2017. június 27., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-12-27 20:44:01

Mobilarena

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#21001) Alex91 válasza Raypapa (#21000) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Synology DS 216J, 116, 216Play, Qnap TS-228, 251 mondjuk

hol zsarnokság van, mindenki szem a láncban; belőled bűzlik, árad, magad is zsarnokság vagy;

(#21002) fogtunder válasza Raypapa (#21000) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

ha kinyitod az összefoglalót, rögtön ezzel kezdődik, sok más hasznos infó is van benne, érdemes elolvasni.

a topikok témájához kapcsolódó kérdéseket kérlek a topikokban tedd fel, ne privátban! - Open your eyes, Link!

(#21003) Raypapa válasza fogtunder (#21002) üzenetére

Raypapa
(tag)

Igen, de erőteljes Zyxel szponzorációt érzek az erőben, ezért gondoltam másokat is megkérdezek... ;) (Ez nem azt jelenti, hogy az nekem nem jó, de ha épp nem olyat kapok, akkor milyen lehet még jó?)
...és ha már a Zyxel NAS326-ot ajánljátok, akkor a 325 v2 nem jó? Mi a különbség? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#21004) Raypapa válasza Alex91 (#21001) üzenetére

Raypapa
(tag)

Köszi, de a Synology nekem sokba kerül, talán a Qnap jó árban, ha kapok használtan olcsóbban... Persze azt elfogadom, hogy ezek a megbízhatóbbak.
:R

(#21005) fogtunder válasza Raypapa (#21003) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

ha azzal gyanusítasz, hogy anyagi okokból részlehajlóan írom az összefoglalót, akkor neked egy D-Link NAS-t ajánlok, lehetőleg valami 4 éves modellt, használtan, gari nélkül.

legközelebb, mielőtt ilyet írsz egy TG-nek, aki nonprofit alapon a privát idejében segít embereknek, szerintem gondold át.

[ Szerkesztve ]

a topikok témájához kapcsolódó kérdéseket kérlek a topikokban tedd fel, ne privátban! - Open your eyes, Link!

(#21006) Multibit válasza Raypapa (#21003) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

erőteljes Zyxel szponzorációt
:W
Talán újat mondok, de a magyar piac erősen árérzékeny! Aki nem tud, vagy nem akar Synology-ra, QNAP-ra költeni, annak csak a Zyxel marad... mielőtt előhozakodnál a D-Linkkel.

(#21007) Raypapa válasza fogtunder (#21005) üzenetére

Raypapa
(tag)

:DDD
A körbefutó kapubannerre gondoltam! :D

Egyébként jól látom, hogy a Zyxel, az árához képest tényleg tökéletesen jó nekem is, csak kíváncsi voltam van e hasonló minőségű/árú márka, nem ismerem a piacát a NAS-oknak!

(#21008) Raypapa válasza Multibit (#21006) üzenetére

Raypapa
(tag)

OK, vettem, ha ez ilyen egyszerű, akkor mazsolázok majd a használt Zyxel-ekből itt a hardveraprón... :)

(#21009) fogtunder válasza Raypapa (#21007) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

az összefoglalónak semmi köze ahhoz, hogy az anyacég oldalán ki mit hirdet éppen, nem szoktak egyeztetni velem. évek óta a ZyXel kétlemezes NAS-ok az ajánlottak alap felhasználásra, mert a QNAP és a Syno szoftveres előnyét nem fogod kihasználni egyszerű filemegosztásnál, azonos erősségű harvert pedig a ZyXel ad a legjobb áron megfelelő minőség mellett.

(#21010) Raypapa válasza fogtunder (#21009) üzenetére

Raypapa
(tag)

Ez így korrekt, érthető, köszönöm szépen!
(Nem véletlenül érdeklődök PH fórumon, itt még soha nem volt úgy hogy ne lett volna valahogy! :) )

(#21011) Lacika2013

Lacika2013
(tag)

Köszönöm a segítségeteket!

(#21012) Flashback

Flashback
(PH! addikt)

Na megint előjött a nas téma:

Igények:
- jól működő saját felhő kliens
- onedrive/dropbox kliens kezelés
- hálózati médiaszerver

Előnyök:
- synology cloudstation kezelés
- HDMI kijárat

Keret bruttó 80körül. Mit javasoltok? Egyenlőre az Asustor AS3102T-t néztem.

Olcsó webtárhely + domain + 5EUR: http://one.me/enaudyet

(#21013) Alex91 válasza Flashback (#21012) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Azt hiszem magtalaltad ami neked kell... :)

hol zsarnokság van, mindenki szem a láncban; belőled bűzlik, árad, magad is zsarnokság vagy;

(#21014) elefontelefo

elefontelefo
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Első NAS-vételre készülök, de igazából még a fogalmakat próbálom értelmezgetni. A fő problémám, amit orvosolni szeretnék egy NAS-sal, hogy az év(tized)ek alatt felgyűlt torrent mozifilm családi videó gyűjteményemet szeretném elhelyezni úgy, hogy azt több kütyüről éjjel-nappal kényelmesen elérhető legyen, ne egy számítógéphez kötődjön. Plusz ha már, akkor az is jó lenne, ha néhány adat online, felhőszerűen is elérhető lenne róla, mintha egy saját ftp-szerverem lenne. Ilyesmikre való egy NAS, nemde?
Tehát nekem nem fontos a médiacenter funkció, csak az, hogy legyen egy független adattároló egységem, ami a többi (esetleg messzi) szám.gépről is elérhető, és vinyókkal együtt max. 100 ezerből szeretném megúszni a dolgot.
A fentiekre is egy ZyXEL NAS326 az ajánlott vétel?
Tudom Google a barátom, de személyes tapasztalat alapján tudtok ajánlani bevezető magyar vagy angol nyelvű irodalmakat a témában, különös tekintettel az eszköz beüzemelésére, fenti funkciók beállítására?
Köszönet!

(#21015) fogtunder válasza elefontelefo (#21014) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

igen, pont erre való a NAS és igen, a NAS326 pont jó lesz kezdésnek. FTP mellett tud NFS és SMB megosztást is, ez utóbbi kettő inkább ajánlott a hálózaton belüli elérésre. saját felhőt az Owncloud megoldásával tudsz rajta csinálni. plusz még el tudod vele intézni a családi videógyűjtemény jövőbeni tagjainak a letöltögetését is.

guide-ot így konkrétan nem tudok ajánlani és ahogy írtad, a google neked is ugyanazt dobná ki, mint nekem.

(#21016) elefontelefo válasza fogtunder (#21015) üzenetére

elefontelefo
(lelkes újonc)

Köszönet! :R Akkor nekem most irány a NAS326 topik :))

(#21017) elefontelefo

elefontelefo
(lelkes újonc)

Na, ígéretemhez híven átnéztem a NAS326 topikba, és hát látom, hogy több ott kétségbeesett kérdés, mint a magabiztos válasz. Csavarok egyet én is az itteni kérdésemen: nekem mint hálózat-analfabétának érdemes-e inkább egy drágább, de egyszerűbben konfigurálható(?) eszközzel próbálkozni, vagy mindet ilyen "bonyolult" beállítani, mint a NAS326-ost?

(#21018) Multibit válasza elefontelefo (#21017) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Pl. a Synology modellek (hasonló hardver esetén) éppen a kényelmesebb szoftver miatt drágábbak. Mindenki maga döntheti el, hogy a kényelem megéri-e neki a felárat. Megjegyzem, némi hálózati tudás megszerzésére szükséged lesz, akármelyiket választod. Tudod, ez már csak ilyen, ha hálózatos kütyük használatára adod a fejed. Majd tapasztalni fogod, hogy bizonyos tevékenységekre (pl. router konfigurálás) varázslók állnak rendelkezésre, bizonyos rendszerekben. Na ezeket kell elfelejteni és a biztosabb manuális módszert választani! ;]

[ Szerkesztve ]

(#21019) fogtunder válasza Multibit (#21018) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

ahogy nézegettem a ZyXel demo szoftverét, az alap beállítások, mint a felhasználok, megosztások, jogosultságok létrehozása semmivel nem egyszerűbbek Syno vonalon se, én erre egy fillért nem költenék.

(#21020) Multibit válasza fogtunder (#21019) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Lehet, én csak arra hagyatkoztam, amit itt olvastam :)
Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy Zyxel-nél, megosztás létrehozásakor, valóban be van-e betonozva az elérés módja (SMB, NFS)? Egy kolléga írta a mediaplayeres topikban. Ha ez tényleg így van, az nagyon gáz!

(#21021) elefontelefo

elefontelefo
(lelkes újonc)

Köszönöm a válaszokat! Hiába vagyok kuka a témában, muszáj lesz egy NAS-t beszereznem, mart ami itt a szám.gépem vinyóin megy adattárolás címen na az is nagy gáz. Legrosszabb esetben majd külső winchesternek használom a NAS-om addig, amíg fel nem növök a feladathoz, hogy hálózatba kössem :P

(#21022) fogtunder válasza elefontelefo (#21021) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

azt nem fogod tudni megcsinálni, USB-n nem fogod tudni csatlakoztatni a NAS-t a gépedhez, de azért nem atomfizika ez, csak szánj rá egy hétvégi napot, az alatt nulláról simán össze lehet hozni.

(#21023) plus44

plus44
(PH! nagyúr)

Olvasva az összefoglalót és egyéb oldalakat, még mindig megerősítésre vár a fejemben pár dolog. Amit szeretnék: filmeket/egyéb videókat letölteni-átmásolni-tárolni a nason, amit aztán lehetőségekhez mérten megtekinteni bárhonnan bármikor, főleg mac-en és tableten. Mindezekre egy Mycloud Gen2 3Tb-os eszköz megfelelő lenne számomra? nem szeretnék plex szervert futtatni,, nem kell raid 0, semmi ilyesmi. Csak a videóimat képeimet elérni bárhonnan.

Ahogy olvastam, mostmár hivatalosan is elérhető rá a Transmission is. Lényegében ilyen felhasználásra keresnék nast.

Koszönöm a válaszokat. :R

szerk: hdd-t tudok ebben a modellben cserélni?

[ Szerkesztve ]

"This is where the road crashed into the ocean..."

(#21024) k.daniel91

k.daniel91
(kvázi-tag)

Sziasztok!
elég sok NAS tesztett olvasgattam, de picit tanácstalan vagyok, így szeretnék tőletek segítéséget kérni.
Szükségem lenne egy olyan NAS-ra amely az alábbiakat tudja,bírja:
-60-80 torrent futtatása (egyidejüleg min. 20 torrent futtatása)
-nagy képfájlok kezelése hálózatról (van hozzá gigabites routerem és switch-em is) egy fájl ~ 160-200MB
-Apple TimeMachine támogatás (nem szükséges de jó lenne)
-cloud szolgáltatás támogatása

1 vagy 2 lemezes verzió számomra mindegy, mert külső HDD-ra készítek a fontos dolgokról biztonsági mentéseket.

Ár:50-80e Ft

Esetleg tudnátok ezekre a célokra megfelelő eszközt?

Köszönöm!

(#21025) fogtunder válasza k.daniel91 (#21024) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

DS216+ II az igazi, de az 110 környéke üresen. Esetleg a 216 Playt lehet megpróbálni, vagy az ASUSTOR Intel chipsetes cuccai közül valamit, ami belefér a keretbe, QNAP TS-251.

(#21026) Raypapa

Raypapa
(tag)

Sziasztok!

Egy ilyen cucc használtan, jó állapotban 20eFt-ig korrekt?:
Zyxel NSA325 v2

Köszi!

(#21027) fogtunder válasza Raypapa (#21026) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

garitól függően akár az is lehet, ha már nincs rá, akkor necces.

(#21028) Raypapa válasza fogtunder (#21027) üzenetére

Raypapa
(tag)

Köszi!

(#21029) Devilstudio

Devilstudio
(tag)

Sziasztok!
Vettem egy ilyen nas-t. SYNOLOGY DiskStation DS216+II
KÉrdés hogy ez a winyó jó lesz hozzá? WD Red 3TB 5400rpm 64MB SATA3 WD30EFRX

Youtube: Devilstudio

(#21030) Alex91 válasza Devilstudio (#21029) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Mondjuk, vagy egy IronWolf, esetleg Purple vagy SkyHawk. Imho amelyik olcsobb azonos gari mellett...

[ Szerkesztve ]

(#21031) Devilstudio válasza Alex91 (#21030) üzenetére

Devilstudio
(tag)

Köszi! :R

(#21032) babicsbalu válasza Devilstudio (#21029) üzenetére

babicsbalu
(PH! kedvence)

Nekem is DS216+II-m van és 2db WD30EFRX-et raktam bele, tökéletesen mennek.

Szerintem...

(#21033) szabi081

szabi081
(újonc)

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni NAS vásárlással kapcsolatban.

Szükségem lenne egy olyan NAS-ra, ami az alábbiakat tudja:
- 4 lemezes
- 60-80 torrent futtatása (egyidejüleg kb. 20 torrent)
- nagy képfájlok kezelése hálózatról egy fájl ~ 160-200 MB (Lightroom, Photoshop miatt)
- hálózati médiaszerver (1080p, később 4k videók streamelése TV-re, Flac lejátszás USB DAC-on keresztül)
- jól működő saját felhő kliens
- Fényképek, videók megosztása másokkal pl. mint onedrive/dropbox (egyidejűleg kb. 5-10 megosztás)
- távoli fénykép, videó elérés telefonról, tabletről

Én erre a célra a DS916+-ot néztem ki. A kérdés az lenne, hogy ez tudja e az általam elvártakat, valamint hogy tudtok-e ennél jobbat ajánlani ár/érték arányban. Synology, QNAP, Asustor alternatívák esetleg?

Köszönöm!

Üdv:

Szabolcs

(#21034) fogtunder válasza szabi081 (#21033) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

Fogja tudni, de szerintem egy 416Play is elég lenne. Viszont ha spórolni akarsz, akkor HP Gen 8 mikroszerver és Xpenology, bővebben az összefoglalóban olvashatsz erről.

(#21035) Yiggdrasil

Yiggdrasil
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Gondolkodom egy NAS vásárlásán, az alábbiakat szeretném megoldani vele:
- 4-5 torrent egyidejű futtatása
- Win/macOS támogatás
- Minimum 2 lemez (2x2TB kezdésnek)
- TimeMachine Backup
- Plex szerver futtatása --> ez lenne a legfontosabb, hogy tudjunk iPad-ról filmet nézni, és ne kelljen mindig kiülni a gép elé.

Tudnátok ajánlani pár típust?

(#21036) Alex91 válasza Yiggdrasil (#21035) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Zyxel nas 326/520, Qnap ts-228, synology ds216j. Plex szerintem folosleges, nelkule is megy a lejatszas iPaden.

(#21037) krealon válasza Yiggdrasil (#21035) üzenetére

krealon
(PH! addikt)

"Plex szerver futtatása"

Ez egy nagyon eros kitetel.
Gyenge nasokra is felhekkelheto, de a teljes funkcionalitashoz (pl transzkodolas) eros, draga, x86-os (intel pocesszoros) NAS-ra lesz szukseged.
A plex weblapjan van lista a hivatalosan tamogatott eszkozokrol.

(#21038) fogtunder válasza Yiggdrasil (#21035) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

én is azt mondom, hogy inkább hanyagold a plex szervert, van jópár lejátszó iOS-re, ami tud direkt smb megosztásból lejátszani, jobban jársz úgy. amúgy azok, amiket Alex írt, jók lesznek.

(#21039) Devilstudio

Devilstudio
(tag)

Sziasztok!
Vettem egy Synology ds216 +ii -t.
De munkahelyen telon lejátszva a filmeket akad és pixelesedik a full hd és a hd tartalom.
Ezt a gyenge net vagy mi a fene okozza?

(#21040) fogtunder válasza Devilstudio (#21039) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

Mivel játszod le? Milyen feltöltésed van otthon és letöltésed melóban?

(#21041) Devilstudio válasza fogtunder (#21040) üzenetére

Devilstudio
(tag)

Home: 500/22 mb
Work: 10/1

Fentvan a ds video és az küldi át a stremet.
Próbáltam már: mx playert, plex, vlc, samu gyári player ennyi.

(#21042) fogtunder válasza Devilstudio (#21041) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

Ott valszeg a melós nettel lesz a gond, ha beesik a sávszélesség valami miatt, az simán okozhat ilyet.

(#21043) Devilstudio válasza fogtunder (#21042) üzenetére

Devilstudio
(tag)

Kipróbálom majd laptopal vezetéken és wifi-n. Illetve egyik ismerősnél is hogy kiderüljön mi a fene van.

(#21044) Devilstudio válasza fogtunder (#21042) üzenetére

Devilstudio
(tag)

Nem inkább a nas proci a gyenge és nem bírja?
Intel Celeron N3060 64bites

(#21045) fogtunder válasza Devilstudio (#21044) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

Nem hinném, én egy J1800-as TS-251-ről simán néztem Apóséknál 1080p filmeket.

(#21046) Patice válasza Devilstudio (#21039) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Ugye a Video Station-t és a DS Video app párossal próbálod?

Eladó: Raspi 2 + HiFiBerry Digi+ Pro kártya 25k; Head Ti.Radical Elite teniszütő 7k; Gorenje WA50109 mosógép 15k

(#21047) Devilstudio válasza Patice (#21046) üzenetére

Devilstudio
(tag)

Igen.

[ Szerkesztve ]

(#21048) Devilstudio válasza Devilstudio (#21047) üzenetére

Devilstudio
(tag)

Érdekes hogy a j1800-ast veri a N3060-s. De akkor miért írja ki pl pc-n hogy a szerver gyenge a transzkodolashoz.....aztán akad, tölt.....stb.
(Közben sikerült pc-n is kipróbálni.)

[ Szerkesztve ]

(#21049) Patice válasza Devilstudio (#21048) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Synology esetében a DMS-ben telepíthető alkalmazás a Video Station. Ebben aktiválható a transzkódolás, ami a CPU-ban integrált IGP erejét tudja használni a transzkódoláshoz. Ha jól van beállítva.

Itt egy leírás, hogy mit tudnak átkódolni.

A gyártó leírása szerint ez a NAS a 'Group 1'-et tudja.

A másik oldalon (mobil eszközön) a DS Video app-ot érdemes használni a videó megnyitásához. Természetesen harmadik féltől származó lejátszó is használható.

Eladó: Raspi 2 + HiFiBerry Digi+ Pro kártya 25k; Head Ti.Radical Elite teniszütő 7k; Gorenje WA50109 mosógép 15k

(#21050) Devilstudio válasza Patice (#21049) üzenetére

Devilstudio
(tag)

Íme mobilon: https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZVHoGZwLWQb7JJQFYdPvhKzd5kqViQJeLk

(#21051) Patice válasza Devilstudio (#21050) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

VS így van belőve?

(#21052) Patice válasza Devilstudio (#21050) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Másik lehetőség, hogy csak az audiot engeded átkódolni:

(#21053) Devilstudio válasza Patice (#21052) üzenetére

Devilstudio
(tag)

Kipróbáltam mind két variánst de ugyan az.
Viszont ha kikapcsolom a hw gyorsítást nem esik szét a kép és kevésbé pixelesedik. Közben néztem a eroforras figyelőt es a proci 99%.
Na itt a probléma.........hétfőn viszem vissza és volt nas nincs nas. Ez egy katasztrófa. Itt meg bátran ajanlotta valaki nekem. Köszi.

(#21054) Apollo_21

Apollo_21
(PH! addikt)

Sziasztok,

ide irányítottak NAS kérdésben.

Néztem az összefoglalót, bár már elötte éreztem a felsem tett kérdésemre a választ:)
Mégis feltenném....
NAS-ra tudok esetleg programokat telepíteni amelyeket aztán az épp aktuális tárhelyből kifutott gépemen szeretnék futtatni?

4merevlemez áll árván miután eladtam alóluk a pc-m, hozzájuk akarok vmit, hogy legalább 2-t hadra tudjak fogni.
A válaszotok elöre is köszönöm!

(#21055) fogtunder válasza Devilstudio (#21053) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

kizárt, hogy ha transzkódolás nélkül játszol le, akkor fullon megy lejátszás közben a proci, én Plexen keresztül tök simán nézek az Xpenology szerverről eredeti minőségben sorozatokat böngészőben.

otthoni felhasználásra nem csinálnak ennél erősebb NAS-t, amiben bikább processzor van, annak szerintem nem akarod tudni az árát, ha több kraft kell, akkor marad az építés. egy i3 már elbárja a legtöbb transzkódolási feladatot különösebb nehézségek nélkül, de talán egy G4560 is elég lehet.

(#21056) fogtunder válasza Apollo_21 (#21054) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

elméletileg lehetséges, de nem tudni, hogy az adott alkalmazás ezt mennyire szereti, alapvetően nem nagyon ajánlott komplexebb dolgokat onnan futtatni, az egyszerűbbek meg valszeg amúgy is elférnek a kliensen.

inkább médiafájlok, biztonsági mentések tárolására szokás használni.

(#21057) Patice válasza Devilstudio (#21053) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Én azért még csekkolnám, hogy ahol nézni szeretnéd a NAS-on tárolt tartalmat, ott milyen letöltési sebességet tudsz elérni folyamatos üzemben.

Máshol nem próbáltad?

(#21058) Nestor16

Nestor16
(senior tag)

Hali.

Vettem egy VIA lapot, Pentium M-el és nem támogatja az OMV ezt a CPU-t, a xpenology-t pedig nem tudom letölteni... 404 hiba
Szép élmények elsőre. :U
Ráadásul a CPU 60 alá nem is megy, inkább jóval fölé, pedig újrapasztáztam... A gyártó szerint: TJUNCTION
100°C, de akkor se gondolom ezt normálisnak.

[ Szerkesztve ]

"Már a jövő sem a régi." Eladó cuccok, nézz be! Adatlapomon a cuccaim.

(#21059) Devilstudio válasza fogtunder (#21055) üzenetére

Devilstudio
(tag)

Na kérem elmentem egyik ismerősömhöz.
Laptopon futott a webes felület azon belül is az erőforrás figyelő.
Smart tv bekapcs plex futtat.
480p sima liba 4% procihasználat.
720p flottul megy 6% procihasználat. Nem akad l, nem fagy.
1080p-nél a proci felugrik 99%-ra. Fagy, akad, tölt.
Na de teszteltem másik 1080p sorozatot ami meg 6%-8% procihasználat mellett ment gyönyörű szépen.

Szerintetek érdemes lenne váltani egy kicsit erősebbre?
QNAP TS-253A-4G QTS-Linux Combo NAS
22k több de 4gb ram dupla lan és quad proci.

#Patice Ahol most teszteltem ott 30/1 a net.

[ Szerkesztve ]

(#21060) fogtunder válasza Devilstudio (#21059) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

Azért, mert a 1080p film olyan, amit natívan nem kezel a TV, elkezd transzkódolni és 1080p mkv-ket nem fog elbírni.

Amúgy a környéken sehol nincs olyan net, ami legalább egy korrektebb mobilnet kapcsolat sebességét megüti?

[ Szerkesztve ]

(#21061) Devilstudio válasza fogtunder (#21060) üzenetére

Devilstudio
(tag)

Szia nálam van egyedül 500/22 másnak nincs.
A TV-n amin probáltam 4K-s.
A tegnapi asztali gépen se ment a 1080p.

[ Szerkesztve ]

(#21062) fogtunder válasza Devilstudio (#21061) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

Ott valami nagyon nem kerek, ha belső hálón, vezetéken keresztül nem megy egy 1080p film.

(#21063) Patice válasza Devilstudio (#21059) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

A plex nem tudja az igp-t használni, ezért pörgeti a procit.

Korábban azért linkeltem a syno leírását, mert csak az egyes típusú kódolást tudja.

De nem rábeszélni akarlak. Ha a hegy nem megy Mohamedhez, akkor Mohamed megy a hegyhez.

(#21064) spe88

spe88
(fanatikus tag)

hali,
zyxel oldalon upnp-vel az alábbi megoldás született, van valakinek tippje, hogy a HTTP, FTP protokol miért nem működik upnp-vel?

gondolom előbbi kéne, hogy el tudjam távolról érni!

https://screenpresso.com/=pfYJb

köszi

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#21065) rizso

rizso
(PH! kedvence)

Sziasztok!

Ismerős akar venni egy NAS-t, alábbi paramétereknek kellene megfelelni:
- ár kb 40-60e körül
- két HDD hely
- magyar nyelv előny
- minél egyszerűbb beállítás, kezelhetőség
- felhasználás: a belerakott HDD két részre lenne osztva, az egyik része tök átlag otthoni felhasználás helyi hálón keresztül (illetve ezt kívülről/távolról is el kellene érni), a másik fele pedig céges adattárolásra lenne külső hálózatos eléréssel - illetve lenne egy kisebb partíció is google drive szinkronizációra elkülönítve
- ami fontos lenne, hogy a céges partíciót csak a cég dolgozói lássák, a privát fájlokat meg csak otthon az ismerős és a család, tehát teljesen legyenek külön hozzáférhetőek - bár gondolom ez megoldható

Mit érdemes venni? Nekem egy Qnap 212p van, de szerintem jövőre nézve érdemes kicsit komolyabbat nézni :)

Ha adós vagyok egy válasszal, kérlek írj rám még egyszer! Köszönöm! :) Eladó ASUS T300CHI high-end 2in1 készülék garanciával!: goo.gl/ZGGj6H

(#21066) fogtunder válasza rizso (#21065) üzenetére

fogtunder
(Topikgazda)

de ehhez miért kellene partíciókat létrehozni? ez nem windows és nem a kőkor. csinál külön megosztott mappát és azoknak lehet limitálni a max méretét, azt meg, hogy melyik felhasználó mit lát, szintén elég részletesen lehet állítani.

az egy másik kérdés, hogy én a céges és a privát cuccokat nem tartanám egy lemezen, meg a céges cuccoknak kell ugye valami backup, ha nem akarnak szívni egy esetleges leállással, akkor egy második lemez is lokális duplikációhoz.

szerintem DS216j/DS216

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.