Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
deicide
veterán
válasz
qpakcovboy
#6598
üzenetére
Ahogy mondod, heti 3-4 edzés mellett bőven belefér. Nálam a heti 6-7 edzés mellett meg minden nap bűnözés, tömöm magamba a szénhidrátot, hogy életben maradjak.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Zolee_70
senior tag
válasz
qpakcovboy
#6598
üzenetére
Főtt krumplit és rizst kell enni. Kenyeret ne egyél, ne ezeket hanyagold. Egyébként meg gratula, ne hagyd abba a mozgást.
-
qpakcovboy
őstag
Nem valami népszerű ez a topic.
Minden esetre megosztom, hogy 5. hete szobabiciklizek, alkalmanként 60-70 percet. Nem eszem tésztát, krumplit, rizst (bár volt rá alkalom, de akkor csak módjával).
Minden reggel mérem magam, 117-118 voltam a kezdetén, most 111-112. Hétvégente azért előfordul, hogy bedobok pár sört, vagy 1-2 üveg bort a haverokkal, sőt volt, hogy megettem egy fél pizzát és egy hamburgert, de szerintem ennyi kell. Eddig minden esetben azért adtam fel a fogyókúrákat, mert nem voltam kíváncsi az önsanyargatásra.
Eddig az a tapasztalat, hogy lehet fogyni heti 3-4 edzés mellett úgy, hogy azért egy napot bűnözöl.
-
Kékes525
félisten
válasz
qpakcovboy
#6596
üzenetére
Szegedi vagyok itt egy bolt van ami kimondottan ilyesmikre szakosodott, de ott a választék kicsi, rendelni kell, így a kipróbálás nehéz és semmit nem mond a tartósságáról. [link] sok van a katalógusban. de rendelni kell.
-
Kékes525
félisten
Valakinek van e valamilyen tapasztalata a futópadokról? Milyet érdemes vásárolni?
Stabil, megbízható, összecsukható legyen, kényelmes futást biztosítson, lehetőleg minél több félét mérjen, stb. Fogyáshoz, súly fenntartásához kellene, ha esik az eső akkor használnám. 250 ezer forintig.
Rendkívül sokféle van a interneten, annyi kideríthető a reklámszövegekből, hogy mindegyik csodálatos, fantasztikus, hiper, szuper és mindent elsöprő. Szeretem, amikor a vásárol komplett elmebetegnek nézik. -
qpakcovboy
őstag
Mindenképp szeretnék visszamenni a konditerembe, de előtte szeretnék 100 kg körülire fogyni. Részben azért, hogy tudjak húzóckodni/tolonckodni részben meg azért, hogy visszazökkenjek a mozgás világába. Erre most tökéletes a biciklizés + kevés kalória fogyasztása. két hét harmadik hete csinálom, fogytam 4 kilót és egyre kevesebb idő kell a 1000 kalória elégetéséhez

Illetve elég kevés időm van a edzésre, ezért szintén jobb most otthon tekerni. A konditerembe jutás+átöltözés legalább 30-40 perc.Tehát most a terv az, hogy ha ilyen tempóban haladok, akkor áprilisra elérem a 100 Kg-t és utána megyek vissza a terembe építeni.
-
Dorien
veterán
válasz
qpakcovboy
#6590
üzenetére
Tipp: Csinálj súlyzós edzést és mellette magas fehérje / low-carb diétát. Szerintem ez a lehető leghatékonyabb páros, de idegileg nagyon megterhelő. Tavasszal könnyebb elkezdeni...
-
Kékes525
félisten
válasz
teppik_amon
#6587
üzenetére
Nincs olyan, hogy a kaja fontosabb, olyan sincs hogy a mozgás fontosabb. Mindig a leggyengébb láncszemtől függ az adott esetben. Ha mégis állást kellene foglalnom, akkor a mozgást helyezném előtérbe, de ez így megtévesztő.
Mind a kaja minősége, mennyisége mind a mozgás minősége és mennyisége is fontos. Természetesen egyénre szabva, mert nagy szórások lehetnek. -
qpakcovboy
őstag
Szerintem mindenképp eredményes lesz az életmódváltás, mert eddig semmit sem mozogtam (irodai munka+autóval járok) és mellette elfogyott hetente 4-5 üveg sör-bor + hatalmas esti kajálások voltak a "károsabb" fajtából.
Minden esetre azért ingattak meg ezzel a pulzus dologgal, mert ha nagy intenzitással edzesz, akkor nem csak a zsírt használja fel a szervezet, hanem izmot is bont. Én jobban szeretnék zsírraktárakból dolgozni.
140-es pulzus mellett tettem le most a voksom ezt fogom csinálni legalább 4 hétig, és meglátom mi történik. Eredmény tuti lesz, mert ma reggel már 112,8 voltam (január első napjaiban 116 fölött volt a mérleg)
-
Dorien
veterán
válasz
teppik_amon
#6587
üzenetére
Szerintem lényegtelen ezt figyelni, mert a zsír így is-úgy is elég csak max. nem edzés közben, hanem edzés után. Komplex folyamat.
-
Zolee_70
senior tag
válasz
qpakcovboy
#6586
üzenetére
Az un. Karvonen egyenlettel számítható
Edzéspulzus = (HRmax – nyugalmi pulzus) x megcélzott intenzitás %-a + nyugalmi pulzusItt egy Excel, ami kiszámítja Neked.
-
teppik_amon
tag
válasz
qpakcovboy
#6586
üzenetére
Van egy pulzus tartomány, ahol jobban ég a zsír állítólag. Ha rákeresl a "zsírégető pulzustartomány"-ra, találsz pár leírást róla. Nekem a FT40es polar órám nagyon jól meg tudja határozni hogy hol érdemes dolgozni (ezért is vettem).
De továbbra is tartom a megállapítást, hogy a kaja jóval fontosabb! Nagyon nem mindegy mit eszel. Rendes étkezés, ahogy te csinálod és mellé mozgás a legütősebb kombó. Ha nem izmozni meg erőemelni akarsz akkor csökentett szénhidrát bevitel és kardió. SZERINTEM. de olvasod a fórumot, mindenkinek más jön be. Próbálkozzál, előbb-utóbb megtalálod hogy neked mi válik be. És kitartás, ez a lényeg. Ne add fel, ne csábulj el.
A cél lebegjen a szemed előtt. -
qpakcovboy
őstag
válasz
#81562624
#6585
üzenetére
Szia!
Sajnos nem pörög ez a topic. És sajnos nem nagyon találtam szobabiciklis fogyókúrás fórumot. Pedig aktuális lenne számomra, mert van néhány kérdésem...
Én ajánlom neked a Royalbeach C10 Cardio szobabiciklit. Nekem ez van otthon és kezdésnek jónak találom.
Ezen kívül szerintem kezdőként érdemes beruházni egy polar H7 pulzusmérőbe. Ezzel és egy - akár a - gyári appal pontosan nyomon követheted, hogy a pulzusod alakulását, illetve, hogy az edzések alkalmával kb. mennyi kalóriát használtál fel.
Nekem ez sokat segít abban, hogy ne adjam fel.Új év-új élet... 118 kg voltam január első napjaiban. 30 éves vagyok és 186 cm. 30 % körül van a testzsírom, amit szeretnék lefaragni. A célom, hogy rendszeres mozgással és normális kajával április végére 100 kg alá fogyjak. Két hét elteltével most 114 kg-t nyomok.
Naponta igyekszem többször étkezni, kerülöm a tésztát, krumplit, rizst (persze ha úgy alakul hogy nincs más kaja, akkor ezt eszem, de mértékkel). Kerülöm az üdítőket és próbálom kerülni az alkoholokat is. Mellette persze heti 4 alkalommal legalább tekerek.
Na és nekem ezzel kapcsolatban lenne kérdésem a haladókhoz.
A tekerések alkalmával elsődleges szempont, hogy legalább 60 percig tartson. Ebben az időben a pulzusom 140 fölött tartom. Ezt inkább gyengébb (2-3-as fokozaton) 80-90 pedálfordulat mellett.
Az utolsó két tekerés alkalmával megpróbáltam a 4-5 fokozatokat, természetesen kevesebb pedálfordulattal és figyeltem arra, hogy 130-140 között maradjon a pulzus. Egy óra alatt kevesebb kalóriát égettem el, viszont sokkal jobban megizzadtam.
A kérdésem az tehát, hogy 130-140, vagy inkább 140-150 között érdemes a pulzust tartani?
Illetve mikortól ajánlatos elkezdni az un. HIIT edzést?
-
#81562624
törölt tag
Hello!
Nem nagyon találtam külön topikot a kérdésemnek, ezért itt teszem fel.
Milyen szobabiciklit érdemes, ill. nem érdemes venni használtan max. 30 ezer Ft értékben? (Napi használat, 30-60 perc) -
Zolee_70
senior tag
Ma voltam dokinál: 105,5 kg, és ebben benne van a karácsony is. Most vettem még 3 havi adagot, azzal lemegy annyi, amennyi, és utána jön a stabilizáció.
Fejben már tudom, hogy az életem részévé kell tenni a rendszeres mozgást, de a gyakorlat még hátra van, nekem ez tűnik a legnehezebbnek...
-
Kékes525
félisten
válasz
Zolee_70
#6582
üzenetére
Nem rossz eredmény, sőt. Én 1 éve kezdtem erőteljesebben fogyókúrázni. 133-ról 95 kg-ra fogytam eddig. 2 évvel ezelőtt 142 voltam, de mivel a mozgást az első évben kihagytam, a táplálkozásban is voltak engedményeim, így akkor 1 év alatt csak 9 kg-ott fogytam.
Az ne keserítsen el, hogy ahogy fogysz, úgy fog csökkenni a fogyási ütem is. Másrészt a fogyás sosem lineáris. Előfordulnak látszólagos és tényleges fogyási ütemcsökkenések, esetleg pici hízás is. Ezért nem érdemes sűrűn megmérni a súlyunkat. Szerintem elég hónaponként 1-szer. Ha valaki orvosi felügyelettel fogyókúrázik persze az más, ott az orvosnak kell eldöntenie mi a helyes, mert a kezelőorvos ismeri legjobban a páciensét.
-
Zolee_70
senior tag
válasz
Kékes525
#6577
üzenetére
"mert ezeknek csak placebo hatásuk van"
Lehet, de nekem bevált. Persze azzal tisztában vagyok, hogy nem az Insumed portól fogyok, hanem attól, hogy odafigyelek arra, mit eszik, e mellett még mozgok is. De ez a módszer lényege: étrendkiegészítő+orvos által felügyelt diéta+2 hetente mérés (testtömeg összetétel, súly, vércukor).
-20 kg szerintem jó eredmény (3,5 hónap alatt), most kezdtem aktívabban mozogni és még van miből fogynom.
-
deicide
veterán
válasz
Kékes525
#6579
üzenetére
Természetesen, a vegyes étrend elengedhetetlen, hogy minden tápanyag meglegyen. Én ezen felül a tudatosság jegyében külön viszek be folyékony magnéziumot, kalciumot is a láb extrém terhelése miatt és évente egy 3 hónapos porcerősítő kúra is van.
Ezért is írtam, hogy válogatás nélkül eszem mindent, mert valahogy mindig érzem, hogy most éppen mire van szükségem, hogy jól működjek, de kell is, mert pl egy 6 órás futóverseny már nem gyerekjáték.
Egyébként nem vagyok fiatal, hamarosan 39 leszek, de a szervezetem egészségesnek tűnik (mióta 135-ről lejöttem 90 kilóra), szerencsés vagyok, orvosnál sosem jártam, nincs is körzeti orvosom, csak a munkahelyi szűrésen kapok évente adatokat vércukorról, koleszterinről, egyebekről.
-
Kékes525
félisten
válasz
deicide
#6578
üzenetére
Nem, mert könnyen okozhat egészségügyi problémát, ha nem viszel be minden szükséges anyagot a szervezettbe. A szervezetünk nem tud mindent előállíttatni, amire szüksége van. Gondolj egy házépítésre, mennyi minden kell hozzá, de ha bármelyik összetevője is hiányzik akkor nem lesz teljes értékű, használható ház. Ezt mondja ki a táplálkozásbiológia egyik alaptörvénye a minimum törvény. Tanultad a gimnáziumba növényélettani fejezetbe (Liebig minimum törvénye, a vízkultúrás kísérlet). Így szól a táplálkozásbiológiára átfogalmazva: Az élőlények a rendelkezésükre álló tápanyagokat a legkisebb mennyiségben jelenlevő arányában tudják hasznosítani.
Ha eddig nem okozott problémát, akkor szerencsés, gondolom fiatal és egészséges a szervezeted. Ez egy darabig megvéd, de ne hidd, hogy ez így is maradhat.
Másrészt írtad, hogy "válogatás nélkül tolok magamba mindent". Ez fontos, mert vegyes táplálkozást jelent és részben egybevág azzal, amit fentebb írtam. Ez is segít abban, hogy minden esszenciális anyaghoz hozzájuss. Azért tudatosan ez sokkalta hatékonyabb és biztosabb. -
deicide
veterán
válasz
Kékes525
#6577
üzenetére
A második felével maximálisan egyetértek, mozgás nélkül nem megy, tartósan nem. Ellenben a tudatos táplálkozás elhagyható, ha a mozgásmennyiség felülmúlja, ahogy nálam is. Mióta versenyszerűen futok, teljesen mindegy mit eszek, tartom a súlyom, sőt, válogatás nélkül tolok magamba mindent, hogy ne fogyjak tovább! De ez nyilván szélsőséges példa, nem mindenki akar/tud ennyi időt pl futásra fordítani. Nekik valóban az általad leírt kombó a leghatékonyabb.
-
Kékes525
félisten
válasz
Zolee_70
#6569
üzenetére
Nem vagyok híve semmilyen "különleges" módszernek, táplálkozásmódnak mert ezeknek csak placebo hatásuk van. Mindig okozhatnak valamilyen egészségügyi problémát. Habár a placebo hatás is lehet erős. Csak a tudományos módszer a hatékony. Röviden vegyes táplálkozás, zöldség, gyümölcs fogyasztás, keményítő, glikogén, mono- és di-szacharidok kerülése (lehetőleg semmi) és a zsírokból az esszenciálisok felvétele kell (sovány tej, sovány hús, tojásfehérje). A vitaminok, ásványi anyagok, antioxidánsok a zöldségben gyümölcsökben megvannak.
A másik rendkívül fontos a mozgás, mozgás és mozgás. NINCS KIRÁLYI ÚT A FOGYÁSHOZ! Sajnos... A bevitt kalória mennyiség a mozgás által felhasználthoz képest kevesebb legyen (negatív kalória egyensúly). -
Zolee_70
senior tag
Insumed módszert merem ajánlani, ami nagyon hatékony, viszont kurva drága.
Augusztus 25-e óta 17 kg minusznál járok. Leírom mit eszek, mert az rövidebb, mit nem:
-Insumed étrendkiegészítő (2,5 dl tejben feloldott por, 3 féle ízben)
-hús (minden féle, kivéve a zsíros darabokat), legfőképp csirke
-hal
-zöldség, kivéve paradicsom, hüvelyesek
-Főtt fehér rizs
-Főtt burgonya(Kenyér, süti, tészta, üdítők, és gyümölcs egyáltalán NEM). Nasi tilos!
Ami a lényeg: nem éhezek, kis akarattal ki lehet bírni. Az elején sok ment le, most beállt -1 kg/hét-re.
130,5 kg-al kezdtem, cél a 90 kg (170 cm-es magassághoz).
Költségek: 30eFt/hó, ebben benne van 2 heti konzultáció/mérés/tanácsadás az orvossal.
Neten beírod és kiad jópár dokit, aki ezzel foglalkozik, nem akarok senkit reklámozni.
Sok sikert, ne add fel. Az én motivációim a gyerekeim, nem akarok 50 évesen megdögleni.
-
Dorien
veterán
Spártai tipp:
Csak zöldséget és fehér húst egyél (csirkemell, pulykamell, hal), meg sok vizet (esetleg édesítőszeres teát) igyál. Ha rágáskényszered van, akkor mindig legyen melletted egy nagy csomag cukormentes rágó. Emellett a legjobb, ha sok motivációs anyagot nézel, azokból lehet a legtöbb energiát és akaraterőt meríteni. Meg persze mozgás ezerrel, a súlyzós edzés is nagyon hatásos az aerob gyakorlatok (futás, biciklizés) mellett. Csalónapot be lehet nagy ritkán iktatni, de csak ésszel... 1kg zsír = 9000 kcal, szóval ez nem megy egyik napról a másikra. Havonta 4-5 kg mínusz már nagyon jó eredmény. Szóval lehet, hogy az egész éved erről fog szólni, ha komolyan gondolod.
Sok sikert!

-
deicide
veterán
válasz
teppik_amon
#6566
üzenetére
Annyiban ellentmondanék, hogy nem feltétlen a kaja a fontos, hanem hogy minden nap kalóriadeficit legyen. Én ahogy már sokszor elmeséltem, semmit sem változtattam az étkezésen, úgy fogytam le 45kg-t. Ehhez persze átlagon felüli mozgásmennyiség kell, szóval kajamegvonással kevesebb mozgás is elég, de nem akartam lemondani a zsíros ételekről, kakaós csigáról, semmiről, így a nehéz utat választottam. Viszont a 2012-es 135kg-os énemhez képest most 90 kilósan futóversenyt is nyertem idén, 1:27-es félmaratont tudok, nem gond egy reggel úgy felkelni, hogy most pedig futok egy maratont és megvalósítani. De nyilván ehhez az egészséges akareterőnél jóval több kell, de abszolut nem lehetetlen, egy a fontos, amit te is írtál:
fejben kell összerakni és erősnek lenni, az akaratnak kell győznie a test felett.
-
teppik_amon
tag
Az első lépést már megtetted, felismerted a problémát.
A következő lépés az lesz, hogy elfogadd, hogy itt életmód váltásra van szükség. Hogy mennyire vagy kitartó, az csak tőled függ. Engem mindig a nők motiváltak
Ha épp nem volt, akkor azért hogy legyen, ha meg volt, akkor azért hogy megtartsam.
Életmód váltás az az hogy beveszel az életviteledbe oylan dolgokat amik jelenleg nincsenek, pl sport, lehetőleg minél többször egy héten. Pl hétfő-szerda-péntek. Köztes időben meg otthon szobabicikli a tv előtt, vagy fallabda haverokkal, vagy amit ki bírsz találni.
A kaja iszonyat fontos. Írták már többen is hogy jóval fontosabb mint mellé a mozgás. Egyszerű a képlet, amit nem eszel meg azt nem kell lemozogni. (ezt akár mantrázhatod is, amikor vásárolsz magadnak, vagy a hűtőt nyitogatod
Az életmód váltásban ez is benne van, átalakítani az étrendedet. Én is rengeteg répát rágcsálok mióta fogyni szeretnék
Az első időszak a legnehezebb. A pokol. Ott nem szabad feladni, vagy elcsábulni. Amikor meg jönnek az első pozitív élmények, akkor meg már könnyebb ahhoz tartani. Mondogatod magadnak hogy látod, leszaladt az első pár kiló, csak így tovább. "Meg tudom álni hogy nem zabálok. " Gyakran, amikor éhesnek hiszed magad, igazából szomjas vagy. Tényleg így van, érdekes dolog.
Találj valami elfoglaltságot, amivel eltereled a figyelmed. Hardcore gémerek ritkán esznek
Vagy ha szeretsz olvasni és bele tudsz feledkezni órákra egy jó könyvbe, az is jó. 
Még annyi mindent tudnék írni, de rohannom kell
Lényeg a lényeg, kitartás. -
_JD
csendes tag
Sziasztok!
Elhatároztam magam. Le fogok fogyni.
Mindezt csak azért írom le hogy legyen nyoma, hátha ad valamilyen plusz motivációt számomra illetve van aki hasonló sztorit felmutatva tud segíteni nekem a tapasztalataival.
4-6 évnyi felgyűlt súlyfeleslegről van szó, magam sem értem hogyan jutottam ide és miért nem kapcsoltam hamarabb (vagyis nagyjából tudom, csak nem értem). Kb ~164cm-es magasság mellé jelenleg 112.5 kg párosul (most néztem pont, vettem múlthéten kis és nagymérleget).A legnagyopbb problémáimnak látom:
Ha stresszelek eszek. (egyetem és meló +- néha nyelviskola egyszerre sajnos elég nagy nyomást jelent)
Ha eszek azt abszolút rendszertelenül teszem, a legvéletlenszerűbb módon.
Filmnézés mellé kialakult "kajareflex".
Mennyiségi problémák. Súlyos mennyiségi problémák...
Az egész jelenlegi életem egy "nagy ülő életmód"...Kajára legalább minőségben figyelek egy ideje, a trash food legalább minimális (kólát, chipset, csokit stb max heti 1-2 alkalommal eszek, péksüteményt szintén). Jelenleg inkább a mennyiséggel vannak súlyos problémáim.
Sok kísérletem volt ami elhalt út közben, de szerintem az alapok nem voltak rosszak, inkább fejben nem voltam elég elhatározott (ekkor még lazára vettem volna, úgy gondoltam 10-15 kg mínusszal megelégedek).
Körülbelül ide jutottam, mit fogok kezdeni magammal:
-Holnap reggeltől kismérleggel mérem a kaját, kalóriát számolok. A cél jelenleg: 1600kcal alatt maradni, Cukor kizárva, kenyér tészta és tej minimalizálva.
-Cukros lötyik és gyümölcslevek kizárva, max víz és tea édesítővel (zöld és mate). Max napi 1 kávé (ez inkább eü megfontolásból minimalizálni, később elhagyni)
-Heti 2-3 futás az alapoktól, újra elkezdem az elejétől az "Első 5 kilométerem" edzéstervet, egyszer félbehagytam kb fél éve. (Fél éve vettem egy korrekt futócipőt is hátha akkor jobban megy, így remélem a térdem egyben marad). Első alkalom: holnap este 18.00.
-Ha minbden jól megy szerdán, de legkésőbb dec 1-én elmegyek az első kettlebell edzésemre. Jó lenne ha később ezt itthon tudnám rendszeresíteni.
Amitől komolyan félek:
-Az éhségérzetemet nem fogom tudni legyűrni.
-Megint előtérbe kerül "stresszmódban" a munka és a suli, el fog halni a dolog.
-Ha a fenti nem sikerül 4-5 éven belül roncs lesz belőlem, lassan ideje kimondanom hogy itt már nincs helye hibának :\.Ha valakinek van valamilyen jó tippje szívesen várom

Üdv,
JD -
Stafni
aktív tag
Na visszahíztam 3 kg-ot. Ideje lesz megint fogyni. 84 kg körül megálltam, az stagnált sokáig. Most viszont szinte csak kenyeret eszek. Sikerült a kifestés alatt eltörni az egyik ujjam és nem tudok burkolni és valamennyire összeszerelni a konyhát. Nekem is kell diéta, meg próbálkozok a konyhával, mert így nem lesz sehogy fehérje.

-
deicide
veterán
válasz
werszomjas
#6560
üzenetére
Egész jó, eltartott egy darabig, mire az alábbi listát bepötyögtem, de megtudtam, ami már 1 éve nyilvánvaló, hogy nagyjából annyit eszem, amennyit a napi folyamatokkal és az edzéssel elfogyasztok.
Pedig mindenki hülyének néz, hogy mennyit zabálok.
Pl ma:
Reggeli:
15dkg fehér kenyér megkenve margarinnal, rá kb 5dkg szalámi
1db paradicsom, 1 kakaós csiga, 5dkg sajt, 1/2 L tej.Napközben:
0.5 csomag Chio stickletti ropi, kb 10-15g tökmag.
30dkg szőlő, 1 alma, 2 kakaós csiga, kicsi gumicukor/pilóta keksz.17:00-kor ebéd, grízes tészta, kb 30-35dkg
19:00/Vacsora
Borsóleves 1 tányér, 3dl kóla, kicsi szalámi és sajt még.Szumma kb 4000kcal.
Mellé mondjuk ma futás lesz, 12km, 1óra.
Már ez is kb nulla, képzelhetitek mennyit eszem hétvégén, amikor 3-4 órát edzek hasonló intenzitással.

-
kilozsul
aktív tag
válasz
werszomjas
#6560
üzenetére
Hmm, kicsit próbálgattam regisztráció nélkül. Nem is rossz.
Nyilván pontos értéket nem tud azért számolni (edzés intenzitás, ételek valós kalóriatartalma elkészítés szerint), de arra nagyon jó, hogy kb. belődd a dolgaidat és megmondja mire számíthatsz. nagyon jól megmutatja pl, hogy elég egy picit tévedni vagy jóindulatúan ferdíteni az edzéssel vagy kajával kapcsolatban, aztán mindjárt kijön az a napi 3-400 kalória többlet ami miatt mégis hízni fogsz. (ráadásul szemét módon -de nagyon helyesen- kiírja, hogy ez mennyi egy héten, hónapban)
Én nagyon részletesen beállítottam mindent, és kijött a napi 4-500-as deficit. Mondjuk nem lepődtem meg, mert én anno ezt elég pontosan belőttem... 
-
werszomjas
addikt
Üdv.
http://kaloriabazis.hu/ -t használja valaki?
Nagyon jónak tűnik, be kell írni a napi kalória kereted, lehet írni, hogy mit ettél, és számolja, hogy mennyit ehetsz még.
+ Sportot hozzáadni is lehet.
-
Kékes525
félisten
válasz
nyugis777
#6556
üzenetére
Ezért is írtam, hogy nincs királyi út. Olvasd el azokat a cikkeket, amit belinkeltem. A fogyásnak, fogyókúrának csak egy útja van. Ha nagyon röviden akarom leírni, akkor a következő:
1. A nap végén a bevitt és felhasznált kalória negatív legyen.
2. Minden esszenciális anyagot a megfelelő mennyiségben el kell fogyasztanunk.
3. Mozgás, az 1-es pont eléréséhez és a szervezet állóképességének fokozása céljából.
4. Mentálhigiéné (pl.: depresszióban nem lehet fogyni).
-
nyugis777
csendes tag
válasz
teppik_amon
#6552
üzenetére
Ismerőseim, akik paleoznak, kivétel nélkül mind lefogyott, mivel a szénhidrát eléggé le van csökkentve, viszont túl sokáig senki se bírta, épp ebből kifolyólag, főleg ha sportol is valaki, ahhoz kell a szénhidrát.
Ha meg egy idő után visszaállsz, akkor szépen a kilók is visszajönnek.... -
Kékes525
félisten
válasz
teppik_amon
#6552
üzenetére
Bocs, de az előzőből kimaradt és fontos: A nagy étrendblöff
-
Kékes525
félisten
válasz
teppik_amon
#6551
üzenetére
A paleolit diétát felejtsd el!!! Alapszabály a fogyáshoz nem vezet királyi út, sajnos!
-
Dorien
veterán
válasz
teppik_amon
#6552
üzenetére
Jó a paleo irányzat: hús, tojás, zöldség és kevés szénhidrát, de érdemes ésszel kezelni, mert ebből is vallás lett már...
-
teppik_amon
tag
válasz
teppik_amon
#6551
üzenetére
Válaszolok magamnak. Olvasgattam a témában. például ezt De gyors guglizás után rengeteg cikket és írást találni pale diétára, vagy paleo étrendre

Meglepő hogy szinte mindenhol a fogyás és a betegségek eltűnése jön elő.
Tényleg nincs itt senki aki iylesmivel foglalkozik? -
Dorien
veterán
válasz
teppik_amon
#6546
üzenetére
A legjobb diétás rágcsálnivaló a cukormentes rágó.

-
deicide
veterán
válasz
teppik_amon
#6546
üzenetére
Az utolsó bekezdésedhez: nem tudom megállni, hogy ne egyek péksüteményt, csokit, zabálom 2 pofára
, csak mozgok mellé, így mindig deficites a kalóriamérleg valamelyest. -
bullseye
addikt
válasz
teppik_amon
#6546
üzenetére
Én édességre próbálok fehérjeport használni. Nem olyan jó mint egy torta, de valamennyi íze van. És állítólag sütni is lehet belőle dolgokat, csak én megálltam fejlődésben a teakészítésnél...
-
Kékes525
félisten
válasz
teppik_amon
#6546
üzenetére
A répa nagyon jó, én is azt szoktam, ha kezdem unni, akkor uborkát, vagy karalábét. A répát célszerű kevés sovány (zsírszegény) sajttal enni, mert annak zsírtartalma elősegítheti a répában levő béta karotin felszívódását, ami fontos anyag (Az A vitamin provitaminja és erős antioxidáns).
Sovány sajtok:
-
teppik_amon
tag
Sziasztok.
Az utóbbi 2 évben jojózok a súlyommal össze vissza. Mikor van "elég mozgás" akkor fogyok, mikor nincs, hízok. Egyértelmű a dolog.
Menyasszonyom jól főz, az a bajom 
A kérdésem az volna hogy ki mit rágcsál unalmában? Olyan alkalmakra gondolok amikor megőrülsz az éhségtől, vagy kávé mellé ennél valamit, hogy ne csak a tejeskávé lötyögjön a gyomrodban. Répázok, de kezdem unni. Zellerrel nem vagyok kibékülve :pTalált bárki olyan rágni valót amit lehet csócsálni, de nem hízlal és mégis telít? Korpovit keksz pl bejön, csak nem lehet abba hagyni és ez mellé azér sok kalória van benne. Köles golyó? Bárkitől bármi tipp?
És hogy legyen még mire válaszolnotok
Ki hogy tartja magában a lelket, hogy NE nyúljon péksütihez, csokihoz? Csak én vagyok ilyen akaratgyenge, hogy 1-2 hétig semmi, aztán nem bírom megálni? -
Kékes525
félisten
válasz
callmeakos
#6542
üzenetére
Elméletileg gyorsítja a zsíranyagcserét (zsírégetés). Akkor érdemes szedni, ha vegetáriánus koszton élsz, mert fontos a szervezetnek és csak a húsokban található.
-
fLeSs
nagyúr
válasz
callmeakos
#6542
üzenetére
Inkább vegyél belőle kaját.

-
callmeakos
veterán
Szerintetek ezek az L-Caritin készítmények egy átlagos diétás étrend, és mozgáskultúra mellett érnek valamit, vagy egyszerűen semmit.
-
TooN
aktív tag
Hi!
Valaki használ otthon Oto Chili-t?
Esetleg van akinek van és nem használja?Üdv!
-
BE4GLE
aktív tag
válasz
callmeakos
#6535
üzenetére
Én speciel mind a kávéból mind az energiaitalból cukrosat szoktam inni. Nem hiszem, hogy ligth-ot kellene választani abból is, amiből erőt próbálsz meríteni. Csak arra figyelj, hogy igyál mellé jó sok vizet, hiszen a koffein vízhajtó. Ami még fontosabb: egyél rendesen, ne az energiaital legyen az első, ha úgy érzed, hogy ki vagy ütve. Inkább iktass be még egy étkezést napközben.
-
Yayoh
aktív tag
válasz
callmeakos
#6535
üzenetére
Ha rendesen kajálsz akkor simán belefér , nem azon a pár gramm szénhidráton fog múlni.

bullseye:Jól be kell öltözni azt annyi.
-
bullseye
addikt
Nekem inkább valami olyan kéne, ami a testhőmérsékletet növeli (mondjuk nem a nyári 30 fokban, de hamarosan), mert ugye az adja a kalóriafelhasználás nagyját, nekem meg 6,1 C, csak hogy szívjak.

-
callmeakos
veterán
Energiaitalokkal ti hogy álltok? Evidens hogy csak a cukormentesek jatszanajlk. Én sajnos azon kapom magam hogy ez egy már beepült fontos eleme a napomnak, mivel fizikai munkát végzek, eléggé korán kelek (3:30), és nem utolsó sorban rettenetesen gyűlölöm a kávét. Próbáltam átállni arra, nem igazán ment. Szerencsére egyre nagyobb a cukormentes kínálat itthon, én pedig már át is szoktan ezekre.
-
caprine
senior tag
A futáshoz egy apró történet. Nelson Mandela vagy 30 évig börtönben volt, ezt ugye mindenki tudja.
Amit nem, hogy minden nap futott 11 km-t, helyszűke miatt helyben! Tehát nincs olyan, hogy nem lehet valamit megcsinálni, csak akarni kell!!!
-
caprine
senior tag
válasz
Víz Elek
#6530
üzenetére
188 cm és 91 kiló az szerintem alapjaiban jó, persze a testalkat és a felhalmozodás helye is számít. Én 180-al vagyok 95-7, de olyan durvának nem érzem a dolgot, néhány változtatás és 8-10 kiló lemegy.
A cigit el kellene különiteni a kajától, az egyiknél a mérséklés a másiknál meg a leszokás a lényeg, de egyértelmű, hogy mindkettő fejben dől el.
Ciginél az a kérdés, hogy miért csinálod? A nikotin miatt, szocializálodás miatt (vannak ismerőseid akik bagoznak ezért te is), vagy csak unalomból? Erre kellene rájönnöd.
- ha a nikotin miatt akkor ki kellene probálnod a tapaszt,
- ha a haverok miatt akkor önmegtartosztatás, egy doboz rágó, és ha ők kínálnak akkor vegyél be egy rágot helyette
- ha unalomból akkor kell valami helyette ami lefoglalja a kezed, például egy marokerősitő, fogpiszkáló mint stalonénál éveken át
Fogyásnál kellene tudni a napi szokásaidat, de 100% hogy ha ilyen gyorsan hízol akkor este is tuti eszel. Alap szabály, ha már a mennyiségen nem tudsz sporolni, akkor legalább az időponton probálj meg, tehát 17 óra után nem egyél, max. rágó, de tényleg ennyi. Egyébként tényleg vagy az étel mennyiségen / összetételen kell variálnod, vagy többet kell mozogni, hogy elégjen.
Ha fogyni akarsz akkor vagy lemozgod, vagy lediétázod. A böjt az nem rossz dolog, én idöőnként csinálom is, de ki tudja űtni az ember emésztését. Ha nagyon bevállalos vagy akkor meg lehet csinálni amit Christian Bale a gépész című filmnél csinált [link] Ha jól tudom, csak tejeskávét ivott, és ennyi, persze ennek túlzásba vételével eü. károk is keletkezhetnek, de neked nem kell eddig elmenni, de mondjuk heti 1 alkalommal ki lehet probálni 1 napra.
Ha mozgás akkor meg nyilván azt a területet kell gyötörni amelyikkel gond van, has esetén felülés lábemelés. Nyilván a futás a legjobb, de sokan nem szeretik. Ami egyszerű, és kis helyen is végezhető az a freeletics, a kedvenc videóm [link] Csak néhány gyakorlat, a lényeg a minél több és intenzivebb munka.
-
Víz Elek
senior tag
Sziasztok!
Abban szeretném segítségetek kérni, hogy hirtelen kb. fél év alatt 75kg-ról "felhívtam" 91kg-ra.
Eddig nem figyeltem oda, hogy miket eszek, mert úgysem látszik meg...
De mostanra már aggasztani kezdett a testsúlyom..188 cm magas vagyok (ffi), és a hasam igencsak megkezdett indulni, és ez szerintem csúnya, nem szeretnék sörhasat növeszteni.
Cigarettázom már kb. 4 éve (heti 2 max. 3 doboz), de ezt sem merem igazából letenni, mert félek, hogy akkor még jobban meghízom.

Így tanácsaitokat várom, hogy mit kellene tennem a fogyás érdekében úgy, hogy a cigarettát is eltudom hagyni a "fogyókúrával" egy időben!
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv.
-
Zolee_70
senior tag
INSUMED módszerről van valakinek tapasztalata?
-
Kékes525
félisten
válasz
deicide
#6525
üzenetére
Azért az se semmi, amit Te csináltál.
Sajnos én az ízületeim miatt erőteljesebb mozgásra nem gondolhattam, persze a bicikli szóba jöhetne, meg az úszás is, de ezt "kényelmesebbnek", változatosabbnak tartottam. Nincs tökéletesen egyforma módszer. Kalória bevitel - kalória felhasználás különbségére kell ügyelni. Aztán ezen belül mindenkinek egyénileg kell kitalálnia, hogy neki mi a legmegfelelőbb, mi a testre állóbb. -
callmeakos
veterán
Köszönöm a bátorító szavakat!

(#6523) -Mike-
Ez ijesztő, mintha magamat látnám, és egyben motiváló is, hogy ha kitartóan csinálom milyen lehet a végeredmény.(#6524) Kékes525
Köszönöm a tanácsokat, az utolsó mondatot különösen.
(#6525) deicide
De, az nagyon is tervben van. Nagyon régóta tervezem hogy a tömegközlekedést kerékpárra cserélem le, csak jelenleg egyszerű, mégis prózai oka van hogy nem tudom ezt jelenleg megvalósítani. Nincs meg rá a keret. Használtat pedig nem szívesen veszek. De már rajta vagyok hogy összejöjjön, mert kiskorom óta nagyon szeretek bringázni, csak amióta Pestre költöztem a családdal, azóta erre nem volt lehetőségem. -
deicide
veterán
válasz
Kékes525
#6524
üzenetére
Ez igen, képtelen lettem volna utánad csinálni ezt a kajamegvonást. A magam részéről a kaján nem változtattam, csak sokat mozogtam, így ugyan havonta kevesebbet fogytam, de több izom jött fel a lábaimra közben. Eltartott 1.5 évig, mire lementem 135-ről 90kg-ra, de elmondhatom, hogy még többet is eszem, mint a fogyás megkezdése előtt és amit csak akarok és amikor akarok. Cserébe heti 15-16000kcal-t égetek el sporttal.
De az utolsó mondatoddal maximálisan egyetértek, akármilyen módszert is választ a fogyni vágyó, az sosem sétagalopp.
noxwill: kerékpár nem jöhet szóba? Megfelelő intenzitással van olyan jó, mint a futás lenne és nem terheled vele annyira a térded.
-
Kékes525
félisten
válasz
callmeakos
#6521
üzenetére
Én most fogytam le fél év alatt 34 kg-ot zöldség-gyümölcs-tej-sovány sonka ételekkel.
Zöldség: Répa, karalábé, uborka, hagyma, paprika, paradicsom, búzacsíra, lenpehely
Gyümölcs: alma, narancs, őszibarack, aszalt áfonya, aszalt szilva (ezekből keveset, mert sok gyümölcscukrot tartalmaznak, de kell az egészség fenntartásához)
Kiegészítőként: Omega 3 kapszula (halat nem szeretem), és szőlőmag mikroőrlemény, resveratrol tartalma miatt.
Közvetlenül szénhidrát semmi (kenyér, tészta krumpli, rizs stb.). Zsír közvetlenül szintén semmi. Csak annyi, amennyi a fentiekben van.
Az összes kalóriabevitel nem lehet több mint 1000kcal, de jobb, ha ennél kevesebb.
Mindennap mozgás! A mozgás típusától függő az időmennyiség. Én intenzív gyaloglást csinálok napi 2 órát. Úszás, futás, biciklizéssel az idő csökkenthető. Azonban futás csak akkor, ha fiatal vagy és az ízületeid rendben vannak. 100 kg felett általában nem célszerű futni az ízületi károsodás miatt.
Az egészet nem fogyókúraként fogod fel, mert a kúrának egyszer vége van és az ember már alig várja, utána pedig gyorsan visszahízhat. Életmódváltozásként kell felfogni, ami örök élet +1 napig tart.
Ne feledd a fogyáshoz nem vezet királyi út!
-
-Mike-
addikt
válasz
callmeakos
#6521
üzenetére
Nem kell mást csinálni, mint elolvasni a blogot, ugyanaz a szitu 126 >80 (kerekítve) egy év alatt. [link] Helyben is van, kérdezhetsz is tőle. Sok sikert!
Véleményem szerint egy idő után a gyaloglástól több fog kelleni, úgyhogy már most jobb ha hozzászoksz, hogy kicsit keményebb edzés kell majd (szobabicikli, futás, valami...) -
fLeSs
nagyúr
válasz
callmeakos
#6521
üzenetére
"valami húdenagy ökörséget"
"7 után semmi"
a többi jónak tűnik.

-
callmeakos
veterán
Sziasztok.
A közeljövőben szeretnék rendszeres látogatója a topicnak, ugyanis elérkezettnek látom az időt, hogy újból nekikezdjek a súlyleadásnak. Az év elején már nekikezdtem, akkor 2 hónap alatt majd 8 kiló ment le, mindenféle hókamóka nélkül.
Elvárásom az van, komolyabb határidő nincs.

Szóval a cél az a - 50 kiló (130 ról 80ra. Hogy hogyan lettem ekkora, az egy másik történet, szerintem még könyvet is írhatnák róla
)
Időkorlátot nem akarok felállítani, mert nem akarom hogy hónapról hónapra befeszüljek hogy most csak ennyi meg ennyi ment le. A cél az hogy minden mérésnél (minden hónap eleje) menjen le valamennyi.Különlegesebb módszerem nincs, csak az alapok: szénhidrátszegény étrend, napi 5x kevesebb mennyiségű étkezés, 7 után semmi. meg heti többszöri mozgás. AZ nálam úgy néz ki hogy fizikai munka mellett gyalogtúra. Merthogy ilyen-olyan betegségek miatt nem tudok futni, és amúgy is utálok. Szóval gyalogtúra lehetőleg heti 2-3 alkalommal, minimum 10 kilométer.
Ha a leírtak alapján valami húdenagy ökörséget vélek csinálni, ne kíméljetek

-
fLeSs
nagyúr
lol
-
caprine
senior tag
Ennek a tagnak a videoit én is láttam, maximális tisztelet jár azért amit megcsinált. Bár számomra a csúcs még mindig Christian Bale és az a fogyás amit a gépész című filmért csinált. Ha minden igaz akkor csak tejeskévát ivott, és semmi mást, nagy mákja van, hogy nem állt le valamelyik szerve. Következő évben meg ő volt a batman

-
Kékes525
félisten
válasz
eddie17
#6510
üzenetére
3-4 liter kemény edzés mellet, nem egy elképesztően magas érték, nagyjából annyi amit írtam (2-3 liter) + edzéssel 0,5-1 liter. Extrém körülmények között akár több is lehet. Például nagy melegben (nyáron) kemény edzésnél. Ilyenkor viszont nem elég a folyadék bevitel, az ásványi anyag pótlás legalább olyan fontos.
Én elsősorban a "Folyadékból nincs olyan hogy nagyon sok" mondattal vitatkoztam és a 3+ -al. Ez jóval többet sejtetett.
-
deicide
veterán
válasz
Kékes525
#6509
üzenetére
A heti folyadékbevitelem:
1 zsugor ásványvíz: 12L
Tej: 5L
Kakaós tej: 1L
Szénsavas üdítő: 4L
Szörp, csapvíz kb: 6LNapi átlag 4L, ez csak abban az esetben, ha a napi edzésátlag nem több, mint 2 óra. Extrém esetben 7-8L is volt a napi (Június 7, Velencei tó kör 10X, 280km bringa, 32 fokban, tűző napon 9.5 óra, másnap maraton 35 fokban, aznap még legurult 6L körül
). De átlagembernek valóban valahol 2-3L között van az optimális. -
rii
nagyúr
köszönöm!
akkor megpróbálom belőni a napi minimum 3 litert ...
pláne kávét is iszok, ami meg vízhajtó ... a 3 liter már segíthet .... -
Szakbarbár
aktív tag
-
eddie17
addikt
válasz
Kékes525
#6509
üzenetére
Nálam az edzés alatt 1 liter, és a nap folyamán 2.5 nagyjából. Az edzés vagy súlyzós vagy aerob.
Ha nincs edzés nap akkor van hogy megállok 3-nál.
Nem akarok én vitatkozni veled, csak amikor nekiálltam ennek próbáltam utána nézni és nem említették sehol, hogy elborult lenne a napi 3-4 liter víz. Ugye volt ez a 20 testsúlykilónként 1 literes "mítosz" is. -
Kékes525
félisten
válasz
eddie17
#6508
üzenetére
Hittel és szokásokkal szemben nem tudok vitatkozni.
Hidd el ehhez egy kicsit jobban értek. Fogyókúra alatt sem kell 3 liternél több folyadék (átlagember, normál körülmények között).
Amúgy nemcsak velem vitatkozol, hanem a táplálkozástudománnyal is. Néhány szakérőt is írtam, másrészt mellékesen megjegyzem én is az vagyok ebben a témában.
Más kérdés, ha a fogyókúrát kemény edzéssel próbálja elérni, akkor maximum + 05, 1 literrel meg kell emelni, a vízveszteségtől függően.
Amúgy mit jelen a 3+? 3,1-el vagy akár 30 litert?

Mennyi az a sok, amit iszol átlagban naponta? Milyen testmozgásokat végzel? Másrészt a Te példád, magaddal, nem példa, mert alapszabály, hogy 1 példa nem példa.
-
eddie17
addikt
válasz
Kékes525
#6507
üzenetére
Jó, ahány hely, annyi szokás. Mindenhol mást írnak. Ha normálisan táplálkozol, mozogsz mindennap, aktív vagy, akkor kell a folyadékpótlás. És ha valaki diétázik, mint itt a topik címe is mutatja, akkor pótolni kell a folyadékot, mert valószínű nem otthon punnyad egész nap. Szóval nem elborult a 3+ liter.
De majd szólok ha nálam negatív hatása lesz. -
Kékes525
félisten
válasz
eddie17
#6505
üzenetére
Bocs, lemaradt a legjobb: Dr. Ladocsi Teréz, Dr. Bíró György: A táplálkozás egészségkönyve
Mindenkinek ajánlom!

-
Kékes525
félisten
válasz
eddie17
#6505
üzenetére
"Folyadékból nincs olyan hogy nagyon sok" Ilyeneket ne hangoztass.
A szívet és a vesét nagyon megterheli a túlságosan nagy mennyiségű folyadékivás. Ezen kívül felborítja a sóháztartást, sóhiányt alakíthat ki, ami izomgörcshöz vezethet,
álmatlanságot okozhat, ödémát okozhat.A meleget pedig írtam. Persze mint írtam, mástól is függ, de most csak az átlag, egészséges emberről beszélünk.
Az irodalomban vita van a megfelelő folyadékbevitelről, de 2 és 3 liter között van, ebben megegyeznek.
Folyadékpótlás: mennyi? Mi mennyi?
ITALOK ÉS ÉTELEK A NYÁRI MELEGBEN
Iszik Ön eleget? Amit a folyadékfogyasztásról tudni kell!
Biró Géza - Biró György: Élelmiszer-biztonság - táplálkozás-egészségügy
-
rii
nagyúr
a vízivás befolyásolja az eredményt?
1,5 l víz hátráltat, és ha legyűrnék napi 3 l akkor az segítene?
-
fLeSs
nagyúr
TABATA edzés! (ma hallottam róla először)
Új hozzászólás Aktív témák
- Peugeot, Citroën topik
- DUNE médialejátszók topicja
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- World of Tanks - MMO
- hcl: Amúgy mi a terv?
- Milyen légkondit a lakásba?
- Porszívók - akkus és klasszikus vezetékes
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- TCL LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Mini 128GB Green-1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4169, 100% Akksi
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 77C4 - 77" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - 1000 Nits
- iPhone 12 Mini 128GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4211, 94% Akksi
- Új könyv: A szamuráj erényei Kicune - Itó könyve
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)













