- iPhone topik
- Bőszen utal a hajlítható kijelzős iPhone-ra az iOS 27
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Bemutatkozott az Oppo kamerás csúcsmodellje
- Eltűnt a watchOS 27-ből a Walkie-Talkie
- Fotók, videók mobillal
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
-
36100 - 36001
39772 - 38001 38000 - 37901 37900 - 37801 37800 - 37701 37700 - 37601 37600 - 37501 37500 - 37401 37400 - 37301 37300 - 37201 37200 - 37101 37100 - 37001 37000 - 36901 36900 - 36801 36800 - 36701 36700 - 36601 36600 - 36501 36500 - 36401 36400 - 36301 36300 - 36201 36200 - 36101 36100 - 36001 36000 - 35901 35900 - 35801 35800 - 35701 35700 - 35601 35600 - 35501 35500 - 35401 35400 - 35301 35300 - 35201 35200 - 35101 35100 - 35001 35000 - 34901 34900 - 34801 34800 - 34701 34700 - 34601 34600 - 34501 34500 - 34401 34400 - 34301 34300 - 34201 34200 - 34101 34100 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 03:16 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
hokuszpk
nagyúr
-
Hencso
Ármester
Feszült ség re tipelnék de sztm lőj egy load system defaultot biosban. És nézd meg h pl a vcoret manuálisan be álitod 1.2 re hogy úgy mit csinál.
Memoriát ragd xmp profilra és az fclk pl ha 3200 mhz megy a ramod xmp ben akkor a fclk t 1600 ra. -
aginor
veterán
Köszönöm, holnap megnézem, de ezt bekapcsoltam, de lehet valami más beállítással,mert el sem mozdult a 3600-ról, minta oda lenne szögezve a mutató. Az mitől lehet, hogy stresszteszt lefut, de időnként random kifagy a gép? Memória vagy feszültségprobléma?
-
Hencso
Ármester
-
hokuszpk
nagyúr
-
aginor
veterán
Sziasztok!
Használ valaki MSI 350/370 lappal Zen2-őt (3600)?
A bios-ban mit kellene beállítanom, hogy a turbó rendben működjön?
-
Hencso
Ármester
Ez a front jöhetett volna korábban is!
Remélem sokáig marad!csak jég ne esen mert akkor egyből el élvezek
-
belaazallat
addikt
-
hokuszpk
nagyúr
-
N_A_S
veterán
-
belaazallat
addikt
Vddp az 0.9-re van állitva, ennyit ad a lap.
-
N_A_S
veterán
-
N_A_S
veterán
-
Hencso
Ármester
-
N_A_S
veterán
-
fudi2002
nagyúr
Ez procija válogatja, illetve if tempófüggő továbbá a memómodulok száma és rankja is meghatározza(sőt még a dram ic is). if1800hoz a legtöbb procinál a 1.075 elég, de ez nem szentírás. Ezért javaslom, hogy fentről indulunk, aztán lefaragjuk, de legyen egy biztos pont.
-
belaazallat
addikt
-
fudi2002
nagyúr
Nálam nem volt BSOD. Kerestem valamit a hiba naplóba és ezt találtam, majd visszatekerve látom, hogy mióta újratelepítettem a rendszert az SSD-re azóta van meg a hiba. Tehát tuning miatt csinálja, amint a memót visszaraktam XMP-re, nem csinálta. Szóval nem a proci.
Próbaképp soc 1.1v vddp 0.9 vddg 1.0 aztán majd visszafaragni később.
-
fudi2002
nagyúr
-
belaazallat
addikt
Nálam nem volt BSOD. Kerestem valamit a hiba naplóba és ezt találtam, majd visszatekerve látom, hogy mióta újratelepítettem a rendszert az SSD-re azóta van meg a hiba. Tehát tuning miatt csinálja, amint a memót visszaraktam XMP-re, nem csinálta. Szóval nem a proci.
-
N_A_S
veterán
-
fudi2002
nagyúr
Soc fesz kevés.
-
N_A_S
veterán
2-3 napja nálam ugyanez. Napi 2 BSOD... :\ A kritikus hiba azonosítója és kategóriája is ugyanaz..

Most felraktam az F61-es BIOS-t, és teszek fel egy új rendszert.
fudi2002
Eddig hónapokig elég volt neki... -
belaazallat
addikt
Üdv!
Segítségeteket szeretném kérni! 3500X @4GHz, 2x8GB Crucial Ballistix.
Ha a ramot nem xmp-n használom windows néha hibával indul. Csak az esemény naplóban látszik, gép nem indul újra, nem fagy, nem kékhalálozik. Több óra TM5 usmus stabil, több óra (4-5) Prime95 külön proci, külön ram, külön a Blend teszt, és másssal is teszteltem, de azoknál se dob hibát. Volt, hogy egyszerre ment a prime és a TM5.
Mi lehet a probléma?
-
belaazallat
addikt
Üdv!
Segítségeteket szeretném kérni! 3500X @4GHz, 2x8GB Crucial Ballistix.
Ha a ramot nem xmp-n használom windows néha hibával indul. Csak az esemény naplóban látszik, gép nem indul újra, nem fagy, nem kékhalálozik. Több óra TM5 usmus stabil, több óra (4-5) Prime95 külön proci, külön ram, külön a Blend teszt, és másssal is teszteltem, de azoknál se dob hibát. Volt, hogy egyszerre ment a prime és a TM5.
Mi lehet a probléma?
-
Biga123
addikt
Üdv!
Ismerősnek vettem 1 ilyen lapot cpuval:
ASUS ROG Crosshair VIII Hero
Jó kis lap,de alsó slotban nem ment m2.
Felsőben meg szintén,bár ott mint kiderült be lett hajtva alaplap "bordának hosszabb csavarja" keményebben így csinált 1 lyukat a műanyag csatlakozó részében,lehetséges el lett rontva.
Biosz verzió idei van rajta,de nincs a hivatalos listában.
Gondoltam esetleg valaki biosz frissítésen kívül tud-e ajánlani,le maradt-e valami beállítás vagy vmi,hogy működjön alsó slot?google translate?
-
GAbre
veterán
Üdv!
Ismerősnek vettem 1 ilyen lapot cpuval:
ASUS ROG Crosshair VIII Hero
Jó kis lap,de alsó slotban nem ment m2.
Felsőben meg szintén,bár ott mint kiderült be lett hajtva alaplap "bordának hosszabb csavarja" keményebben így csinált 1 lyukat a műanyag csatlakozó részében,lehetséges el lett rontva.
Biosz verzió idei van rajta,de nincs a hivatalos listában.
Gondoltam esetleg valaki biosz frissítésen kívül tud-e ajánlani,le maradt-e valami beállítás vagy vmi,hogy működjön alsó slot? -
fudi2002
nagyúr
-
Biga123
addikt
És akkor itt egy "szar" crucial,

66.7 ns
3200 CL16 2x16GB Dual rank -
dpalotas
csendes tag
-
fudi2002
nagyúr
Szóval akkor igazam volt, megy ez 80ns alatt is..
Szívesen, hogy cseszegettelek
-
fanti
addikt
-
Corsa02
őstag
-
Pokesz007
senior tag
-
Pityu.
nagyúr
Ez AMD Ryzen Master SDK mi lenne?
-
jokeph
nagyúr
Szigorúan nézve az XMP tuningnak számít
Maximum ha a cpu támogatott memória órajele és/vagy a memória órajele fölé állítod.
Egyébként gyárilag 4db-os kit, vagy két dual kit?
Inkább az a kérdés, hogy az alaplapnál vizsgálták e, hogy 4 modullal is megfelelően megy ezzel a típussal. Esetleg soc és/vagy vram minimális feszültség emelését megpróbálhatja, ha alapon van nem?
-
HSM
félisten
Szigorúan nézve az XMP tuningnak számít
Maximum ha a cpu támogatott memória órajele és/vagy a memória órajele fölé állítod.
Egyébként gyárilag 4db-os kit, vagy két dual kit?
Inkább az a kérdés, hogy az alaplapnál vizsgálták e, hogy 4 modullal is megfelelően megy ezzel a típussal. Esetleg soc és/vagy vram minimális feszültség emelését megpróbálhatja, ha alapon van nem?
"Maximum ha a cpu támogatott memória órajele és/vagy a memória órajele fölé állítod."
A memória modult olyankor tipikusan nem a chipgyártó által hitelesített paramétereken használod. A lap is hajlamos ebbe-abba belenyúlni, ha aktiválod."vizsgálták e, hogy 4 modullal is megfelelően megy ezzel a típussal"
Meg azzal a revízióval, stb... Általában az XMP annyi modulra van megírva, ahány van a dobozban. DDR3-nál volt két azonos 2133Mhz kitem, XMP-n együtt el sem indultak, bár némi állítgatás után atom stabilak lettek a gyári fő időzítéseiken. -
Dragon3000
nagyúr
Szigorúan nézve az XMP tuningnak számít... Bár általában szokott működni, ez tény. Egyébként gyárilag 4db-os kit, vagy két dual kit? Utóbbi esetben el is lehet felejteni a gyári XMP beállításokat, mivel az annyi modulra érvényes, amennyi az értékesítési csomagban volt, felette nem garantált semmi, több modullal/kittel ha nincs szerencséd marad a manuális finomhangolás.
Szigorúan nézve az XMP tuningnak számít
Maximum ha a cpu támogatott memória órajele és/vagy a memória órajele fölé állítod.
Egyébként gyárilag 4db-os kit, vagy két dual kit?
Inkább az a kérdés, hogy az alaplapnál vizsgálták e, hogy 4 modullal is megfelelően megy ezzel a típussal. Esetleg soc és/vagy vram minimális feszültség emelését megpróbálhatja, ha alapon van nem?
-
HSM
félisten
Sógoromnak amit összeraktam gépet abba 4 modul van. WarZone-ozni szoktunk hétvégente pár órát, de időről időre kék halálokat kap. Gondoltam ha már feltettük a legfrissebb bétát akkor kicsit hanyagoljuk az OC-t és menjen minden alapon.
4db G.Skill Aegis 3200-as modul megy most nála XMP-vel. Kellhet bárminek plusz fesz?
Csak a CSM Supportot kapcsoltam ki, és az XMP-t be. Minden más most default.
Szigorúan nézve az XMP tuningnak számít... Bár általában szokott működni, ez tény. Egyébként gyárilag 4db-os kit, vagy két dual kit? Utóbbi esetben el is lehet felejteni a gyári XMP beállításokat, mivel az annyi modulra érvényes, amennyi az értékesítési csomagban volt, felette nem garantált semmi, több modullal/kittel ha nincs szerencséd marad a manuális finomhangolás.
-
fanti
addikt
Sógoromnak amit összeraktam gépet abba 4 modul van. WarZone-ozni szoktunk hétvégente pár órát, de időről időre kék halálokat kap. Gondoltam ha már feltettük a legfrissebb bétát akkor kicsit hanyagoljuk az OC-t és menjen minden alapon.
4db G.Skill Aegis 3200-as modul megy most nála XMP-vel. Kellhet bárminek plusz fesz?
Csak a CSM Supportot kapcsoltam ki, és az XMP-t be. Minden más most default.
Én Ryzen 3600-as CPU társaságában hajtottam 2db 32GB-os (2x16GB) G.Skill Aegis 3200MHz-es memókittet (64GB) 3600MHz-en 18-20-20-20-40-en hibamentesen, 1.35 volton.
-
N_A_S
veterán
Sógoromnak amit összeraktam gépet abba 4 modul van. WarZone-ozni szoktunk hétvégente pár órát, de időről időre kék halálokat kap. Gondoltam ha már feltettük a legfrissebb bétát akkor kicsit hanyagoljuk az OC-t és menjen minden alapon.
4db G.Skill Aegis 3200-as modul megy most nála XMP-vel. Kellhet bárminek plusz fesz?
Csak a CSM Supportot kapcsoltam ki, és az XMP-t be. Minden más most default.
-
Bib
addikt
-
joco009
tag
-
monosz
őstag
ujraolvasva a problemat, egy elemcseret probaltal mar ?
* ujraolvasva a threadet, hulye kerdes volt.
az almoskonyv szerint 3 beep az a base 64K memory error, ugyhogy az elozo kerdesekhez igazodva egy igazan hulyenek hangzo javaslat : cpu kiszed es visszatesz.
Megpróbálom.
Köszönöm.
-
Corsa02
őstag
-
Pityu.
nagyúr
Én is várnám ezt a biost az msi-nél de még itt is csak béta.
-
N_A_S
veterán
köszi!
-
HSM
félisten
A béták folyamatosan jönnek Gigabyte-éknál, csak a végleges kiadás nem akar összeállni....
Most hozták ki amúgy az 1.2.0.3b-t. [link] Én még nem próbáltam, de várom már hogy végre összeálljon egy USB-fixes friss végleges, mégha sokaknál nem is oldódtak teljesen meg a dolgok azóta sem... -
Pityu.
nagyúr
-
N_A_S
veterán
-
Bib
addikt
Ryzen 7 3700X-nél mennyi az átlag normális hőfok?Tudom most melegebb idők vannak bár most már kellemes idő van a szobában de mikor anno össze raktam a gépet egy jó nagy hűtő került rá és MX-4 paszta akkor olyan 30-35 fok között volt alapjáraton a hőfok.Most meg ilyen 39-41 fok között ez normális jó tudom nyár is van meg amúgy hangszigetelt ház.Meg tudom a max hőfok jobban érdekes ha jól figyeltem játék közben nem ment 65 fok felé de azt kevésbé figyeltem meg.
Az teljesen jó. Nekem most éppen 36 fok. És az új ComboAM4PIV2 1.2.0.2 agesával b550-enen nincs ugrálás sem.
-
Lendova
őstag
Ryzen 7 3700X-nél mennyi az átlag normális hőfok?Tudom most melegebb idők vannak bár most már kellemes idő van a szobában de mikor anno össze raktam a gépet egy jó nagy hűtő került rá és MX-4 paszta akkor olyan 30-35 fok között volt alapjáraton a hőfok.Most meg ilyen 39-41 fok között ez normális jó tudom nyár is van meg amúgy hangszigetelt ház.Meg tudom a max hőfok jobban érdekes ha jól figyeltem játék közben nem ment 65 fok felé de azt kevésbé figyeltem meg.
Túlmelegszik? Nem. Élvezd, használd, fölösleges foglalkozni vele.
-
Pityu.
nagyúr
Ryzen 7 3700X-nél mennyi az átlag normális hőfok?Tudom most melegebb idők vannak bár most már kellemes idő van a szobában de mikor anno össze raktam a gépet egy jó nagy hűtő került rá és MX-4 paszta akkor olyan 30-35 fok között volt alapjáraton a hőfok.Most meg ilyen 39-41 fok között ez normális jó tudom nyár is van meg amúgy hangszigetelt ház.Meg tudom a max hőfok jobban érdekes ha jól figyeltem játék közben nem ment 65 fok felé de azt kevésbé figyeltem meg.
-
CJ4567
nagyúr
-
hokuszpk
nagyúr
TM5-el teszteltem,a ramok a 2-4 ben vannak.Ami érdekes,hogy csak több óra áramtalanítás után,indításkor jelentkezik a hibaüzenet,de az sem mindig.
Az előző (G.skill) ramokkal is előfordult ilyen. Lehet hogy a DR modulokat nem szereti a lap.(#36032) jeni : Ezen már túl vagyok.
(#36035) hfeco01 : MSI lapom van,de majd átfutok a bios-on.
ujraolvasva a problemat, egy elemcseret probaltal mar ?
* ujraolvasva a threadet, hulye kerdes volt.
az almoskonyv szerint 3 beep az a base 64K memory error, ugyhogy az elozo kerdesekhez igazodva egy igazan hulyenek hangzo javaslat : cpu kiszed es visszatesz.
-
N_A_S
veterán
-
N_A_S
veterán
-
Biga123
addikt
-
MaddeNNNN
addikt
-
ETOM
addikt
-
Piloss
őstag
-
fudi2002
nagyúr
-
Dragon3000
nagyúr
-
ETOM
addikt
Winrar 6.02 tesztet ryzen 3600-l tudnátok futtatni?
Nekem 18 000 körüli eredményt dob. 4.3GHz proci, 3733MHz CL16.
-
monosz
őstag
TM5-el teszteltem,a ramok a 2-4 ben vannak.Ami érdekes,hogy csak több óra áramtalanítás után,indításkor jelentkezik a hibaüzenet,de az sem mindig.
Az előző (G.skill) ramokkal is előfordult ilyen. Lehet hogy a DR modulokat nem szereti a lap.(#36032) jeni : Ezen már túl vagyok.
(#36035) hfeco01 : MSI lapom van,de majd átfutok a bios-on.
-
hfeco01
tag
-
hfeco01
tag
Sziasztok!
Olyan problémám lenne,hogy csak "hideg" indításkor ez a bios képernyő fogad: devices changed (cpu or memory) or cmos has been cleared..press f1 to enter bios, f2 for default settings..."
Cmos defaulton is,ram xmp után is.
Mem tesz hibátlanul lefut.Ha elindul a gép,akkor nem lehet megölni.
Van mikor hideg indítás után 3 hosszú "beep" utána,reset gomb,majd indul a gép,és minden ok.
Biost már frissítettem,de sajna nem ok.
Üdv.
Lehet most hülyeséget írok, de a BIOS-ban az fTPM-nél van van egy kapcsoló. Most megnem mondom mi a neve. De nekem is irkált ilyeneket egy darabig és az volt bekapcsolva.
-
hokuszpk
nagyúr
Sziasztok!
Olyan problémám lenne,hogy csak "hideg" indításkor ez a bios képernyő fogad: devices changed (cpu or memory) or cmos has been cleared..press f1 to enter bios, f2 for default settings..."
Cmos defaulton is,ram xmp után is.
Mem tesz hibátlanul lefut.Ha elindul a gép,akkor nem lehet megölni.
Van mikor hideg indítás után 3 hosszú "beep" utána,reset gomb,majd indul a gép,és minden ok.
Biost már frissítettem,de sajna nem ok.
Üdv.
melyik memtest ? tm5 -ot nyomjad. vagy az 1-3 -ban van a ram a 2-4 helyett, vagy hibas valamelyik modul, teszteld egyesevel.
-
jeni
félisten
Sziasztok!
Olyan problémám lenne,hogy csak "hideg" indításkor ez a bios képernyő fogad: devices changed (cpu or memory) or cmos has been cleared..press f1 to enter bios, f2 for default settings..."
Cmos defaulton is,ram xmp után is.
Mem tesz hibátlanul lefut.Ha elindul a gép,akkor nem lehet megölni.
Van mikor hideg indítás után 3 hosszú "beep" utána,reset gomb,majd indul a gép,és minden ok.
Biost már frissítettem,de sajna nem ok.
Üdv.
gombelem csere?
-
monosz
őstag
Sziasztok!
Olyan problémám lenne,hogy csak "hideg" indításkor ez a bios képernyő fogad: devices changed (cpu or memory) or cmos has been cleared..press f1 to enter bios, f2 for default settings..."
Cmos defaulton is,ram xmp után is.
Mem tesz hibátlanul lefut.Ha elindul a gép,akkor nem lehet megölni.
Van mikor hideg indítás után 3 hosszú "beep" utána,reset gomb,majd indul a gép,és minden ok.
Biost már frissítettem,de sajna nem ok.
Üdv.
-
petakpa1
őstag
-
jokeph
nagyúr
-
dpalotas
csendes tag
-
jokeph
nagyúr
-
Aucor
senior tag
a keprol nekem olyba tunik powerlimitre van allitva, osszadva a cpu + soc powert kijon 65W korul ; "ctdp" string ha van a biosban, azt nezd meg. deazbiztos hogy 54W cpu power mellett 85 fok, ilyet nemnagyon lattunk; tutti rendesen felfekszik a blokk ?
Ja meg Asrocknal nemelyik bios becsapos, ket helyen lehet ugyanazt allitani egyszer mezeileg meg az AMD CBS alatt, aztan talald ki, hogy melyik lep eletbe.cldo vddp fesz magasnak tunik, ha auto akkor nemszoltam, manualban allitsd be 1.05 -re, tapasztalatomszerint ha annyival nemstabil, akkor feljebb se lesz az.
biosverzio ? legfrissebb van fent ?
Bios a legfrissebb, ctdp-t nem találtam, a blokkot tegnap levettem, újrapasztáztam, kicsit jobban odafigyeltem, hogyan húzom meg, javulást nem tapasztaltam. A cldo vddp fesz auton volt, ahogy minden más is. Kicsit kezdem elengedni, úgy érzem ez ennyit tud.
-
jokeph
nagyúr
-
dpalotas
csendes tag
-
hokuszpk
nagyúr
3-ason van az LLC, azaz közepes beállításon. Megpróbálom állítgatni.
Lehet nem látom át a működését a ryzennek, de itt most mi limitel? [kép] PBO +200MHz, limitek az égben, hőm. limitet sem érte még el, mégsem megy feljebb 3800nál, csak ha manual módban feljebb rakom. A VRM 39 fokos, azon is víz van.
a keprol nekem olyba tunik powerlimitre van allitva, osszadva a cpu + soc powert kijon 65W korul ; "ctdp" string ha van a biosban, azt nezd meg. deazbiztos hogy 54W cpu power mellett 85 fok, ilyet nemnagyon lattunk; tutti rendesen felfekszik a blokk ?
Ja meg Asrocknal nemelyik bios becsapos, ket helyen lehet ugyanazt allitani egyszer mezeileg meg az AMD CBS alatt, aztan talald ki, hogy melyik lep eletbe.cldo vddp fesz magasnak tunik, ha auto akkor nemszoltam, manualban allitsd be 1.05 -re, tapasztalatomszerint ha annyival nemstabil, akkor feljebb se lesz az.
biosverzio ? legfrissebb van fent ?
-
Aucor
senior tag
Nem tudom mikor vetted, de ha neten rendelted, két héten belül indoklás nélkül elállhatsz. Persze a magyar kiskerek nem arról híresek, hogy szeretnek ilyesmit intézni, szóval lehet alaposan verni kell majd a nyáladat, fogyasztóvédelemmel fenyíteni, stb.
Szerintem a foghúzástól nem szarnak annyira, mint a gariztatástól, vásárlástól való elállástól...
Ha nem vagy elég határozott, megpróbálnak majd hülyének nézni.Az a bajom, hogy ez igazából nem áll meg mint garanciális igény. Alapbeállításokon végül is megy rendesen, a 3600MHz alapsebességet pedig tudja, túl is lépi. Csak amúgy meg rendesen elmarad az átlagtól. Már sajnos egy ideje itt van nálam, azonban eddig gyári coolerrel ment, ott még betudtam a rendes hűtő hiányának a dolgokat, a vizet csak a múlt héten sikerült összerakni. Mindegy, ez van, használom így.
-
Fitzgerald
veterán
Nem tudom mikor vetted, de ha neten rendelted, két héten belül indoklás nélkül elállhatsz. Persze a magyar kiskerek nem arról híresek, hogy szeretnek ilyesmit intézni, szóval lehet alaposan verni kell majd a nyáladat, fogyasztóvédelemmel fenyíteni, stb.
Szerintem a foghúzástól nem szarnak annyira, mint a gariztatástól, vásárlástól való elállástól...
Ha nem vagy elég határozott, megpróbálnak majd hülyének nézni. -
Aucor
senior tag
3-ason van az LLC, azaz közepes beállításon. Megpróbálom állítgatni.
Lehet nem látom át a működését a ryzennek, de itt most mi limitel? [kép] PBO +200MHz, limitek az égben, hőm. limitet sem érte még el, mégsem megy feljebb 3800nál, csak ha manual módban feljebb rakom. A VRM 39 fokos, azon is víz van.
-
hokuszpk
nagyúr
procija valogatja, a legtobb procinal be lehet loni a freki/fesz/fogyasztas/homerseklet negyszogben valami optimumot, van amelyik meg a gyari booston tokjó. pl. en olyan nagyon nemnyulok a 3800XT -hez, mert ez 2-3 magon is elmegy 4.7 folé, na olyan orajelet allcore tuninggal biztos nem tudnék kivasalni belőle.
sima Performance Boost maradjon, de talan a PBO -ra nezz ra, azt lehet erdemesebb kikapscolni, mert csak fúti a procit, de azzal a zsugaval jatekokban semmi plusz fps -t nem ad. -
Dragon3000
nagyúr
Az 580 mellett pbo nélkül használnám és ha túl magas feszültséget ad az alaplap neki, akkor offsettel lejjebb állítanám. Szerintem még base clock mellett is elég lenne az 580 mellé.
#36013 Aucor
Áááá felejtős, elsőre sikerült egy jó példányt vennem belőle, max akkor válnék meg tőle, ha 5xxx-re cserélném. -
Aucor
senior tag
-
hokuszpk
nagyúr
Sziasztok! Mennyire normális, hogy egy 3600-nak all core 4GHz órajelhez 1,3375V fesz kell? PBO-val nem szeretne all core 3.8 fölé boostolni, ezért gondoltam kézzel beállítom, viszont így nem igazán tudom lehűteni már Prime95 alatt (custom loop víz, EKWB monoblock, D5 pumpa, 240 45mm radi), 85 fok környékén áll be. Kisebb feszen nem prime stabil. Kifogtam egy nagyon gagyi procit? 4.1GHz-en szinte azonnal fagy nagyobb feszen is. Lap X470 taichi. Köszi a válaszokat előre is!
85 fok még nem a világvége, de az 1.3375 ahhoz az orajelhez sok. LLC nem lovi tul a feszt, vagy inkabb lehet nem engedi "rendesen esni" vagy ilyesmi ? Asrock lapon ( maramelyiken van ) forditva van a szamozasa, mint a tobbi gyartonal.
-
soultrapp
senior tag
Azért is írtam, hogy nem akarom tuningolni, mert felesleges ehez a karihoz.
De pl van e értelme kikapcsolni a turbot és fixre belőni??
Ilyenekre gondoltam.Hűtő nem a gyári van rajta,hanem ilyen :
-
jokeph
nagyúr
-
Aucor
senior tag
Most 1,185V mellett használom 4,2GHz-en, előtte 1,25V-tal ment 4,5GHz-en a 3600-am, de a mostani dög meleg miatt inkább visszább vettem

Nem eladó?

Tehát akkor nagyon nem nyertem a silicon lotteryn.... Azért elég gáz, hogy 4.2GHz-en nem is tudom stabilizálni bárhogy feszelem... Pedig papíron annyit tudnia kéne... Gariba visszaküldést gondolom hiába próbálnám...
-
hokuszpk
nagyúr
Hello!
Beszereztem egy ryzen 5 3600-as processzort és érdeklődnék,hogy van e valami ajánlott beállitás amit érdemes megcsinálni??
Régebben fx-8350 em volt .
Ott pl turbo core,apm,disabled..
Ilyenekre gondolok itt is.Egy asus prime b450m-a II lapban van.
Egy rx 580 mellett.
Szóval nem akarom.szét tuningolni feleslegesen :)RX 580 mellett talan felseleges is tolni, azt almabol felkeltve dogmelegben is kihajtja csutkara. Tegyel ra egy tisztesseges hutest, a Ryzennel az mar tuningnak szamit
-
soultrapp
senior tag
Hello!
Beszereztem egy ryzen 5 3600-as processzort és érdeklődnék,hogy van e valami ajánlott beállitás amit érdemes megcsinálni??
Régebben fx-8350 em volt .
Ott pl turbo core,apm,disabled..
Ilyenekre gondolok itt is.Egy asus prime b450m-a II lapban van.
Egy rx 580 mellett.
Szóval nem akarom.szét tuningolni feleslegesen :) -
Dragon3000
nagyúr
-
Aucor
senior tag
-
Bib
addikt
Sziasztok! Mennyire normális, hogy egy 3600-nak all core 4GHz órajelhez 1,3375V fesz kell? PBO-val nem szeretne all core 3.8 fölé boostolni, ezért gondoltam kézzel beállítom, viszont így nem igazán tudom lehűteni már Prime95 alatt (custom loop víz, EKWB monoblock, D5 pumpa, 240 45mm radi), 85 fok környékén áll be. Kisebb feszen nem prime stabil. Kifogtam egy nagyon gagyi procit? 4.1GHz-en szinte azonnal fagy nagyobb feszen is. Lap X470 taichi. Köszi a válaszokat előre is!
Fiam viszont nagyon jót fogott ki ,sima pbo-val ragasztja a 4200Mhz-et egész nap gémek alatt 55-60 fokon az enyémhez kapott wraith prism-el.
-
apollo12
veterán
Sziasztok! Mennyire normális, hogy egy 3600-nak all core 4GHz órajelhez 1,3375V fesz kell? PBO-val nem szeretne all core 3.8 fölé boostolni, ezért gondoltam kézzel beállítom, viszont így nem igazán tudom lehűteni már Prime95 alatt (custom loop víz, EKWB monoblock, D5 pumpa, 240 45mm radi), 85 fok környékén áll be. Kisebb feszen nem prime stabil. Kifogtam egy nagyon gagyi procit? 4.1GHz-en szinte azonnal fagy nagyobb feszen is. Lap X470 taichi. Köszi a válaszokat előre is!
Sajnos igen
-
Aucor
senior tag
Sziasztok! Mennyire normális, hogy egy 3600-nak all core 4GHz órajelhez 1,3375V fesz kell? PBO-val nem szeretne all core 3.8 fölé boostolni, ezért gondoltam kézzel beállítom, viszont így nem igazán tudom lehűteni már Prime95 alatt (custom loop víz, EKWB monoblock, D5 pumpa, 240 45mm radi), 85 fok környékén áll be. Kisebb feszen nem prime stabil. Kifogtam egy nagyon gagyi procit? 4.1GHz-en szinte azonnal fagy nagyobb feszen is. Lap X470 taichi. Köszi a válaszokat előre is!
-
Goose-T
veterán
-
Goose-T
veterán
Hali! Egy barátomnak szeretnék összeállítani egy konfigot Ryzen 5 3600-zal. A kérdésem annyi lenne, hogy van bármi lényeges különbség az MSI B450 Tomahawk MAX és MAX II között? Az árkülönbség elenyésző, de például az Ipon statisztikában kicsivel nagyobb a meghibásodási arány a MAX II-nél (2,7% vs 1,7%).
A konfigban egy RX 460 lesz (régebbi gépet fejlesztek), és 16GB RAM-ot tervezek rakni bele. Túl sok pénzt nem akarnánk rákölteni, nagyjából így is 150 ezer lesz. Van valami jó ár-érték arányú RAM, amit érdemes venni hozzá?
-
HSM
félisten
-
Create.
addikt
Nekem erre a problémára a Firefox böngészőre váltás lett a megoldás.
Azóta nem kell füleket bezárogatnom 16GB-on sem. Belátom az előnyeit persze, hogy minden fül külön folyamat, de ész nélkül eszi a ramot sok nyitott füllel, és a közös folyamatok hátrányát nem is érzékelem mióta kijött a FF Quantum valamikor 2018 elején.#35997 fanti : Win10-es virtuális gép, egyszerre sok, így azért nem csodálom, hogy pillanatok alatt repkednek a gigabájtok.

A figma az egy program, lehet böngészőben is használni, de desktop alkalmazás is van hozzá.
Új hozzászólás Aktív témák
-
36100 - 36001
39772 - 38001 38000 - 37901 37900 - 37801 37800 - 37701 37700 - 37601 37600 - 37501 37500 - 37401 37400 - 37301 37300 - 37201 37200 - 37101 37100 - 37001 37000 - 36901 36900 - 36801 36800 - 36701 36700 - 36601 36600 - 36501 36500 - 36401 36400 - 36301 36300 - 36201 36200 - 36101 36100 - 36001 36000 - 35901 35900 - 35801 35800 - 35701 35700 - 35601 35600 - 35501 35500 - 35401 35400 - 35301 35300 - 35201 35200 - 35101 35100 - 35001 35000 - 34901 34900 - 34801 34800 - 34701 34700 - 34601 34600 - 34501 34500 - 34401 34400 - 34301 34300 - 34201 34200 - 34101 34100 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Processzor tesztek:
[Ryzen 3 TomsHardware]
Zen2 Ph-teszt
3600 Best Value
3900X Vs 9900K
X570 Overview 35+:
Motherboards Analyzed
Ryzen PBO Explanation:
PBO Exp.
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




Eddig hónapokig elég volt neki...





A memória modult olyankor tipikusan nem a chipgyártó által hitelesített paramétereken használod. A lap is hajlamos ebbe-abba belenyúlni, ha aktiválod.







