- Hivatalosan is bemutatta a Google a Pixel 6a-t
- Kikristályosodik a Razr 60
- Samsung Galaxy A53 5G - kevesebbet többért
- iPhone topik
- Magisk
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Három Redmi 15 érkezett a lengyel piacra
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!
Új hozzászólás Aktív témák
-
#48613632
törölt tag
Szia
A Kodi launcherben, a Shell fülecskét megnyitod, és az other-t kiválasztva, szépen betallózod a Kodi.exe-t
Ekkor a winGUI helyett, alapból a Kodi felülete fog betölteni, és mivel nincs asztalod, ezért oda le sem fogja tenni azt.
Másik kérdés, hogy ebben az esetben, nem lesz spotid sem (legalábbis azt hiszem) és a Kodi-ból való kilépéskor, egy fekete képernyő fog várni, egy egér kurzorral.
ALT+CTR+DEL combo mivel működik, ezért a feleadatkezelőben, be tudsz tallózni, és futtatni tudsz alkalmazásokat, ha mégis ilyesmire lenne szükséged.
Ha HTPC-d van, ez egy jó megoldás, de ha asztali géppel bűvölöd, és a mozi csak egy funkció, akkor a multiboot lehet még megoldás.patice
Ez "fícsör". Sikerült jól beállítanod.Na, ez király! Viszont, a TV adóknak nincs hangja optikán így, csakis HDMI-n (TV). (Kodi IPTV Simple Client)
Annyira nem tragédia, meg még majd rámegyek este, vagy holnap, de azért ha van ötleted, így első blikkre, azt örömmel fogadnám. -
canniball
nagyúr
Egyrészt van a Launcherben valamiféle fix fókusz opció, ami előtérben tartja a Kodit.
Másrészt miért tölt be a Win desktop? A Launchernek pont az lenne a lényege, hogy ahelyett a Kodit tölti be; ha betölt a Win asztal akkor szvsz felesleges a Launcher (hiszen indítópultból is lehetne indítani a Kodit és társait). -
canniball
nagyúr
Ezt találtam, talán segít.
-
Borisz76
nagyúr
Csak úgy beugrott most egy lehetőség :
Esetleg nem lett elnyomkodva a TV ?
Az automata képarány funkció, vagy hasonló dolog a TV-n ?
Lehet, hogy amiatt nem 16:9-es a sorozatod...
Ekkor viszont elviekben "torz" a kép....azaz nyomott kell legyen.Ha a képarányt automatára teszed , akkor fel kell ismernie és megszűnik a fekete sáv alul, felül.
Érdekelne, hogy konkrétan melyik sorozatról...pontosan melyik RLS-ről van szó.
Jöhet privátban is. -
canniball
nagyúr
Ilyenkor mindig eszembe jut milyen jó lett volna anno valahogy vezetni azokat a változtatásokat amik beváltak.
Biztos feleslegesen kérdezem, de a Kodiban a képkimenetnél ezek:
- megjelenítés típusa: teljes képernyő
- felbontás: 1920x1080p
- előnyben részesített mód: film szerinti
vannak belőve? -
dunkel
őstag
AMD APU-hoz a 14.12-es legutolsó Crimson előtti driver ajánlott HTPC felhasználásra. Itt megtalálható.
-
Borisz76
nagyúr
Az biztosan nem befolyásolja , hogy TV-re vagy erősítőre van dugva telepítés közben.
Tudom mert nekem is így "készült" a rendszerem.A fekete sáv pedig nem a TV-től függ, hanem a lejátszott anyag képarányától.
A legtöbb mai TV készülék 16:9 -s aránnyal rendelkezik.
A film vagy sorozat amit nézel ugyanezzel került rögzítésre , akkor teljesen kitölti a képernyőt.
Ha ettől eltér a képarány akkor lehet fekete sáv alul, felül és lehet akár oldalt is.Mit használsz lejátszásra amúgy ?
Milyen felbontást tud a TV ?Ha a felbontást nem tudod változtatni, akkor az lehet akár driver hiba is.
-
#75912448
törölt tag
Szia,
Miféle hardver?
(#44002) regger
Persze mielőtt félre megy ez a 2-3 hozzászólás, hozzátenném, hogy élesen el kéne választani a nézett tartalmakat és megjelenítőt, de nem lehet minden posztot atomjaira részletezni. Még Kodin is teljesen másképp mutat a 3 fő kategória, nem beszélve madvr alól, ahol ég és föld lehet, azaz
SD>full HD
HD>full HD
1080p>1080p...és nyilván ez utóbbival szép (tévén mindent kielégítő 99% számára) lesz a végeredmény az összes elérhető mai modern PC-s hardverrel. Még ha papíron algók szintjén itt is hátrányban van nVida DXVA a többivel szemben, azt normál körülmények közt szabad szemmel már valószínűleg nem veszed észre (nyilván feltételezve korábban vázolt helyes driveres beállításokat, képjavítók hanyagolását), hiszen valós felskálázás már nem történik, chroma >RGB>RGB-YCC szintjén pedig szinte észrevehetetlen, hogy az Kodi + Lanczos+AR (Intel), Bicubic vagy Bilinear (nVidia) szintjén történik.
-
bajnokpityu
félisten
Ne viccelj, három hétig nem volt használva. Mi van, ha ezért elkent a mélyem?
amúgy furi dolog emonak hivni ezt a procit. ez éppen emo logot kapott, de 2 másik nagy névvel 3asban fejlesztették. Részleteket nem tudok, de a gen1 az még gyanús, hogy nuforce néven is kapható. (sokkal gyengébb dac chipekkel)
-
#75912448
törölt tag
Már a HW55 Sony 2,4m sz. vásznon is produkált eltérő képet 2 különböző kábellel, de tény, 10-10m Forest, Cinnamon és csoki között semmi difi nem volt. Az eltérés kissé zajosabb, nyugtalanabb képben nyilvánult meg, reklám cikkekben taglalt hatalmas kontrasztkülönbség vagy áll leejtően mélyebb színekről szó sem volt (fizikai képtelenség, hibás kábelnél tartom esetleg lehetségesnek).
Nem zárom ki, hogy jobb proji és vagy ezeknél sokkal jobb kábel esetén lehet nagyobb eltérés. Mindenesetre rövid kábel (1-3m) és tévés megjelenítésre túl nagy költségekbe szvsz felesleges verik magukat, akik 5-10e forint fölé merészkednek. Továbbá fenntartom, hogy vaksi vagyok hozzá, de nagyon nem olyan egyértelmű a helyzet, mint hangdobozok kábelei közt.
A Forest és a csoki közötti árrésből pedig le kell cserélni az MP-t HTPC-re, sokkal többet nyerünk.
-
devil-k
nagyúr
Na, na! Nem azt írtam, hogy az egész sámánkodáson és tűz körüli ugrabugráról szól, de azért van benne egy "ilyen is". Ennek az aránya kb. 10% szerintem. A többi dolog természetesen bizonyítható.
"BD50/25 milyen BD? Eredeti érintetlen kép és hanghoz lett nyúlva? Vagy a képhez is ? Mennyi lett tömörítve?"
Nyilván olyan BD-re gondolok, amin maga a film 36 GB-t mondjuk.
" 24 gigábül 23.95 lett, hogy ráférjen a lemezre? "
Itt lecsípnek a stáblista végéből és viszlát.
(#31830) dabadab
Pedig sok ilyen van.
Nah, de ez itt OFF.
-
devil-k
nagyúr
Te is tudod jól, hogy a házimoziban nem kell, nem lehet mindig mindent érvekkel alátámasztani. Nyilván az egész dolog a pszichológiára és az érzékszervek "kényeztetésére" épül. Mint ahogy látod-e/hallod-e a különbséget egy BD50 és egy BD25 között? stb.
(#31822) regger
És hangban?
-
varmi2
nagyúr
Ezt láttad már? BEbbe van rj45 csatlakozó.
-
mivamma
senior tag
Második körben megpróbálok használtan szerezni egyet a két ház közül (HT-01B/HT-02B).
Tudtok ajánlani esetleg olyan micro ATX lapot, amin van értékelhető optikai és analóg (5.1) kimenet is? Ha ez lehetetlen (amit el is fogadok), akkor milyen hangkártyát kellene néznem? Tudom ott a HDMI, de szükségem lenne ezekre a kijáratokra is. Ha minden kötél szakad, lehet USB-is, de jobb lenne valami "belső" eszköz. -
bajnokpityu
félisten
van 02 is és 03 is. anno olcsó volt, egyikben a dacom lakik. a magasabbik. akkor se,most se találok legalább ilyen szép, és jó megépitettségű készülékházat, ezért maradt a dac benne..
az persze szivás, hogy most, amikor VGAt keresek, csak az LP jön szóba,de a dac jóval több helyet foglal,mint a pcm.i3-ról végül amd a10-7800ra váltottam. már nem kell OSX támogatás, mert zenét nem PCről játszok. ugyan xbmc jobb képű osx alatt,mint win alatt, de hd hangot nem tudtam összehozni, valamint 8.1-madvr full beállítás megveri osx-kodi kombot.
fogyi adatok APU kb 60% kihasználtság mellett 1 db ssd, 0 hdd, dell laptoptöltőn mérve: 65W TDPn:65-70W
45Wra állitva 55-60W. idle meg 25 és 20W.intelt nem adtam el, mert ki tudja mit hoz a jövő, egyelőre NASként funkcionál. kicsit overkill i3-4330as nasnak használni, de minimserverhez jól jön a teljesitmény.
-
mivamma
senior tag
Tényleg őszintén sajnálom, hogy ilyen igényeim vannak. Sokszor sokan (többek között én is) beleesnek abba a hibába, hogy a saját akaratukat akarják ráerőltetni másokra. Oké, marad a Dune. De ha még is váltanék és megkérdeznélek titeket, hogy milyen HTPC házat vegyek, akkor ti erre azt válaszolnátok, hogy milyet ne? Hoppá, pont ez történt! Szeretnék egy kijelzős házat, kérlek fogadjátok ezt el. Titokban és halkan kérdezem meg: az AVR kijelzőjén mit néztek? A hangerőt? Hogy milyen jelet kap a forrástól? Melyik bemenetre van kapcsolva? De minek ezt folyamatosan nézni, sőt minek visszajelzés? Megnyomom a távirányítón a gombot és az lesz ami a gombra van írva, ha meg komolyabban akarom állítgatni, akkor ott a TV és azon látom az OSD-t. Na kb. ennyire kell nekem a kijelző a HTPC-n, mint nektek egy AVR-en! Vagy nem kellene akkor nektek az AVR-re sem kijelző? Mert én szeretem, hogy van rajta.
Nem bántásnak, sőt semmiképpen nem személyeskedésnek szántam a fent leírtakat. Csak kikívánkozott!
-
mivamma
senior tag
Oké, értem én, hogy Non-Stop, de mikor nyit ki?
Lehet, hogy csak egy soros a kijelző, de akkor is tudtam zenét hallgatni a Tv bekapcsolása nélkül, szerettem, hogy láttam hol tart a film, sőt az óra is jól jött néha. Tudom, van androidos alkalmazás, amivel lehet vezérelni!
Most még ott tartok, hogy szeretnék kijelzőt, de ha nem fog összejönni, akkor nem lesz (de most még akarom). -
Garold
senior tag
Főgépnek én sem használnám a Pi-t.
A fő gépem egy i3+8Gb memória+SSD+R9 270, a házi mindenesem (nas, torrent szerver, htcp) egy AM1 itx lap+5350 proci+4 Gb memória. A brazos csak 3-4. gép lenne (a táblagépen is fenn van az xbmc), mert már kezdem unni, hogy soha nem tudok ahhoz a géphez ülni amelyikhez szeretnék.
Annak meg megint semmi értelme hogy a szekrényben porosodjon a brazos.Az ára miatt a HDMI-CEC adapterről leteszek, akkor inkább veszek egy MCE távirányítót.
mano42: Mivel minden hardverem megvan, így nem drága a Brazos.
Eladni meg nem éri meg, elcserélni meg nem akarom egy jóval kisebb tudású Pi-re.
Ja, és Brazos elég távol áll az erőgéptől. -
mano42
aktív tag
Egyetértek. Tök fölösleges htpc-nek erőgépet használni drága pénzért oszt még cec adaptert is venni hozzá mikor a raspberry multimédiára tökéletes (az új raspbmc kodi ijesztően gyorsan megy a frodohoz képest, de még a gothamot is lepipálja, épp frissült) kompromisszum egy USB-CEC adapter árában viszont beépített CEC-el. H265-el, vagy 4K-val nem bírkozik meg, de a következő 1-2 évben ez még nem is hátrány.
-
Garold
senior tag
Azért mert van egy elfekvő Brazos konfigom házzal, paneltáppal, memóriával, vinyóval...eladni nem akarom, mert kb semmit nem kapnék érte.
A Pi-nél meg azért csak többet tud ha a gyerkőc később mást is akarna csinálni rajta mint mesét nézni.ui:
Boldog karácsonyt mindenkinek! -
slashing
senior tag
Meg amúgy is 100% hogy az első szériásat nézegettem anno, 1080p tesztet. Meg nem tudom hogy kábelen a a 1080p hogy megy 10/100-as hálón ami elvileg elég kell legyen de gyakorlatban már lehetnek kivételek. Én sem ellenzem amúgy, ahogy te is mondod főgépnek én sem de másodiknak simán el tudnám képzelni meg tényleg a barkácsolgatás jó móka.
-
wopi
aktív tag
(#28118) cekkk: az irányítást a hdmi cec-en keresztül megy
Hogyan sikerült összehozni a dolgot? Milyen TV? Régebben elég sokszor körbejártam a témát, de mindig oda jutottam, hogy a Samsung TV-m távirányítójával nem lehet megoldani a dolgot, csak ha külön adaptert veszek hozzá.
-
Warter
addikt
Lehet a tv-n kéne állítanod a megjelenítést. Gondolom alapból 16:9 van, próbáld átállítani valami másra. Szoktak lenni speciális beállítások, de ezek eltérőek gyártónként illetve nézd meg, hogy nem-e kell elnevezned a hdmi-t pl pc névre vagy hasonlóra, mert az is befolyásolhatja, hogy hogyan jelenik meg a kép a tv-n.
-
Avicularia
veterán
Panasonic tévénél nekem is volt ez a túllógás és csak 30Hz-en ment normálisan. Aztán a menüt átlapozva és próbálgatva ráakadtam a 16:9 túlpásztázás menüpontra. Ezt kikapcsolva már nem lóg ki a kép széle.
Érdekes, mert 3 másik típusú tévénél nem volt ilyen probléma (Samsung,Philips és Sony tévéken) csak ennél a panánál akadtam ebbe bele. Lehet nálad is ez a gond. -
#75912448
törölt tag
A Dune lassanként Set-top box gyártó céggé alakul.
Ugye a fő probléma a szakmailag selejtnek nyilvánított SMP8910 volt, főleg a VXP-vel volt gond, legalábbis abban az értelemben, aminek eredetileg szánták. Ebből lett a kibelezett SMP8911, amit a Dune reménytelennek nyilvánított, a Popi végül épített belőle egy mára faszának mondható médialejátszót.
Ma annyit tudni készül új, ha lehet hinni a pletyiknek nem is akármilyen Sigma médiaproci, hogy ebből lesz-e Dune PRO vagy bármi, akár alacsonyabbra rangsorolt készülék, isten tudja... Ha jól emlékszem Robi említette, hogy van működő tesztpéldány, tán már doboza is van
Emlegettek Popcorn A410 PRO-t is...
Wesena e5 a házikó, táp HDPLEX Hi-Fi DC-ATX+adapter. Júniusban haver hozzájut egy lineáris táphoz, amire moziprosztóként szvsz nincs szükségem, nála nagyságrenddel nagyobb zenei felhasználás van, nagyon kív leszek mennyit számít majd, h más tápról hajtjuk.
-
bajnokpityu
félisten
Nem használtam drágát. Hifisek ajánlottak egy 45rugós tápot, de nem láttam be, miért lenne jó nekem, egy olcsó chieftec volt eddig. Egy ismerősöm tervezett, gyártott nekünk lin szabályozásu tápot, de soha nem készül el...
Beleuntam, lévén messze a leghangosabb alkatrész a gépben a táp ventije..Köszi Regger, már rendelem is.
-
bajnokpityu
félisten
Hááát, mivel az apple az osx egyetlen fejlesztője, nyilván nem fogják olyan eszközökre kiterjeszteni a támogatást,amiből nem fognak pénzt látni. Egy időben felröppent a hir (10.6 idején), hogy lesz gyári AMD támogatás, mert gondolkodtak,h AMD alapú mac is lesz,aztán még se lett ebből semmi.
páran belefogtak átültetni, de beleolvasva a topicba, gyorsan elvetettem a témát.az, hogy miért megy a legtöbb fontos funkció giga cuccokon, talány, lehet, h ők csinálják a mac alaplapját?
-
#75912448
törölt tag
Ha emlékeim nem csalnak, régebben említettél egy megoldást (vagy gondolkodtál rajta), amivel a HTPC-ben található HDD-ket ki-be kapcsolhatóvá lehet tenni. Gondolok itt arra, hogy van 6db HDD a gyomrában, de nem szeretném állandó jelleggel járatni, maximum az egyiket. Tehát HTPC indítás előtt egy eszközzel bekapcsolhatóvá tenni tetszőleges HDD-t, ne adj isten bekapcsolás után is, aktív rendszeren. Van erre megoldás?
-
hétalvó
addikt
amióta új összekötőm van, amiben nagy a csend, azóta már zenélés közben is zavar a hdd hangja.
ezt gondolom itt sokan nem akarják elhinni, de hát ehhez denevérnek kell születni
filmek alatt persze semmi gond ebből.
ennek örömére ki is cserélem a htpc-mben a hdd-t 2.5-esre -
Warter
addikt
A filmnézésnél azért 1-1 csöndesebb jelenetnél azért, ha a ventilátort kellene hallgatnom, azért az elég illúzió romboló tudna lenni.
slashing: akkor én biztos ufó vagyok, engem pl iszonyatosan zavar, hogy az alsó-szomszéd néni Mária rádiót hallgat és hallom tv nézés közbe a zsolozsmát.
-
slashing
senior tag
számomra is hihetetlen az hogy valaki hallja a hdd-t zene mellett. Az asztali gépem nem kimondottan hangos de simán lehet hallani napközbeni is 1 méterről. Viszont ha csak nagyon halkan szól valami zene vagy háttérben egy film akkor már azt nem is érzékelem. Képtelenségnek tartom azt ha valaki zenét hallgat és azt nem suttogó üzemmódban teszi akkor bármit is halljon egy sz.gépből....
egy 10 éves seagate 160-as vinyó hangját hallottam egyedül a számítógépemben azon kívül egyetlen egy hibátlan hdd-t hangját nem hallottam még. Hibásat persze igen ahol a fej kattogott valamiért de az más kategória.
De azt sem hiszem el hogy egy közepes minőségű 1000 fordulat alatti ventit bárki meghall 1,5 méterről (de a jót meg pláne nem) , filmnézés közben.
-
slashing
senior tag
Nálam win-es környezetben SpeedFan. Amúgy érdemes megnézni hogy van-e frissebb bios verizó. Nálam a legutóbbi bios frissítés után már nem csak 10 fix lépésben lehet szabályozni a ventiket hanem százalékosan amivel sokkal lejjebb is tudtam állítani a ventit mint előtte. Hátha beleraktak valamit egy újabb verzióban...
-
krokosztil
csendes tag
igen feltettem, mert ide vonatkozna a kérdésem, de kisebb vihart indított el az eredeti (UPC miatt) és hiába tettem fel többször maradt a UPC a téma
Pedig a lényeg a típusokra vonatkozna. Igazából az lenne a hasznos ha támogatna minden digitális tartalmat a tuner, de elsődlegesen most a hdmi a lényeg .......
-
#75912448
törölt tag
Elvileg nincs! 2 esetben lehet érdekes. Egyik ha nem szereted a 24p juddert és javítanál az oldalazó mozgásoknál fellépő minimális recegésen, másik az LCD tévék alap 300 soros mozgóképfelbontása. Minden azon múlik mennyire lesz finom az eljárás, mennyire skálázható, hogy ne legyen túl agresszív, amivel szappanopera hatást okoz.
Látni kell, hogy véleményt alkothassunk, előfordulhat, h nevetséges lesz, és az ellenkezője is. Én a natív 24p-t szeretem, projin főleg, ettől függetlenül kív. vagyok rá.
-
zolaas
senior tag
Nem tudom. Utána kellene járni, de mivel most semmi Denonom nincs így nem foglalkoztat, csak amikor volt azokon volt ilyenre lehetőség és beugrott.
Közben találtam egy ilyet:
"A Denon link HD technológia biztosan megdobogtatja az audiofil rajongók szívét. Ha a DBT-3313UD-t összepárosítjuk az AVR-3313-as receiverrel, akkor az sokkal tisztább és egyértelműen meghatározható térleképzésre, egy gyönyörűen tágas, 3D-s színpadkép megjelenítésére képes. A Denon Link HD szinkronizálja a master clock órajelet mindkét készülék között így képes az integrált áramköröket (IC) a lehető legalacsonyabb jitter-rel működtetni. Ha a digitális jelátvitel a hagyományos HDMI csatlakozáson keresztül történik, akkor az IC-k különálló órajellel működnek, ami jelentős jitter-t eredményez, emellett csökken a hang felbontása is.A Denon Link HD nem csak a Blu-ray lemezeknél működik, hanem minden kimenő digitális HDMI jelnél is, beleértve a DVD, DVD-Audio, Super Audio CD, zenei CD lemezeket, valamint a hálózaton keresztül streamelt zenéket is." Forrás
Közben most látom, h a Denon Link HD már koax aljzat... szóval akkor nemtudom
-
kopidoo
senior tag
Én ezt úgy tudom elképzelni, mint a 24p true cinema cuccot kimaxolva: a "hiányzó" képkockákat kipótolja és így teljesen folyékony mozgás lesz, mint a régi brazil szappanoperákban
Valaki használ itt 50-es szériájú Panasonic plazmát e350-nel HDMI-n összekötve?
Csak azért kérdem, mert 7790-nel nálam handshake probléma miatt nincs kép és a majdani HTPC-mel nem szeretném megjárni. -
okiman
tag
Az hogy mikor akad teljesen random. Van olyan m2ts amivel nem, de jellemzően inkább indításkor MB-ből. Ha TMT5-ből indítok. Akkor automatice kikapcsolja az Aero-t és kevesebbet de beröccen+akad akkor amikor pld egérrel felnyitom a TMT5 infosávját. Még adok neki 1 esélyt 1 másik HDMI-vel, de ha azzal sem jó akkor újrarántom és akkor már 64bit-re( a mostani 4Gb RAM-ból a Win szerint 3.5Gb-t tud használni ), mert lehet hogy valami fogja a gépet(csak nincs hozzá kedvem mert ameddig beállítok mindent az legalább fél nap). Arra is gondoltam már, hogy a TV mögött lévő kábelek valamelyike interferál a HDMI-vel( A TV lábánál össze van kötegelve 1 pár kábel A Tv saját kötegelőjével, hogy ne látszódjon). A gép csak HTPC és minden frissítés letöltés le van tiltva. A filmek UTP-n jönnek az előszobában lévő Media serverről, amin viszont megy a torrent vagy 30db de le van korlátozva a sebesség 200kb/s-re fölfelé+gigabit switch-em van, úgyhogy van elegendő sávszél.
-
mandju
senior tag
Ezt csak bemásolom, robim fórumtársunknak írtam még pár hete...
"Szia!
Tegnap nekiálltam újrahúztam rendszert.
A konfig varázslót mégsével kinyomtam, majd cccleanerrel ki is töröltem az indítópultból.
Utána amd driver telepítés. Ekkor hiányzott néhány beállítás a cc-ből, ezt egy registry módosítással sikerült előhozni.
For every GUID under HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\Video\{GUID}000, check DeviceDescription.
Skip entries like “Standard VGA Graphics Adapter”, “RDP Reflector Display Driver” and so on, and locate “ATI Radeon HD ХХХХ Series”.
Then change Acceleration.Level from 4 to 0
Reboot.ez abban az esetben, ha neked is amd-d van
utána lefuttattam erről az oldalról server converter programot az r2-höz valót!!!. innen
Beállítottam mindent, ami nekem szükséges volt. Különböző tweakek, módosítások.
majd lefuttattam ezt: eHome IR Transceiver (szintén az oldalon található)amikor észlelte az ismeretlen drivert, akkor betallóztam a driver mappát. Mindent okéztam, engedélyeztem. Újraindítás után már működött.
A lényeg, hogy mindent rendszergazda fiókkal csinálj.
Amikor én végigfuttattam a konfig varázslót az elején, akkor soha semmi nem jött össze, se megosztás, se ir, szinte semmi... pedig kb 8x húztam újra..."a copyban a linkek sajnos nem működnek...
jelen pillanatban egy tökéletes rendszert tudhatok magaménak, server 2012 r2 alapokon, ahol minden számomra fontos dolog működik. Torrent, megosztás, távoli elérés, hardveres gyorsítás+XBMC, távirányító... gyorsasága azonos szinten van akár oe-vel, vagy 8.1-gyel, hangban viszont bőven túlmutat mindegyiken. Igen, A C6-okon is hallható a különbség. Mindez GUI módban. Core módot is használtam, a hangja talán picivel jobb volt, de kényelmi szempontból mindenféleképp rosszabb, így maradtam a gui módnál.
-
#75912448
törölt tag
Pontosítsunk, hátha valakinek számít, mert nem mindegy, hogy a 24p 23,9xx vagy 23,976Hz. Intelnél Ivy Bridge H7x lapban 23,973Hz-re képes, ami sokkal jobb, mintha H6x lapban futna, fogjuk rá, hogy HTPC képes
YCbCr támogatás Ivy és felette, Sandy Bridge csak RGB módot támogat. Haswell pedig tökéletesen tudja a 23,976Hz-et, erre érdemes HTPC-t építeni.
-
"Fel rá egy linux és meg van oldva minden"
Ezt itt mondjuk erosen elnagyoltad. Amig nincs konkretan erre a cuccra openelec, en hozza nem nyulnek egy ilyenhez, pedig mar lassan husz eve, hogy eloszor forditottam Linux kernelt. A problemak ott kezdodnek, hogy jo esellyel nincs is linuxos (pontosabban X11) GPU driver hozza, csak androidos (ezt mondjuk a libhybris megoldja), illetve ARM-on nincs plug'n'play, ott fixen meg kell adni minden eszkoz IO portjat, szoval a dolog nem csak ugy megy, hogy az ember letolt random "ARM-os" Linux disztrot, aztan rarakja
-
Pgabor79
aktív tag
A "kolléga"
jelenleg Egy HK 255 - JBL ES 5.1 szettel rendelkezik....
Alapjában véve meg vagyok elégedve a Dune-vel (mint egybe mp-vel, bár szerintem azért nem sorolandó egyértelműen a kommersz mp-ek közé...) de több lehetőséget látok most már én is egy HTPC-ben. A Dune ki tudja meddig bírja még kezelni az egyre csak megújuló médiatípusokat. Frissítések sem úgy érkeznek mint vártam volna....
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Mi is az a HTPC?
- EAFC 25
- Suzuki topik
- Titan Quest II
- Formula-1
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Hivatalosan is bemutatta a Google a Pixel 6a-t
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone SE 2022 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2983
- Tablet felvásárlás! Samsung Galaxy Tab S10+, Samsung Galaxy Tab S10 Ultra, Samsung Galaxy Tab S10 FE
- REFURBISHED és ÚJ - HP USB-C Dock G5 docking station (5TW10AA) - 3x4K felbontás, 120Hz képfrissítés
- Dell G15 5520 i7-12700H 14magos! RTX 3060 16GB RAM 512GB SSD FHD 120Hz Gar.: 2026
- Bomba ár! Dell Latitude E5550 - i3-5GEN I 8GB I 128GB SSD I 15,6" HD I W10 I HDMI I Cam I Gari!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest