Hirdetés

2016. szeptember 30., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-08-29 11:49:17

Mobilarena

Akik hosszú tárva terveznek telefont, azoknak különösen fontos, hogy igényüknek megfelelő készüléket válasszanak, mert több évig is használni fogják. Ennek a topicnak a célja, hogy segítsünk ebben a választásban, rávilágítsunk az esetleges hibákra, vagy lehetőségekre, a javításokra, amik szoftverfrissítéssel jöttek ki és hasonlók. Nincs ez másképp azokkal sem, akik gyakran cserélgetik telefonjaikat.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#105051) szkorhetz válasza Peterzon94 (#105050) üzenetére

szkorhetz
(őstag)

Erre csak az egyéni preferencia adhat választ, de az új telefont mégiscsak te bontanád ki, nullkilométeres akksival meg gondolom rendes garival.

Mindkettővel elleszel még egy darabig, mellé nem lősz egyikkel sem. (Mennyi az annyi?)

OnePlus 3.

(#105052) Peterzon94 válasza szkorhetz (#105051) üzenetére

Peterzon94
(lelkes újonc)

6 Plus havertól lenne 100ér, Nexus 6P pedig most lement 116ra, gondolom mert jön a Pixel jövőhéten :)

(#105053) agabe válasza Peterzon94 (#105050) üzenetére

agabe
(PH! addikt)

Iphone 6+ mellett:
Jó a rendszer jó az optimalizálás, még a jövő évben kikerülő IOS 11-el is várhatóan jól használható lesz, azaz két évig legfrissebb oprendszerrel hibátlanul használható.
Jó a kamera benne, de inkább csak a videó amiben jobb mint nexus6.
Jobb akksiidő ha nincs lelakva, de ezt meg lehet nézni app-al.

Ellene:
Használt, jól le kell ellenőrizni milyen állapotú, nincs gari.

Nexus 6P mellett:
Új, garis, jobb állóképeket lő 80%-ban mint I6+ (nem rossz iphone sem, de főleg gyenge fénynél nexus hdr+ funkciója brillírozik)

Ellene:
SOC melegedésre hajlamos és forszírozott igénybevételnél visszavesz a sebességből akár annyira is, hogy teló alaposan akadozzon, de átlagos használat közben nagyon ritkán jöhet elő.

(#105052) Peterzon94:
Akkor az a 6+ 16GB -os tárhelyű ? Az szintén hátrány, de 100-ért ha független és dobozával minden tartozékával együtt kapnád, akkor jó vétel 16GB-al is, 6-8 hónap múlva simán eladható 85-90ezerért (ha makulátlan, és dobozos tartozékos független), míg nexus 6P már csak alacsonyabb áron.

(#105054) szkorhetz:
+1 ... kivéve, ha kamera fontos, mert abban csak közepes a oneplus 3...viszont amúgy király, nexus 6P helyett jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#105054) szkorhetz válasza Peterzon94 (#105052) üzenetére

szkorhetz
(őstag)

Akkor inkább 125ért OP3.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 3.

(#105055) Peterzon94 válasza agabe (#105053) üzenetére

Peterzon94
(lelkes újonc)

Szépen összeszedted, köszönöm. :) Sajnos vodafone függő a teló, és doboza sincs, csak csábít nagyon az iOS.

(#105056) agabe válasza Peterzon94 (#105055) üzenetére

agabe
(PH! addikt)

Akkor haver adja olcsóbban, ha azt akarnád megvenni mert az a 100ezer kb piaci ár egy függő 6+ -ra, de doboz / tartozékok nélkül még sok is.
Piacon 90-et érhetne (ha makulátlan), haveri ár lehetne 80ezer és akikor megérné neked.
Ha annyiért nem lehet, akkor ne azt.
Magánszemély névre volt vásárolva ? Ha igen, és két éven belüli akkor még (2 évesd koráig) szavatosság él rá ami bármelyik apr-ben érvényesíthető (leginkább istyle javallott mostanában szavatosság esetén), sőt ha redes csomaghoz vette biztosítás is lehet rá..ezek valamennyire értéknövelők lehetnek, de csekély mértékben.

[ Szerkesztve ]

(#105057) curiousp

curiousp
(újonc)

Lehet egy olyan botrányosan lüke kérdésem, hogy valaki döntse el helyettem, hogy Honor 8 vagy Nexus 6P legyen? :) Tökre tetszik az utóbbi, de nem tudom, hogy nem járnék-e jobban az előzővel. Pro kontra?

(#105058) Lottheus

Lottheus
(lelkes újonc)

Hello
Megérett a telefon csere, de teljesen megvagyok lőve.
Olyan 100 ezer körüli árban gondolkozok ez azért képlékeny mert telekomból venném és a move s díjcsomagommal kell majd kikalkulálni.
Használat terén a böngészés(6-8 oldal között is gyorsan tudjak váltogatni, videók nézése, zene, olvasás, aksi azért bírja az egy napot, és játékra is előszeretettel használnám.
Androidos rendszernél még kitartok. Huawei p9 vagy mate 8 vagy melyik jó még a kínálatukból?
Előre is kösz a segítséget.

A kémek nem úgy dolgoznak, hogy gyanút keltsenek. Épp ellenkezőleg. De pont az bennük a gyanús, hogy nem gyanúsak.

(#105059) Rathrol

Rathrol
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Amit itt lehet kapni Xiaomi Redmi 3S Prime [link] magyar nyelvet tartalmaz?

(#105060) _ghiottone válasza Rathrol (#105059) üzenetére

_ghiottone
(PH! addikt)

Aha - írják is.

Eladó Nexus 9 LTE, Asus T100T: http://hardverapro.hu/tag/ghiottone_2

(#105061) szkorhetz válasza curiousp (#105057) üzenetére

szkorhetz
(őstag)

OnePlus 3. :D
De a kettő közül a Nexust venném, bár öregebb hardver(bár engem a kicsit gyengébb Kirin 950 a Mate8ban nagyon nem győzőtt meg), de rendes támogatás, brutál kijelző.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 3.

(#105062) lezuvius válasza curiousp (#105057) üzenetére

lezuvius
(senior tag)

Honor 8-jobb akkuban,bovitheto, sebessegben is van olyan jo mint a Nexus.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105063) darky@

darky@
(PH! kedvence)

Üdv, szerintetek egy xiaomi redmi note 3 special edition méltó utódja tudna lenni egy z1 compact telónak?

Xperia™ Z1 Compact®

(#105064) cskv válasza curiousp (#105057) üzenetére

cskv
(tag)

Semmit nem tudok a Honor-ról, de öt évnyi Android telefon használat után nálam csak a Nexus vonal jöhet szóba, méghozzá a szoftver miatt. Nyúztam Motorolát és Sonyt is, de egy idő után dobja a gyártó őket és fújhatod.

Az évekig friss Android, a szutyokmentes alaprendszer most már alap nálam. Nincs időm és kedvem root-olgatni, különböző módosított rendszereket rárakni, hogy hátha megy, hátha nem. Épp a napokban szereztem be egy 5X-t és jól megvagyok vele, amin már az Android 7 fut. Amúgy ár/érték arányban jobb, mint a 6P.

[ Szerkesztve ]

(#105065) cskv válasza MM (#105044) üzenetére

cskv
(tag)

A Here nem létfontosságú, csak legyen rajta egy épkézláb térkép városban sétáláshoz. Ha már Windows, akkor legyen a 10-es, így a 640-es esik, alapból nem kérünk elavult terméket, főleg ha azt nézem, hogy három-négy évig el kéne döcögjön. Mi a helyzet a Lumia 550 és 650-el, megérik az árukat? Szerintem jól meglenne a 650-essel.

(#105066) Kreash

Kreash
(fanatikus tag)

Sziasztok.

Tönkre ment a z1 compactom kamerája, és azon gondolkozok, hogy másik telefont kellene venni.
Használtan milyen telefont tudnátok ajánlani, kb 30-40 ezerig ?
-nem játékra kell, de ne legyen lassú
-hátsó kamerája legyen jó, első lényegtelen
-4,5-5,3 coll
-Lehetőleg Sony, Lg , Nexus( de mást is meghallgatok)

Lg K8-K10 en gondolkoztam, K8 at ismerem már, nem tudom a K10nek a kijelzője mennyivel pixelesebb, megéri-e a nagyobb kamera kijelző páros.

(#105067) darky@ válasza Kreash (#105066) üzenetére

darky@
(PH! kedvence)

Vernee thor utolérhetetlen 37k-ért.

Xperia™ Z1 Compact®

(#105068) _ghiottone válasza Kreash (#105066) üzenetére

_ghiottone
(PH! addikt)

Használtan: 25 ezer Moto X 1. gen.
Újonnan 40 ezer:Meizu M3s

(#105069) bekebazsi

bekebazsi
(újonc)

Sziasztok segitsetek légyszives! Olyan androidos dualos telot keresek ami kb Lg g4 szintű kezeli a 2 simet dual active-ban, van rá gari és kb 80-100 ezer ft! Előre is köszi :-)

(#105070) lacko0123

lacko0123
(kvázi-tag)

Sziasztok.
Jelenleg egy Lenovo P70-A típusú telefonom van, amivel meg vagyok elégedve, de a kamerája miatt elgondolkodtam azon, hogy leváltom. Viszont nem tudom, hogy van-e az igényeimnek megfelelő telefon.
2 sim kártyam van benne(Telekom, Telenor) és egy 32-es SD.

- Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
65-70 ezer körül.
- Használt vagy új?
Ilyen árkategóriában szerintem használtat kellene.
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
Itt az aprón vagy másik hirdető oldalon.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszú távra szeretném.
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
Sok mindenre, néha GPS, net, facebook, minimális játék(clash of clans és clash royale :D ),fényképezés
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android/IOS
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
5" körül, nagyon max 5,5"

Fontos lenne, hogy legalább ezt az üzemidőt tartsa meg a telefon. Jó kamera se árt, mert a mostanimnak elég szar. Az se baj, ha erősebb hardverrel rendelkezik, viszont a mostanimtól ne legyen gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#105071) tom120514 válasza lacko0123 (#105070) üzenetére

tom120514
(kvázi-tag)

Szerintem Xiaomi Redmi3S Prime mindent visz, ma jött E betűs boltban olcsó, nézz rá.

Defy+ > Huawei G300 > ZTE Blade Super (hiba a rendszerben) > Moto G 1st > LG G2 mini > Redmi2 Pro > Redmi 3

(#105072) szetcsuszott válasza tom120514 (#105071) üzenetére

szetcsuszott
(kvázi-tag)

csak az VAGY dual sim, VAGY sim+sd. de valahol már olvastam ,hogy meg lehet mókolni, hogy mindkettő legyen..azt leírhatná valaki, hogy mi a módja...

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett?

(#105073) tom120514 válasza szetcsuszott (#105072) üzenetére

tom120514
(kvázi-tag)

Nem lehet normálisan, de 32-es a tárhely, az annyi ami most van neked. Plusz szerintem OTG-t is tud.

Defy+ > Huawei G300 > ZTE Blade Super (hiba a rendszerben) > Moto G 1st > LG G2 mini > Redmi2 Pro > Redmi 3

(#105074) Ájvé válasza szetcsuszott (#105072) üzenetére

Ájvé
(PH! addikt)

Házi barkács elvileg, de elég kétséges, hogy működik, szóval szerintem hagyd.

(#105075) vieri2000

vieri2000
(kvázi-tag)

hát én is nagyon nézegetem a Redmi s3 prime-t de a Samsung a3 (2016) is lehetséges nem tudom melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#105076) lezuvius válasza cskv (#105064) üzenetére

lezuvius
(senior tag)

Honorokra 2 evet vallal a Huawei tamogatas szempontjabol, igy a 8-ra ki fog jonni a ketto ev mulva esedekes droid, mig a 6p-nek jovo ilyenkor er veget a tamogatasa...

(#105077) hape60 válasza tom120514 (#105071) üzenetére

hape60
(tag)

Ma kaptam én is értesítést az Eustocktól. ráizgultam erre a telóra, a leírtak alapján tényleg nagyon jó ár/értékű.
Csak azért vacillálok, mert sehol nem találtam róla tesztet, néhány indiai youtube videón kívül..
Első Androidos telóm lenne, belevágjak?

(#105078) Sputnyik123

Sputnyik123
(tag)

Sziasztok!

A nagy kérdés: Huawei P9 vagy Honor 8? Pro és kontra érdekelne. :F

(#105079) lezuvius válasza Sputnyik123 (#105078) üzenetére

lezuvius
(senior tag)

Szinte teljesen ugyanaz a ketto.P9 a Kirin 955 es a Leica altal dedikalt kamera,mig a Honor mellett a 4gb RAM es a szerintem hasznos lenyomhato fingerprint. Azt vedd amelyik jobban tetszik :)

(#105080) lacko0123 válasza tom120514 (#105071) üzenetére

lacko0123
(kvázi-tag)

Nem tunik rossz telefonnak, viszont nincs valami magyar teszt rola? Tamogatasuk jo? Van ra esely, ha megveszem, hogy jon ra a 7-es android majd?

[ Szerkesztve ]

(#105081) Acheron

Acheron
(fanatikus tag)

A szolgáltatóm egyik boltjában jártam ma, kezembe került egy HTC A9. Eredendően modernebb vasat keresek, de a teló kézbe véve elég kellemes összképet adott. Két gyenge pontot látok rajta mai szemmel, kicsi az akku és 2Gb RAM van csak benne. Kb 77 -ért el tudnám hozni, ami önmagában nem rossz, de két év alatt + 36 -al tolná meg a számlámat az emelt tarifa - ennyit viszont már nem ér szerintem. Én igazából semmi extrára nem használom a telót, csak net és telefonálás - se zene, se játék. Most (még mindíg) a párom J5 Samuját használom, de nem nagyon békülünk, csak keresek valami jobbat, még ha ideiglenesen is.
Vélemények pro és kontra erről a telóról?
Nagyon szemeztem a az O+3 -al is, de az 5,5 col már alighanem sok nekem, valahogy nem éreztem kézreállónak az ekkora telókat.

Egyik lábam, itt a másik...

(#105082) tom120514 válasza lacko0123 (#105080) üzenetére

tom120514
(kvázi-tag)

Mindenkinek aki kérdezett :)

Gondolkodás nélkül megrendeltem, a mostani R3 Eu***** ROM-mal mókolás nélkül megy, Telenoron hibátlan. Ez annyival több hogy más szolgáltatónál is lesz 4G, több RAM, ujjlenyomat olvasó. Elsőre a MIUI nem tetszett, de már ez lesz a harmadik Xiaomim, részemről ajánlom. Szerintem ár-értékben verhetetlen. A 14 napos "próbaidő" tudatában nincs nagy veszély a kipróbálásban sem.

Android verzió váltás E*** ROM alatt most nincs, gondolom ennél sem lesz, viszont van klassz közösség, ahol eligazítanak, hogyan lehet mégis.

[ Szerkesztve ]

(#105083) mantequilla

mantequilla
(kvázi-tag)

Szerintetek ezek a kínai telefonok nem szarok? (huawei,xiamoi,meizu,leeco stb)

Már rég óta nézegetem a telefonokat de én ezektől félek. Egy samsung, sony, htc nekem megbízhatóbb választásnak tűnik, bár drágább is.

(#105084) aha.e válasza mantequilla (#105083) üzenetére

aha.e
(tag)

Nem kell félni tőlük. Hozzák a minőséget!

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#105085) bekebazsi válasza tom120514 (#105082) üzenetére

bekebazsi
(újonc)

Szia. Bocsi lehet buta kérdés, de ez dual active-ban kezeli a 2 simet? 30-on van a netem 70-en beszélek. Az a lényeg ha a 30-on beszélek és a 70-en hívnak az is bejöjjön jelezzen...
Ja és a kamerája milyen? Lg G4ről váltanék csak a dual active miatt... Előre is köszi :-)

(#105086) Ájvé válasza lacko0123 (#105080) üzenetére

Ájvé
(PH! addikt)

Főverzió váltás elég lassan megy a Xiaominál, így előre ezt lehetetlen megmondani.
Redmi 2 a Lollinál tart még például. Mondjuk a MIUI támogatás az biztos, 8-at szinte minden készülék megkapta.

(#105087) tom120514 válasza bekebazsi (#105085) üzenetére

tom120514
(kvázi-tag)

Nem, ez sem dual active, ahogy a dual SIM telefonok kb. 99%-a sem, legalábbis mostanában nem olvastam dual active tesztet.

(#105088) bekebazsi válasza tom120514 (#105087) üzenetére

bekebazsi
(újonc)

Köszi :-)

(#105089) bekebazsi válasza tom120514 (#105087) üzenetére

bekebazsi
(újonc)

Köszi

(#105090) A tumi

A tumi
(tag)

Sziasztok! Tudnátok ajánlani kb 120dollarig okostelefont? 5'5, FHD 3gb ram és 3000- 4000 aksi, ertesitèsi led jó lenne ha lenne benne. A B20 nem feltétlenül kell bele.Létezik ilyen teló? Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#105091) _ghiottone válasza A tumi (#105090) üzenetére

_ghiottone
(PH! addikt)

Nem egyszerű - itt például nincs FHD, de a többi pipa. Itt már van FHD, de 133 dollár. Mondjuk nem vennék Cubot, vagy Elephone-t, de ebbe az ársávban nehéz keresgélni.

(#105092) ttamashu válasza A tumi (#105090) üzenetére

ttamashu
(fanatikus tag)

Van, pl az Elephone p8000, de a helyedben átgondolnám a felsorolt feature listát, mert ennyiért ami ezt tudja az nagyon retek lesz (a p8000 is az) :(

Egy vernee thorral pl jobban járnál és nem vagyok benne biztos, hogy az ótvar szoftveres elefánt jobban bírná a nagyobb akkssival.

[ Szerkesztve ]

SC név: Kistoth ||| 1. Magyar Kereskedelmi és Iparos Szövetség https://robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS/ ||| SC FB csoport: https://www.facebook.com/groups/starcitizen.hungary.magyarok/

(#105093) asound

asound
(PH! kedvence)

Hölgyek/Urak!

70k körül keresek jó fotós képességekkel rendelkező mobilt kültéri és beltéri fotózásra (nem professzionális, a mostani P8 Lite viszont kifejezetten pocsék).

Dual simes kellene, emellett alap felhasználásra, gondolom WP vagy droid jöhet szóba.

Az élet négy magnál kezdődik.

(#105094) lezuvius válasza asound (#105093) üzenetére

lezuvius
(senior tag)

Nexus 5x rendelkezik a legjobb fotos adottsagokkal ebben az arszegmensben de DUAL-SIM-et nem tamogat.

(#105095) _ghiottone válasza asound (#105093) üzenetére

_ghiottone
(PH! addikt)

Moto G4 Plus, de az 80 fölött van sajna.

(#105096) hannibal1984

hannibal1984
(kvázi-tag)

Sziasztok!

A két éves CATB15Q telefonomat szeretném lecserélni. Egyre több gond van vele. Annak idején a munkám miatt vettem ilyen strapabíró telefont, de már nincs ilyenre szükségem.
Amit keresek:
- legyen új
- Androidos ha lehet, mert minden kapcsolatomat a google-ra mentettem el, nem szívesen írogatnám be megint őket
- főképp telefonálásra használom, net, youtube, illetve napi fél-egy óra játék, néha gps navigálás
- 100000 körül tudnék rászánni
- kijelző méret 5" körül
- jó lenne, ha az aksija jól bírná, jelenleg 2 naponta szoktam tölteni a telómat
- nem zárkózom el a kínai márkáktól
- 2-3 évre keresek
- két kártyám van (20-as és 30-as), így szolgáltatónál nem tudom megvenni, csak kártyafüggetlen jöhet szóba
- jó képeket csináljon

Tudnátok ajánlani valamit?

(#105097) tsgkmr

tsgkmr
(újonc)

Sziasztok! A mall.hu-tól tervezek telefont vásárolni (Honor8). Tapasztalatok? Megbízhatóak, garancia rendben lesz? Áfás számlát adnak? Köszi!

(#105098) tom120514 válasza tsgkmr (#105097) üzenetére

tom120514
(kvázi-tag)

Kicsit off, de fontos - figyelj rá hogy az ÁFA-s számlával lemondasz a 14 napos elállási jogodról.

(#105099) tsgkmr válasza tom120514 (#105098) üzenetére

tsgkmr
(újonc)

Köszi, ezt nem is tudtam. Miért?

[ Szerkesztve ]

(#105100) Lottheus

Lottheus
(lelkes újonc)

[erre] valaki? tudom kicsit körülményes kérdés :B tehát a telekom kínálatából keresek telefont az előző hozzászólásban is említett használati körökhöz

A kémek nem úgy dolgoznak, hogy gyanút keltsenek. Épp ellenkezőleg. De pont az bennük a gyanús, hogy nem gyanúsak.

(#105101) DNReNTi

DNReNTi
(senior tag)

Sziasztok,

Jól bevált SGS3 telefonom a végét járja, már a Chrome is nehézségeket okoz szegénynek, így rövidesen (napokon, heteken belül) cserélni tervezem. Ebben kérek segítséget:

Árkategória:
80-100e nettó. Nagyon kivételes best-buy ajánlat esetén akár több is.
Használt vagy új:
Csak új, számlával, garanciával.
Hol vennéd meg:
Neten.
Hosszú vagy rövid távra tervezel:
Legalább 3 évre.
Mire használnád:
Telefon, email, internet (mobilnet többnyire), néha fényképezek.
Op rendszer:
Android, ios.
Mekkora készülék lenne megfelelő számodra:
nem szempont, bármi ami elfér zsebben.

Nekem most ezek alapján a Samsung Galaxy A5 2016 tűnik jó vételnek.
Miket érdemes még megnéznem ezen kívül?

Eddig Samsung telefonjaim voltak, de nem ragaszkodom hozzá. Akár iPhone is szóba jöhet, abból a sima 6-ot néztem, de ár/specifikáció aránya eléggé elüt a céltól, nem tudom abban van e még 3 év.

Köszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#105102) ttamashu válasza tsgkmr (#105099) üzenetére

ttamashu
(fanatikus tag)

Mert az csak magánszemélyeknek jár, ha meg elszámolod cégben akkor nem akként kötötted az üzletet ;)

SC név: Kistoth ||| 1. Magyar Kereskedelmi és Iparos Szövetség https://robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS/ ||| SC FB csoport: https://www.facebook.com/groups/starcitizen.hungary.magyarok/

(#105103) tom120514 válasza ttamashu (#105102) üzenetére

tom120514
(kvázi-tag)

Így van. MM-ban pl. nem foglalkoztak vele, de törvény szerint nem jár, csak magánszemélynek.

(#105104) tsgkmr válasza tom120514 (#105103) üzenetére

tsgkmr
(újonc)

Oké, figyelek rá. De garancia szempontjából azért megbízhatóak ezek a helyek?

(#105105) agabe válasza DNReNTi (#105101) üzenetére

agabe
(PH! addikt)

iPhone 6 nem a 100ezres kategoria ujonnan, es 3 evet ne varj tole...hacsak nem ugy, hogy max 2018 oszig frissited a legujabb szoftevrre, de azert ez ma meg keteselyes mennyire marad az jovo osszel kijovo ios11-el gordulekeny a mostani ios 10-hez kepest, ha lassulna akkor lehet maradni 10-esen es azzal szepen elfut meg skaig, appok nagyon nagy tobbsege is tamogatni fogja 3 ev mulva is.
Amde azert I6-os Samsung S5-el egykoru, attol sem varnal el meg 3 evet...najo S6-hoz meg merheto a zart rendszer miatti jobb optimalizalas miatt, de S6-ban sincs mar 3 ev ezert hosszu tavra I6S alatt nem erdemes gondolkozni.
Androidon 125ezerert OnePlus 3 amirol tudom, hogy megeri es jo.
A tobbit majd masok megirjak.

(#105106) hroberto

hroberto
(PH! addikt)

Jelenleg egy Lumia 950-est használok, de úgy tűnik az MS tényleg kukázza a mobil vonalat, úgyhogy én is platformot váltok.
Almát elvből nem veszek, ezért a Android marad.
5-5.5 körüli kijelzős mobilt szeretnék ami kamerában kb. egyszinten van a Lumiával. Kínai szóba sem jöhet. Az ár nem döntő tényező. És ha lehet Amoled kijelző lenne az igazi, mert nagyon megszerettem. Mik jöhetnek szóba?

Alfa Romeo MiTo JTDm, Suzuki DRZ 400 E

(#105107) DNReNTi válasza agabe (#105105) üzenetére

DNReNTi
(senior tag)

Köszi a választ. Ez a OnePlus brutális. :D 6GB RAM...
Nem is hallottam még a márkáról, látszik mennyire képbe vagyok, de nagyon szimpi, hogy pure Android van rajta, nincs tele gyártói mocsokkal. Mennyire van ezeknek a készülékeknek support-ja Magyarországon? Forgalmazót is egyet találtam csak, ott is bruttó 150k, ami azért már nagyon feszegeti a felső korlátaimat. :D

(#105108) _ghiottone válasza DNReNTi (#105107) üzenetére

_ghiottone
(PH! addikt)

A gyártótól kell rendelni - így cakk-pakk 125, amibe benne van a szállítás és EU-n belüli raktárból küldik, így áfa sincs.

(#105109) szetcsuszott válasza tom120514 (#105098) üzenetére

szetcsuszott
(kvázi-tag)

Jogszabály biztosította kötelessége áfás számlát adni, jogszabály biztosított jogod a 14 nap, és az egyik nem függhet össze a másikkal. (nincs ilyen a mall.hu vásárlási feltételei közt sem, de ha lenne sem érne szart sem, mert nem szabhat jogszabállyal ellentétes feltételeket)
szerk: sehol nem írta, hogy cégként vásárol. Egyéni vállalkozó mondjuk?

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett?

(#105110) DNReNTi válasza _ghiottone (#105108) üzenetére

DNReNTi
(senior tag)

Azt értem, csak úgy nem tudom elszámolni, tehát nekem a papíros 150k olcsóbb mint nempapíros 125k. Mindenképpen magyarországi, áfás, számlás készüléket keresek. Ettől függetlenül továbbra is jó ajánlat. A review-k is megerősítenek.

(#105111) Rick1111

Rick1111
(újonc)

Üdv, segítséget kérek, mit vegyek, szempontok:
- a legfontosabb a navigáció (kocsiba is), ehhez jól látható képminőség, nem árt nagyobb képátló, és az esetek többségében külföldön lenne használva (Nyugat-Európa)
- ne kelljen sűrűn tölteni
- ha jó a fényképezője is, az nagy előny
- márka nem érdekes, de a szükségesnél többet nem akarok rá költeni.

Köszönöm előre is!

(#105112) tom120514 válasza szetcsuszott (#105109) üzenetére

tom120514
(kvázi-tag)

Ez egy reláció analízisben C :) Mindkettő igaz amit mondasz, de nincs összefüggés.

(#105113) Keil Walker válasza hroberto (#105106) üzenetére

Keil Walker
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Ezeknek az elvárásoknak kb csak a Samsung-ok felelnek meg: Galaxy s7 / s7 edge.
Illetve ha a Motorola kínaisága még belefér a tűrésbe, akkor érdemes kivárni, hogy mik a tapasztalatok a Moto Z-vel.

Egyébként tényleg annyi a Windows-nak? Kár érte... :(

[ Szerkesztve ]

(#105114) marinea2 válasza hroberto (#105106) üzenetére

marinea2
(PH! addikt)

Melyik az az elv? :U

Elragadott seprű nyéle, itt megy a jó Biri néne!

(#105115) istnag válasza Rick1111 (#105111) üzenetére

istnag
(PH! addikt)

Mate 8.

(#105116) hroberto válasza Keil Walker (#105113) üzenetére

hroberto
(PH! addikt)

A Samu Edge tetszik. Megéri a felárat az S7 Edge az S6-hoz képest?
Sajnálom a Windowst, de most már tényleg nagyon úgy tűnik, hogy BB sorsára jut.

Alfa Romeo MiTo JTDm, Suzuki DRZ 400 E

(#105117) Joe.36 válasza hroberto (#105116) üzenetére

Joe.36
(őstag)

S7 edge van, nagyon jó, minden téren, eddig ez a legjobb telefonom, pedig félve vettem meg mert nem szeretem a Samsung márkát, de ez most tényleg jó lett, talán a legjobb :)

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! /Asus Zenfone 2 4/32GB WW --> S7 EDGE /

(#105118) kovacsroli

kovacsroli
(senior tag)

Sziasztok,

édesanyámnak keresek max. 20k-ig nemokos telefont. Tehát a sima hagyományos nyomógombosat (ilyen topikot nem találtam).
Szóval ha valaki tudna ajánlani, azt megköszönném. A legfontosabb szempont talán az, hogy fehér legyen :) Illetve jó lenne ha nokia lenne, mert az előző is az volt, így arra áll rá a keze.
Ja és csak új, garanciális készülék érdekel megbízható forrásból!

Köszi!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#105119) Joe.36 válasza kovacsroli (#105118) üzenetére

Joe.36
(őstag)

Nokia 225

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! /Asus Zenfone 2 4/32GB WW --> S7 EDGE /

(#105120) Keil Walker válasza hroberto (#105116) üzenetére

Keil Walker
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Nagyobb akksi, jobb kamera, bővíthetőség, erősebb proci, több ram, IP68. Ezekben jobb a 7. Ha egyik sem fontos, akkor jó a 6 is.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.