- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Akciófigyelő: Dömpingáron adja az Earfun a zajszűrős fejhallgatóját
- Elirigyelte a Vivo az Oppo 10x-es zoomkameráját
- Az S25-ön is kipróbálható a One UI 9
- Honor 600 – kezes, kitartó, költséges
- Bemutatkozott az Oppo kamerás csúcsmodellje
- Hogy bírja a Xiaomi 17T Pro az egész napos városnézést?
- Mobil flották
- iPhone topik
- Okosóra és okoskiegészítő topik
-
32100 - 32001
39770 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 33901 33900 - 33801 33800 - 33701 33700 - 33601 33600 - 33501 33500 - 33401 33400 - 33301 33300 - 33201 33200 - 33101 33100 - 33001 33000 - 32901 32900 - 32801 32800 - 32701 32700 - 32601 32600 - 32501 32500 - 32401 32400 - 32301 32300 - 32201 32200 - 32101 32100 - 32001 32000 - 31901 31900 - 31801 31800 - 31701 31700 - 31601 31600 - 31501 31500 - 31401 31400 - 31301 31300 - 31201 31200 - 31101 31100 - 31001 31000 - 30901 30900 - 30801 30800 - 30701 30700 - 30601 30600 - 30501 30500 - 30401 30400 - 30301 30300 - 30201 30200 - 30101 30100 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 03:16 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Create.
addikt
sziasztok,
segítséget kérnék, előre is köszönöm, valakinek van türelme hozzá

azért itt szummázom, mert én a procira gyanakszom, többnyire azért, mert rengeteg hasonlót olvastam külföldi oldalakon a 3600-nál.
az építés (augusztus) óta random újraindulási gondokkal szenvedek ugye, pár hete nagy erőkkel próbálom megoldani, mert sűrűsödtek picit. itt is kaptam segítséget már, de nem jutottam megoldásig. az elkeseredett kérdésem lenne, hogy az alábbiak alapján merre indulnátok tovább?
Ryzen 3600 (jelenleg fix 1,25V 3.6Ghz)
Crucial Sport LT 2x8GB 3200 CL16 (XMP)
1070Ti (kb 100mV alulfesz, terhelve stabil, alulfesz előtt is ugyanúgy újraindult)
Corsair SF600 Platinumtünetek:
#1 random újraindulás, ráadásul egyre több. főleg asztalon vagy Chrome alatt jelentkezik. játék alatt összesen kétszer fordult elő fél év alatt, idle már 30+ esetben. az esetekben, ha belegondolok, közös lehet, hogy majdnem mindig akkor történik, amikor felállok az asztaltól. static discharge-ra is gondolok már kínomban, télen a szárazabb levegő miatt lehet több reboot? (szerk.: most jut eszembe, a régi Intel konfigommal a fémházas billentyűzetem produkált újraindulást időről-időre, hasonló időzítéssel)
#2 képernyő elsötétül, zenelejátszó / Spotify megy tovább a háttérben, de nem reagál a gép semmire, csak reset oldja meg. perifériák kapnak tápot.
#3 nV driver néha érdekes, az előző hiba után van, hogy nincs Control Panelja, újra kell indítsam másodszoramiken túlvagyok:
- HyperX Fury 2x8GB 3600 CL16 csere Ballistix Sport LT 2x8GB 3200 CL16-ra. mindkettővel csinálta. a Ballistix-et néztem tuninggal (3600 CL16) ez AIDA elvérzett. 3200 alap XMP-n a tesztek jók, de a random reboot fennáll. illetve alap értéken is produkálta a hibát. memteszt volt minden esetben, hiba nélkül fut éjszakákat.
- SF600 helyett kipróbáltam egy Hexa 400 Plus táppal, napközben ugyanúgy hozott hibát, kis terhelésnél. játék alatt nem volt gond.
- chipset feszt 1.0V-ról indítottam, jelenleg gyári értéken megy, azt hiszem 1.035V
- CPU-t 4.1Ghz-en járattam augusztus óta fix fesszel. a HyperX ramokkal talán kicsit kevesebb volt a reboot, fesz 1.15V volt hónapokig, pár reboot esettel összesen
- CPU-t fix 4.0Ghz-re raktam, 1.15V mellett. ugyanúgy volt reboot.
- ma fix 3.6Ghz-et próbálok, 1.25V mellett. holnapra várom, hogy jön a hiba (alapon is produkált már hibát, BIOS frissítés után egy-két hete)
- volt nV driver frissítés kétszer
- ma AMD chipset drivert frissítettemegyelőre semmi eredmény. random reboot, majdnem mindig alapon, Chrome közben. gyakorlatilag mindig, amikor felállok nagy lendülettel az asztaltól. ez a tény nagyon gyanús nekem, de nem találtam kontakt hibát:
- táp csatikat megmozgattam, jónak tűnt
- a gép földelését megnéztem, jónak tűnik, alaplap, táp és burkolat megkapja
- PC főkapcsoló gomb és a csatlakozók érintkeznekmemtest hibátlanul fut. AIDA stabilitásteszt és Cinebench R20 hibátlanul fut és skálázodik (csak az XMP fölé húzott Ballistix-nél dobott el AIDA). Witcher 3, Borderlands rendben. Prime 95 is ment 3-5-9 órákat, több CPU fesz és órajel mellett, hibátlan. elvileg kizártam a cserékkel a tápot és a RAM-ot (de persze sosem lehet tudni).
ötletem nincs... mivel mennétek tovább? szerezzek egy másik CPU-t és ha azzal is produkálja akkor lapcsere?
Nekem volt olyan, hogy mozgástól kicsit elmozdult a ram a slotban, ilyenkor xmp-vel még ment, oc-val meg be se bootolt, pedig azon járattam előtte is. Én ilyenkor a ramokat a proci felé szoktam kicsit megtolni. De szerintem nálad nem ez lesz a gond. Viszont az elég gyanús, ha mindig valami mozgásra jön elő a hiba, én megpróbálnám máshova rakni a gépet, mindenképpen stabil helyre, ahol rezgés se lehet véletlen se. Ja és állíts mindent alapra, csak a ram menjen xmp-vel, tuningolva ne tesztelj soha, a vga-t is rakd alapra, ha win reinsall nem volt még, akkor azt is kipróbálnám. Winlog mit ír egyébként ilyenkor?
-
Bossp
addikt
sziasztok,
segítséget kérnék, előre is köszönöm, valakinek van türelme hozzá

azért itt szummázom, mert én a procira gyanakszom, többnyire azért, mert rengeteg hasonlót olvastam külföldi oldalakon a 3600-nál.
az építés (augusztus) óta random újraindulási gondokkal szenvedek ugye, pár hete nagy erőkkel próbálom megoldani, mert sűrűsödtek picit. itt is kaptam segítséget már, de nem jutottam megoldásig. az elkeseredett kérdésem lenne, hogy az alábbiak alapján merre indulnátok tovább?
Ryzen 3600 (jelenleg fix 1,25V 3.6Ghz)
Crucial Sport LT 2x8GB 3200 CL16 (XMP)
1070Ti (kb 100mV alulfesz, terhelve stabil, alulfesz előtt is ugyanúgy újraindult)
Corsair SF600 Platinumtünetek:
#1 random újraindulás, ráadásul egyre több. főleg asztalon vagy Chrome alatt jelentkezik. játék alatt összesen kétszer fordult elő fél év alatt, idle már 30+ esetben. az esetekben, ha belegondolok, közös lehet, hogy majdnem mindig akkor történik, amikor felállok az asztaltól. static discharge-ra is gondolok már kínomban, télen a szárazabb levegő miatt lehet több reboot? (szerk.: most jut eszembe, a régi Intel konfigommal a fémházas billentyűzetem produkált újraindulást időről-időre, hasonló időzítéssel)
#2 képernyő elsötétül, zenelejátszó / Spotify megy tovább a háttérben, de nem reagál a gép semmire, csak reset oldja meg. perifériák kapnak tápot.
#3 nV driver néha érdekes, az előző hiba után van, hogy nincs Control Panelja, újra kell indítsam másodszoramiken túlvagyok:
- HyperX Fury 2x8GB 3600 CL16 csere Ballistix Sport LT 2x8GB 3200 CL16-ra. mindkettővel csinálta. a Ballistix-et néztem tuninggal (3600 CL16) ez AIDA elvérzett. 3200 alap XMP-n a tesztek jók, de a random reboot fennáll. illetve alap értéken is produkálta a hibát. memteszt volt minden esetben, hiba nélkül fut éjszakákat.
- SF600 helyett kipróbáltam egy Hexa 400 Plus táppal, napközben ugyanúgy hozott hibát, kis terhelésnél. játék alatt nem volt gond.
- chipset feszt 1.0V-ról indítottam, jelenleg gyári értéken megy, azt hiszem 1.035V
- CPU-t 4.1Ghz-en járattam augusztus óta fix fesszel. a HyperX ramokkal talán kicsit kevesebb volt a reboot, fesz 1.15V volt hónapokig, pár reboot esettel összesen
- CPU-t fix 4.0Ghz-re raktam, 1.15V mellett. ugyanúgy volt reboot.
- ma fix 3.6Ghz-et próbálok, 1.25V mellett. holnapra várom, hogy jön a hiba (alapon is produkált már hibát, BIOS frissítés után egy-két hete)
- volt nV driver frissítés kétszer
- ma AMD chipset drivert frissítettemegyelőre semmi eredmény. random reboot, majdnem mindig alapon, Chrome közben. gyakorlatilag mindig, amikor felállok nagy lendülettel az asztaltól. ez a tény nagyon gyanús nekem, de nem találtam kontakt hibát:
- táp csatikat megmozgattam, jónak tűnt
- a gép földelését megnéztem, jónak tűnik, alaplap, táp és burkolat megkapja
- PC főkapcsoló gomb és a csatlakozók érintkeznekmemtest hibátlanul fut. AIDA stabilitásteszt és Cinebench R20 hibátlanul fut és skálázodik (csak az XMP fölé húzott Ballistix-nél dobott el AIDA). Witcher 3, Borderlands rendben. Prime 95 is ment 3-5-9 órákat, több CPU fesz és órajel mellett, hibátlan. elvileg kizártam a cserékkel a tápot és a RAM-ot (de persze sosem lehet tudni).
ötletem nincs... mivel mennétek tovább? szerezzek egy másik CPU-t és ha azzal is produkálja akkor lapcsere?
Én lapra gyanakodnék. Nincs a kozelben lap vagy proci amivel tudnal tesztelni?
-
hoffman_
nagyúr
sziasztok,
segítséget kérnék, előre is köszönöm, valakinek van türelme hozzá

azért itt szummázom, mert én a procira gyanakszom, többnyire azért, mert rengeteg hasonlót olvastam külföldi oldalakon a 3600-nál.
az építés (augusztus) óta random újraindulási gondokkal szenvedek ugye, pár hete nagy erőkkel próbálom megoldani, mert sűrűsödtek picit. itt is kaptam segítséget már, de nem jutottam megoldásig. az elkeseredett kérdésem lenne, hogy az alábbiak alapján merre indulnátok tovább?
Ryzen 3600 (jelenleg fix 1,25V 3.6Ghz)
Crucial Sport LT 2x8GB 3200 CL16 (XMP)
1070Ti (kb 100mV alulfesz, terhelve stabil, alulfesz előtt is ugyanúgy újraindult)
Corsair SF600 Platinumtünetek:
#1 random újraindulás, ráadásul egyre több. főleg asztalon vagy Chrome alatt jelentkezik. játék alatt összesen kétszer fordult elő fél év alatt, idle már 30+ esetben. az esetekben, ha belegondolok, közös lehet, hogy majdnem mindig akkor történik, amikor felállok az asztaltól. static discharge-ra is gondolok már kínomban, télen a szárazabb levegő miatt lehet több reboot? (szerk.: most jut eszembe, a régi Intel konfigommal a fémházas billentyűzetem produkált újraindulást időről-időre, hasonló időzítéssel)
#2 képernyő elsötétül, zenelejátszó / Spotify megy tovább a háttérben, de nem reagál a gép semmire, csak reset oldja meg. perifériák kapnak tápot.
#3 nV driver néha érdekes, az előző hiba után van, hogy nincs Control Panelja, újra kell indítsam másodszoramiken túlvagyok:
- HyperX Fury 2x8GB 3600 CL16 csere Ballistix Sport LT 2x8GB 3200 CL16-ra. mindkettővel csinálta. a Ballistix-et néztem tuninggal (3600 CL16) ez AIDA elvérzett. 3200 alap XMP-n a tesztek jók, de a random reboot fennáll. illetve alap értéken is produkálta a hibát. memteszt volt minden esetben, hiba nélkül fut éjszakákat.
- SF600 helyett kipróbáltam egy Hexa 400 Plus táppal, napközben ugyanúgy hozott hibát, kis terhelésnél. játék alatt nem volt gond.
- chipset feszt 1.0V-ról indítottam, jelenleg gyári értéken megy, azt hiszem 1.035V
- CPU-t 4.1Ghz-en járattam augusztus óta fix fesszel. a HyperX ramokkal talán kicsit kevesebb volt a reboot, fesz 1.15V volt hónapokig, pár reboot esettel összesen
- CPU-t fix 4.0Ghz-re raktam, 1.15V mellett. ugyanúgy volt reboot.
- ma fix 3.6Ghz-et próbálok, 1.25V mellett. holnapra várom, hogy jön a hiba (alapon is produkált már hibát, BIOS frissítés után egy-két hete)
- volt nV driver frissítés kétszer
- ma AMD chipset drivert frissítettemegyelőre semmi eredmény. random reboot, majdnem mindig alapon, Chrome közben. gyakorlatilag mindig, amikor felállok nagy lendülettel az asztaltól. ez a tény nagyon gyanús nekem, de nem találtam kontakt hibát:
- táp csatikat megmozgattam, jónak tűnt
- a gép földelését megnéztem, jónak tűnik, alaplap, táp és burkolat megkapja
- PC főkapcsoló gomb és a csatlakozók érintkeznekmemtest hibátlanul fut. AIDA stabilitásteszt és Cinebench R20 hibátlanul fut és skálázodik (csak az XMP fölé húzott Ballistix-nél dobott el AIDA). Witcher 3, Borderlands rendben. Prime 95 is ment 3-5-9 órákat, több CPU fesz és órajel mellett, hibátlan. elvileg kizártam a cserékkel a tápot és a RAM-ot (de persze sosem lehet tudni).
ötletem nincs... mivel mennétek tovább? szerezzek egy másik CPU-t és ha azzal is produkálja akkor lapcsere?
-
Bossp
addikt
Én egy 5 évvel ezelőtti max 80Hz IPS-en is igencsak észrevettem, 60 vagy 90 FPS-el fut a játék.
Szvsz ezek a 100 körüli átlagok nagyon gyengécskék, tapasztalatom szerint ilyenkor könnyen előjöhetnek terhelőbb jelenetek, ahol szépen lezuhan akár 60 környékére is.#32093 PuMbA : Tény, hogy újabban több játék elment a képregény sebességbe (pl RT) max grafikán, de ettől függetlenül szerintem nem mindenkinek a max grafika + képregény FPS a cél. Valamint a minimumok sem mindegy, sokkal szebben fut egy játék GPU limittel, mint amikor a CPU kezd elfogyni.
Valamint szerintem az is elgondolkodtató, hogy aki nem sajnál mondjuk 300 000 forintot kiadni egy RTX3070-ért, annak tényleg egy 3600 és 3700X/5600X közötti 30 - 50 000-et érdemes elspórolnia az ár/érték arány nevében? Nem vagyok erről meggyőződve.
6800xt a célom. Monitoron wqhd ban fogok jatszani multy cimekkel tv-n 4k ban. 4k ban semmi difit nem lattam. Wqhd-n nagyon minimalisat!
-
HSM
félisten
Én egy 5 évvel ezelőtti max 80Hz IPS-en is igencsak észrevettem, 60 vagy 90 FPS-el fut a játék.
Szvsz ezek a 100 körüli átlagok nagyon gyengécskék, tapasztalatom szerint ilyenkor könnyen előjöhetnek terhelőbb jelenetek, ahol szépen lezuhan akár 60 környékére is.#32093 PuMbA : Tény, hogy újabban több játék elment a képregény sebességbe (pl RT) max grafikán, de ettől függetlenül szerintem nem mindenkinek a max grafika + képregény FPS a cél. Valamint a minimumok sem mindegy, sokkal szebben fut egy játék GPU limittel, mint amikor a CPU kezd elfogyni.
Valamint szerintem az is elgondolkodtató, hogy aki nem sajnál mondjuk 300 000 forintot kiadni egy RTX3070-ért, annak tényleg egy 3600 és 3700X/5600X közötti 30 - 50 000-et érdemes elspórolnia az ár/érték arány nevében? Nem vagyok erről meggyőződve.
-
Chaser
legenda
Igen, én is úgy látom több tesztoldalt átolvasva, hogy egy alap Ryzen 5 3600 totál elég egy RTX 3080 alá is egy alap 3200MHz-es CL16-os memória kittel.
Ha meg RTX 3090-es, vagy gyorsabb VGA-t kell etetni, oda kellhet egy kis tuning is a procira, mondjuk egy allcore 4.4GHz már elég is, és esetleg a szinkron IF miatt 3600MHz-es memória.
Nyilván NEM 1080p-ről beszélek, elvégre ki játszik FullHD-ban 3090-es kártyával....? Szerintem senki.
1440p vagy 4K az ilyen kártyák területe, és ott elég alájuk a Ryzen 5 3600-as 4.4GHz-en, amit ha kicserélsz egy, a PH által favorizált 5800X-es Ryzenre, akkor sem fogsz látni-érzeni semmit...Kíváncsi vagyok ki vállalná be azt, hogy két tökegyforma ultrabrutál konfig, és csak a proci a difi, azaz Ryzen 5 3600 vs. Ryzen 7 5800X, mindkettő persze szénné húzva és előtelepített, nagyjából 2019-es és 2020-as 10db TOP játék, amikkel játszani kell, de nem érhetsz a géphez csak a játékban, azaz CSAK JÁTSZANI LEHET, és semmi benchmárkot vagy monitorozót nem indíthatsz el...
Felbontás : 4K
Grafikais settings minden játéknál : Ultra
Egyszerre csak az egyik konfigot használhatod
És 10 óra játék mehet összesen
És komoly tétje lenne annak, hogy TUTIRA mond meg érzésre, hogy melyik a 3600-as és melyik az 5800X-es konfig...
mondjuk a lét lenne a tét 
Én bizti nem vállalnám be!

3600@cl14 lenne érdekes, de ahhoz kell b-die, majd következő körben
részemről tetszenek az új crucialok, képeken bénábbak, élőben nagyon szép a fehér - fekete is csomagoláson keresztül -
csak ezért vettem ha már mostanában jó áron dobálják őket ( : és hogy mérhessek 3600-on is
aki a maxra törekszik azoknak jó ez a játék a rammal és cpu-val
vagy azoknak akik megnézik mi mit fut aztán tolja alapra mint én ( : -
PuMbA
titán
Szerencsétlen GTX1070-el...
Illetve persze, hogy eléggé magasra tolt GPU-limittel hamar eljutunk oda, hogy egy kétmagos Athlon is bőven elég mindenre, miközben csak álltattuk magunkat... 
#32087 hobizoli : Reméltem nem kell külön kiemelni, hogy a CPU/memória-diskurzus mellett a CPU teljesítményt érdemes nézni.

Ja, de a lényeg, hogy amit Cinebench-ben meg szintetikus tesztekben látunk előnyt, az nem realizálódik játékoknál, mert az emberek többségénél GPU limit van
Ettől függetlenül van izgalom magában a húzásban, hogy meddig sikerül eljutni stb., de teljesítmény szempontjából tényleg legtöbbször a mindegy kategória, hogy húzod vagy sem. -
Bossp
addikt
"Van értelme erősebb procinak ma? (Nincs)"
Nekem azért jobban tetszettek pár helyen a 10900K számai.#32075 PuMbA : "játékoknál nem sokat ér a 4400Mhz-en futó és mem tune-os 3600 a tök alap, tuning nélküli 3600-zal szemben"
A topikban azért akad szép számmal ennek masszívan ellentmondó mérési eredmény. Pl.: #31105 .Ha full hd-t nézed lehet. De ki nézi azt ilyen kártyákkal? :D ertem ne hogy van akinek 360hz es tn monitorja van de sztem az miiliobol 1 gamer.
-
fanti
addikt
itt maga a cpu/ram órajel érdekes mit hoz(na)
ebből is látszik combosabb gpu-nál van értelme nagyobb tuningnak
ha van az embernek egy jobbat futó 3600 cpu-ja, akkor érdemes jobb ramba is invesztálni, egyébként nem igen
persze 1080p-nél már nyilván más lenne a helyzet, lehet egy olyat mérek még amíg ki nem kapom a vga-tIgen, én is úgy látom több tesztoldalt átolvasva, hogy egy alap Ryzen 5 3600 totál elég egy RTX 3080 alá is egy alap 3200MHz-es CL16-os memória kittel.
Ha meg RTX 3090-es, vagy gyorsabb VGA-t kell etetni, oda kellhet egy kis tuning is a procira, mondjuk egy allcore 4.4GHz már elég is, és esetleg a szinkron IF miatt 3600MHz-es memória.
Nyilván NEM 1080p-ről beszélek, elvégre ki játszik FullHD-ban 3090-es kártyával....? Szerintem senki.
1440p vagy 4K az ilyen kártyák területe, és ott elég alájuk a Ryzen 5 3600-as 4.4GHz-en, amit ha kicserélsz egy, a PH által favorizált 5800X-es Ryzenre, akkor sem fogsz látni-érzeni semmit...Kíváncsi vagyok ki vállalná be azt, hogy két tökegyforma ultrabrutál konfig, és csak a proci a difi, azaz Ryzen 5 3600 vs. Ryzen 7 5800X, mindkettő persze szénné húzva és előtelepített, nagyjából 2019-es és 2020-as 10db TOP játék, amikkel játszani kell, de nem érhetsz a géphez csak a játékban, azaz CSAK JÁTSZANI LEHET, és semmi benchmárkot vagy monitorozót nem indíthatsz el...
Felbontás : 4K
Grafikais settings minden játéknál : Ultra
Egyszerre csak az egyik konfigot használhatod
És 10 óra játék mehet összesen
És komoly tétje lenne annak, hogy TUTIRA mond meg érzésre, hogy melyik a 3600-as és melyik az 5800X-es konfig...
mondjuk a lét lenne a tét 
Én bizti nem vállalnám be!

-
HSM
félisten
Szerencsétlen GTX1070-el...
Illetve persze, hogy eléggé magasra tolt GPU-limittel hamar eljutunk oda, hogy egy kétmagos Athlon is bőven elég mindenre, miközben csak álltattuk magunkat... 
#32087 hobizoli : Reméltem nem kell külön kiemelni, hogy a CPU/memória-diskurzus mellett a CPU teljesítményt érdemes nézni.

-
Chaser
legenda
ha van hozzá legalább egy rtx 3070-ed és 4,4 körül megy a cpu játék alatt akkor jah, egyébként nem nagyon - forza alatt legalábbis, ez egy játék, és nyilván van sw ami profitál gyorsabb ramból, renderek ahogy láttam nem -
persze ez nem egy cpu igényes játék1080p mérések
itt is látszik hogy a gpu hamarabb fogy el mint a cpu, nem erőssége az új rtx-eknek az 1440p alatti zóna
és az is, hogy magában a 3000 vs 3600-os ram nem sokat jelent minimumban ha a cpu 4g-n megyszerk:
hobizoli
az biztos
3100 rtx 3070-nel hozza azt amit a 3600 3060-nal, kis oc-val és ram tuning nélkül
frametime persze már egy más kérdés lenne
és ez persze csak a forza, kellene legalább 10 game, de annyira nincs kedvem belemerülni, ez érdekelt régebben -
tusi_
addikt
Erre tudna nekem vki valaszolni? Atalithatom a cms-t disabledre, anelkul hogy aztan orakon keresztul keljen wint telepitenem? Megy enelkul is a res BAR?
-
hobizoli
nagyúr
"Van értelme erősebb procinak ma? (Nincs)"
Nekem azért jobban tetszettek pár helyen a 10900K számai.#32075 PuMbA : "játékoknál nem sokat ér a 4400Mhz-en futó és mem tune-os 3600 a tök alap, tuning nélküli 3600-zal szemben"
A topikban azért akad szép számmal ennek masszívan ellentmondó mérési eredmény. Pl.: #31105 .azert a GTX1070-nel vmi rajabb zsuga lenne mellette, akkor siman tobb lenne az fps
meg egy "gyengebb" CPU-val is -
PuMbA
titán
"Van értelme erősebb procinak ma? (Nincs)"
Nekem azért jobban tetszettek pár helyen a 10900K számai.#32075 PuMbA : "játékoknál nem sokat ér a 4400Mhz-en futó és mem tune-os 3600 a tök alap, tuning nélküli 3600-zal szemben"
A topikban azért akad szép számmal ennek masszívan ellentmondó mérési eredmény. Pl.: #31105 .Itt is GPU limit van, mint Chaser-nél és a játékok többségében
A végeredmény csak pár fps különbség, a bal alsó sarokban lévő számot nézd, amelyik naranccsal van megjelölve. -
HSM
félisten
"Van értelme erősebb procinak ma? (Nincs)"
Nekem azért jobban tetszettek pár helyen a 10900K számai.#32075 PuMbA : "játékoknál nem sokat ér a 4400Mhz-en futó és mem tune-os 3600 a tök alap, tuning nélküli 3600-zal szemben"
A topikban azért akad szép számmal ennek masszívan ellentmondó mérési eredmény. Pl.: #31105 . -
nexwo
őstag
itt maga a cpu/ram órajel érdekes mit hoz(na)
ebből is látszik combosabb gpu-nál van értelme nagyobb tuningnak
ha van az embernek egy jobbat futó 3600 cpu-ja, akkor érdemes jobb ramba is invesztálni, egyébként nem igen
persze 1080p-nél már nyilván más lenne a helyzet, lehet egy olyat mérek még amíg ki nem kapom a vga-tAkkor én a kis 3200 mhz Kingstonaimmal csak visszafogom a procim?
-
Chaser
legenda
Értelek
GPU limit miatt egyébként 1 fps a különbség 4000 és 4400Mhz között, minimum fps-ben is (sárga grafikon elem). Szerencsére a legtöbb játéknál a 3600 még GPU limites és nem a CPU kevés. Időtálló kis proci, iszonyat jó vétel volt 55-60k körül. PBO nélkül komoly hűtés sem kell és keveset fogyaszt.itt maga a cpu/ram órajel érdekes mit hoz(na)
ebből is látszik combosabb gpu-nál van értelme nagyobb tuningnak
ha van az embernek egy jobbat futó 3600 cpu-ja, akkor érdemes jobb ramba is invesztálni, egyébként nem igen
persze 1080p-nél már nyilván más lenne a helyzet, lehet egy olyat mérek még amíg ki nem kapom a vga-t -
PuMbA
titán
egy kis adalék - hogy kárpótoljam a tuneres csodákkal esetleg megbántottakat -

mértem egy rakás beállításon forzával, persze ez csak egy játék
zen 3600 4000/4400, 3000/3600@cl16 ram között alig van különbség
ha 4400/3600 kombó megy, akkor 10-12%-kal stabilan jobb mint 4000/3000-en - ez 10% cpu és 20% ram oc -
egy ac od-nál lehet érdekesebb lenne, de azt már nincs kedvem felrakni
ugyanakkor zen 3100+3070 rtx is kb zen 3600+rtx 3060 szintet hoz forzában, úh. visszafogja a 4c/8t, hiába nem extra cpu igényes játékról van szó
144hz-nél lehet érdekes játéktól függően, alatta kb mindegy hogy megy a cpu+ram - ha elérik a normál szintet -
többek közt ezért vettem olyan ramot ami megy kényelmesen 3600-ot - valaki nehezményezte mért váltottam az aegisekről ha már elégedett vagyok velük ( : -, másabb a saját teszt mint mindig csak nézni másokét
lehet még lövök olyan ramot is ami megy 3600@cl14-etszerk:
z3100@4,2g/3000@cl16 1t - ez még valamikor novemberben készült -
Értelek
GPU limit miatt egyébként 1 fps a különbség 4000 és 4400Mhz között, minimum fps-ben is (sárga grafikon elem). Szerencsére a legtöbb játéknál a 3600 még GPU limites és nem a CPU kevés. Időtálló kis proci, iszonyat jó vétel volt 55-60k körül. PBO nélkül komoly hűtés sem kell és keveset fogyaszt. -
nexwo
őstag
-
jokeph
nagyúr
-
Chaser
legenda
egy kis adalék - hogy kárpótoljam a tuneres csodákkal esetleg megbántottakat -

mértem egy rakás beállításon forzával, persze ez csak egy játék
zen 3600 4000/4400, 3000/3600@cl16 ram között alig van különbség
ha 4400/3600 kombó megy, akkor 10-12%-kal stabilan jobb mint 4000/3000-en - ez 10% cpu és 20% ram oc -
egy ac od-nál lehet érdekesebb lenne, de azt már nincs kedvem felrakni
ugyanakkor zen 3100+3070 rtx is kb zen 3600+rtx 3060 szintet hoz forzában, úh. visszafogja a 4c/8t, hiába nem extra cpu igényes játékról van szó
144hz-nél lehet érdekes játéktól függően, alatta kb mindegy hogy megy a cpu+ram - ha elérik a normál szintet -
többek közt ezért vettem olyan ramot ami megy kényelmesen 3600-ot - valaki nehezményezte mért váltottam az aegisekről ha már elégedett vagyok velük ( : -, másabb a saját teszt mint mindig csak nézni másokét
lehet még lövök olyan ramot is ami megy 3600@cl14-etszerk:
z3100@4,2g/3000@cl16 1t - ez még valamikor novemberben készült -
-
Bossp
addikt
Ugy emlekszem alapon pbo on es off al is 4.2-t ment nekem csak CB-n volt mar orajel elteres. Ugy nez ki ha rendesen le van hutve hozza pbo nelkul is jatek alatt.
-
PuMbA
titán
A videó elején azt mondja, hogy teljesen alap (stock) konfigurációval, tehát akkor elvileg még a PBO sincs belőve, mert az alapértelmezett Auto-n az ugye ki van kapcsolva az alaplapokon. A memória 3200Mhz CL14-es, XMP profillal benyomva és ennyi.
-
Bossp
addikt
Azért csak belőttem ha már itt van. De gondolom jó hűtővel és alapból jó rammal tesztelték. (Nekem tartja a 4200at jatek kozben gyari beallitasokkal dark rock pro 4-el).
-
PuMbA
titán
És az is látszik hogy játékoknál nem sokat ér a 4400Mhz-en futó és mem tune-os 3600 a tök alap, tuning nélküli 3600-zal szemben
Pár fps-t nyersz minimumban, de ennyi különbséget sose mondasz meg szemre, miközben játszol. -
Bossp
addikt
-
korcsi
veterán
3700X épített vízzel hűtve.
CB23 fél óra stressz teszt alatt 73 fokig melegedett.
-
Trailblazer
veterán
Sziasztok!
r5 3600 cpuhoz és b450 laphoz melyik memória lenne a jó választás és miért?
Patriot Viper 4 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz PVB416G320C6K
Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB) DDR4 3200Mhz PVS416G320C6K
Kingston HyperX FURY 16GB DDR4 3466MHz HX434C16FB3/16
Team Group Delta RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz TF3D416G3200HC16CDC01
Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz BL2K8G32C16U4B/R/W
Előre is köszönöm!A legutolsót, és ezért.
-
steewcv65
őstag
Sziasztok!
r5 3600 cpuhoz és b450 laphoz melyik memória lenne a jó választás és miért?
Patriot Viper 4 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz PVB416G320C6K
Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB) DDR4 3200Mhz PVS416G320C6K
Kingston HyperX FURY 16GB DDR4 3466MHz HX434C16FB3/16
Team Group Delta RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz TF3D416G3200HC16CDC01
Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz BL2K8G32C16U4B/R/W
Előre is köszönöm! -
nexwo
őstag
-
hobizoli
nagyúr
-
nexwo
őstag
Garancia nincs semmire, de láthatod, vagyunk páran akinek megy, a legkülönfélébb lapokban.
A 2200G-nek a 3200MHZ is "overkill" volt, papíron a benne lévő IMC "csak" 2933MHZ-re van hitelesítve.
Előfordulhat, hogy 4 modul esetén (az is számít, hogy single-rank vagy doubel-rank -os modulok vannak) kisebb lesz az elérhető MHZ.Utána néztem mind a proci mind az alaplap tesztelve van HX432C16FB3K4/32 -re ami olyan mint kettő HX432C16FB3K2/16
-
jokeph
nagyúr
Garancia nincs semmire, de láthatod, vagyunk páran akinek megy, a legkülönfélébb lapokban.
A 2200G-nek a 3200MHZ is "overkill" volt, papíron a benne lévő IMC "csak" 2933MHZ-re van hitelesítve.
Előfordulhat, hogy 4 modul esetén (az is számít, hogy single-rank vagy doubel-rank -os modulok vannak) kisebb lesz az elérhető MHZ. -
nexwo
őstag
-
fanti
addikt
-
fanti
addikt
Nálam például totál kapufa a PBO bármit állítok ~4350 fölé nem boostol, maximum "üresjáratban", de ehhez meg is küldi 1.45V-al, Sokmagos terhelésnél 4,1-4,15GHz-ig pörög fel, de ehhez már 1,3V felett kér magának. -100mV ofszettel nagyjából elmegy a proci, ki nem teszteltem, de pár órás használat közben nem volt gond, ránéztem most játék (wolfenstein youngblood) alatt 4,3-4,-ig pörög fel az egyik mag, és így 1,35V-al megy.
Az én esetemben a 4,3GHz@1,3V fix jobb beállításnak tűnik.
Rápróbáltam BF4-re, 4375 és 4250 között mozogtak a sebességek, 1,37V mellett.
"Az én esetemben a 4,3GHz@1,3V fix jobb beállításnak tűnik."
3900X a procid?
Mivel hűtöd?
Mert szerintem allcore 4.3GHz 1.3 volton egy 3900X esetében...hááááát kell a D15-ös Noctua, hogy 90 alatt megfogja, az tuti! (Mondjuk egy legújabb Prime95-el ha megkínálod egy laza fél órára)
-
jokeph
nagyúr
-
tusi_
addikt
Erre gondolok, de a vegeredmenyt nem latom

-
miresz
veterán
A hűtővel nincs gond. Eddig minden procimat lehűtötte gond nélkűl akár húzva is. A mostani procit így hogy minden autón van még videókonvertálás alatt sem láttam 60C’ felett, pedig ad neki autón feszt szépen.
-
tusi_
addikt
Bekapcsoltam a BIOS ban a Res BAR-t, de alatta irja, hogy ha bekapcsolom, akkor kapcsoljam ki a CMS-t vagy mit. Ebben van a Windows UEFI setupja es az NVME-mnek a setupja.
Ki lehet kapcsolni? Nem fog elszallni a Winem? Semmi kedvem telepitgetni

-
nexwo
őstag
regrol maradhatott bent, vagy csak jogilag le akarja vedeni magat az MSI.
nem kell felni az 1.35V memfeszol, eleg regen kitesztelt tekknika.
itt kb. a topiklakok 99.9% -nak 1.35V vagy felette kap a ram, tobben eskusznek ra, hogy a Samu B-die 1.45V felett is megy 7/24 -ben.
regebben a 2400 -as modulok tuningjanal is tobben ugy ertek el jo eredmenyt, hogy a JEDEC standard 1.2V -t felemeltek ennyire.
Ha nagyon bele akarok kotni, akkor a Zen2 felepitesebol kovetkezoleg a magas fesz csak az I/O diet tehetne tonkre, mondjuk az is igaz, hogy vegulis hasznalhatatlanna teszi a cpu-t, mert ugyanazon kupak alatt vannak.Sejtettem, már meg is rendeltem a második kit-et
(ha mégsem jó memtest86+ -al csak kiderül és 14 napos elállás.) -
hokuszpk
nagyúr
regrol maradhatott bent, vagy csak jogilag le akarja vedeni magat az MSI.
nem kell felni az 1.35V memfeszol, eleg regen kitesztelt tekknika.
itt kb. a topiklakok 99.9% -nak 1.35V vagy felette kap a ram, tobben eskusznek ra, hogy a Samu B-die 1.45V felett is megy 7/24 -ben.
regebben a 2400 -as modulok tuningjanal is tobben ugy ertek el jo eredmenyt, hogy a JEDEC standard 1.2V -t felemeltek ennyire.
Ha nagyon bele akarok kotni, akkor a Zen2 felepitesebol kovetkezoleg a magas fesz csak az I/O diet tehetne tonkre, mondjuk az is igaz, hogy vegulis hasznalhatatlanna teszi a cpu-t, mert ugyanazon kupak alatt vannak. -
korcsi
veterán
Nálam például totál kapufa a PBO bármit állítok ~4350 fölé nem boostol, maximum "üresjáratban", de ehhez meg is küldi 1.45V-al, Sokmagos terhelésnél 4,1-4,15GHz-ig pörög fel, de ehhez már 1,3V felett kér magának. -100mV ofszettel nagyjából elmegy a proci, ki nem teszteltem, de pár órás használat közben nem volt gond, ránéztem most játék (wolfenstein youngblood) alatt 4,3-4,-ig pörög fel az egyik mag, és így 1,35V-al megy.
Az én esetemben a 4,3GHz@1,3V fix jobb beállításnak tűnik.
Rápróbáltam BF4-re, 4375 és 4250 között mozogtak a sebességek, 1,37V mellett.
-
nexwo
őstag
-
PuMbA
titán
A tweaker főmenüben. [link]
Szorzót és alul a feszeket állítottam be kézzel, ez kb. a minimál konfiguráció, amivel indul.
Fix a fesz így, az órajel passz, RM szerint állítja, HWiNFO szerint fix. Magokat a C-states áramtalanítja, szóval a fogyasztás teljesen normális. Részletesen ki is mértem: [link] .#32044 miresz : "Ez egy 65w-os processzor. "
Ez a kedvencem... A 65W-os processzor itt akár 88W fogyasztást jelent.
Mondjuk az 5600X-re tényleg csak 63W-ot mért a GamerNexus, a sima 3600-ra meg anno 72-t Blender alatt.
-
hokuszpk
nagyúr
mondjuk allcore 4Ghz -n lehet az tobb, mint 88, de ahhoz mar ranezesre keves lehet az a huto.
ha maskepp nemmegy, megprobalnam mondjuk 36 -os szorzoval indulva, ha bebootolt, akkor 37 -el, aztan 38-al es igy tovabb. -
hokuszpk
nagyúr
szvsz 2933 mennifog.
a "porcesszorvedelem" dumat nemtom ertelmezni, mostmar ugyan van 3200 -as JEDEC szabvany, de a kaphato modulok gyakorlatilag még mind XMP alapon mennek, ami viszont kb. alapbol feltetelezi az 1.35V memfesz lehetoseget. -
miresz
veterán
A tweaker főmenüben. [link]
Szorzót és alul a feszeket állítottam be kézzel, ez kb. a minimál konfiguráció, amivel indul.
Fix a fesz így, az órajel passz, RM szerint állítja, HWiNFO szerint fix. Magokat a C-states áramtalanítja, szóval a fogyasztás teljesen normális. Részletesen ki is mértem: [link] .#32044 miresz : "Ez egy 65w-os processzor. "
Ez a kedvencem... A 65W-os processzor itt akár 88W fogyasztást jelent.
Köszi. Próbálkozom még akkor.
Értem, de a 88W is kutyafüle. Hisz a lap nagyobb CPU-kat is vígan kezel.
-
hokuszpk
nagyúr
1.3V / 4Ghz azert szokott menni.
"Valamit szerintem nem jól, vagy nem jó helyen állítok. "
abban sajnos, hogy hol kell allitani nemtudok segiteni, Giga lap bar volt mar koreimben, de nem volt ra sem ido sem igeny a tuningkepessegek
kivesezesere, bizakodjunk, hogy HSM tud valamit, amit en nem
-
nexwo
őstag
Jelenleg HX432C16FB3K2/16 páros van a lenti konfigban és gondoltam belerakok még egy ilyet szintén 3200 MHz xmp-vel.
(Az alaplap leírásában az áll hogy a processzor védelem miatt 1,35 alatti a feszültség) gondolom emiatt nem alapból 3200 MHz -
miresz
veterán
-
HSM
félisten
Hmm. Esetleg tudnál feltenni nekem egy bios képet, hogy mit, hol és hová, állítottál?( hasonló a bios menüje a te lapodnak is) Mert a biosban találtam több helyet is ahol lehet órajelet állítani. Fix órajelen amúgy működik nálad C&Q? Vagy legalább üresjáratban visszaveszi a feszt? Igatából nekem az lenne a jó, ha pl. 2-3 magon magasabb boost órajelet tudna. Azt nem lehet beállítani sehogy?
A tweaker főmenüben. [link]
Szorzót és alul a feszeket állítottam be kézzel, ez kb. a minimál konfiguráció, amivel indul.
Fix a fesz így, az órajel passz, RM szerint állítja, HWiNFO szerint fix. Magokat a C-states áramtalanítja, szóval a fogyasztás teljesen normális. Részletesen ki is mértem: [link] .#32044 miresz : "Ez egy 65w-os processzor. "
Ez a kedvencem... A 65W-os processzor itt akár 88W fogyasztást jelent.
-
hokuszpk
nagyúr
-
hokuszpk
nagyúr
-
miresz
veterán
Ha már fix 40x állítok be sem bootol be. Azért azon csak el kellene indulnia. A lap alapból terhelés alatt is 4Ghz- n járatja. Vagy a lap ennyire gyenge? Nem létezik. Ez egy 65w-os processzor.
-
hokuszpk
nagyúr
"Ryzent nem lehet a régi hagyományos módszerrel húzni, hogy állítok szorzót, meg feszt aztán kalap, bot?"
de lehet. kerdes, szorzot hova allitod ? mert azert peldanak okaert mondjuk a 45x azert a Zen2 -nek is valoszinuleg megfekszi a gyomrat.
-
miresz
veterán
"A Ryzent nem lehet a régi hagyományos módszerrel húzni..."
Miért ne lehetne? Én pl. úgy használom. Most éppen 4Ghz, fix 1,082V.
Viszont az adatlapodon lévő lap nem tudom, tud-e fix feszen bootolni. Mondjuk ha nem, még Ryzen Masterből is kaphat egy fix beállítást win alól, de azzal nincs tapasztalatom, azzal csak tesztelni szoktam.Hmm. Esetleg tudnál feltenni nekem egy bios képet, hogy mit, hol és hová, állítottál?( hasonló a bios menüje a te lapodnak is) Mert a biosban találtam több helyet is ahol lehet órajelet állítani. Fix órajelen amúgy működik nálad C&Q? Vagy legalább üresjáratban visszaveszi a feszt? Igatából nekem az lenne a jó, ha pl. 2-3 magon magasabb boost órajelet tudna. Azt nem lehet beállítani sehogy?
-
hokuszpk
nagyúr
ott 30-40 mhz, mashol meg lehet 100-150-200. tokmind1, ha valahol limiten van, akkor nem megy tovabb. Miresztol is kellene ilyen kep, akkor talan lehetne tovabb matekolni. szvsz irtam mar, hogy erosen tippmix kitalalni, hogy miert nem boostol tovabb.
-
HSM
félisten
"A Ryzent nem lehet a régi hagyományos módszerrel húzni..."
Miért ne lehetne? Én pl. úgy használom. Most éppen 4Ghz, fix 1,082V.
Viszont az adatlapodon lévő lap nem tudom, tud-e fix feszen bootolni. Mondjuk ha nem, még Ryzen Masterből is kaphat egy fix beállítást win alól, de azzal nincs tapasztalatom, azzal csak tesztelni szoktam. -
miresz
veterán
Végigpróbálgattam most mindent, de semmi változás. Ezt elengedem. A Ryzent nem lehet a régi hagyományos módszerrel húzni, hogy állítok szorzót, meg feszt aztán kalap, bot? Mert ha megpróbálok szorzót állítani akár mennyit, már be sem bootol a lap.
-
tusi_
addikt
-
Jocy
aktív tag
-
laskr99
addikt
-
nexwo
őstag
-
fanti
addikt
Ne fáraszd magad ezekkel!
Én már a B550 Aorus Pro-ban végigpróbálgattam, és az alap BPO settingshez képest a limitek és scalarok összevissza állítgatása sem változtatott kb. semmin semmit...
Engedd el!
-
korcsi
veterán
-
hokuszpk
nagyúr
Terhelés nélkül az Effective Clock csak néhány százaléka a névlegesnek, mert alszanak a magok, terhelés alatt nincs altatás, elvileg követnie kell a "discret clock"-ot, amely egy adott pillanatban mintavételezett érték, szemben az effektívvel ami az adott időtartam alatti átlagos órajel.
terheles alatt az effective clock alacsonyabb, ha belefut valamelyik limitbe.
-
korcsi
veterán
Terhelés nélkül az Effective Clock csak néhány százaléka a névlegesnek, mert alszanak a magok, terhelés alatt nincs altatás, elvileg követnie kell a "discret clock"-ot, amely egy adott pillanatban mintavételezett érték, szemben az effektívvel ami az adott időtartam alatti átlagos órajel.
-
hokuszpk
nagyúr
"hwinfonal az "effective clock" -ot erdemes nezni, ha az nem eri el a core(0|1|2...) clock erteket, akkor nagyon nem is fog feljebbmenni."
Szerintem az "Effective Clock"-ból nem igazán lehet arra következtetni, hogy a PBO-nak van e mozgástere feljebb emelni az órajelet, nem?
Megnéztem kitolt PBO limittel és Eco módba (60W) is, terhelés alatt mindig plusz minusz 50MHz-en belül vannak egymáshoz képest. (Persze csak ha Zen3-nál ez nem változott ez még az előző verzió)

lehet van a PBOnak mozgastere, de ha mondjuk az effective clock nem eri el a valos clock 75% -at ( ez csak tipp ! ), akkor valoszinuleg nem erez ra kesztetest, hogy megeroltesse magat.
Valamelyik limitbe belefuthat a proci, de ezt innen $remote azert elegge tippmix kitalalni. -
hokuszpk
nagyúr
felulrol tiszta NCC 1701A

ranezersre ez a hutes keves ide, bar a proci 65W -s.
a turbot elvileg a boost clock override tolja meg, emlitettem, teszt alatt hwinfonal az effective clock -ot nezd.
esetleg Ryzen masterrel lesheted, melyik limitbe fut bele, ami miatt nem megy feljebb.
valahol kell lennie "cpu multiplier" vagy hasonlo opcionak, azzal elvileg ha atbillented "auto" allasbol mittomen 40x -re, kikapcsolsz mindenfele boostot, es allcore annyi lesz a freki. ( 40x100 = 4Ghz ) -
korcsi
veterán
mivel monitorozod ? ja es milyen terheles alatt ?
hwinfonal az "effective clock" -ot erdemes nezni, ha az nem eri el a core(0|1|2...) clock erteket, akkor nagyon nem is fog feljebbmenni.
// viszont ennek ellenere is tud benchekben jobb szamokat hozni... //
itt a hutestol azaz a cpu homersekletetol is erosen fugg a boost, szoval mivel hutod ?**** ja ezt mar emlitettem

"hwinfonal az "effective clock" -ot erdemes nezni, ha az nem eri el a core(0|1|2...) clock erteket, akkor nagyon nem is fog feljebbmenni."
Szerintem az "Effective Clock"-ból nem igazán lehet arra következtetni, hogy a PBO-nak van e mozgástere feljebb emelni az órajelet, nem?
Megnéztem kitolt PBO limittel és Eco módba (60W) is, terhelés alatt mindig plusz minusz 50MHz-en belül vannak egymáshoz képest. (Persze csak ha Zen3-nál ez nem változott ez még az előző verzió)

-
Mándor
csendes tag
hátize. ez nemigazan ide tartozik, a 3200G az Zen+, az 1600 meg sima Zen magos cpu. de talan a fo elteres megis az, hogy az 1600 -ban 6 mag 12 szal van, relative alacsony orajelekkel ( 3.2 / 3.6 ghz ) a 3200G meg 4 mag 8 szalas proci, viszont magasabb a base/turbo ( 3.6/4 Ghz ) es van benne egy vega 8 is elrejtve.
Ha matekolni kell, akkor az 1600AF varianst vennem, az kakukktojaskjent Zen+ mag es lehet tolni allcore 4-4.1Ghz -ig; ha viszont is szempont, hogy kepet is adjon, akkor meg a 3200G -t.Igen, tudom: almát a körtével. Ezért is kérdeztem teljesítmény szempontjából. Köszi a választ.
-
miresz
veterán
mivel monitorozod ? ja es milyen terheles alatt ?
hwinfonal az "effective clock" -ot erdemes nezni, ha az nem eri el a core(0|1|2...) clock erteket, akkor nagyon nem is fog feljebbmenni.
// viszont ennek ellenere is tud benchekben jobb szamokat hozni... //
itt a hutestol azaz a cpu homersekletetol is erosen fugg a boost, szoval mivel hutod ?**** ja ezt mar emlitettem

Néztem gyorsan egy Aida64 CPU Queent,egy CPU-Z benchet,és egy CB23-at. semmit nem változott semmi. A hűtésem is szerepel az adatlapomon. (Thermalright AXP 200)
Csak a turbó órajelet nem lehet emelni? Vagy csak simán az órajelet? Ahogy régebben húztam a procit úgy be sem boot-ol a lap.
-
hokuszpk
nagyúr
mivel monitorozod ? ja es milyen terheles alatt ?
hwinfonal az "effective clock" -ot erdemes nezni, ha az nem eri el a core(0|1|2...) clock erteket, akkor nagyon nem is fog feljebbmenni.
// viszont ennek ellenere is tud benchekben jobb szamokat hozni... //
itt a hutestol azaz a cpu homersekletetol is erosen fugg a boost, szoval mivel hutod ?**** ja ezt mar emlitettem

-
miresz
veterán
namegint egy hátizé. nehézügy, mert tobbvaltozos a dolog.
a Fabric frequency and dividers akkor jatszik, ha a ramot 3600 fole tolod.
addig ugyis 1:1 utana kell allitgatni, ha birja, akkor 1:1 egyebkent meg 1:2.PBO limits menpontot elsokorben autorol tedd "motherboard" -ra, ha van olyan; az tudja mit bir a deszka.
olvasnivalo.
scalar 2x vagy 4x, leggyakrabban ezek adnak jo teljesitmenyt.
cpu boost clock override 200Mhz, aztan ha fagy, akkor lefele, ha meg vígan megy, akkor felfele lehet vele elmozdulni. ( már ha engedi a lap a 200+ -t. ) -
miresz
veterán
namegint egy hátizé. nehézügy, mert tobbvaltozos a dolog.
a Fabric frequency and dividers akkor jatszik, ha a ramot 3600 fole tolod.
addig ugyis 1:1 utana kell allitgatni, ha birja, akkor 1:1 egyebkent meg 1:2.PBO limits menpontot elsokorben autorol tedd "motherboard" -ra, ha van olyan; az tudja mit bir a deszka.
olvasnivalo.
scalar 2x vagy 4x, leggyakrabban ezek adnak jo teljesitmenyt.
cpu boost clock override 200Mhz, aztan ha fagy, akkor lefele, ha meg vígan megy, akkor felfele lehet vele elmozdulni. ( már ha engedi a lap a 200+ -t. )Köszi! A PBO limitet áttettem motherboard-ra,detto ugyan úgy megy mint ha minden autón van. A többit megpróbálom. Amúgy van értelme ezzel b@szakodni? Hoz a konyhára ez valamit is?
-
hokuszpk
nagyúr
namegint egy hátizé. nehézügy, mert tobbvaltozos a dolog.
a Fabric frequency and dividers akkor jatszik, ha a ramot 3600 fole tolod.
addig ugyis 1:1 utana kell allitgatni, ha birja, akkor 1:1 egyebkent meg 1:2.PBO limits menpontot elsokorben autorol tedd "motherboard" -ra, ha van olyan; az tudja mit bir a deszka.
olvasnivalo.
scalar 2x vagy 4x, leggyakrabban ezek adnak jo teljesitmenyt.
cpu boost clock override 200Mhz, aztan ha fagy, akkor lefele, ha meg vígan megy, akkor felfele lehet vele elmozdulni. ( már ha engedi a lap a 200+ -t. ) -
miresz
veterán
-
hokuszpk
nagyúr
hátize. ez nemigazan ide tartozik, a 3200G az Zen+, az 1600 meg sima Zen magos cpu. de talan a fo elteres megis az, hogy az 1600 -ban 6 mag 12 szal van, relative alacsony orajelekkel ( 3.2 / 3.6 ghz ) a 3200G meg 4 mag 8 szalas proci, viszont magasabb a base/turbo ( 3.6/4 Ghz ) es van benne egy vega 8 is elrejtve.
Ha matekolni kell, akkor az 1600AF varianst vennem, az kakukktojaskjent Zen+ mag es lehet tolni allcore 4-4.1Ghz -ig; ha viszont is szempont, hogy kepet is adjon, akkor meg a 3200G -t. -
hokuszpk
nagyúr
-
BerserkGuts
addikt
Egy kis ideig pedig úgy tűnt itt az áttörés tényleg kell a 8mag 16 szál vagy van értelme a több szálnak 12vs 8
aztán mégsem jött az új peccs 1.5 a cb2077-hez és a 3300x megint a toppon van meg a 8magos intel is elég lesz akkor minek a több szálasítás ha semmit nem kezd vele csak az erősebb magok kellenek.Az összes többi játéknál meg többségében új procik jobbak vegyél aztat pff xd 5600x i9 ....
-
Mándor
csendes tag
Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy: számítási teljesítményben mi a különbség egy R3 3200G és egy R5 1600 között? -
nexwo
őstag
HSM, CJ4567
Akkor talán egy kompenzáció lesz arra, hogy nincs nagyon új CPU és GPU (végül is valahogy tesztelni kell nagyobb közönség előtt, nem lenne jó ha az új hardvereken derülne ki a baj :D) -
CJ4567
nagyúr
-
HSM
félisten
-
Trailblazer
veterán
Én emlegettelek, de magam sem mondtam mást, mint hogy ez lenne az álom (ennyire fellengzősen azért nem mondanám, inkább finomítva: ideális), számomra is.
-
nexwo
őstag
-
Create.
addikt
-
nexwo
őstag
-
GIORGIONE76
őstag
Nem úgy volt hogy nvidiával is menni fog? A béta bioszokban már benne van, Zen2 alatt is látható, de gondolom zen3al lesz aktiválható és egyelőre piros kártyával, de mintha írták volna a lehetséges geforce támogatást
-
Bossp
addikt
Sztem felesleges arra várni. Ha játékra kell a proci 5600x és jó lenne ha jönne 5600! Ha munkára akkor 5900x. 8magosnál nem látom a piaci rést :D. De nem lenne rossz ha pbo 2 vel be lehetne lőni az 5600-okat arra hogy boosoljanak szépen 5Ghz-ig hisz tudják azok is sztem nem csak az irdatlan sok magvasak :D
-
Create.
addikt
Az x570 az meg van, de akkor kellene egy minimum 6800-as vga is. Mondjuk az jó, hogy a cpu-t emiatt nem kell cserélni.
-
Bossp
addikt
Első körben mindennek high endnek kellett lennie. Most már úgy van hogy bármely ryzen procival megy de azt nem tudom hogy chipseten modositottak ebvagy csak x570.
-
nexwo
őstag
-
Create.
addikt
Egyébként én nem néztem utána, de a SAM-hoz mi kell konkrétan? Csak a vga számít vagy az alaplap és a proci is?
-
Create.
addikt
Én is a sima 5600 mellett a mostani 3700X utódot mondanám még best buy jelöltnek, ha ezek tényleg lesznek. Ezért fura vétel most az 5600X, ezt én is érzem, mert kicsivel alatta vagy kicsivel felette ezek jobb vételek lehetnek. De hát manapság már nem adnak ki teljes termékskálát, először jó drágán megszedik magukat a cégek :)
Az 5700x-et csak mint álom úgy írtam, eddig semmit nem láttam, hogy jön-e ilyen, csak jó lenne. Lehet félreérthetően írtam.
Új hozzászólás Aktív témák
-
32100 - 32001
39770 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 33901 33900 - 33801 33800 - 33701 33700 - 33601 33600 - 33501 33500 - 33401 33400 - 33301 33300 - 33201 33200 - 33101 33100 - 33001 33000 - 32901 32900 - 32801 32800 - 32701 32700 - 32601 32600 - 32501 32500 - 32401 32400 - 32301 32300 - 32201 32200 - 32101 32100 - 32001 32000 - 31901 31900 - 31801 31800 - 31701 31700 - 31601 31600 - 31501 31500 - 31401 31400 - 31301 31300 - 31201 31200 - 31101 31100 - 31001 31000 - 30901 30900 - 30801 30800 - 30701 30700 - 30601 30600 - 30501 30500 - 30401 30400 - 30301 30300 - 30201 30200 - 30101 30100 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Processzor tesztek:
[Ryzen 3 TomsHardware]
Zen2 Ph-teszt
3600 Best Value
3900X Vs 9900K
X570 Overview 35+:
Motherboards Analyzed
Ryzen PBO Explanation:
PBO Exp.
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Formula-1
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Computex 2026: DRAM puffer nélkül is gyors a Silicon Motion új SSD-vezérlője
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Mini-ITX
- Bluetooth hangszórók
- Tőzsde és gazdaság
- További aktív témák...
- GAMER PC! Intel i7-14700 / RTX 4090 / 32GB DDR5 / 1TB NVMe / 1000w Gold! BeszámítOK
- MacBook Air 13 2022 M2 24GB/512SSD asztroszürke
- Apple iPhone 16 Pro 128GB asztroszürke karcmentes állapotú 91% akku
- HP 200W töltők (19.5V x 10.3A) kis kék, kerek, 4.5x3.0mm, 928429-002
- LG OLED65G49LS CSÚCS Ultra HD 4K 65" OLED TV!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest


Illetve persze, hogy eléggé magasra tolt GPU-limittel hamar eljutunk oda, hogy egy kétmagos Athlon is bőven elég mindenre, miközben csak álltattuk magunkat... 
Ettől függetlenül van izgalom magában a húzásban, hogy meddig sikerül eljutni stb., de teljesítmény szempontjából tényleg legtöbbször a mindegy kategória, hogy húzod vagy sem.



