- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- Yettel topik
- Apple Watch
- Honor 400 Pro - Gép a képben
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Erős, de energiahatékony lesz a Dimensity 9500
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
Hirdetés
-
Mobilarena
Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!
Új hozzászólás Aktív témák
-
sb
veterán
válasz
Patice #35166 üzenetére
Nem kell közös címtér meg egyebek a gpu gyorsított HEVC-hez.
Dedikált vga-val is működik.És elvileg - legalábbis Abu szerint, de 1-2 implementáció ezt már bizonyítja - sima OpenCL compute alapokon lehet kényelmesen gyorsítani.
Szóval elvileg nem kell hozzá semmi extra csak egy gpu és valamilyen compute támogatás ami meg minden mai gpu-ban alap. Onnantól meg cpu erő sem kell(het) hozzá.
-
sb
veterán
válasz
Patice #35134 üzenetére
Addig talán használható IGP driver is lesz hozzá.
Ribi, kicsit gázos a 30Hz de mondjuk én épp egyedül a HTPC felhasználást látom ahol még szódával elmegy. 24p filmeket tökéletesen lehet rajta nézni.
GPU-ban azért ez bőven elég HTPC-nek is. Attól függ mire kell, de FHD-t, 4k-t röhögve visz, sőt 3D-t is gondolom mint a korábbi Atomok. Max extra igényekhez nem elég a GPU. A többihez még sok is.
Egyébként szimpi a lap felszereltsége. Végre semmi nem hiányzik róla kb. Külső-belső USB3 és USB2 is, 4db SATA, 2 digitális video ami nem mindig jön össze ill. digit audio.
Nem rossz. -
válasz
Patice #35130 üzenetére
Anandtech szerint nem is 7 hanem 9 Braswell változat érkezik.
A cikkben található táblázatban szerepel pl. DC bemenetes is.
Azért a 6W-os TDP elég karaj lesz, és olyan IGP-vel rakták végre össze, ami eddig csak nagyobb fogyasztású procikra volt csak jellemző.
Már csak az árakra vagyok kíváncsi. Sajnos nem hiszem, hogy túl olcsók lesznek + ugye újdonság. Karácsonyra előjegyzem magamnak.
-
Armatura
tag
válasz
Patice #35032 üzenetére
Nem,csak egyszerűen S01E01. De megpróbáltam egy egy részt átírni,magyar,majd angol címre tisztítottam,és frissítettem a kodiban de akkor se jó a port.
tom_tol
Ha egy mód van rá,akkor nem álnék neki kitöltögetni .Ott a port.hu amin már kész van.Csak valahogy rá kéne vennem,hogy azt használja. -
#75912448
törölt tag
válasz
Patice #34818 üzenetére
Arra emlékeztem, hogy saját elektronikával teljesen elégedett vagy, ezért gondoltam, ha full hd anyagot érintés nélkül küldesz át az MPC/madvr-on, akkor elméletben nagy különbség nem lesz Kodi és közte. Szvsz megint túl kacifántosan fogalmaztam.
A chroma up közötti is nagyban függ a tévétől, főleg ha régebbi típusról beszélünk, ezért látatlanban csak tippelgetni lehet. Szóval hajrá, SD anyag és ahhoz közeliek elvben jobbak lesznek, de pont az Intel felskálázása mondható nagyon jónak gyári hardveres gyorsítással pl Kodi alatt (Lanczos3+AR). Lehet kísérletezni...
Egy full hd tv tulajt ne tévesszen meg amiről csevegünk, ki is kellett volna egészítenem, hogy náluk hasonló processzorral és mai megjelenítővel full hd esetén is nagyobbak különbségek, ahol tuti kijön a chroma bicubic vs Jinc előnye.
Ja, Oppót hozzák a mai PC-s eszközök, legfeljebb a kép karaktere lehet ízlés kérdése. Nincs is szükség nagyobb hókuszpókuszra, csak ha jobbat akarunk.
-
#75912448
törölt tag
válasz
Patice #34798 üzenetére
Talán többségük már nem a kép minél pontosabbá tételére törekszik, hanem annak javítására, fokozására. Nem lehet lemaradni a VXP, Darbee mögött.
Elmélkedvén, a hardvereid figyelembe véve, beleértve a jelenlegi megjelenítőd és procid:
Anno itt is szóba hoztuk az AMD és Intel gyárilag eltérő DXVA algoritmusát. Kb 1 évvel ezelőtti próbák szerint a HD4600 Chroma upscaling: Bicubic50, Image upscaling: Lanczos+AR(!)-t használ, full HD filmekkel szinte semmi előnye nem lenne az MPC/madVR-nak a Kodival szemben.
Ugye filmes tartalommal Jinc3+AR menne a Haswellnek, ami a fentieknél kb 1 fokkal jobb setup, de itt jön képe, hogy a tévéd ebből mit tudna megmutatni. Akár az ellentéte is lehet az agymenésemnek, és full hd-n is szebb végeredményt kapsz, a kicsit pontosabb kép mellett. Gyengébb anyagoknál lehet nagyobb előny, mégpedig Bicubic50 vs Jinc+AR tekintetében. Ezeket mérlegelve kezdenék bele az MPC-s kalandba, előfordulhat, hogy semmit nem nyersz vele, de látatlanban csak az elvi lehetőségeket tudom szem előtt tartani...
AMD ennél jóval gyengébb gyári DXVA-val, de ez téged nem érint, ott teljesen eltérő beállításokat, felállást javasolnék mind Kodi, mind MPC alatt.
-
bajnokpityu
félisten
válasz
Patice #34798 üzenetére
azért nincs ilyen, mert tök más a teljesitményigény, ha nativ felbontásban számol, mintha fel kell skálázni.
mármint én pl felszorzom a felbontást 4el, ott rendereltetek, majd visszaosztom. Így a textúrák sokkal jobbak lesznek, élethűbb lesz az egész. Nah, ezt a gépem simán bírja 1080as felbontáson, de, ha 720as filet kellene megcsinálnia, akkor 1FPS lesz belőle. és ezt még az A10-7800 + R7 250 hibrid crossfire-ben se tudja.Ezért van,hogy amikor apával néz a család filmet, akkor mpc,madVR olyan beállításokkal, amit éppen elbír (1x beálítottam, most már nem kell szöszölni), amúgy meg a lányok kodiznak a TVn. így mindenki jól jár.
Viszont rohadt bonyesz autómatika kellene, hogy az első 5mp-ban belövi neked a setupot, hogy mi az, amit még éppen elbír a gép az adott felbontáson.
Vagy sima bicubicot beállíthatod, mint pl a kodi, (már ennek is jobb a képe, mint a kodinak), azt meg még egy intel 4600 is elbírja, bármely felbontáson, 70% GPU terhelésen.
-
-
Tomacko
őstag
válasz
Patice #34590 üzenetére
Majd csak szépen lassan mindent, mert van ki házat vásárol....én spec csak felújítgatok pár dolgot a "panelketerencünkben"
Egyenlőre ott áll a project, hogy olvasgatom, mit hogyan telepítsek majd, talán holnap éjjel belefogok. De ha nem tudom feltolni rá a Kodi-t, illetve az "integráltak" közt nincs olyan video lejátszó amit a csajok is elkezelnek itthon, akkor elég rövid életű lesz
-
Skillet
addikt
válasz
Patice #34518 üzenetére
Nálunk már régóta élesedni próbál. Addig élesedett, míg jól beszívtuk.
Anno -tavaly nyáron- 16 millióért rengeteg lehetőség volt, most ugyanaz a kaliber talán 20-ért
És persze az egyik lakást meg még pont akkor adtuk el, amikor az árak a béka segge alatt voltak
Szóval duplán szívtunk. -
Gabesz26
senior tag
válasz
Patice #34397 üzenetére
A leírásban szereplő madVR fájlt használtad?
Nekem sem indult először el. Nálam még az MPC-HC-hez korábban letöltött madVR verzió volt a gépen, ahelyett feltettem, ami a leírásban van, a config fájlokkal beállítottam mindent és még ezt kellett megcsinálnom, hogy menjen (bár nálam AMD APU van, nem Intel)
-
asanotadanob
tag
válasz
Patice #34208 üzenetére
Windowsra 8.1-re tettem fel. Az igazság az, hogy próbáltam ubuntu minin is régebben, radeon oss driverrel, classic gnome de-vel, de ott nem muzsikált valami jól. Alapvetően problémái voltak az smb kezelessel, de nem is nagyon nyosztettem. Mondjuk az egy széjjelkonfigolt rendszer volt.
Ha mindhárom op rendszerre érvényes licenszt szeretnél az 65 dollár, de van egy hónapos trial periódus. Azzal kell kezdeni mindenképp.Armatura: Szerintem a cec adapter nem szoftver függő, hanem alaplap. vagy igen? A jriver indul a rendszerrel és kész.
-
_Smooth
senior tag
válasz
Patice #34144 üzenetére
Nagyon szuper, köszönöm.
Megnéztem a specifikációt is, elég baró. Eddig tényleg csak olyanokkal találkoztam (vagy vak vagyok), amiben 1-2 HDD fért el és ennyi (az meg nekem azért nem tűnt különösebben kielégítőnek hosszútávon).
Itt 2 belső + 3 külső.
Megvéve!Már csak a málnát kell bevezetékelnem.
(#34145) canniball
Így van, köszönöm mindenkinek -
PeterPH
senior tag
válasz
Patice #34061 üzenetére
AM1 esetén rendszeresen előjön előnyként a fejleszthetőség.
Én azért nem vennék erre mérget, hiszen a közel egy éve belengetett Beema-nak sincs még nyoma.
Amúgy a 20 éves PC-s pályafutásom során kb. kétszer cseréltem processzort megmaradó alaplapban, de a legutóbbi is tizensok éve volt. -
tomic
addikt
válasz
Patice #34006 üzenetére
Az igényem annyi lenne,hogy tudja a popcorn kép és hang minőségét. Persze ha lehetséges akkor akár jobbat.
Gőzöm nincs mi az a madvr. Nem olvastam utàna îgy nem is tudom. Soha nem foglalkoztatott eddig.
Jelenleg tv-re lenne kötve,de gondolnék a jövőre is. Főleg ha kitalàlom,hogy vetîteni szeretnék. -
-
zolaas
senior tag
válasz
Patice #33651 üzenetére
XBMC-ben nem elég a HD hangsávra váltani, hanem az "Audio menüben" be kell állítani a passthrough-t
-Ezt a főmenüben Rendszer/Hangkimenet pontban kell ugye? Merthogy ott ezek ki vannak jelölve. "Közvetlen hangtovábbítás eszköze: Wasapi Realtek Hdmi output" Alatta az összes cucc kipöttyözve.
-
zolaas
senior tag
válasz
Patice #33601 üzenetére
Akkor kábel kizárva. Xbmc az utolsó nem "Kodi" a Gotham. Frissítettem a Catalyst-ot, de semmi változás. Illetve a menüjében megjelent a Hang menüpont, de az pont ugyanazt tartalmazza amit a win saját hangszabályozója, és ott a támogatott formátumok közt ott van a DTS-Hd, True-HD stb. Sem a DS-n nincs hang, sem a Wasapi-n. No átnyálazom az erősítő manual-t újra...Van esetleg alternativ lejátszó erre? ( Kodi-t a távirányítási problémáim miatt nem használom.)
-
-
zolaas
senior tag
válasz
Patice #33584 üzenetére
Igen win 8.1 - asszonybarát verzsön
De, hogy a Catalist nem jutott eszembe, hisz ottan megy a hang...no du megcsekkolom, h ottan mi lehet. Hol is kell ott keresni ezt?
A win-es hangbeállításoknál látszik az AVR és bepipálva az összes formátum (illetve látszik egy listában ahol a mintaverzérlések is vannak.) .
esetleg ilyen "noname" HDMI kábeljeim vannak csak itthon, az lehet a probléma oka? -
wopi
aktív tag
-
mm00
aktív tag
válasz
Patice #33476 üzenetére
Tudom, hogy MySQL egész más, de azt ugyanazon az ip-n keresztül eléri.
Kodi eléri a NAS-t smb-n (jelszó sincs), mert úgy önmagában lejátsza a filmeket, be is indexeli saját magára
NFS-el hogy nézne ki ez az egéz procedúra?
(Délután megnézem, hogy a Zyxel NAS-on fut-e NFS, ha nem akkor valahogy ráerőszakolom.)
-
mm00
aktív tag
-
mm00
aktív tag
válasz
Patice #33471 üzenetére
raspi-nek nem fix, de végig ugyanaz az ip címe volt és betöltés után simán tudok navigálni a NAS-on is. Nas pedig fix, próbáltam ip címmel és gépnévvel is, de egyik se hozott eredményt. Log-ba úgy tűnt mintha nem találná. Esetleg segít, ha felteszem a log file-t?
Így volt a hálózati elérése az xml-ben:
smb://192.168.0.200/kodi/
smb://NAS/kodi/(MySQL működött, mert listázta a raspi, amit korábban a MAC beindexelt.)
-
Tamoo
nagyúr
válasz
Patice #33391 üzenetére
Egy darabig használtam desktop gépen ubuntut. Szóval éppen nem teljesen idegen.
Még régebben kínlódtam AudioPhile Linux-al és Ubuntu Studio-val is, de mindig volt valami nyűgöm a hanggal.Most igazából meg sem fordult a fejemben, hogy felrakjam.... pedig lehet tényleg jó alternatíva.
-
-
envagyok
veterán
válasz
Patice #32405 üzenetére
HDMI-t értek spdif alatt, de jobban értelmezhetően:
Az ati Hdmi kimenetén nem megy ki bitstream módban a ddhd és a dtshd, csak zörgèst hallok.
Az audio control panel szerint az ati Hdmi hangeszköz tudja bitstream üzemmódban a ddhd-t, a dtshd-t, és a sima dd-t és dts-t is.
A sima dd és dts kimegy bitstream módban csak a hd-s hang nem. -
vitezlejszlo
őstag
válasz
Patice #32310 üzenetére
Most ismerkedek az erősítők világával, fel sem tünt, hogy van egy bejövő oldal ami sztereó, meg egy monitor oldal, ami a kimenet, és az már 5.1, de hogy a kettő nem egyezik, és ezért szól furán az 5.1...
Nézem a teszt filmeket, amiket meg kell nézni hogy húú meg háá az 5.1, erre ezek úgy szóltak, hogy semmi érdekeset nem vettem észre bennük
Mert az 5.1 csak kamu volt, amit az erősítő magától próbált meg kitalálni a szeteró jelből...
Most hogy 5.1 bejövő jelem van minden más lett, de errefel az erősítőm fáradt el, szervízbe van, mert valaminek mindíg rossznak kell lennie
-
bajnokpityu
félisten
válasz
Patice #32186 üzenetére
R7 250 környéke van a 7600 7800as AMDkben. R7-240nél tényleg gyorsabb, kipróbáltam.
Kicsit nyűglődök, hogy miért nincs, v macerás az OSX, de szerencsére nem PCről megy már a zene, így túlélem. De annyival jobb szvsz az OSX hangja, hogy ha még zenélnék, akkor nem érte volna meg nekem az OSXet feladni a madVR okoskodás miatt. -
bajnokpityu
félisten
válasz
Patice #32180 üzenetére
Semmi komolyabb rendert nem bír el a hd4600, még skálázás nélkül sem. HD4600 csak a legalapabb rendereket bírja el madVR alól.
Kodihoz való az intel beépítettje, és azzal nagyon jól együtt tud működni. a madVR persze a legalapabb renderrel is jobb képet tud, de ott még szvsz nem éri meg feladni a király menüket. Egy picivel természetesebb képet lehet összehozni, de azt a részletességet, amit a komoly renderek tudnak, azt nem lehet komoly teljesítmény nélkül
-
PuMbA
titán
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Mi is az a HTPC?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Eredeti játékok OFF topik
- Elektromos cigaretta 🔞
- Milyen monitort vegyek?
- Milyen videókártyát?
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Hexen2 & heretic2
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Yettel topik
- További aktív témák...
- HP EliteBook 830 G8 i5-1135G7 16GB 256GB 1 év garancia
- Gamer Notebook! Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix G731GU! 17,3Col! I7 9750H / GTX 1660Ti / 16GB DDR4
- LG 32GR93U-B - 32" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
- Microsoft Surface Pro 9 i5-1245U 16GB 512GB 1év garancia
- HIBÁTLAN iPhone SE 2022 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2983
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest