N
(őstag)

Nyugodjon mindenki le a .... :DDD
Jön az Android Q-val a sötét téma az összes Google alkalmazásba. A Chrome Canaryban (alfa), már benne van a kód rá.

[ Szerkesztve ]

(#132896) punky10 válasza Fall-N (#132895) üzenetére

punky10
(PH! addikt)

Aha...Akkor ez azért van,hogy azok,akik régebbi készüléket használnak,ami már nem kapja meg a Q-t,viszont meg vannak a készülékkel elégedve,azok is cseréljenek majd telefont... ;]

Xiaomi Redmi 3s Prime/Note 4/Huawei P20/Samsung Galaxy tab A6 10.1 LTE

(#132897) cappa72 válasza busman (#132890) üzenetére

cappa72
(PH! nagyúr)

A k9mail fapados, egyszerű, szerintem átlátható, igaz 2 téma van benne: fehér meg fekete.
Az is igaz, hogy a vélemények egyre gyengébbek róla, de én csak ritkán frissítem, akkor is csak egy mentést követően, és ha az új rev gyengusz, megy vissza a régi.

Death is the natural part of the life. "a melodic death metal, olyan mint egy csendes romantikus boncolás"

(#132898) smithsys válasza cappa72 (#132897) üzenetére

smithsys
(fanatikus tag)

+1. Szintén régebbi verziót használok. Minden rendben van vele.

OP6T, Samsung Tab S2

(#132899) SharpSA válasza MADcat (#132894) üzenetére

SharpSA
(PH! addikt)

Az AquaMail is teljesen jól működik az órával, csak be kell kapcsolni a funkciót.

(#132900) MikeWazowski válasza MADcat (#132894) üzenetére

MikeWazowski
(őstag)

Kollégám sose panaszkodott, hogy gond lenne vele.

SharpSA - meg is előztek.

[ Szerkesztve ]

(#132901) kezman

kezman
(őstag)

És mi ezzel a gond, töröltem a frissítést gmailon, automata frissítést kilőttem, most megy a régi, ennyi, majd ha jó lesz frissítem, ha nem akkor marad ez. :DDD

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#132902) MADcat válasza SharpSA (#132899) üzenetére

MADcat
(TOPIKGAZDA)

Hmm. Tehát arra van lehetőség, hogy órán elindítsam az AquaMailt és turkáljak a levelek között, olvassam, írjak ha épp mazochista kedvem van?

(#132903) SharpSA válasza MADcat (#132902) üzenetére

SharpSA
(PH! addikt)

Nem, arra van lehetőség, hogy a beérkező levelekbe nézz bele és töröld, olvasottá tedd.
Biztosan jó lehet az órán a levelek között turkálni, az már tényleg mazochista tevékenység... :D

(#132904) kiraly.andra válasza JamesHun (#132885) üzenetére

kiraly.andra
(kvázi-tag)

Lastpass

:a:

(#132905) MADcat válasza SharpSA (#132903) üzenetére

MADcat
(TOPIKGAZDA)

Nekem sokszor jól jött.
Írni természetesen nem írok róla. De olvasni, keresni stb, sokszor egyszerűbb volt mint elővenni a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#132906) SharpSA válasza MADcat (#132905) üzenetére

SharpSA
(PH! addikt)

Használnám én is a Samsung Email-t, ha lenne benne olvasottság kérés. Régebben volt.

[ Szerkesztve ]

(#132907) batai15

batai15
(PH! félisten)

Sziasztok van olyan alkalmazás amivel root nélkül lehet gyorsan screenshotot készíteni ? Gondolkodom egy mi a2 készüléken aztán igazából a 3 ujjas screenshotot amit nagyon hiányolok .

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 4 eladó!

(#132908) cappa72 válasza batai15 (#132907) üzenetére

cappa72
(PH! nagyúr)

power+hang le
értesítési sáv lehúz, képernyőkép.
Ez a kettő nem játszik?

(#132909) Donki Hóte válasza cappa72 (#132908) üzenetére

Donki Hóte
(őstag)

3 ujjas sreenshootot keres :K

A power + hang le az 2 ujjas.

Az értesítési sáv lehúzása pedig csak 1 ujjas.

15 éve a PH!-n :-)

(#132910) batai15 válasza Donki Hóte (#132909) üzenetére

batai15
(PH! félisten)

Utóbbiba nem voltam biztos köszi .

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 4 eladó!

(#132911) Polarstar

Polarstar
(PH! nagyúr)

Nektek még le kell húzni az értesítési sávot? :D
Nekem csak egy gombnyomás - ez is. :D

Blackberry ID on BBM: E385B7C8 Key2 Telegram newschannel-> t.me/crossnordic ursa.major-et-tutanota.com

(#132912) batai15 válasza Polarstar (#132911) üzenetére

batai15
(PH! félisten)

Köszönjük, menő vagy.

(#132913) kezman válasza Polarstar (#132911) üzenetére

kezman
(őstag)

Nekem meg gomb se kell, három ujjam végighúzom azt meg is vagyok :DDD

(#132914) DS39 válasza kezman (#132913) üzenetére

DS39
(PH! nagyúr)

Ujjlenyomat-olvasón egy ujj is elég ehhez.

Én most átálltam gesztus navigálásra P Smarton, így a 3 virtuális sem kell, egész jó.

Azt még optimalizálni kellene ezen hogy amelyik app eleve használ ilyet, az ne keveredjen.

[ Szerkesztve ]

(#132915) vadasz70

vadasz70
(fanatikus tag)

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy az androidban meg tudom nézni valahol a mentett jelszavakat?

(#132916) kezman válasza DS39 (#132914) üzenetére

kezman
(őstag)

Na ezt a gesztusvezérlést át kell néznem, fogalmam nincs hogy működik, tán öreg vagyok mán? :DDD

(#132917) beg válasza vadasz70 (#132915) üzenetére

beg
(TOPIKGAZDA)

Az nem lenne jó, ugyanis a jelszónak pont az a lényege, hogy védjen valamit.
Wifi jelszóra gondoltál esetleg? Ahhoz meg root jog kell.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#132918) Fall-N válasza cappa72 (#132908) üzenetére

Fall-N
(őstag)

Pie óta elég a bekapcsoló gombot hosszan nyomni és előjön a felugró menüben (a kikapcsolás és újraindítás mellett).

(#132919) cappa72 válasza Fall-N (#132918) üzenetére

cappa72
(PH! nagyúr)

leragadtam a 6-os droidnál.
(mint ubuntunál a féléves verzióemelés, itt is úgy tartom erőszakosnak ezt a minélújabblegyen-t. amott is inkább csak lts verziók érdekelnek...)

(#132920) dokee78

dokee78
(PH! félisten)

Van olyan alkalmazás amivel Bluetooth hangszórót,úgymond hangos bemondóként tudok használni?

WoT: [1HPH]__D3m3nt0r__ // WoWs: [STW]__D3m3nt0r__ *** GTA Online: dokee78_2

(#132921) Mr Dini válasza Somatom (#132844) üzenetére

Mr Dini
(PH! addikt)

Ez az összes kínlódás azért van a csatolásokat illetően, mert a legtöbb droid telefon kernelében nincs fuse mount támogatás. Ami annyit jelent, hogy ha van egy appod, azzal minden további nélkül tudsz bármit csatolni a fájlrendszered alá. Akár root jog nélkül is. Linux alatt ez bevett szokás és mivel gyakorlatilag mindenből tudsz fájlrendszert faragni, amire lehet szoftvert írni, megannyi lehetőség rejlik benne. Ez amúgy kéne az NTFS támogatáshoz is, meg ha jól emlékszem az egész emulált belső tárhely valami fuse implementáció. Érthetetlen módon - hiszen én nem látok semmi lehetséges hátrányt abban, hogy userek felcsatolhatnak virtuális mappákat - mégsem az Android része már jó rég óta. Viszont ha meglenne a megoldás az emulált SD alapján a csatolásra, semmi akadálya sem lenne. Ha egyszer lesz egy kis szabadidőm, mindenképp rá szerettem volna nézni.

Egyébként az idők során megszerettem a Google-t, sok jó dolgot adnak ők. Ha egyszer visszatértem volna a fórumra, meg megtanultam volna újra egy picit magyarul, írtam volna pár cikket.

Mondjuk ez a hozzászólás is sok segítséget nyújt user szemmel, de na, egy hirtelen felindulást követően vettem egy devconsole hozzáférést, aztán meglátjuk, hogy lesz-e belőle valami app. :DDD

Edit: ha az eszközöd erre a parancsra:

cat /proc/filesystems

listáz fuse-t, akkor van remény. Ugyan az SMB protokoll leimplementálására egyedül nem vállalkozom, egy webdav share elvileg működhet, mint teljesértékű hálózati csatolás. Vagy akár a google drive.

[ Szerkesztve ]

Követelek tőled, mert tisztellek. | Docendo discimus

(#132922) Ayg0

Ayg0
(senior tag)

Sziasztok!

A telóra telepített program meglévő verzióját szeretném továbbra is használni, a Play meg automatikusan frissítené. Hogy, vagy hol tudom "lebeszélni" erről, hogy se most, se később ne nyúljon hozzá, amíg én nem utasítom az update-re?

7.0-s droid (MIUIHU)

Előre is köszönöm!

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#132923) T_chris

T_chris
(PH! addikt)

Sziasztok.
Létezik olyan magyar kiosztású billentyűzet amit portrait módban egyben van, de landscape-ben széthúzódik a két alsó sarokra, hogy ne kelljen nagyon benyúlkáni?
Még anno 4.0 droid körül volt ilyenem, de már pont az nincs a play-ben. Az sem lenne baj, ha sötét hátterű lenne.

A nagy tudású uraknak felhívnám a figyelmét arra, hogy a Windows ugyan sok mindenre nagyon jó, de Linuxnak speciel nagyon szar. by:csfeco

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.