- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Bemutatkozott az Oppo kamerás csúcsmodellje
- iPhone topik
- Xiaomi Watch 5 - kínai időszámítás
- Apple Watch
- Honor 600 – kezes, kitartó, költséges
- Milyen okostelefont vegyek?
- Google Pixel topik
- Bőszen utal a hajlítható kijelzős iPhone-ra az iOS 27
- One mobilszolgáltatások
-
20100 - 20001
39772 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 21901 21900 - 21801 21800 - 21701 21700 - 21601 21600 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 03:16 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
jokeph
nagyúr
Egy ideje nem izgatnak a statikus tesztek és mindenféle benchmarkok.
Ott legyen topon, ahol használom, ez pedig a játék.
Normálisan összevetni az Intel-el nem lehet, a CB15/20 az egyetlen program ami ad valami viszonyítást, a Passmark 10 (a 9-hez képest az összes RyZen 3xxx single pont eredménye csökkent 3000 pont magasságáról 2700 környékére) és a CPU Z szerintem nem kicsit hazudós... főleg single-core értéknél...
Legeneráltam az i5-7600k-m CPU-Z bench eredményét, azaz validáltam az oldalukon, kiköpi a listát, azt nézem hogy a 8700k single értéke 509 pötty, ami érdekes, mert ha kiválasztom a CPU-Z-ben a 8700k-t, ott meg 550 pötty van megadva (9900k-nak 545 a listában) ... több mint érdekes, ez akkor difi, hogy semmiféle mérési hibahatárba nem fér bele... -
hackeeeee
Jómunkásember
2560*1080 radeon game mode
AC O (VSYNC off, látómező 115, din felb ki, élsimi ki, többi ultra)
SOTR (dx12, VSYNC ki, smaa, aniz 2x, btao, mozgás elmosódás ki, becsillanás ki, többi max)SOTR:
allcore 4.0: ... 17046 frame ... 108 ...
allcore 4.2: ... 16862 frame ... 107 ...
PBO: ... 16954 frame ... 108 ...AC O:
allcore 4.0: ... 6982 frame ... 59 ...
allcore 4.2: ... 7175 frame ... 60 ...
PBO: ... 6982 frame ... 59 ...érdekes lett...
Ez lol.. Eléggé.. és az végképp, hogy 1-2 fps-ekről beszélgetünk..
Persze, valszeg statikus tesztek alatt előjönne a különbség.. de..
-
GIORGIONE76
őstag
2560*1080 radeon game mode
AC O (VSYNC off, látómező 115, din felb ki, élsimi ki, többi ultra)
SOTR (dx12, VSYNC ki, smaa, aniz 2x, btao, mozgás elmosódás ki, becsillanás ki, többi max)SOTR:
allcore 4.0: ... 17046 frame ... 108 ...
allcore 4.2: ... 16862 frame ... 107 ...
PBO: ... 16954 frame ... 108 ...AC O:
allcore 4.0: ... 6982 frame ... 59 ...
allcore 4.2: ... 7175 frame ... 60 ...
PBO: ... 6982 frame ... 59 ...érdekes lett...
-
hackeeeee
Jómunkásember
én is most sokadjára tértem vissza az ac4.2-re, azon elég neki az 1.275V, de a 4250/1.285 is stabil, meg amúgy is, inkább a vga-t kell húznom ha bottleneckről van szó
Heccből nézd meg a 4G-t!

-
odorgg
addikt
-
GIORGIONE76
őstag
én is most sokadjára tértem vissza az ac4.2-re, azon elég neki az 1.275V, de a 4250/1.285 is stabil, meg amúgy is, inkább a vga-t kell húznom ha bottleneckről van szó
-
hackeeeee
Jómunkásember
azért az a 4225 vs 4300 elég érdekes grafik eredményt hozott ..
vajon mi lehet az oka? lehet az újabb driver jobban pörgette a kártyát?
mert gondolom 1 hónap eltéréssel volt frussítve...Egy drivercsere is volt közben. A 4.3as eredmény régebbi.. Azóta nincs Kraken, a Freezer pedig nem díjazza az 1.3V-t. A physics eredmény a lényeg..
3DMark alatt tuti nincs CPU limit 4G-n, legalábbis szerintem koppra hajtja a GPU-t így is..
-
GIORGIONE76
őstag
Ha már megint elkezdtem nézegetni a 4G eredményeket.. Ismét egy apró szösszenet:
azért az a 4225 vs 4300 elég érdekes grafik eredményt hozott ..
vajon mi lehet az oka? lehet az újabb driver jobban pörgette a kártyát?
mert gondolom 1 hónap eltéréssel volt frussítve... -
hackeeeee
Jómunkásember
A Warzone is az..
De én már többször belecsúsztam abba, hogy bench alatt jó volt, játék alatt elhasalt.. De volt rá példa, hogy fordítva is, bár utóbbi kevésbé nagy gond..Amúgy, sokszor megy a csevej a fogyasztásról... most, idle 84W-t fogyaszt a gép, és a monitor.. APC powerchute szerint..
Ha már megint elkezdtem nézegetni a 4G eredményeket.. Ismét egy apró szösszenet:
-
Beba Snake
aktív tag
A jó paszta az lassan döglik meg. Több év. Ami kirántja a procikat, az a paszta teljesen jó. A beszáradt paszta, ami szar, az általában nagyon gyenge minőségű és a hűtő leszerelése után láthatóan morzsálódik, porlik.
A "kommersz" fehér paszták elképesztően sokáig bírják, bár gyenge a hővezetésük. "BRAND" gépekben szoktam szörnyűségeket látni, ott előszeretettel használják az olcsó szart. (Direkt így írom, nincs rá szelídebb kifejezés.)
MX2-őt használok de ha valakinek sürgősen kell valami, akkor tudok adni Cooler Master MASTERGEL PRO-t. Csak hozzon érte 1 sört. -
fudi2002
nagyúr
-
Aljasvip
senior tag
3-4 böngészőt ráuszítasz az index.hu -ra. Az is stabilitás teszt. Meg a szomszédasszony Farmerama típusú marhaságai. Ezeket kell az összes stabteszt után kipróbálni.

Tényleg komolyan mondom.
Huh ne is mondd, Anyám játszik valami farmos játékkal, ami alatt folyamatosan 90% a proci használat, fűt is rendesen a szegény kis i3-6vmi. Évente cserélem neki a pasztát a gépen emiatt, biztos ami biztos alapon.
-
Beba Snake
aktív tag
3-4 böngészőt ráuszítasz az index.hu -ra. Az is stabilitás teszt. Meg a szomszédasszony Farmerama típusú marhaságai. Ezeket kell az összes stabteszt után kipróbálni.

Tényleg komolyan mondom.
-
hackeeeee
Jómunkásember
A Warzone is az..
De én már többször belecsúsztam abba, hogy bench alatt jó volt, játék alatt elhasalt.. De volt rá példa, hogy fordítva is, bár utóbbi kevésbé nagy gond..Amúgy, sokszor megy a csevej a fogyasztásról... most, idle 84W-t fogyaszt a gép, és a monitor.. APC powerchute szerint..
-
mozso
senior tag
-
duvi
nagyúr
Aki mostanában készül 3xxx Ryzent vásárolni, ezt is vegye számításba!
Robotdínós kalandot kínál a komolyabb Ryzen CPU-i mellé az AMD -
Create.
addikt
Hát ez se igaz feltétlen, nekem full lement minden teszt, játék se dobott ki, nem is fagyott. Aztán volt amikor nem volt kedve bebootolni. Elsőnek a ram oc-ra gondaltam, de kiderült, hogy a proci volt a ludas.
-
snecy20
nagyúr
A legjobb mindenképp az, ha egy adott beállítást 2-3 fajta stresszprogrammal tesztelünk. Ha azokon átmegy, akkor nicns az a játék amelyiknél elhasalna.
A BFV mondjuk kiindulási alapnak jó, majdhogynem felér egy CPU stabilitás-teszttel. -
Aljasvip
senior tag
Na de ha a játék alatt stabil, de stressz teszt alatt neadjisten megpurcan, akkor is bizton állítod, hogy stabil?
Eddig nem tudjuk - szerintem - biztosra mondani. Lehet CBR20 single core-nál eldobja majd magát. Nálam így volt legalábbis. -
snecy20
nagyúr
Mostanában szinte csak a BFV-tel játszok, úgyhogy szerencsére könnyű dolgom van.

Általában egy 30 percen belül ki szokott derülni BFV-ben ha a CPU tuning instabil, ennyiből mindenképp jó azon tesztelni, mert manapság az a leginkább CPU-intenzív játék.
-
Bjørgersson
félisten
Mostanában szinte csak a BFV-tel játszok, úgyhogy szerencsére könnyű dolgom van.

-
hackeeeee
Jómunkásember
Fogalmam sincs, nem is érdekel, nem benchmarkolni meg ilyeneket futtatni raktam össze a gépet. Majd ha játék közben nem lesz stabil, állítok rajta.

Tényleg jól néz ki, több ilyen egyszerű, minimalista lap kellene a sok cikkcakkos, übergamer, összekarmolt, RGB-s hányás helyett.

Ami miatt ez egy kényes terep, pl. Nekem a 4.3-as konfiggal a COD ment kb. 3-4 órát, a Doom pedig kb. 5 perc után elhasalt, melynek eredményeképp a mentésemet is buktam.

Én most 4G-t tesztelek 1.17V-n.

-
Bjørgersson
félisten
Fogalmam sincs, nem is érdekel, nem benchmarkolni meg ilyeneket futtatni raktam össze a gépet. Majd ha játék közben nem lesz stabil, állítok rajta.

Tényleg jól néz ki, több ilyen egyszerű, minimalista lap kellene a sok cikkcakkos, übergamer, összekarmolt, RGB-s hányás helyett.

-
gaben88
őstag
Végül beleült a bogár a fülembe, hogy alacsonyabb fesszel magasabb órajeleket is el lehet érni, mint amire a PBO képes, úgyhogy tegnap este belőttem 4,3 GHz-re a 3600-at. 1,325 V-tal ~2 órányi BFV alatt stabilnak tűnt, nem fagyott, nem dobott ki. Hűvösebb nem lett, viszont az eddigi ~4,1 GHz és 1,425-1,44 V helyett előrelépés mindkét téren.

Majd megnézem, hogy 4,2 GHz-hez milyen fesz kell, hátha úgy nyerek még pár fokot is, nyáron jól fog jönni.
Es jon a szokasos kerdesem... Y-Cruncher 1-6-0 teszt is lefut?
Mas: Gyonyoru ez a Giga lap: [link]
-
Bjørgersson
félisten
Végül beleült a bogár a fülembe, hogy alacsonyabb fesszel magasabb órajeleket is el lehet érni, mint amire a PBO képes, úgyhogy tegnap este belőttem 4,3 GHz-re a 3600-at. 1,325 V-tal ~2 órányi BFV alatt stabilnak tűnt, nem fagyott, nem dobott ki. Hűvösebb nem lett, viszont az eddigi ~4,1 GHz és 1,425-1,44 V helyett előrelépés mindkét téren.

Majd megnézem, hogy 4,2 GHz-hez milyen fesz kell, hátha úgy nyerek még pár fokot is, nyáron jól fog jönni.
-
Pro!Petya
addikt
-
odorgg
addikt
Cod mw 2019 multi
AVG: ~4400MHz , 31-35% cpu usage , 1,45V ,45 fokBF V multi
AVG : ~4360MHz , 71-75% usage , 1,44V , 51fok.Mindkét esetben 20-21-fokos vizzel hűtve, és az adatok 2-3 órás folyamatos game etapok átlaga.
Peak-be van 4475 is, de az átlag többet mond szerintem.A cod-nál érdekes a usage mert ott 2magot fullon járat 4400-on , a maradékot meg csak ilyen ~4350 környékén. BF-nél mind a 6 pörög azon a frekin amit fentebb írtam.
Milyen cpu blokkot használsz hogy ennyire hűvös ?
-
Pro!Petya
addikt
3600X EDC1 trükkel normális hűtéssel megtámogatva meddig boostol, illetve milyen tartományok között játékok alatt?
Cod mw 2019 multi
AVG: ~4400MHz , 31-35% cpu usage , 1,45V ,45 fokBF V multi
AVG : ~4360MHz , 71-75% usage , 1,44V , 51fok.Mindkét esetben 20-21-fokos vizzel hűtve, és az adatok 2-3 órás folyamatos game etapok átlaga.
Peak-be van 4475 is, de az átlag többet mond szerintem.A cod-nál érdekes a usage mert ott 2magot fullon járat 4400-on , a maradékot meg csak ilyen ~4350 környékén. BF-nél mind a 6 pörög azon a frekin amit fentebb írtam.
-
Strezi
őstag
Köszi! Valahogy ezt nem szűrtem le így tényszerűen, viszonylag rendszeresen olvasva a fórumot sem. Bennem még a PBO mindenre (is) a legjobb tábor benyomása maradt meg

Jó látni, hogy szépen fiomítja az AMD a procit, generáción belül is! Jók lesznek azok az új XT(?) procik! -
devast
addikt
Újabb 3600ak egy része ilyen. Jobb minőségű die van rajt, mint amire a pbo algoritmus számít. Így túlfeszeli mint az állat alacsony órajeleken...
-
Chalez
őstag
-
SirRasor
addikt
Igen, nincs két egyforma proci és biztosan nem ugyanolyan alaplapot használunk (Giga B450M DS3H). A Tiéd jobb, az enyém ilyen. Nincs ebben semmi meglepő

-
Gyuri27
félisten
Na meg egy megjegyzes, ezt mar regebben eszrevettem, hogy amint eleri a CPU a 70 fokot elkezd visszavenni az orejlbol szepen 1-2 MHz-enkent. Latszik CB20 allcore teszt alatt is.
Ebbol kiindulva elkezdtem adni nekiminusz offsetete, most -0.084-nel vagyok a pontszamok meg szepen mennek felfele, mert ahogy kevesebbet melegszik, tovabb tartja az orajelet.
Mondjuk ez pusztan teoretikus mert jatekok alatt meg alig 60 fokos procim, szoval pont nem szamit semmit
Azért szoktuk a finomhangolást - offsettel kezdeni.
Mert amit leirtál ugye valós. Ráadásul ha kevesebb a hő és a fesz a vrm is hűvősebb.
Azért a benchek 100 vagy közel 100%-ra terheli a procit. A game meg nem. -
Malibutomi
nagyúr
Na meg egy megjegyzes, ezt mar regebben eszrevettem, hogy amint eleri a CPU a 70 fokot elkezd visszavenni az orejlbol szepen 1-2 MHz-enkent. Latszik CB20 allcore teszt alatt is.
Ebbol kiindulva elkezdtem adni nekiminusz offsetete, most -0.084-nel vagyok a pontszamok meg szepen mennek felfele, mert ahogy kevesebbet melegszik, tovabb tartja az orajelet.
Mondjuk ez pusztan teoretikus mert jatekok alatt meg alig 60 fokos procim, szoval pont nem szamit semmit
-
wwenigma
Jómunkásember
Az megint jatekmotor specifikus, gyakorlatilag hiba. Egyáltalán nem általános és az esetek többségében placebó. COD-ba is gyorsabban szaladtal meg magasabbra ugrottal 300fps felett....
SirRasor: egy szálon egészen biztos vagyok benne hogy nem 4050-ig ment fel.
-
fudi2002
nagyúr
Illetve a következő érdekesség:
Mind2 képen bekarikáztam a vcore-t, 1.264v mind2 esetben, az offset hatására viszont 4125 helyett 4175 körülre ugrott a freki. Akkor kérdezem én, ugyanazon vcore mellett miért is veszélyesebb az offsetelt? Már a hwinfo új funkciója szerint? -
fudi2002
nagyúr
-
Szeszkazán
senior tag
Power Reporting Degradation R20 Multi teszt alatt 71% normális? PBO ON , EDC 10.
-
R3laX
addikt
Van az a tábor, aki szerint az egymagos teljesítmény (is)fontos(abb).
Amit tapasztalsz, az mindenkinél így van, és sokan használjuk megelégedéssel. A manual all core OC, multi teljesítményben jellemzően elpicsázza az agyon húzott PBO multi eredményeket, hűvösebben.
Ha neked a multicore teljesítmény fontos(abb), akkor használd megelégedéssel
-
Create.
addikt
-
snecy20
nagyúr
-
MPowerPH
félisten
Nem tartom elkepzelhetetlennek hogy a kimeneti kepkocka szamatol függ az input lag lehat a jatekmotor valamifelekeppen ahhoz köti a beviteli eszkozokrol szarmazo informaciok feldolgozasat , viszont az esetleges lehet es ha a jatekmotornak ilyen tulajdonsaga van az inkabb gyengeség...
Csak gondolj bele a sok CS gamerbe, akik mar nagyon regen is 400-600FPS -el toltak a game -et 60HZ -es monitoron.
-
Strezi
őstag
-
devast
addikt
Hogy érted, hogy hozom ki? Beállítom szorzónak 44-et, feszültséget fixen ~1.28V-ra (ami a cpu-nál üresjáratban 1.268 terhelés alatt meg 1.250-re droppol), pbo off és megy. Üresjáratban semmivel sem fogyaszt többet/melegebb mintha pbo-val menne. A szenzorokat nézve üresjárati fogyasztást nem a cpu magok csinálják, hanem a memória vezérlő és az IF. Tökmind1 mit csinálok legalább 13W-ot eszik az I/O die. Az egész package power kb ~30W körül szokott lenni üresben. Ami rohadt sok, ha egy modern monolitikus cpu-hoz hasonlítjuk. Ezért nincs mobilban chipletes ryzen, de asztalin még elmegy.
-
Malibutomi
nagyúr
Nekem az a nagy banatom hogy a Sata SSD-m semmi base clock emelest nem bir, mar 101MHz-nel is eltunik.
Amig az nem volt bent tudtam emelni ugyhogy ment a boost 4400-4500 kozott -
SirRasor
addikt
Van az a tábor, aki szerint az egymagos teljesítmény (is)fontos(abb).
Amit tapasztalsz, az mindenkinél így van, és sokan használjuk megelégedéssel. A manual all core OC, multi teljesítményben jellemzően elpicsázza az agyon húzott PBO multi eredményeket, hűvösebben.
Ha neked a multicore teljesítmény fontos(abb), akkor használd megelégedéssel
Nem világos, mert ezt úgy írtad, mintha az 1 magos teljesítmény rovására ment volna.
Az 1 magos teljesítmény is javult, mert csak ~4050 MHz-ig ment fel PBO-val mind1 mit csináltam (ez nem X-es, csak sima 3600).
All core-nál meg valamiért 1,37v-ról indult és emiatt 1 perc alatt 4 GHz-ről 3.7 GHz-re estek a magok, pedig nincs thermal throttling.
Szóval ez most win-win különösebb mókolás nélkül.Most nézem mit írt felettem Create. Nyilván itt már alaplap is beleszólhat, hogy mi-hogy mehet, szóval azt a ~150MHz-s különbséget simán annak a számlájára írom.
-
Zicokuka
senior tag
-
Create.
addikt
Nem mindegy hogy. ha le van szabalyozva akkor nem fog.
Ha csak bekapcsolom es minden AUTO akkor alig 4000-ig boostol allcore Cinebenchben.
Bemegyek a PBO beallitasokba, atkapcsolom Advanced-re,
PBO limit - AUTO helyett Motherboard
Scalar - AUTO helyett 3Xes bo 200MHZ-el feljebb boostol.
Ha jol emlekszem AUTO PBO-val 3920-50 korul boostolt, igy beallitva meg 4110-4120 CB 20-ban.
Nem boostol elegge? 4400-ig kell menjen egy szalon 4392-ig megy mert nem pont 100MHz az alapfreki.
Persze terheles fuggo, lightos tehelesen boostolnak ugye feljebb, max terhelesen meg visszabbvesziNekem pbo off-al ugyanannyit boostol mint pbo on-al. 4175 nagyon ritkán 4200. Ez 3600-as cpu.
-
Malibutomi
nagyúr
Nem mindegy hogy. ha le van szabalyozva akkor nem fog.
Ha csak bekapcsolom es minden AUTO akkor alig 4000-ig boostol allcore Cinebenchben.
Bemegyek a PBO beallitasokba, atkapcsolom Advanced-re,
PBO limit - AUTO helyett Motherboard
Scalar - AUTO helyett 3Xes bo 200MHZ-el feljebb boostol.
Ha jol emlekszem AUTO PBO-val 3920-50 korul boostolt, igy beallitva meg 4110-4120 CB 20-ban.
Nem boostol elegge? 4400-ig kell menjen egy szalon 4392-ig megy mert nem pont 100MHz az alapfreki.
Persze terheles fuggo, lightos tehelesen boostolnak ugye feljebb, max terhelesen meg visszabbveszi -
Create.
addikt
Bekem a 3700x-en PBO egyszalon felboostol 4375-4392-re, allcore jatekok alatt meg olyan 4200-4250 az atlag. Mig allcore OC-nal nem tudtam 4316 fole menni
Kerdes hogy akinel nem boostola PBO elegge az beallitotta-e rendesen, vagy csak enabled azt jo az ugy
A pbo-nak pont az lenne a lényege, hogy enabled és kipörgeti magát
ráadásul a tied se boostol eléggé... -
Malibutomi
nagyúr
Bekem a 3700x-en PBO egyszalon felboostol 4375-4392-re, allcore jatekok alatt meg olyan 4200-4250 az atlag. Mig allcore OC-nal nem tudtam 4316 fole menni
Kerdes hogy akinel nem boostola PBO elegge az beallitotta-e rendesen, vagy csak enabled azt jo az ugy
-
Create.
addikt
-
Yany
addikt
-
devast
addikt
-
Create.
addikt
-
Strezi
őstag
-
hackeeeee
Jómunkásember
Ez már fusi azért.

Az a biztos, hogyha az ember kipróbálja, ha nem okés, úgy is látszani fog.
Kifejezetten fix 60HZ-es monitorra gondoltam amúgy. Akkor kellemetlen az eset, amikor durván nincs meg a 60 közeli FPS egy ilyen monitornál (beesik 40 alá pl.), és a bekapcsolt V-Sync ezt tudja fokozni, na attól darabos lesz az élmény csúnyán... mondjuk ez esetben amúgy is, de tapasztalatom szerint ront rajta ha be van kapcsolva.
Nekem RX 480 van freesynces monitorral (56-144HZ), tökéletesen adja a képet V-sync OFF-al, csak a freesync van bekapcsolva (monitor+driver).
4K TV-n sincs bekapcsolva, 40 FPS még "smooth".![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Jóhátna..
Annak idején sokat olvasgattam a témában.Úgy már más.
Korábban nekem is 4K-s TV-n ment a cucc, ott Vsync-On volt, mert ha nem volt vsync, akkor hiába volt FPS cap, olyan tearing volt, hogy csak na.. Hiába volt 60 fps-en a cap..
-
jokeph
nagyúr
Ez amúgy egy ingoványos terep, mert pl. a G-sync mellett is javasolt bekapcsolt (driverben) Vsync-et használni, és mellé FPS cap-et is beállítani. Én most is (korábban is, amikor még a 1080Ti volt így használtam) így használom, hogy miért?
Do your “Optimal G-SYNC Settings” work for “G-SYNC Compatible” FreeSync monitors?
(LAST UPDATED 04/17/2020: 3 new G-SYNC Compatible displays)
Yes, on officially supported “G-SYNC Compatible” FreeSync monitors (see Nvidia’s G-SYNC Monitors list), my recommendation to limit the FPS (a safe -3 minimum) below the max refresh rate, and to use G-SYNC + V-SYNC “On” to eliminate tearing 100% of the time, still applies.
Below is list of links relating to “G-SYNC Compatible” functionality. This FAQ entry will continue to be updated whenever new information becomes available.Szóval, én ezt már soha sem állítom ennyire bátran, hogy ne használj vsync-et.

Ez már fusi azért.

Az a biztos, hogyha az ember kipróbálja, ha nem okés, úgy is látszani fog.
Kifejezetten fix 60HZ-es monitorra gondoltam amúgy. Akkor kellemetlen az eset, amikor durván nincs meg a 60 közeli FPS egy ilyen monitornál (beesik 40 alá pl.), és a bekapcsolt V-Sync ezt tudja fokozni, na attól darabos lesz az élmény csúnyán... mondjuk ez esetben amúgy is, de tapasztalatom szerint ront rajta ha be van kapcsolva.
Nekem RX 480 van freesynces monitorral (56-144HZ), tökéletesen adja a képet V-sync OFF-al, csak a freesync van bekapcsolva (monitor+driver).
4K TV-n sincs bekapcsolva, 40 FPS még "smooth".![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
hackeeeee
Jómunkásember
Ez amúgy egy ingoványos terep, mert pl. a G-sync mellett is javasolt bekapcsolt (driverben) Vsync-et használni, és mellé FPS cap-et is beállítani. Én most is (korábban is, amikor még a 1080Ti volt így használtam) így használom, hogy miért?
Do your “Optimal G-SYNC Settings” work for “G-SYNC Compatible” FreeSync monitors?
(LAST UPDATED 04/17/2020: 3 new G-SYNC Compatible displays)
Yes, on officially supported “G-SYNC Compatible” FreeSync monitors (see Nvidia’s G-SYNC Monitors list), my recommendation to limit the FPS (a safe -3 minimum) below the max refresh rate, and to use G-SYNC + V-SYNC “On” to eliminate tearing 100% of the time, still applies.
Below is list of links relating to “G-SYNC Compatible” functionality. This FAQ entry will continue to be updated whenever new information becomes available.Szóval, én ezt már soha sem állítom ennyire bátran, hogy ne használj vsync-et.

-
devast
addikt
Van az a tábor, aki szerint az egymagos teljesítmény (is)fontos(abb).
Amit tapasztalsz, az mindenkinél így van, és sokan használjuk megelégedéssel. A manual all core OC, multi teljesítményben jellemzően elpicsázza az agyon húzott PBO multi eredményeket, hűvösebben.
Ha neked a multicore teljesítmény fontos(abb), akkor használd megelégedéssel
Az all core OC jópár embernél elpicsázza a pbo-t egyszálas teljesítményben is, akárhogyan is állítod be.
-
hackeeeee
Jómunkásember
De miért én?

Lyaly, sry.

-
wwenigma
Jómunkásember
-
jokeph
nagyúr
Most nálam is, csak a ventilátorok vannak felprofilozva és a ramok XMP-ből betöltve (Asusnál D.O.C.P.)
így is szuperül megyen.
A 3600X-et szerintem max. kíváncsiságból cserélném nagyobbra, jelenleg mindenre is elég. Inkább egy 5700(XT) kaliberű VGA-ra volna érdemes fejlesztenem, RX 480-ról azért az már jó előrelépés, azzal azért már érdemben tudnám a 4K@60-et is pesztrálni.
Ha hazaérek, azért kíváncsiságból visszatöltöm neki a 4 GHZ-es all-core profilt, 1,1 Volt Vcore beállítva nem volt minden esetben atomstabil, picivel több kellhet.
-
Locutus
veterán
Előbb utóbb mindenki ide lyukad ki

-
Create.
addikt
De csak azért, mert még mindig van egy zsák program ami ezt igényli jobban.
Ha nem így lenne, egy FX8320 is elég lenne majd mindenre, nem beszélve egy Xeon X5675-ről vagy E5-1650v2/1680v2-ről.
(#20033) Yany: na végre, magyarul.

Méréseim szerint a CH6 Extreme (X370) lapom nem csal.
full padlón (CB20-al mérve) 95-97% durván. Amúgy PBO+XFR+EDC1-es beállítással meg egy rakat finomhangolással is ugyanezt kaptam CB 20 alatt.
5 fokkal hűvősebb CPU hőmérséklettel (Vcore offset 0,0375 Volt).(#20034) Strezi : nyilván. egy magon mérve a C2D E8500-al van kb egyszinten az FX 8320.
4,1-en még annyira nem húz ám el a 3000-es sorozat egymagon, 20% sincsen az E5-1650/1680v2-höz képest. 3600X-nél (és a nagyobbaknál) ha ki tud turbózni 4,4-re, na az már valami.Az én korai példányom is tudja all-core a 4,35 GHZ-et, de nem használom így mert 1,4 Volt Vcore-t kell hozzá már adnom... SMT-nélkül megy a 4,4, GHZ is all-core.
Egy időben nézegettem éns is, meg húztam a procit stb. Most meg már full auton van minden. Egyedül a ramot húztam 3600 cl16-ra. Teljesen kiszolgálja az alap ryzen 3600 az én igényemet az 5700 xt nitro+ -al. Már a hőfokok se érdekelnek, menjen olyan halkan ami nekem megfelelő és kész.
-
Strezi
őstag
De csak azért, mert még mindig van egy zsák program ami ezt igényli jobban.
Ha nem így lenne, egy FX8320 is elég lenne majd mindenre, nem beszélve egy Xeon X5675-ről vagy E5-1650v2/1680v2-ről.
(#20033) Yany: na végre, magyarul.

Méréseim szerint a CH6 Extreme (X370) lapom nem csal.
full padlón (CB20-al mérve) 95-97% durván. Amúgy PBO+XFR+EDC1-es beállítással meg egy rakat finomhangolással is ugyanezt kaptam CB 20 alatt.
5 fokkal hűvősebb CPU hőmérséklettel (Vcore offset 0,0375 Volt).(#20034) Strezi : nyilván. egy magon mérve a C2D E8500-al van kb egyszinten az FX 8320.
4,1-en még annyira nem húz ám el a 3000-es sorozat egymagon, 20% sincsen az E5-1650/1680v2-höz képest. 3600X-nél (és a nagyobbaknál) ha ki tud turbózni 4,4-re, na az már valami.Az én korai példányom is tudja all-core a 4,35 GHZ-et, de nem használom így mert 1,4 Volt Vcore-t kell hozzá már adnom... SMT-nélkül megy a 4,4, GHZ is all-core.
Ugyan már, ne essünk túlzásokba
Ezeknek az egyszálas teljesítménye sehol sincs a 3000-es sorozat 4.1GHz-hez képest. Viszont ehhez képest a PBO reálisan 10%-al tud többet egymagon... És messze nem 4.1 allcore OC a legtöbb mostani proci vége. -
Yany
addikt
-
jokeph
nagyúr
Van az a tábor, aki szerint az egymagos teljesítmény (is)fontos(abb).
Amit tapasztalsz, az mindenkinél így van, és sokan használjuk megelégedéssel. A manual all core OC, multi teljesítményben jellemzően elpicsázza az agyon húzott PBO multi eredményeket, hűvösebben.
Ha neked a multicore teljesítmény fontos(abb), akkor használd megelégedéssel
De csak azért, mert még mindig van egy zsák program ami ezt igényli jobban.
Ha nem így lenne, egy FX8320 is elég lenne majd mindenre, nem beszélve egy Xeon X5675-ről vagy E5-1650v2/1680v2-ről.
(#20033) Yany: na végre, magyarul.

Méréseim szerint a CH6 Extreme (X370) lapom nem csal.
full padlón (CB20-al mérve) 95-97% durván. Amúgy PBO+XFR+EDC1-es beállítással meg egy rakat finomhangolással is ugyanezt kaptam CB 20 alatt.
5 fokkal hűvősebb CPU hőmérséklettel (Vcore offset 0,0375 Volt).(#20034) Strezi : nyilván. egy magon mérve a C2D E8500-al van kb egyszinten az FX 8320.
4,1-en még annyira nem húz ám el a 3000-es sorozat egymagon, 20% sincsen az E5-1650/1680v2-höz képest. 3600X-nél (és a nagyobbaknál) ha ki tud turbózni 4,4-re, na az már valami.Az én korai példányom is tudja all-core a 4,35 GHZ-et, de nem használom így mert 1,4 Volt Vcore-t kell hozzá már adnom... SMT-nélkül megy a 4,4, GHZ is all-core.
-
Strezi
őstag
Van az a tábor, aki szerint az egymagos teljesítmény (is)fontos(abb).
Amit tapasztalsz, az mindenkinél így van, és sokan használjuk megelégedéssel. A manual all core OC, multi teljesítményben jellemzően elpicsázza az agyon húzott PBO multi eredményeket, hűvösebben.
Ha neked a multicore teljesítmény fontos(abb), akkor használd megelégedéssel
-
SirRasor
addikt
-
Albigator
őstag
3600X EDC1 trükkel normális hűtéssel megtámogatva meddig boostol, illetve milyen tartományok között játékok alatt?
Szóval 3600X.
Gamek alatt milyen tartományok között tartja az órajelet?-Full alapon (XFR + PBO auto):
4.200-4.325 GHz-EDC1 (10X, +200 MHz, 95 fok temp limit):
4.300-4.450 GHzHogy megéri-e az a +100 MHz környéke?
Szerintem nem, amúgy is adja a kakaót neki rendesen így meg pláne:
A hűtés nem kiváló, de elég jó szerintem, az átlagosnál azért biztos jobb. (Mugen 5 Rev. B + Szellős ház: Fractal Design Meshify S2 elöl 3db 140-es ventivel)
Szóval én inkább az alapbeállításnál maradtam.
-
Alpi.
addikt
-
Alpi.
addikt
Igen, x570-est említettek, de nem tiszta, hogy, mint legrosszabb esetek vagy úgy unblokk.
Az Edc -s dolog biztos, hogy valami alap működést gátol vagy felülír, de vannak érdekes részletei is, pl. hogy lehet, hogy a boost override, amit egyik legelső zen2 agesa-val megszüntettek, elkezd működni. Fene tudja, hogy is működik. -
Alpi.
addikt
-
wwenigma
Jómunkásember
Lehet vót'mán', de van B450-ből újabb chipset driver (2020.06.03)
Más: youtuben találtam egy videót, hogy lehet picit jobb teljesítményt kihozni Ryzen 3600-ból úgy, hogy még picit hidegebb is marad. WTF? Kipróbáltam, és tényleg

Ryzen master: Profil 1\ manual OC:
CCD0-t összelockolni, majd 4100 MHz-re mehet is fel
Peak core voltage: 1,25 (itt nálam valamikor 1,37-re is felment előtte)Stabil? Stabil. Hidegebb? ~5 fokkal. Gyorsabb? Cinebench 3448-ról 3692-re ment fel.
Single core?
-
jokeph
nagyúr
-
Omli85
őstag
Üdv!
Valakinek van 5lete rá,hogy hónapok után miért nem tudott bekapcsolni,ha igen boothiba(no kép)?
Aztán másik táppal igen.Illetve alacsonyabb órajelen ez a lap is.(cmos alapban is elvileg le kellett volna rakja alap órajelre).
Végül hol jó hol nem,mert néha olyan dög lassú a rendszer,hogy alig akar kikapcsolni,start menűt nyitni stb.
Ezt így nem is tudom előjön-e garanciális ügyintézésben?
Amúgy 1 napig mentem másik alappal azzal semmi gond nem volt.Részletesen írd le nekik a hibákat és mehet gariba ha másik lappal nincs probléma és default beállításokkal is csinálja akkor nincs miről beszélni. Nekem hasonló kálvária volt a C6H-val leírtam mindent részletesen aztán bő egy hónap után szóltak, hogy asus szerint is a lap a problémás pénzt kérek vagy levásárlom
. -
GAbre
veterán
Üdv!
Valakinek van 5lete rá,hogy hónapok után miért nem tudott bekapcsolni,ha igen boothiba(no kép)?
Aztán másik táppal igen.Illetve alacsonyabb órajelen ez a lap is.(cmos alapban is elvileg le kellett volna rakja alap órajelre).
Végül hol jó hol nem,mert néha olyan dög lassú a rendszer,hogy alig akar kikapcsolni,start menűt nyitni stb.
Ezt így nem is tudom előjön-e garanciális ügyintézésben?
Amúgy 1 napig mentem másik alappal azzal semmi gond nem volt. -
M.T.
senior tag
Nem tudom már volt -e de mindenesetre érdekes cikk
-
Kupszi
aktív tag
3600X EDC1 trükkel normális hűtéssel megtámogatva meddig boostol, illetve milyen tartományok között játékok alatt?
Ezt a játék fogja neked megmondani, meg az hogy milyen példányod van. Lesz olyan gamma ami simán 4.4Ghzig fogja tolni, de lehet lesz olyan ami csak 4.2. Aztán jön a második legnagyobb tényező a hűtés, ha jó fajta vized van akkor esélyes lesz a 4.4 ha nem akkor 4.3 vagy rosszabb...
-
DanielXXXV
nagyúr
3600X EDC1 trükkel normális hűtéssel megtámogatva meddig boostol, illetve milyen tartományok között játékok alatt?
-
_DiEGO_
őstag
Akinek B350 -es vas van a gépben, jött friss Chipset drivers : 2.04.28.626 6/3/2020
[AMD Chipset Drivers] Win 7 és Win 10 -re is. -
Alpi.
addikt
Jaja. Nálam pár percre megnyitva hagyott hwinfo ilyen 70 - 160 % közt mutatott. Csak auto setup, full load alatti értéket lehet alapul venni. Egyelőre ezt tudja. Minden esetre nagyon kíváncsi vagyok, fog-e bárki is komolyan torzított értéket kapni.
Ha jól rémlik, azt írta The Stilt, hogy akár 1.5x annyi is lehet a fogyi, mint a "bevallott", akkor az valahol 66% köré kéne beessen. Az eddigi 5-10% -os eltérések annyira nem eget rengetőek. Sőt, többünknek 95% +, ami egészen korrekt érték. -
mozso
senior tag
Csak a Cinebench R20 multi teszt futása alatt (CPU load 100%) látott adatok relevánsak. A többit, ahogy értelmeztem még a készítők is csak részben értik.
-
jokeph
nagyúr
Ha a teszt futása ALATT 100% alatt van a power deviation, akkor az alaplapod hazudik a processzornak, ami cserebe azt hiszi meg van tartalek es amig a homerseklet es FIT tabla engedi feltolja a kakaot.
Ugy ertelmezik a kintiek, hogy 95%-100% kozott ez okes, de pl a 82% mar azt jelenti, hogy az alaplap csal a jobb benchmarkok erdekeben.
Azaz akkor is overclockol az alaplap, amikor azt hiszi a felhasznalo, hogy minden alapra van allitva es nincs overclock.
Akkor eszerint a 20003-as HSZ-emben lévő mérés alapján a CB20-as MAX 97,3% az közel tökéletes ?
Játék közben lett 99,7 % is.
Konfig az aláírásomban.
-
mozso
senior tag
Ha a teszt futása ALATT 100% alatt van a power deviation, akkor az alaplapod hazudik a processzornak, ami cserebe azt hiszi meg van tartalek es amig a homerseklet es FIT tabla engedi feltolja a kakaot.
Ugy ertelmezik a kintiek, hogy 95%-100% kozott ez okes, de pl a 82% mar azt jelenti, hogy az alaplap csal a jobb benchmarkok erdekeben.
Azaz akkor is overclockol az alaplap, amikor azt hiszi a felhasznalo, hogy minden alapra van allitva es nincs overclock.
-
mozso
senior tag
Ez érdekes, de C6H is ezt hozta csak picibe. Pbo-val pontosabb eszerint, mintha full auton lenne. Ez még mindig nem olyan nagy mellé-mérés, mint amit a cikkben meglegyezgetnek. Kíváncsi vagyok, lesz-e komolyabb érték itt a csoportban. Gyanús, hogy a felsőbb régiós, x570 lapok közt bújnak a komolyabban füllentők. Ha bújnak.
Kezd kiderülni az igazság :-)
Ez az Asus alaplap az összes bios verzióval 3 féle viselkedést tud, azonos bios beállításoknal. Nem állítok semmit csak újraindítom a gépet.
1-es profil: Cinebench R20 allcore max 4050-4075MHz
2-es profil: Cinebench R20 allcore max 4100-4125MHz
3-as profil: Cinebench R20 allcore max 4150-4175MHzA három profil között random váltogat.
-
fudi2002
nagyúr
-
jokeph
nagyúr
Ez gyakorlatilag minden fps játéknál ilyen, szóval lehet gyengeség, de mindegyikben az akkor.
Eleve fps játékoknál a Vsync bekapcsolásával érezhetően akadozósabb az egész. Ez lehet mert a vsync van szarul megírva, vagy inkább a már fentebb említett dolog miatt. Csak érdekes lenne, hogy sehol sem tudják megírni a vsyncet. Nevezheted placébónak, de ez ilyen. -
Ribi
nagyúr
Nem tartom elkepzelhetetlennek hogy a kimeneti kepkocka szamatol függ az input lag lehat a jatekmotor valamifelekeppen ahhoz köti a beviteli eszkozokrol szarmazo informaciok feldolgozasat , viszont az esetleges lehet es ha a jatekmotornak ilyen tulajdonsaga van az inkabb gyengeség...
Ez gyakorlatilag minden fps játéknál ilyen, szóval lehet gyengeség, de mindegyikben az akkor.
Eleve fps játékoknál a Vsync bekapcsolásával érezhetően akadozósabb az egész. Ez lehet mert a vsync van szarul megírva, vagy inkább a már fentebb említett dolog miatt. Csak érdekes lenne, hogy sehol sem tudják megírni a vsyncet. Nevezheted placébónak, de ez ilyen. -
Alpi.
addikt
Ez érdekes, de C6H is ezt hozta csak picibe. Pbo-val pontosabb eszerint, mintha full auton lenne. Ez még mindig nem olyan nagy mellé-mérés, mint amit a cikkben meglegyezgetnek. Kíváncsi vagyok, lesz-e komolyabb érték itt a csoportban. Gyanús, hogy a felsőbb régiós, x570 lapok közt bújnak a komolyabban füllentők. Ha bújnak.
-
mozso
senior tag
Asus Crosshair VIII Hero, PBO off, Core Performance enhancher off, EDC-s trükk nincs bekapcsolva.
Cinebench R20 multi thread teszt futása alatt Power deviation 86.5-88% között mozog.
-
mozso
senior tag
-
jokeph
nagyúr
applikáltam a Béta-t.
Eredmény, első körben a beállított Tiéd féle EDC1-es setup:
Következőben minden default, csak a ramok futnak XMP-n és az IF hozzá szinkronban 1800-on:

mindkét esetben RyZen balanced energiaséma volt használatban.
A CPU hűtő pedig Wraith Prism (még mindig, nagyon tetszik ez a hűtő, tudom csak egy erős közepes, de akkor is).Kiegészítés:
Most hogy így a böngészőben írogatok, nézem a CPU Power Reporting Deviation mezőt, és közbe a max felugrott 99,8%-ra.Akkor most mindezekből mi is a konklúzió ?
-
_DiEGO_
őstag
-
SirRasor
addikt
Lehet vót'mán', de van B450-ből újabb chipset driver (2020.06.03)
Más: youtuben találtam egy videót, hogy lehet picit jobb teljesítményt kihozni Ryzen 3600-ból úgy, hogy még picit hidegebb is marad. WTF? Kipróbáltam, és tényleg

Ryzen master: Profil 1\ manual OC:
CCD0-t összelockolni, majd 4100 MHz-re mehet is fel
Peak core voltage: 1,25 (itt nálam valamikor 1,37-re is felment előtte)Stabil? Stabil. Hidegebb? ~5 fokkal. Gyorsabb? Cinebench 3448-ról 3692-re ment fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
20100 - 20001
39772 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 21901 21900 - 21801 21800 - 21701 21700 - 21601 21600 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Processzor tesztek:
[Ryzen 3 TomsHardware]
Zen2 Ph-teszt
3600 Best Value
3900X Vs 9900K
X570 Overview 35+:
Motherboards Analyzed
Ryzen PBO Explanation:
PBO Exp.
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- PlayStation 5
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Megkezdte a Zen 7 tömeggyártására való felkészülést az AMD
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen széket vegyek?
- További aktív témák...
- ASUS ROG Strix SCAR 16 / Ultra 9 275HX / RTX5090 / 32GB / 2TB NVMe! BeszámítOK
- Xiaomi Mi Note 10 Lite 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 2GB DDR3 notebook RAM
- NAGYKER ÁR!Sosemhasznált! HP OmniBook 5 Flip i5-1334U 8GB 512GB 14" FHD+ áthajtós-érintős Gar.: 1 év
- HIBÁTLAN iPhone 14 Plus 128GB Purple -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5640
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



ráadásul a tied se boostol eléggé...
Ezeknek az egyszálas teljesítménye sehol sincs a 3000-es sorozat 4.1GHz-hez képest. Viszont ehhez képest a PBO reálisan 10%-al tud többet egymagon... És messze nem 4.1 allcore OC a legtöbb mostani proci vége.


