Hirdetés
- Fórumok
- Üzlet és Szolgáltatások
- Telekom mobilszolgáltatások
- (kiemelt téma)
- One mobilszolgáltatások
- A Galaxy S27 Pro meglepően nagy akkut kaphat
- Milyen okostelefont vegyek?
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Fotók, videók mobillal
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Két új Honor Play érkezett
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- iPhone topik
- Nem kicsi teleppel jöhet a Vivo X Fold6
-
97200 - 97101
147710 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 99901 99900 - 99801 99800 - 99701 99700 - 99601 99600 - 99501 99500 - 99401 99400 - 99301 99300 - 99201 99200 - 99101 99100 - 99001 99000 - 98901 98900 - 98801 98800 - 98701 98700 - 98601 98600 - 98501 98500 - 98401 98400 - 98301 98300 - 98201 98200 - 98101 98100 - 98001 98000 - 97901 97900 - 97801 97800 - 97701 97700 - 97601 97600 - 97501 97500 - 97401 97400 - 97301 97300 - 97201 97200 - 97101 97100 - 97001 97000 - 96901 96900 - 96801 96800 - 96701 96700 - 96601 96600 - 96501 96500 - 96401 96400 - 96301 96300 - 96201 96200 - 96101 96100 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2022-07-22 08:41 Téma összefoglaló
Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
Soulfly842
addikt
-
br4adam
aktív tag
Csak kkv havidíjakhoz köthetőek a készülékárak és a készülékkedvezmények. A nettó alaphavidíj határozza meg a kedvezmény mértékét.
De már a biztosítás is emelésnek számít a havidíjon, szóval vásárolhat a csomagnak megfelelő KKV sávon, nem olyan régen változott ez (04.16).
-
lugosi
MODERÁTOR
Egyáltalán létezik még ez a szolgáltatás? Nekem van, be is van állítva, de még az életben nem csatlakoztam egy spotra sem.
-
anadroid
senior tag
-
adamssss
veterán
Csak kkv havidíjakhoz köthetőek a készülékárak és a készülékkedvezmények. A nettó alaphavidíj határozza meg a kedvezmény mértékét.
Én is így tudtam hidd el. 10 éve így veszem a készülékeket. Sőt amikor édesanyám bement a boltba "reklamálni" ott is azt mondták hogy kell a biztosítás, hogy kedvezményesen vehessünk készüléket.
-
Soulfly842
addikt
Csak kkv havidíjakhoz köthetőek a készülékárak és a készülékkedvezmények. A nettó alaphavidíj határozza meg a kedvezmény mértékét.
-
Samtya
senior tag
Ugyanígy belépek, mint itt látható, ott vannak nekem is a hozzám rendelt dominos számok, de nem látom az adategyeztetés határidejét.

Miért van ez?? -
adamssss
veterán
Azt már csak halkan súgom meg, hogy készülékbiztosításhoz nem köthető kedvezményes(ebb) készülékár.
Pedig nálam ez történ. Összesen 3 ügyintézővel beszéltem is mind a három ezt mondta. Nem hinném, hogy telefonon meg mernék tenni ennek az ellenkezőjét. Az azért nagyon durva lenne.
-
Soulfly842
addikt
Sorry. Átfutottam a hsz-eden. Egyébként a kérdésedre a válasz az passz. Nem én beszéltem nem tudom ki keresett. Nekem azt mondta a hölgy hogy telekomos értékesítő volt.
Igazából megoldottam a problémámat még tegnap holnap jön a telefonom. Az első hsz-em inkább figyelemfelhívó akart lenni.Azt már csak halkan súgom meg, hogy készülékbiztosításhoz nem köthető kedvezményes(ebb) készülékár.
-
adamssss
veterán
Ha olvastad volna a segítő szándékú hozzászólásokat is és válaszoltál volna a feltett kérdésekre - s ha nem csak azt olvastad volna, ami a sirámhullámokat jelenti a te interpretációdban - , akkor már közelebb lennél a megoldáshoz.

Sorry. Átfutottam a hsz-eden. Egyébként a kérdésedre a válasz az passz. Nem én beszéltem nem tudom ki keresett. Nekem azt mondta a hölgy hogy telekomos értékesítő volt.
Igazából megoldottam a problémámat még tegnap holnap jön a telefonom. Az első hsz-em inkább figyelemfelhívó akart lenni. -
gyuri81
veterán
Honnan lehetne a Telekom Wi-Fi Fon-hoz új felhasználó és jelszó párost kérni? 1430?
Illetve ezt a szolgáltatást lehet wifi-n keresztül PC-n is használni?
-
Soulfly842
addikt
Szerinted tényleg nem tudta a telekomos fószer jan 2x-én, hogy feb1-től számukra sokkal előnyösebben változik a készülékvásárlási szabályzat? Ugyan már. Ezelőtt 20 évig a kutya felénk nem nézett most meg amikor még bőven volt hűség mind a készülékre mind az előfizetésre a semmiből megkeresnek... Biztos véletlen volt
Ha olvastad volna a segítő szándékú hozzászólásokat is és válaszoltál volna a feltett kérdésekre - s ha nem csak azt olvastad volna, ami a sirámhullámokat jelenti a te interpretációdban - , akkor már közelebb lennél a megoldáshoz.

-
adamssss
veterán
Azt nem tudhatod a sztoriban, hogy ha az ügyfél számára nem hátrányosabb az új policy, akkor az ügyintéző nem fog tudni az akár másnap életbe lépő ÁSZF-ből sem semmit, mert nem publikus adott esetben még a szervezeten belül sem (ugyanez megy a bankoknál is). Ha meg volt hirdetve előre, akkor igen, bibi van....
Szerinted tényleg nem tudta a telekomos fószer jan 2x-én, hogy feb1-től számukra sokkal előnyösebben változik a készülékvásárlási szabályzat? Ugyan már. Ezelőtt 20 évig a kutya felénk nem nézett most meg amikor még bőven volt hűség mind a készülékre mind az előfizetésre a semmiből megkeresnek... Biztos véletlen volt
-
Kbali
nagyúr
A hozzáállással van a gond. Tegnap végül megvettem a készüléket mert kellett de az ügyintéző ha 10x nem kért bocsánatot az új ügyfél politika miatt akkor egyszer sem. Mondta, hogy gyakorlatilag több telefonos kolléga sírógörcsben fetreng amit kap az ügyfelektől. Amikor elkezdtünk beszélgetni remegett is rendesen a hangja mielőtt kibökte, hogy mi van.
Az undorító az, hogy januárban telefonáltak és lehet ha engem hívnak én is belemegyek az üzletbe mert végül is kicsit drágábban kaptunk egy jobb ajánlatot (legalább is akkor még így tűnt) Feb 1-től meg megváltozott a készülékvásárlási szabályzat. Persze lehet mondani h összeesküvés elmélet és véletlen az egybeesés de kötve hiszem. Senki nem szólt előre, hogy változni fog a szabályzat így ha készüléket is szeretnénk akkor várjunk egy hónapot a szerződés módosítással.
twofatcat: Köszi, de jobban szeretem telefonon intézni mint órákat sorban állni. Kötöttem inkább biztosítást és még így is bőven megérte.
Azt nem tudhatod a sztoriban, hogy ha az ügyfél számára nem hátrányosabb az új policy, akkor az ügyintéző nem fog tudni az akár másnap életbe lépő ÁSZF-ből sem semmit, mert nem publikus adott esetben még a szervezeten belül sem (ugyanez megy a bankoknál is). Ha meg volt hirdetve előre, akkor igen, bibi van....
-
adamssss
veterán
A hozzáállással van a gond. Tegnap végül megvettem a készüléket mert kellett de az ügyintéző ha 10x nem kért bocsánatot az új ügyfél politika miatt akkor egyszer sem. Mondta, hogy gyakorlatilag több telefonos kolléga sírógörcsben fetreng amit kap az ügyfelektől. Amikor elkezdtünk beszélgetni remegett is rendesen a hangja mielőtt kibökte, hogy mi van.
Az undorító az, hogy januárban telefonáltak és lehet ha engem hívnak én is belemegyek az üzletbe mert végül is kicsit drágábban kaptunk egy jobb ajánlatot (legalább is akkor még így tűnt) Feb 1-től meg megváltozott a készülékvásárlási szabályzat. Persze lehet mondani h összeesküvés elmélet és véletlen az egybeesés de kötve hiszem. Senki nem szólt előre, hogy változni fog a szabályzat így ha készüléket is szeretnénk akkor várjunk egy hónapot a szerződés módosítással.
twofatcat: Köszi, de jobban szeretem telefonon intézni mint órákat sorban állni. Kötöttem inkább biztosítást és még így is bőven megérte.
-
Zeki
nagyúr
Mármint az icloud jelszót felejtetted el?
Ha van hozzáférésed az email címhez vagy telefonszámhoz ami az icloud accounthoz tartozik (lejárt bankkártyával nem tudom mi a helyzet... valahogy tudod-e bizonyítani hogy tényleg a tied volt), akkor van esély visszaállíttatni a jelszót, írj az applenek vagy hívd fel őket (kérj visszahívást - pro tip: magyarul beszélő ügyintézőt is kifoghatsz), és ha meg tudnak bizonyosodni valahogyan arról, hogy te vagy az icloud account jogos tulajdonosa, akkor új jelszót allíthatsz be.
Ha nincs, akkor ez a telefon egy nagyon szép levélnehezék lesz ezentúl.Mindenhez van hozzáférésem, csak a bankkártya nem él már bankváltás miatt. Igen, az icloud jelszót nem tudom.
Azért működik a telefon, csak kilépni nem tudok a fiókból (ehhez is jelszó kell), és belépni másik fiókkal.
Nem is tudtam, hogy van ezeknek telefonszámuk. -
8
őstag
Van egy telekomos iphone 5c-je az asszonynak, én vettem neki anno ajándékba. Ebben a használt készülékes akcióban pár éve, csak ez mondjuk új volt.

Na most a lányom miatt anno jelszót kellett módosítanom rajta. Hála a magasságosnak, elfelejtettem..
Végig megyek a folyamatokon, aztán jön az email hogy majd sokára küld a telóra sms-t, vagy hív, hogy mi legyen tovább. Eljön az idő, cseszik lenni bármi jönni... már többször elmókáztam ezt vele a weboldalukon, természetesen mindig kivárva, hátha jön a megváltó sms.
Sajnos a bankkártya ami hozzá volt rendelve, már nem él.Hogy a murvába kell megoldani, mert se frissítés, se letöltés így nem megy.
Kecskeméten van hivatalos telekom, meg valami iphone szerviz is.
Melyikbe menjek, ha számla az már nincs?Mármint az icloud jelszót felejtetted el?
Ha van hozzáférésed az email címhez vagy telefonszámhoz ami az icloud accounthoz tartozik (lejárt bankkártyával nem tudom mi a helyzet... valahogy tudod-e bizonyítani hogy tényleg a tied volt), akkor van esély visszaállíttatni a jelszót, írj az applenek vagy hívd fel őket (kérj visszahívást - pro tip: magyarul beszélő ügyintézőt is kifoghatsz), és ha meg tudnak bizonyosodni valahogyan arról, hogy te vagy az icloud account jogos tulajdonosa, akkor új jelszót allíthatsz be.
Ha nincs, akkor ez a telefon egy nagyon szép levélnehezék lesz ezentúl. -
aytukabozs
addikt
Üdv
Hátha valaki érti, és tud segíteni mi ez, mert én nem.
A napokban kaptam ezt az sms-t a telekomtól;Tisztelt Ügyfelünk! Értesìtjük, hogy internetszolgàltatàsànak az Internet ÅSzF 3.5.1.(4)-en alapulò letöltési sebességcsökkentését megszüntettük! T-Mobile
Nagyon nem foglalkoztam vele, mert bár nem kaptam eddig ilyet, de a (lejárt) szerzödésben benne van hogy ha
túllépem a forgalmi keretet belassitanak, az meg hogy épp feloldják, pláne nem érdekelt.Erre ma jön egy ilyen;
Tisztelt Ügyfelünk! Internetszolgàltatàsànak letöltési sebességét tùlzott mértékü hasznàlat miatt az Internet ÅSzF 3.5.1.(4) alapjàn csökkentettük. T-Mobile
Megnéztem, 217 megánál tartok a fordulónap óta, a csomagban meg asszem 1 giga van.
EcoSurf MIX díjcsomag, ha ez számít, leketyegett szerződéssel.
A hab a tortán hogy nem lelek olyan internet ÁSZF-et, amiben van ilyen pont. Így nem tudom mi az.
Most ez u.a. a korlátozás lenne, csak elkezdtek róla sms-t küldeni, hogy nyomás alatt tartsanak és aláírjak valami aktuális díjcsomagra?

-
lugosi
MODERÁTOR
Nálam is megszűnt létezni a hívásvárakoztatás a volte bevezetése óta. Azóta talán 2 alkalommal működött. Másik számomon meg a foglaltságjelzés szűnt meg, ha foglalt akkor hangpostára megy. Én már feladtam ennek a kijavítását (hónapok), így marad és kész. Pár év múlva megint döccen egyet a gépezet és akkor helyreáll. Vagy nem.
-
Zeki
nagyúr
Van egy telekomos iphone 5c-je az asszonynak, én vettem neki anno ajándékba. Ebben a használt készülékes akcióban pár éve, csak ez mondjuk új volt.

Na most a lányom miatt anno jelszót kellett módosítanom rajta. Hála a magasságosnak, elfelejtettem..
Végig megyek a folyamatokon, aztán jön az email hogy majd sokára küld a telóra sms-t, vagy hív, hogy mi legyen tovább. Eljön az idő, cseszik lenni bármi jönni... már többször elmókáztam ezt vele a weboldalukon, természetesen mindig kivárva, hátha jön a megváltó sms.
Sajnos a bankkártya ami hozzá volt rendelve, már nem él.Hogy a murvába kell megoldani, mert se frissítés, se letöltés így nem megy.
Kecskeméten van hivatalos telekom, meg valami iphone szerviz is.
Melyikbe menjek, ha számla az már nincs? -
Soulfly842
addikt
(#97179) twofatcat
Jah, meg a telefonos ügyfélszolgálatosok is kőkeményen tartási időhöz vannak kötve...
Ennyi, s erre akartam felhívni a figyelmet, hogy megfelelő megkereséssel a Telekom irányába - ezt rendezik is korrektül.
-
#86564352
törölt tag
Sziasztok!
Megosztom a minap történteket mert igen jól mutatja, hogy a Telekom hova süllyedt az évek alatt, hogy a vevő hűség már semmit sem ér és, hogy a profit növelése az egyetlen ami miatt hajlandó a vállalat bármit is tenni az ügyfélért.
Az alap sztori annyi, hogy van egy vállalkozásunk melyhez több előfizetés is tartozik továbbá a vezetékes szolgáltatásokat is a Telekomtól rendeljük. (ez utóbbit csak 2-3 éve, a mobilt 20+ éve)
Történt, hogy az egyik előfizetésre kedvezményesen szerettem volna készüléket vásárolni. Felhívom a Telekomot, hogy érdeklődjem a részleteket majd megdöbbenve hallom az ügyintézőt, hogy számunka nem tudnak kedvezményes készülékárat adni hanem csak a 0-ás kategóriába tudnak besorolni. (ergo listaáron tudok csak vásárolni) Az indok az volt, hogy már így is a legmagasabb kategóriában vagyunk és a Telekom új készülékvásárlási szabályzata miatt a meglévő ügyfelek csak akkor vehetnek kedvezményesen készüléket ha az új előfizetésre 2 évet aláírnak és egyben az értékét fölfelé módosítják. Én azt hittem, hogy nem jól hallok. Erre megnyugtatott a kedves hölgy semmi gond mert ha kötök készülék biztosítást akkor megkaphatom kedvezményesen. Mondom ez remek, csillagos hatos kiszolgálás.
És itt még nincs vége.
2-3 éve én kötöttem meg a szerződést NextBusiness M-re. Nem is értettem, hogy hogyan lehetünk mi a legmagasabb kategóriában hiszen a tudtomon kívül elvben senki sem válthatott TrendL-re és 25gb netre. Meg is kérdeztem, hogy akkor jelenleg milyen díjcsomagban vagyunk. A hölgy megerősítette, hogy TrendL+25gb net+tandem sim. Mondom ez érdekes. Majd kiderült, hogy januárban egy telekomos sales-es felhívta az irodavezetőt pontosan pár nappal azelőtt, hogy a hívőszámokról feloldották volna a készülékvásárlási tiltást, hogy ugyan nem szeretnénk e nagyon hasonló áron magasabb szolgáltatást. Nyilván itt az irodavezető is ludas volt, hogy nem szólt nekem hanem önhatalmúlag belegyezett. De akkor is egy szemét lehúzós bagázs a T. Pontosan tudták, hogy ha akkor ott valaki megállapodik akkor még nem tud készüléket venni, később pedig arra tudnak hivatkozni, hogy bocsika ti már a legnagyobb csomagban vagytok így most hogy még jobban lehúzzunk titeket a remek biztosítási konstrukcióink közül kell választanotok.
Úgy gondolom, hogy felháborító ez a hozzáállás. És a ha a fenti esetet még figyelmen kívül is hagyjuk, mi az hogy én mint meglévő ügyfél aki havonta súlyos százezreket tejel ennek lila pénzgyárnak nem vehet kedvezményesen készüléket a meglévő előfizetésére? Ilyenről még a világ nem hallott legalább is amióta én foglalkozom a cég IT ügyeivel nem fordult elő.
Az biztos, hogy egy kulturált hangvételű levélben megírom ezt a Telekomnak már csak azon gondolkodom, hogy a sajtós ismerőseimen keresztül kicsit nyitottá teszem had tudja meg ország világ, hogy milyen jó fej cégeink vannak...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Bemennék személyesen megbeszélni a helyzetet egyedi ajánlatért, lehet az ügyintéző akit kifogtál telefonon csak rutinból mondta a szabály az szabály történetet.
-
Kbali
nagyúr
De átjött: olyat kérsz számon, amit ti rontottatok el. Ha nem volt jogosult az ügyintézésre, akkor hogyan jött létre az új szerződés? Azt kell semmissé tetetni, eredeti állapotot visszaállíttatni és mehet, amit szeretnél.
-
Soulfly842
addikt
Ha nem volt jogosult, hogy eljárjon, akkor egyszerű a képlet. Kérjétek a kapcsolódó - keretszerződésből adódó - hűségidő eltörlését, hogy szabadon válthass, mivel egy aláírásra nem jogosult, érvényes meghatalmazással nem rendelkező személy kötötte a megállapodást. Szerintem nem csinálnak belőle problémát. 30 napos kivizsgálás keretein belül ezt a Telekom jóváhagyja (tehát a telekom részéről - ha indokolt - akkor nincs gond a hozzáállással).
"Egyébként az irodavezető csak kapcsolattartónak van megadva a Telekomnál, ügyintézésre én vagyok jogosult aláírásra/szerződéskötésre pedig csak az ügyvezető."
Ebben a mondatban van egy kis logikai zsákutca. Ügyintézésre jogosult (értsd meghatalmazott), ugyanúgy jogosult lehet szerződéskötésre/aláírásra is. Bár a házon belüli megállapodás más kérdés, de a meghatalmazás jogköreként ha az van feltüntetve, hogy mindenben eljárhatsz, akkor mindenben eljárhatsz.
A megállapodást egyébként a 1435-ön bonyolította vagy központi számról hívták? Vagy pedig van külsős partneretek, aki hozzátok rendelt ügyintéző/ügyfélmenedzser?
-
adamssss
veterán
Látom nem jött át a lényeg... Nem ez a legnagyobb baj hanem a hozzáállás.
Egyébként az irodavezető csak kapcsolattartónak van megadva a Telekomnál, ügyintézésre én vagyok jogosult aláírásra/szerződéskötésre pedig csak az ügyvezető.
-
Kbali
nagyúr
Sziasztok!
Megosztom a minap történteket mert igen jól mutatja, hogy a Telekom hova süllyedt az évek alatt, hogy a vevő hűség már semmit sem ér és, hogy a profit növelése az egyetlen ami miatt hajlandó a vállalat bármit is tenni az ügyfélért.
Az alap sztori annyi, hogy van egy vállalkozásunk melyhez több előfizetés is tartozik továbbá a vezetékes szolgáltatásokat is a Telekomtól rendeljük. (ez utóbbit csak 2-3 éve, a mobilt 20+ éve)
Történt, hogy az egyik előfizetésre kedvezményesen szerettem volna készüléket vásárolni. Felhívom a Telekomot, hogy érdeklődjem a részleteket majd megdöbbenve hallom az ügyintézőt, hogy számunka nem tudnak kedvezményes készülékárat adni hanem csak a 0-ás kategóriába tudnak besorolni. (ergo listaáron tudok csak vásárolni) Az indok az volt, hogy már így is a legmagasabb kategóriában vagyunk és a Telekom új készülékvásárlási szabályzata miatt a meglévő ügyfelek csak akkor vehetnek kedvezményesen készüléket ha az új előfizetésre 2 évet aláírnak és egyben az értékét fölfelé módosítják. Én azt hittem, hogy nem jól hallok. Erre megnyugtatott a kedves hölgy semmi gond mert ha kötök készülék biztosítást akkor megkaphatom kedvezményesen. Mondom ez remek, csillagos hatos kiszolgálás.
És itt még nincs vége.
2-3 éve én kötöttem meg a szerződést NextBusiness M-re. Nem is értettem, hogy hogyan lehetünk mi a legmagasabb kategóriában hiszen a tudtomon kívül elvben senki sem válthatott TrendL-re és 25gb netre. Meg is kérdeztem, hogy akkor jelenleg milyen díjcsomagban vagyunk. A hölgy megerősítette, hogy TrendL+25gb net+tandem sim. Mondom ez érdekes. Majd kiderült, hogy januárban egy telekomos sales-es felhívta az irodavezetőt pontosan pár nappal azelőtt, hogy a hívőszámokról feloldották volna a készülékvásárlási tiltást, hogy ugyan nem szeretnénk e nagyon hasonló áron magasabb szolgáltatást. Nyilván itt az irodavezető is ludas volt, hogy nem szólt nekem hanem önhatalmúlag belegyezett. De akkor is egy szemét lehúzós bagázs a T. Pontosan tudták, hogy ha akkor ott valaki megállapodik akkor még nem tud készüléket venni, később pedig arra tudnak hivatkozni, hogy bocsika ti már a legnagyobb csomagban vagytok így most hogy még jobban lehúzzunk titeket a remek biztosítási konstrukcióink közül kell választanotok.
Úgy gondolom, hogy felháborító ez a hozzáállás. És a ha a fenti esetet még figyelmen kívül is hagyjuk, mi az hogy én mint meglévő ügyfél aki havonta súlyos százezreket tejel ennek lila pénzgyárnak nem vehet kedvezményesen készüléket a meglévő előfizetésére? Ilyenről még a világ nem hallott legalább is amióta én foglalkozom a cég IT ügyeivel nem fordult elő.
Az biztos, hogy egy kulturált hangvételű levélben megírom ezt a Telekomnak már csak azon gondolkodom, hogy a sajtós ismerőseimen keresztül kicsit nyitottá teszem had tudja meg ország világ, hogy milyen jó fej cégeink vannak...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Miért adtál az irodavezetődnek ilyen jogot, ha úgy gondolod, nem intézkedhetett volna? Ha eljárhatott az ügyben, miért a T a hibás?
-
anadroid
senior tag
Ötöt lehet, online ellenőrizheted, mennyit küldtél, ha csatolod a számot a telekomos accountodhoz.
Domino SIM-hez adott 5db SMS4 db Lekérdezés ideje: 2018.04.18. 17:06
Domino SIM-hez adott 80perc2280 perc Lekérdezés ideje: 2018.04.18. 17:06Én még 4 db-ot küldhetek és 22 percet telefonálhatok (a 80-ast a balfék rendszer írja csak utána).
Nem 22-t, hanem 38-at. A 2280 az másodpercben értendő. Csak a T weblapzsonglőreihez még nem ért el 2 év alatt, hogy itt is elszúrták.
-
UHHH
őstag
-
dptrsk
Topikgazda
Ötöt lehet, online ellenőrizheted, mennyit küldtél, ha csatolod a számot a telekomos accountodhoz.
Domino SIM-hez adott 5db SMS4 db Lekérdezés ideje: 2018.04.18. 17:06
Domino SIM-hez adott 80perc2280 perc Lekérdezés ideje: 2018.04.18. 17:06Én még 4 db-ot küldhetek és 22 percet telefonálhatok (a 80-ast a balfék rendszer írja csak utána).
2280 másodperc az 38perc..
Nem 22 perced van hátra, hanem 38. -
#08205312
törölt tag
-
Lackooo84
nagyúr
-
Zeki
nagyúr
-
Lackooo84
nagyúr
Ötöt lehet, online ellenőrizheted, mennyit küldtél, ha csatolod a számot a telekomos accountodhoz.
Domino SIM-hez adott 5db SMS4 db Lekérdezés ideje: 2018.04.18. 17:06
Domino SIM-hez adott 80perc2280 perc Lekérdezés ideje: 2018.04.18. 17:06Én még 4 db-ot küldhetek és 22 percet telefonálhatok (a 80-ast a balfék rendszer írja csak utána).
Hát ez érdekes, mert egyetlen egyet kéne elküldenem aktiválásként a MI accounthoz, de nem küldi el. Pedig meg van mind az 5 db.
-
UHHH
őstag
Ötöt lehet, online ellenőrizheted, mennyit küldtél, ha csatolod a számot a telekomos accountodhoz.
Domino SIM-hez adott 5db SMS4 db Lekérdezés ideje: 2018.04.18. 17:06
Domino SIM-hez adott 80perc2280 perc Lekérdezés ideje: 2018.04.18. 17:06Én még 4 db-ot küldhetek és 22 percet telefonálhatok (a 80-ast a balfék rendszer írja csak utána).
-
anadroid
senior tag
-
Lackooo84
nagyúr
Az új domino simekkel (1GB net 80 perc beszéd) feltöltés nélkül nem lehet küldeni 1db smst sem?
-
adamssss
veterán
Sziasztok!
Megosztom a minap történteket mert igen jól mutatja, hogy a Telekom hova süllyedt az évek alatt, hogy a vevő hűség már semmit sem ér és, hogy a profit növelése az egyetlen ami miatt hajlandó a vállalat bármit is tenni az ügyfélért.
Az alap sztori annyi, hogy van egy vállalkozásunk melyhez több előfizetés is tartozik továbbá a vezetékes szolgáltatásokat is a Telekomtól rendeljük. (ez utóbbit csak 2-3 éve, a mobilt 20+ éve)
Történt, hogy az egyik előfizetésre kedvezményesen szerettem volna készüléket vásárolni. Felhívom a Telekomot, hogy érdeklődjem a részleteket majd megdöbbenve hallom az ügyintézőt, hogy számunka nem tudnak kedvezményes készülékárat adni hanem csak a 0-ás kategóriába tudnak besorolni. (ergo listaáron tudok csak vásárolni) Az indok az volt, hogy már így is a legmagasabb kategóriában vagyunk és a Telekom új készülékvásárlási szabályzata miatt a meglévő ügyfelek csak akkor vehetnek kedvezményesen készüléket ha az új előfizetésre 2 évet aláírnak és egyben az értékét fölfelé módosítják. Én azt hittem, hogy nem jól hallok. Erre megnyugtatott a kedves hölgy semmi gond mert ha kötök készülék biztosítást akkor megkaphatom kedvezményesen. Mondom ez remek, csillagos hatos kiszolgálás.
És itt még nincs vége.
2-3 éve én kötöttem meg a szerződést NextBusiness M-re. Nem is értettem, hogy hogyan lehetünk mi a legmagasabb kategóriában hiszen a tudtomon kívül elvben senki sem válthatott TrendL-re és 25gb netre. Meg is kérdeztem, hogy akkor jelenleg milyen díjcsomagban vagyunk. A hölgy megerősítette, hogy TrendL+25gb net+tandem sim. Mondom ez érdekes. Majd kiderült, hogy januárban egy telekomos sales-es felhívta az irodavezetőt pontosan pár nappal azelőtt, hogy a hívőszámokról feloldották volna a készülékvásárlási tiltást, hogy ugyan nem szeretnénk e nagyon hasonló áron magasabb szolgáltatást. Nyilván itt az irodavezető is ludas volt, hogy nem szólt nekem hanem önhatalmúlag belegyezett. De akkor is egy szemét lehúzós bagázs a T. Pontosan tudták, hogy ha akkor ott valaki megállapodik akkor még nem tud készüléket venni, később pedig arra tudnak hivatkozni, hogy bocsika ti már a legnagyobb csomagban vagytok így most hogy még jobban lehúzzunk titeket a remek biztosítási konstrukcióink közül kell választanotok.
Úgy gondolom, hogy felháborító ez a hozzáállás. És a ha a fenti esetet még figyelmen kívül is hagyjuk, mi az hogy én mint meglévő ügyfél aki havonta súlyos százezreket tejel ennek lila pénzgyárnak nem vehet kedvezményesen készüléket a meglévő előfizetésére? Ilyenről még a világ nem hallott legalább is amióta én foglalkozom a cég IT ügyeivel nem fordult elő.
Az biztos, hogy egy kulturált hangvételű levélben megírom ezt a Telekomnak már csak azon gondolkodom, hogy a sajtós ismerőseimen keresztül kicsit nyitottá teszem had tudja meg ország világ, hogy milyen jó fej cégeink vannak...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
goop
őstag
Most már kezdek feszült lenni, a hívásvárakoztatás sem megy, lemaradok a hívásokról. A volte hogy nem megy oké az extra, na de a hívásvárakoztatás az elég alap.
-
thomas77
senior tag
Nálunk is 2G-re esik le, pedig 3G is erősen van.
Sajnos a telekomnál ez sok helyen rosszul működik. De ahol jó, ott is elő lehet idézni a hibát: hív valaki, kinyomod, azonnal hívnád vissza de olyankor is tutira 2G-n megy ki a hívás.
2 évig vodás voltam. Ott nem volt ezzel gond. Viszont mivel hordozott számunk volt, nem volt hd hangunk ha a családtagok egymás között beszéltek. Sokszor érthetetlenül rossz volt a minőség még S7-esekkel is. Ezért jöttünk vissza a telekomhoz.
És ezért várjuk újra a volte eljövetelét! 😀 -
fornettisuti
veterán
Nálunk is 2G-re esik le, pedig 3G is erősen van.
-
thomas77
senior tag
-
kali
legenda
-
thomas77
senior tag
A munkahelyemen mindegyik telefonom ezt csinálja. S7, SE, 4X, ACE3 és a kollégáké is: 6S, stb...
-
kali
legenda
Reggel 8 előtt még okés volt, de később már nem.
thomas77: Nekem 3G-re vált, legalábbis ahol van az is.
Nálam az iPhone játszotta azt anno, hogy akkor is szeretett 2G-re váltani híváskor, ha volt elérhető 3G is, más telefonomnál nem tapasztaltam. -
thomas77
senior tag
Az lenne a kissebik baj, de leginkább 2G-re vált le. Akkor meg ugye vissza a kőkorszakba. Se net, se hd hang.
Bár anno a nokia 6120c-vel ment együtt a net és a hívás is 2G esetén is. Nem is értem, hogy ez mostanában miért nem működik. Gondolom hálózati beállítás az oka... -
lugosi
MODERÁTOR
-
lugosi
MODERÁTOR
Vagy foglalsz időpont és nem vársz, ügyintézőt nem tartod fel, amúgy is ott kell lennie, amiért fizetést kap. Amúgy kb. semeddig sem tartó procedúra.
(üzletbe sem szoktál járni, mert feltartod a eladó-pénztárost? 😊)"(üzletbe sem szoktál járni, mert feltartod a eladó-pénztárost? 😊)"
Hej de nagyon okosat mondtál. Mert a kettő nyilván ugyanaz, elképzeléseid szerint?
-
Soulfly842
addikt
Az olyan elem a flottákon, ami pl. az egymás közötti ingyenes beszélgetést is biztosítja

Az üzleti Telekom oldalán mindegyik ilyen díjcsomag. Így egyelőre türelemmel kell lenned

-
Bornie127
aktív tag
-
polonic
félisten
Teljesen mindegy, hogy publikus kisvállalkozói, vagy egyedi flotta. Amiben van Telemátrix, vagy igényelhető hozzá - azoknál a díjcsomagoknál jelenleg még nem támogatott

Nem tudom, mi az a telemátrix.

De ezt leszámítva, lakossági előfizetésnél, az előbb leírt felállással működne?
-
Soulfly842
addikt
Teljesen mindegy, hogy publikus kisvállalkozói, vagy egyedi flotta. Amiben van Telemátrix, vagy igényelhető hozzá - azoknál a díjcsomagoknál jelenleg még nem támogatott

-
Szellem.
nagyúr
-
polonic
félisten
Van egy Samsung S8, de nem TMH rommal, hanem független XEH. Ezen megy a VoLTE?
Az előfizetés pedig egy céges. De nem ilyen egyedi flotta, hanem ami a neten is látható bárkinek az üzleti résznél. De nem az új trend, régebbi. Nem tudom pontosan most. -
Lackooo84
nagyúr
Az másodperc

Oh, thx.
-
Soulfly842
addikt
-
Lackooo84
nagyúr
Ez most így wtf? Máshogy meg lehet nézni mennyi maradt a bónusz perceimből?

-
ElektrikusDE
senior tag
Nabaszki! Mindenki csal...

Negyvenmillió dollárra (ez több mint 10 milliárd forintnak megfelelő összeg) büntette az FCC (az Egyesült Államok szövetségi távközlési bizottsága) az amerikai T-Mobile-t – számolt be az esetről a Phone Arena.
A bizottság közleménye szerint az ország harmadik legnagyobb szolgáltatója hálózatfejlesztés helyett inkább trükközött a vidéki hívásoknál, hamis kicsengetési hangokat (hamis hallható csengetés az elnevezése) használva. Ezzel olyan benyomást keltett, hogy a hívás megtörtént, csak épp a hívott fél nem reagált. A hívó így nem a szolgáltatót hibáztatta az elmaradt hívásért. Mindez viszont – véli az FCC – súlyos következményekkel járhat, késlelteti az egészségügyi és közbiztonsági kommunikációt, és a vidéki vállalkozásoknak is sokat árthat.
Én is tapasztaltam ilyet, igaz VOIP szolgáltatónál, szívtam is vele mig rájöttem hogy nem nemzetközi formátumban adtam meg a hívott számot...
Persze ha kicsöngés helyett érvénytelen szám jelzés érkezik egyből kapcsolok.
-
kali
legenda
Nekem se...
Bakker... azt hittem, hogy csak a munkahelyemen nem ok, de akkor ezek szerint máshol se...
Ez így kezd nagyon gáz lenni.
Biztos vagyok benne hogy nem egyszerű konfigurálni a rendszert, de tényleg megjavíthatnák már...
Amúgy megint vannak a T oldalán újabb volte képes készülékek. Pl S9, S9+ dual sim, vagy a Nokia 7.Állítólag (nem ügyfélszolgálatos infó) ezen hónap végéig eltarthat a dolog, kisebb nagyobb kiesésekkel.
Sok új VoLTE képes telefon van, azok mellett a P20-ak is -
thomas77
senior tag
Nekem se...
Bakker... azt hittem, hogy csak a munkahelyemen nem ok, de akkor ezek szerint máshol se...
Ez így kezd nagyon gáz lenni.
Biztos vagyok benne hogy nem egyszerű konfigurálni a rendszert, de tényleg megjavíthatnák már...
Amúgy megint vannak a T oldalán újabb volte képes készülékek. Pl S9, S9+ dual sim, vagy a Nokia 7. -
Zeki
nagyúr
Nabaszki! Mindenki csal...

Negyvenmillió dollárra (ez több mint 10 milliárd forintnak megfelelő összeg) büntette az FCC (az Egyesült Államok szövetségi távközlési bizottsága) az amerikai T-Mobile-t – számolt be az esetről a Phone Arena.
A bizottság közleménye szerint az ország harmadik legnagyobb szolgáltatója hálózatfejlesztés helyett inkább trükközött a vidéki hívásoknál, hamis kicsengetési hangokat (hamis hallható csengetés az elnevezése) használva. Ezzel olyan benyomást keltett, hogy a hívás megtörtént, csak épp a hívott fél nem reagált. A hívó így nem a szolgáltatót hibáztatta az elmaradt hívásért. Mindez viszont – véli az FCC – súlyos következményekkel járhat, késlelteti az egészségügyi és közbiztonsági kommunikációt, és a vidéki vállalkozásoknak is sokat árthat.
-
kali
legenda
-
thomas77
senior tag
Megy a volte nekem is. Van valami újdonság ezzel kapcsolatban, vagy csak kijavították a hibát?
Próbáltam domino kártyával. Azzal még mindig nem ment.
Esetleg kapnak a flottások is voltét? -
kali
legenda
És reménykedjünk, hogy minden bejövő hívás meglesz, nemcsak sms, hogy nem fogadott hívásom volt ... 😁
Olyan gondom sosem volt, bízom benne, hogy eztán is úgy lesz.
-
#73820095
törölt tag
Hol lehet beállítani, hogy sms jöjjön a nem fogadott hivasokról?
Átirányítás: +3630 9876543.
Régen még külföldön is működött, sőt az is működött, h hangposta és értesítő együtt, tavaly meg folyton szívtam vele, mert nemcsak, h nem működött az értesítő kint, de még azt is képtelen volt megcsinálni a tré, h akkor legalább csak simán kapcsolja ki, és ne küldje a nemlétező hangpostára. És az ügyintézök még azt se tudták, h ez újabban ezt csinálj, azt meg pláne nem, h miért, v hogy lehetne orvosolni...
A kinti telefonom értesítője viszont természetesen itt is uúgy működik, mint kint...
Tehát nem technikai okokból nem tudja megcsinálni a tré.
Tehát akinek 2 száma van, és az egyiket átirányítja a másikra, külföldön annak is hangpostára fog minden futni a másik szám helyett? -
dptrsk
Topikgazda
Hol lehet beállítani, hogy sms jöjjön a nem fogadott hivasokról?
1414, online, SMS.
Hívásértesítő a neve.
1414re SMS: +HIVASERTESITO -
fornettisuti
veterán
És reménykedjünk, hogy minden bejövő hívás meglesz, nemcsak sms, hogy nem fogadott hívásom volt ... 😁
Hol lehet beállítani, hogy sms jöjjön a nem fogadott hivasokról?
-
azigazimoris
aktív tag
És reménykedjünk, hogy minden bejövő hívás meglesz, nemcsak sms, hogy nem fogadott hívásom volt ... 😁
-
szabogabor10
veterán
-
csako
veterán
-
kali
legenda
-
goop
őstag
Végre visszatért a volte. \o/
-
Donki Hóte
veterán
Igazából mostantól lesz.rom az ügyet

Interneten próbáltam erre a számra vagy 30 alkalommal adatot egyeztetni, sosem jött sem SMS, sem email az adategyeztetésről (az internetes felületen azt írják, hogy ha sikeres volt az adategyeztetés, akkor ezt visszajelzik, ha meg eltérés van az adatokban, akkor azt is visszajelzik). Ennek ellenére soha egyetlen alkalommal sem jött semmilyen visszajelzés.
Ma voltam bent az ügyfélszolgálaton, személyesen adategyeztettem, mégsem jött semmilyen visszajelzés.
A kártyán április 25-ig kellene elvégezni az adategyeztetést (ezt sem a Telekom internetes felületéről tudom, hanem kitúrtam az eredeti előfizetői szerződést, aminek a keltétől számítva 1 év múlva kell adategyeztetni), de 22-étől külföldön vagyok egy hétig, tehát éppen a kritikus időszakban nem vagyok intézkedésképes.
Szerintem a 30 internetes és az 1 személyes próbálkozással a tőlem elvárhatót megtettem, ha mégsem OK az adategyeztetés és letiltják a kártyámat, amikor külföldön vagyok, akkor a hazaérkezésem után bemegyek a T-Pontba és lebontom a berendezést az ügyintéző fejével

-
dptrsk
Topikgazda
Ha sikeres volt az adategyeztetés, akkor mindig küldenek SMS-t a dologról?
Fordítva kérdezve: ha nem kapok SMS-t, akkor sikertelen volt az adategyeztetés?
Azért kérdezem, mert egy hét internetes szívás után ma délelőtt beballagtam egy T-Pontba és az ügyintéző hölgy szerint sikeresen adategyeztettem, viszont mostanáig nem jött SMS az adategyeztetés sikeréről

Kérdeztem is a hölgyet, hogy kapok-e valami igazolást arról, hogy náluk elintéztem a dolgot, de azt mondta, hogy igazolást nem adnak, majd jön az SMS. Háááááát, azóta is jön

Komolyan mondom, hogy a Telekom elmehetne a Vodafonhoz továbbképzésre, mert egyrészt a Vodánál az adategyeztetés egy 1 perces folyamat a telefonodon, de ha be kell menned az ügyfélszolgálatra, akkor írásos igazolást adnak arról, hogy elvégezted az adategyeztetést.
Ha kérsz adnia kellene szerintem szabad formátumú igazolást.
Ha telefonon csinálod, ott megmarad a hangfelvétel, nem kell bebattyogni.
Sőt online is csinálhatod, s a végén a visszaigazolást lemented.mindhárom esetben tudod igazolni, hogy sikeres volt az egyeztetés.
-
Donki Hóte
veterán
Ha sikeres volt az adategyeztetés, akkor mindig küldenek SMS-t a dologról?
Fordítva kérdezve: ha nem kapok SMS-t, akkor sikertelen volt az adategyeztetés?
Azért kérdezem, mert egy hét internetes szívás után ma délelőtt beballagtam egy T-Pontba és az ügyintéző hölgy szerint sikeresen adategyeztettem, viszont mostanáig nem jött SMS az adategyeztetés sikeréről

Kérdeztem is a hölgyet, hogy kapok-e valami igazolást arról, hogy náluk elintéztem a dolgot, de azt mondta, hogy igazolást nem adnak, majd jön az SMS. Háááááát, azóta is jön

Komolyan mondom, hogy a Telekom elmehetne a Vodafonhoz továbbképzésre, mert egyrészt a Vodánál az adategyeztetés egy 1 perces folyamat a telefonodon, de ha be kell menned az ügyfélszolgálatra, akkor írásos igazolást adnak arról, hogy elvégezted az adategyeztetést.
-
Bogyó bá'
nagyúr
-
Soulfly842
addikt
-
dptrsk
Topikgazda
-
Bogyó bá'
nagyúr
Sziasztok.
Anyukám és apukám dominós kártyáján 4-5 ezer forint van (és minden évben csak nő az összeg, mert ők nem nagyon hívnak senkit mobilról, mert itthon korlátlan Hoppá csomagunk van)!
Én töltögetem nekik 2500-al, mikor lejárna az 1 év!
Van arra bármilyen lehetőség, hogy felhasználhassuk vásárlásra vagy bármi egyébre, csak a pénz ne vesszen el?Ha van Telekom-fiókjuk, akkor tudnak belőle appokat, autópálya-matricát, parkolójegyet venni....
-
vacs
veterán
Sziasztok.
Anyukám és apukám dominós kártyáján 4-5 ezer forint van (és minden évben csak nő az összeg, mert ők nem nagyon hívnak senkit mobilról, mert itthon korlátlan Hoppá csomagunk van)!
Én töltögetem nekik 2500-al, mikor lejárna az 1 év!
Van arra bármilyen lehetőség, hogy felhasználhassuk vásárlásra vagy bármi egyébre, csak a pénz ne vesszen el? -
Soulfly842
addikt
Tartom magam annyira járatosnak a mobil témában, hogy azt mondjam, ordas nagy baromság terjed MEGINT a facebookon, de hogy egy sz.rt sem érő pletykalap le is hozza tök komolyan...
Fel ne vedd ha hívnak...
Én az ilyen színvonalú oldalakat automatikusan tiltom a hírfolyamomról (jobb esetben csak az oldalt, a megosztót nem mindig
). -
#08205312
törölt tag
Tegnap hívott egy tunéziai szám, párszor kicsengett nálam,aztán lerakta.
Nálam usa és szamoa volt. Mire felvettem volna megszünt a csörgés. Ezt eljátszotta 3x, aztán ráuntam és ment a black listre.
-
Zeki
nagyúr
Tegnap hívott egy tunéziai szám, párszor kicsengett nálam,aztán lerakta.
Ha felveszed sem lesz semmi.
-
fornettisuti
veterán
Tartom magam annyira járatosnak a mobil témában, hogy azt mondjam, ordas nagy baromság terjed MEGINT a facebookon, de hogy egy sz.rt sem érő pletykalap le is hozza tök komolyan...
Fel ne vedd ha hívnak...
Tegnap hívott egy tunéziai szám, párszor kicsengett nálam,aztán lerakta.
-
Zeki
nagyúr
Tartom magam annyira járatosnak a mobil témában, hogy azt mondjam, ordas nagy baromság terjed MEGINT a facebookon, de hogy egy sz.rt sem érő pletykalap le is hozza tök komolyan...
Fel ne vedd ha hívnak...
-
fornettisuti
veterán
Még egy próbát tettem, hogy először bejelentkezek a számmal, nézem a dominó egyenleget stb., tehát beenged. Utána beírom a címet, hogy .../adategyeztetes, és egyből nem megfelelő az átirányítás.
Úgy tűnik marad az az opció, hogy bemegyek egy telekom üzletbe, eltöltök ezzel feleslegesen fél órát míg sorra kerülök, és feleslegesen feltartok egy alkalmazottat egy ideig. Biztos jobb így, mint neten. Tudomásul kell venni, hogy 2018-ban is csak a személyes, papíros megoldásokban lehet bízni egy telekommunikációs cégnél.Vagy foglalsz időpont és nem vársz, ügyintézőt nem tartod fel, amúgy is ott kell lennie, amiért fizetést kap. Amúgy kb. semeddig sem tartó procedúra.
(üzletbe sem szoktál járni, mert feltartod a eladó-pénztárost? 😊) -
Soulfly842
addikt
Bocsi, eredetileg okmányirodát akartam írni
Kerestem a keresztelődést s így lett belőle Ügyfélkapu 
Ügyfélkapuba sajnos nem tudom
Kormányablakot/járási hivatalt akartam írni. 
-
tibor23
senior tag
Egy ügyfélkapu látogatást beütemeznék mindenképpen a helyedben, s rákérdeznék, hogy az új típusú személyit elektronikusan aktiválták-e... Bajok lehetnek még belőle... egyre szigorúbban ellenőrzik ezeket és az okmányellenőrző rendszerekben rohadt sok ilyennel találkoztam az elmúlt időkben! Dehogy egyszer külföldről pl. visszafordítsanak
(páromnak is pl. ugyanígy volt, s megjárta vele Portugáliát és Szicíliát is... de az ördög nem alszik
) Ilyenkor az ügyintézőnek már vinnyog is a rendszer, hogy ilyen okmány számmal nincs érvényes SZIG.(sok helyen csak szemrevételezik, de kevés helyen van ilyen szintű ellenőrzés még, de egyre inkább kiterjesztik ez!)
Lábjegyzet: A régit miért fogadná el, ha lejárt?

Kösz, 2 hét múlva megyek külföldre, szép lenne ha visszafordítanának.
Hogy is kell az ügyfélkapun ennek utánanézni? (ügyfélkapum van).Ui: azért próbálkoztam a régivel, mert az újat visszadobta...
-
Soulfly842
addikt
Én mostanában 3x adategyeztettem sikeresen:
- saját szem. igazolvány számomat nem fogadta el (néhány hónapja lejárt és cseréltem), sem az új sem a régi számot. Aztán a jogsimmal ment.
- mind a 3 esetben az adategyeztetésre kattintva (előzőleg be voltam lépve a T fiókomba), visszadobott túlterheltségre hivatkozva. Utána újra próbálva beengedett.Egy ügyfélkapu látogatást beütemeznék mindenképpen a helyedben, s rákérdeznék, hogy az új típusú személyit elektronikusan aktiválták-e... Bajok lehetnek még belőle... egyre szigorúbban ellenőrzik ezeket és az okmányellenőrző rendszerekben rohadt sok ilyennel találkoztam az elmúlt időkben! Dehogy egyszer külföldről pl. visszafordítsanak
(páromnak is pl. ugyanígy volt, s megjárta vele Portugáliát és Szicíliát is... de az ördög nem alszik
) Ilyenkor az ügyintézőnek már vinnyog is a rendszer, hogy ilyen okmány számmal nincs érvényes SZIG.(sok helyen csak szemrevételezik, de kevés helyen van ilyen szintű ellenőrzés még, de egyre inkább kiterjesztik ez!)
Lábjegyzet: A régit miért fogadná el, ha lejárt?

-
tibor23
senior tag
Én mostanában 3x adategyeztettem sikeresen:
- saját szem. igazolvány számomat nem fogadta el (néhány hónapja lejárt és cseréltem), sem az új sem a régi számot. Aztán a jogsimmal ment.
- mind a 3 esetben az adategyeztetésre kattintva (előzőleg be voltam lépve a T fiókomba), visszadobott túlterheltségre hivatkozva. Utána újra próbálva beengedett. -
Soulfly842
addikt
Egy windows chrome-ot próbálj meg még privátban. Érdekes bug.
Ha azzal sem megy, akkor nem kell mindenképpen sorba állnod. Felhívhatod ezt is:
Milyen egyéb módokon tudsz még adatot egyeztetni?
Telefonon a +36-80-630-045-ös telefonszámon minden nap 7 és 22 óra között. Ez a telefonszám belföldön díjmentesen hívható. Kérünk, hogy arról számról telefonálj, amelynek az adatait egyeztetni szeretnéd!
Külföldről hívd a +36-30-344-0861-es számot! -
lugosi
MODERÁTOR
1, A telekom.hu/adategyeztetesről indulsz? - úgy h.indításkor nincs aktív bejelentkezes?
2, Milyen böngészőt használsz?Igen. Próbáltam úgy is hogy be vagyok jelentkezve és úgy is hogy nem.
Próbáltam osx safari, osx firefox alatt, és windows firefox alatt is, simán és privát böngészőben is.Lackoooo84: köszi, ott jártam már.
-
Soulfly842
addikt
Még egy próbát tettem, hogy először bejelentkezek a számmal, nézem a dominó egyenleget stb., tehát beenged. Utána beírom a címet, hogy .../adategyeztetes, és egyből nem megfelelő az átirányítás.
Úgy tűnik marad az az opció, hogy bemegyek egy telekom üzletbe, eltöltök ezzel feleslegesen fél órát míg sorra kerülök, és feleslegesen feltartok egy alkalmazottat egy ideig. Biztos jobb így, mint neten. Tudomásul kell venni, hogy 2018-ban is csak a személyes, papíros megoldásokban lehet bízni egy telekommunikációs cégnél.1, A telekom.hu/adategyeztetesről indulsz? - úgy h.indításkor nincs aktív bejelentkezes?
2, Milyen böngészőt használsz? -
lugosi
MODERÁTOR
Még egy próbát tettem, hogy először bejelentkezek a számmal, nézem a dominó egyenleget stb., tehát beenged. Utána beírom a címet, hogy .../adategyeztetes, és egyből nem megfelelő az átirányítás.
Úgy tűnik marad az az opció, hogy bemegyek egy telekom üzletbe, eltöltök ezzel feleslegesen fél órát míg sorra kerülök, és feleslegesen feltartok egy alkalmazottat egy ideig. Biztos jobb így, mint neten. Tudomásul kell venni, hogy 2018-ban is csak a személyes, papíros megoldásokban lehet bízni egy telekommunikációs cégnél. -
lugosi
MODERÁTOR
kb 1000 darab adategyeztetést megcsináltam a Telekomnál. Az a legegyszerűbb, ha minden esetben privát böngészőből indítjátok és amikor kényszeríteni akarja a Telekom fiókos belépés akkor egyszerűen kihagyjátok ezt a lépést! (van erre külön opció, eldugva az adott oldal legalján) - ez csak feleslegesen bonyolítja a történetet és növeli a hiba potenciált
.Majd ezt követően a születési helyre kell odafigyelni hatványozottan. Ha nem új típusú ('chipelt', ujjlenyomatos van) akkor a születési helynél elég a város, de ha új típusú van, akkor (minden!) esetben ugyanúgy kell odaírni az országot is pl. Debrecen (Magyarország).
Ami még lényeges, hogy ha régi típusú ('könyv szerű SZIG') van, akkor a SZIG számot írásjelek és szóközök nélkül egybe kell írni.
"(van erre külön opció, eldugva az adott oldal legalján)"
Én nem találtam ilyet. Természetesen privát böngészőből is "az oldal nem megfelelően van átirányítva".

Az oldal alján feliratkozhatok hírlevélre, elolvashatom a jogi tudnivalókat, ászf-et stb-t, és együtt velem. Ennyi van alul.
-
Soulfly842
addikt
kb 1000 darab adategyeztetést megcsináltam a Telekomnál. Az a legegyszerűbb, ha minden esetben privát böngészőből indítjátok és amikor kényszeríteni akarja a Telekom fiókos belépés akkor egyszerűen kihagyjátok ezt a lépést! (van erre külön opció, eldugva az adott oldal legalján) - ez csak feleslegesen bonyolítja a történetet és növeli a hiba potenciált
.Majd ezt követően a születési helyre kell odafigyelni hatványozottan. Ha nem új típusú ('chipelt', ujjlenyomatos van) akkor a születési helynél elég a város, de ha új típusú van, akkor (minden!) esetben ugyanúgy kell odaírni az országot is pl. Debrecen (Magyarország).
Ami még lényeges, hogy ha régi típusú ('könyv szerű SZIG') van, akkor a SZIG számot írásjelek és szóközök nélkül egybe kell írni.
Ha riasztóban van, vagy külföldi személy (ha van állandó bejelentett magyarországi lakcíme, amit igazolni is tud), akkor pedig irány a Telekom üzlet. Neki se kezdjetek az adategyeztetésnek (ha magyar igazolványa és állandó lakcíme van a külföldi személynek, akkor meg tudja csinálni magának is online/telefonos ügyfélszolgálaton (nem a 1412-n, hanem a 80-as erre a célra fenntartott tel. számon)).
-
Soulfly842
addikt
kb 1000 darab adategyeztetést megcsináltam a Telekomnál. Az a legegyszerűbb, ha minden esetben privát böngészőből indítjátok és amikor kényszeríteni akarja a Telekom fiókos belépés akkor egyszerűen kihagyjátok ezt a lépést! (van erre külön opció, eldugva az adott oldal legalján) - ez csak feleslegesen bonyolítja a történetet és növeli a hiba potenciált
.Majd ezt követően a születési helyre kell odafigyelni hatványozottan. Ha nem új típusú ('chipelt', ujjlenyomatos van) akkor a születési helynél elég a város, de ha új típusú van, akkor (minden!) esetben ugyanúgy kell odaírni az országot is pl. Debrecen (Magyarország).
Ami még lényeges, hogy ha régi típusú ('könyv szerű SZIG') van, akkor a SZIG számot írásjelek és szóközök nélkül egybe kell írni.
-
szabogabor10
veterán
Nem száműzik.
Az SMS hamarabb ment 4G-n, mint a hanghívás.
Faragják, integrálnak, faragják, integrálnak.
A kommunikációjukat fenntartásokkal szoktam kezelni, pláne ügyintézői szinten, bántani ugyan nem akarom őket, de az egyik nem tud a problémáról, a másik szerint csak nálam van gond, általánosságban nincs, a harmadik legalább utánanéz és elismeri, hogy en bloc nem működik, karbantartás, javítás van.”Az SMS hamarabb ment 4G-n, mint a hanghívás.”
Azt egyébként észre is vettem, hogy már jó ideje gyorsan elmennek az SMS-ek 4G-n, de az iPhone szerint csak a hang megy azon (pontosabban ez áll az IMS állapotnál). Ezek szerint az SMS nem az IMS-en keresztül megy, hanem részben továbbra is hagyományos áramkörkapcsolt (SMS over SGs) módon (option 2). Kíváncsi vagyok, átállnak-e a full IP alapú SMS-ezésre, szerintem ha nem fontos, nem fognak.
-
kali
legenda
A VoLTE-t vajon a Telekom:
- száműzi
- lekapcsolta időlegesen, mert SMS-re is beállítja
- lekapcsolta időlegesen, mert jön a VoWiFi?Vagy csak hiba van, és szarnak rá. Vagy valami buherálás megy, aminek nem lesz látható eredménye. De mostmár tényleg kezd idegesíteni a hiánya.
Az most egy dolog, hogy mit kommunikálnak erről, azt meg se kell hallani.Nem száműzik.
Az SMS hamarabb ment 4G-n, mint a hanghívás.
Faragják, integrálnak, faragják, integrálnak.
A kommunikációjukat fenntartásokkal szoktam kezelni, pláne ügyintézői szinten, bántani ugyan nem akarom őket, de az egyik nem tud a problémáról, a másik szerint csak nálam van gond, általánosságban nincs, a harmadik legalább utánanéz és elismeri, hogy en bloc nem működik, karbantartás, javítás van. -
szabogabor10
veterán
Már rajta vannak, hiba van.
Kiemelt esemény miatt nem lehetett komolyabban hozzányúlni a hálózati eszközökhöz, hogy ne legyen szolgáltatás kiesés.
Mivel 2G/3G-n lehet telefonálni, ezért a VoLTE lekapcsolva maradt, nem tudták javítani amíg a kiemelt események miatti szigorúbb szabályozás életben volt.Szerintem is azonnal kellett volna kommunikálni az ügyfelek felé.
Okés, köszi a tájékoztatást. Igen, ezt azonnal le kellett volna maguktól normálisan kommunikálniuk. Jelentős ügyfélkört érint a dolog.
VoWiFi bevezetése mondjuk a B20-as LTE elterjedésével már nem annyira fontos. Bár pl. pincékben vagy nagyon vastag falú épületekben azért még van létjogosultsága.
Új hozzászólás Aktív témák
-
97200 - 97101
147710 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 99901 99900 - 99801 99800 - 99701 99700 - 99601 99600 - 99501 99500 - 99401 99400 - 99301 99300 - 99201 99200 - 99101 99100 - 99001 99000 - 98901 98900 - 98801 98800 - 98701 98700 - 98601 98600 - 98501 98500 - 98401 98400 - 98301 98300 - 98201 98200 - 98101 98100 - 98001 98000 - 97901 97900 - 97801 97800 - 97701 97700 - 97601 97600 - 97501 97500 - 97401 97400 - 97301 97300 - 97201 97200 - 97101 97100 - 97001 97000 - 96901 96900 - 96801 96800 - 96701 96700 - 96601 96600 - 96501 96500 - 96401 96400 - 96301 96300 - 96201 96200 - 96101 96100 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Üzlet és Szolgáltatások
- Telekom mobilszolgáltatások
- (kiemelt téma)
Ez a Telekom mobil szolgáltatások topicja
- Hír A Telekom elindította az ország első szabványos 5G tesztállomását Zalaegerszegen
- Hír Egy előfizetés, több SIM a Telekom új ajánlatában
- Hír A Magyar Telekom bejelentette az eSIM támogatását
- Hír Készülék nélkül csak egyéves hűség köthető
- Blogbejegyzés Új alapokra kerül a Telekom árlistája
- Hír Modulárissá lettek a Telekom mobilos csomagjai
- HP 200W töltők (19.5V x 10.3A) kis kék, kerek, 4.5x3.0mm, 928429-002
- Akció!!! Microsoft Surface Laptop 4 AMD Ryzen 4680U 16GB 512GB 1 év garancia
- Ventilátorok és modding termékek kitűnő árakon! Most további extra kedvezmények!
- Apple AirPods 4 / AirPods 4 ANC Bontatlan 27% áfás ár
- Apple iPad 2025 (A16) 128GB & 256GB Wi-fi / 5G Bontatlan Összes Szín / 27% áfás ár
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest



![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)









