- Honor 200 Pro - mobilportré
- Fotók, videók mobillal
- iPhone topik
- 45 wattos vezeték nélküli töltés jön az új iPhone-ba
- VoLTE/VoWiFi
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
HSM
félisten
Érdekes, azóta se láttam egyetlen játékot se hasonlóan nagyméretű, interaktív várossal, se konzolportban, se másban.
Márpedig ha senkinek se sikerült eddig jobbat alkotni, akkor miért mondjuk rá, hogy szar? Szerintem arról van itt egyedül szó, hogy a PC-re kiadták úgy, hogy fel tudtad tekerni sokkal-sokkal magasabbra, mint amit a PC-d bírt. Én inkább játszottam vele anno medium grafikán, mint a korabeli játékokkal maxon.Még tán szebb is volt több kortársánál... Arról se a játék tehet, hogy 5 ével a megjelenése után sincsenek 3 magon sokkal erősebb processzorok, mint a megjelenésekor, tehát még a mai átlag PC-n is atom CPU-limit van, ha ész nélkül csak felhúzod maxra a grafikát...
OFF vége.(#29297) gyuribácsi88: Ha neked egyszerűbb a gépet kidobni, mint megpeccselni a játékot, akkor lehet jobban jársz a kukával...
-
Apollo_21
addikt
Sajna ilyen pár fps-es ingadozás jelentkezik csak ha megtépem 4ghz-re..ugyh visszavan téve a gyári 3.4re.
Tényleg kijárna egy erősebb AM3+ ba gondolkodni vagy egy i5-be. Többet várnék azért mint a viszonylag új játékok kimaxolásánál a 30-50fps közötti érték. De elfogadom, jóez, játszható. -
proci985
MODERÁTOR
nem rossz dolog az. anno a 3870em kapott egy HR03GTt, aztán végül 3.5 évig maradt. remek visszatartó erő volt, hogy oké gyorsabb, de az új meg hangosabb lenne, meg persze a jobb léghűtők is aranyáron mennek.
7870eken mondjuk már vannak korrekt léghűtők, 7850 látszik, hogy kistestvér, gyengébb megoldásokkal. bár 2-3 cső azért 110Wra bőven elég, ez is igaz.
-
Sondi1986
addikt
VTX3D VX7870 2GBD5-2DHV3E HD7870 2GB ennyibe fáj.
Gaboman ha bekapcsolod a venti profilt akkor úgy van ahogy ahány fok annyi % megy a venti
Most ez 3D márk 53fok-ra melegítette fel a magot. -
Tomix24
addikt
Az alacsony felbontás hozza ki a CPU erejét.. [moderálva] A minimál FPS-ről jobb nem is beszélni.
Felbontás emeléskor elvben le kellene morzsolódnia a különbségnek. De nem ez történik, így szerintem ostobaság 7870-hez a jelenlegi bénán megírt játékoknál AMD-t ajánlani.
Batman. 1080p [link]
Bf3 [link]Anno - 1080p
[link]
Skyrim
[link]
CIV 5
[link]
Crisys 2 1080p
[link]Tehát az egy dolog hogy kicsivel, vagy többel magasabb a maximális FPS, a inimálisan mért FPS is nagyon lent tud lenni, ami akadozást okoz játékoknál.
[ Módosította: 7 ]
-
Tomix24
addikt
Itt mire gondolsz? "badarsag" Van 1GB-os modelled? Nincs? Akkor miről beszélünk..
Olcsón adták/adják, aki ilyet vesz benne van a kockázat, hogy kevesebb FPS-e lesz. Ettől még nem gázos, legalábbis árban nem volt az amikor én vettem(10K difi volt majdnem a 2GB- karival szemben)
-
mrhitoshi
veterán
És ha tegyük fel: a fűtés akkor indul be, mikor 18 fokos a tér, de idő kell, hogy befűtse a teret, akkor a hideg levegő alulra szorul mindaddig, míg fel nem melegszik, és a gép a földön van, akkor addig mérhet a szenzor 18 fokot, míg teljesen át nem melegszik a szoba, nem ?(#12828) Malibutomi: Jogos, hiszen maga a kártya már eleve fűti magát.
-
jozsi252
veterán
Nemhinném hogy rossz mert ha elkezdek böngészgetni, meg fórumozgatni akkor felmegy 22-24 fokra is akár. Ha meg terhelem, akkor meg 40-50 fokra is. Szóval a mérése jó neki, mert terheléstől függően változik a hőfok rendesen.
De mint említettem ez a 18 fok úgy jött hogy éjszakára itt hagytam a gépet, reggel felkeltem monitor bekapcs, ránéztem, és 18 fok. De most hogy már használom, így már természetesen feljebb ment. Nem akartam belőle ekkora ügyet csinálni, de első hsz-emhez oda is írtam hogy az 560 ti még ekkor is majd dupla ennyi volt.
-
jozsi252
veterán
Ha kell szívesen lefotózom a belső hőmérséklet jelzőt is, meg a képernyőt együtt, hogy télleg annyi mindkettő.
Illetve kályha van, szóval nem állandóan 21-22, hanem lemegy pl 19 re a hőfok és akkor kapcsol be. De lényeg a lényeg hogy tényleg nagyon nem forrófejű ez a kártya.
-
->Raizen<-
veterán
Ja meg alá a vas se volt semmi 400 mhz-t nem érte el a proci.
Bugos volt a grafika de akkor nem zavart.
Aztán nagy ugrás volt 1,7-es celeroncs inno gf3 ti 200 tépett vele simán. A legelső videójáték élményem egy piaci amiga volt két botkormányos vezérlővel.Bicep: A blood 2-t imádtam!
Telómra jöhetne már a carmageddon! -
DeathAdder
veterán
Nem szemmel nézem. Szerintem az hülyeség, aki szemmel különbséget tesz, vagy megállapítja, hogy ő szerinte hány fps-el megy valami.
Nos lehet ahol 55, ott 60 lesz. De ahol tényleg szükségét érezném a tuningnak, ahol 25-30 az fps, ott aztán hiába tuningolom ugyanannyi fog maradni (kivéve az AC3 amit értek, hogy miért nem változik)
-
sb
veterán
Alapon elég egy normális, erős 12V-os ágú tápból egy 300-350W körüli is egy i5+7850 kombóhoz.
Szerintem 200W körül ez megáll. Még nem sokat mértem, de pl. Heavenben 150-160W-ot eszik i5-2500-al. Itt persze a proci nincs kihajtva mellette, de azzal együtt sem hiszem, hogy 200-220W fölé menne.Persze tuning mellé kell a táp, 4GHz felett, húzott 7850-el, esetleg feszemelés mellett +100-150W is simán összejöhet.
-
soultrapp
senior tag
-
DeathAdder
veterán
Nekem is az lett volna az első lépés ha senki nem ad tippet, de így mostmár tuti
Ha továbbra sem jó, akkor kata 12.10, ha úgy sem akkor (de már csak mert nem tudok mit csinálni) minden hardvert vissza alap órajelre..
Egyébként ha fosx-et kukázom és fennmarad a drivere az is probléma lehet?
-
Chapel
addikt
Persze, azért írtam amit írtam, hogy ez az általános feltételezés, hogy asus meg v2, meg hynix általában jó, nem igaz. Hiszen itt van 3-ból 3-ra nem igaz.
Mondjuk egy dologra még kíváncsi lennék...lehet átviszem haver gépébe a vga-t, az egy 8magos i7 16gb ram stb, abszolút csúcs gép, vajon abba is ezt adja ez a kari...függ vajon hw környezettől? Akár függheti is nem...?
Meglátjuk csucsbicep vasa mit mutat majd, most már igen kíváncsi vok
-
->Raizen<-
veterán
Te honnan tudod nekem mekkora tapasztalatom van amd fronton?
Ne fárassz. Athlon 64 3000+ x2 x3 x4 x6 1055t-m is volt meg fx procim is (rövid ideig). Tudom mi a jó és az fx nem az. Mérlegelnie kell annak aki fx procit vesz elviseli e hogy sokkal többet fogyaszt gyengébb a memória vezérlője lassú az l3-ja mint egy jobb fajta intel cpu-nak baromira kazán lesz tuninggal megkínálva (komoly hűtő plussz költség) és többszálat támogató játékokba mutatott teljesítménybe is gyengébb. Óriási csalódás volt. Az intel rendszer megváltás több szempontból is. Az amd kiírta 8 core ment a nagy reklám hadjárat és amikor kijöttek az első procik és tesztek bizony sok mindenki csalódott nem csak én mert sokan i7 2600k fölé vagy vele azonos szintre várták a procit teljesítményben lehetőleg alacsonyabb fogyasztással mind a deneb (32 nm miatt). A témát befejeztem.
-
hmmm, kezdjük messzebbről - onnan, hogy semmi nem adódik össze
ha a két GPU ugyanazon a képkockán dolgozik, akkor beszélhetünk az erőforrások összeadódásáról - itt a skálázódás minden egyes erőforrás esetén más lesz, mert legalábbis a geometriában komoly átfedések lesznek a két kártya munkája között. ha sok a postprocess, akkor mindkettő jól tud dolgozni a saját tile-jain. itt is igaz, hogy mind az ALU-kapacitás, mind a sávszélesség duplának tekinthető (meg az összes többi is, persze, kivéve a VRAM-ot).
viszont, ahogy írtad, manapság minden AFR, ezért a kártyák külön frame-eket számolnak. nem segítenek be egymásnak, ezért nem beszélhetünk összeadódásról - mindegyik a saját framejével foglalkozik, aztán ha végez, számolja a következő utánit. vagyis ha azt mondod, hogy az előző példában használt 2db 640 ALU-s GPU ereje összeadódik, az csak olyan absztrakt módon igaz, hogy 1 sec alatt a 2x640 ALU-ból ugyanannyi fps jön ki, mint az 1x1280-ból. ugyanez viszont igaz a sávszélességre is. meg minden másra - csak a VRAM-ra nem.
-
ugyanúgy, ahogy a shader-kapacitás - feleannyi képkockát kell számolnia egy kártyának, mint a teljes kétkártyás megoldásnak. durván leegyszerűsítve, ha egy 1280 shaderes, 256-bites kártya 60fps-t hoz, akkor egy 640 shaderes, 128-bites kártya 30fps-t fog, CF-ben pedig 60-at.
ezért a "duplázódás" minden erőforrásra igaz, ami mindig csak az aktuális képkockán dolgozik - a VRAM-nál az a gond, hogy a textúrák nem csak 1-1 kockához kellenek, ill. a framebuffer(ek) mérete is ugyanakkora marad.
ha nagyon szőrözni akarok, akkor a sávszélesség is sérül egy kicsit a textúrafeltöltés miatt, de miután a kártya sávszélessége sokszorosa a PCIE busznak, ennek nagy jelentősége nincs.
-
Gippo
senior tag
Igen, ezen is gondolkodtam, de elég borsos (lesz) az ára és így is csak néhány szituban veszi fel az intelekkel a versenyt. Jobb annyival lenne, hogy nem kellene új lapot vennem.
Ha mondjuk tudnám, hogy 1 hónap múlva megkapom max 40 ropiba... egye fene. Használtan 50 körül viszont vadászok 3770-et, ami szinte minden helyzetben megállja majd a helyét. Persze a lap még kérdés, mert 30körül/felett kell ott már asszem zsebbe nyúlni...
Lényeg a lényeg - ez nem most lesz még, még van időm mérlegelni, illetve gyűjteni zsét
-
akela91
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Fotók, videók mobillal
- Le Mans Ultimate
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Xbox Series X|S
- További aktív témák...
- ASUS Dual RTX 4070 SUPER EVO OC Edition 12GB - AQUA garancia 2027.12.19.
- Eladó ASUS Phoenix GTX 1660 OC 6GB (PH-GTX1660-O6G)
- 3 hónapos Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24GB, még 33 hónap garanciával
- Csere-Beszámítás! Sapphire Nitro+ RX 7800 XT 16GB GDDR6 Videokártya! Bemutató Darab!
- Asus Rog Strix RX 6800 XT LC 16 GB - GARIS (ritkaság)
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged