Hirdetés
Bevezető
Ez történik akkor, ha egy gyártó a középkategóriában túl sok modellt tart kínálatban. Nem csak az G86 problémája, hogy nagyon közel van árban az elvileg magasabb kategóriába sorolt Edge 60 Fusionhöz (éppen most konkrétan hivatalos helyről a Fusion pár ezressel olcsóbb), hanem hogy a tavalyi szortiment sem túl régi és a Motoroláknak rendre szépen csökken az áruk. A tavalyi G85 már csak 85 ezer forintot képvisel, az Edge 50 Neo is olcsóbb lett mostanra (110-120 ezer forint), abban ugyanez a hardver van dedikált zoomkamerával és vezeték nélküli töltéssel, az ígéret szerint 5 évnyi szoftveres támogatással, vagyis a G86-nak valahogy nem látszik a helye ezen a palettán.
G56 (balra) és G86 (jobbra) [+]
De hát ki kell hozni minden évben az új cuccot, mert mindenki más is kihozza a magáét. Éppen ezért nagy kár, hogy itthonra nem jött meg a G86 Power a maga 6720 mAh-s akkumulátorával, mert akkor fel lehetne mutatni legalább egy értékesítési érvet a készülék mellett. A sima G86 esetén ez nehéz, majd talán karácsonyra lesz jó vétel, hiszen tényleg az a tapasztalat, hogy fél év alatt a Motorola cuccok ára sokat csökken. Vagyis ez a teszt lehet, hogy sokkal érdekesebb lesz majd a tél beköszöntével, amikor nem arról kellene szóljon az első oldal, hogy a Motorola árazási politikájában van némi káosz, de most júliusban még nem látszik, hogy kiknek szól a G86. Bár még így sokkal inkább szól valakinek, mint a G56, ami alig olcsóbb, de jóval gyengébb.
Az viszont látszik, hogy ennek a portfoliónak a legfőbb problémája az, hogy bár a Motorola igyekszik logikus termékkínálatot építeni (G-széria az alsó középkategóriától indulva éri el az Edge modellek szintjét, amelyek a középszint felső részéről startolva mennek a csúcsmodellek felé), de a saját dolgukat úgy próbálják megkönnyíteni, hogy elég véges számú komponens variálgatásával képeznek lépcsőket az egyes modellek között. Ez pedig elsősorban azért van így, hogy tudják tartani a frissítési ígéreteket, ugyanaz a Dimensity 7300 van ebben a cuccban, mint ami az Edge 50 Neóban, az Edge 60 Fusionben és az Edge 60-ban is dolgozik, ráadásul a kamerákat is maximum annyiban variálják, hogy a Sony Lytia szenzor mellé odaraknak-e egy zoom modult, vagy sem. Ugyanilyen játék van a töltési sebességekkel (30, 68, 90 watt) és a vezeték nélküli töltés kapcsán is. A G86 viszont bekerült már a szolgáltatói kínálatba (Telekom), ott kicsit jobb árfekvésben van még előfizetés nélkül is (105 ezer forint), ezzel pedig akár most is megfontolható vétel lehet.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!