Hirdetés

2017. április 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-08-29 11:49:17

Mobilarena

Akik hosszú tárva terveznek telefont, azoknak különösen fontos, hogy igényüknek megfelelő készüléket válasszanak, mert több évig is használni fogják. Ennek a topicnak a célja, hogy segítsünk ebben a választásban, rávilágítsunk az esetleges hibákra, vagy lehetőségekre, a javításokra, amik szoftverfrissítéssel jöttek ki és hasonlók. Nincs ez másképp azokkal sem, akik gyakran cserélgetik telefonjaikat.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#113101) metalstorm válasza Orgi (#113099) üzenetére

metalstorm
(fanatikus tag)

Honor 8 lenyűgözött engem is... Csak nekem drágaszág :)

Forever BB10/Blackberry Z10 LTE! :)..."hiába...ha egy rendszer egyszer lenyűgöz, a kompromisszumok sora végtelenné válhat"...Blackberry 10 BBM csatornám! BB10 programok,hírek [ C0026513B ]

(#113102) batai15 válasza flash- (#113097) üzenetére

batai15
(PH! félisten)

annál biztosan jobb .
Ahogy kollega írja honor 8 jobb lenne, de tudtommal az nem 100k még sufni gsmből sem.
Nyílván +20 ezer rádobással még kompromiszum mentesebb telefon lehetne, de valahol meg kell húzni a határt.

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 3 pro eladó!

(#113103) Vertigo válasza batai15 (#113102) üzenetére

Vertigo
(fanatikus tag)

Erdemes a flottas elofizukat vegignezni, akar a legkisebb csomagokat is, kenyelmesen 100k alatt elerheto a honor8 szolgaltatos garival! (nekem 84 volt, havi 4k alatti elofizuhoz)

(#113104) _drk válasza SyMbioTe (#113082) üzenetére

_drk
(fanatikus tag)

Én is ezen gondolkozok. Telenor elofizuval egyik 20 másik 40.
Lumia 635-öt valtanék alap felhasználásra,minél kevesebb ráfordítással.
Megéri a dupla árat?
A 2giga ram is eléggé zavar a p9 lite-ban mert az tudom hogy kevés és 40-ért már veszek egy vernee thort vagy xiaomi-t ami nem a legmegbízhatóbb de sokkal erősebb.

(#113105) istnag válasza batai15 (#113102) üzenetére

istnag
(PH! addikt)

(#113106) batai15 válasza istnag (#113105) üzenetére

batai15
(PH! félisten)

akkor 6 ezer forint pótlás, mikor néztem utolsónak akkor kb 120 körül volt :R

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 3 pro eladó!

(#113107) hjoci1980 válasza Vertigo (#113103) üzenetére

hjoci1980
(senior tag)

Ha szabad kérdezni ez milyen előfizu?

" Run Forest! Run! "

(#113108) Orgi válasza batai15 (#113106) üzenetére

Orgi
(őstag)

Előző héten volt akcióban 114k talán a MM-ban, ha vki fázik a sufni GSM-ektől, de én is javasolnám a szolgáltatónál megnézni, ha jól tudom egyedüliként ezek mind függetlenek és még részletfizetés is játszhat...

(#113109) flash- válasza Orgi (#113099) üzenetére

flash-
(PH! kedvence)

p10-lite al mi volt a gond?
milyen negativumot tapasztaltatok?

[ Szerkesztve ]

(#113110) Vertigo válasza hjoci1980 (#113107) üzenetére

Vertigo
(fanatikus tag)

Flottas telenor, van topicja is...

(#113111) Orgi válasza flash- (#113109) üzenetére

Orgi
(őstag)

Nem volt vele gond, simán csak nem tetszett nekem kézbe fogva a Honor 8-hoz képest.

(#113112) SyMbioTe válasza _drk (#113104) üzenetére

SyMbioTe
(őstag)

Ezek már a 2017-es modellek, ebbe mindegyikbe 3Gb ram került.
Te nem a régebbieket nézed?

"Te nem is szoktál fogadni? Nem én, mert aki fogad, az veszít, én pedig nyerni szeretek!" :D

(#113113) _drk válasza SyMbioTe (#113112) üzenetére

_drk
(fanatikus tag)

A 2017es p9 lite az 60k még elofizuval is. Abba van csak 3gb. P8 Lite is van 3gb-al és 2017es? Az már a kifutó model 7es droid se nagyon van rá azt olvastam vagy legalábbis nem jó.

(#113114) hofigergo22

hofigergo22
(újonc)

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni hogy melyik telefon a jobb, melyiket választanátok ezek közül: Honor 6X és Xiaomi Redmi Pro High Edition. Köszönöm a segítséget előre is.

(#113115) aelod

aelod
(PH! addikt)

- Árkategória
Max 50e
- Használt vagy új?
Új. Vagy garis használt.

- Mire használnád? (
Közösségi appok chat, zenehallgatás, navigálás, fényképezés.

Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?

5" -ig bezárólag.

Szóval ezek alapján a paraméterek alapján néznék telefont. Tudtok ajánlani?

"Aki embernek hitvány az magyarnak alkalmatlan."

(#113116) spanyoll

spanyoll
(PH! addikt)

Sziasztok!
Barátnőm számára kérnék segítséget telefonvásárláshoz a következő paraméterekkel:

- Árkategória: 150.000 a plafon, lehetőleg vagy 0%os thmmel, vagy vodától részletre.

- Használt vagy új? Új

- Hol vennéd meg? Vagy független, de mindenképp legyen rá rendes gari és itthoni szerviz, vagy vodás függőként.

- Mire használnád? Munkára kéne neki, tehát egész nap telefonálás, guglizás, csetelés, doksik nézegetése, minden. Igásló kell, az már egyszer biztos.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Idáig droidos volt; almát is meg tudná szokni szerintem, de ahogy ismerem ő szívesebben maradna a droidnál.

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Most egy 5"-os Samsung A5öt használ, ami méretben is és tudásban is referencia. Nagyobbat nem szeretne, ez biztos, kisebb meg szar lenne melóhoz.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is!

📷 shallam.hu 📷

(#113117) ToniSoprano válasza spanyoll (#113116) üzenetére

ToniSoprano
(PH! addikt)

Honor 8, Huawei P9, Samu S7, vagy egy kicsit többért Iphone 6S.

[ Szerkesztve ]

(#113118) batai15 válasza aelod (#113115) üzenetére

batai15
(PH! félisten)

ha lesz xiaomi redmi 4, vagy meizu m5 , igaz az 5.2 már

(#113119) nico9519 válasza _drk (#113113) üzenetére

nico9519
(lelkes újonc)

A P9 Lite 2017 és a P8 Lite 2017 egy és ugyanaz a telefon, annyi a különbség hogy különböző országokban más néven forgalmazzák. Nálunk hivatalosan P9 Lite 2017 néven árulják. Máshol megtalálható még P8 Lite 2017, Honor 8 lite és Huawei Nova Lite néven is ugyanez a készülék :)

(#113120) tofuman

tofuman
(újonc)

Sziasztok!
Abszolút amatőrként szeretnék okostelefont venni. Szinte semmit sem tudok róluk. Nem mintha ellenezném az okostelefonokat, de mivel nem érdekelnek a telefonok, sosem foglalkoztam velük. Mindig a "hívni lehessen róla", illetve "tesóm régi telefonja erre teljesen jó", típus voltam. Egyszóval semmit nem tudok a dologról, ezt fontosnak tartottam leírni, hogy ilyen "dilettánsnak" is érthetően adjatok választ, ha lehet :D.
Szóval, a munkám miatt elengedhetetlenné vált, hogy okostelefont szerezzek be.
Amire szükségem van:
Legyen viszonylag strapabíró (érheti por, zsebben nekikoccan valaminek, ilyesmi), nem kell túlélő telefon, de ha lehet, ilyen dolgokat bírjon (akár külön burkolattal, úgy tudom ilyesmire jó burkolatok vannak már).
Soká bírja az akkumulátor.
Nagy kezelőfelület és pontos érintés felismerés kéne, nem vagyok épp apró ujjú, vagy zongorista pontosságú.
Amire kell, az állandó internet elérés, levelezés kezelés, netes ügyintézés.
Persze nem baj, ha már van, és lehet vele játszani, videózni, stb, de nem ez az elsődleges.
És persze minél olcsóbban, ha lehet! Olyan 60e ft-ra gondoltam, de ha olcsóbb, az csak jó. Persze, ha akad egy kicsit drágább, de az igényeimnek tökéletesen megfelelő modell, az is jó.
Nincs márkaigényem, vagy ilyesmi.
Összefoglalva egy megfizethető, megbízható, némiképp strapabíró és jó kezelőfelülettel rendelkező telefon kellene, munkára.
És hosszú távra. Nem akarok félévente váltani, ha nem muszáj.
Remélem ez alapján tudtok valamit ajánlani!
Ui: Boltban a Honor 6 plus-t ajánlották, de nekem egy kicsit régebbi, videóra kiélezett telefonnak tűnt. Bár árban jó lehet, nem biztos hogy ezt keresem.

[ Szerkesztve ]

(#113121) ziiu

ziiu
(újonc)

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy Meizu M3 note és a Vernee Apollo Lite közül ti melyiket ajánljátok? Melyik mennyire melegszik, szoftveresen melyik stabilabb szerintetek? Valamint, ez a 2 jobb-e, mint az LG G4 dual simes verziója? Nagyjából használtan egy árban vannak és kell a dual sim és ezeknek legalább 32GB tárhelye van.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#113122) rueast

rueast
(újonc)

Sziasztok!

Új telefon vásárlásán gondolkodok és szeretném kikérni az itteniek tanácsát is. A leendő telefonomnak mindenképpen dual sim-esnek kell lennie. Elsődlegesnek a saját kártyámat akarom használni, de a céges kártyámon nagyobb az adat korlát és ezért olyan készüléket keresek, amelynél nem okoz gondot, hogy mindkettőről szeretnék netezni és a B20 is adott legyen. Nagyjából a további fontossági sorrend a kiváló kijelző (nagy felbontás és szép színek), viszont a méretre nem kell nagynak lennie, sőt. Bár nem szoktam nagyon komoly játékokat játszani, de legyen azért teljesítmény is benne. Ha van jó kamera hozzá az se baj, de nem feltétlen fontos.
Mivel több lehetőségen is gondolkodom, több árkategóriában is keresek lehetséges telefont:
80 000 Ft-ig,
100 000 Ft-ig,
illetve max 150 000 Ft-ig.
Szerintetek milyen készülékek jöhetnek szóba?

(#113123) SPeti1984

SPeti1984
(fanatikus tag)

Szerintetek melyik készülék jobb választás árat figyelembe véve?

-Huawei P8 lite 21.000 Ft
-Samsung J5 (2016) 29.000 Ft

(#113124) lezuvius válasza rueast (#113122) üzenetére

lezuvius
(senior tag)

100e kornyeken a Honor 8-at ajanlanam, mig 150e kornyeken a OnePlus 3T-t. Kettojuk kozul a OnePlus mellett szol a AMOLED kijelzo,jobb akku es erosebb hardver, mig a Honor mellett a kompaktabb meret.

SPeti1984
J5 16 a jobb uzemido miatt.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#113125) csaba1203 válasza batai15 (#113102) üzenetére

csaba1203
(őstag)

Pedig van annyiért :K
-[link]

(#113126) pootty

pootty
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Milyen telefont ajánlanátok nekem?
Árkategória: 40-50e
- Használt
- Hol vennéd meg? Használtan az aprón.
- Hosszútávra tervezem, de nem számít hogy mennyire értéktartó a telefon.
- Mire használnád? Néha böngészés, telefonálás, de 80%-ban zenehallgatás és mini játékok.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Minél kisebb, mondjuk 4 coll, max 4.3 (nem tudom ilyen még létezik-e egyáltalán).

Vagy inkább vegyek egy iPodot és egy téglafont? :)
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#113127) rueast válasza lezuvius (#113124) üzenetére

rueast
(újonc)

Köszi.
Igazából eddig is pont e kettő között vacilláltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#113128) laskr99

laskr99
(senior tag)

Üdv!

Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
Max 250-275k
- Használt vagy új?
Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
Edigital,MediaMarkt vavy ahol kapni függetlent. Akár szolgáltatónál is.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszú távra 2+ év ,legjobbat keresve
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
Multimédia,sokat kamerázok és hallgatok zenét, erős igénybevételű játékok is szoktak lenni(min. Snapdragon 820)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
5.2 kényelmes volt szóval a körül lenne. Max 5.5 col.

Az Xperia XZs lett volna a tökéletes de nem jelenik meg Magyarországon. Oneplus 3t meg az amoled miatt bukik el. Félnék ,hogy beégetem. Samsung és Lenovo-val is rossz tapasztalataim vannak azokkal inkább nem. Kamera jó legyen és minél jobb legyen a hangzása. Max FHD kijelző mert felette nekem szükségtelen. Tárhely minél nagyobb legyen ,de kisebbekkel is elboldogulok ha van bővíthetőség.

Köszönöm!

Sony Ericsson Buta telefonok -> Xperia X10 Mini -> Xperia Mini -> Xperia E -> Xperia E1 -> LG G2 -> Xperia Z2

(#113129) Ralond válasza laskr99 (#113128) üzenetére

Ralond
(tag)

P10 Plus szerintem pont jó lenne neked.

Asus G771JW, Lumia 820 (10.0.15063.138) --> Huawei P9

(#113130) laskr99 válasza Ralond (#113129) üzenetére

laskr99
(senior tag)

Nem nagyon tetszik az a telefon. Kifelejtettem azt,hogy lehetőleg Qualcomm chip legyen benne(mindig is az volt a telefonjaimban).

Sony Ericsson Buta telefonok -> Xperia X10 Mini -> Xperia Mini -> Xperia E -> Xperia E1 -> LG G2 -> Xperia Z2

(#113131) Ralond válasza laskr99 (#113130) üzenetére

Ralond
(tag)

Akkor még a HTC U Ultra jut eszembe, bár az 5,7"-os.

Asus G771JW, Lumia 820 (10.0.15063.138) --> Huawei P9

(#113132) metalstorm válasza batai15 (#113118) üzenetére

metalstorm
(fanatikus tag)

Igaz hogy 5.2 colos, de érdemes megnézni mert a keretek szinte eltüntek manapsàg és nem nagyobb igy mint az àtlag 5 colos... mondjuk nekem lapàt. :)

Forever BB10/Blackberry Z10 LTE! :)..."hiába...ha egy rendszer egyszer lenyűgöz, a kompromisszumok sora végtelenné válhat"...Blackberry 10 BBM csatornám! BB10 programok,hírek [ C0026513B ]

(#113133) ToniSoprano válasza laskr99 (#113128) üzenetére

ToniSoprano
(PH! addikt)

Huawei p10, antutuja 140 ezer felett van, 64 GB belső tárhely, 4 GB a ram + 3év rá a gyári garancia, úgyhogy hosszú távra tervezhetsz vele.

[ Szerkesztve ]

(#113134) laskr99 válasza ToniSoprano (#113133) üzenetére

laskr99
(senior tag)

Csak mint írtam nem tetszik.

(#113135) szkorhetz válasza laskr99 (#113128) üzenetére

szkorhetz
(őstag)

Beégett kijelzőt cserél garanciában a Oneplus, ha beég, két év előtt még cseréltetheted. Ezért nem zárnám ki. :)

OnePlus 3T.

(#113136) ToniSoprano válasza laskr99 (#113134) üzenetére

ToniSoprano
(PH! addikt)

Akkor passzolok.

(#113137) lezuvius válasza laskr99 (#113128) üzenetére

lezuvius
(senior tag)

S8, mivel gyarilag allithato a felbontas FHD+-ra es az a Snapi 835 vagy az uj Exynossal kombinalva egy nagyon eros parost alkotnak.Valamint kivalo kamera van benne es remek DAC is. Kijelzojere ketto ev garancia van.

Ezek ha megse gyoztek meg, akkor meg a G6-t tudom ajanlani.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#113138) pit stop válasza laskr99 (#113128) üzenetére

pit stop
(őstag)

HTC 10 - most már elég korrekt az ára, és mindenre megfelel szerintem amit írtál.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#113139) Czvik2.0

Czvik2.0
(tag)

Sziasztok. Mostanába nem nagyon követem a telókat hogy melyik milyen. Kezd a Z3 c-m akksija gyengélkedni. P10 lite és A5 2017 között vacilálok. Méltó utódai lehetnének vagy inkább cseréljek akksit? Mert amúgy ez még mindig mocsok mód jól teljesít.

(#113140) PrometheusX válasza Soybex (#113090) üzenetére

PrometheusX
(fanatikus tag)

ToniSoprano, Soybex: köszönöm a segítséget. :R Én is elgondolkodtam az iPhone-on, viszont a rendszer zártsága miatt kicsit ódzkodom tőle. Hozzá vagyok szokva az Androidhoz illetve hogy nyílt a rendszer.
Az S7 szimpatikus telefon számomra, kicsivel kisebb mint a Nexus 5X-em. Egyetlen ellenérvem az a magas ára, remélem, az S8-cal csökkenni fog. :) Egy gyors kérdés: láttam hogy microUSB-t használ, ez ezen a telefonon mekkora visszalépést jelent (töltésben főként)?

"Everything is just a matter of perspective.”

(#113141) laskr99 válasza szkorhetz (#113135) üzenetére

laskr99
(senior tag)

Akkor lehet az lesz. Júliusig kiderül :D.

(#113142) hofigergo22

hofigergo22
(újonc)

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni telefonvásárláshoz a következő paraméterekkel:

- Árkategória: 90.000 a plafon
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Vagy független, de mindenképp legyen rá rendes garancia és itthoni szerviz.
- Mire használnád? Zenehallgatás, böngészés, játékok, fényképezés.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5"-os vagy annál nagyobb.

Köszönöm szépen a segítséget előre is!

(#113143) tototos válasza hofigergo22 (#113142) üzenetére

tototos
(őstag)

Én most vásárotlam Honor 6X-t ilyen feltételekkel.

Msn: totos@vipmail.hu Skype: ktm640152

(#113144) agabe válasza PrometheusX (#113140) üzenetére

agabe
(PH! addikt)

Hat pedig android vonalon igazan jo es hosszu tavra mefelelo keszulek ebben a meretben nem igazan akad.
iPhone-bol meg 5S semmikeppen, hanem csakis SE, mert az lesz jo meg jopar evig. Igaz nincs ertesito led, es memoriakartya bovitesi lehetoseg sem, de a rendszer zartsaga miatt elegge stabil es jol mukodik hosszutavon, frissiteseket is kap meg evekig. Az android nyitottsaga jo dolog te tudod mennyire hasznalod ki, es mennyire igenyled annak nyitottsagat.
Az SE (64Gb-os) Gsm boltokban kb. 130ezertol kaphato ujonnan ami csak 1 ev garit jelent. Ha ket ev gari kell (1 ev garancia + 1ev szavatossag), akkor edigital-ban most 160ezer. Alternativa meg a 32GB-os ami most istyle-nal akcios es 135ezer,

Ha a samsung S7 is kepbe kerult (ami azert joval nagyobb mint az iPhone SE) akkor most ujonnan gyari garival 140ezerert MM-ben best buy amig tart az akcio, kesobb se lesz ennel olcsobb hivatalos helyen.

[ Szerkesztve ]

(#113145) macii97

macii97
(senior tag)

Sziasztok!
Mutternak keresek telefont, és beugrott, hogy hátha itt valaki tud tippet adni.

Szóval:
- a nagyon plafon 60k, tehát 59,999 Ft max
- új telefon kellene és B20 fontos!
- függetlenül, vagy vodás flotta előfizura tudnánk venni ha ez számít
- viszonylag hosszabb távra tervez (több, mint 2 év)
- alap irodai használat, szóval telefon, sms, facebook, messenger, viber, stb, játszani nem játszik
- android elsősorban
- szereti a nagyobb telefonokat, 5,5-set használ most, sokkal kisebbet nem szeretne

Amit én eddig néztem, az a Xiaomi Redmi Note 4 [link] lenne, a b20-as verzió, ez ugye a felső határ.

Köszi a választ! :)

ONEPLUS 3T & Samsung Galaxy Tab S 10.5

(#113146) flash-

flash-
(PH! kedvence)

kösz urak az ajánlást meglett a P10 lite..

ami tetszik:
-szép telefon
-nagyon gyors feloldás az ujjlenyomattal
-kifejezetten szép a hangja
-nagyszerű kijelző

(érdekes adalék hogy semmi infó a huawei magyar oldalán a telefonról..magyarországon hivatalosan nem forgalmazzák??)

amivel gondom van:
grafikus megjelenités meg meg döccen, böngészésnél, vagy facebooknál amikor a kit ismerhetek sávot görgetem, de messengeren is pl amikor animált grafikát küldök, meg meg akad, ez számomra hatalmas nagy csalódás.. z1 compact nem akadt meg arról váltottam... de programok közötti görgetésnél is van hogy lassabban vált a kép...
de maga a proci irtó gyors, playről program letöltése-telepítése pár pillanat..

de a grafikai akadás eléggé aggaszt, ettől az ártól ezt lehet várni? vagy valami gond van? Android 7.0 bug? egyéb?

z1 compact jóval gyengébb telefon de ilyen akadások nem voltak ott... nem is értem...

[ Szerkesztve ]

(#113147) nyisziati válasza flash- (#113146) üzenetére

nyisziati
(őstag)

Nem tudom, a "beállítások" menüben van-e "fejlesztői lehetőségek" pont. Ott be lehetne állítani a "GPU kényszerítése 2D rajzoláshoz", vagy valami ilyesmi (nálam angol nyelvű, "developer options/force GPU rendering" van). Ez segít a grafikai teljesítményen.

- THL T6 Pro - Xiaomi Redmi Note 2 prime (MIUI 7.1.3 eu.stable) + egyéb: Swiss Arms Protector GBB CO2

(#113148) Viktor0610 válasza flash- (#113146) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Szerintem az a megoldás, hogy a Z1 Compact csak HD, a P10 Lite viszont FHD.
Nem annyival erősebb, mint amennyit megkívánna az FHD.

[sᴢᴇʀᴋᴇsᴢᴛᴠᴇ]

(#113149) Tapsi75 válasza macii97 (#113145) üzenetére

Tapsi75
(tag)

Ennyi pénzért nem kapsz jobbat

"Anya beemelsz a kádba-Nem bírlak el kisfiam szétszakadok-Akkor nekem két anyám lesz?"

(#113150) istnag válasza flash- (#113146) üzenetére

istnag
(PH! addikt)

(érdekes adalék hogy semmi infó a huawei magyar oldalán a telefonról..magyarországon hivatalosan nem forgalmazzák??)

[Egyelőre még csak itt szerepel.] Szóval igen forgalmazzák, már a Telekom-nál is van.
Egyébként a fotós képességei milyenek ?

(#113151) Jamboo529

Jamboo529
(senior tag)

Sziasztok!

Telefont keresek saját használatra az alábbi paraméterekkel.
Új, hivatalos magyar garival, független, vagy t-mobil
hosszú távra (2év +),
árban 60k +- 10k (de csak ha nagyon best buy)
dual sim + memória bővíthetőség egyszerre, vagy legalább 32gb memória
Android (min. 6) stockhoz nem ragaszkodom.
5"-5.2" (max 5.5) FHD
4G, LTE (B20 csak vodánál számít ugye?)
Nagy akksi, hosszú futásidő
Felhasználási terület fontossági sorrendben:
Zene, net (4G), fényképezés, GPS, néha játék (nem nagy igényű)

Lenovo A536-ot váltana..... :)
Redmi Note 4-et néztem ki elsőre. Mennyire fogok mellé vele?
Van valami ami ebben a kategóriában sokkal jobb?

(#113152) macii97 válasza Tapsi75 (#113149) üzenetére

macii97
(senior tag)

Én is ezt gondolom. :) egyre biztosabb vagyok benne :D :R

ONEPLUS 3T & Samsung Galaxy Tab S 10.5

(#113153) merqree válasza macii97 (#113152) üzenetére

merqree
(fanatikus tag)

Nálunk a cégnél 6 db(!) Xiaomi Redmi Note 4 üzemel, igaz, egy hónapja.
A kollegák először idegenkedek tőle, Samsungot akartak. Aztán megmutattam nekik a saját Xiaomi Redmi Note 2-met (ami másfél éves), hogy milyen gyors és király. Így került a céghez a többi Redmi Note 4.
(Pedig flottában nagyon jó árakat adott a Telekom. Aztán kiderült az apróbetűs részből, hogy az árak nettó, és rögtön nem lettek jó árak.)

// Xiaomi Redmi Note 2 // Panasonic X920 //

(#113154) Tapsi75 válasza Jamboo529 (#113151) üzenetére

Tapsi75
(tag)

Még esetleg a vernee mars vagy a vernee apollo light
Én a xiaomit vennén

"Anya beemelsz a kádba-Nem bírlak el kisfiam szétszakadok-Akkor nekem két anyám lesz?"

(#113155) vomir1

vomir1
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni!
Telefon vásárlás előtt állok, Galaxy S5-t váltana az új.
Amit eddig kinéztem az a Huawei p9 Lite (2017) vagy a Galaxy s6 edge.(használtan)
Leginkább közösségi oldalakra, chatelésre lenne használva, néha fotózás, zenehallgatás.. méretben 5-5.5" lenne az ideális. Melyiket érdemesebb venni? Vagy esetleg más alternatíva így 60-80 ezer között esetleg?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S5 BOJ1

(#113156) gianone válasza vomir1 (#113155) üzenetére

gianone
(őstag)

Fene tudja, én egyikre sem cserélném le az S5-öt. P9 Lite 2017 jó telefon, de pl. nem vízálló, ahogy S6 sem. Nincs giroszenzor se benne. Csak a RAM több. Őszintén szólva szerintem erősen visszalépés volna, nem feltétlenül abszolút nézve, de mégiscsak egy flagshipről a középkategóriába, annak se a felső szegmensébe. Pl. a képernyőtükrőzést egyik Huaweiem se tudja olyan jól, mint sógornőm S5-e.

Ha már Huawei, akkor inkább a Nova gyári garival 83-ért Mobilcornertől. Nem egy népszerű modell, mert drága volt. Viszont ennyit szerintem simán megér. Elfogult vagyok, de szerintem szép, nagyon jó fogású, és üzemidőben hihetetlen. Nem írok SOT-okat, mert nem mérvadó, meg sokan el se hinnék. :) Ha nem játszol akkor ideális telefon lehet. GPU-ban nem erős, azon kívül alapdolgokra pont elég.
Sajnos, ha nem nagyon akarod lejjebb adni, ennyit áldozz rá, vagy esetleg vegyél Xiaomit.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#113157) dssport

dssport
(újonc)

Sziasztok!

Szeretnék telefonvásárlással kapcsolatban segítséget/tanácsot kérni:

kb. 2-3 hónapon belül válik aktuálissá a telefonom lecserélése.

Kitöltöttem a témaindítót, hogy nagyjából behatároljam az elképzeléseimet és felhasználói profilomat.

- Árkategória. - 100 és 200.000,- forint között (nagyon nagyon max)
- Használt vagy új? - Csak és kizárólag új
- Hol vennéd meg? - Függetlenül, gyártói garanciával, Edigital, Média Markt esetleg biztosítással
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? - 3-4 év
- Ragaszkodsz valamelyik operációs rendszerhez? iOS vagy Android mert használok olyan alkalmazást ami csak ezeket támogatja.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? - mindegy

Mire szeretnéd használni, mi a fontos?

- telefonálás
- internet, különböző messenger alkalmazások, esetleg cikkek böngészése
- soha nem játszom telefonon
- navigáció
- nyelvtanulás
- fontos a multimédia (FOTÓZÁS, videózás, zenehallgatás, filmnézés, youtube)
- fontosak az üzleti alkalmazások, e-mailezés, hosszabb szövegek begépelése, munka

Egyéb:
- b20-as 800MHz-es LTE mindenképpen kell!!!
- szeretném olyan helyen megvenni ahol esetleg lehet rá biztosítást is kötni (nem szeretem tokba tenni a telefont)
- USB Type C
- Android okosságokra root meg hasonlókra nem vagyok vevő. Nem értek ehhez a részhez, időm sincs ezzel foglalkozni és nem is érdekel. Olyan telefon kell ami gyárilag kap normális frissítéseket, gördülékenyen megbízhatóan fut rajta minden, nem kell bütykölni nem akadozik stb...
- Nagy belső tárhely 32 de inkább 64GB felett, mert nem akarom sd kártyával bővíteni

Extra elképzelések (a hiányuk nem kizáró ok a vásárlásnál, de örülnék neki ha ezek közül is minél többet tudna teljesíteni a készülék):
- Normális garanciális háttér, jó lenne, ha nem a Telemaxhoz kellene küldeni, ha tönkremegy
- Mivel van 1 darab mobilinternet kártyám (10GB), ezért örülnék neki, ha egy két sim-es telefonba ezt ki tudnám használni. Nem tudom, hogy mennyire megvalósítható, hogy az alap kártyámról megy a hívás üzenet stb... ezzel egy időben a másikról pedig a 4G-s Vodafone mobilnet (B20).
- Vezeték nélküli töltés, gyorstöltés és vagy cserélhető akkumulátor (tudom, hogy az utóbbi kihalóban lévő faj ezért is írom az extrákhoz)
- Nem feltétlenül szeretnék üveg hátlapot ami könnyen törik.

Elsőre ezek jutottak az eszembe.

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#113158) Viktor0610 válasza dssport (#113157) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Szeretem az ilyen tág határokat. :P

Megadhattál volna pl. 0-∞ forintig keresel készüléket. :))

[sᴢᴇʀᴋᴇsᴢᴛᴠᴇ]

(#113159) Franklin

Franklin
(őstag)

Sziasztok,

Vágja valaki a Xiaomi Redmi 4 változatokat?

Olyat keresek, amiben 4100-es akksi van és tud B20-at.

Létezik ilyen?

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.