Hirdetés

2018. november 13., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-08-29 11:49:17

Mobilarena

Akik hosszú tárva terveznek telefont, azoknak különösen fontos, hogy igényüknek megfelelő készüléket válasszanak, mert több évig is használni fogják. Ennek a topicnak a célja, hogy segítsünk ebben a választásban, rávilágítsunk az esetleges hibákra, vagy lehetőségekre, a javításokra, amik szoftverfrissítéssel jöttek ki és hasonlók. Nincs ez másképp azokkal sem, akik gyakran cserélgetik telefonjaikat.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#133601) TeebyKay

TeebyKay
(őstag)

Sziasztok!

Karácsonyra szeretnénk páromnak új telefont vásárolni, még időben szeretném elkezdeni felmérni a lehetőségeket, ha időközben lenne valami kifejezetten jó ajánlat arra le lehessen csapni.

- Árkategória. - 80k (+-20k akár)
- Használt vagy új? - új
- Hol vennéd meg? - Függetlenül újonnan gyártói garanciával-
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? - alapvetően hosszú távra (4-5 évet bírjon ki)
- Mire használnád? - a két sarokpont az internetes chatelés, böngészés illetve a fotózás, lehetőleg jó minőségű képet készítsen, és ne csak profi fotós kezében, ezen kívül zene hallgatás és telefonálás
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? - fogalmam sincs, nem tervezzük rootolni és hasonlók
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? - 5,5" körül

Ha már 60 ezerért is van egy jó képeket készítő 3 giga ramos telefon, akkor azt is írjátok meg kérlek, de ha 90-100k környékén van valami ami atomjó és 5 évig be lesz biztosítva vele a telefon, az is érdekel.

Köszönöm,
Tibor

(#133602) Ájvé válasza TeebyKay (#133601) üzenetére

Ájvé
(PH! kedvence)

5 évig semmilyen telefonnal nem lehet tervezni.
Huawei P10 ha fotó minősége számít, tudásban is elég jó, 100 körül megvan.
Redmi Note 6 Pro ha nem annyira lényeges de azért használható készülék kell fotózás téren. Csinos rózsaarany színben is kapni, nem kell sietned, nem hiszem hogy egyhamar kifogynak ebből a pompázatos színösszeállításból.

(#133603) pit stop válasza TeebyKay (#133601) üzenetére

pit stop
(PH! addikt)

Lg G6-ra nézzetek rá, van ahol függetlenül 2 év garival adják 100 alatt. 5 évre én se terveznék telefonnal, ahogy előttem írták, de hosszú ideig jó társ lehet - típushibája nem jött ki.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#133604) TeebyKay válasza Ájvé (#133602) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Na máris kijött az első dolog amit elfelejtettem odaírni, lehetőleg fekete színű legyen, felejtős minden ilyen arany meg rózsaszín dolog :D

A redmi note 6 pro mennyivel gyengébb a p10-nél, jóval olcsóbb ahogy elnézem.

(#133603) pit stop

LG G6-al milyen képeket lehet készíteni? Még sok éve húgomnak volt egy lg és azt pont a szörnyű kamera miatt cserélte le.

[ Szerkesztve ]

(#133605) Dhampir válasza cs.zs. (#133592) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Az IMEI-ket érdemes eltakarni.

A bánya nem póninak való hely.

(#133606) juuzer válasza TeebyKay (#133604) üzenetére

juuzer
(őstag)

Szia!

Akksiban a Redmi jobb, minden másban meg (értem itt: kamera, hardver, összeszerelési minőség, auduominőség) a P10 :)

A G6 képei meg egész j9k szerintem. Egy Redmi Note 6 Pronál biztosan jobbak. :D

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#133607) juuzer válasza juuzer (#133606) üzenetére

juuzer
(őstag)

* jók

Vamos a la playa.

(#133608) cs.zs. válasza TeebyKay (#133601) üzenetére

cs.zs.
(őstag)

133595 hsz-ben linkeltem egy HONOR 8-at, és úgy gondolom hogy abban az árkategóriában kérdéses, hogy létezik-e jobb kamera. A szín szinte tökmindegy, mert úgyis valamilyen tokot kell rácuppantani, de nem tartom valószínűnek hogy a feleséged zokon venne egy hófehér, elől-hátul üveglap telefont .Amúgy meg 4GB RAM...

Aláírás nélkül is hiteles

(#133609) pit stop válasza TeebyKay (#133604) üzenetére

pit stop
(PH! addikt)

A gyári kamera szoftverrel nappal is nagyon jó képeket lehet vele lőni - sötétben vagy próbálkozni kell, vagy jobb ha gcam programmal csinálsz képet, és akkor az is szép lesz.
Topikjában van aki nem annyira szereti kameráját, többen ezt nem értjük. Meg kell nézni vele készült képeket, aztán el kell dönteni, hogy jó lesz-e vagy sem :) Én nagyon elégedett vagyok kamerában, ebben az árkategóriában nem nagyon tudok jobbat.
Fekete 93.200-ért van most úgy látom.

(#133610) Frawly válasza TeebyKay (#133604) üzenetére

Frawly
(PH! addikt)

Az arany színűt ne vesd el, főleg, ha olcsóbban megkapod, előbb nézd meg élőben vagy képen. Az arany színű telók általában nem gusztustalan bazári bizsuarany színűek, csak valami fémes metálszín, nagyon enyhe aranyozott beütéssel, messziről inkább tűnik csak metálszürkének. Akkor is általában csak a hátlap, ha tokban tartod, akkor a teteje sokszor csak fehér. Legalábbis nálam Xiaomi A2-őn így van, meg előtte a Doogee-n is így volt.

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

(#133611) ph2012

ph2012
(senior tag)

Samsung Galaxy J5 (2017) telefonhoz ez a szilikon tok és fólia jó?
Szilikon tok: [link]
Védő fólia: [link]

Ezek jók? Köszi a választ.

(#133612) Roaming válasza ph2012 (#133611) üzenetére

Roaming
(senior tag)

Mindkét termék ehhez a mobilhoz van, így passzolnia kell rá. :K
Tokból én Nillkint választanék, nem sokkal több az általad linkeltnél. Nekem van Nillkin tokom, és teljesen jó - árban is. :) [link] <- erre a tokra gondoltam.
Fóliából szerintem ilyen, ez véd a karcoktól és az ütésektől is egyaránt.

Huawei Y7 Prime (2018) - Android 8 & EMUI 8 (8.0.0.137) || Nillkin Sparkle flip tok + alap kijelzővédő fólia || Sony MDR-EX15LP

(#133613) juuzer válasza ph2012 (#133611) üzenetére

juuzer
(őstag)

Szia!

Ha esetleg tudsz várni akkor rendelnék mindenképpen egy Cafele tokot is.

Amennyiben sürgősen kell a tok, úgy én is inkább a kolléga által javasolt Nillkin tok felé hajlanék, volt nekem is és nem rossz tokok. (Igaz anno a Lumia 930-ra pont, hogy nem volt jó, de mostanság sok topicban olvastam nagyon jókat róluk :) )

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#133614) Ájvé válasza TeebyKay (#133604) üzenetére

Ájvé
(PH! kedvence)

Van fekete is természetesen.
Kamera az nagyon ember függő, van akinek már egy Redmi 6 Pro is bőven elég, más meg sokkal jobbal sem éri be.
Ha régebbi készüléke van akkor Redmi 6 Pro is nagy előre lépés lehet, ha valami csúcs közeli készüléke van akkor lehet nem lesz jó neki mert mondjuk hiányozni fog az AF vagy más funkció ami könnyítette a fényképezést.
Esetleg van még a Mi 8 Lite(fekete most éppen elfogyott, kék van csak, késöbb még lehet lesz ha úgy se sietős), ez elvileg ugyan azt a kamerát kapta mint a nagytestvér (Mi 8), tudásban ez egy elég komoly kamera, kétlem hogy kevés lenne. Persze lehet a Mi 8 valamivel többet tud, de ahogy a leírást és teszteket néztem biztos hogy nagyon jó a Mi 8 Lite is.

[ Szerkesztve ]

(#133615) Viktor0610 válasza Ájvé (#133614) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Mi?
AF (autofókusz) van a Redmi Note 6 Pro kamerájában, ne hülyíts már! :))
Max. az előlapi kamera nem af-es.

(Vagy félreértelek. :B )

[ Szerkesztve ]

"Bármennyiért adják ezeket a gyenge kínai kacatokat, úgyse kell. Ebben nincs meg a jóságnak az a foka ami az Apple termékeiben megvan." - LOL :-DDD

(#133616) Tapsi75 válasza Viktor0610 (#133615) üzenetére

Tapsi75
(senior tag)

Szerintem képstabilizátort akart írni (OIS)

(#133617) Ájvé válasza Viktor0610 (#133615) üzenetére

Ájvé
(PH! kedvence)

Igazad van, nem néztem meg.

Tapsi75:
Az is igaz, de az inkább videózás és éjszakai (pontosabban gyenge fényviszonyok között) fotózás esetén lényeges. Ez például ki is maradt a Mi 8 Liteból (Mi 8-ba van), ja meg tele lencse sincs mint Mi 8-ban (csak egy 5 mpixeles segéd kamera a mélység méréshez bokeh esetén).

(#133618) t1

t1
(PH! addikt)

Sziasztok.
MI A1 helyett kéne telefon ami opció nagyobb kijelző és jobb kamera. Ár 100-110k .Van valami best buy?

(#133619) Ájvé válasza t1 (#133618) üzenetére

Ájvé
(PH! kedvence)

Ettől volt szó eddig, P10 (ennek mondjuk kisebb a kijelzője), Mi 8 Lite és LG G7 került szóba.
Ha még rá tudsz dobni kicsit akkor még egy idei csúcsmodell is belefér Mi Mix 2S nagy kijelzővel de A1-nél kisebb mérettel.

(#133620) Kaci84 válasza t1 (#133618) üzenetére

Kaci84
(senior tag)

Szia, talán az S7, talán az egyik legjobb kamerája van ebben az ársávban, vízzálló és szép is. 1.75 évig volt meg most váltottam, de csak azért mert vizketett a tenyerem, de nem éreztem szükségét, van is egy kis lelkiismeret furdalásom :U

Mondjuk ez egy kicsit olcsóbb ha elmész 125-ig akkor ott az MI8.

[ Szerkesztve ]

Szerény csatornám itt: https://www.youtube.com/channel/UCn9WjRE3_2q28IZk_NjUydQ?view_as=subscriber

(#133621) Ájvé válasza Kaci84 (#133620) üzenetére

Ájvé
(PH! kedvence)

Hol 125 a Mi 8?
Gearbesten 100 körül is megvan most akcióban, de amúgy itthon sehol sincs 130 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#133622) Kaci84 válasza Ájvé (#133621) üzenetére

Kaci84
(senior tag)

Spemallból rendelve Tax biztosítással 2 év EU garival EU Express szállítással.

[ Szerkesztve ]

Szerény csatornám itt: https://www.youtube.com/channel/UCn9WjRE3_2q28IZk_NjUydQ?view_as=subscriber

(#133623) everest140

everest140
(tag)

Sziasztok!
Érdekelne 1 pro - kontra összehasonlítás a következő 3 telefonról: Samsung Galaxy S8, Huawei Mate 10 Pro, HTC U11. Melyik lehet a legjobb vétel? Miért? 135e körül már látom megbízható GSM boltoknál mindhármat.

(#133624) Ájvé válasza Kaci84 (#133622) üzenetére

Ájvé
(PH! kedvence)

Az se rossz, bár nem tudom külföldi rendelés játszik-e, ilyenkor azért oda szoktam írni.

(#133625) Kaci84 válasza everest140 (#133623) üzenetére

Kaci84
(senior tag)

S8 mellett a vízállóság meg az, hogy egészen keskeny nem tűnik tepsinek.

(#133626) Drughi

Drughi
(őstag)

üdv!

ismerősnek keresek kifejezetten xiaomi MI8 lite telefont.
a hivatalos xiaomi.hu oldalon van kék elvileg rkatárból, míg a xiaomishop.hu oldalt tudnak rendelni (8-14) napos határidővel.

vehetem bármelyiket?
egyéb magyar forrásról tudtok?

(#133627) Ájvé válasza Drughi (#133626) üzenetére

Ájvé
(PH! kedvence)

Xiaomi.hu a hivatalos, xiaomishop pedig egy bolt aki megrendeli kintről mikor leadod a rendelést, ilyen erővel te is megveheted, mondjuk spemallról. 410$ 2 év EU garanciával ahogy nézem és most még ingyen a szállítás is.

(#133628) TeebyKay válasza Ájvé (#133614) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

+ (#133606) juuzer + (#133608) cs.zs. + (#133609) pit stop + (#133610) Frawly

Köszönöm a segítséget mindegyikőtöknek, akkor ezek szerint a lista nagyjából így néz ki:

redmi note 6 pro ~65
honor 8 ~80
mi 8 lite ~85
lg g6 ~90
huawei p10 ~100

Még azt szeretném megérdeklődni, honnan célszerű telefont vásárolni? Húgom vett két éve egy ilyen gsm-es üzletből honor 6x-t 1 év garanciásat, ami a gari idő lejárta után egy frissítéssel kínaira váltotta a telefon rendszerét visszaállíthatatlanul. Melyik oldal megbízható?

(#133629) Drughi válasza Ájvé (#133627) üzenetére

Drughi
(őstag)

Nekem a lite verzió kell, az ha jól látom 255$
Az még a legjobb árfolyammal számolva is ~ 73.000Ft
A hivatalos oldalon 80e, a xiaomishop.hu-tól pedig 75e.

Nekem ennyit nemér.

(#133630) Brandynew válasza Drughi (#133629) üzenetére

Brandynew
(senior tag)

Van több külföldi oldal is, pl. Honorbuy, ahová mindig lehet 10-15%-os kuponokat találni. Én bármit is veszek külföldi webáruházból, az az első, hogy feltúrom a netet kuponért, mert szinte mindig van.

[ Szerkesztve ]

(#133631) pit stop válasza everest140 (#133623) üzenetére

pit stop
(PH! addikt)

U11 mellett szól a híresen jó kamerája, a várhatóan hosszú támogatottság (google a tulaj), meg a sense felület - bár ez egyéni preferencia, kinek mi tetszik.
Kontra nem a legmodernebb kinézet, meg nem fogja tudni mimdenki milyen telefonod van (ez lehet előny is).

(#133632) Ájvé válasza TeebyKay (#133628) üzenetére

Ájvé
(PH! kedvence)

Igen, így néznel ki az eddigi ajánlatok.
Xiaomishop sem különbözik sokban az említett gsm üzletektől, külföldról rendelik (ezt jelenti a külső raktár), garancia esetén pedig küldik ki Kínába, szóval eltart egy darabig.
Korábban linkelt xiaomi.hu az itthoni hivatalos oldala a xiaominak, én azt ajánlanám vagy eustockot ami kicsit olcsóbb, ez egy Szlovák cég de itthon a Wayteqnél ad garanciát, csak akkor van gond ha vissza kell küldeni a céghez (vásárlástól elállsz). Ezen kívül akad még néhány ajánlott shop, most nem sorolom, én innen rendelnék.

Drughi:
Én nem venném a xiaomishoptól, de te tudod. Hivatalos xiaomi.hu vagy eustock szerintem a legjobbak.

(#133633) Drughi válasza Ájvé (#133632) üzenetére

Drughi
(őstag)

:R

Az eustok elméletileg a héten kezdi árulni (árat nem mondtak)

(#133634) Karako888

Karako888
(újonc)

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a Sony Xperia Z3-as telefonomat.

Árkategória: 120e max

Semmiképpen sem használtan venném

2-3 évre tervezek vele

Telefonálásra, böngészésre, filmezésre, játékokra használnám

Méretre, kb a z3-nál kisebb ne legyen

Előre is köszi a tippeket :)

(#133635) Kaci84 válasza TeebyKay (#133628) üzenetére

Kaci84
(senior tag)

Szia, így nehéz megmondani melyik megbízható-e vagy sem. GSM boltok rendszerint az EUból esetleg Ázsiából szerzik a telókat így lehet ügyeskedni az ÁFÁval és eleve olcsób is. Meg lehet kérdezni honnan van illetve vasarlás előtt a gyártotól megérdeklődni sorozatszám alapján, illetve a menüből is előhívható honnan való. Ha meg utólag derül ki otthon elálhattsz a vásárlástól. Egyébként a telók gyári programjával kis túlzással bármilyen amdroidot rá tudsz tenni pl. EU-at. A bolt is így csinálta. Szóbal biztosan nem visszaállíthatatlan.

Xiaomi esetében Spemallt ajánlom mi már rendeltünk onnan gyors es olcsó. Vásarláskor kikipálod hogy Tax Insurance meg 2 év EU gari szállításnál meg EU Express és akkor 6-14 munkanapon belül megjön Vámolás nélkül. Minden extra költséggel is talán az egyik legolcsóbb még a hivatalos Xiaomi.hu tól is. Bár ezt konkrét esetben konkrét telónál érdemes számolni.

[ Szerkesztve ]

(#133636) juuzer válasza TeebyKay (#133628) üzenetére

juuzer
(őstag)

Nincs mit :)

Edigital, MM, Speedshop stb megbízható helyek.

Huaweinél érdemes rákeresni a hivatalos hazai forgalmazókra mert csak úgy adnak rendes garanciát.

Egyébként nekem cssk az EUStock-kaleg a Mobilcornernel van tapasztalatom, amik nem nagyobb cégek/áruházak/webshopok. Mindkét esetben rettentő korrektek és gyorsak voltak.

Huaweit megnézném a Firstphonenál, tudtommal ők is hivatalos hazai forgalmazók :)

Vamos a la playa.

(#133637) Vesporigo

Vesporigo
(fanatikus tag)
LOGOUT blog (1)

Tudtok ajánlani olyan oldalt, ahol az alapján tudok keresni, hogy kivehető-e az akku az idehaza is kapható kártyafüggetlen telefonokból? Árukeresőn nem látok ilyen opciót. (Legutóbb megfogadtam, hogy csak ilyen telefont fogok venni, de elcsábultam és most szívok miatta. Ezután csak kivehető akkus telót fogok venni.)

(#133638) Drughi válasza Vesporigo (#133637) üzenetére

Drughi
(őstag)

Akkor jobb ha megbarátkozol a kőkorszaki modellekkel :(

[ Szerkesztve ]

(#133639) Balazs_

Balazs_
(fanatikus tag)

Sziasztok!
ARCore támogatott telefont szeretnék venni, max 120eFt-ig.
Ami eddig szóbajött és most benne is van a 120eFt-ban: Pocophone F1, Honor 10, Honor 8X.

Ami elég nagy plusz pont lenne, az az 1080p@60FPS videó. Honor 8X kivételével mindkettő tudja.
Melyik lenne jobb választás a maradék kettőből? Jobb szeretném, ha nem melegedne túlzottan a telefon, üzemidő is aránylag fontos. (Lenne 3-4 óra kijelzőidő naponta, néha egy kis játék is.)

(#133640) Vesporigo válasza Drughi (#133638) üzenetére

Vesporigo
(fanatikus tag)
LOGOUT blog (1)

Azok voltak a legjobb telefonjaim. :)

(#133641) juuzer válasza Balazs_ (#133639) üzenetére

juuzer
(őstag)

Szia!

Ha a kamera is fontos akkor Honor 10. Ha a teljesítmény, akkor a Pocophone F1 :)

Vamos a la playa.

(#133642) s4tch válasza Vesporigo (#133637) üzenetére

s4tch
(PH! kedvence)

GSMArena.com keresője tud így szűrni. Nem lesz sok, itthon is kapható találat...

(#133643) Vesporigo válasza s4tch (#133642) üzenetére

Vesporigo
(fanatikus tag)
LOGOUT blog (1)

Köszönöm a segítséged, megnézem! :R

(#133644) nyisziati válasza Vesporigo (#133637) üzenetére

nyisziati
(őstag)
LOGOUT blog

Itt egy lista az elmúlt 2 év ilyen telóiról.

Nemzetközi, tehát a nálunk kaphatókat kézzel kell kimazsolázni. Mondjuk nincs sok, úgyhogy könnyű dolgod lesz.
Ami biztosnak tűnik, az a Samsung Galaxy J2, J4, J7 (2018), az LG K10 (2017) és a Motorola Moto E4.

Xiaomi Redmi Note 2 (CyanogenMod 12.1 + 512 MB <swap> + governor mod <performance> + Greenify); füles: QKZ kd8 HEAVY BASS + Pebble Time Steel

(#133645) Vesporigo válasza nyisziati (#133644) üzenetére

Vesporigo
(fanatikus tag)
LOGOUT blog (1)

Wow, nagyon szépen köszönöm! :R

Mi az oka, hogy ennyire kevés mostanában a cserélhető akkus teló? Arra számítanak a telefongyártók, hogy ha elromlik az akku, veszel rögtön egy másik telefont? (Anno kb 7 évig kihúzta nálam a SE K750i, régi szép idők. :) )

(#133646) cs.zs. válasza Vesporigo (#133637) üzenetére

cs.zs.
(őstag)

Ez egy kacifántos kérdés, mert sok olyan mai modell van, amiben hivatalosan nem cserélhető az akku, gyakorlatilag meg szétszedhető és cserélhető. (Pl Xiaomi Redmi-k)

Aláírás nélkül is hiteles

(#133647) Roaming válasza Vesporigo (#133645) üzenetére

Roaming
(senior tag)

Vízállóság, emellett így kisebbek lehetnek a készülékek, ha jól tudom. De lehet tévedek.

Huawei Y7 Prime (2018) - Android 8 & EMUI 8 (8.0.0.137) || Nillkin Sparkle flip tok + alap kijelzővédő fólia || Sony MDR-EX15LP

(#133648) lelkes73

lelkes73
(újonc)

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:redmi note 5 vagy samsung galaxy j6 melyik a jobb és miért?
Köszönöm

(#133649) nyisziati válasza Vesporigo (#133645) üzenetére

nyisziati
(őstag)
LOGOUT blog

Az említett okok is lényegesek, meg jelentős részben terrorelhárítás. Nem tudsz akkunak álcázott robbanóanyagot vinni a gépre.

Egyébként nálam is jelentős szempont a cserélhető aksi, ezért (is) van még meg a Redmi Note 2-m. Már nézegettem pótlást, ami tetszene, az a Galaxy Note 4 és LG V20 (természetesen csak használtan).

Xiaomi Redmi Note 2 (CyanogenMod 12.1 + 512 MB <swap> + governor mod <performance> + Greenify); füles: QKZ kd8 HEAVY BASS + Pebble Time Steel

(#133650) Roaming válasza lelkes73 (#133648) üzenetére

Roaming
(senior tag)

Redmi Note 5.
Indoklás: [link] és [link].

(#133651) Ájvé válasza Kaci84 (#133635) üzenetére

Ájvé
(PH! kedvence)

Recoveryre gondolsz? Igen fel lehet tenni, de ha véletlen volt is rá hivatalos garancia akkor az ugrik, vagyis Xiaomi estében nem de tudtommal minden más esetben igen. Amúgy ennél azért kicsit hosszabb a story mint "Egyébként a telók gyári programjával kis túlzással bármilyen amdroidot rá tudsz tenni pl. EU-at. ", nem tudsz bármit rátenni, csak olyan Androidot amit direkt a telefonhoz csináltak, vagy de megteheted csak lesz egy drága téglád, ez mellett ez sem megy csak úgy, BT nyitás, custom recovery (Twrp) és utána lehet bűvészkedni, de mint írtam ugrik a gari és hiába állítod vissza az eredeti rendszert, vissza tudják nézni milyen módosítások voltak, úgyhogy bukta. Ezzel ahogy kínai shopok szoktak játszani, szóval kintről rendelsz akkor vagy jól meg kell nézni honnan vagy mindjárt egy ismert romot feltenni, mert lehet kellemetlen meglepetések érhetnek később.
Spemall tényleg jó, főleg hogy már itthon lehet gariztatni.

(#133652) lelkes73 válasza Roaming (#133650) üzenetére

lelkes73
(újonc)

Köszönöm a gyors választ az ák-t néztem én is redmi lessz.
Turbadóról jó lessz?2 év garival?

(#133653) Roaming válasza lelkes73 (#133652) üzenetére

Roaming
(senior tag)

Azt pontosan nem tudom, hogy milyen típusú a Turbado-nál a garancia, ebben szerintem majd a többiek segítenek. :)
Viszont azt tudom, hogy az Eustocknál egy évre adnak garit, ami valóban "hivatalos" gari. :K
Egyébként mint bolt a Turbado is megbízható.

(#133654) lelkes73 válasza Roaming (#133653) üzenetére

lelkes73
(újonc)

Köszönöm

(#133655) Kaci84 válasza Ájvé (#133651) üzenetére

Kaci84
(senior tag)

Megmondom őszintén nem vagyok téma szakértő ezért is írtam hogy utánna kell nézni a dolgoknak. Arra írtam amit mondott hogy visszaállithatatlanul ázsiai nyelve állt át. Ebben az esetben még ha garivesztéssel is jár megéri másik Androidot rátenni meg nyílván a bolt is rátette már az EUs droidot azért volt magyar vásarláskor Szóval tökmindeggy.
Samsungnál pl. én tettem már fel új Android 7est Odinnal akkor fórumban utánajártam azt az infót kaptam hogy az nem jár garivesztéssel.
Konkrét vásárlásnál meg egyrészt megerheti a dolog ha súlyos tízezrekkel olcsóbb a cucc, de szerintem már ritkaság rendszerint EUs telókat adnak gsm boltokban vagy a kínai markáknál meg EU piacra szánt magyar nyelvű droiddal adják.

(#133656) Ájvé válasza Kaci84 (#133655) üzenetére

Ájvé
(PH! kedvence)

De nem biztos hogy csak úgy rá lehet tenni bármit is, erre szeretem volna felhívni a figyelmed. Pontosan ahhoz a típusú készülékhez kell a rom. Legtöbb modrom eleve Qualcomm SoC-os készülékekhez van, MTK-ra jóval kevesebb van, Kirinre például abszolút semmi sincs.
Samsungnál minden modding gari vesztéssel jár, tetejében vissza is tudják nézni (én pont samunál hallottam erről először) így hiába állítod vissza, látni fogják. Szoftver frissítés nyilván nem jár garancia vesztéssel.
Odin a Samsung saját szoftvere (bár azt olvastam belső használatra van), ezzel vissza lehet állítani a készüléket egy adott ROM-ra, vagy ahogy te tetted frissíteni, de jól olvasom akkor custom recovery is ezzel tehető fel. Ehhez mondjuk én se értek, sokszor pc-ről kell ezeket csinálni, mivel a telefonok le vannak védve (BL).
Vannak még ügyeskedések, főleg kínai telefonoknál, de ahogy írtad már ők is különböző piaci igények alapján készítenek készüléket (Xiaomi Global), de a kínai B brand például már több piaci igény szerint gyártanak mobilt (több hálózati frekvencia támogatása).

[ Szerkesztve ]

(#133657) Ajándékok

Ajándékok
(kvázi-tag)

Sziasztok
"Melyik okostelefont vegyem?"
Az igényeim: legalább android 8 (az is jó, ha új/másik rommal lesz az), minimum 5.5", minimum fhd, a hátsó kamera középen, nagyon jó gps vétel, wireless töltő, dual sim, min 2gb ram, legalább 64gb tárhely vagy 2 sim + micro sd egyszerre.
Új és használt is jó, bárhonnan jöhet, 100k alatt, hosszú időre tervezem, 4g nem érdekel, proci nem érdekel
Normál felhasználásra lesz, de minimális használattal. Néhány havonta hosszú úton navigáció, töltőre dugva.
Ezen belül a keskenyebb és olcsóbb a nyerő.
Én az Ulefone Power 5s-t találtam, ami megfelelne, de felesleges a nagy akku.
Remélem tudtok segíteni... Köszönöm

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m.

(#133658) hjoci1980

hjoci1980
(senior tag)

Sziasztok!
Mate 20 lite és Mi 8 lite közül melyik érné meg jobban? Kamerás képességek, akku idő lenne fontos.
Ha jól sejtem a soc kb azonos teljesítményű!?
Esetleg a sima MI 8 megéri a felárat, ha a kamerára hegyezzük ki?

" Run Forest! Run! " \ Honor 9

(#133659) Dingle

Dingle
(újonc)

Sziasztok!
Pont ebben a pillanatban menthetetlenül elhalálozott a Xiaomi Redmi 3S Prime telefonom, és kell vennem egy újat.

Újat szeretnék
40.000 nagyon maximum 45.000ret tudok rászánni
Telenoros vagy független kellene
Ami NAGYON fontos az üzemidő, kevésbé fontos a lehetőleg élhető kamera(Xiaomimnak elég gyengécske volt a kamerája, azt a szintet jó lenne ha hozná).
Normális szervizháttér fontos, és lehetőleg két év garancia.
5"-nél lehetőleg ne legyen nagyobb.

(#133660) Ájvé válasza hjoci1980 (#133658) üzenetére

Ájvé
(PH! kedvence)

Kamera Mi 8 Lite, üzemidő Mate 20 Lite. Teljesítmény nagyjából egál ahogy írtad.

(#133661) maczera válasza Dingle (#133659) üzenetére

maczera
(tag)

EUstocknál Redmi 6 esik ebbe az ársávba. (A Meizu M6 eltűnt a kínálatból, pedig az lett volna a másik ajánlatom.)

(#133662) Roaming válasza maczera (#133661) üzenetére

Roaming
(senior tag)

Gondolom az már kifutott, még BF előtt átrendezték a kínálatot. :)

[ Szerkesztve ]

(#133663) Ájvé válasza Roaming (#133662) üzenetére

Ájvé
(PH! kedvence)

Eddig nem készültek olyan nagy akciókkal (mert egész évben akciósak :D ), elengedték a futár költséget ha jól emlékszem.
Inkább csak kifutott a készülék, eladták őket.

[ Szerkesztve ]

(#133664) angyall

angyall
(fanatikus tag)

Xiaomi MI8 Lite kamerája elfogadható? Egész jó áron lehet most hozzájutni, erősen gondolkozom rajta :) Még mindig.... :D

Huawei, ilyen is, olyan is...

(#133665) Dhampir válasza Dingle (#133659) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

A 2 év garanciát is szem előtt tartván, független esetében sajnos hozzá kellene rakni, hogy legalább egy Huawei P Smart-hoz hozzájuthass (60.000 Ft körül kapható), vagy pedig szolgáltatói előfizura valamit.

A bánya nem póninak való hely.

(#133666) cross56

cross56
(fanatikus tag)

Sziasztok.

Múltkor már írtam telefonokkal kapcsolatban, azóta 2-re szűkült a választási lehetőség.

Galaxy s9 plus illetve Iphone X

Szerintetek melyiket vegyem? Kollegàk, ismerősök az iphonet ajánlják, de páran az s9-et. Jelenleg galaxy s4-em van, és nem tudok dönteni.
Nyilván az X majdnem egy 100-assal drágább de inkább az optimalizáltság és megbízhatóság számít.
Előre is köszi. :)

(#133667) Ájvé válasza angyall (#133664) üzenetére

Ájvé
(PH! kedvence)

Nincs róla sok teszt, de elég jókat írnak róla, Mi 8 kameráját kapta kicsit butítva, a 2. kamera meg csak 5 megapixeles mélység mérésre van.

(#133668) Kaci84 válasza cross56 (#133666) üzenetére

Kaci84
(senior tag)

Én S9et vennék... Várjál... Már meg is tettem. Nagyon bejön a cucc gyors szép, nincs szenzor sziget, vizálló ja és sokkal olcsóbb. Azért egy százacska nem mindegy. Ez saját vélemeny de nem hinném hogy az iphone már annyival többet tudna. Na meg vajon kihasználnád-e? Én a síma S9et szereztem be, nem vagyok oda a tepsiért és szerintem nem csinál annyival jobb képet RAM is elég.
Nem akarik nagy IOS tudós lenni de az aktuális S szeriával egyetemben az aktuális iphone is van itthon és nem értjük mi kerül rajta annyiba. Igen a rendszer. Viszont ha mar feltetted a kérdést akkor biztosan nincs szükséged rá. Aki ennyi lotykat kiad a rendszer végett az pontosa tudja, hogy az kell neki és miért.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.