- iPhone topik
- A Z Fold7, vagy a Magic V5 a vékonyabb valójában?
- MIUI / HyperOS topik
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- Macrodroid
- Légies iPhone halvány színei
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Mobil flották
-
Mobilarena
Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
djculture
félisten
válasz
[P]laci #50580 üzenetére
Tárgy: egységes iparági álláspont az internetadó tervének visszavonásáról
Tisztelt Miniszter Úr!
Egészen a legutóbbi napokig joggal hittük azt, hogy a hazai infokommunikáció történetében 2014 a fordulat éve lesz. Az idén eddig minden jel arra mutatott, hogy érdemi párbeszéd mentén, közös célok megfogalmazásával – szándékunk szerint még az Európai Uniót is megelőzve – együttes erővel felépíthetjük a digitális Magyarországot. A váratlanul megismert internetadó terve azonban most mindezt nemcsak egy csapásra cáfolni látszik, hanem egyúttal jogbizonytalanságot is teremt. Hátrányos hatása mind a magyar gazdasággal szembeni általános bizalom, mind pedig a befektetési hajlandóság tekintetében kétségtelen.
Biztató jelnek tekintettük, hogy ebben az évben a Kormány világos célokkal és határozott elképzelésekkel határozatot fogadott el a Nemzeti Infokommunikációs Stratégiáról, a Digitális Nemzet Fejlesztési Programról. Ezzel párhuzamosan – a frekvenciahasználati jogosultságok eredményes meghosszabbítása után – az idén az NMHH sikeres frekvenciapályázatot bonyolított le, amelynek során a költségvetési bevétel a pályázat eredményeként még a tervezettnél is magasabb lett. Mindezek bizakodásra adtak okot, de talán korai volt az optimizmus.
hirdetés Ahogy a hazai és nemzetközi közvéleményt, úgy az iparág szereplőit is hidegzuhanyként érte a bejelentés a tervezett új adónemről. Különösen annak fényében ért minket váratlanul, hogy az adó tárgya éppen az az internet, amely meggyőződésünk szerint a jövő záloga, a fejlődés szimbóluma: a tudás, a tanulás, a munka, a vállalkozás, a közösségek, a hatékonyság, a kikapcsolódás – egyszóval egy versenyképesebb ország, egy magasabb életminőség alapfeltétele.
Ennek tükrében talán érthető csalódottságunk, hogy az adónem tervéről nem történt előzetes szakmai egyeztetés. Mi több, nem készült hatástanulmány egy olyan adófajtáról, amely példa nélküli a nagyvilágban. Álláspontunk szerint egy ilyen pénzügyi teher gazdasági-társadalmi hatásait előzetesen modellezni szükséges.
Az internet mára megkerülhetetlenné vált mind a fejlett, mind pedig a fejlődő országokban. Az internet nem választás kérdése, hanem a társadalmi felzárkóztatás, az esélyegyenlőség, a gazdasági versenyképesség alapja. Sokszorosan igaz ez olyan országokban, ahol a digitális megosztottság felszámolása és az elmaradott régiók felzárkóztatása megoldásra váró, kiemelt feladat.
Az infokommunikáció a magyar gazdaság motorja, beruházás-intenzív húzóágazata, amely kiemelt szerepet játszik az ország versenyképességének javításában, a gazdaság élénkítésében és a munkahelyteremtésben. Multiplikátor hatásának köszönhetően ez az ágazat Magyarországon az egyik legnagyobb beruházó, adófizető, munkáltató, beszerző és támogató, közteherviselése pedig kiemelkedő és példaértékű. A minden vállalkozásra egységesen érvényes versenysemleges adók megfizetése mellett az elmúlt években a szektort sújtó különadókkal többletterheket is vállaltunk.
Miközben a Kormány Nemzeti Infokommunikációs Stratégiája az ágazat gazdasági jelentőségét, valamint a növekedésre és munkahelyteremtésre gyakorolt pozitív hatását emeli ki, addig a hazai gazdasági és szabályozási környezet meglehetősen ellentmondásos. Sem a túlzott ágazati szabályozás, sem pedig a távközlési- és közműadó nem ösztönzi az infrastrukturális beruházásokat, nem támogatja a munkahelyteremtést, a digitális írástudás fejlesztését, az e-közigazgatási szolgáltatások elterjesztését és azok használatát.
A lezajlott frekvenciatender, valamint a Digitális Magyarország célja, hogy a digitális írástudás fejlesztése mellett a nagysebességű szélessávú internet és az arra épülő digitális szolgáltatások minden magyar háztartás számára elérhetővé váljanak. Az állam a piaci szereplőkkel folytatott intenzív szakmai párbeszéd keretében beazonosította a felelősségi határokat, az előttünk álló évek teendőit, és kihívásait. Ambiciózus célok születtek. Az állam felismerte, hogy a tervek megvalósítása csak egy átgondolt, beruházásokat ösztönző, ésszerű adókörnyezetben lehetséges. A tervezett internetadó azonban ennek homlokegyenest ellentmond, a legintenzívebb beruházási időszakban róna újabb terhet a beruházókra.
hirdetés Megítélésünk szerint a tervezett új adó számos gazdaságpolitikai kockázatot is magában rejt. Egy átgondolatlan, befektetői bizonytalanságot okozó újabb adófajta súlyos károkat okozhat a magyar nemzetgazdaságnak. Az új adóteher terve ellent mond a Kormány szándékainak a digitális Magyarország fejlesztéseit illetően, amely hazánk számára behozhatatlan lemaradás-hoz vezethet.
A rövid távon még fiskális oldalról sem indokolt lépés hosszú távon jelentősen rontaná Magyarország versenyképességét. Az újabb adó csökkentené a belső fogyasztást, ezáltal fékezné a szükséges iparági fejlesztéseket, visszafogná a beruházásokat és csökkentené foglalkoztatást. A fogyasztás mérséklődése pedig olyan spirált indíthat be, amelynek végeredménye – többek közt az elmaradt közvetlen és közvetett áfa bevételek miatt – még költségvetési szempontból is negatív lenne.
Az infokommunikáció legújabb, más termelőipari rendszerekkel integrációt megvalósító fejlődési iránya, az Ipari Internet is a mobilinternet terjedésére épülne. Ez drámai hatékonyság- és minőségjavulást eredményezne a termelés minden területén. Magyarország nem engedheti meg, hogy lemaradjon a kiugrási lehetőséget jelentő trendekről, melyek a termelés, a közlekedés, az energetika, a közművek, az egészségügy és a mezőgazdaság területén is összehasonlít-hatatlanul jobb megoldásokat hoznának létre.
Szakmai meggyőződésünk szerint a Digitális Nemzet Fejlesztési Programban megfogalmazott célok az új adónem árnyékában elérhetetlenné válnak, és az információs társadalom paramétereit tekintve nem megelőzzük Európát, de lemaradásunk tovább mélyül, és hazánk visszafordul a digitális fejlődés útján. Ez nem lehet senkinek sem az érdeke. Belátható, hogy az a digitális infrastruktúra, amely eddig nem épült meg a már említett szigorú adókörnyezetben, az ezután sem fog. Még a rendelkezésre álló, szélessávú infrastruktúra-fejlesztésre allokált EU-forrás felhasználás mellett sem.
Az internetadó bevezetése tehát nem csupán szakmai szempontból, de józan gazdasági érvek mentén is sötét képet fest elénk. Fel nem használt, százmilliárdos nagyságrendű, bennragadó EU-források, elmaradt beruházások, gyengülő kkv szektor, digitálisan és gazdaságilag leszakadt régiók, növekvő digitális megosztottság vár ránk az elkövetkező években. Ez nem lehet senkinek sem az érdeke.
Többször hangsúlyoztuk, hogy a távközlési iparág rendkívül forrásigényes, és hosszú távú beruházásaihoz, piaci működéséhez tervezhetőségre és kiszámíthatóságra van szükség. Az elmúlt időszakra jellemző enyhülő, optimistább beruházási légkör után egy ismételt bizalomvesztés a működőtőke jelentős elmaradását eredményezné, még az internetadó összegénél is nagyobb mértékben.
Fel kell hívnunk a figyelmet arra is, hogy – több száz hazai kis szolgáltató teljes ellehetetlenülése mellett – a tervezett internetadó a telekommunikációs iparágban éppen azoknak a szolgáltatóknak okozna további jelentős versenyhátrányt, amelyek magyarországi működésük után itthon fizetnek adót, beruháznak éves szinten százmilliárdos összegeket, és közvetve százezres nagyságrendben alkalmaznak magyar munkavállalókat. Az adónem így nem versenysemleges, a teher egyenlőtlen elosztása versenyelőnyt jelent a globális tartalomszolgáltatóknak (OTT) a hazai adófizető vállalkozásokkal szemben. A távközlési adó okozta egyenlőtlenséget az internetadó tehát még tovább mélyítené.
Csatlakozva a napokban megjelent ágazati szakmai szervezetek álláspontjához, alulírottak az internetadó tervének visszavonását kérjük. Ez az egyetlen helyes megoldás, ez Magyarország, a felhasználók, a vállalkozások és a közintézmények érdeke. Ez mindannyiunk közös érdeke.
Az aláírók:
Christopher Mattheisen, vezérigazgató, Magyar Telekom
Christopher Laska, vezérigazgató,Telenor
Diego Massida, vezérigazgató, Vodafone
Severina Pascu, ügyvezető igazgató, UPC
David McGowan, vezérigazgató, Invitel
Dr. Ryszka Sambor, ügyvezető, Digi
Kövesi Gabriella, elnök, Hírközlési Érdekegyeztető Tanács
Laufer Tamás, elnök, Informatikai Vállalkozások Szövetsége
Lerch Attila, elnök, Inforum
Turányi Gábor, képviselő, Magyar Kábeltelevíziós és Hírközlési Szövetség
Kéry Ferenc, elnök, Magyar Kábelkommunikációs Szövetség
Martos Balázs, elnök, Internet Szolgáltatók Tanácsa
Kis Ervin Egon, elnök, Szövetség az Elektronikus Kereskedelemért
-
djculture
félisten
válasz
[P]laci #50414 üzenetére
Tállai András megismételte, hogy az adó mértékét maximalizálni fogják: magánszemélyeknél havi 700 forintban, üzleti előfizetéseknél havi 5 ezer forintban. Jelezte ugyanakkor, hogy az internetszolgáltatókkal folytatott tárgyaláson felmerült egy "alsó korlát" is, de ezen még gondolkodnak
Magyarán ez a szöveg hogy csak 150forintot fizetek mert 1 giga alatt vagyok kifúj mert lesz alsó korlát is. 700-at fog itt mindenki (magánszemély) fizetni szerintem az összes netelőfizetésre
-
válasz
[P]laci #50229 üzenetére
olcsóbb csomagban 2 hűséget sem érdemes aláírni - és nem csak iphone esetén -, semmi az az 5 - 10, de még a 20 e ft kedvezmény sem a domino és a listaár viszonylatában a 200 e ft körüli telefonoknál, de ők tudják...
vannak viszont jó szolgáltatós árak iphone esetén is, akár a (leg)drágább 6 plus kapcsán is, de konstrukciója válogatja. -
erdoke
titán
válasz
[P]laci #50195 üzenetére
Bár nem sok a különbség, a 16 GB-os 5S összesen 23760 Ft-ba kerül (részletre) az említett díjcsomaggal. Nem kérdés melyiket érdemes megvenni ennyiért. Persze a többség nem 20e Ft-os díjcsomag mellé veszi, azokat viszont nem néztem. Valószínűleg nagyobb a differencia.
Mindez azért is érdekes, mert a 16-os és 32-es 5S marad a kínálatban, ha minden igaz. Én ebből arra következtetnék, hogy az 5C ára fog rövidesen csökkenni... -
válasz
[P]laci #50113 üzenetére
a 4g/lte a preferált, és a magam részéről örömmel fogadtam a sokkal jobb lte lefedettséget, amit bő egy hete újítottak be, és nem is feltétlenül a sebesség és a jobb válaszidő miatt, hanem a készülékek akkumulátoros üzemideje miatt is, mivel a 3g jobban szívja az akkumulátort, mint a 4g/lte.
a 4g fejlesztésekkel biztos nem állnak le egy ideig, a 3g persze háttérbe szorult, de attól nem tartok, hogy rövid időn belül jönne újabb a 4g/lte-nél, hogy az hátrányba kerüljön, addigra meg fullos 4g/lte lefedettség lesz, ez a jövő.r3dsnake; várjunk még azzal, meg aztán amiket hallottam, hogy miként éri meg esetlegesen a diginek - bár ez csak amolyan félinformáció -, úgy nem lesz 4g/lte kapcsolatuk, ami miatt el sem gondolkodnék meghatározott olcsóbbság mellett sem a váltáson.
djculture; nézz rá drága telefonokra is, találsz majd sok ellentétes árazást is.
hűséges? mostanság nem írok alá már az előfizetésre sem hűséget, mert nem éri meg, hanem inkább listaáron veszem a telefonokat, így szépen kifut majd minden előfizetésem hűsége. az egyiken már régóta nincs, a második is lejár hónapokon belül, és ha így áraznak, akkor nem olyan sokára a harmadik is.
ettől persze még telekom előfizető maradok, hacsak nem dob hihetetlenül nagyot valamelyik másik szolgáltató.laci; tegnap utaztunk le a hosszú hétvégére budapestről pécsre ic-vel, és bizony az út jelentős szakaszán lte hasított a mobilon, néhány hete ez még a térkép szerint sem lett volna így.
-
erdoke
titán
válasz
[P]laci #50120 üzenetére
Ahol van pálya, őrültség helyi utakon kockáztatni az életed. Amikor csak privát autóm volt, akkor is kifizettem a matricát. Nem elsősorban a nagyobb sebesség, hanem a nyugalom miatt. Bevágta az ember a tempomatot, hallgatja a zenét/könyvet, és nem idegeskedik az őrült módjára előzgetők, vagy éppen az előzhetetlenség miatt.
-
erdoke
titán
válasz
[P]laci #50113 üzenetére
Bár a webshopot nem titkoltan rettenetesen gyűlölöm, azért a telefonos üfsz szinte 100 %-os elégedettségemre szolgál, és az LTE lefedettség most valami megdöbbentő szintre lépett. Debrecenből Bécsbe autóztam hétfőn egy paksi kitérővel, majd szerdán vissza, és itthon gyakorlatilag végig LTE hálózaton lógott a telefon!
-
válasz
[P]laci #50109 üzenetére
az a "baj", hogy nem csappan, ezért nem is nagyon foglalkoznak vele, meg aztán a szolgáltatások eladása az elsődleges, nem a készülékek értékesítése.
valóban nem sok előnye van már a hűséges előfizetőnek, legfeljebb kérdés és mobil előleg befizetése nélkül is kivihet akár két nagyon drága készüléket is 0 ft befizetéssel, részletre. -
válasz
[P]laci #49936 üzenetére
visszafelé kompatibilis, így a telefon által adott módok menni fognak.
a wnw nem jó lte eléréshez, az csak 3g (3g/h/h+), edge és gprs módokhoz megfelelő.
amikor a wnw és társai elkészítésre kerültek, akkor még nem volt képben az lte, így nem kerülhetett bele.
régen is volt ilyen ugrás, nem olyan meglepő ez. -
glaci
őstag
válasz
[P]laci #49936 üzenetére
Semmi, azon kívül, hogy tudsz majd internetezni.
3G -n fog csak menni természetesen. (Ha azt tudja a telefonod.)
Ettől ugyebár nem kerül LTE modem a telefonodba.
(De ha nem LTE "képes" az előfizetésed (pl. Dominó), akkor hiába LTE képes a telefonod, akkor sem fog menni az LTE.) -
[P]laci
senior tag
válasz
[P]laci #49599 üzenetére
itt a Telekom tájékoztatója is, hogy teljes legyen a lista: Országosan elérhetővé teszi a Telekom a 4G mobilinternetet
-
válasz
[P]laci #49562 üzenetére
Eddig se hallgattam online zenet tulsagosan sokat, ezutan se hiszem, hogy tennem..
De az adatforgalmi keret viszont magasabb, mint a mozaik xs-nel, ezert gondolkodtam a valtason, viszont ha magasabb szamla jonne ki, nem nagyon lennek elorebb.. Habar a mostani ~5k szamlaknal mindenkepp elorebb lennek, a net&roll giga net bovites lemondasa utan kivancsi leszek, mi jon kiNezegethetem a csomagokat, de ezen a ketton kivul ne is keressek viszonylag normalisat?
-
Kbali
nagyúr
válasz
[P]laci #49160 üzenetére
Azt is nézni kell, hogy mondjuk plusz 1 millió előfizető kiszolgálásához mekkora beruházás szükséges (infrastruktúra, humán, stb...), mennyi a tulajdonos profitelvárása, stb... (nem véletlenül küldenek el most a cégcsoportból több, mint 1000 embert) - és akkor már nem biztos, hogy annyival több profitot is ki lehet hozni.
-
Kbali
nagyúr
válasz
[P]laci #49132 üzenetére
A kartellezést szajkózza mindenki, minden iparág tekintetében, mert fogalma sincs róla, hogyan működik egy termék árazása. Elárulom: ott kezdődik, hogy megnézem, mennyiért adja a konkurencia. Ha nem akarok piacot szerezni, akkor nem megyek alá árban, mert minek mennék. Közgazdaságtani alapelv, hogy annyiért adom, amennyiért (még) megveszik a terméket - azaz, ha megveszik drágán, akkor csak az ügyfél két szép szeméért nem fogom olcsóbban adni.
-
válasz
[P]laci #49079 üzenetére
Magamnak szeretnek Music XS-t, ismerosomnek van Music S csomagja, o erdeklodott a spotify reszrol, ezert is kerdeztem meg, de meglattam az xs leirasat, es belegondoltam, hogy olcsobban jonnek ki, valoszinuleg a telefont is olcsobban hozhatnam el es az adatforgalom is eleg lenne nekem, havonta altalaban 400 meganal nem hasznalok tobbet, de a 200 keves.
Szóval egyetemistakent en valtanek mozaik xs-rol music xs-re, de akkor ez komplikalt es november 7 elott nem is lehet ingyen?
-
Teko001
őstag
-
válasz
[P]laci #47311 üzenetére
Ezer bocsánat, ezt elfelejtettem én is leírni, de ez így van. Csak új előfizetéssel lehet váltani erre, vagy úgy ha dominóról váltasz előfizetésre. (Ugyanez vonatkozott régebben a Like, Like 50, Like 300-ra is meg most a Like S-re és Music XS-re.)
Szóval az az opció maradt, ha lejárt a hűséged októberben, leváltasz 2700 Ft-ért dominóba, majd vissza előfizetésre. De azt tudni kell, hogy ilyenkor a hűségpontok, meg a kiemelt kártyaszín (ha van) elveszik. -
Vikt0r
aktív tag
válasz
[P]laci #47229 üzenetére
Like S 2790Ft. Hálozaton belül beszélhető le 3 szám ingyen hívható 300MB internet
Netplusz Arany 590Ft 200MB vagy Netplusz M 990Ft 500MB vagy Netplusz L 1GB 1290A Like S + Netplusz Arany 3380Ft és még akkor mard keret más hálózatba telefonalni és 4eFt-ba beleférsz ha elég az 500MB net
-
dptrsk
Topikgazda
válasz
[P]laci #47225 üzenetére
ÁSZFben ez van, ez az érvényes:
A Music XS díjcsomagban foglalt havidíj lebeszélhetőség felhasználható alapdíjas Telekom mobil hálózaton belüli előfizetők felé indított hívásra, SMS, MMS küldésre, valamint hangposta lehallgatásra belföldön.
A Music S és Music M díjcsomagban foglalt havidíj lebeszélhetőség belföldi mobil és vezetékes hálózat előfizetői felé indított alapdíjas hanghívásra, valamint hangposta lehallgatásra érvényes belföldön.
Tehát az XS csak Telekom irányban forgalmazható le, az S és M pedig belföldön.
-
erdoke
titán
válasz
[P]laci #47225 üzenetére
Szerintem egyértelmű, ami le van írva a honlapon, de mindig az aktuális ÁSZF a mérvadó, és semmiképpen nem az ismerős.
-
club1
veterán
válasz
[P]laci #47225 üzenetére
A szolgáltatóknak az ÁSZF-jük szerint kell működniük, attól nem térhetnek el, csak kedvezőbben.
Abban ezek a sorok szerepelnek:
A Music XS díjcsomagban foglalt havidíj lebeszélhetőség felhasználható alapdíjas Telekom mobil hálózaton belüli előfizetők felé indított hívásra, SMS, MMS küldésre, valamint hangposta lehallgatásra belföldön.
A Music S és Music M díjcsomagban foglalt havi díj lebeszélhetőség belföldi mobil és vezetékes hálózat előfizetői felé indított alapdíjas hanghívásra, valamint hangposta lehallgatásra érvényes belföldön.
Music XS díjcsomagban az Előfizető jogosult választása szerint 3 db hálózaton belüli alapdíjas számot összesen havi 300 perc erejéig 0 Ft-os percdíjon hívni. A 3 választott Telekom mobil szám beállítására az előfizetőnek lehetősége van a szerződéskötéskor. A 3 választott Telekom mobil számon havonta egy alkalommal van lehetőség módosításra a www.telekom.hu oldalon.
A Music XS díjcsomag új előfizetésként (akár számhordozással) igényelhető vagy Dominóról számlás előfizetésre való áttérés esetén vagy Like/ Like 50/ Like 300/Like S díjcsomagról Music XS díjcsomagra történő váltással, érvényes magyar felsőoktatási diákigazolvány bemutatásával. -
-
-
válasz
[P]laci #46592 üzenetére
amennyiben az mms leírásra gondolsz, ott nem véletlenül írtam úgy, hogy a régi, eredeti leírásban, mert akkor nem volt még 3g meg 4g, de még edge sem.
az elméleti maximumok meg cseszhetők, ha akkoriban a jobb telefonok is csak 24 - 36 kilobit/sec sebességet tudtak maximum, bár a háló sem volt kimondottan jobb értékkel bíró...
ejj, de szerettem a nagyobb terjedelmű mms üzenetet küldeni anno a sony ericsson t68i telefonommal 2002-ben, mert az is maximum 36 kbps sebességet tudott, persze gprs hálón.
igaz, sok szabvány megjelölt maximuma most is távol áll a gyakorlattól. -
A@ron
tag
-
Logeeen
senior tag
válasz
[P]laci #34677 üzenetére
Igen, mindenféleképpen fel kell hívnod a 1430-at, hogy kapcsolják vissza a neted.
Next S:
Tegnap felhívtam őket, mert nem volt világos. Egy kedves csajszi el is magyarázta szépen.
Kell legyen 1 arany-, vagy platina előfizetésednek (Telekomon belül, mindegy, hogy mi az.), és az mellé tudod aranytárskártyának megcsinálni a jelenlegi T-s előfizudat.
Kicsit hülyén írtam le, de remélem érthető...(#34679) Akve
Én is vettem ezzel az előfizuval készüléket, mégis 5490.-et fizetek érte...
-
válasz
[P]laci #33449 üzenetére
a következő hibánál már nem kicserélést kér, hanem jelzi elállási szándékát, mivel a sokadik azonos típusra történő cserét követően is fennállnak a hibák, ígyí csalódott abban a típusban, nem kér belőle többet, ráadásul rengeteg kényelmetlenséget és időveszteséget okozott számára a sok garanciális ügyintézés is, annak sem akarja magát ismételten, sokadszorra kitenni.
az árleszállítás lehetősége is adott még a kicserélés és az elállás között - megfelelő feltételek mellett -, de annak összege nincs jogszabályban rögzítve, szóval bármilyen összegre nemet lehet mondani.
az elállás a szerződés előtti állapot visszaállítását jelenti, de a szolgáltató megold(hat)ja úgy, hogy az előfizetés marad, csak a készülék lesz más típusra "cserélve", akár az eltérő ár különbözetének kiegyenlítésével. azért írom ezt, mert a jogszabály szerint nincs levásárlás, tehát olyan nincs, hogy vegyen másik készüléket a jelenlegi adott árából, meg olyan sincs direktben, hogy csere más típusra, hanem ezek adottak; javítás, csere (megfelelőség szerint azonosra), árleszállítás és elállás.
ezektől bármi eltérő van, lásson is bármit az előfizető, a fentiek szerint megfelelően lesz lepapírozva a szolgáltató részéről.
néhány jogszabályi hivatkozás, és egyszerű fogalmazású szöveg; link
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Ez a Telekom mobil szolgáltatások topicja
- Hír A Telekom elindította az ország első szabványos 5G tesztállomását Zalaegerszegen
- Hír Egy előfizetés, több SIM a Telekom új ajánlatában
- Hír A Magyar Telekom bejelentette az eSIM támogatását
- Hír Készülék nélkül csak egyéves hűség köthető
- Blogbejegyzés Új alapokra kerül a Telekom árlistája
- Hír Modulárissá lettek a Telekom mobilos csomagjai
- Goddess of Victory: Nikke
- iPhone topik
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Kerékpársportok
- Metal topik
- Autós topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Elemlámpa, zseblámpa
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- További aktív témák...
- Mini pc (I5 8250u - 16Gb ddr4 ram - 128Gb nVme ssd + 500Gb hdd)
- Gigabyte B450M S2H + Ryzen 5 1400 kisebb-nagyobb hibával
- Nokia 105 4G (2023) charcoal, Nokia 110 4G (2023) midnight blue
- ASRock B550 PG Velocita + Ryzen 5 3600 + 32GB (4x8GB) DDR4 3600Mhz CL18
- Philips 58PUS8505 Smart LED Televízió,146 cm, 4K Ultra HD ,Android, Ambilight, HDR10+ KIJELZŐHIBÁSAN
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook E754 - i5-4GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" HD I HDMI I W10 I Garancia!
- Dell latitude, precision, xps, magyar világítós billentyűzetek eladóak
- 138 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- Thinkpad X230 legenda: i7 CPU, IPS kijelző, 12 GB, dupla SSD, magyar villbill, webcam, fingerprint
- Huawei Nova Y70 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest