- Mobil flották
- Ennyibe kerülhet a Xiaomi Watch S4 európai változata
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Yettel topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Samsung Galaxy S20 FE - tényleg nem lite
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- Samsung Galaxy Z Flip7 - kis fogyás is sokat számít
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Bling95
őstag
Van esetleg valakinek ötlete olyan órára, ami stílusában hasonlít egy Vostok Europe Lunokhodhoz, de ahhoz képest “feljebb” lépés?
Valami olyasmi kellene, ami nagy, színes, kvarc, 2500-3000 euró környékébe belefér.
Az én radaromon sajnos semmi ilyen nincs, mert nagyon más stílust hordok.
-
Bling95
őstag
válasz
Putyin90 #231073 üzenetére
Szerintem egy automata óra esetében nincs olyan, hogy javíthatatlan. Ettől függetlenül az simán lehet, hogy gazdaságilag nem éri meg foglalkozni vele. Az is kérdés, hogy mennyit állt benne a víz, elindult-e valamilyen korrózió.
De az okosabbak biztosan kijavítanak, ha hülyeséget beszélek -
Bling95
őstag
válasz
Kaci84 #228685 üzenetére
Én új órák esetén elengedném ezt az értéktartás dolgot. Jó eséllyel nem fogják tartani 10 év múlva az árukat. Használtnál ez működhet.
Szerintem keress valami olyat használtan ami tetszik és vélhetően sokáig megtartod.
Vagy ha új, akkor Rolex, de szerintem az is lutri
A hypeolt modellek úgyse kaphatók listaáron.
-
Bling95
őstag
válasz
g0n21 #227963 üzenetére
Sajnos ahogy láttam az egyik kék is éppen eladó C24-en + facebook csoportban is volt már eladó (nem tudom ugyanaz a példány-e). Más meg nem tudott venni.
Ez engem ez rettentően idegesít... Ha megunja és piaci áron eladja azt még meg tudom érteni, de azt, hogy fóliásan megy is fel C24-re...Viszont jól látom, hogy mind a 2 magyarországi darab az asztalotokon van a feketéből ?
-
Bling95
őstag
-
Bling95
őstag
válasz
g0n21 #219072 üzenetére
Ezt a gyártóknak kellene megfognia valahogy. Valóban nem etikus, aki megveszi és még a fityegőt se veszi le adja is tovább. De mindenkinek a szíve joga.
Csak ezzel a gyártók pont a valódi vevőiket sz@rják le, aki tényleg az órát szeretné.
Akkor pl. kössék feltételhez (1 darabot vehetsz, ha már vettél korábban a butikban másik típust vagy ilyesmi). Vagy adják gyárilag 14.500 euróért. A barátod is biztos nyugodtabb lenne, ha megnézné a listaárat és arra jutna, hogy neki nem ér ennyit, mint így, hogy meg akarja venni, de listaáron egyszerűen nem jut hozzá. Az meg már egy másik kérdés, hogy nem lennék hajlandó megvenni semmit listaár fölött úgy, hogy még gyártásban van aktuálisan. -
Bling95
őstag
válasz
fagyalllo #219035 üzenetére
De ezt is miért kell limitálni? Ha az emberek meg akarnak belőle venni 2x ennyi, akkor nem igaz, hogy nem lehet legyártani...
Ha pedig valamiért X darabot gyártunk csak belőle, mert exkluzív (vagy mert ekkora rá az igény), akkor meg adják annyiért hogy kb. lőjék már be azt a szerencsétlen metszéspontot a Marshall-kereszten.
Milyen gáz, hogy a gyártó által megadott ár ott van a kezemben és egyszerűen nem tudom beszerezni. Közben meg chronon hegyekben áll dupla annyiért.
Komolyan, mint a szocializmusban (legalábbis így mesél róla mindenki aki benne élt)Na jó asszem kidühöngtem magam.
-
Bling95
őstag
válasz
g0n21 #219033 üzenetére
Tényleg nem értem én sem a gyártókat, hogy miért kell ez a limitálás mindenből. Csak ezt érik el vele..Ennél még azt is jobban el tudnám fogadni, ha a hivatalos dealer emelné az árakat komolyabban.
Plusz az értékesítési csatornáknak is jobban a körmére kellene nézni, hogy ne tudjon senki soron kívül beszerezni várólistás modelleket. Akár több darabot is.
-
Bling95
őstag
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Olyan órát keresnék 150-200k közötti tartományban, ami quartz, chrono, színes, lehetőleg bőr szíjas, új.
Ami kinézetre szimpatikus volt az ajándékozottnak első körben az a Vostok europe expedition everest modell, azonban túl nagy (főleg a vastagsága meghökkentő, de a 47-48mm is óriási korona nélkül)
Tehát valami ilyesmire kérnék ötleteket kicsit kevésbé gigantikus méretben. Sajnos nekem tippem sincs mert a chronos modellek annyira nem fognak meg.
-
Bling95
őstag
Sziasztok!
Használt órák vásárlása esetében szokás adásvételit írni? Nyilvan jelentősebb érték esetén.
-
Bling95
őstag
Sziasztok !
Ötletek próbálok gyűjteni 1000 euro alatti kategóriában valami “érdekesebb órára”.
Valami mindennapokra szánt órát keresek.
Mindenképp automatát keresnék és viszonylag vékony a csuklóm, így 42-43 mm a maximum ami szóba jöhet. -
Bling95
őstag
Sziasztok!
Szerintetek egy Omega DeVille power reserve mellé milyen szíj illene ami nyáron is hordható? A bőrnek gondolom nem tenne jót a nyári használat, viszont az órához alapvetően a bőr illik.
-
Bling95
őstag
Steinhartokat kintrol vagy riosshopbol erdemesebb rendelni? Esetleg van ebben az árban valami jobb búvár?
-
Bling95
őstag
Sellita SW-300rol van valami tapasztalat? Furának tartom hogy az IWC Portofinoban még csak nem is ETA van.
-
Bling95
őstag
válasz
Deskdiver #187607 üzenetére
Tetszeni a Junghansok tetszenek (MaxBill, Meister szeria), a Hamilton Jazzmaster szériája, meg a Longines elegánsabb darabjai (ezek már kereten kívül vannak általában).
Frederique Constant úgy jött, hogy bár nagyon szépek a számlapjai de a márkát nem ismerem, ezért is érdekel hátha nektek van vele tapasztalatotok.
Viszont a mostani akcióval valószínüleg a Junghans veri a mezőnyt
-
Bling95
őstag
Sziasztok !
300.000-től 500.000 Ft-ig bezárólag nézegetek automata órákat.
Frederique Constant vagy Junghans lehet-e jobb minőség? Longines-ból ami belefér ebbe a keretbe sajnos nem tetszenek.
Esetleg valami ötletek, hogy ebben a kategóriában ár-érték arányban milyen márkákat érdemes még megnézni?
-
Bling95
őstag
Tudtok egyébként olyan webshopot vagy bolt weboldalt ahol vannak svajci automatak árral? Altalaban webshopot csak alacsonyabb aruakhoz talalok, magasabb kategorias svajcikhoz nem.
-
Bling95
őstag
Sziasztok !
Hídvéghy-Harangozó Lászlóról vagy Havadtői Józsefről van valami vélemény/tapasztalat?
Esetleg valaki más ötlet Budapesten aki elvállalna egy Marvinba plexi cserét és egy Orient szervízét?
-
Bling95
őstag
Sziasztok !
Gondoltam feldobok egy kérdést (bár talán már lerágott), hogy ihletet gyűjtsek !
Ki milyen órát venne 1000-2000 euró között?
-
Bling95
őstag
válasz
seiko #150526 üzenetére
Egyáltalán nem várom el a 3 ezret, de ha megcsinálják annyiért is akkor nyílván azt választom. 10-15-t is ugyanúgy kifizetem ha ennyi az ára. De ha pl 5ért megkapom ugyanazt akkor nem 15ért fogom megcsináltatni.
Épp ezért is irok ide mert nálamnál jártasabb emberek vannak a témában. Ha aztmondjátok 15 a reális ár egy ilyen dologért akkor annyi, ha azt hogy 5 akkor meg annyi. Természetesen ha aztmondjátok hogy 50 akkor meg kidobom a kukába és veszek egy másikat
-
Bling95
őstag
Na most 12-15 vagy 3k ?
Sürgősnek nem sürgős a dolog. Csak kellene valaki aki megcsinálja az időszakos szervízt, komolyabb baja nemhinném hogy lenne. Csak nyílván nem szívesen bíznám valami random kóklerre.
-
Bling95
őstag
Sziasztok !
Tudtok mondani Pesten egy órást aki nem horror áron megcsinálná egy Orient Ray szervizelését? 4 éves korára elkezdett eléggé komolyan sietni.
-
Bling95
őstag
Ilyesmi Marvinom van nekem is, szinten Dzsana altal felujitva. Annyi kulonseggel, hogy 37mm-es es a masodperc is a fo tengelyen van
-
Bling95
őstag
Van valami topik allasfoglalas arrol hogy 21mm-es fültávolságba 20 vagy 22mm nato/perlon megy jobban? 21-est elegge nehez talalni( gondoltam rendelek egyet apukamnak certina ds podiumba)
-
Bling95
őstag
Ilyen perlon szíjakat honnan lehet beszerezni?
-
Bling95
őstag
Egyébként létezik valami bevált webshop svájci automatákhoz , ahol van választék? akár magyar akár külföldi
-
Bling95
őstag
Ejszakara mondjuk en is mindig leveszem.
-
Bling95
őstag
Sziasztok !
Tudtok olyan svajci markakat Tissot , Certinan kivul aminel lehet talalni automatakat 300as felso hatarral? Ujat vagy alig hasznaltat. Orientnek lassacskan el kell kezdenem keresni az utodjat es jo lenne "feljebb" lepni.
-
Bling95
őstag
válasz
C0RVUS #140008 üzenetére
nekem azért pár hónapot szokta bírni a belevaló is, feleslegesnek érzem fúrkálni.
Ebben az esetben maradok az 1,5-ösnél, az biztosan belemegy.Nem tudtok valami boltot Budapesten ahol aránylag normális minőségűt árulnak? Rendelni az ára miatt nem érdemes, viszont akkor vennék egy 5-6db-ot, legyen tartalékba.
-
Bling95
őstag
Sziasztok !
Nem tudja valaki hogy az Orient Ray rugos stiftjenek mekkora vastagsaga ? Nem
Igazan van semmi itthon amivel megmerhetnem pontosan. -
Bling95
őstag
Sziasztok!
Pár napra itthon hagytam az órát és lehet hogy hozzáfértek.. Mitől lehet hogy pár másodpercig megy aztán megáll? ha kicsit erősebben megrázom vagy megütögetem akkor megint megy pár másodpercre de újra megáll... sima felhúzós nem automata.
Egy dologra tudok gondolni, hogy valaki eltekerte rossz irányba? Annak lehet ilyen tünete? Vagy ha esetleg túltekerik ? pedig most lett kész nemrég
-
Bling95
őstag
válasz
KelemenUhr #108688 üzenetére
Később lehet hogy az lesz , kezdesnek meg lehet egy mindenhez illő fekete . Aligator mintaban egyre biztosabb vagyok.
Nemegyszerű
-
Bling95
őstag
viszont azóta is lóg a levegőben a kérdés, barna vagy fekete szíj?
-
Bling95
őstag
válasz
excalibur36 #106127 üzenetére
én mindenképp valami fiatalosabbat néznék. Inkább a Ray/Mako vonal. Vagy valami hasonló búvár szerűség.
-
-
Bling95
őstag
Luminoxon kivul milyen tricium csoves orak vannak meg ?
-
Bling95
őstag
Nekem mondjuk semmi bajom Daniel Craigel se, teljesen jó Bond
-
Bling95
őstag
Milgauss nekem sem tetszik. Nekem a Cellini jön be nagyon fehér számlappal, fehérarany tokkal
-
Bling95
őstag
válasz
Mr. Deluxe #103444 üzenetére
Lehetne olyan hogy a felsoroltak feléért
De így maradt az IWC
-
Bling95
őstag
én most a Laco pilótákra vagoyk rákattanva
-
Bling95
őstag
válasz
Mr. Deluxe #102575 üzenetére
hát tény hogy nekem is nagyon gyerebe, viszont kicsit tulzásnak éreznem egy orient meg egy 60 éves Marvin mellé
a doboz többet érne mint az órák
-
Bling95
őstag
Tényleg, ki hol vett óratartó dobozt? Nekem is kéne keresnem egyet mire Dzsana elkészül a Marvinnal.
-
Bling95
őstag
Tudtok mondani olyasmi kinézetű órát mint ezek a Daniel Wellington-ok ? próbálom rábeszélni ismerősömet hogy ne vegyen olyat
-
Bling95
őstag
válasz
Magnum_ #101756 üzenetére
ez mondjuk jól néz ki sötétbarnában
zid: Corvin nekem tökéletes, elis ugrok szerintem megnézni, hátha van pont ilyen is
-
Bling95
őstag
Pesten tud valaki olyan helyet ahol van nagyobb választékkal jó minőségű bőr szíj ? ( pl Hirsch)
-
Bling95
őstag
válasz
vadászcsiga #101499 üzenetére
akkor lehet leütöm. Ha nem titok akkor privátban elmondod mennyibe fájt az Eterna felujítása?
-
Bling95
őstag
nekem óriási vonzalmam van a vintage omegákhoz és marvinokhoz, de sajnos nem igazán találok normális áron olyat ami nem nagyon pici ( 34 mm meg 35 meg ilyenek, pedig egy 38asra már lecsapnék ).
Lenne valami varázsa venni egy öreg harcos és felujíttatni
-
Bling95
őstag
najó ezek a bronzosak tényleg jól néznek ki
-
Bling95
őstag
válasz
#76385920 #101221 üzenetére
hát amiket a cikkben mutatnak értékeket abből a legtöbb 14 nanosievert volt óránként, ez éves szinten (0-24-es használat mellett ) is csak 0,012 milisievert , ami tényleg semmiség
nagyjából magyarországon amit kapunk éves dózis az 3 milisievert, tehát ahhoz képest ez elenyésző.
összehasonlításképpen kirepülni amerikába is kb 0,05 milisievert dózisterhelés ( mintha 5 évig hordanád folyamatosan az órát)
szóval különösebben nem félnék ezektől a dolgoktól, mégha betöröm akkor se. Na azért mondjuk lenyelni ne nyelje az ember , meg feleslegesen te tapizzuk
egyébként amire aztmondják az okosok hogy már mérhetően növeli a rák kockázatát az 100 mSv
na persze ennek a közelébe se szeretnék járni soha
-
Bling95
őstag
mondjuk ha csak picit radioaktív az nemgond
-
Bling95
őstag
nagyon nem tetszettek régebben a panerai-ok , de mostanában nagyon bejön
-
Bling95
őstag
esetleg valami nevet kitalálni aminek kezdőbetűi PH, így nem nem reklám, de mi tudjuk
-
Bling95
őstag
meglévő órát limitáltatni talán jobb lenne ár-érték arányban. stein meg a prometheus is elég jól nézne ki.
-
Bling95
őstag
szerintem szíjból való kiszedést tényleg bármelyik meg tudja csinálni
-
Bling95
őstag
válasz
oszamaster #99408 üzenetére
ebben mondjuk sehol nem írják hogy 2 évente cserélni kéne, csak hogy illik ránézni ha valakinek tényleg fontos a vízállóság
-
Bling95
őstag
válasz
Szabikaa20 #97395 üzenetére
Baromi jonak tunik a merete is, nehez talalni nem apro orat a regebbiek kozul. Manapsag meg minden oriasi
-
Bling95
őstag
válasz
vadászcsiga #96772 üzenetére
el kell ismernem hogy az sárgaarany nem az én ízlésvilágom
a rózsaarany még so-so, fehérrel meg semmi bajom
-
Bling95
őstag
válasz
vadászcsiga #96754 üzenetére
Türelemmel nincs gond. Csak hete óta minden második nap nyomja, eddig nem szóltam mondván nem vagyok aktív tagja a topikban csak olvasgatok, tanulgatok. De már tényleg baromi zavaró
és hogy legyen valami ON is : megjött ebayről a pár száz forintos NATO szíj, csatja kicsit gagyi de ahhoz képest mennyibe került teljesen vállalható. A a 160 forintos rugósfül kiszedő is hibátlanul funkciónál
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban tilos hozzászólásokban hirdetni!
Használjátok Hardveraprót erre!
A hirdetések linkjének megosztása is tilos!
- iScooter i9 2022 használt (olvass leírást!)
- Alfa Romeo 159 1.9JTD 120le 8v 2009 Facelift
- Eladó bontatlan LTT Noctua barna csavarhúzó
- EZVIZ 4K biztonsági kamera, 10400mAh akkumulátor, vezeték nélküli, napelemes 1,4W, Wi-Fi 6
- Rohnson R-9450 Steril Air UVC+ION légtisztító eladó JÓVAL ÁRON ALUL! Bolti ára kb 72ezer Ft!
- Asus ROG Strix G713QE - 17"3FHD IPS 144Hz - Ryzen 5 5600H - 8GB - 512GB - RTX 3050 Ti - Win11
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 256GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
- MacBook, Apple M1 / M2 kompatibilis dokkolók, DisplayLink 4K, USB-C, Type-C
- LG 25GR75FG - E-Sport Monitor - FHD 360Hz 1ms - NVIDIA Reflex + G-sync - AMD FreeSync - HDR 400
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3005
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest