Hirdetés

2019. február 16., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#36001) Tulku

Tulku
(PH! kedvence)

Ha valakinek pana vf2 evf kellene a boldogsàgàhoz jóàrasítva, dobjon ràm privàtot nyugodtan :)
5 ezer pénz fórumkedvezmény ...

És jó fényeket ebben a borongós időben.

(#36002) MrChris válasza Tulku (#36001) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

mire lesz a váltás?

(#36003) Gondwana válasza Tulku (#36001) üzenetére

Gondwana
(PH! addikt)

Vissza Fujira? Vagy csak így karácsony közeledtével felébredt a lelked méjjén az ősnepper, kell valami újítás? :DD

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#36004) Tulku válasza MrChris (#36002) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Pana lf1...

Ez màn elfér zsebben .

Tàn Parci mondta egykoron, mindig a legjobb gép ami épp nàlad van és meg tudsz vele lőni egy képet.
Na ez végre nàlam lesz màr az LX7 is nagy nekem.

(#36005) Tulku válasza Gondwana (#36003) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Isten őrizz az egy batàr nekem...nekem zsebgép kell.

(#36006) Mercutio_ válasza Tulku (#36005) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Májsztró jól emlékszem karórák terén is otthon vagy? Ha igen zaklatnálak priviben :R

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro és 40-150 m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#36007) Tulku válasza Mercutio_ (#36006) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Jöjjön aminek jönnie kell :)

(#36008) nord_ válasza Mercutio_ (#36006) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Longines! :D

(#36009) Gondwana válasza nord_ (#36008) üzenetére

Gondwana
(PH! addikt)

Kakukkost mindenkinek!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#36010) rbalint88 válasza nord_ (#36008) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

én kiegyeznék egy Montblanc Timewalker 9668-cal is.

#budasidehighlife

(#36011) Tulku válasza Gondwana (#36009) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Nekem a legjobban bevàlt a Submariner volt, abban ütvefúrtam kalapàltam, semmi vàltozàs elàlítódàs.
Nagy dolog az a duplahidas megoldàs a rollertől...

(#36012) neevous

neevous
(fanatikus tag)

(végül megoldodott a G3 probléma: a bekapcsoló pöcök volt a hibás - olcsón megúsztam)

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#36013) madgie válasza neevous (#36012) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Dezsír :) Emlékszem, nekem a legelső Pana gépemen (LC33) is az volt a probléma, még garisan cserélték a kapcsolót anno.

szerk: nekem bővült a "család", FEDman huszasa itt landolt, meg holnap gyön Studi Oly-ja :) ennek örömére multiexpóztam egy sejtelmeset az elikszhéttel :D

[ Szerkesztve ]

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#36014) jjeahh

jjeahh
(PH! nagyúr)

sokszor szóbahoztam már, pl., amikor győzködtem magam, hogy az 1/2000 miatt nem kell nekem e-pl1, és sőt, jól jönne nekem 1/8000 zár is, de annó sokan lehűtöttek több topikban is, hogy az 1/2000 meg 1/4000 is szinte kihasználhatatlan...nyáron is belebotlottam párszor f1.8-on a bibibe, hogy jól jött volna gyors zár, de nem olyan gyakran, hogy rávegyem magam egy szűrővásárra. Ma viszont vazze...f2.8-ra rekeszelve egész nap villogott a gép, hogy 1/4000 nem elég, és oda-vissza szétégett a képeim 80%-a...további rekeszeléssel meg még soványabb mosásom lett volna... :O mondjuk ilyen fényekben nem csoda...ezek még a legegészségesebbek, de csontig visszahúztam a highlights csúszkát. asszem ideje vennem egy szűrőt... :P

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni | Insta: n_barna

(#36015) schawo válasza jjeahh (#36014) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Dinamika. Egy részét alexpósnak látom. Még túlexponáltam volna. Szegény 12mp-s szenzor nem bírta a körülményeket. :)

[ Szerkesztve ]

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#36016) jjeahh válasza schawo (#36015) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

ja, az 1/2000-es képen pl gondolom ez volt a gond, de amikor villog hogy 1/4000 nem elég, akkor nem dinamika a gond gondolom...vagy rosszul gondolom? :B

(#36017) Parci válasza jjeahh (#36014) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

hát igen, vakító hó + fekete szőrös állat nehéz kombó. viszont nem olyan tragédia ám, ha kiég valami! kit érdekel, hogy az elmosódott háttérben lévő hónak nem látszik minden részlete... buktasd be nyugodtan, ne féljed felvállalni, hogy nem ülsz fel a dxomárkos fotózásnak, hogy más vagy! :DDD

aztán, ha nagyon zavar mégis a kiégett rész, áttolod fekete-fehérbe a fotót, dobsz rá pici zajt és tutira tetszeni fog.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#36018) schawo válasza jjeahh (#36016) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Nem mind, persze :) De inkább égjen ki a hó, mint bukjon be a téma. Hadd gyűljön a fény. :D

[ Szerkesztve ]

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#36019) kenguru99 válasza jjeahh (#36014) üzenetére

kenguru99
(fanatikus tag)

Én úgy tapasztaltam (szintén P1-gyel) hogy nyári napsűtésben simán le kellett rekeszelni a gépet 3.5-re, különben beleütközöm az 1/4000-es limitbe. Ehhez képest nálad még a hó is rádob egy lapáttal. Szóval jó dolog az 1/8000 (és simán kihasználható), kár hogy csak drága gépekhez adják.

[ Szerkesztve ]

(#36020) jjeahh válasza Parci (#36017) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

jó, pont a te fotóid motoszkáltak a fejemben ellenpéldaként, erre meg is kaptam a fejemre :DDD a képeid kb felét már favorizáltam asszem :DDD

(#36021) Parci válasza jjeahh (#36020) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ja, tényleg csak ezekkel tudok mindig parolázni, mert kb. semmit sem fotóztam azóta :(

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#36022) .mf válasza rbalint88 (#36010) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Én pedig az árával is megelégednék, vennék belőle pár obit, vázat, alkatrészeket motorhoz, utazgatnék, stb :P

S ha már cuccok gyűjtése: várom már az íbéjes Jézuskámat, bár valószínűleg csak január közepén érkezik meg. Lesz zsákjában minden jó: piros alma, mogyoró; rádiós távkioldó, kínai kicioccó utángyártott/másolat Cokin rendszer féltucat szűrővel (grad-nd2 & -nd4, sima nd8 & -16, grad-narancs és -kék), 760nm-es infra-szűrő, stb :) Minőségükre kíváncsi leszek, ha nem fullszar, már megérte.

(#36023) HollyBoni válasza jjeahh (#36014) üzenetére

HollyBoni
(PH! kedvence)

Vegyél egy ND4-es vagy ND8-as Hoya szűrőt. Pár ezerből megvan itthon is, nekem Hoya ND16 van és semmilyen minőségbeli különbséget nem veszek észre, és még jól is néz ki a gépen. :P

[ Szerkesztve ]

(#36024) jjeahh válasza HollyBoni (#36023) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

ja, ez lesz...főleg, ha turkálok vmi f1.2-es manuált is az egynyócak helyett

(#36025) jjeahh

jjeahh
(PH! nagyúr)

sztetek a dxo-s fiúk csak az obik nyers fizikai teljesítményét pontozzák, vagy a szoftveres korrekciót is beleszámolják?

(#36026) arn válasza jjeahh (#36025) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

szerintem nyerset nezik, de ugy is fair - masik obikra is van korrekcios profil. sony most komolyan cropos fokusztavval ad ki obikat?

szvsz nezd a hasonlo szenzormeretu modernebb vazakkal (mar ha csak nem ekv 50mmt akarsz 90el osszevetni), altalaban jobban teljesitenek.

[ Szerkesztve ]

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#36027) arn válasza arn (#36026) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

igy pl [link]

(#36028) jjeahh válasza arn (#36027) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

bocsi, ezt elnéztem, először böngészek itt üvegek között, nem láttam, hogy vázat lehet alá választani :D

(#36029) gorgo válasza jjeahh (#36024) üzenetére

gorgo
(őstag)

f1.2-höz kevés lesz az ND4...!

"A fényképezőgép lévén vásárlói vagy turistái leszünk a valóságnak..." • https://www.flickr.com/photos/69538433@N04/

(#36030) Mercutio_ válasza Tulku (#36007) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Írtam:R

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro és 40-150 m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#36031) jjeahh válasza schawo (#36018) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

mondjuk igaz fura lenne, ha nem égett volna ki, mivel ha most visszagondolok, a valóságban ennél is jobban ki volt égve minden, full fehérség, vakító napsütés, emlékszem, napszemüvegben hunyorogtam :DDD

(#36032) .: JuSzT :.

.: JuSzT :.
(PH! addikt)

Hirtelen de megszaladt az eladó 45/1.8 obik száma :D

(#36033) MrChris válasza jjeahh (#36031) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

akkor csak kell az ND!
Nekem van egy állítható LCW ND, használt ilyet valaki, mi a tapasztalata? Mennyit fog alapban és zárva? Most nincs gépem hogy kipróbáljam, meg a 20asomra setupring is kellene, mert 52-es.

(#36034) MrChris válasza .: JuSzT :. (#36032) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

mert cserélik feketére :D

(#36035) k1csi válasza MrChris (#36034) üzenetére

k1csi
(senior tag)

Dehogyis, készülnek a Pana 42.5 1.2 megjelenésére. :D

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#36036) |AP| válasza MrChris (#36034) üzenetére

|AP|
(PH! addikt)

szerintem az eladók közül csak én vagyok ennyire nemnormális, hogy ez az eladás oka :)

Viszont tényleg elég sok van most a piacon, nem is nagyon kapkodnak érte....

http://www.flickr.com/photos/apollai

(#36037) MrChris válasza |AP| (#36036) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

mivel szeretjük többen is nézegetni, tapizni a kütyüket, nem csak a végeredményt bámulni, ezért nem vagy egyedül. Én is feketét vennék és ha meglenne nekem a silver változat, pár ezrest megérne a feka. Viszont most meg csábító a használt ezüst ára. Már csak gépet kéne vennem...

(#36038) arn

arn
(PH! nagyúr)

majd tavasszal ugyis belendul. en most nem is hirdetem a 14-150et - elall a dobozban :)

(#36039) Mercutio_ válasza MrChris (#36033) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Step-up-ra gondolsz? ;]

(#36040) need válasza Mercutio_ (#36039) üzenetére

need
(PH! addikt)

van abból talán már 4. [is].. ;] ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734

(#36041) need

need
(PH! addikt)

Sziasztok..

Azt tudja valaki melyik az az applikáció amivel lehet kezelni az wifis olympus fényképezőgépeket..?
Almás eszközre kellene..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734

(#36042) Mercutio_ válasza need (#36040) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Nekem 3 van most eladó :DDD

(#36043) madgie

madgie
(Jómunkásember)

Én meg időutazok, éljen kevinszpészi!

"Don't be a tourist" :DDD

[ Szerkesztve ]

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#36044) HollyBoni

HollyBoni
(PH! kedvence)

(#36045) arn válasza HollyBoni (#36044) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

hat ez genyo :) egy rawbol egyszerubb lenne... de egy ekkora kepen lassan mar a mobilt sem lehet kiszurni.

(#36046) jjeahh válasza HollyBoni (#36044) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

:)) :DDD ez jó
madgie: ugy-e nem vettél e-p1-et a polcra? :D

[ Szerkesztve ]

(#36047) madgie válasza jjeahh (#36046) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

De-de, huszasszal! :))

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#36048) jjeahh válasza madgie (#36047) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

azt hittem viccelsz :Y
akkor már ketten vagyunk p1-esek? vagy hárman? :D gyanítom, hogy pana g3 tulaj van a legtöbb a topikban

[ Szerkesztve ]

(#36049) MrChris válasza Mercutio_ (#36039) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

igen, arra :)

20/1.7-re hogy 52mm legyen.

[ Szerkesztve ]

(#36050) madgie válasza jjeahh (#36048) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nekem van G3 is :D

Igazából az lett volna a logikus, ha még egy G3-at veszek pótváznak, de Studiét ennyiért nem lehetett otthagyni.

szerk: amúgy maga a gép az LCD kivételél nagyon pofás. Ez utóbbi felbontása olyan, mintha valami képregényben használt raszter-szűrőn át néznék :))

[ Szerkesztve ]

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.