Hirdetés
- Fórumok
- PC játékok
- Steam topic
- (kiemelt téma)
-
113017 - 112901
113017 - 112901 112900 - 112801 112800 - 112701 112700 - 112601 112600 - 112501 112500 - 112401 112400 - 112301 112300 - 112201 112200 - 112101 112100 - 112001 112000 - 111901 111900 - 111801 111800 - 111701 111700 - 111601 111600 - 111501 111500 - 111401 111400 - 111301 111300 - 111201 111200 - 111101 111100 - 111001 111000 - 110901 110900 - 110801 110800 - 110701 110700 - 110601 110600 - 110501 110500 - 110401 110400 - 110301 110300 - 110201 110200 - 110101 110100 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2025-02-20 14:01 Téma összefoglaló
NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!
-
ollie
MODERÁTOR
(rögzített hozzászólás)FIGYELEM!
Hamis játékteszt meghívásokkal is lopják az accountokat, soha ne fogadjátok el ezeket, ha valaki privátban keres meg ilyennel. Még akkor sem, ha ismerős keres!
FIGYELEM!
Most ingyen "ajándék" linkekkel próbálkoznak a csalók! Ha kapsz valakitől privát üzenetben egy linket, amin ingyen ajándékot kínál, ne kattints rá! A link 100%, hogy egy kamu oldalra visz, amivel ellopják a Steam accountodat! Az üzenet ismerőstől is jöhet!
FIGYELEM!
Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!
FIGYELEM!
Új hozzászólás Aktív témák
-
ripla
addikt
Kis érdekesség, nekem is új volt.
A No rest for the Wicked kapott TPS kameraállást, ha eddig valakinek az volt a problémája, hogy felülnézetes a játék. -
Amantius
senior tag
Felétek nem szaporodtak meg a barát kérések? Idén már legalább három arcot blokkoltam, akikről fogalmam nincs, hogy kik voltak.
Sajnos rendszeres.
-
-=RelakS=-
veterán
Felétek nem szaporodtak meg a barát kérések? Idén már legalább három arcot blokkoltam, akikről fogalmam nincs, hogy kik voltak.
-
mcwolf79
veterán
Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy Steam alatt nem tudok bejelentkezni az EA Account-tal rendelkező játékokba? Megvan az F1 25 a 26-os season DLC-vel együtt. Tegnap játszani akartam vele, de azt írja nincs EA account rendelve a Steam-hez. 4-5 napja játszottam vele, akkor semmi baja nem volt. Kíváncsiságból felraktam a WRC-t is, de az sem indul.
Fájl ellenőrzés megvolt, network reset dettó. EA account-ban megnéztem, ott van a linkelt Steam account. Az EA app-on keresztül felraktam az F1 25 alap 10 órás trial verzióját, az elindult.
KösziÉrdekesség, hogy megvettem az FC 26-ot, amihez gondolom szintén kell EA account , és az működik.
-
mcwolf79
veterán
Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy Steam alatt nem tudok bejelentkezni az EA Account-tal rendelkező játékokba? Megvan az F1 25 a 26-os season DLC-vel együtt. Tegnap játszani akartam vele, de azt írja nincs EA account rendelve a Steam-hez. 4-5 napja játszottam vele, akkor semmi baja nem volt. Kíváncsiságból felraktam a WRC-t is, de az sem indul.
Fájl ellenőrzés megvolt, network reset dettó. EA account-ban megnéztem, ott van a linkelt Steam account. Az EA app-on keresztül felraktam az F1 25 alap 10 órás trial verzióját, az elindult.
Köszi -
ripla
addikt
-
chatran
őstag
-
30z.Samu
titán
-
tibaimp
nagyúr
-
ripla
addikt
-
tibaimp
nagyúr
-
30z.Samu
titán
Jött egy patch a First Light-hoz. Kicsit jobb lett a memóriakezelés. Előtte átlagban 12-13GB-t megevett, most van hogy 9.5-tel is beéri, de általában 10-11 körül van.
-
ripla
addikt
Majdnem 8 percnyi Resonance gameplay.
-
30z.Samu
titán
Érdekes játék ez a First Light technikailag. Vannak olyan aspektusok, amikor tök jól néz ki, máshol meg mintha egy PS3 játékkal játszanék.
-
ripla
addikt
A játék, aminek kipróbálás miatt leszedtem az alap verzióját a virágboltból. Elindult. Utána kb. fél évre rá megvettem Steamen, az akkor már legalább tucatnyi patchet kapott verziót. Nem indult el, folyamatosan hibával szállt el indításkor. Hangsúlyozom, az eredeti Steames verzió. Utána megint leszedtem az alap játékot a virágboltból. Elindult.
Na akkor most hol a hiba?
Persze utána töröltem, mert elvesztettem a kezdeti lelkesedést, soha nem játszottam végig. -
tibaimp
nagyúr
-
wjbhbdux
veterán
-
ripla
addikt
Na végre.
Fable gameplay, 30 perces. -
alratar
addikt
-
ripla
addikt
Hozok még egyet. Ez meg az Expanse könyv- és filmsorozat alapján készül. Bár a mozgás elég bénán néz ki, azon még masszívan dolgozniuk kellene.
-
ripla
addikt
Dehogy taktikai shooter.
Az elején választhatsz férfi vagy női karaktert, és testre is szabhatod, csak ebből nem láttunk szinte semmit. RPG lesz a javából, ismered a Mass Effectet? Na, ez ugyanaz lesz. Itt is lesz rengeteg olyan helyzet ahol neked kell döntened és választani hogy mit válaszolsz. Ebből mutatnak is elég sok ilyen helyzetet.Még egy idézet a Gamestartól:
A játék egyik legfontosabb mechanikája az idődilatáció. Miközben Jun galaxisokon átívelő küldetéseket teljesít, számára viszonylag kevés idő telik el, az otthon maradt emberek számára azonban évek, évtizedek vagy akár évszázadok is elrepülhetnek. Kicsit amolyan Interstellarosan kell ezt elképzelni, de a játék szempontjából ez azt jelenti, hogy a döntéseink következményei rendkívül hosszú távon jelentkezhetnek, mert egy-egy választás generációkon átívelő hatással lehet a világra, a történetre és a karakterek sorsára.
-
tibaimp
nagyúr
-
Lackki
őstag
-
ripla
addikt
Egyjátékos bizony, a Mass Effect szellemi örököse.
A kiadót meg "olyan veterán fejlesztők alapították, akik korábban többek között a BioWare, a Naughty Dog és a 343 Industries csapatainál dolgoztak." (by Gamestar) -
tibaimp
nagyúr
-
ripla
addikt
Na EZ, nem jöhet elég hamar.
-
tibaimp
nagyúr
-
wjbhbdux
veterán
-
tibaimp
nagyúr
Az F12-vel készült screenshot kép file-okat a Steam hova teszi fizikálisan a PC-n?
-
tibaimp
nagyúr
-
30z.Samu
titán
Ez mindennel működik, és a tesztek szerint nagyon jó. Persze elmarad a legújabb DLSS modellektől minőségben, de tényleg mindennel működik.
Köszi. Steam Deck-en próbálgattam ezt. Nem rossz valóban. De gondolom asztali gépen jobban lehetne finomhangolni.
-
ollie
MODERÁTOR
-
30z.Samu
titán
-
wjbhbdux
veterán
2 év múlva árad a Mississippi és jó eséllyel legalább környezetvédelmi szempontból korlátozni fogják az AI beruházásokat, addig kell kihúzni. DLSS-el kibírjuk
-
30z.Samu
titán
Az meg kb senkinek nem lenne jó szerintem.
-
ollie
MODERÁTOR
"Fun" fact: az USA-ban 70%-kal zsugorodott a magán PC (és alkatrész) piac az idén, és teljesen szétesősben van. Ott már most arról beszélnek a szakmában, hogy a PC piac gyakorlatilag megszűnik, és csak a gazdagoknak lesz a jövőben otthon PC-jük.
-
ollie
MODERÁTOR
Sokan azt mondják hogy ki se kellene adni, de szerintem az nagyobb bukó lenne. De nem tom elképzelni, hogy ezek után 800€ lenne. 1000€ felett meg nem éri meg, mert nagyobb számítási kapacitást kapsz olcsóbban playstation-el, mert a pro 9060xt szinten van. Oké a játékok drágábbak meg nem tudsz alá magyar feliratot hegeszteni. Sőt, 1000€-ért asztali gépet rakok össze, olyat mint a steam machine, de lehet még gamer laptopot is kapni.
A PS ára is megy felfelé.
-
30z.Samu
titán
Amikor a bitcoin láz alatt mindenki megvette a videokártyákat is 3x áron vérszemet kapott minden más hardver gyártó, egyszerűen le lehet húzni az embereket, túl sok pénzük van. Steam 150-200 millió felhasználójából is meg fogja találni a Valve, akik megveszik 1200 dollárért a kis dobozkát. Aztán majd jön az 1500 eurós PS6 meg új Xbox..
Igen, csak 1500 dollárért lényegesen erősebb lenne a PS6, mint most a Steam Machine lenne 1200-ért. Én azt a pletykát olvastam egyébként hogy a Sony lehet meghosszabbítja 1-2 évvel a PS5 ciklusát.
-
Šolaire
veterán
-
wjbhbdux
veterán
Amikor a bitcoin láz alatt mindenki megvette a videokártyákat is 3x áron vérszemet kapott minden más hardver gyártó, egyszerűen le lehet húzni az embereket, túl sok pénzük van. Steam 150-200 millió felhasználójából is meg fogja találni a Valve, akik megveszik 1200 dollárért a kis dobozkát. Aztán majd jön az 1500 eurós PS6 meg új Xbox..
-
30z.Samu
titán
-
ripla
addikt
És továbbra sem a Valve ezért a hibás, hanem pl. elsősorban a bőrkabátos patkány, na meg a többi AI zászlóhordozó idióta, akik épp most robbantják szét a hardver piacot.
-
30z.Samu
titán
Összerakok, de nem ebben a méretben és kb. hangja sem lesz a steam machine-nak. Bár ha nagyon legózunk egy am4 itx alappal össze lehet hegeszteni valamit, aztán mehet rá steam os vagy bazzite, szigorúan amd vidi kártyával. Hát ja, nincs szerencséjük, de nem keresek ennyit mint amennyivel árat emeltek, várni egy évet meg mire a kínai gyárak elkezdik önteni a ddr5 modulokat, hát nem tom. Meg a xbox és playstation is tudott-e ram megállapodásokat kötni, nem mondanak semmit. De lehet jövő héten a nyári show-k után okosabbak leszünk steam ügyben is.
Hát nem ebben a méretben, de azért vannak hasonló adottságú házak a piacon. Azt nem tudom mennyire lehet beszerezni ilyen bazi nagy hűtőbordát, ami a Steam Machine-ben van. De ha most csak a teljesítményt nézzük. Hasonlót össze lehet tenni ennyiért, ha nem erősebbet. Ráadásul minden komponens cserélhető.
-
EmThor
addikt
Pontosan ez a dilemmán nekem is, meg gondolom a Valve-nak is. Okosan kéne árazni, mert a konzolok ellen küldenék versenybe. De lehet nem fogják tudni okosan megoldani és már halva született projekt lesz. Személy szerint én sajnálnám, mert nagyon gondolkodtam egy Steam Machine-en, de nyilván reális áron. Lehet, hogy a mostani körülmények között az 1000+€ lesz a reális ár, de annyiért meg összerakok inkább egy PC-t.
Összerakok, de nem ebben a méretben és kb. hangja sem lesz a steam machine-nak. Bár ha nagyon legózunk egy am4 itx alappal össze lehet hegeszteni valamit, aztán mehet rá steam os vagy bazzite, szigorúan amd vidi kártyával. Hát ja, nincs szerencséjük, de nem keresek ennyit mint amennyivel árat emeltek, várni egy évet meg mire a kínai gyárak elkezdik önteni a ddr5 modulokat, hát nem tom. Meg a xbox és playstation is tudott-e ram megállapodásokat kötni, nem mondanak semmit. De lehet jövő héten a nyári show-k után okosabbak leszünk steam ügyben is.
-
30z.Samu
titán
Sokan azt mondják hogy ki se kellene adni, de szerintem az nagyobb bukó lenne. De nem tom elképzelni, hogy ezek után 800€ lenne. 1000€ felett meg nem éri meg, mert nagyobb számítási kapacitást kapsz olcsóbban playstation-el, mert a pro 9060xt szinten van. Oké a játékok drágábbak meg nem tudsz alá magyar feliratot hegeszteni. Sőt, 1000€-ért asztali gépet rakok össze, olyat mint a steam machine, de lehet még gamer laptopot is kapni.
Pontosan ez a dilemmán nekem is, meg gondolom a Valve-nak is. Okosan kéne árazni, mert a konzolok ellen küldenék versenybe. De lehet nem fogják tudni okosan megoldani és már halva született projekt lesz. Személy szerint én sajnálnám, mert nagyon gondolkodtam egy Steam Machine-en, de nyilván reális áron. Lehet, hogy a mostani körülmények között az 1000+€ lesz a reális ár, de annyiért meg összerakok inkább egy PC-t.
-
EmThor
addikt
Sokan azt mondják hogy ki se kellene adni, de szerintem az nagyobb bukó lenne. De nem tom elképzelni, hogy ezek után 800€ lenne. 1000€ felett meg nem éri meg, mert nagyobb számítási kapacitást kapsz olcsóbban playstation-el, mert a pro 9060xt szinten van. Oké a játékok drágábbak meg nem tudsz alá magyar feliratot hegeszteni. Sőt, 1000€-ért asztali gépet rakok össze, olyat mint a steam machine, de lehet még gamer laptopot is kapni.
-
30z.Samu
titán
-
EmThor
addikt
-
30z.Samu
titán
-
ripla
addikt
-
30z.Samu
titán
-
AnonymusX
őstag
-
30z.Samu
titán
Újra kapható a Steam Deck...sok köszönet nincs benne.
-
ripla
addikt
-
aujjobba
addikt
Én meg azon csodálkozom, hogy szerinted az a fura ha valakinek más az ízlése. Én egy pixel art játékot sokkal többre tartok, mint egy mai AAA csodát. Ami nem jelenti azt, hogy az egyik jobb, vagy a másik rosszabb, egyszerűen csak nekem ez sokkal többet ad.
Az elkészítés fázisaiban pedig továbbra is tévedsz, de nem fogok ezen vitázni, már így is túl sok volt.Ha mar pixelart, a Jack Move nagyon tetszik, amolyan cyberpunk stilus.
Rengeteg tartalom van benne. -
Héraklész
senior tag
Lehet nagyon "egyszerűen" akarom vázolni, de nem értettem sose ezt fajta árazási politikát.
Minden tudja hogy már baromi drága egy komolyabb cím, oké, nyilván így a jobbak sikeresek, meg is veszik őket 60 70 eurókért. De ha már annyira valami nem új, és vannak ilyen nagyobb salek, akkor miért nem lehet komoly akciót adni rá? Tudom pénz, de hogy hozzak egy egyszerű példát.
Megjelenik a játék 70 euróért megveszi 1 millió ember. Aztán csak kap ilyen 10-20-30% akciókat, megveszi még fél millió.
De ha kapna egy igazán komoly akciót, főleg ilyen nagy vásároknál, amikor amúgy is kb tényleg mindenki vásárol, és lemenne 10-20 euróra, ami kihagyhatatlan ajánlat, lehet megvenné még 2 millió ember, mert igazán baráti az ár.
Nem érné meg? 2 millió példány ilyen áron, mint ha örökösen kapná azt a 10-20-30% akciót? Akinek megfelelt a 30% az már úgyis megvette, esetleg kapna 40%-t az se lenne akkora csábítás, max megvené pár száz ezer ember. De ha extra akciót kapna, szerintem sokkal sokkal többen.
Elég csak összehasonlítani más termékekkel ( bár nem ugyanaz) de az igazi black friday (nem a kamu szar ami nálunk van) ott minden termékért tolongtak az emberek, és ha annyiért megérte eladni a gyártónak, boltoknak, akkor egy játéknál is megérheti. Mondom főleg ha tényleg komoly akciót kap amire az ember azt mondja ennyiért kihagyhatatlan. ( nem 1-2 eurós bundle árra gondolok)Van még egy olyan aspektus, amivel nem számolsz. Ha x bevétele van 100 millió eladásból vagy ugyanennyi 150 millióból, akkor MINDEN cég az előbbit, vagyis a kevesebb eladást választaná, mivel a vásárlók felé felelősséggel tartozik a cég. Például support, például szerverek az online játékhoz stb.
Ezenfelül az eladásnak is van költsége, nem sok, de van. Nyilván jobb ha minél kevesebb az eladás, de minél több a bevétel... -
wjbhbdux
veterán
Nem is 2-3 hónap után, persze akkor csak a legfanatikusabbak vennék meg teljes áron, de ne is 2-3 év múlva vagy még azon túl se. De 1 év az még reális is lehetne.
De akkor mondok egy konkrét példát amiről eszembe jutott ez az egész, a Baldurs Gate 3.
Már lassan 3 éves játék 60 euró alapáron de 45 euró alá még mindig nem esett elvileg ( legalábbis az árfigyelő alapján ezt látom) Ez már az igazi fanatikusoknak biztos megvan, és szerintem mivel nem esik az ára így már talán nem is veszik. De ha most kapna egy komoly akciót és lemenne 20 euróra akkor szerintem megint megrohamoznák a vásárlók mondván na ez egy jó ár érte, míg így 3 év után is. És akkor vennének belőle megint 1 milliót. Talán jobb bevételt hozna nem, mint ha pár ezren vennék meg a 10-20%-os akciónál ( mivel most már mindig csak annyit kapott- már 1 éve is aki akkora akcióval megakarta venni már akkor megvette) de ilyen drasztikus árcsökkennéssel már a vásárlók letarolnák talán a "boltok"at.> mivel nem esik az ára így már talán nem is veszik.
BG3-nak pont megvolt a mainstream átütése a közösségi médiában, az is veszi aki amúgy nem játszik ilyesmivel. Coop meg a sok mod miatt sokáig életben lesz magas áron. Így teljes áron is ott van a legtöbb bevételt hozó játékok listáján a friss ropogós Pragmata előtt.
-
De4d
őstag
Ezt megvenném ennyiért is, mert megéri, de megvárom már hozzá a kézzel készített fordítást. Mindenképpen magyar felirattam szeretném játszani. Csak példának hoztam fel, hogy általánosságban így megy a piac, és ez a játék tökéletes példa rá.
-
Segal
veterán
Nem is 2-3 hónap után, persze akkor csak a legfanatikusabbak vennék meg teljes áron, de ne is 2-3 év múlva vagy még azon túl se. De 1 év az még reális is lehetne.
De akkor mondok egy konkrét példát amiről eszembe jutott ez az egész, a Baldurs Gate 3.
Már lassan 3 éves játék 60 euró alapáron de 45 euró alá még mindig nem esett elvileg ( legalábbis az árfigyelő alapján ezt látom) Ez már az igazi fanatikusoknak biztos megvan, és szerintem mivel nem esik az ára így már talán nem is veszik. De ha most kapna egy komoly akciót és lemenne 20 euróra akkor szerintem megint megrohamoznák a vásárlók mondván na ez egy jó ár érte, míg így 3 év után is. És akkor vennének belőle megint 1 milliót. Talán jobb bevételt hozna nem, mint ha pár ezren vennék meg a 10-20%-os akciónál ( mivel most már mindig csak annyit kapott- már 1 éve is aki akkora akcióval megakarta venni már akkor megvette) de ilyen drasztikus árcsökkennéssel már a vásárlók letarolnák talán a "boltok"at.Ha viszont csak 1 játékról van szó és ahogy elnézem max 30 euro eltérésről ami várnál (de inkább kevesebb), szerintem egyszerűen vedd meg 45 euronál és azt a kb 10000ft "veszteséget" majd behozod valami máson.
-
De4d
őstag
Azért nem érné meg nekik, mert ha mindenki tudná hogy 2-3 hónap múlva biztosan fillérekért meg lehet majd venni akkor senki sem venné teljes áron vagy legalábbis sokkal kevesebben.
Eleve ha nem steamen veszel valamit és most nem is a szürkékre gondolok hanem pl Fanatical-ra, ott már megjelenés előtti címekre is gyakorlatilag mindig van tizen% kedvezmény. Tehát ha valaki nem tud várni még mindig megveheti ott.
Viszont nálad sokkal fontosabb egy vállalatnak a részvényes, ő meg gennyesre szeretné keresni magát, mert különben viszi máshova a pénzét. Az hogy te ma játsszol e a játékkal vagy majd fél év múlva a kutyát nem fogja érdekelni. Ugyanúgy meg fogod venni 70-80% leárazásnál max majd késöbb...
A Black Friday viszont teljesen más tészta, mert ott fizikai dolgot veszel amit valahol tárolni is kell és bizony azért fizetni kell. Na most a BF ugye novemberben van, utána jön a karácsonyi őrület és egész véletlenül pont januárban (ja mégsem...
) a CES ahol meg bejelentik az újabb modelleket. Na most azoknak az új dolgoknak kelleni fog a hely valahol ezért kell szép lassan kipucolni a régi készleteket.
1 játék esetében ilyen probléma nincs. Persze ott meg van más, de most az egy teljesen másik történet lenne.Nem is 2-3 hónap után, persze akkor csak a legfanatikusabbak vennék meg teljes áron, de ne is 2-3 év múlva vagy még azon túl se. De 1 év az még reális is lehetne.
De akkor mondok egy konkrét példát amiről eszembe jutott ez az egész, a Baldurs Gate 3.
Már lassan 3 éves játék 60 euró alapáron de 45 euró alá még mindig nem esett elvileg ( legalábbis az árfigyelő alapján ezt látom) Ez már az igazi fanatikusoknak biztos megvan, és szerintem mivel nem esik az ára így már talán nem is veszik. De ha most kapna egy komoly akciót és lemenne 20 euróra akkor szerintem megint megrohamoznák a vásárlók mondván na ez egy jó ár érte, míg így 3 év után is. És akkor vennének belőle megint 1 milliót. Talán jobb bevételt hozna nem, mint ha pár ezren vennék meg a 10-20%-os akciónál ( mivel most már mindig csak annyit kapott- már 1 éve is aki akkora akcióval megakarta venni már akkor megvette) de ilyen drasztikus árcsökkennéssel már a vásárlók letarolnák talán a "boltok"at. -
Segal
veterán
Lehet nagyon "egyszerűen" akarom vázolni, de nem értettem sose ezt fajta árazási politikát.
Minden tudja hogy már baromi drága egy komolyabb cím, oké, nyilván így a jobbak sikeresek, meg is veszik őket 60 70 eurókért. De ha már annyira valami nem új, és vannak ilyen nagyobb salek, akkor miért nem lehet komoly akciót adni rá? Tudom pénz, de hogy hozzak egy egyszerű példát.
Megjelenik a játék 70 euróért megveszi 1 millió ember. Aztán csak kap ilyen 10-20-30% akciókat, megveszi még fél millió.
De ha kapna egy igazán komoly akciót, főleg ilyen nagy vásároknál, amikor amúgy is kb tényleg mindenki vásárol, és lemenne 10-20 euróra, ami kihagyhatatlan ajánlat, lehet megvenné még 2 millió ember, mert igazán baráti az ár.
Nem érné meg? 2 millió példány ilyen áron, mint ha örökösen kapná azt a 10-20-30% akciót? Akinek megfelelt a 30% az már úgyis megvette, esetleg kapna 40%-t az se lenne akkora csábítás, max megvené pár száz ezer ember. De ha extra akciót kapna, szerintem sokkal sokkal többen.
Elég csak összehasonlítani más termékekkel ( bár nem ugyanaz) de az igazi black friday (nem a kamu szar ami nálunk van) ott minden termékért tolongtak az emberek, és ha annyiért megérte eladni a gyártónak, boltoknak, akkor egy játéknál is megérheti. Mondom főleg ha tényleg komoly akciót kap amire az ember azt mondja ennyiért kihagyhatatlan. ( nem 1-2 eurós bundle árra gondolok)Azért nem érné meg nekik, mert ha mindenki tudná hogy 2-3 hónap múlva biztosan fillérekért meg lehet majd venni akkor senki sem venné teljes áron vagy legalábbis sokkal kevesebben.
Eleve ha nem steamen veszel valamit és most nem is a szürkékre gondolok hanem pl Fanatical-ra, ott már megjelenés előtti címekre is gyakorlatilag mindig van tizen% kedvezmény. Tehát ha valaki nem tud várni még mindig megveheti ott.
Viszont nálad sokkal fontosabb egy vállalatnak a részvényes, ő meg gennyesre szeretné keresni magát, mert különben viszi máshova a pénzét. Az hogy te ma játsszol e a játékkal vagy majd fél év múlva a kutyát nem fogja érdekelni. Ugyanúgy meg fogod venni 70-80% leárazásnál max majd késöbb...
A Black Friday viszont teljesen más tészta, mert ott fizikai dolgot veszel amit valahol tárolni is kell és bizony azért fizetni kell. Na most a BF ugye novemberben van, utána jön a karácsonyi őrület és egész véletlenül pont januárban (ja mégsem...
) a CES ahol meg bejelentik az újabb modelleket. Na most azoknak az új dolgoknak kelleni fog a hely valahol ezért kell szép lassan kipucolni a régi készleteket.
1 játék esetében ilyen probléma nincs. Persze ott meg van más, de most az egy teljesen másik történet lenne. -
De4d
őstag
Lehet nagyon "egyszerűen" akarom vázolni, de nem értettem sose ezt fajta árazási politikát.
Minden tudja hogy már baromi drága egy komolyabb cím, oké, nyilván így a jobbak sikeresek, meg is veszik őket 60 70 eurókért. De ha már annyira valami nem új, és vannak ilyen nagyobb salek, akkor miért nem lehet komoly akciót adni rá? Tudom pénz, de hogy hozzak egy egyszerű példát.
Megjelenik a játék 70 euróért megveszi 1 millió ember. Aztán csak kap ilyen 10-20-30% akciókat, megveszi még fél millió.
De ha kapna egy igazán komoly akciót, főleg ilyen nagy vásároknál, amikor amúgy is kb tényleg mindenki vásárol, és lemenne 10-20 euróra, ami kihagyhatatlan ajánlat, lehet megvenné még 2 millió ember, mert igazán baráti az ár.
Nem érné meg? 2 millió példány ilyen áron, mint ha örökösen kapná azt a 10-20-30% akciót? Akinek megfelelt a 30% az már úgyis megvette, esetleg kapna 40%-t az se lenne akkora csábítás, max megvené pár száz ezer ember. De ha extra akciót kapna, szerintem sokkal sokkal többen.
Elég csak összehasonlítani más termékekkel ( bár nem ugyanaz) de az igazi black friday (nem a kamu szar ami nálunk van) ott minden termékért tolongtak az emberek, és ha annyiért megérte eladni a gyártónak, boltoknak, akkor egy játéknál is megérheti. Mondom főleg ha tényleg komoly akciót kap amire az ember azt mondja ennyiért kihagyhatatlan. ( nem 1-2 eurós bundle árra gondolok) -
wjbhbdux
veterán
Ha jól emlékszem nagyobb saleknél, ha vásárolunk valamit, akkor nem csak "pontokat" kapunk (pontboltba elkölthető) hanem "vásár" kártyákat is.
Azokat ilyenkor mennyi elköltött euró után dobja? Arra emlékszem hogy, vásárlásnál volt egy ilyen "szint" sáv és ha az betelt akkor dobott még egy olyan kártyát. De nem tudom hány euró után. 10-15-20?
Ha egyáltalán jól emlékszem.
Másik kérdés, van bármi szivárogtatás, hogy végre változik valamit a sale, vagy megint számíthatunk az évek óta tartó önismétlődésre?
(Régen nem csak villám akció is voltak, de voltak mini játékok is)
Az utóbbi időkben jóformán csak az van hogy szavazni lehet ilyen díjra.A kitűző oldalon fogja mutatni hogy mennyit kell költeni a következő kártyához, egyhez összesen 10 USD-nek megfelelő Eurot.
Nincs infó róla, hogy bármi különlegeset terveznének. A Steam már túlvan a beetetés időszakán, most már csak beszedik a pénzt.
-
De4d
őstag
Ha jól emlékszem nagyobb saleknél, ha vásárolunk valamit, akkor nem csak "pontokat" kapunk (pontboltba elkölthető) hanem "vásár" kártyákat is.
Azokat ilyenkor mennyi elköltött euró után dobja? Arra emlékszem hogy, vásárlásnál volt egy ilyen "szint" sáv és ha az betelt akkor dobott még egy olyan kártyát. De nem tudom hány euró után. 10-15-20?
Ha egyáltalán jól emlékszem.
Másik kérdés, van bármi szivárogtatás, hogy végre változik valamit a sale, vagy megint számíthatunk az évek óta tartó önismétlődésre?
(Régen nem csak villám akció is voltak, de voltak mini játékok is)
Az utóbbi időkben jóformán csak az van hogy szavazni lehet ilyen díjra. -
30z.Samu
titán
-
tibaimp
nagyúr
-
patex1983
őstag
Pl. gamepad-del is tudod irányítani a felületet nagykép módban
Én kifejezetten szeretem, amikor ágyon fekve tolom pl. (mármint a steam-et
) (Jelen esetben
) -
wjbhbdux
veterán
TV és kézi konzolpc.
-
tibaimp
nagyúr
Így van! Azt nem értem, hogy egy sima szaros DRM, hogyan vezérelheti a WIN kikapcsolását, fura. Direkt megnéztem a EA/Epic/RockStar/Uplay/GOG nem tud ilyet, vagy nem találtam.
Amúgy, ez a nagy kép mód mire való pontosan? TV-n történő játékban segít? -
EmThor
addikt
Tegnap megjött a steam kontroller, elég faszányos
-
eami
Topikgazda
OK, köszi! Mindegy, csak berágtam, mint a hatos anya
, mert véletlenül bekapcsoltam, közben indult egy játék ablakban, erre beugrott a nagy kép mód, gyorsan kikapcsolásra kattintottam a nagy kép módban, erre leállítja a gépet...(mivel ott a kikapcsolás opció a gép full leállítását jelenti)...mindegy, már lenyugodtam.
igazából ott van vagy 5 féle kikapcsolás opció, csak sikerült a legrosszabbra nyomnod

-
TESCO-Zsömle
titán
-
TESCO-Zsömle
titán
Az aszimmetrikus elrendezésű kontrollerhez köszönöm a jókívánságot ("jó étvággyal" használom) ..ha pedig a másik dologra gondoltál: nem vagyok légy, átengedem a lehetőséget neked a kóstolásra.


Végigolvastam. Nomen est omen.
-
tibaimp
nagyúr
OK, köszi! Mindegy, csak berágtam, mint a hatos anya
, mert véletlenül bekapcsoltam, közben indult egy játék ablakban, erre beugrott a nagy kép mód, gyorsan kikapcsolásra kattintottam a nagy kép módban, erre leállítja a gépet...(mivel ott a kikapcsolás opció a gép full leállítását jelenti)...mindegy, már lenyugodtam.
-
eami
Topikgazda
-
ridiculous
senior tag
-
zseko
veterán
Sziasztok! Kisebb malőr, kínai hacker lopott cookie-t vagy sessiont valahogy böngészőből(neem, semmi linkes belépés, privát link, minden legál a gépen, semmi "gyanús" free progi, a gép kikapcsolva volt otthon ezalatt, stb!), elméletileg semmi reális ok szivárgásra, a legnagyobb "disznóságom" keyshopban vett kulcs aktiválás böngészőből...
Lehetséges ok: egy g2a-s vitatott vpn licensz, aminek a lepontozásáért hálás lehetett az eladó.
Más semmi, "legál" kulcsshopok csak. Gamivo, Kinguin, évek óta használt, bejáratott.Eredmény: a delikvens bejutott minden login, akármi nélkül, és vásárolt 5 Forza Horizon 6 Deluxe-t ajiba egy kínai accountnak, itt tudtam lelőni az eseményt mobilról, nem volt könnyű, mert a delikvens kínai nyelvet állított be mindenhol. Jelszócsere, mindenhol kilépés, 2fa újragenerálás telszámmal, bár ugye logint nem használtak.
Nyom:magát+akinek küldte, felvette barilistára, minden mást törölt. De ugye az eseménynaplóban ez ottmarad.
Ez volt este 6-kor. Eredmény mára:minden sztornó, már a pénz is visszajött, nem kérdeztek semmit.
Azért 5x119 euró nem kis pénz... 
2 account jelentve, tranzakciók jelentve, supportnak leírás.
Konklúzió: NEM engedek a Steamnak auto terhelést Steamról, PayPalról törölni lehetett az engedélyt. Account megvan, nem blokkoltak, este is játszottam. Viszont fél nap, mire reagált a support, "izgalmas" éjjelem volt...

+1 : Akit ismerek, vegyen már fel újra, ha erre jár, a full törölt barátlistámat nem tudták helyreállítani, 98 friendem volt, de nagyrészéről pont SEMMI infóm, hogy most itt mi a neve/él-e még...

Szerencsére a PH csoport azért megvan, bár évek óta halott az is
Plusz Arc Raiders, amit most tolok, saját friendlisttel dolgozik...



Az érdekelne, van-e valami különösebb oka hogy nincs, vagy ennyire magas a vásárlási limit. Tavaly év elején engem is lenyúltak - nem Steamen, de ami fura volt, hogy a nem igazán használt főkártyám adataival (hitelkártyával fizetek mindent) - de nálam megfogta a 45e-es limit amíg mobilon letiltottam a kártyát (azt a 40e-et meg a bank két nap alatt visszaszedte).
-
tibaimp
nagyúr
A Steam fő ablakáról ez a Nagy Kép mód szart el lehet valahogy tüntetni?
Erre gondolok itt:
-
wjbhbdux
veterán
Sziasztok! Kisebb malőr, kínai hacker lopott cookie-t vagy sessiont valahogy böngészőből(neem, semmi linkes belépés, privát link, minden legál a gépen, semmi "gyanús" free progi, a gép kikapcsolva volt otthon ezalatt, stb!), elméletileg semmi reális ok szivárgásra, a legnagyobb "disznóságom" keyshopban vett kulcs aktiválás böngészőből...
Lehetséges ok: egy g2a-s vitatott vpn licensz, aminek a lepontozásáért hálás lehetett az eladó.
Más semmi, "legál" kulcsshopok csak. Gamivo, Kinguin, évek óta használt, bejáratott.Eredmény: a delikvens bejutott minden login, akármi nélkül, és vásárolt 5 Forza Horizon 6 Deluxe-t ajiba egy kínai accountnak, itt tudtam lelőni az eseményt mobilról, nem volt könnyű, mert a delikvens kínai nyelvet állított be mindenhol. Jelszócsere, mindenhol kilépés, 2fa újragenerálás telszámmal, bár ugye logint nem használtak.
Nyom:magát+akinek küldte, felvette barilistára, minden mást törölt. De ugye az eseménynaplóban ez ottmarad.
Ez volt este 6-kor. Eredmény mára:minden sztornó, már a pénz is visszajött, nem kérdeztek semmit.
Azért 5x119 euró nem kis pénz... 
2 account jelentve, tranzakciók jelentve, supportnak leírás.
Konklúzió: NEM engedek a Steamnak auto terhelést Steamról, PayPalról törölni lehetett az engedélyt. Account megvan, nem blokkoltak, este is játszottam. Viszont fél nap, mire reagált a support, "izgalmas" éjjelem volt...

+1 : Akit ismerek, vegyen már fel újra, ha erre jár, a full törölt barátlistámat nem tudták helyreállítani, 98 friendem volt, de nagyrészéről pont SEMMI infóm, hogy most itt mi a neve/él-e még...

Szerencsére a PH csoport azért megvan, bár évek óta halott az is
Plusz Arc Raiders, amit most tolok, saját friendlisttel dolgozik...



Milyen VPN? azok közt is vannak simlisek, nekem 1x vitték a fiókom, amikor hotspotshield-en át léptem be. Ennyit a titkosításról.
-
bobalazs
nagyúr
-
ollie
MODERÁTOR
Szerencsém volt... de ugye kérdés a hogy történt dolog.
Nem használok tört szoftvert, nem nézek kecskeporeszt
Annyi, hogy szervizhez kénytelen vagyok kínai, orosz oldalakon adatlapot, szerelési videót nézni.
Tippem szerint lehet, hogy böngésző plugin, mediaplayer törhető(csak 2 adblock van a Firefoxban), persze átnéztem mindent, all cookie off, stb, avast+defender full online és offline vírus scan, semmi)...
De ugye a poén a Steamnak engedélyezett auto terhelés volt, azt lőttem le elsőnek.
De ennyit ér a 2 faktoros, Steam appos belépés. Login nem történt. Steamet 10 éve nem használtam kommunikációra.
Lehet valami új módszer. De az fix, hogy valahogy tokent lopnak, erre tipp, hogy böngésző cookie.
Ilyen Steam Web Helper, stb. sose volt fent.
Na mindegy, ez csak okulós sztori, hogy nem feltétlen kell linkre kattintani vagy ilyesmi se. Sőt, full legál gép sem garancia. De Firefoxon nem fogok belépni, az tuti, lehet a Steam appban is keyt aktiválni, csak néha "lusta" voltam. Viszont a böngi időnként kiléptet, csak jó kérdés, mikor, 1 hét simán érvényes egy login.

Téma ennyi. Barikat meg majd szerzek... BF6-ban is a játékban van EA friendlistem, Arc Raiders is, mást nem toltam idén.
Igen, feltehetően a steam session cookie-t lopták el valahogy tőled.
Talán érdemes lenne a kínai és orosz oldalakat privát módban megnyitni, tudtommal úgy nem tudnak máshoz hozzáférni.
-
BandiHUN
veterán
Szerencsém volt... de ugye kérdés a hogy történt dolog.
Nem használok tört szoftvert, nem nézek kecskeporeszt
Annyi, hogy szervizhez kénytelen vagyok kínai, orosz oldalakon adatlapot, szerelési videót nézni.
Tippem szerint lehet, hogy böngésző plugin, mediaplayer törhető(csak 2 adblock van a Firefoxban), persze átnéztem mindent, all cookie off, stb, avast+defender full online és offline vírus scan, semmi)...
De ugye a poén a Steamnak engedélyezett auto terhelés volt, azt lőttem le elsőnek.
De ennyit ér a 2 faktoros, Steam appos belépés. Login nem történt. Steamet 10 éve nem használtam kommunikációra.
Lehet valami új módszer. De az fix, hogy valahogy tokent lopnak, erre tipp, hogy böngésző cookie.
Ilyen Steam Web Helper, stb. sose volt fent.
Na mindegy, ez csak okulós sztori, hogy nem feltétlen kell linkre kattintani vagy ilyesmi se. Sőt, full legál gép sem garancia. De Firefoxon nem fogok belépni, az tuti, lehet a Steam appban is keyt aktiválni, csak néha "lusta" voltam. Viszont a böngi időnként kiléptet, csak jó kérdés, mikor, 1 hét simán érvényes egy login.

Téma ennyi. Barikat meg majd szerzek... BF6-ban is a játékban van EA friendlistem, Arc Raiders is, mást nem toltam idén.
-
bobalazs
nagyúr
Sziasztok! Kisebb malőr, kínai hacker lopott cookie-t vagy sessiont valahogy böngészőből(neem, semmi linkes belépés, privát link, minden legál a gépen, semmi "gyanús" free progi, a gép kikapcsolva volt otthon ezalatt, stb!), elméletileg semmi reális ok szivárgásra, a legnagyobb "disznóságom" keyshopban vett kulcs aktiválás böngészőből...
Lehetséges ok: egy g2a-s vitatott vpn licensz, aminek a lepontozásáért hálás lehetett az eladó.
Más semmi, "legál" kulcsshopok csak. Gamivo, Kinguin, évek óta használt, bejáratott.Eredmény: a delikvens bejutott minden login, akármi nélkül, és vásárolt 5 Forza Horizon 6 Deluxe-t ajiba egy kínai accountnak, itt tudtam lelőni az eseményt mobilról, nem volt könnyű, mert a delikvens kínai nyelvet állított be mindenhol. Jelszócsere, mindenhol kilépés, 2fa újragenerálás telszámmal, bár ugye logint nem használtak.
Nyom:magát+akinek küldte, felvette barilistára, minden mást törölt. De ugye az eseménynaplóban ez ottmarad.
Ez volt este 6-kor. Eredmény mára:minden sztornó, már a pénz is visszajött, nem kérdeztek semmit.
Azért 5x119 euró nem kis pénz... 
2 account jelentve, tranzakciók jelentve, supportnak leírás.
Konklúzió: NEM engedek a Steamnak auto terhelést Steamról, PayPalról törölni lehetett az engedélyt. Account megvan, nem blokkoltak, este is játszottam. Viszont fél nap, mire reagált a support, "izgalmas" éjjelem volt...

+1 : Akit ismerek, vegyen már fel újra, ha erre jár, a full törölt barátlistámat nem tudták helyreállítani, 98 friendem volt, de nagyrészéről pont SEMMI infóm, hogy most itt mi a neve/él-e még...

Szerencsére a PH csoport azért megvan, bár évek óta halott az is
Plusz Arc Raiders, amit most tolok, saját friendlisttel dolgozik...



Nem semmi sztori. Jó hogy ügyesen vissza tudtál mindent szerezni, a gyors reagálásodnak köszönhetően.
-
BandiHUN
veterán
Sziasztok! Kisebb malőr, kínai hacker lopott cookie-t vagy sessiont valahogy böngészőből(neem, semmi linkes belépés, privát link, minden legál a gépen, semmi "gyanús" free progi, a gép kikapcsolva volt otthon ezalatt, stb!), elméletileg semmi reális ok szivárgásra, a legnagyobb "disznóságom" keyshopban vett kulcs aktiválás böngészőből...
Lehetséges ok: egy g2a-s vitatott vpn licensz, aminek a lepontozásáért hálás lehetett az eladó.
Más semmi, "legál" kulcsshopok csak. Gamivo, Kinguin, évek óta használt, bejáratott.Eredmény: a delikvens bejutott minden login, akármi nélkül, és vásárolt 5 Forza Horizon 6 Deluxe-t ajiba egy kínai accountnak, itt tudtam lelőni az eseményt mobilról, nem volt könnyű, mert a delikvens kínai nyelvet állított be mindenhol. Jelszócsere, mindenhol kilépés, 2fa újragenerálás telszámmal, bár ugye logint nem használtak.
Nyom:magát+akinek küldte, felvette barilistára, minden mást törölt. De ugye az eseménynaplóban ez ottmarad.
Ez volt este 6-kor. Eredmény mára:minden sztornó, már a pénz is visszajött, nem kérdeztek semmit.
Azért 5x119 euró nem kis pénz... 
2 account jelentve, tranzakciók jelentve, supportnak leírás.
Konklúzió: NEM engedek a Steamnak auto terhelést Steamról, PayPalról törölni lehetett az engedélyt. Account megvan, nem blokkoltak, este is játszottam. Viszont fél nap, mire reagált a support, "izgalmas" éjjelem volt...

+1 : Akit ismerek, vegyen már fel újra, ha erre jár, a full törölt barátlistámat nem tudták helyreállítani, 98 friendem volt, de nagyrészéről pont SEMMI infóm, hogy most itt mi a neve/él-e még...

Szerencsére a PH csoport azért megvan, bár évek óta halott az is
Plusz Arc Raiders, amit most tolok, saját friendlisttel dolgozik...



-
bobalazs
nagyúr
-
30z.Samu
titán
-
patex1983
őstag
-
Segal
veterán
-
AnonymusX
őstag
A youtube-on találtam néhány videót. Én biztos nem dobálnám így a 36 ezres kontrollert se ágyra se kanapéra. Viszont valóban sikít.
-
vidaila
senior tag
Akinek megérkezett az új steam controller próbálja már ki, hogy valóban Wilhelm sikolyt hallat e ha ledobják (mondjuk az ágyra) 😁
-
zseko
veterán
Mondjuk ha kicsit utánanéznél a viccben állított dolognak tudnád:
Nem tévednek a legyek.
Akkor jó étvágyat hozzá.
-
ridiculous
senior tag
Mondjuk ha kicsit utánanéznél a viccben állított dolognak tudnád:
Nem tévednek a legyek.
-
zseko
veterán
Lehet hogy igazad van, én nem érte hozzá, még nem használtam hosszabban kontrollert.
Viszont rengeteg van belőle jóval komolyabb technikás is, Hall-effektes-kapcsolós stb.
A rácuppanás nyilván azért is történik, mert Steam, vagyis ezen vannak a játékaink és napi szinten látjuk.
sokan az X-Box, sokan a PS kontrollerét kedvelik de van állítólag olyan, ami a "kettő közötti".Én átszoktam kontrollerre. Én sem értek hozzá, nekem a hibridje jött be, xbox alak, ps kiosztás, jelenleg egy QRD Spark N5-öm van, de ebben is találok hibát, bár ez a legkevesebb... mivel ezen az idióta 'köröcske, háromszögecske' stb. jelölés van az xbox-os A-B X-Y gombnév helyett, és ez utóbbit jobban pereferálom, viszont a többinél meg jobban tetszik a ps-es L1, L2 - R1, R2 elnevezés az xbox-os LB, LT - RB, RT helyett.
Csak hogy ne legyen könnyű nekem
Az előző Steames kontoroller nekem is megvan, lehet ezt is megveszem, csak nem ennyiért. Hátha lesz rá egyszer akció... -
zseko
veterán
miközben a PS kontroller szimmetrikus elrendezése jobb.
Számodra.. másnak meg nem.
Valószínű azért van elnyomó többségben aszimmetrikus elrendezésű kontroller a piacon mert azt preferálják a felhasználók."Saját vélemény, nyugodtan lehet egyet nem érteni."
Csak bemásoltam, hátha nem sikerült eljutni a hozzászólásom végére. Az ilyen 'elnyomó többségben' dolgokról meg mindig a milliárd légy nem tévedhet vicc jut az eszembe. Nekem a hibridje jött be, xbox alak, ps kiosztás.
-
aujjobba
addikt
amúgy nem érzem úgy, hogy győzködnöm kellene bárkit is. Annyit írnék, hogy az első steam controllerből vettem kettőt is, és baromi jól tettem így utólag vissza nézve. Aztán szintén jól tettem hogy vettem steam decket és annál sokkal jobb lett a "controller" rész, és most ezt a sokkal jobbat sikerült kicsit tovább vinni controller only vonalon.
A puck hatotavjat nem tesztelted veletlenul?
Nalam a PC a garazs sarkaban duruzsol, 30 centis fallal elvalasztva a nappalitol, ahova stream-elunk.
Most hirtelen nem is tudom milyen messze van a kanape a faltol, legyen talan 3-4 meter.
Ha szimplan kilog a PC vegebol a puck a garazsban, a controller meg a kanape kornyeken, az még vajon rendben van?Most PS4 kontrollerrel toljuk ami egy AppleTV boxra csatlakozik BT-on, az a Moonlight nevu streaming kliensen keresztul jut at ethernet halozaton a PC-n futo Sunshine szerverhez.
Mukodik igy is jol, de ha mar Steam Controller akkor inkabb hasznalnam nativan, kozvetlen a PC-re csatolva.(a Sunshine/Moonlight olyan mint a geforceNow, vagy a steam remote play, de lokalisan igy nincs eszreveheto kesleltetes)

-
ridiculous
senior tag
miközben a PS kontroller szimmetrikus elrendezése jobb.
Számodra.. másnak meg nem.
Valószínű azért van elnyomó többségben aszimmetrikus elrendezésű kontroller a piacon mert azt preferálják a felhasználók. -
Héraklész
senior tag
Lehet hogy igazad van, én nem érte hozzá, még nem használtam hosszabban kontrollert.
Viszont rengeteg van belőle jóval komolyabb technikás is, Hall-effektes-kapcsolós stb.
A rácuppanás nyilván azért is történik, mert Steam, vagyis ezen vannak a játékaink és napi szinten látjuk.
sokan az X-Box, sokan a PS kontrollerét kedvelik de van állítólag olyan, ami a "kettő közötti". -
zseko
veterán
Amiből kismillió hasonló egytucat van, az az Xbox controller hülye aszimmetrikus elrendezésének majmolása, miközben a PS kontroller szimmetrikus elrendezése jobb. Még úgy is ezt gondolom, hogy egyébként a külalakja nem tetszik. Saját vélemény, nyugodtan lehet egyet nem érteni.
-
30z.Samu
titán
-
eami
Topikgazda
amúgy nem érzem úgy, hogy győzködnöm kellene bárkit is. Annyit írnék, hogy az első steam controllerből vettem kettőt is, és baromi jól tettem így utólag vissza nézve. Aztán szintén jól tettem hogy vettem steam decket és annál sokkal jobb lett a "controller" rész, és most ezt a sokkal jobbat sikerült kicsit tovább vinni controller only vonalon.
-
maross
nagyúr
-
eami
Topikgazda
-
30z.Samu
titán
-
Héraklész
senior tag
-
30z.Samu
titán
-
vidaila
senior tag
-
Hauptmann
veterán
Mi a nagy extra ebben a kontrollerben?
-
30z.Samu
titán
Jaja, viszont cserébe állítólag (!) mocskos drága lesz.
-
DS39
nagyúr
Az MS féle Project Helix lehet a jövőben érdekes, konzol-PC hibrid Xbox mellett minden PC-s Store fut majd rajta, Steam, Epic, stb.
-
AnonymusX
őstag
Olvasgatok ezzel kapcsolatban külföldi oldalakat. Egy leaker szerint 600 dollár/600 euró lesz a gép ára. Feljebb nem igazán mehetnek, mert akkor a kutya nem fogja megvenni. Ráadásul nem is tartogathatják a végtelenségig sem, mert egyébként sem túl acélos a hardver, de minél később dobják piacra, annál érdektelenebb lesz a nép. Engem is érdekelne a gép, mert a Steam Deck-et imádom. De erősen függ az ártól, hogy megveszem-e.
Az körülbelül egy XSX/PS5 ára. Meglepődnék, ha ilyen áron tudna nyitni, de ez attól is függ, hogy a Valve keresni akar-e rajta vagy sem. Ebben a konzolgenerációban nem az olcsóság a jellemző, egyre csak drágulnak a hardverek.
-
30z.Samu
titán
Én terveztem megvenni, amikor bejelentették, persze erősen az árától függően. Azóta ugye a memóriárak növekedése miatt nem hiszem, hogy olyan áron jelenik meg, ami számomra megérné. Nekem ez lenne a visszatérésem a PC gaminghez, de PC-n így marad a retró játék, PS5-ön pedig a jelenlegi címek.
Tippelni sem merem, hogy mikor érkezik, azonban minél később jelenik meg, annál gyengébb lehet a jelenlegi hardverspecifikációja.
Olvasgatok ezzel kapcsolatban külföldi oldalakat. Egy leaker szerint 600 dollár/600 euró lesz a gép ára. Feljebb nem igazán mehetnek, mert akkor a kutya nem fogja megvenni. Ráadásul nem is tartogathatják a végtelenségig sem, mert egyébként sem túl acélos a hardver, de minél később dobják piacra, annál érdektelenebb lesz a nép. Engem is érdekelne a gép, mert a Steam Deck-et imádom. De erősen függ az ártól, hogy megveszem-e.
-
AnonymusX
őstag
Én terveztem megvenni, amikor bejelentették, persze erősen az árától függően. Azóta ugye a memóriárak növekedése miatt nem hiszem, hogy olyan áron jelenik meg, ami számomra megérné. Nekem ez lenne a visszatérésem a PC gaminghez, de PC-n így marad a retró játék, PS5-ön pedig a jelenlegi címek.
Tippelni sem merem, hogy mikor érkezik, azonban minél később jelenik meg, annál gyengébb lehet a jelenlegi hardverspecifikációja.
-
vg
veterán
-
30z.Samu
titán
A kontrollerért ma 19 órától várólistára lehet feliratkozni, ha teljesíted az alábbiakat:
- Még nem sikerült venned kontrollert
- Jó hírben álló fiókod van
- 2026. április 27. előtt vásároltál Steamen.Most csak 1 kontrollert lehet venni felhasználónként (meglepő számomra, hogy eddig ez nem így volt), e-mailben értesítenek, amikor sorra kerültél és 72 órád van leadni a rendelést.
Sziasztok! És szerintetek a Steam Machine mikor érkezik? Valaki meg fogja venni?

-
maross
nagyúr
-
wjbhbdux
veterán
Új hozzászólás Aktív témák
-
113017 - 112901
113017 - 112901 112900 - 112801 112800 - 112701 112700 - 112601 112600 - 112501 112500 - 112401 112400 - 112301 112300 - 112201 112200 - 112101 112100 - 112001 112000 - 111901 111900 - 111801 111800 - 111701 111700 - 111601 111600 - 111501 111500 - 111401 111400 - 111301 111300 - 111201 111200 - 111101 111100 - 111001 111000 - 110901 110900 - 110801 110800 - 110701 110700 - 110601 110600 - 110501 110500 - 110401 110400 - 110301 110300 - 110201 110200 - 110101 110100 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- PC játékok
- Steam topic
- (kiemelt téma)
//////////////////
Tiltott minden olyan javaslat, tanács, utalás (illetve ezek kérése), ami a digitális disztribútorok által megszabott szabályok, határok, korlátozások kikerülésére irányul. A teljesség igénye nélkül értendőek ez alatt a VPN-es trükközések, hamis vásárlási adatok megadása és társaik.
Nem tiltott ugyanakkor a régió- és egyéb korlátos leárazások, promóciók, akciók stb. ismertetése, az azokról szóló diskurzus, ha ez nem társul a fentebb említett dolgokkal.
Röviden és tömören: nem érdekel senkit, hogy kijátszik-e valaki ilyen-olyan szabályokat, de itt erről semmilyen formában ne essen szó!
//////////////////
Mivel túlságosan sok cserélgetős hozzászólás született a topicban, ezért ennek külön topicot nyitottunk Steam Trade néven. Legyetek szívesek a továbbiakban ezeket ott lebonyolítani, ebből a topicból ugyanis törölni fogjuk őket, vagy extrém esetben akár szankcionálunk is.
//////////////////
Szintén külön topicban zajlik a GameCard-ok csere-beréje: Steam Game Card csere-bere
//////////////////
Nyílt topik a Humble Bundle és társainak is, legyetek szívesek oda fáradni, ha arra felé terelődne a téma: Nagy Bundle topik
- Projektor topic
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- Linux kezdőknek
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot - update lent!
- Milyen okostelefont vegyek?
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- BestBuy topik
- További aktív témák...
- OnePlus Nord CE3 Lite 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S24 Ultra 256GB Titanium Black Megkímélt állapot 12GB RAM 6 hónap garancia
- 146 - 147 - 167 - 169 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- Itachi! Felsőkategóriás Gamer PC! Csere-Beszámítás! R7 9800X3D/ 9070XT / 32GB DDR5 / 2TB Nvme SSD
- Új MSI 16 Sword WUXGA 144Hz i7-14650HX 5.2Ghz 16mag 16GB 1TB SSD Nvidia RTX 4070 8GB Win11 Garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


Az elején választhatsz férfi vagy női karaktert, és testre is szabhatod, csak ebből nem láttunk szinte semmit. RPG lesz a javából, ismered a Mass Effectet? Na, ez ugyanaz lesz. Itt is lesz rengeteg olyan helyzet ahol neked kell döntened és választani hogy mit válaszolsz. Ebből mutatnak is elég sok ilyen helyzetet.
, nekem ez kimaradt, de így már majd figyelemmel követem.


) a CES ahol meg bejelentik az újabb modelleket. Na most azoknak az új dolgoknak kelleni fog a hely valahol ezért kell szép lassan kipucolni a régi készleteket.
) (Jelen esetben
, mert véletlenül bekapcsoltam, közben indult egy játék ablakban, erre beugrott a nagy kép mód, gyorsan kikapcsolásra kattintottam a nagy kép módban, erre leállítja a gépet...(mivel ott a kikapcsolás opció a gép full leállítását jelenti)...mindegy, már lenyugodtam.






