- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Három Redmi 15 érkezett a lengyel piacra
- Telekom mobilszolgáltatások
- Fotók, videók mobillal
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Kikristályosodik a Razr 60
- Samsung Galaxy Z Flip7 - kis fogyás is sokat számít
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Mobil flották
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.
Új hozzászólás Aktív témák
-
hoffman_
nagyúr
válasz
jookomak #249542 üzenetére
gondolom presztízs-árpozíció miatt nincs még rajta.
nekem a Pelagos abszolút favorit, van annyi különbség a BB58 és közte, hogy teljesen jól megférnek egymás mellett. egyedül a mérettel lehetnének picit bőkezűbbek. a gyorsállítós csat jól jönne igen, de az magát az óratokot, karaktert nem érinti ugye. -
TechN7ne
nagyúr
válasz
jookomak #247083 üzenetére
Méretével nincs gond ,szeretem a nagyobb órákat.
Inkább maga a számlap kidolgozottsága silány kvarcnak hat ,ennél még a 50k s Fossil om számlapja is szebb.
Ez a típus 380k - és ő volt a legolcsóbb számomra lehetséges alternatíva Longi k között ,többi típus mind még drágábbak.Az biztos ,hogy egy Orient vagy Seiko sokkal szebb és minőségibb számlapokat készít már 100k alatt is.
-
SOAD19
addikt
válasz
jookomak #245553 üzenetére
Akkor Te inkább, mint ruházati kiegészítőként használod az órát. Vagy úgy vagy vele, hogy otthon úgyis annyi helyről (fali óra, mikró kijelző, stb) le tudod olvasni az időt, hogy felesleges a karóra. Én szeretem, ha állandóan rajtam van valamelyik órám a négy közül, csak lefekvés előtti fürdésnél veszem le. Reggel, ahogy rendbe szedtem magam az egyik első dolog, hogy szemüveg, óra fel. Meg amúgy sem szeretem látni a fehér csíkot a bal csuklómon, főleg így nyáron.
-
SOAD19
addikt
válasz
jookomak #245506 üzenetére
"Hétvége más kérdés."
Korábban is olvastam a járástartalékkal kapcsolatban, hogy jó, ha kicsit nagyobb, azaz nem 38 órás, hogy ha pénteken lerakja az ember az órát hétvégére, akkor hétfőn még járjon. Kérdés, hogy miért rakja le, hétvégén is csak jó, ha meg tudja nézni az ember, hogy mennyi az idő. Bár gondolom az lehet, hogy hétvégén játszós óra cseréli a hétköznap hordott, talán komolyabb, drágább órát?!
#245503 ToBeY
Korábban már javasolta dzsi23 másnak, hogy lehet letesztelni, hogy mennyit tölt az óra az adott emberkénél: [link] -
tomsolo
addikt
válasz
jookomak #242950 üzenetére
Alapvetően így van, és mégsem mivel nincs importőr/exportőr a folyamatban.
A legtöbb angol óra vásárlás pl úgy történik hogy te kifizetsz nekik annyit amennyit a webshopban látsz, és ezt látod a számládon:
- PRICE: 1 000 GBP
- TAX: 0 GPB
- SHIPPING: 0 GPBna most amikor bejön, akkor átvállalják a vámköltségeket, ami azt jelenti hogy fizetik az ÁFÁT a vámkezelelést, + a vámkezelés kezelését is - helyetted.
Na most az nem tiszta senkinek, hogy refund/javítás esetén ilyenkor mi van, mert bár a költségek nem minket terhelnek, azt nem tudjuk ők hogy intézik.
-
dzsi23
addikt
válasz
jookomak #242788 üzenetére
"Amiben jobb a Tisell: kerámia lünetta, glidelock, plusz nekem a mérete is jobban fekszik."
Nekem is bejött a fényes kerámia, a glidelock is tök jó, bár eléggé bumszli a csat. A Tisell tokmérete számomra is szimpatikusabb az Ocean One-nal szemben, de van Ocean 39 is a Steinhartnál, ami talán még jobb lenne, és kerámiásból is nagyon sok van már.
-
Veron
addikt
válasz
jookomak #242436 üzenetére
festeni Nomosban kell fattyu szerint
én is kérnék ajánlást $600-1000 között. 600-ig látom mik vannak, de érdekelne mit találok kicsit feljebb.
elvárások: GADA watch (mint a Traska Commuter, Smiths Everest), 36-38 mm átmérő, <=45 mm L2L, fémszíj, 100m WR, automata
Traska, Everest, Chr. Ward, Zelos, Nodus, Lorier, West end watch palettát már végignéztem. -
gipsztigris
addikt
válasz
jookomak #242436 üzenetére
Szia! Igen, az enyém. Ez a 44-es. Első körön nekem kicsinek tűnt, de két nap után már megszoktam, hála a viszonylag hosszú tokfüleknek (L2L=51,8mm).
Tapasztalat? Inkább benyomás.Az árához képest meglepően prémium a kidolgozása. Fémszíj is hibátlan, bár én milánóival használom. A gyári szíj csak pár órát volt rajta.
-
siposadam
újonc
válasz
jookomak #238493 üzenetére
Nem igazán van pontos vágy. Egy Hydro maradt a birtokomban mert tényleg imádom.
E mellé lenne cél valami búvár,ahogy már korábban megfejtették,nagyon helyesen,bocsi, hogy az eredetiből az sajnos lemaradt.
Omegánál érzem,hogy jó lenne egy nekem is. Nagypapámnak is volt egy,illetve édesapámnak is van egy,de nyilván azok régebbi típusok.
Még ha esetleg jobban zsebbe nyúlós is, mint a kiírt ár.
Köszönöm az eddigieket. -
BloodRay
veterán
válasz
jookomak #195297 üzenetére
Nekem is várni kellett 1,5 hetet kb mire fel tudták adni az órát, viszont korrektül mindenről tájékoztatott a bácsi.
Ha gyártótól rendelted akkor azért számolj te is vele, hogy elmolyol majd vele a magyar vám is egy ideig...
Majd a luméját mondd milyen, egyedül arra hallottam panaszt a sima sub-nál.
Én tökéletesen elégedett vagyok a Submersible-vel, ha a kitapasztalt éjjeli pozícióban rakom le akkor tartósan 0-1s között tartható a rádióshoz képest és a fénye is szuper. Ha megjön (és fel tudom applikálni...) a Phenomenato hozzá, akkor teljes lesz az örömöm. -
-szabi-
addikt
válasz
jookomak #190986 üzenetére
Balkezes vagyok és ezek szerint fura.
üdv
-
andro93
aktív tag
válasz
jookomak #190708 üzenetére
Hosszas böngészés után ezeket találtam az árkategóriában, amik tetszenek, a bőrszíjas több outfithez megy, mint a sima fekete fémszíjas, bár az is nagyon tetszik. Kb ez az a stílus, ami leginkább megfogott.
A Seikok csak 50e fölött vannak, legalábbis amik tetszenek is.
Másik két márkát (Casio, Orient) is végigböngésztem, de nem találtam olyat, ami tetszik.Ezekkel tapasztalat?
(#190709) Empsepo: Utánaolvastam mi a különbség pontosan a kcarc és a mechanikus között, volt egy kis kavarodás.
Rákerestem a típusra, amit linkeltél, de nem az én stílusom, amiket linkeltem, ez a vonal tetszik.
Köszönöm a segítségetek. -
stranger28
addikt
válasz
jookomak #184428 üzenetére
Á, az nem az igazi, akkor már inkább azok, amiket először néztem:
Talán a Sinn, meg az egyik DLC-s Steinhart még megfogott, de egyik sem az a "kell és most kell", érted. Damasko-nál és az IWC-nél ez megvan, de mindkettőt nem lehet.
Pláne nehéz, hogy a Damasko-t megkapnám kb. hétfőre, de még nem láttam, az IWC-t pedig már láttam, de az meg arrébb van.
Steinhart élőben milyen?
-
stranger28
addikt
válasz
jookomak #184422 üzenetére
Moonwatch is sokáig képben volt, de aztán megláttam ezt és kiesett:
Innentől a sima már csak játékszer lenne, de ez meg derága. Sub kifjezetten taszít valamiért.
(#184421) vinpilu: Az valóban borzasztó, nem értem mi köze a pilótákhoz. Nem gondolom, hogy jobban látszana.
schawo: Az in-house vs 7750, amiről nem tudni sokat... el kell engedni: https://www.youtube.com/watch?v=12-184SQNlM
Ezt sokat hallani, de sose fejti ki senki, mire gondol.
-
Revesz
aktív tag
válasz
jookomak #182414 üzenetére
Kicsit azért parázok, hogy jó méret legyen
. Szerintem elmegyek majd holnap délután és felpróbálok egy Orient ray 2-t...Tudom hiába csak fél milliméterrel a különbség, de a tokfül más és ezért sokkal kisebb tűnik mint az ocean one.
Amúgy érdekes mert idáig a 43-44mm is simán megfordult a fejemben, most meg parázok a 42-sen xD. -
gipsztigris
addikt
válasz
jookomak #178334 üzenetére
Azzal jövök amivel az egyik hirdetésnél is! Ha valami drága NEM KELL MEGVENNI és tovább kell görgetni!
Ha drága de meg akarom venni akkor teszek ajánlatot, ha drága de nem érdekel akkor tovább megyek. Ennyi!Ha csoport admin lennék gondolkodás nélkül kirúgnám azokat akik belerondítanak egyik-másik hirdetésbe önjelölt fogyasztóvédőként!
-
Nekton
aktív tag
válasz
jookomak #178272 üzenetére
Nekem is volt ilyenem. Kényelmetlen volt a csuklómon. A GW-9200, ami a dig topiktárs által kérdezettek elődje, kifejezetten kényelmes volt a nagy mérete ellenére. Azért nincs meg, mert valaki elkérte tőlem. Semmlyen funkcióját nem használtam. Ezt csak azért írom, mert dig sem fogja.
Ja! Egyik sem karcolódott össze 2-3 év alatt. Szappanos, fogkefés tisztítást kaptak. Belül nem néztem.
-
C0RVUS
tag
válasz
jookomak #176027 üzenetére
Akkor még egy, abszolúte privát: ezek a Swiss Military Xxx-ek engem minden tekintetben a svájci bicskákra emlékeztetnek. Az is nyilván teszi a dolgát, biliacél ide vagy oda (borotvaéles persze sosem lesz), de annak az árán magyar késesmájsztróktól már elég komoly cuccokat is lehet venni. Ráadásul azon akkor nincs egy ilyen svájci zászló, amihez semmi közöm. (Engem speciel általában már az is irritál, amikor a tizenkettes helyén a céglogó van, hát még ez.)
-
SOAD19
addikt
válasz
jookomak #175907 üzenetére
Értem! Azt hittem, hogy csak költségoptimalizálás szempontjából nem kapott zafírt, ami akár érthető is lenne egy csupán 29k-s óránál.
De, ha már beírtam, akkor még egy gyors kérdés, csak kíváncsiságból. Nem rég említettem, hogy nagyon megtetszett a Steinhart Ocean Vintage GMT modellje. Viszont, valószínleg nagy lenne nekem a maga 42mm-es tokméretével. A kérdésem az lenne, hogy tudtok alternatívát erre az órára, ami erősen hajaz rá, és max 40mm-es mérettel bír? -
Tulku
veterán
válasz
jookomak #166447 üzenetére
Havi ellenőrzések voltak a szekrényekben....
No ez viszont eléggé vérlázító...tehát nem egyszerűen gagyi hamisat árul, hanem dobozzal, papírral hitelesíti... nem egyszerűen fake áru van, hanem kőkemény átb...ás is...ez már elég komoly bűncselekmény!
-
-
g0n21
senior tag
válasz
jookomak #155171 üzenetére
Én is vittem hozzá eddig
- női automata Doxát,
- Omega Ladymaticet
- Fortis Cosmonautot (2836-2)
- Bulova ETA7750-nel
- 8-10 kvarcszart elemcserére, meg nyomáspróbára
- Apellát (2824-2)
- Rolex Datejustot szervizre, políra
Raymond Weilt új számlap készítésre
-Omega Constelationt finomszabályozniMost ennyi ugrik be, de tuti volt még pár dolog. Egyszer nem volt panaszom, semmire.
De ez WiZARD-ot nem fogja vígasztalni.
-
5-ös kezelő
senior tag
válasz
jookomak #154928 üzenetére
Próbálom.
De tényleg nincs rá szükség, csak tetszik. Ráadásul a rádiós-napelemes autolightos vari. Amúgy a w-800 meg a wv-59de-1a is csak pihen, ritkán veszem fel. Tankos Vosztokot nyúzom többnyire. Dzsana mester szervize és az én pontosítgatási kontárkodásom óta hetekig elmegy beállítás nélkül, ha megfelelően rakom le és viselem. Seiko snzg 71 lett volna a mindennapos, de szervizérett újonnan, lehetetlen belőni használható értékre. Majd egyszer beadom vhová.
-
Land
veterán
-
hoffman_
nagyúr
válasz
jookomak #151220 üzenetére
köszi a választ. amit írtál kerek lenne, de feljebb írtam, hogy valószínűleg alkalmi használat lenne esetében. a másik hárommal elosztom a hetet/hónapot szinte teljesen. ebben az esetben vagy tényleg alkalmi lesz, így pedig valóban célszerűbb talán mindig beállítani. másik eset, hogy megteszem fő órának, és akkor tényleg végig jár a héten. a másik három napelemes, nem zavarná őket annyira, csak a létezésük célja kérdőjeleződik meg, mivel a háromból egy nagyon játszós, egy kicsit játszós meg egy esti óra van eddig. ezen inkább nem is kezdek már agyalni, így a negyedikkel a küszöbön
vadászcsiga:
mindenesetre köszönöm az egyéni tippet!
-
g0n21
senior tag
válasz
jookomak #146803 üzenetére
Ez az, és kb 250 méterre van a munkahelyemtől, tehát 2 perc. Tudják mit iszom, ha nagy a sor, megkapom pillanatok alatt, és ha megittam kifizetem, stb... szóval elfogadom ezt.
Van még a Jókai téren a Casca, ami egy operatőr barátomé. viszont az már 500 méter, és nincs terasz -
Deskdiver
senior tag
válasz
jookomak #144157 üzenetére
A Fortis-on kívül nem sokról tudok. [Pápai Fortis]Farkas Berci kapott egy Heuer Montreal-t. (nekem is volt egy ilyen Heuer-em ,de eladtam csak nem tom mijééé???
)
-
g0n21
senior tag
válasz
jookomak #139404 üzenetére
Hát, ez véleményes.
Tegnap a mai női óraszerelő társam () felptóbálta a DJ-t a 36mm-vel, és mondtam neki, hogy engedjük el, inkább airking, vagy tudor prince oysterdate.
Ma megmérem a csuklóját, de ha nem krumplit akar rá, akkor a plafon szerintem a 34mm.
És 28-34-ig nagyon kis kellemes női darabok vannak. Hogy épp a Tissot-nál-e, azt nem tudom.Óraszerelő társra visszatérve. 19 éves, csinos, érdekli az órázás, és ha ma megtetszik neki a szétszedés, összerakás, akkor elkezdem hajtani, hogy tanulja ezt ki szépen...
Szóval, M1ó, ma kerül nagyító alá a Raketa, és a Greville.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban tilos hozzászólásokban hirdetni!
Használjátok Hardveraprót erre!
A hirdetések linkjének megosztása is tilos!
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Kerékpárosok, bringások ide!
- ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
- Három Redmi 15 érkezett a lengyel piacra
- Milyen videókártyát?
- Házimozi belépő szinten
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Telekom mobilszolgáltatások
- Fotók, videók mobillal
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 12, Xiaomi Redmi Note 12 Pro, Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3044
- HIBÁTLAN iPhone SE 2022 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2983
- Bomba ár! HP EliteBook X360 830 G8 - i7-1185G7 I 16GB I 512SSD I 13,3" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest