Hirdetés
- Nothing Phone (1) - nem semmi (2)
- Telekom mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Samsung Galaxy Z Flip6 - színt lép
- Samsung Galaxy Z Fold6 - ugyanaz, sarkosan fogalmazva
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- A legvékonyabb címére hajt az Infinix?
- iPhone topik
- Redmi Note 12 Pro - nem tolták túl
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
Hirdetés
-
Wizard of Legend II - Jövő hónap elején indul a korai hozzáférést
gp A PC-re szánt alkotás alig néhány hét múlva végre elérhető lesz az érdeklődők számára.
-
Minimumlétszámra állítja a texasi Taylor üzemet a Samsung
ph A GAAFET node-okra specializálódó gyár jövője egyelőre bizonytalan.
-
A legvékonyabb címére hajt az Infinix?
ma Állítólag 6 milliméternél vékonyabb készülékházzal rendelkező telefonon dolgozik az Infinix.
-
Mobilarena
Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
#04535040
törölt tag
válasz rin33 #115585 üzenetére
Sajnos folyamatosan ez van nálam is. Mind munkahelyemen, mind lakhelyemen nem a legközelebbi állomásra csatlakozik a telefonom (pedig azzal -100dBm alatti érték lenne, ritkán azért rácsatlakozik).
Ezért sokszor "elmegy" a 4G térerő, mert a 2-vel arrébb lévő állomással (-104dBm ablaknál, -118 a 2. falon belül) nincs deep indoor-om, így sokszor 3G-n találom magam (vagy akár 2G-n).
A negatív rekord: 15. kerületben a Blaha téri állomásra csatlakozott a készülék....csináltam róla képernyőfotót.[ Szerkesztve ]
-
tibor23
senior tag
válasz rin33 #115596 üzenetére
Voda nálam tartalék kártya, de ott én sem ezt tapasztalom, ezért írtam, hogy ezt a Telekom elég durván nyomja. Pl. csak a pincében (de ott sem azonnal) kapcsol át a nagyon közeli B20 toronyra. Ha lehetne ezt priorizálni telefonon belül, én biztos a max. jelet priorizálnám, és az sem számítana, hogy 3G, bőven elég az is mindenre, és az akku sokkal tovább bírná.
-
leo81
aktív tag
válasz rin33 #116300 üzenetére
Kb. 450 méterre az bázisállomástól egy családi ház földszintjén (30cm-es falak +10cm szigetelés, sűrűn beépített környezet.) az ablak közelében jó, 4/2-es térerő, kb. 200-300Mbit jön. Távolabb az ablaktól már semmi. Az emeleten mindenhol elérhető, 300-400Mbit-es sebességgel. Én ennél sokkal rosszabbra számítottam.
-
-
szabogabor10
veterán
válasz rin33 #121883 üzenetére
Az a baj, hogy DSS területen semmivel nem gyorsabb az 5G, mint a 4G. Szomorú. Valamiért elég lassan halad az egész 5G projekt. Remélem a DSS területek is hamarosan kapnak 3,6 GHz lefedettséget
[ Szerkesztve ]
iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen
-
kchris78
veterán
válasz rin33 #121883 üzenetére
ne vicceljunk mar! Honapok teltek el alsohangon!
Es mi van:
Budapest toredeke, Balaton ami kb a to vizet vagy arra ralato jelenti, - sz.hely, egerszeg, debrecen szeged kecskemet leginkabb a belvarosok, piszoknyi helyek...
Ez semmi... Meg akkor is ha 3.7GHz es szar a terjedes.
Latszik hogy abszolut nincs fokuszban a dolog!
Kb azert amit eddig is mondtak a karogok: hogy igazabol a jelenlegi spektrumok par kiemelt terulet kivetelevel kiszolgaljak az elofizetoket. Foleg hogy szar a forint nem praktikus most eszkozoket vasarolni (kerdes lesz e jobb valamikor).
Ment a nagy duma a gigabites netrol... Lefedik azt a partiz km2-es helyet ahol ezt a forgalom indokolja aztan a tobbit majd ha indokolja az 5Gs telefonok szama atallitanak technologia semleges spektrumokat 4G-rol alsobb frekin hogy szebben mutasson a lefedettsegi terkepen. De egyelore ezt semmi nem indokolja.. Es ez igy is van jol, muszakilag ez a valosag.. A nagy marketing maszlag helyett...[ Szerkesztve ]
-
bociusz
aktív tag
válasz rin33 #122372 üzenetére
Igen, régóta lobbiztunk ezért a Cellmappernél. Péntektől minden Tracking Area Code kódhoz külön pont tartozik, erre azért van szükség, mert nem ritkán egy eNodeB azonosító kétszer is előfordul a hálózatban a Telenor-Telekom B20 összenyitás miatt. Ezeket a Cellmapper korábban tévesen összevonta, hiába volt a két torony az ország két végében (emiatt sokszor nem tudott egyáltalán megjelenni ott a torony, ahol valójában volt).
A szétválasztás után viszont csak az egyik pötty őrizte meg a helyét, a másikat utána kell húzni a térképen. Ha valaki nagyon unatkozik, bevállalhatná ezt a favágó munkát.[ Szerkesztve ]
-
rin33
senior tag
-
MadMancs
veterán
-
4Grider
nagyúr
válasz rin33 #127413 üzenetére
Általában ezt szolgáltatói paraméterezéssel szabályozzák és nincs tuti megoldás, mindenütt más konfig működik a legjobban. A Telenor nálunk nagyjából havonta/kéthavonta tol fel egy új konfigot a bázisállomásaira, ezután a telefonok megint máshogy viselkednek (váltanak a cellák között és választanak frekvenciát/ca-t).
-
Dave1984
őstag
-
rin33
senior tag
-
4Grider
nagyúr
válasz rin33 #130979 üzenetére
A szomszédos cellákkal össze kell hozni az új cellákat. Yetinél az a tapasztalat, hogy amíg ez nem történik meg, addig simán lemehet a telefon akár EDGE-re is 5G-s vételkörzetben, ha a szomszédos és régi bázisállomás belát a fejlesztett bázisállomás területére. A finomhangolást azt meg ugye csak éles környezetben tudják megcsinálni (jellemzően az ide-oda ugráló telefonok adatsorai alapján).
-
akaszajanos
tag
-
Miska0330
tag
válasz rin33 #133845 üzenetére
Igen!
''A Magyar Telekom az 5G szolgáltatásánál több frekvenciatartomány használatát hullámterjedési jellemzőik figyelembevételével észszerűen kombinálja a minél jobb ügyfélélmény és lefedettség biztosítása érdekében. A 3,6 GHz-es frekvenciatartomány (a térképen sötét magentával színezve) gigabites maximális letöltési sebességet és nagy kapacitást tesz lehetővé kültéren. A 2100 és 700 MHz-es frekvenciatartományok (a térképen világos magentával színezve) az 5G szolgáltatás céljára ''
-
bociusz
aktív tag
válasz rin33 #134047 üzenetére
A Telekom összesen 25 MHz B1/N1 frekvenciát vásárolt. Mivel ezen jelenleg DSS-en szolgáltat 4G és 5G rádiót, ezért a blokkok kialakításakor a 4G korlátait is figyelembe kell venni, ami max. 20 MHz széles blokkokkal tud dolgozni. A rendelkezésre álló 25 MHz-et egy 15 + egy 10 MHz-es blokkra bontották (EARFCN 75 és 200), utóbbit azonban egyelőre csak a Balatonnál kapcsolták be.
Jelenleg tehát 15 MHz széles az N1 sáv. Ezt 20-ra tudnák bővíteni DSS-ben (ha 20+5 MHz felosztásban lenne) vagy 25 Mhz-es önálló N1 blokk lehetne, de ehhez a teljes B1 4G-t le kéne kapcsolni, ami jelenleg még elég korai lenne.
[ Szerkesztve ]
-
kl122
tag
válasz rin33 #137291 üzenetére
Maradjunk annyiban, annyit modernizálnak amennyit muszály nekik, hogy bírja a terhelést a hálózatuk, de ügyfélként is észrevehetően nagyon takarékon van a hálózatfejlesztés náluk. Ennyit meg kénytelenek modernizálni, kis túlzással csak nekik van egyedül annyi mobilos ügyfelük mint a másik kettőnek összesen!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Ez a Telekom mobil szolgáltatások topicja
- Hír A Telekom elindította az ország első szabványos 5G tesztállomását Zalaegerszegen
- Hír Egy előfizetés, több SIM a Telekom új ajánlatában
- Hír A Magyar Telekom bejelentette az eSIM támogatását
- Hír Készülék nélkül csak egyéves hűség köthető
- Blogbejegyzés Új alapokra kerül a Telekom árlistája
- Hír Modulárissá lettek a Telekom mobilos csomagjai
- Intel i7 7700K
- HP Elite X2 G8 (A31PSE8) - ÚJ - 13,3" üzleti notebook/tablet - i5, Touch, 450nit, WWAN Mobilnet
- HP Envy x360 14-fc0156ng - ÚJ - 14" 2-in-1 notebook - Intel Core U5, 16GB, 512SSD, TOUCH
- Sony Xperia 5 III ELADÓ!!!
- ÁR ALATThinkPad Thunderbolt 3 Dock (40AC) úttörő, 13 portos dokkoló megoldás akár ingyenes szállítás
Állásajánlatok
Cég: Ozeki Kft
Város: Debrecen
Cég: Ozeki Kft
Város: Debrecen