Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    Nekem miért lenne ajánlatosabb a GH1? Ami tetszik benne a multi arányos szenzor, meg a videóban a manuálmódok (amit mondjuk sokat nem nyúznék). Van egy GH1, de eléggé leharcolt külsejű :(
    Viszont az auto iso részen csiszoltak (tesztek szerint) a G2őn az egyesekhez képest, illetve még finomabb az átnézetije, meg árnyék kompenzáció (marketing neve nem jut eszembe). Az intelligens felbontás fícsör elsőre jó is lehet, bár kissé szkeptikus vagyok a témában... Mondjátok az infókat, hadd szíjjam magamba :D

    Manuált megnézem, a menüpontokat néztem végig a tesztekben egyesével, ott nem leltem.Nem tudom ugyanarról beszélünk-e, de a színhőmérséklet állítás a WB-on belül, egyéni fehéregyensúly állítására szolgál ahogy látom; amit én keresek az pedig bármelyik fehéregyensúly mellett egy plusz korrekció/színhőmérséklet állítás. Fuji angolban Wb Fine tuningnak hívja, -3tól +3ig R-CY és B-Ye.

    Még egy: arcfelismerést akkor használtam a fujin, ha kíváncsi voltam hogy éles és piros szem mentes lett-e (jellemzően ugye sötétebb körülmények között) mert a képkészítés után a felismert arcokra zoomolva mutatta a képet - így megy a Panában is? A manuálban olyanokat ír mint hogy embereket lehet hozzá tagelni, szuper hasznos :U
    Illetve Fujin vörösszem csökkentős képeknél elment(h)ette az utómunka mentes képet is - szeretem ez, mert 98%ban már ezen sincs vörös szem, és mégis csak természetesebb, itt nincs ilyesmi? Igen, böngészem a manuált, de pont az érdekes részeken szűkszavú...

    Van egy srgb meg adobe rgb beállítás, jpgeknél ezt oszt vagy szoroz bármit? (136os oldal, tényleg olvasom, de ez q..a szűkszavú, bezzeg azt hogy tapizz a kutyád orrára és odafókuszál 16 oldalon keresztül kell bemutatni és leírni... :W )

    Auton 1/3 vagy 1EV léptékkel változtatja az érzékenységet, vagy a beállítás függvénye?

    Egy valag mód a gépben, pff. Más használ a P és M-en kívül mást? Rekesz megy P-ben, amikor záridő kell (nálam szinte csak svenk vagy éjszaka valami extrábbnál) akkor pedig általában úgyis M-ben kötök ki. Na mindegy, ez inkább olyan költői volt

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák