Hirdetés
-
142954 - 142901
142954 - 142901 142900 - 142801 142800 - 142701 142700 - 142601 142600 - 142501 142500 - 142401 142400 - 142301 142300 - 142201 142200 - 142101 142100 - 142001 142000 - 141901 141900 - 141801 141800 - 141701 141700 - 141601 141600 - 141501 141500 - 141401 141400 - 141301 141300 - 141201 141200 - 141101 141100 - 141001 141000 - 140901 140900 - 140801 140800 - 140701 140700 - 140601 140600 - 140501 140500 - 140401 140400 - 140301 140300 - 140201 140200 - 140101 140100 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-04-22 13:48 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
avl
senior tag
Csilla sokáig kuporgatott megtakarítását egy kis felújítandó pesti kecóba rakta, vesztére, most se pénz, se
posztóingatlan. Pedig nem is volt túlságosan óvatlan..
*
F.I.R.E. szinten jár már valaki? Állítólag -korlátozottan- már 40m-től elérhető.
(Csillának meg kb. ennyibe fáj a bukó jelenleg) -
t72killer
titán
1, A közismeret része, hogy a részvénybefektetés hosszú távra való. Azt már kevesebben tudják, hogy a hosszú táv 100+ évet jelent

2, A chart sokkal pocsékabban néz ki inflációval korrigálva.
3, Ha beüt a soverreign debt crisis, és tényleg összeomlik a FIAT money rendszere, akkor a 100 éves chart sem irányadó, tekintve hogy ehhez hasonló sem történt soha. Hogy ez azt jelenti hogy a nevező nullává válásával az árfolyam végtelenné válik, vagy a számláló is megy nullába azt nem tudom.Összeomlott pénzrendszert láttunk a Weimar-i köztársaságban, nem ízlett a részvényeknek:
-
Ixion77
addikt
100 éves Logaritmic csárton már az alsó támasz érintése is brutál lenne, akár lassabban is, nem is kellene hirtelen.
De OK, ne legyek annyira pesszimista, érintsük csak az átlagot meg a csatorna közepén, SMA 20 year irányában
2026-van pont az uccsó függ vonal, és 7550-en vagyunk most, over the top.Ha neadjisten meg az 1300 is letörik, akkor vissza a kőkorszakba.
Egyedüli vigaszom, hogy felfelé ugyanolyan eséllyel törheti át az ellenállást, vagy pattog alulról rajta még vagy 30-50 évig

1, A közismeret része, hogy a részvénybefektetés hosszú távra való. Azt már kevesebben tudják, hogy a hosszú táv 100+ évet jelent

2, A chart sokkal pocsékabban néz ki inflációval korrigálva.
3, Ha beüt a soverreign debt crisis, és tényleg összeomlik a FIAT money rendszere, akkor a 100 éves chart sem irányadó, tekintve hogy ehhez hasonló sem történt soha. Hogy ez azt jelenti hogy a nevező nullává válásával az árfolyam végtelenné válik, vagy a számláló is megy nullába azt nem tudom. -
DragonLord
friss újonc
100 éves Logaritmic csárton már az alsó támasz érintése is brutál lenne, akár lassabban is, nem is kellene hirtelen.
De OK, ne legyek annyira pesszimista, érintsük csak az átlagot meg a csatorna közepén, SMA 20 year irányában
2026-van pont az uccsó függ vonal, és 7550-en vagyunk most, over the top.Ha neadjisten meg az 1300 is letörik, akkor vissza a kőkorszakba.
Egyedüli vigaszom, hogy felfelé ugyanolyan eséllyel törheti át az ellenállást, vagy pattog alulról rajta még vagy 30-50 évig

Nem érdemes részvénybe fektetni? Milyen ellenállás van?
-
Hmmz
senior tag
Legalábbis eddig igy volt, jövőben meg kitudja
Szerintem érdemes hozzátenni, hogy az S&P 500 az elmúlt 15–20 évben rendkívül erős emelkedést produkált, ezért sem biztos, hogy a következő évtized is hasonló hozamokat virít.
Merhogy jegenyefák jegenyefák...
(Mean reversion 4 president)100 éves Logaritmic csárton már az alsó támasz érintése is brutál lenne, akár lassabban is, nem is kellene hirtelen.
De OK, ne legyek annyira pesszimista, érintsük csak az átlagot meg a csatorna közepén, SMA 20 year irányában
2026-van pont az uccsó függ vonal, és 7550-en vagyunk most, over the top.Ha neadjisten meg az 1300 is letörik, akkor vissza a kőkorszakba.
Egyedüli vigaszom, hogy felfelé ugyanolyan eséllyel törheti át az ellenállást, vagy pattog alulról rajta még vagy 30-50 évig

-
Hmmz
senior tag
Hosszú távú átlagos reálhozamnál még válságokat is belevéve nem gondolnám optimistának az 5% reálhozamot, azt inkább kimondottan konzervatív várakozásnak mondanám, mármár akár pesszimistának is.
Legalábbis eddig igy volt, jövőben meg kitudja
Szerintem érdemes hozzátenni, hogy az S&P 500 az elmúlt 15–20 évben rendkívül erős emelkedést produkált, ezért sem biztos, hogy a következő évtized is hasonló hozamokat virít.
Merhogy jegenyefák jegenyefák...
(Mean reversion 4 president) -
PredatorZoli
Topikgazda
wow, erről nem tudtam, ez nagyon jó. Bár a kiskapuknak megvan az a rizikója, hogy alkalmasint becsukják őket

#142948: az, hogy TBSZ-é alakíthatod, stimm, de azt már szigoríthatják, hogy a friss TBSZ fájdalommentesen törhető lesz-e a későbbiekben.
Egy ideje vadászom a brit ISA-nak megfelelő "haggyanakmárbékén az adózással" wrappereket világszerte, a TBSZ-t az 5éves ebzárlattal ugyan használható, de elég rugalmatlan, 4-5, időben eltolt számlával kell szerencsétlenkedni, ha az ember nagyjából folyamatosan tervez róluk pénzt felvenni (kb évente legyen egy, ami épp "beérik")
ez a lehetőség benne van a szerződésben
Hát ha hozzányulnának a TBSZ-hez, pl úgy hogy eltörlik, akkor az már nyilván érinti, de valszeg ilyen esetben lenne még idő lépni és a változtatások előtt még a mostaniak szerinti TBSZ-re kihozni mindent -
t72killer
titán
nagy tévedés, van egy kiskapu, bármikor tbsz-é alakítható ami azonnal törve így teljesen adómentes. Egyedül az elmúlt 2 év adóvvisszítérítését kell 20%-al növelten viszafizetni de azt nem kötelező igénybe venni ha ilyen tervek vannak rá eleve
wow, erről nem tudtam, ez nagyon jó. Bár a kiskapuknak megvan az a rizikója, hogy alkalmasint becsukják őket

#142948: az, hogy TBSZ-é alakíthatod, stimm, de azt már szigoríthatják, hogy a friss TBSZ fájdalommentesen törhető lesz-e a későbbiekben.
Egy ideje vadászom a brit ISA-nak megfelelő "haggyanakmárbékén az adózással" wrappereket világszerte, a TBSZ-t az 5éves ebzárlattal ugyan használható, de elég rugalmatlan, 4-5, időben eltolt számlával kell szerencsétlenkedni, ha az ember nagyjából folyamatosan tervez róluk pénzt felvenni (kb évente legyen egy, ami épp "beérik")
-
PredatorZoli
Topikgazda
Az első 10évben nem nyúlhatsz hozzá.
Sőt, itt meg egyenesen ezt olvasom: "A megtakarítások hozama és nyeresége adómentes a nyugdíjra való jogosultság ÉS minimum 10 év tartási idő teljesülése esetén."
Tehát öregségi(?) nyugdíjkorhatár előtt felejtős, még akkor is, ha 10évnél régebben nyitotta valaki a számlát. Ez a megtakarítás hosszú felére jó, amit öregkorra +örökségnek hagy az ember.nagy tévedés, van egy kiskapu, bármikor tbsz-é alakítható ami azonnal törve így teljesen adómentes. Egyedül az elmúlt 2 év adóvvisszítérítését kell 20%-al növelten viszafizetni de azt nem kötelező igénybe venni ha ilyen tervek vannak rá eleve
-
t72killer
titán
Jelenleg a nyesz az egyetlen olyan számla idehaza amelyikkel tetszőleges (akár tetszőlegesen rövid) időtávon is adómentesen férhetsz hozzá a teljes tőkéhez és hozamhoz. A nyesz jelenleg egy S tier termék, pláne mióta sok ETF van a béta piacon. Jelen pillanatban semmi hátránya nincs a számlának. És amíg nem nyúlnak hozzá a szabályokhoz addig ez így is marad. És amióta a TBSZ-ekre szocho van idő előtti feltörésnél, ez hatványozottan igaz.
Az első 10évben nem nyúlhatsz hozzá.
Sőt, itt meg egyenesen ezt olvasom: "A megtakarítások hozama és nyeresége adómentes a nyugdíjra való jogosultság ÉS minimum 10 év tartási idő teljesülése esetén."
Tehát öregségi(?) nyugdíjkorhatár előtt felejtős, még akkor is, ha 10évnél régebben nyitotta valaki a számlát. Ez a megtakarítás hosszú felére jó, amit öregkorra +örökségnek hagy az ember. -
PredatorZoli
Topikgazda
Jelenleg a nyesz az egyetlen olyan számla idehaza amelyikkel tetszőleges (akár tetszőlegesen rövid) időtávon is adómentesen férhetsz hozzá a teljes tőkéhez és hozamhoz. A nyesz jelenleg egy S tier termék, pláne mióta sok ETF van a béta piacon. Jelen pillanatban semmi hátránya nincs a számlának. És amíg nem nyúlnak hozzá a szabályokhoz addig ez így is marad. És amióta a TBSZ-ekre szocho van idő előtti feltörésnél, ez hatványozottan igaz.
-
PredatorZoli
Topikgazda
Dobd be saját korral, havi költéssel FIRE kalkulátorba.
Úgy hogy saját ingatlanban vagyok csúszkát huzogatva 400misi nekem infla követően is elég ha úgy számolom, hogy 90+éves korunkra kb feléljük. És ezt a jelenlegi költéssel számolom azaz 6+10éves gyerek nyáron 3hét Balcsi (olcsón) télen Kanári szigetek (olcsón), gokart tábor...
@HMMZ
0%reálhozamtól indultunk infla követés. Más kérdés most még a 6% FIXMAP is 4%reálhozamot dob ami extra jó.
Az 5% reálhozam hosszú távon szerintem elég optimista. 10-15évente jön egy válság.Hosszú távú átlagos reálhozamnál még válságokat is belevéve nem gondolnám optimistának az 5% reálhozamot, azt inkább kimondottan konzervatív várakozásnak mondanám, mármár akár pesszimistának is.
-
buherton
őstag
Szerintem ez nem bináris választás. Ha szeretnéd kihasználni az adójóváírást, akkor nyithatsz NYESZ-t úgy hogy csak annyit fizetsz be, amivel maximalizálod a jóváírást és a maradék megy máshova.
A lányaimnak így csinálom a babakötvényeket.
-
t72killer
titán
ez a gyakorlatban úgy fog kinézni, hogy felnyomják a korhatárt pl 75éves korra
Épp mostanában mutatta be Franciaország, hogy ez nem ilyen egyszerű. Túl nagy a társadalmi ellenállás. Olyannyira, hogy inkább belepusztul az egész gazdaság és csődbe megy az ország.
Úgy látszik, hogy ha egyszer egy társadalom megtapasztalta a bőséget, nem tud lemondani róla akkor sem ha az alternetíva garantáltan tönkreteszi. Az országok nem racionális, gondolkodó lények. Általában kényszerpályán futnak, amiről akkor sem tudnak letérni ha az a pusztulásukhoz vezet. Sok ország van világszerte, ami ez a folyamat már előrehaladott. A végeredmény nyomor, polgárháború, társadalmi összeomlás, hiába lehetett volna megelőzni korábban néhány kellemetlen béka lenyelésével, vagy kicsit több toleranciával.Amúgy egyertétek a gondolkodással annyiban, hogy rég nem is számolok nyugdíjjal. Még abban sem vagyok biztos, hogy amit összekuporhatok az megmarad nekem és nem veszik el azt is tőlem. Ez is sokszor megesett már a történelemben. Amikor egy ország kényszerhelyzetbe kerül, akkor nem válogat az eszközökben, mennek az elvek és a moralitás a kukába.
Igen persze, a franciákok szétverik a várost, ha nem jön az állami pénzecske. De ha az állam enged, akkor bezony ennek következménye az államcsőd.
#142938: nem klasszik zajos összeomlást vízionálok, hanem szép csendes nyomort. Kb ahogy a korabeli kisnyugdíjasok megélték a 90es éveket. Korhatár-emelés, az összeg elinflálása, stb. Azt ugye már tudjuk, hogy a hivatalos infla egy kamu, szóval ha csak annyival emelgetnek, az önmagában édeskevés lesz a megélhetéshez.
-
Hmmz
senior tag
-
t72killer
titán
Főleg, hogyha idővel "FIRE-zel"/előnyugdíjazod magad, akkor az SZJA kedvezmény nem játszik amúgy sem.
-
Dare2Live
félisten
Két ok miatt sem: egyrészt valóban össze fog omlani a felosztó-kirovó rendszer (ez a gyakorlatban úgy fog kinézni, hogy felnyomják a korhatárt pl 75éves korra, hogy az emberek 90%-ának ne kelljen fizetni). Másrészt, ha "kiszállsz" mondjuk 45-50évesen, akkor vagy hiányozni fog 25-30év befizetésed, vagy ezzel is kell számolni költségként - és egyáltalán nem biztos, hogy megéri, azaz hogy visszafizetnek annyit, amennyit beletettél.
Illetve még egy bónusz: a műfajt ugyanúgy sújtja a geoarbitrázs-kényszer, mint a hagyományos munkavállalást. Ha az ország ahol élsz, kinyírja az adómentes megtakarítás lehetőségét (ez ugye Mo.-on a TBSZ és a magyar állampapírok), sőt, random turbóbalos politikai fordulat után elkezdi holland módra fullba nyomni a kretént, akkor nincs mese, onnan menekülni kell. Lehet akár 70évesen. Már egy osztrák kamatadó is képes teljesen rombadönteni egy portfólió hozamát. Országváltáskor ugyebár ha át is megy az állami nyögdíj az új helyre, nem biztos, hogy érni is fog ott valamit.
"össze fog omlani a felosztó-kirovó rendszer"
Kérdés mit nevezel összeomlásnak. Nem fog max kevesebb lesz a nyugdíj. Sött itt egy külön dolog, hogy az elmúlt 16év miatt (inflációkövető nyugdíjemelés miközben komoly GDP növekedés is volt kommulált hatása és tsai...) MO a GDP ~8% fordítja nyugdíjkiadásokra az EUs átlag valahol 11-12% körül van. 20-30+éves távon is lehet tartani a jelenlegi reálértéken csak fel kell hozni EUs átlagra.
Ami egy óriási bűn volt az a MANYUP "elköltése". Az a pénz nagyon kezd hiányozni.
-
Ixion77
addikt
Két ok miatt sem: egyrészt valóban össze fog omlani a felosztó-kirovó rendszer (ez a gyakorlatban úgy fog kinézni, hogy felnyomják a korhatárt pl 75éves korra, hogy az emberek 90%-ának ne kelljen fizetni). Másrészt, ha "kiszállsz" mondjuk 45-50évesen, akkor vagy hiányozni fog 25-30év befizetésed, vagy ezzel is kell számolni költségként - és egyáltalán nem biztos, hogy megéri, azaz hogy visszafizetnek annyit, amennyit beletettél.
Illetve még egy bónusz: a műfajt ugyanúgy sújtja a geoarbitrázs-kényszer, mint a hagyományos munkavállalást. Ha az ország ahol élsz, kinyírja az adómentes megtakarítás lehetőségét (ez ugye Mo.-on a TBSZ és a magyar állampapírok), sőt, random turbóbalos politikai fordulat után elkezdi holland módra fullba nyomni a kretént, akkor nincs mese, onnan menekülni kell. Lehet akár 70évesen. Már egy osztrák kamatadó is képes teljesen rombadönteni egy portfólió hozamát. Országváltáskor ugyebár ha át is megy az állami nyögdíj az új helyre, nem biztos, hogy érni is fog ott valamit.
ez a gyakorlatban úgy fog kinézni, hogy felnyomják a korhatárt pl 75éves korra
Épp mostanában mutatta be Franciaország, hogy ez nem ilyen egyszerű. Túl nagy a társadalmi ellenállás. Olyannyira, hogy inkább belepusztul az egész gazdaság és csődbe megy az ország.
Úgy látszik, hogy ha egyszer egy társadalom megtapasztalta a bőséget, nem tud lemondani róla akkor sem ha az alternetíva garantáltan tönkreteszi. Az országok nem racionális, gondolkodó lények. Általában kényszerpályán futnak, amiről akkor sem tudnak letérni ha az a pusztulásukhoz vezet. Sok ország van világszerte, ami ez a folyamat már előrehaladott. A végeredmény nyomor, polgárháború, társadalmi összeomlás, hiába lehetett volna megelőzni korábban néhány kellemetlen béka lenyelésével, vagy kicsit több toleranciával.Amúgy egyertétek a gondolkodással annyiban, hogy rég nem is számolok nyugdíjjal. Még abban sem vagyok biztos, hogy amit összekuporhatok az megmarad nekem és nem veszik el azt is tőlem. Ez is sokszor megesett már a történelemben. Amikor egy ország kényszerhelyzetbe kerül, akkor nem válogat az eszközökben, mennek az elvek és a moralitás a kukába.
-
Dare2Live
félisten
"Innen jött a 400M-s matek."
Én annyiból családilag tudék FIREzni és nem Baristán és nem éhezve. De mindenki a saját szintjén nyomorog és másnak ld T72 ez "nyomorgás" lenne.Viszont 40misiből csak nagyon peremfeltételek mellett lehet. pl 60évesen akarod indítani a FIREt. Itt ugye külön kérdés mennyi lesz a nyugdíjad nem mindegy, hogy 200 vagy 800 amivel mind számolni célszerű, hogy egyedül vagy ketten vagytok egy háztartásban egy vagy két nyugdíj, hogy....
-
Graphics
Jómunkásember
A baj, hogy ezeknél is emelgethetik a jogosultsági életkort. Ha jól tudom, Mo.-on a NYESZ-re MÉG nincs, de látok én már karón varjút, nemzetközi viszonylatban simán korhatáros ezeknek is a hozzáférése több országban. Azaz ha az állam nem akar sok nyugdíjbavonulót látni akár saját forrásból, akkor annyit csinál, hogy benyom ezekre egy pl öregségi mínusz 5éves korhatárt, az öregségit meg felnyomja 70-75évre.
Igen, ahogy olvastam ez is gátló tényező a részemről.
Akkor nem erőlködök ezzel, hiába az állami SZJA jóváírás, ha a pénzhez nem férek hozzá, csak X időben és azt is korlátozottan. Ha baj van, ez szopás.
-
t72killer
titán
A baj, hogy ezeknél is emelgethetik a jogosultsági életkort. Ha jól tudom, Mo.-on a NYESZ-re MÉG nincs, de látok én már karón varjút, nemzetközi viszonylatban simán korhatáros ezeknek is a hozzáférése több országban. Azaz ha az állam nem akar sok nyugdíjbavonulót látni akár saját forrásból, akkor annyit csinál, hogy benyom ezekre egy pl öregségi mínusz 5éves korhatárt, az öregségit meg felnyomja 70-75évre.
-
Graphics
Jómunkásember
Én a nyugdíjat instant kihúztam, jelenleg nem tudom elképzelni, hogy meglenne...

Mármint hogy majd még akkor lesz..
Kitolják a nyugdíjkorhatárt, amíg meg nem makkanok.. Ha mégsem, akkor én szeretnék úgy 50-55 évesen a jelenlegi melómból hátralépni és addig a fiatalabb generációt betenni a munka körforgásába.. Vállalkozó vagyok és munkavállaló is. Csak így tudom elérni azt, amit anyagilag szeretnék.Aztán ha még lesz nyugdíjam, akkor happy. Ha nem, akkor a megtakarításokat addig úgy kell pozicionálni.
Jut eszembe, nyugdíjmegtakarítási formulában érdemes gondolkozni?
Az állami 280 ezer támogatás tudom, hogy bakfitty, de lehet benne ráció?
-
t72killer
titán
Allami nyugdijjal nem is szamoltok?
Azon felul szerintem nyugdijaskorban a kiadas is kevesebb, miutan a gyerekek kirepultek.Vesa: ez meg a masik, en nem vagyok vallalkozo, versenyszferaban dolgozok, bele is hulyulnek ha labat kene logatnom evtizedekig (szo szerint ertve is, nyugdij alatt kezdenek az emberek agyilag is leepulni).
A barista fire tetszik, a franc akar 70-80 evesen elindulni utazgatni evekig.
Két ok miatt sem: egyrészt valóban össze fog omlani a felosztó-kirovó rendszer (ez a gyakorlatban úgy fog kinézni, hogy felnyomják a korhatárt pl 75éves korra, hogy az emberek 90%-ának ne kelljen fizetni). Másrészt, ha "kiszállsz" mondjuk 45-50évesen, akkor vagy hiányozni fog 25-30év befizetésed, vagy ezzel is kell számolni költségként - és egyáltalán nem biztos, hogy megéri, azaz hogy visszafizetnek annyit, amennyit beletettél.
Illetve még egy bónusz: a műfajt ugyanúgy sújtja a geoarbitrázs-kényszer, mint a hagyományos munkavállalást. Ha az ország ahol élsz, kinyírja az adómentes megtakarítás lehetőségét (ez ugye Mo.-on a TBSZ és a magyar állampapírok), sőt, random turbóbalos politikai fordulat után elkezdi holland módra fullba nyomni a kretént, akkor nincs mese, onnan menekülni kell. Lehet akár 70évesen. Már egy osztrák kamatadó is képes teljesen rombadönteni egy portfólió hozamát. Országváltáskor ugyebár ha át is megy az állami nyögdíj az új helyre, nem biztos, hogy érni is fog ott valamit.
-
tototos
addikt
Allami nyugdijjal nem is szamoltok?
Azon felul szerintem nyugdijaskorban a kiadas is kevesebb, miutan a gyerekek kirepultek.Vesa: ez meg a masik, en nem vagyok vallalkozo, versenyszferaban dolgozok, bele is hulyulnek ha labat kene logatnom evtizedekig (szo szerint ertve is, nyugdij alatt kezdenek az emberek agyilag is leepulni).
A barista fire tetszik, a franc akar 70-80 evesen elindulni utazgatni evekig.
Ami engem vonz az egészben, hogy bármikor kiszállhatok a mókuskerékből és pár hónapig azt csinálok amit akarok, aztán utána meg csinálok valamit kevesebb pénzért.
-
Graphics
Jómunkásember
Allami nyugdijjal nem is szamoltok?
Azon felul szerintem nyugdijaskorban a kiadas is kevesebb, miutan a gyerekek kirepultek.Vesa: ez meg a masik, en nem vagyok vallalkozo, versenyszferaban dolgozok, bele is hulyulnek ha labat kene logatnom evtizedekig (szo szerint ertve is, nyugdij alatt kezdenek az emberek agyilag is leepulni).
A barista fire tetszik, a franc akar 70-80 evesen elindulni utazgatni evekig.
Én a nyugdíjat instant kihúztam, jelenleg nem tudom elképzelni, hogy meglenne...

Mármint hogy majd még akkor lesz..
Kitolják a nyugdíjkorhatárt, amíg meg nem makkanok.. Ha mégsem, akkor én szeretnék úgy 50-55 évesen a jelenlegi melómból hátralépni és addig a fiatalabb generációt betenni a munka körforgásába.. Vállalkozó vagyok és munkavállaló is. Csak így tudom elérni azt, amit anyagilag szeretnék.Aztán ha még lesz nyugdíjam, akkor happy. Ha nem, akkor a megtakarításokat addig úgy kell pozicionálni.
-
aujjobba
addikt
, háátevvan, nagyot kell nyerni 
#142919+20: az a baj, hogy a napi csirkefarháttal számoltok. Itt finanszírozni kell az időskort, ráadásul egy esélyesen a mostaninál SOKKAL drágább gazdaságban. Mo és úgy általában a "fejlődő világ" fényéves léptekkel zárkózik fel árakban a Nyugathoz. Itt UK-ben egy HÉT idősotthoni ellátás full átlagos intézményben 1000 font. Teljesen valószínű, hogy ezeket a szinteket Mo is el fogja érni, jelenértéken: egyre nagyobb idős populáció fog uis versenyezni a kevés szolgáltatóért. Nyilván nem mindenki veszi igénybe, de ez csak egy példa, mondhattam volna privát csípőprotézis műtétet, stb.
Allami nyugdijjal nem is szamoltok?
Azon felul szerintem nyugdijaskorban a kiadas is kevesebb, miutan a gyerekek kirepultek.Vesa: ez meg a masik, en nem vagyok vallalkozo, versenyszferaban dolgozok, bele is hulyulnek ha labat kene logatnom evtizedekig (szo szerint ertve is, nyugdij alatt kezdenek az emberek agyilag is leepulni).
A barista fire tetszik, a franc akar 70-80 evesen elindulni utazgatni evekig.
-
t72killer
titán
Pedig a kockás lapon már előre kiszámoltam magamnak, hogy mi leszhaamikor megnyerem a lottót. Már készítettem a sarokba egy kis polcot is neki
, háátevvan, nagyot kell nyerni 
#142919+20: az a baj, hogy a napi csirkefarháttal számoltok. Itt finanszírozni kell az időskort, ráadásul egy esélyesen a mostaninál SOKKAL drágább gazdaságban. Mo és úgy általában a "fejlődő világ" fényéves léptekkel zárkózik fel árakban a Nyugathoz. Itt UK-ben egy HÉT idősotthoni ellátás full átlagos intézményben 1000 font. Teljesen valószínű, hogy ezeket a szinteket Mo is el fogja érni, jelenértéken: egyre nagyobb idős populáció fog uis versenyezni a kevés szolgáltatóért. Nyilván nem mindenki veszi igénybe, de ez csak egy példa, mondhattam volna privát csípőprotézis műtétet, stb.
-
Vesa
veterán
Csilla sokáig kuporgatott megtakarítását egy kis felújítandó pesti kecóba rakta, vesztére, most se pénz, se
posztóingatlan. Pedig nem is volt túlságosan óvatlan..
*
F.I.R.E. szinten jár már valaki? Állítólag -korlátozottan- már 40m-től elérhető.
(Csillának meg kb. ennyibe fáj a bukó jelenleg)Akkor itt többünk már sokszorosan F.I.R.E képes. Más kérdés, hogy nem mindenki akarja a semmibe lógatni a lábát akkor sem, ha egybéként már gazdag. Egy vállalkozónak eszébe nem jutna ez az egész.

-
Graphics
Jómunkásember
Ez soxor (részben) csak a mindset kérdése. (Meg az időé.)
No meg persze hogy mit vagy hajlandó megtenni érte a gyakorlatban.A megtakarítási portfólió forintban kifejezve jól mutat az alábbiak szerint is:
6 számjegy: A kezdet, "A mérföldkő", az első komolyabb megtakarítás.
7 számjegy: Már nem totál hónapról-hónapra élés, "kis" vésztartalék ha bármi történik.
8 számjegy: A tőke elkezd láthatóan dolgozni, kellemes lélektani határ is.(vagyis mind az.)
9 számjegy: A vagyon és a portfólió önálló pénzügyi tényező válik, számottevő hozammalIgen, valóban, részemről csak elmélkedés, hogy vajon a szüleim miért nem gondolkodtak nagyon előre, de valszeg azért, mert rettentő szegények voltunk nagyon sokáig, és ez nem adott lehetőséget valós megtakarításra, meg egyéb tényezők.
Most rajtam a sor, illetve a gyerekeim számára egy tudatos nevelés kérdése, hogy kellene ezt majd a távoli jövőben, persze akkor már majd más lehetőségek lesznek.
Addig meg elérni a mi számunkra és nekik a 9 számjegyet.
-
Hmmz
senior tag
Stabilan 60 éves koromig merek előre látni és már az is merész jóslat a részemről ...
De az eÜ fejlődik, így remélhetőleg több dologra lesz megoldás.
Túl későn kezdtem el az efféle megtakarításokat, de mert a hazai pénzügyi környezetben nem bíztam ,illetve előítéletes voltam a "pénzügyi szakemberekkel kapcsolatban"...
Még mindig tanulnom kell pár dolgot.
Ez soxor (részben) csak a mindset kérdése. (Meg az időé.)
No meg persze hogy mit vagy hajlandó megtenni érte a gyakorlatban.A megtakarítási portfólió forintban kifejezve jól mutat az alábbiak szerint is:
6 számjegy: A kezdet, "A mérföldkő", az első komolyabb megtakarítás.
7 számjegy: Már nem totál hónapról-hónapra élés, "kis" vésztartalék ha bármi történik.
8 számjegy: A tőke elkezd láthatóan dolgozni, kellemes lélektani határ is.(vagyis mind az.)
9 számjegy: A vagyon és a portfólió önálló pénzügyi tényező válik, számottevő hozammal -
Graphics
Jómunkásember
Stabilan 60 éves koromig merek előre látni és már az is merész jóslat a részemről ...
De az eÜ fejlődik, így remélhetőleg több dologra lesz megoldás.
Túl későn kezdtem el az efféle megtakarításokat, de mert a hazai pénzügyi környezetben nem bíztam ,illetve előítéletes voltam a "pénzügyi szakemberekkel kapcsolatban"...
Még mindig tanulnom kell pár dolgot.
-
tototos
addikt
A kamatos kamat elég szépen dolgozik. Persze kezdetben nem látványos, de 15-20 év múlva elég szépen mutat.
-
TCr
veterán
-
Graphics
Jómunkásember
Jó, csak azt a 400-at meg kell keresni először

Szeretek én is játszani a számokkal, de életem végéig nem tudok ennyit pakolni össze, és még úúúgy se, ha valami brutál jól menne a cég..
Nagyon reálisan az 50-et merem becélozni..
-
tototos
addikt
400 millióból már azért valamilyen szinten el tud lenni egy család. Tudom mindenki a saját szintjén nyomorog, de ha havi 1,5 millió forintot tudsz elkölteni az jelenleg a medián bér több mint 3x-sa.
-
TCr
veterán
Dobd be saját korral, havi költéssel FIRE kalkulátorba.
Úgy hogy saját ingatlanban vagyok csúszkát huzogatva 400misi nekem infla követően is elég ha úgy számolom, hogy 90+éves korunkra kb feléljük. És ezt a jelenlegi költéssel számolom azaz 6+10éves gyerek nyáron 3hét Balcsi (olcsón) télen Kanári szigetek (olcsón), gokart tábor...
@HMMZ
0%reálhozamtól indultunk infla követés. Más kérdés most még a 6% FIXMAP is 4%reálhozamot dob ami extra jó.
Az 5% reálhozam hosszú távon szerintem elég optimista. 10-15évente jön egy válság.FIRE: 40M/120k EUR nagyon-nagyon messze van még a nyugdíjtól, úgy a tízszerese környékén van az az összeg 1 főre
-
Hmmz
senior tag
Ha az ember AKÁRMILYEN napi 8órát/heti 40 órát nyom, az az én olvasatomban semmiféle "FIRE"-nek nem felel meg. Maximum visszatérés a normalitásba egy szuperabuzálós kiégős rabszolgahajcsár hely után, de semmiképp se "nyugdíjba vonulás", vagy ahogy a neve mondja "pénzügyi függetlenség".
Érthetően az amerikai rendszerből származnak ezek a kifejezések, ahol a fizetett szabadság, értelmes mennyiségű heti munkaóra, stb luxusnak számít.
Pedig a kockás lapon már előre kiszámoltam magamnak, hogy mi leszhaamikor megnyerem a lottót. Már készítettem a sarokba egy kis polcot is neki
-
t72killer
titán
Dobd be saját korral, havi költéssel FIRE kalkulátorba.
Úgy hogy saját ingatlanban vagyok csúszkát huzogatva 400misi nekem infla követően is elég ha úgy számolom, hogy 90+éves korunkra kb feléljük. És ezt a jelenlegi költéssel számolom azaz 6+10éves gyerek nyáron 3hét Balcsi (olcsón) télen Kanári szigetek (olcsón), gokart tábor...
@HMMZ
0%reálhozamtól indultunk infla követés. Más kérdés most még a 6% FIXMAP is 4%reálhozamot dob ami extra jó.
Az 5% reálhozam hosszú távon szerintem elég optimista. 10-15évente jön egy válság." még a 6% FIXMAP is 4%reálhozamot dob "
Amennyiben elhisszük, hogy az embert 2% egyéni/valós infla érinti. Ez sztem elég távol áll a valóságtól. -
t72killer
titán
Nem feltétlen, egy rakat féle F.I.R.E. van (Ettől több)
Más-más célra
Ez csak az egyik első szint még (napi 8 órás melót folytatva):
#142910, EZT egész találóan sikerült megfogalmaznom az OFF részben, amikor 3 sör után előtört a borsodi zsákfaluban rekedt énem

Ha az ember AKÁRMILYEN napi 8órát/heti 40 órát nyom, az az én olvasatomban semmiféle "FIRE"-nek nem felel meg. Maximum visszatérés a normalitásba egy szuperabuzálós kiégős rabszolgahajcsár hely után, de semmiképp se "nyugdíjba vonulás", vagy ahogy a neve mondja "pénzügyi függetlenség".
Érthetően az amerikai rendszerből származnak ezek a kifejezések, ahol a fizetett szabadság, értelmes mennyiségű heti munkaóra, stb luxusnak számít. -
Dare2Live
félisten
FIRE: 40M/120k EUR nagyon-nagyon messze van még a nyugdíjtól, úgy a tízszerese környékén van az az összeg 1 főre
Innen jött a 400M-s matek.
és #142910 Zoli:
Egy példát írtam, és nem azt, hogy fel kell venni az összes kamatot.
Úgy próbáltam reflektálni, hogy azért nem feltétlenül kellene közel félmilliárd Ft a FIRE eléréséhez.
De egyébként igazad/igazatok van.Dobd be saját korral, havi költéssel FIRE kalkulátorba.
Úgy hogy saját ingatlanban vagyok csúszkát huzogatva 400misi nekem infla követően is elég ha úgy számolom, hogy 90+éves korunkra kb feléljük. És ezt a jelenlegi költéssel számolom azaz 6+10éves gyerek nyáron 3hét Balcsi (olcsón) télen Kanári szigetek (olcsón), gokart tábor...
@HMMZ
0%reálhozamtól indultunk infla követés. Más kérdés most még a 6% FIXMAP is 4%reálhozamot dob ami extra jó.
Az 5% reálhozam hosszú távon szerintem elég optimista. 10-15évente jön egy válság. -
Hmmz
senior tag
IGEN!
NEM vesszük fel az összes "kamatot", mert közben infláció is van ám ami a "lecsupaszított" tőkét igen gyorsan felfalja! A HSZ-ben 40M szerepelt, nem 400.
@szerk: lassú voltam
#142909: hosszú távon számolni kell azzal, hogy idővel szükség lesz magáneü-re és ha már az élet végéig kell tervezni, idősotthonra/ellátásra a legvégén. Illetve fogalmunk sincs, meddig élünk: ha nem "öröklésre", hanem "elfogyásra" van tervezve az összeg, akkor érdemes extrém magas 100+éves kort becélozni, hogy annál korábban ne fogyjon el: ha 80évesen még él az ember és kifut nullára, az nagyon cikker.
Nem feltétlen, egy rakat féle F.I.R.E. van (Ettől több)
Más-más célra
Ez csak az egyik első szint még (napi 8 órás melót folytatva):
#142910, EZT egész találóan sikerült megfogalmaznom az OFF részben, amikor 3 sör után előtört a borsodi zsákfaluban rekedt énem

-
TCr
veterán
IGEN!
NEM vesszük fel az összes "kamatot", mert közben infláció is van ám ami a "lecsupaszított" tőkét igen gyorsan felfalja! A HSZ-ben 40M szerepelt, nem 400.
@szerk: lassú voltam
#142909: hosszú távon számolni kell azzal, hogy idővel szükség lesz magáneü-re és ha már az élet végéig kell tervezni, idősotthonra/ellátásra a legvégén. Illetve fogalmunk sincs, meddig élünk: ha nem "öröklésre", hanem "elfogyásra" van tervezve az összeg, akkor érdemes extrém magas 100+éves kort becélozni, hogy annál korábban ne fogyjon el: ha 80évesen még él az ember és kifut nullára, az nagyon cikker.
FIRE: 40M/120k EUR nagyon-nagyon messze van még a nyugdíjtól, úgy a tízszerese környékén van az az összeg 1 főre
Innen jött a 400M-s matek.
és #142910 Zoli:
Egy példát írtam, és nem azt, hogy fel kell venni az összes kamatot.
Úgy próbáltam reflektálni, hogy azért nem feltétlenül kellene közel félmilliárd Ft a FIRE eléréséhez.
De egyébként igazad/igazatok van. -
t72killer
titán
IGEN!
NEM vesszük fel az összes "kamatot", mert közben infláció is van ám ami a "lecsupaszított" tőkét igen gyorsan felfalja! A HSZ-ben 40M szerepelt, nem 400.
@szerk: lassú voltam
#142909: hosszú távon számolni kell azzal, hogy idővel szükség lesz magáneü-re és ha már az élet végéig kell tervezni, idősotthonra/ellátásra a legvégén. Illetve fogalmunk sincs, meddig élünk: ha nem "öröklésre", hanem "elfogyásra" van tervezve az összeg, akkor érdemes extrém magas 100+éves kort becélozni, hogy annál korábban ne fogyjon el: ha 80évesen még él az ember és kifut nullára, az nagyon cikker.
-
Ziyan
aktív tag
Érdekes téma ez egyébként, jó ideje gyűjtöm a pénzt házépítésre, lassan ott tartok, hogy bele is lehetne vágni (vagy venni egy viszonylag jót, na persze nem budapesti panorámával), de ahogy telik az idő, egyre nagyobb biztonságban érzem magam a kincstárban kamatozó, már eléggé számottevő mennyiségű pénzzel, főleg így contractorként dolgozva, egyre többször jár a fejemben, hogy nem biztos, hogy megérné ~mindet feladni egy házért... amikor egy jobb ház árából gyakorlatilag FIRE célegyeneseben vagy.
-
PredatorZoli
Topikgazda
Ha a teljes kamatot kiveszed, idővel teljesen el fog értéktelenedni a pénzed. A kötvényeken a kamat kb annyi hogy épp az inflációt fedezi átlagosan, vagy attól csak egy kicsivel több, így az mint olyan, erre a célra nem alkalmas önmagában hosszú távon
-
Graphics
Jómunkásember
szegénykém nagyon besétált az egérfogóba
. Rövid időn belül többszöri tulajdonosváltás igencsak red flag. És persze ilyenkor az ingatlanostól kezdve az ügyvédeken át mindenki csak vonogatja a vállát...FIRE: 40M/120k EUR nagyon-nagyon messze van még a nyugdíjtól, úgy a tízszerese környékén van az az összeg 1 főre, 2M EUR környékén családilag (2 felnőtt, 2-3gyerek), ahol azt mondom, hogy biztonsággal le lehet tenni a munkát és a tőkejövedelem csapolásából megélni. Ha valaki fiatalon fut neki, akkor a 4% swr szerintem igencsak optimista, de még ha ennyivel is csapolunk, az nem több, mint 1,6MFt/ÉV, 133eFt/hó. Ebből még egy háztáji termelő falusi minigazdaságban sem élsz meg, passzív házban lakva...
Törekszek az állapotra, de számolgattuk...
50 milliót tőke kéne, hogy a havi megélhetést fedezze mondjuk... Ez csak sima MÁP+ mondjuk...
És akkor nagyon nagy kiadások nem lennének.
Szóval amit Te írsz , szerintem is 100 millo kell minimum. A mi igényeinkhez nézve ott már nem érezném problémásnak.
De én mondjuk 100 millo felett már lehet ingatlanba ruhaznek.
-
TCr
veterán
szegénykém nagyon besétált az egérfogóba
. Rövid időn belül többszöri tulajdonosváltás igencsak red flag. És persze ilyenkor az ingatlanostól kezdve az ügyvédeken át mindenki csak vonogatja a vállát...FIRE: 40M/120k EUR nagyon-nagyon messze van még a nyugdíjtól, úgy a tízszerese környékén van az az összeg 1 főre, 2M EUR környékén családilag (2 felnőtt, 2-3gyerek), ahol azt mondom, hogy biztonsággal le lehet tenni a munkát és a tőkejövedelem csapolásából megélni. Ha valaki fiatalon fut neki, akkor a 4% swr szerintem igencsak optimista, de még ha ennyivel is csapolunk, az nem több, mint 1,6MFt/ÉV, 133eFt/hó. Ebből még egy háztáji termelő falusi minigazdaságban sem élsz meg, passzív házban lakva...
400M Ft-tal (jelenleg) még az Államkincstárból is kigurul 2M Ft havonta.
Nyilván igényfüggő, de nekem nem kellene havonta 2M, hogy - ahogy téged idézzelek - biztonsággal letegyem a munkát.
Vagy félreértettem valamit? -
t72killer
titán
Csilla sokáig kuporgatott megtakarítását egy kis felújítandó pesti kecóba rakta, vesztére, most se pénz, se
posztóingatlan. Pedig nem is volt túlságosan óvatlan..
*
F.I.R.E. szinten jár már valaki? Állítólag -korlátozottan- már 40m-től elérhető.
(Csillának meg kb. ennyibe fáj a bukó jelenleg)szegénykém nagyon besétált az egérfogóba
. Rövid időn belül többszöri tulajdonosváltás igencsak red flag. És persze ilyenkor az ingatlanostól kezdve az ügyvédeken át mindenki csak vonogatja a vállát...FIRE: 40M/120k EUR nagyon-nagyon messze van még a nyugdíjtól, úgy a tízszerese környékén van az az összeg 1 főre, 2M EUR környékén családilag (2 felnőtt, 2-3gyerek), ahol azt mondom, hogy biztonsággal le lehet tenni a munkát és a tőkejövedelem csapolásából megélni. Ha valaki fiatalon fut neki, akkor a 4% swr szerintem igencsak optimista, de még ha ennyivel is csapolunk, az nem több, mint 1,6MFt/ÉV, 133eFt/hó. Ebből még egy háztáji termelő falusi minigazdaságban sem élsz meg, passzív házban lakva...
-
Hmmz
senior tag
Csilla sokáig kuporgatott megtakarítását egy kis felújítandó pesti kecóba rakta, vesztére, most se pénz, se
posztóingatlan. Pedig nem is volt túlságosan óvatlan..
*
F.I.R.E. szinten jár már valaki? Állítólag -korlátozottan- már 40m-től elérhető.
(Csillának meg kb. ennyibe fáj a bukó jelenleg) -
ncc1701
veterán
-
TCr
veterán
-
t72killer
titán
-
omfgk
veterán
Az Nvidia a német éves GDP szintjéről mégis hogyan kéne ,hogy többszörözze magát?
-
t72killer
titán
náhh, az már rég "esemény utáni tabletta" lesz.
Amúgy nem tudom mennyire tűnt fel, az NVDA ugyanott van, mint tavaly októberben, azaz 8 hónapja. Ahhoz képest, hogy a "parabolic 7" 3-4-5x-özte magát, valahogy az egész rendszer lelkét adó céget nem akarják annyira venni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
142954 - 142901
142954 - 142901 142900 - 142801 142800 - 142701 142700 - 142601 142600 - 142501 142500 - 142401 142400 - 142301 142300 - 142201 142200 - 142101 142100 - 142001 142000 - 141901 141900 - 141801 141800 - 141701 141700 - 141601 141600 - 141501 141500 - 141401 141400 - 141301 141300 - 141201 141200 - 141101 141100 - 141001 141000 - 140901 140900 - 140801 140800 - 140701 140700 - 140601 140600 - 140501 140500 - 140401 140400 - 140301 140300 - 140201 140200 - 140101 140100 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Bambu Lab AMS Hub
- NAGYKER ÁR!Sosemhasznált! HP OmniBook 5 Flip i5-1334U 8GB 512GB 14" FHD+ áthajtós-érintős Gar.: 1 év
- GIGA-AKCIÓS! ÚJ -DOBOZOS! Dell Pro 14 Ultra 7 255U 16GB DDR5 512GB AI PC FHD+ 1 év garancia
- GIGA-AKCIÓS! ÚJ -DOBOZOS! Dell Pro 14 Ultra 7 255U 16GB DDR5 1TB AI PC FHD+ 1 év garancia
- Apple Watch Ultra Titan 49 mm (1. generáció) ÚJSZERŰ, 87% AKKU
- M5! KÉSZLETKISÖPRÉSI ULTRAAKCIÓ!!! SPACE BLACK MacBook Pro 14" M5!!! 10C/10G 16GB 512GB Gar!
- Samsung 870 QVO 2.5 2TB SATA3 SSD
- 27% - GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC 16GB GDDR7 Videokártya
- GAMER PC! Ryzen 5600 / RTX 3060 12GB / A520M / 16GB DDR4 / 512GB NVMe!
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 5 lemezes és digitális felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


, járj utána magad is, és biza bele kő tenni az energiát..magadra kő szabni.
, háátevvan, nagyot kell nyerni 


mgoogyi
