Hirdetés
-
Mobilarena
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
cadgers
aktív tag
Sziasztok!
Kültéri elhelyezése fűtetlen előtérben kivitelezhető? Kültéren csak utcafronton tudnám elhelyezni, ami engedélyköteles, így viszont senkit nem zavarna.
-
tl-x
őstag
Sziasztok! Ma kitakarították a Daikint. Ezek meg itt maradtak. A gépbe valók?
-
Met
nagyúr
Éjjel bekapcsoltam a klímát (FTX35KM/RX35KM) a szokásos 26 fok Comfort mód és olyan hangot adott ki mint amikor egy műanyag dobozba van egy kis műanyag darab és megrázod a dobozt.
Változó ritmusban, változó hangerőn és nem állandóan.
Reggel amikor felébredtem nem ment, de kis idő múlva bekapcsolt és akkor nem hallottam.
Azt megszoktam hogy időnként halkan reccsen ahogy hűl le, az nem zavar de ez újdonság volt.
Ez normális? 4 méter cső van a kültériig, nem hiszem hogy annak a rezgése jön át."If in doubt, flat out!" Colin McRae
-
dzsordzsó
csendes tag
Üdv!
Gree tulajokat,klíma szakértőket kérdeznék.Gree komfort 3,5kw-os klímát üzemeltetek,ez a második szezonja.Feltűnt,hogy hűtés üzemmódban nem világít a beltérin a kék hópihe.Párátlanítás,fűtés üzemmódban világítanak az ikonok.Mi lehet az oka? -
Gabesz87
veterán
Szuper, köszönöm a válaszokat, ez megnyugtató!
(#16978) Met
Ilyen az elosztó.[ Szerkesztve ]
-
student
őstag
Amikor csak ventilátor módban van akkor hány w-t eszik a klíma?
-
Gabesz87
veterán
Az nem gáz, ha a klíma egy 10-es túlfesz. védős elosztóba van bedugva? (Mellette van a számítógép, 2 monitor, hangfal, otthoni telefon, LED-es asztali lámpa, és laptop töltő) Mert oda kötötték be nekem. Csak a használati első oldalán látom ott van, hogy ne használja elosztóval.
-
cadgers
aktív tag
Sziasztok! Tudna valaki jó szakit ajánlani, aki Szombathelyen tud klímát szerelni?
-
bubuka55
csendes tag
Sziasztok!
Kicsit meg vagyok ijedve. Tavaly vásároltam egy Daikin FTX35K / RX35K klimát. Ugye kb egy hónapja elindult a szezon, ha dögmeleg van használom. Imádom, mert iszonyú jó, halk ,alig fogyaszt áramot(szerintem termeli mert a számlán észre sem veszem hogy használatban van pedig megy egész nap hétvégén ha itthon vagyok).
Nappal 26 fokra állítom Comfort módra, éjjelre meg az éjszakai módra. Namost akármilyen meleg volt kint, kellemes hűvös jött a készülékből, este meg épphogy csak kellemes hűvös fuvallat, szép halkan.
Hőségben abban a szobában alszom ahol a klima van a kanapén ami a klima alatt van.
Sosem zavart hogy néha lefele is jöt egy kis fuvallat.
A problémám az hogy tegnap este volt ez a nagy vihar este, ömlött az eső dörgött villámlott. Igaz hogy már hűvös volt este, de nem nyitottam ablakot hisz a vihartól nem tudtam volna aludni, és beesik az eső. Viszont a becsukott ablaknál a napok óta beszivott meleget ontotta magából a panel. A lényeg hogy meht a klima a viharban is. Gondoltam csak lehet viharban is használni, és nem lesz baja a kültérinek.
Éjjel kettőkor arra keltem hogy baromi hideget fúj a klima a fejemre. Azaz jóval több és hidegebb levegőt fújt be, éjszakai módban mint szokott. Rendesen zavaró volt. Felkeltem kikapcsoltam, ablaknyitás(addigra a vihar elvonult), aztán visszafeküdtem.
Ma jövök haza már nem volt hőség, de eléggé párás volt bent a levegő és a Dry funkcióra kapcsolva bekapcsoltam a készüléket hogy párátlanítsak. Nem is volt semmi gond, de ahogy lement a nap megint elkezdett jéghideget fújni, pedig szerintem Dry funkcióban nem kéne hűtenie. Fogtam átkapcsoltam hűtésre 26 fok Comfort mód. És megint hidegebbet fújt be mint szokott. Kipróbáltam a fűtést is akkor rendesen meleget fújt.
Azért vagyok megijedve, mert eddig ilyet nem csinált csak a vihar óta.Tehát elronthatta klimát a vihar ? Vagy ez természetes? Arra gondoltam hogy kint már hűvös volt és azért fújt hidegebbet mindkétszer. Most hüvősebb napok jönnek de ha ez így marad akkor ha megint jön a hőség, akkor meg azért nem fogok tudni aludni mert nagyon hideget fúj a klima, illetve napközben sem egészséges hogy nagyon hideget fúj rám.
Ez inverteres klima nem on/off, nem szabadna ilyen hideget fújnia.
Megijedjek, vagy ez normális? Magától rendbe jön? Le lehet tesztelni valahogy a müködést? Vagy lefuttatni egy öndiognasztikát? Már arra is gondoltam kihúzom a konnektorból pár órára, hátha helyre jön.
Előre is köszönöm a válaszokat. -
xxxjjjkkk
senior tag
azon egyszerű okból van ez, hogy nem egy klímás cseszte már szét így a szigetelést
igazából meg van rá a technológia, már vagy min50éve, hogy ezeket normálisan lehessen rögzíteni, ezt kéne előírni mindösszeés mielőtt azt mondanád, hogy a saját szigetesését rongálja, nem, az még mindig közös tulajdon, és jó eséllyel az alatta lakót szivatja vele(pl beázás), na akkor meg mehetnek majd az egyenlő bánásmód hatósághoz
"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"
-
DeFranco
nagyúr
válasz tknof1871 #16945 üzenetére
vicces, de kb. ott tartunk, hogy aki teheti még most tetessen fel akár egy dummy kültérit amíg lehet mert ha erre ráfekszenek jobban, akkor könnyen oda kerülhet a dolog, ahova az ilyen fluid szabályozás után szokott (lásd cirkó kivezetés a ház oldalán), hogy ami addig ott volt, az helyben marad, az új telepítés meg tilos.
-
tknof1871
őstag
válasz Flashcash #16747 üzenetére
ráadásul egy panel esetén nem szabadna gondot jelenteni a telepítésének sem.
Most lett felújítva a ház. A falak hőszigetelve és vakolva. A lakásfenntartó szövetkezet nem engedi a kültéri egységek elhelyezését a falra. Ezek szerint csak az erkély marad a kültéri egységnek.Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió
-
athomi
veterán
Olvasd el újra a korm. rendeletet és az önkormányzati rendeletet. Nem építésügyi eljárásra köteleznek Debrecenben, hanem főépítészi véleményezésre. A kettő nem ugyanaz! Az pedig az OTÉK-ban is szerepel (windy pont bevágta), hogy a már meglévő épületeknél optikai takarást kell alkalmazni klímaberendezés elhelyezése esetén..
Inkább idézem az OTÉK-ból.
A jogszabály 2008. szeptember 12. napjától hatályos előírása értelmében, a hatálybalépése előtt használatba vett, meglévő épületen utólagosan klimatizáló berendezést elhelyezni csak építészeti eszközökkel takartan lehet úgy, hogy a berendezés összhangban legyen az épület külső megjelenésével.Ezzel pedig összhangban van a helyi rendelet.
[ Szerkesztve ]
-
windy
tag
válasz Gabesz87 #16933 üzenetére
Ilyen előfordul ezeknél az olcsóbb árkategóriás klímáknál. Pont ezért olcsóbbak. Valószínű, hogy - ahogy kültérinél meg tudtad szüntetni - a beltérinél is csak valami apróság lehet.
A Polar gépekre három év teljeskörű + két év kompresszorgari jár, ami a garanciajegyen egyértelműen le van írva, mindjárt az első oldalon, talán a második bekezdésben. Ehhez semmilyen regisztráció nem szükséges.
-
kmarci25
veterán
válasz Gabesz87 #16933 üzenetére
Szerintem a +2 év akkor működik, ha szakember szereli fel, és évente (vagy a garijegyen jelzett időközönként) karbantartja, tisztítja. Legalábbis Daikin-nál nekem ezt mondták. Ha nem derül ki semmiből, lehet fel kéne hívnod azt, akitől vetted, vagy a ki beszerelte (ha nem ugyanaz a kettő).
"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief
-
Gabesz87
veterán
Tegnap beszerelték a klímát végre. Polar SIEH0025SAA lett a befutó. Tetszik, jó, csendes, dizájnos. Én nem voltam otthon délelőtt, és ahogy hazaértem, az tűnt fel, hogy a kültéri egységnek nagyon hülye hangja van. Aztán rájöttem, hogy az oldalán lévő védőrács rezonál rettentően. Kicsit mozgattam, picikét talán hajlítottam rajta, és most jó. Viszont a beltériből is hallok valami halk, még épp nem zavaró rezonáló hangot. Engem idegesít, már nem a hang, hanem a tudat, hogy kicsit zörög. Szeretem a tökéletességet, úgyhogy megnézetem. Csak kíváncsi vagyok, más ennél a klímánál nem tapasztalt-e ilyet!? Még egy kérdés: a +2 év gari hogy működik? Automatikusan jár a garijeggyel, vagy regisztrálni kell valahol? Mert a páromnak semmit nem mondtak erről. Odaadták a gari jegyet, amin csak a 3 év van, de a +2 évet sehol nem láttam.
-
athomi
veterán
Amiket leírtál azt nem vitatom, de az önkormányzatok hozhatnak olyan rendeleteket, amikkel jó ha tisztában van az ember. Ezek pedig nem mennek szembe a leírtakkal. Debrecen helyi építési szabályzatából például ajánlom mindenkinek a figyelmébe a 28/E. §-t.
Klímaberendezést, szerelvényeit és egyéb tartozékait, azok épülethez igazodó optikai takarása nélkül a homlokzaton, tetőzeten elhelyezni nem lehet. A takarás építészeti kialakítását a Főépítésszel véleményeztetni kell.
Senkivel nem kell engedélyeztetni, véleményeztetni kell!
[ Szerkesztve ]
-
windy
tag
válasz athomi #16916 üzenetére
1997-től néhány évvel ezelőttig ez volt a központi szabályozás szó szerint. A helyi önkormányzatok egyszerűség kedvéért szó szerint átvették a központi szabályozás szövegét, és átültették a saját helyi szabályaik körébe. Csakhogy 2008-ban a központi szabályozás változott, és kivették a klíma kültéri egység homlokzaton való elhelyezését az építési engedélyhez kötött átalakítás, tevékenység köréből.
Ezen a szabályozáson, előíráson változtatott a 2008. január 1. napjával hatályba lépett, az építésügyi hatósági eljárásokról, valamint a telekalakítási és az építészeti-műszaki dokumentációk tartalmáról szóló 37/2007. (XII. 13.) ÖTM rendelet, mely már tételesen felsorolta, mihez kell, illetve milyen tevékenységek végzéséhez nem kell előzetes építésügyi hatósági eljárást lefolytatni, illetve engedélyt kérni. Az engedély, illetve bejelentés nélkül végezhető tevékenységek felsorolásában kapott helyet a klímaberendezés is, vagyis 2008. január 1-től már nem kellett építési engedélyt kérni a berendezés elhelyezéséhez, telepítéséhez az általános épületeknél – kivéve, ha ahhoz az épület tartószerkezeti rendszerét, vagy tartószerkezeti elemeit meg kellett változtatni, el kellett bontani, vagy meg kellett erősíteni [37/2007. (XII. 13.) ÖTM rend. 1. számú melléklet III/13.) pont].
Nincs ez másképp a jelenleg hatályban lévő, az építésügyi és építésfelügyeleti hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről, valamint az építésügyi hatósági szolgáltatásról szóló 312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (továbbiakban: Eljárási kódex) szerint sem, melynek 1 számú mellékletében az építési engedély nélkül végezhető tevékenységek vannak felsorolva, mivel itt szintén szerepel a klímaberendezés elhelyezésére vonatkozó előírás. Tehát 2008. január 1. napjától mindmáig nem kell az építésügyi hatóságtól előzetes építési engedélyt kérni a meglévő épületen, utólagosan légkondicionáló berendezés felszerelése esetén, amennyiben a munka nem érinti az épület tartószerkezeti elemeit, vagy rendszerét [312/2012. (XI.8.) Korm. rend.1. számú melléklet 23. pont].
A jogalkotó talán egy kicsit elhamarkodottan hozta ezt a rendeletet, úgyhogy még ugyanez év szeptemberében hozzányúltak, és belefoglaltak egy gumiszabályt :
Az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII.20.) Korm. rendelet (továbbiakban: OTÉK) rendelkezik az építmények, épületek elhelyezésének, kialakításának legfontosabb szabályairól. A jogszabály 2008. szeptember 12. napjától hatályos előírása értelmében, a hatálybalépése előtt használatba vett, meglévő épületen utólagosan klimatizáló berendezést elhelyezni csak építészeti eszközökkel takartan lehet úgy, hogy a berendezés összhangban legyen az épület külső megjelenésével. Továbbá az utólagos felszerelésnél szem előtt kell tartani, hogy a berendezés működésének zaj-, rezgés- vagy más káros hatása ne legyen a környezetére, ártalmas mértékű páralecsapódást ne okozzon. A légkondicionáló továbbá az épület homlokzatát nem károsíthatja, rendeltetésszerű használatát nem zavarhatja.
Ami még fontos lehet, bár az építtetők nagy hányada ezt teljesen figyelmen kívül hagyja :
Az OTÉK 2008. szeptember 12-i módosítása után létesülő épületek esetében pedig már a tervezésnél figyelemmel kell lenni arra, hogy a helyiségek rendeltetésének megfelelő légállapot biztosítható legyen, szüksége esetén kalkulálni kell a klimatizáló berendezés felszerelésének lehetőségével, és már tervezési fázisban gondoskodni kell azok megfelelő, esztétikus elhelyezéséről [253/1997. (XII.20.) Korm. rend. 56.§ (2) bek.; 92.§ (2) bek.].
Magyarul, nem is lehetne átadni olyan új lakóépületet lassan tíz éve, amelynél nincs lehetőség elhelyezni a klíma kültérijét, sőt, tervezni kell azoknak az elhelyezését.
Az is fontos, hogy a helyi önkormányzatok rendeletei eltérhetnek a központi szabályozástól. Így lehetséges, hogy pl. bennmarad egy elavult szabály az adott önkormányzat rendeletei között, figyelmetlenségből, lustaságból, hozzánemértésből. Ilyenkor, ha szankciókig megy el egy ügy, akkor lehet hivatkozni a központi szabályzásra, és ha bíróságra kerül az ügy, akkor az lesz a mérvadó, hacsak nem tudja az önkormányzat nagyon megindokolni a döntését. nem sok, de néhány ilyen ügyön már túl vagyunk, és eddig mindig pozitívan zárult, sehol nem kellett leszereltetni.
-
zse16
csendes tag
Mit takar,hogy "le tud szabályozni"?
Jobb a hatásfoka a nagyobb teljesítménynek?
Sajnos 1.5-es mmfal kábellel lett kialakítva az áramellátás, így 2.5-nél nagyobbat nem szívesen tennék rá.Belföldi csomag díjak: https://www.posta.hu/static/internet/download/2015_lapdijszabas_magyar.pdf
-
Grande Ale
őstag
Az normális hogy a kültéri alján lévő kis kivezetesből is csöpög idonkent egy kis víz?
-
zse16
csendes tag
Sziasztok
Holnapra kéne választ adnom arra a kérdésre, hogy két Daikin FTX25KM[-et vagy Samsung AR09MSFPEWQN Maldivest szereljenek be (2x20 nm szoba).
Nektek mi a tapasztalatotok?
Olvastam,hogy a Daikinról tényleg jókat írtok, plusz az wifizhető barátibb áron.De tényleg halkabb és jobb hatásfokon működik mint a Samsung?
A dB értékek alapján a Samsung halkabb, de a szerelő szerint jobban pörög 40 fokban a kültéri ventilátora, így hangosabb lesz és többet fog fogyasztani!
Előre is köszönöm a véleményeket!
[ Szerkesztve ]
Belföldi csomag díjak: https://www.posta.hu/static/internet/download/2015_lapdijszabas_magyar.pdf
-
Gergőke88
addikt
Sziasztok
Pannonklimanal most kb egy árban van a daikin, Fujitsu, Toshiba klíma szereléssel együtt 250e.
Bokjek rá az egyikre, vagy szerintetek a 3 közül melyik legyen? -
fuwiradis
aktív tag
A kintről bejut a meleg levegő részt úgy érted, hogy pl a lakás többi, nem klimatizált helyiségeiből? (panelben lakom). Az utcára néző nyílászáró ugyan nem ma, de lett cserélve, azon túl sok kinti levegő azért tán csak nem jut be.
Mit lehetne tenni, hogy visszamelegedéskor ne másszon vissza a páratartalom?
-
kmarci25
veterán
válasz athomi #16913 üzenetére
Te jó ég! Én is társasházban lakom, nincs erkély, de kinn van 2 kültéri is a falon. Ahol van erkély, ott is sokszor a falra tették. Tizenpáréves ház, majdnem minden lakásban van klíma. Nekem nem zavarja az esztétikai érzékemet a sok kültéri, de tény, hogy az épület funkcionális, lakóház, nem is műemlék, nem is képzőművészeti értékű. Azért az a tortúra, amit leírtál... Én lehet, hogy bele sem kezdenék, és akkor még nem beszéltünk a többletkiadásokról, amik szükségesek ehhez (tervrajzok, engedélyek, utánajárás).
"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief
-
athomi
veterán
Ha már így témába jött:
A városom belvárosában nem lehet, azon kívül pedig csak külön a főépítészi iroda engedélyével lehet klímát homlokzatra elhelyeztetni abban az esetben, ha arra közterületről rá lehet látni. Ha valakinek van lehetősége erkélyre elhelyezni a klímaberendezést, az szerencsés helyzetben van, akinek nincs (pl. nincs erkély) az viszont - bocs a szóhasználatért - de nagy szopóban van.
Ahhoz hogy a főépítészi iroda a klímaberendezés elhelyezéséhez hozzájáruljon, szükséges egy terv, mely tartalmazza a homlokzati rajz(okat), melyeken a klíma fel van tüntetve oly módon, hogy azt olyan takaróelemek fedik, melyek a homlokzathoz illeszkednek. Plusz egy kis szöveges rész is kell hozzá. Ezt mind egy tervezővel kell elkészíttetni.
Ha megvan a főépítész engedélye, akkor át lehet nyomni a társasházon a dolgot. Ez biztos időigényes.
Ha a társasháztól is megvan az engedély, lehet keresni egy klímást, aki felszereli a klímaberendezésünket.
A klímaberendezés felszerelését, beüzemelését követően pedig lehet keresni valakit, aki a korábban engedélyeztetett takaróelemeket elhelyezi a külső egység körül (jó esetben a klímás meg tudja oldani).
Ez mind irreális többletköltséggel jár, az időigényességéről nem is beszélve, egyszerűen nem éri meg legálisan felhelyezni klímát. Így vezet a túlszabályozottság nagyobb káoszhoz...
-
diablo1984
veterán
válasz #95590400 #16911 üzenetére
a csúnya részhez nagyon nincs köze, mert az én falamat ékesítené, mikor a sárt rúgatják a falamra(elakad az autó a kertben), akkor sem zavarja őket a csúnyaság.
Elhelyezés ügyileg az lenne a tökéletes megoldás, közel lenne a beltérihez, a kondenzvíz kivezetés is jó lenne(igaz a szomszéd telkére csepegne)....
Nem vagyunk rossz viszonyban a szomszédokkal, de tény, hogy ha később meggondolják magukat, akkor nehogy szopjak, mert a szigetelt falat nem szeretném kifúrkáltatni feleslegesen.... -
#95590400
törölt tag
válasz diablo1984 #16910 üzenetére
a topik úgy is a daikin-ra szavaz (én első körben a technikai paramétereket nézném).. valamint megvárnám a klímást és tőle venném, ha van értelmes ajánlata.
attól függ, ha a telekhatáron van a fal, akkor szomszéd egyáltalán nem köteles beleegyezni. szóban is beleegyezhet, az már elég bizonyíték, hogy beengedett megvalósítani a birtokára, de jobb, ha írásban hozzájárul a tulajdonos vagy a tulajdonosok.
ebben az esetben nem tartom szerencsésnek, bőven lehet belőle későbbiekben vita. túl hangos, csúnya, ontja a meleget, stb.
ha nem telekhatár, akkor pedig az esetleges zaj miatt kérhet birtokvédelmet, ez megint településenként és övezetenként változó lehet, de egy csendes kültérivel gyakorlatilag esélytelen érvényesíteni.[ Szerkesztve ]
-
diablo1984
veterán
Sziasztok! Úgy nèz ki, hogy idèn felkerülhet vègre a napelem rendszer a tetőre ès azzal egy időben szeretnèk klímát a házba, nappali központú a ház, az összes szoba onnan nyílík, így adott a hely, hogy hova kell rakni. Átmeneti időben fűtèsre is szeretnèm használni( ha már a napelem termel, akkor használjuk is el), nyáron persze hűtèsre. A nappali 22nm-es, az abból nyíló 3 szoba egyenkènt 10nm. Kèrdèsem, milyen márkában ès mekkorában gondolkozzak, esetleg konkrèt modell is jöhet. Gree-t nèztem ès daikin-t, ezek ára között nincs nagy difi, a greere 3+2 èv gar van ahogy nèztem, a daikinra asszem csak simán 3?
Várom a tanácsokat, valamit Debrecen környèki klímaszerelőket akitől venni lehet, valamint jól ès nem arany árban dolgozik.
Apropó van előírás arra, hogy a kültèri hová rakható fel? Mert èn a ház èszaki oldaláta a tető alá tervezem, az meg konkrètan a szomszèd fele nèzne, azt lehet? Ott a nap sem sütnè, nekem útban sem lenne.... -
#95590400
törölt tag
válasz DeFranco #16908 üzenetére
hát, én egy szóval sem tanácsoltam senkinek, hogy tegyen bárhova bármit. csak cinikusan sok sikert kívántam bármilyen közös képviselőnek egy-egy ilyen helyzet megoldásához házmesterországban ebben a kipattant thread-ben.
ellenben legalább dobtam egy linket az illetőnek, hogy hol talál választ a konvektorhoz.... mert itt nem fog.
megjegyzem, a ket-ről már vagy 2 éve le van választva a jegyző birtokvédelme. illetve első körben ad egy határidőt az eredeti állapot visszaállítására, és miután ennek nem tesznek eleget szab ki bírságot. ha már tanácsadás...[ Szerkesztve ]
-
DeFranco
nagyúr
válasz #95590400 #16906 üzenetére
ez tényleg mókás lehet, gondolom mindenki erre vágyik, hogy ezt ügyintézze, finanszírozza meg még ki is verekedje
nem egyszerűbb utánanézni, inkább álljon bele mindenki a balhéba mert Internetes Emberek szerint ez sima liba.
egyébként annyi volt az üzenet, hogy tessék itt van urban legendek helyett tárgyszerűen, hogy hol mi van előírva, és hol lehet utánanézni. szerintem több értelme van ezt így összeszedni, mint felidézni a furijankó gyevibíró meg pengeeszű petrocelli vidám kalandjait. már csak azért is, mert aki idejön megkérdezni, hogy egyáltalán mi a kotta a zengedayjel, annak nem az lesz az első kérdése, hogy alakilag és tartalmilag hatályosult szmsz alapján indította-e a jegyző a ket-nek megfelelően a birtokvédelmi eljárást, hanem pislog, hogy nema, lehet leszedetni a klímát egy huszasért, plusz az ötvenes szabálysértési.
[ Szerkesztve ]
-
#95590400
törölt tag
válasz DeFranco #16902 üzenetére
maradjunk annyiban elég kevés a formailag mindennek megfelelő és megfelelően életbe léptetett szmsz és egyebek egy társasház esetében és ezt, ha valaki ért is hozzá, ki tudja használni.
az illető 3 év után, mire a közös képviselő vért izzadt, és sikerült jogilag elfogadható helyzetet teremtenie, most azt szokta csinálni, hogy idény elején felrakják, idény végéig elhúzza, leszerelteti, majd következő idény elején újra.
*jut eszembe, családi ház esetén, ha van udvar vagy hely az utcafront előtt, akkor állványra/keretre is felrakhatja homlokzat helyett, oda végképp nem kell semmi csiribiri, ha tiltja is bármi.[ Szerkesztve ]
-
DeFranco
nagyúr
válasz #95590400 #16886 üzenetére
birtokvédelem címén úgy leszedeti mint a huzat. a 2/3-os kitétel igaz, amit említettél, de ez kivétel, alapesetben tényleg a közgyűlés jóváhagyása kell, egyébként az érintett szomszédok 2/3-a, és az érintett alatt értelmezőben a falszomszédokat határozza meg a törvény (de azt nem, hogy melyik fal, feletted,alattad vagy melletted). én is ezzel éltem egyébként, aláírattam az alattam lakóval, meg mivel a mellettem lakó nem elérhető mióta itt lakunk (üres a lakás) a közös képet viselővel.
van még akkor az önkormányzati építési engedélyezési és a településképi szabályozás, előbbiben általában nem kötik ki engedélykötelesen a klímát, a településképiben viszont előfordul, szerencsére nálunk a kerületben nincs a bejelentési kötelezettség alá esők között a klíma (paráztam rajta amíg ki nem derült). így a jegyző akkor is levetetheti, ha a társasház jóváhagyásával tetted fel, megint csak szép eljárási bírsággal ösztökélve a jogkövető magatartásra.
szívás, és nem életszerű, de ez van.
és akkor még nem beszéltünk a kondenzvíz elvezetésről...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest