- Végzett a Samsung a One UI 8.5 frissítéssel
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Milyen okostelefont vegyek?
- Az öregebb iPhone-okat felgyorsítja majd az iOS 27, ígéri az Apple
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- iPhone topik
- Itt az első fotó a Galaxy S26 FE-ről
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Jolla és SailfishOS tapasztalatcsere
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
-
18100 - 18001
39772 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 03:16 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
snecy20
nagyúr
az ütős lesz mindenképp
fentebb is már kb saját ellenfeleik, mit kapsz 3800 árán inteltől? natív 8 magos 9700-et, 9900 ellen ott a 3900, 3950-re nem is tudom van-e érdemi válasza intelnekszerk:
alza már listázza, de még nincs készleten
túl olcsó sajnos nem lett
ha ez stabilan kapható lesz majd 40e-ért, rá lehet sütni a nép
processzor' jelzőt ( :Most még ennyiért nem jó, de ha benéz 40 alá, ott már okés lehet.
-
nyul105
senior tag
Kedves Fórumtársak!
A segítségeteket szeretném kérni. Tegnap cseréltem ki a processzoromat egy ryzen 5 1600af-ről ryzen 5 3600-ra. (Ac Odyssey-ben jóval kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújt a 3600-as, legalább is most 35-40 fps a minimum, eddig meg 4-8 is volt)
Minden szuper, csak azt vettem észre, hogy stock beállításokon jóval nagyobb az idle és a load hőfok is. Eddig volt 30 körül és 62-64 max, most az új procival 37-68 idle és 73-78 max a load alatt. Tudom, hogy ez még bőven a 95 fok alatt van, de azért na.
Ennyivel forróbb fejű lenne a 3600?
Asrock B450M por 4-f, id cooling se213v2 hűtő és mx-4 paszta.
A hűtő rendesen van fent, pasztázás rendesen megcsinálva, bios beállítások defaulton. Energia profil windows alatt kiegyensúlyozott.
Igazából nem zavar a terhelés alatti hőfok, persze a 62-64 jobban teszett, de az idle 37-68 között ugrálás kicsit fura.
Előre is köszönöm a segítséget.
Hali,
Nekem a vcore minimum tűnik magasnak, oké, hogy boostnál felmegy, de állandóan 1.4v?
Nem sok az állandóra?
-
Kupszi
aktív tag
Végülis ha azt nézzük hogy 4 mag 8 szál, emelett minden 3xxx gen örökséget tud, azaz PCI-e 4 , akkor szerintem nem sok érte.
Intelnél se kapsz hasonló CPU-t ennél olcsóbban.
Mondjuk a 3100 és a 3300X közt sok helyen 8e forint az árkülönbözet, ott már érdemes a nagytesón elgondolkodni.
Inkább a 3100-at kellene olcsóbban adni. -
RECSKA
veterán
értem én, hogy villamos, de mi hajcsa?!
nem inkább egy i3 10300-zal kéne összemérni, mintsem egy "lefőtt" 7th gennel?! intel honlapján 163 dodó a 10300.. ami gugli szerint 46k... persze, tudom, alaplap+ram... de gondolom nem Maximusok, meg Apexekben lesznek ezek az i3asok...
de ott egy i3 10100, ami pl 122 dodó... igaz, csak 4,2-re turbózik...
no flém, csak... érdeklődöm... "matekolok"
az intel a legnagyobb arc

5 evvel kesobb eladni "ugyan" azt, csak mar nem csucsnak, hanem alsokategroiasnak...

Intelnel 12.gen elott ugyanazt a szenne optimalizalt skylake magokat hasznaljak, ami a 6. gennel bemutatkozott... Igen, meg a meg sem jelent 11.gennel is... Nemhiaba 14 nano, nemhiaba nincs pcie4.0 integralva bele, stb...
lga1700al jon majd 2 ev mulva a 12.gen, mar 7 nanon... Remelem jo sokan vesznek z490et XD ( ami egy z170v5)
-
wwenigma
Jómunkásember
Kedves Fórumtársak!
A segítségeteket szeretném kérni. Tegnap cseréltem ki a processzoromat egy ryzen 5 1600af-ről ryzen 5 3600-ra. (Ac Odyssey-ben jóval kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújt a 3600-as, legalább is most 35-40 fps a minimum, eddig meg 4-8 is volt)
Minden szuper, csak azt vettem észre, hogy stock beállításokon jóval nagyobb az idle és a load hőfok is. Eddig volt 30 körül és 62-64 max, most az új procival 37-68 idle és 73-78 max a load alatt. Tudom, hogy ez még bőven a 95 fok alatt van, de azért na.
Ennyivel forróbb fejű lenne a 3600?
Asrock B450M por 4-f, id cooling se213v2 hűtő és mx-4 paszta.
A hűtő rendesen van fent, pasztázás rendesen megcsinálva, bios beállítások defaulton. Energia profil windows alatt kiegyensúlyozott.
Igazából nem zavar a terhelés alatti hőfok, persze a 62-64 jobban teszett, de az idle 37-68 között ugrálás kicsit fura.
Előre is köszönöm a segítséget.
Igen.
Nem probléma.
Ha a venti gyorsul-lassul állítsd a BIOSban a profilt.
-
hackeeeee
Jómunkásember
értem én, hogy villamos, de mi hajcsa?!
nem inkább egy i3 10300-zal kéne összemérni, mintsem egy "lefőtt" 7th gennel?! intel honlapján 163 dodó a 10300.. ami gugli szerint 46k... persze, tudom, alaplap+ram... de gondolom nem Maximusok, meg Apexekben lesznek ezek az i3asok...
de ott egy i3 10100, ami pl 122 dodó... igaz, csak 4,2-re turbózik...
no flém, csak... érdeklődöm... "matekolok"
10. Gennel meg nincs nagyon semmi összehasonlítás, de persze, jo lehet. Viszont azt ne felejtsd, hogy nalunk az euro, es valszeg tobb lesz.
-
arcsi84
aktív tag
Kedves Fórumtársak!
A segítségeteket szeretném kérni. Tegnap cseréltem ki a processzoromat egy ryzen 5 1600af-ről ryzen 5 3600-ra. (Ac Odyssey-ben jóval kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújt a 3600-as, legalább is most 35-40 fps a minimum, eddig meg 4-8 is volt)
Minden szuper, csak azt vettem észre, hogy stock beállításokon jóval nagyobb az idle és a load hőfok is. Eddig volt 30 körül és 62-64 max, most az új procival 37-68 idle és 73-78 max a load alatt. Tudom, hogy ez még bőven a 95 fok alatt van, de azért na.
Ennyivel forróbb fejű lenne a 3600?
Asrock B450M por 4-f, id cooling se213v2 hűtő és mx-4 paszta.
A hűtő rendesen van fent, pasztázás rendesen megcsinálva, bios beállítások defaulton. Energia profil windows alatt kiegyensúlyozott.
Igazából nem zavar a terhelés alatti hőfok, persze a 62-64 jobban teszett, de az idle 37-68 között ugrálás kicsit fura.
Előre is köszönöm a segítséget.
-
- = Zk = -
félisten
értem én, hogy villamos, de mi hajcsa?!
nem inkább egy i3 10300-zal kéne összemérni, mintsem egy "lefőtt" 7th gennel?! intel honlapján 163 dodó a 10300.. ami gugli szerint 46k... persze, tudom, alaplap+ram... de gondolom nem Maximusok, meg Apexekben lesznek ezek az i3asok...
de ott egy i3 10100, ami pl 122 dodó... igaz, csak 4,2-re turbózik...
no flém, csak... érdeklődöm... "matekolok"
-
hackeeeee
Jómunkásember
Na beszereltem a Arctic Freezer 34 Esport Duo-t.-
Azonban így is simán 60 fok körüli a hőmérséklet windowsban, s Warzone alatt 80 fokig is felmegy. S 5 perc aida stress testnél 91 fokot is elérte.
Ez a PBO miatt ilyen magas? vagy kéne valami mást állítanom? cpu ventit szabályozni?
Gyári hűtővel ha kikapcsoltam Biosban PBO-t akkor nem melegedett annyira.
De szeretném kihasználni amit tud a proci, így nem gyengíteném le.Ha hajtom a procit, nekem is elmegy 85 90 fokig x52vel (3700x)
-
Brekkk
őstag
-
Toxy
aktív tag
-
Alpi.
addikt
-
Albigator
őstag
Nekem egy apró kérdésem van amúgy:
Jól látom, hogy van 2 gyengébb magom, ami nem boostol fel 4.4 GHz-ig..

Azaz teljesen esélytelen, hogy annyit menjen majd. Max 4.3 GHz all core, de reálisabb a 4.2 GHz szerintem (2600X-ből kiindulva). Aminek tudom nem is lenne értelme. Főleg, hogy csak offsettel tudok játszani, nincs fix fesz a lapomon sajna. -
Toxy
aktív tag
Biztos jól van fent a hűtő? Igaz nekem alapon (AUTO beállításokkal) van az R5 3600 (nem X-es), de desktopon 31-32 fok a proci a dióda meg 40 körül, Blender, cinebench 15 és 20 alatt 60-61 fok volt a cpu, a dióda meg 70-71 fok. Venti fordulat 1400 rpm körül (Itt már hallani a ventit) ugyanezzel a hűtövel.
Na megnéztem újra s fordítva volt hátsó venti illetve maga a fém is. így megcserélve most már jó.
cinebench 20 alatt 71 fok volt. s windoowsba is jobbak hőfokok. játékot még nem néztem.
na de akkor jó a hűtő. király.
köszi
-
hackeeeee
Jómunkásember
-
Chaser
legenda
az ütős lesz mindenképp
fentebb is már kb saját ellenfeleik, mit kapsz 3800 árán inteltől? natív 8 magos 9700-et, 9900 ellen ott a 3900, 3950-re nem is tudom van-e érdemi válasza intelnekszerk:
alza már listázza, de még nincs készleten
túl olcsó sajnos nem lett
ha ez stabilan kapható lesz majd 40e-ért, rá lehet sütni a nép
processzor' jelzőt ( : -
Ezekiell
veterán
-
Chaser
legenda
csak így másképp alakulna az előbbi táblázat ( :
illetve még a min értékeken túl is van érték, talán azzal jelölik a 0,1% low értéket
így papíron nagyon jó a 2xxx, de gyakorlatban más, 3xxx-ekkel nincs gond
nem véletlen adta apróért amd elég gyorsan, és nem véletlen nem megy le a 3xxx-ek ára
ár/értékben ami a prímet viszi sztem az 1600af - álruhás 2600 -, és majd a 3300x lesz -
Albigator
őstag
-
Chaser
legenda
-
Chaser
legenda
Na beszereltem a Arctic Freezer 34 Esport Duo-t.-
Azonban így is simán 60 fok körüli a hőmérséklet windowsban, s Warzone alatt 80 fokig is felmegy. S 5 perc aida stress testnél 91 fokot is elérte.
Ez a PBO miatt ilyen magas? vagy kéne valami mást állítanom? cpu ventit szabályozni?
Gyári hűtővel ha kikapcsoltam Biosban PBO-t akkor nem melegedett annyira.
De szeretném kihasználni amit tud a proci, így nem gyengíteném le.mivel átmenetileg a gyári hűtőt használom, így kénytelen voltam kicsit lentebb venni a cpu-t
4ghz all core win alatt 560 rpm, úgy nincs 60 fokos
3750@1,1v _passzívan_ megy win alatt idle, yt-nál néha felpörög, de majd finomítok rajta ( :
hűtő talpa nagyon fontos, ha kicsi defekt is van jó végeredmény ott már nem lesz - nemrég tapasztaltam egy sokkal combsabb hűtővel - illetve a pbo az nagyon oda tud fűteni -
Toxy
aktív tag
Biztos jól van fent a hűtő? Igaz nekem alapon (AUTO beállításokkal) van az R5 3600 (nem X-es), de desktopon 31-32 fok a proci a dióda meg 40 körül, Blender, cinebench 15 és 20 alatt 60-61 fok volt a cpu, a dióda meg 70-71 fok. Venti fordulat 1400 rpm körül (Itt már hallani a ventit) ugyanezzel a hűtövel.
sztem jól van, mindent videó szerint csináltam.
az gond lehet hogy van hátul egy venti?
illetve azt nem tudom melyik irányból löki levegőt vagyis merre.
-
#69452517
törölt tag
-
Ezekiell
veterán
De nem az van, hogy jövőre jön az AM5 úgyis, ha minden jól megy? Idén meg még az X670? Szóval akkora buktát nem látok itt, ha nem akar valaki 3000->4000->5000 frissítést csinálni.
-
Timer
veterán
High Performance, természetesen. Amúgy szerintem semmit nem jelent, kábé. Fixx allcore esetén legalábbis biztosan nem! ;-)
-
Albigator
őstag
Ki milyen energiasémát használ/javasol, milyen CPU minimummal?
Újraraktam a chipset dirvert egyből feltűnt hogy hangosabb kicsit a proci hűtő...
Persze, mivel ezzel a lépéssel most átálltam Wines kiegyensúlyozottról Ryzen Balancedre, ahol 99% a minimum CPU teljesítmény. -
Kupszi
aktív tag
Szerintem nincs min felháborodni, lesz/volt egy év "egyeduralma" az X570-nek.
Csúcsban debütált, egy év után jöhet a szotyi középbe is.Itt csupán azt szerettem volna kiemelni, hogy eredeti terv szerint nem kapott volna. Viszont most hogy jön az intel 10xxx széria szerintem az AMD erre válaszolhatott.
Bár kicsit jöhetett volna hamarabb a B550, mert kicsit sokallom most az X570-esek árát, persze mikor vettem akkor is sokaltam, de valami új vagy újabb techre fájt a fogam.
Mindenesetre örülök az érkezésnek, mert legalább jönnek új lapok, akár ITX-be is. -
Brekkk
őstag
Na beszereltem a Arctic Freezer 34 Esport Duo-t.-
Azonban így is simán 60 fok körüli a hőmérséklet windowsban, s Warzone alatt 80 fokig is felmegy. S 5 perc aida stress testnél 91 fokot is elérte.
Ez a PBO miatt ilyen magas? vagy kéne valami mást állítanom? cpu ventit szabályozni?
Gyári hűtővel ha kikapcsoltam Biosban PBO-t akkor nem melegedett annyira.
De szeretném kihasználni amit tud a proci, így nem gyengíteném le.Biztos jól van fent a hűtő? Igaz nekem alapon (AUTO beállításokkal) van az R5 3600 (nem X-es), de desktopon 31-32 fok a proci a dióda meg 40 körül, Blender, cinebench 15 és 20 alatt 60-61 fok volt a cpu, a dióda meg 70-71 fok. Venti fordulat 1400 rpm körül (Itt már hallani a ventit) ugyanezzel a hűtövel.
-
jokeph
nagyúr
Pff... csalódás. Főleg, hogy szinte biztosra vette már mindenki, hogy B450-től felfele menni fognak. Sokan nagyon nem lesznek boldogak, ha ez tényleg így lesz. AMD azért a kommunikációján csiszolhatna.
Mondjuk érdekes azért is mondom, ha így lesz, mert az B350/X370-es lapokba belemegy a 3000-re széria. A dia szerint meg nem kellene...No igen, mondhatnám kifejezetten jól megy az R5 3600X az X370-es lapomban.
Majd elválik a többi...
-
Toxy
aktív tag
Na beszereltem a Arctic Freezer 34 Esport Duo-t.-
Azonban így is simán 60 fok körüli a hőmérséklet windowsban, s Warzone alatt 80 fokig is felmegy. S 5 perc aida stress testnél 91 fokot is elérte.
Ez a PBO miatt ilyen magas? vagy kéne valami mást állítanom? cpu ventit szabályozni?
Gyári hűtővel ha kikapcsoltam Biosban PBO-t akkor nem melegedett annyira.
De szeretném kihasználni amit tud a proci, így nem gyengíteném le. -
SECTORnooB
addikt
Ugye volt az hogy nem lesz gen4 támogatás, most meg az AMD kiírja az oldalára hogy lesz Gen4 support.
Jó kis biznisz, akik a Pci-e 4 miatt vették a lapot ugye csak ezt tudták, kiváltsága volt az X570-nek, most persze a B550 is tudja.
Persze én ennek örülök, mert így olcsóbban is kiaknázható ez a technológia(még ha nincs sok értelme) olcsóbb alaplappal is.Szerintem nincs min felháborodni, lesz/volt egy év "egyeduralma" az X570-nek.
Csúcsban debütált, egy év után jöhet a szotyi középbe is. -
Kupszi
aktív tag
Ugye volt az hogy nem lesz gen4 támogatás, most meg az AMD kiírja az oldalára hogy lesz Gen4 support.
Jó kis biznisz, akik a Pci-e 4 miatt vették a lapot ugye csak ezt tudták, kiváltsága volt az X570-nek, most persze a B550 is tudja.
Persze én ennek örülök, mert így olcsóbban is kiaknázható ez a technológia(még ha nincs sok értelme) olcsóbb alaplappal is. -
wwenigma
Jómunkásember
Pff... csalódás. Főleg, hogy szinte biztosra vette már mindenki, hogy B450-től felfele menni fognak. Sokan nagyon nem lesznek boldogak, ha ez tényleg így lesz. AMD azért a kommunikációján csiszolhatna.
Mondjuk érdekes azért is mondom, ha így lesz, mert az B350/X370-es lapokba belemegy a 3000-re széria. A dia szerint meg nem kellene...Szerintem megint egy ilyen átmeneti időszak lesz B4xx lapokkal.
-
solfilo
veterán
Pff... csalódás. Főleg, hogy szinte biztosra vette már mindenki, hogy B450-től felfele menni fognak. Sokan nagyon nem lesznek boldogak, ha ez tényleg így lesz. AMD azért a kommunikációján csiszolhatna.
Mondjuk érdekes azért is mondom, ha így lesz, mert az B350/X370-es lapokba belemegy a 3000-re széria. A dia szerint meg nem kellene...Ebben szerintem inkább az a necc, hogy a B550-be nem megy 2000-es proci, s a Ryzen 3000-el együtt jött Picasso se.
-
- = Zk = -
félisten
szevasztok
mivel látom, két topik is van, írok ide...
szóval...
a setup:
-Gigabyte x470 Aorus ultra gaming
-Hyper X Savage 16GB DDR4 3000MHz
-2600x
a kérdés:
öcsém gépe... évekkel ezelőtt vettük neki... játékra... csak elkezdett közben "sztrímelgetni".. megy neki... úgyahogy, de ez most mellékes...
felvetette, cserélni kéne a CPU-n, X összeg a keret. két proci jött szóba: 2700x vs 3600x.... mire gondolok én?!
én a 3600x-et mondtam neki kapásból.... csak kicsit jobban körbeszaglászva a neten, sztrímelésre ink a 2700x a javasolt... videókból leolvasva... fórumokon ez már vegyesebb.
aztán ugye a setup... olvasok olyanokat, 3200as ramokból profitál a legjobban a 3xxx...
esetleg akiknek van efféle tapasztalata, igazán mutathatna egy irányt, mert ha nem indokolt, ne vegye a drágábbat.. persze, időtállóbb lehet az újabb gen, de 8/16 vs 6/12.... persze lehet hülyén gondolkodom..
én inteles vagyok, és nem sztrímelek... anno mikor a gépet vettük neki, direkt javasoltam a ryzent... részben ezekért is... szal én amd vonalon kuka vagyok.. FX-óta kiszálltam...
-
DudeHUN
őstag
Pff... csalódás. Főleg, hogy szinte biztosra vette már mindenki, hogy B450-től felfele menni fognak. Sokan nagyon nem lesznek boldogak, ha ez tényleg így lesz. AMD azért a kommunikációján csiszolhatna.
Mondjuk érdekes azért is mondom, ha így lesz, mert az B350/X370-es lapokba belemegy a 3000-re széria. A dia szerint meg nem kellene... -
wwenigma
Jómunkásember
-
hackeeeee
Jómunkásember
-
wwenigma
Jómunkásember
-
GIORGIONE76
őstag
CB R20 eltérő ccx-el nem megy le, ez volt az első tapasztalatom már vagy 2 hete,
se bios se RM beállítással, viszont nagyon jónak tartom, CB-n kívül minden faja
-
Chaser
legenda
Sziasztok!
Most szeretnék 3900x-et rendelni!
Innen rendelném: [link]
Az a kérdésem miért van itt 3 különböző 3900x különböző áron?
1 narancssárga dobozos 1 év garral, ugyanaz a doboz 3 év garral és a 3. dobozos a legdrágább de az fekete!
Az a legújabb? Gondolom akkor abban újabb steppinges proci van, az itt olvasottak szerint jobban tartják a turbó órajelet a mostanság vásárol procik. Szerintetek megéri azt a +10 ezer forintot a fekete dobozos? Esetleg elég a narancssárga dobozos vagy abban még a régebbi stepping lapul, ami kevésbé boostol?mért nem írsz az amd-nek?
szerk:
GIORGIONE76
cb20 se maraggyon' ki, lehet stabil csak nem elég kraftos
a legdurvább nálam eddig ez volt:
3600@1030mv_SMT OFF
2334 pötty
3600@1v SMT OFF
1803 pötty
stabil volt utóbbi is mindenhol ( : -
GIORGIONE76
őstag
-
fudi2002
nagyúr
Vedd az olcsóbbat. Compkert én csípem, steppingben meg sztem első kiadás már nemigen van.
-
fudi2002
nagyúr
-
ScomComputer
veterán
hackeeeee azért csinálj majd valami játéktesztet is,
csak hogy lássuk a valós hasznát!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
GIORGIONE76
őstag
-
hackeeeee
Jómunkásember
-
nyul105
senior tag
Kérdezz rá a boltnál, mi a különbség a fekete és a narancs között. Mindkettő box, ugyanaz a gyári cikkszám.
Az egy évesnél más a gyári cikkszám, ami a trayesnek felel meg.Csodálkoznék, ha fekete újabb lenne. Emailben vagy telefonon megmondják, vagy nem...
(Szerintem meg fogják, mivel nem egy 100 ftos egérpadról van szó.)
-
hackeeeee
Jómunkásember
-
DzsannyX
tag
Sziasztok!
Most szeretnék 3900x-et rendelni!
Innen rendelném: [link]
Az a kérdésem miért van itt 3 különböző 3900x különböző áron?
1 narancssárga dobozos 1 év garral, ugyanaz a doboz 3 év garral és a 3. dobozos a legdrágább de az fekete!
Az a legújabb? Gondolom akkor abban újabb steppinges proci van, az itt olvasottak szerint jobban tartják a turbó órajelet a mostanság vásárol procik. Szerintetek megéri azt a +10 ezer forintot a fekete dobozos? Esetleg elég a narancssárga dobozos vagy abban még a régebbi stepping lapul, ami kevésbé boostol?Az a fekete elég fura. Kamu szagú az a fotó a csomagolásról. Amit eddig láttam az mind kemény dobozos kiszerelés volt, ez meg nem annnak néz ki. Olyan mintha nem lenne hozzá hűtő (keskenyebbnek tűnik a doboz, amiben nem férne el), közben meg a leírás szerint van.
-
MrTwister
őstag
Ja gondoltam, hogy az -3 ezerért egyszerű tálcás lesz és akkor -2év gar, ez így rosszul hangzik.
Viszont ha megnézed az oldaluk ott is szerepel a Box a sima tray-esnél is szóval rejtély.
-
MrTwister
őstag
-
nyul105
senior tag
Az 1 éves tray verzió, a 3 éves box.
Ha mezei user vagy, akkor az 1 évest hagyd figyelmen kívül, ha céged van, akkor pedig tudod, mi a különbség a kettő között.
A fekete rejtély.... -
fudi2002
nagyúr
Sziasztok!
Most szeretnék 3900x-et rendelni!
Innen rendelném: [link]
Az a kérdésem miért van itt 3 különböző 3900x különböző áron?
1 narancssárga dobozos 1 év garral, ugyanaz a doboz 3 év garral és a 3. dobozos a legdrágább de az fekete!
Az a legújabb? Gondolom akkor abban újabb steppinges proci van, az itt olvasottak szerint jobban tartják a turbó órajelet a mostanság vásárol procik. Szerintetek megéri azt a +10 ezer forintot a fekete dobozos? Esetleg elég a narancssárga dobozos vagy abban még a régebbi stepping lapul, ami kevésbé boostol?Compker nem játszik?
-
nyul105
senior tag
Sziasztok!
Most szeretnék 3900x-et rendelni!
Innen rendelném: [link]
Az a kérdésem miért van itt 3 különböző 3900x különböző áron?
1 narancssárga dobozos 1 év garral, ugyanaz a doboz 3 év garral és a 3. dobozos a legdrágább de az fekete!
Az a legújabb? Gondolom akkor abban újabb steppinges proci van, az itt olvasottak szerint jobban tartják a turbó órajelet a mostanság vásárol procik. Szerintetek megéri azt a +10 ezer forintot a fekete dobozos? Esetleg elég a narancssárga dobozos vagy abban még a régebbi stepping lapul, ami kevésbé boostol?Mielőtt megrendelnés, várd meg a többiek válaszát, de szerintem az 1 évesre 1 év van, azért olcsóbb a 3 évesnél.
A fekete szerintem nem stepping lesz....
google nem dobott semmit? -
MrTwister
őstag
Sziasztok!
Most szeretnék 3900x-et rendelni!
Innen rendelném: [link]
Az a kérdésem miért van itt 3 különböző 3900x különböző áron?
1 narancssárga dobozos 1 év garral, ugyanaz a doboz 3 év garral és a 3. dobozos a legdrágább de az fekete!
Az a legújabb? Gondolom akkor abban újabb steppinges proci van, az itt olvasottak szerint jobban tartják a turbó órajelet a mostanság vásárol procik. Szerintetek megéri azt a +10 ezer forintot a fekete dobozos? Esetleg elég a narancssárga dobozos vagy abban még a régebbi stepping lapul, ami kevésbé boostol? -
fudi2002
nagyúr
-
hackeeeee
Jómunkásember
Nu, úgy néz ki haladunk.. megvan a 3800 3 kör fullos stabilra.. Haladunk.. Lehet így már menne fentebb is, de így megy az 1:1, 3800/1900/1900.
Lassan jöhet a proci.

-
Timer
veterán
Amikor tegnap elkezdődött ez az egész még a régi samu SSD-n volt a rendszer, később költöztem át az nvme-re. Most egyébként az alap driverek telepítése után még pöccre indult.
Reméljük ez így marad... Ha nem, akkor legközelebb arra telepítem vissza a rendszert.Timer
Egy reddites topic volt, ahol hasonló töltő képernyőn ragadt szerencsétleneknek ajánlották az USB eszközök leválasztását. Igazából túl sok konkrétumot nem olvastam, illetve ez nem segített nálam sajnos.Rendben, köszi. Én tapasztalati úton jöttem rá, sokáig az USB-s Creative hangkártyám ASIO driverérre gyanakodtam, mert először akkor jelentkezett ez a gond, amikor azt telepítettem, MS driverrel simán ment, viszont az volt az érdekes, hogy leszedtem teljesen, driverestől, majd visszatettem MS driverrel, és akkor is jelentkezett. Végül lehúztam, és úgy elindult. Aztán nem is tettem a gépre, de egy USB hoszttal is elkezdte játszani ugyanezt. Akkor felraktam a chipset drivert megint, és helyrejött.
-
Aby_2014
aktív tag
peak... tehat csak akkor, ha nem teljes terheles van. Nalam 1.48 peak is van... teljes terhelesre avx nelkul 1.37, avx mellett 1.339et ad... A festultseg onmagaban nem ol meg semmit, a szivargasi aram a veszelyes, az pedig csak teljes terheles mellett lehetseges, tul magas feszultseg mellett...
En szemely szerint meg nem lattam rosszat, de a forumokon olvasni ilyeneket, de azokat 1.4V allcore mellett cibaltak... Valamint az socnak ilyen 1.2voltokat adtak XD
Igen lassan tisztul a kép, alapfogalmakat kevertem SOC fesz, VID, Vcore, tehát ha nem is egészséges, de meghalni nem fog a processzor, allcore OC-nél fontos a sweetpot fesz biztosítása...
-
fahrii
őstag
Lehet hogy az Asrock lap, és az A2000-es nem klappol egymással.
Az egyik gépemben egy ASRock X470 Taichi lap van, és vettem bele egy Kingston A1000-es NVMe ssd-t, és bios babrálás után mentve a beállításokat, újraindítva nem akart betöltődni a winfos, csak ha a kikapcsoló gombot hosszan nyomtam, ekkor leállt, és utána már rendesen indult, szerencsére meg is jegyezte a bios beállításokat. Mivel nem szoktam sokat matatni a biosban, nem is tűnt fel először, ja és a winfost is klónoztam az előző ssd-ről, tehát nem tiszta telepítés volt, ezért sem volt feltűnő a dolog. Több hónap után jöttem csak rá, hogy nem kompatibilis a 2 komponens, átraktam a másik gépembe (ASUS ROG CROSSHAIR VII HERO), amiben már hibamentesen működött.
Csak azért írtam le, mert esetleg nálad is ez lehet a probléma, meg hogy más is okuljon belőle.
Winfos újrahúzásnál tényleg csak az a meghajtó legyen a gépben amire telepítesz, mert az is bezavarhat.Amikor tegnap elkezdődött ez az egész még a régi samu SSD-n volt a rendszer, később költöztem át az nvme-re. Most egyébként az alap driverek telepítése után még pöccre indult.
Reméljük ez így marad... Ha nem, akkor legközelebb arra telepítem vissza a rendszert.Timer
Egy reddites topic volt, ahol hasonló töltő képernyőn ragadt szerencsétleneknek ajánlották az USB eszközök leválasztását. Igazából túl sok konkrétumot nem olvastam, illetve ez nem segített nálam sajnos. -
jovás
senior tag
Lehet hogy az Asrock lap, és az A2000-es nem klappol egymással.
Az egyik gépemben egy ASRock X470 Taichi lap van, és vettem bele egy Kingston A1000-es NVMe ssd-t, és bios babrálás után mentve a beállításokat, újraindítva nem akart betöltődni a winfos, csak ha a kikapcsoló gombot hosszan nyomtam, ekkor leállt, és utána már rendesen indult, szerencsére meg is jegyezte a bios beállításokat. Mivel nem szoktam sokat matatni a biosban, nem is tűnt fel először, ja és a winfost is klónoztam az előző ssd-ről, tehát nem tiszta telepítés volt, ezért sem volt feltűnő a dolog. Több hónap után jöttem csak rá, hogy nem kompatibilis a 2 komponens, átraktam a másik gépembe (ASUS ROG CROSSHAIR VII HERO), amiben már hibamentesen működött.
Csak azért írtam le, mert esetleg nálad is ez lehet a probléma, meg hogy más is okuljon belőle.
Winfos újrahúzásnál tényleg csak az a meghajtó legyen a gépben amire telepítesz, mert az is bezavarhat. -
Timer
veterán
-
fahrii
őstag
USB-s eszközök a perifériákon felül ne legyenek fent. Nálam csinálja azt néha napján, hogy nem indul el úgy. Betölt, de nincs logon screen, csak feketék a monitorok. Chipset driver reinstall megoldja, vagy ha matatok valamit az UEFI-ben, mentem, akkor szintén továbblép. Ezért várom az új AGESA frissítést, az elvileg javít az USB kompatibilitáson.
Igen ezt olvastam tegnap én is. Most megy egyébként újratelepítést után, most fogom először újraindítani a chipset driver telepítése után... rendesen félek tőle.
-
Timer
veterán
USB-s eszközök a perifériákon felül ne legyenek fent. Nálam csinálja azt néha napján, hogy nem indul el úgy. Betölt, de nincs logon screen, csak feketék a monitorok. Chipset driver reinstall megoldja, vagy ha matatok valamit az UEFI-ben, mentem, akkor szintén továbblép. Ezért várom az új AGESA frissítést, az elvileg javít az USB kompatibilitáson.
-
fahrii
őstag
-
nyul105
senior tag
Én sose hallottam még erről, csak nem mertem rákérdezni, az mi. :)
Szerintem próbáld az elején csak a legszükségesebb dolgokkal tesztelni. És hidegindítással is teszteld 1-1 driver után, egyesével felrakva, akkor meg lesz a hunyó.
Én amúgy amd oldalárol tettem fel a legújabb chipset.
-
hokuszpk
nagyúr
Én arra gyanakszom valami driver lehet a ludas amit telepítettem tegnap. Tegnap többször is újra lett indítva a VGA és chipset driverek telepítése alatt és nem volt gond. Azzal zártam a napot hogy futtattam egy driver boostert + Windows frissítést. Ma reggel pedig se kép se hang.
Megpróbálom lehuzni az összes sata kábelt.nemtudom mi az a driver booster, de mar a neve sem tetszik.
altalaban a windowsra ralehet bizni a driverek telepiteset, a chipset drivert meg vagy a lapgyartonal vagy az AMD.com oldalon talalod, nemkell ehhez driverbuster. VGA detto, amd.com vagy nvidia.com oszt jonapot.* ha valami speci driver kell, akkor drp.su , de azt is csak szakerto modban, mert kapsz az arcodba cirillbetus firefoxot, skypeot es hasonlo josagokat.
-
edari
őstag
Én arra gyanakszom valami driver lehet a ludas amit telepítettem tegnap. Tegnap többször is újra lett indítva a VGA és chipset driverek telepítése alatt és nem volt gond. Azzal zártam a napot hogy futtattam egy driver boostert + Windows frissítést. Ma reggel pedig se kép se hang.
Megpróbálom lehuzni az összes sata kábelt."driver boostert"
Most komolyan azt minek? Főleg akkor ha tudod hogy milyen drivereket kell felrakni. -
fahrii
őstag
Én arra gyanakszom valami driver lehet a ludas amit telepítettem tegnap. Tegnap többször is újra lett indítva a VGA és chipset driverek telepítése alatt és nem volt gond. Azzal zártam a napot hogy futtattam egy driver boostert + Windows frissítést. Ma reggel pedig se kép se hang.
Megpróbálom lehuzni az összes sata kábelt. -
RECSKA
veterán
peak... tehat csak akkor, ha nem teljes terheles van. Nalam 1.48 peak is van... teljes terhelesre avx nelkul 1.37, avx mellett 1.339et ad... A festultseg onmagaban nem ol meg semmit, a szivargasi aram a veszelyes, az pedig csak teljes terheles mellett lehetseges, tul magas feszultseg mellett...
En szemely szerint meg nem lattam rosszat, de a forumokon olvasni ilyeneket, de azokat 1.4V allcore mellett cibaltak... Valamint az socnak ilyen 1.2voltokat adtak XD
-
hokuszpk
nagyúr
ha kiveszed a 128 -as ssd -t, akkor elindul ?
mondjuk klonozasnal szokta azt jatszani a windows, hogy ha elso inditasnal bennemarad a regi diszk, akkor meggajdul az uj.
illetve meg az lehet a trukk, hogy az uj procival meg nem ebred fel az oreg ssd, vagy valamelyik diszk, mire lefutnak a checkek.
Meg Msinek van egy olyan nyugje, hogy ha uj diszket raksz bele, akkor ujrarendezi a bootsorrendet, ez azert izgi, mert ha egyszer ugy bootol, hogy latja az osszes diszket, hidegbol meg nem, akkor majd o kitalalja, akarmit csinalsz, es az nemmindig jo. Ha van a lapod biosaban olyan, hogy "boot delay", akkor adj neki 5 mp -t. -
nyul105
senior tag
-
fahrii
őstag
ASRock AB350 Pro 4
R5 3600x
5700xt red devil
Evga 550 G3
2 db merevlemez, egy régi 128as SSD (tegnapig ezen volt a Windows), egy nvme ssd (a2000) amire tegnap este telepítettem.Csökkentett módban beindult.
-
Albigator
őstag
hulye Windisgraetz kerdesem, amin mar biztos tulvagy, csak biztos ami biztos. A memoriak az ajanlott slotokban vannak ?
esetleg mint a szomszed topicban a nemregi eset ; veletlen nem az "also" slotban van elhelyezve a gpu ?Természetesen jó helyen vannak a RAM-ok (A2-B2).
VGA is "fennt" a gyorsabb slotban van (PCIe 3.0 x16_1)
Amire még gondoltam h a monitorozó cuccokat lehet le kéne pucolni rendesen, akár registryben is.. (MSI AB, hwinfo, CPU-Z)
-
hokuszpk
nagyúr
-
fahrii
őstag
Nem hiszem el... Tegnap nagy nehezen elindult a gép, feltelepítettem a drivereket. Volt pár újraindítás is. Ma reggel inditanam és csak pörög a Windows logonal...
-
hokuszpk
nagyúr
es meg van tovabb, mert a VID az az, amit a proci _KER_. de hogy mennyit kap a laptol, az a hwinfoban mashol van, altalaban "Cpu Core Voltage" megnevezessel ha igy hajnalban jolemlexem.
Socnal az a fontos, hogy 1.2V folott nem ajanlott. Az esetek 90% -ban ha 1.1V nem stabil a memoria, akkor 1.15 vagy 1.2 sem lesz az, vagy inkompatibilis a ram ( eleg ritka manapsag ) vagy hibas. -
Aby_2014
aktív tag
Itt látszik, hogy nem mélyültem el a rejtelmekben, tehát ez a SOC, amiről pedig én beszéltem az a VID...
-
hokuszpk
nagyúr
ugyan, ad az neki 1.5 -ot is, de ezeket csak ilyen 1-2 ezredmasodpercre kapja, ez tervezett mukodes az edc1 nemtervezett mukodese ellenere

** a cikk elejet atfutva, mintha azt irna, hogy a SOC fesszel foglalkozik, annak semmi koze ahhoz, hogy a cpumagok mennyit kapnak.
-
Aby_2014
aktív tag
-
hokuszpk
nagyúr
hulye Windisgraetz kerdesem, amin mar biztos tulvagy, csak biztos ami biztos. A memoriak az ajanlott slotokban vannak ?
esetleg mint a szomszed topicban a nemregi eset ; veletlen nem az "also" slotban van elhelyezve a gpu ? -
snecy20
nagyúr
-
vg
veterán
Üdv, 9-es ryzen-hez (3900x) dual vagy quad channel memória kiosztást javasoltok? Mindenhol mást írnak.
-
Toxy
aktív tag
Na megrendeltem egy Arctic Freezer 34 eSports DUO hűtőt a 3600X-emre.
Remélem ezzel elégedett leszek.
-
hackeeeee
Jómunkásember
-
Albigator
őstag
Alapértelmezetten be van kapcsolva a játék mód, most kikapcsoltam hátha.
Chipset driver fennt van még régről, mivel B450-hez pakoltam fel az nem változott.
Majd tervezek win újrarakást az sok mindenre gyógyír. -
Chaser
legenda
A vízhűtő megérkezéséig marad így, aztán megnézzük auton és manual tuninggal is, egyelőre nekem ez is öröm. Nyóóc888 mag és 4250

(#17984) Chaser Igen, pont ezért léptem tovább, sajnos nagyon érzékeny a szemem és az agyam ezekre a röccökre, bár néha átok inkább, mert nem kevés pénzbe kerül megfelelni magamnak
Az AIO-tól "csodát" várok, a Noctua NH-U12P már nem ehhez a teljesítményhez való. én is így vagyok vele, nem olcsó, viszont teljesen más úgy játszani, szerencsére ehhez már a 3600 is elég
noctuából alzán ott a d15s 27e-ért, az elég korrekt, de ha vizezni akarsz akkor vizezz ( : -
RECSKA
veterán
3600X-el első tapasztalatok játékkal úgyhogy, full auton vagyok csak XMP/DOCP profil van belőve:
GTA V olyan akadásaim vannak néha, hogy csak pislogok. 2600X-re mondták anno h proci limit van vele a GTA-ban és ott a VGA kihasználtság volt elég érdekes, főleg FHD-n de ilyen akadásokat én nem éreztem bár voltak korábban is...

Most 1440p-n játszok, V-sync ON/Offal is csinálja...
Órajel egyébként 4.25-4.275-4.3 GHz között ugrál.
Direkt nem is nyúltam még semmihez, egy ideig alapon akarom használni a rendszert...
windows 10 jatek mod kikapcsolva?
chipszet driver fent?
Csinalj logot, az megmondja mi lehet a zur... logold a ramhasznaltsagot, orajeleket, stb...gta5 nem szereti az smt-t, megprobalhatod kikapcsol i... hatha. Lehetseges hogy az utemzo rossz magra dobja a szamitasokat....
-
Albigator
őstag
3600X-el első tapasztalatok játékkal úgyhogy, full auton vagyok csak XMP/DOCP profil van belőve:
GTA V olyan akadásaim vannak néha, hogy csak pislogok. 2600X-re mondták anno h proci limit van vele a GTA-ban és ott a VGA kihasználtság volt elég érdekes, főleg FHD-n de ilyen akadásokat én nem éreztem bár voltak korábban is...

Most 1440p-n játszok, V-sync ON/Offal is csinálja...
Órajel egyébként 4.25-4.275-4.3 GHz között ugrál.
Direkt nem is nyúltam még semmihez, egy ideig alapon akarom használni a rendszert...
-
fahrii
őstag
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget.
-
fahrii
őstag
Új hozzászólás Aktív témák
-
18100 - 18001
39772 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Processzor tesztek:
[Ryzen 3 TomsHardware]
Zen2 Ph-teszt
3600 Best Value
3900X Vs 9900K
X570 Overview 35+:
Motherboards Analyzed
Ryzen PBO Explanation:
PBO Exp.
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Autós topik
- Végzett a Samsung a One UI 8.5 frissítéssel
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
- VR topik
- Hetes vagy ötös? Összecsap a Ryzen 7 AI a Core Ultra 5-tel
- E-roller topik
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- Bluetooth hangszórók
- További aktív témák...
- bontatlan Intel Core i7-14700K 20-Core 3.4GHz LGA1700 Box processzor
- BESZÁMÍTÁS! AMD Ryzen 9 7950X3D 16 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- AMD Ryzen 7 9700X BOX - 1 év garancia - Eladó!
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i5 8400 6 mag 6 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- AMD Ryzen 7 7700X BOX - 1 év garancia - Eladó!
- iPhone 12 Pro 256GB Graphite-2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4752, 100% AKKSI
- CSILLÁM! Macbook Pro 13 M1 16GB 256GB Akku: 86% 1 év garancia
- Keresünk iPhone 14/14 Plus/14 Pro/14 Pro Max
- Apple iPhone 12 / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 100%
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest


Én is emlegettem párszor
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
tolok egy újra telepítést aztán meglátjuk, ezt a lépcsőt pedig kihagyom. A sata lehuzasa nem segített, maradok ezen a nyomon.


