Hirdetés

2019. február 17., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#89001) Stauffenberg válasza vond (#89000) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Ha csak bohóckodni akarsz, akkor nyugodtan, ha viszont valami használhatóval lepnéd meg magad, akkor egy manuális Pentax 50mm-es objektívet vennék (nekem van is egy Pentax-M 50mm f1.7-em, éppen az adapterre várok).

Fujifilm vázon használtam elég sokat, nyitva viszonylag lágy, de f/5.6 körül határozottan megjön az ereje. Ott van még a Pentax-M 50mm f1.4 is, nem egy világ választja el őket, csak akkor érdemes lecsapni rá, ha jó áron van (szerintem az 1.7-es verzió árának a dupláját már nem éri meg). Kifejezetten az M-es Pentax objektíveket javaslom, jobb építési minőségűek, mint az A-sorozat és olcsóbbak is.

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#89002) Royo85 válasza vond (#89000) üzenetére

Royo85
(tag)

Nem ugyan az, de én írtam egy pár sort a Fujian 35mm 1.6 os lencséről.

(#89003) vond válasza Stauffenberg (#89001) üzenetére

vond
(ARCKÉPGYÁROS)

Igen, tényleg csak bohóckodni kellene. :) Kicsit ismerkedni a manuálozással, meg a 80-100mm f/2 környéki élettel, a lehető legolcsóbban. Mondjuk ahogy nézem, ez a Pentax sem olyan drága. De minél többet költök most erre, annál többet kell gyűjtenem a natív lencsé(k)re. Meglátom még, köszi! ;)

(#89002) Royo85: Neked is köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

FLICKR: https://www.flickr.com/photos/100605377@N06/

(#89004) Stauffenberg válasza vond (#89003) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Azt már neked kell tudni menyit akarsz erre szánni, csak azért javasoltam a Pentax-M 50mm 1.7-et, mert árban nincs nagy különbség, mindkettő olcsó, de ez a Pentax egy igazi objektív, nem csak ilyen játszós, de azért a "vintage" karakter is ott van benne, mindezt úgy, hogy ez a maga idejében egy kiváló objektívnek számított. :)

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#89005) vond válasza Stauffenberg (#89004) üzenetére

vond
(ARCKÉPGYÁROS)

És a Zuiko 50mm f/1.8? :) Hasonló árban van, mint az efegyhetes Pentax-M.

(#89006) Royo85 válasza vond (#89005) üzenetére

Royo85
(tag)

Jó az Olympus Zuiko 50mm f/1.8 objektív.
Ha találsz egyet jó áron biztosan nem fogod megbánni.

(#89007) MrChris válasza vond (#89005) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

A Minolta 50/1.7-ről is jókat írtak, jó képeket linkeltek, emlékszem Fattyú kolléga tett be egy 1.7-en meglepően éleset.
Nekem van OlyOM MC50/1.8, egyet kellett rekeszelni és akkor elment. Ami jellemző, hogy ezek nyitva lágyak, ami nem összetévesztendő az élességgel.
Helios 44 is sláger.

(#89008) inzsellér válasza MrChris (#89007) üzenetére

inzsellér
(tag)

"ezek nyitva lágyak, ami nem összetévesztendő az élességgel."
Talán az életlenséggel :N

[ Szerkesztve ]

(#89009) MrChris válasza inzsellér (#89008) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

Gyakran Néha még én is tévesztek. :DDD

(#89010) modulus

modulus
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Láttam néhány MFT gép leírásában különféle fényképezési módot (ilyen-olyan éjjeli fotó, éjjeli portré, csillagfotó stb.).
Kérdés: ilyen előre megírt programok mindegyikben vannak, vagy némelyik gép jellemzője ez?

Leginkább az éjjel készített (éjszakai város, éjszakai portré, csillagos égbolt) fotókhoz érdekelne ilyen programsegítség. Például a Huawei mobilokban lévő hasonló módok elég látványos segítséget nyújtanak.

(#89011) Lassú Víz válasza modulus (#89010) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Az Olympus E-M1 MkII-ből már kihagyták. Azt mondták, hogy a célzott vásárlók (profik, advanced amatőrök) tudják mit csinálnak. Pedig nekem is az van, és dehogy :N :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#89012) inzsellér

inzsellér
(tag)

A Pana GX-80-nál és a G9-nél vannak ilyenek, de mivel csak jpg képeket lehet velük csinálni, én még sohasem használtam, inkább dolgozok egy kicsit többet a RAW-al a lájtrúmban

(#89013) Stauffenberg válasza modulus (#89010) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Semmi olyat nem csinál a fotókkal, amit te ne tudnál két 5 perces Youtube oktatóvideó után. Ez a mobilok spéci algoritmusaira is igaz.

(#89014) modulus válasza inzsellér (#89012) üzenetére

modulus
(fanatikus tag)

Köszi az infókat mindenkinek, akkor amelyik nem villog ilyen módokkal a leírásban/reklámban, abban valószínűleg nincs is.
Oly e-m10 III-nál is láttam sok jó programot.
Kár érte, hogy nincs raw mentési lehetőség ezeknél, én magam is szeretek foglalkozni vele.

Nézelődöm még akkor, ilyen módokra szükség lenne mindenképp, mert nem csak én használnám a gépet, hanem kevésbé gyakorlott fotózni vágyó személy is. :)

(#89015) inzsellér válasza modulus (#89014) üzenetére

inzsellér
(tag)

Akkor vegyél Panát! :)

(#89016) Lassú Víz válasza modulus (#89014) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Ha jól emlékszem, van raw. Legfeljebb olyasmi van, hogy a csak raw raw+jpg-re vált, mert nem tudja belementeni a bűvészkedését a raw paraméterek közé a váz.

(#89015) inzsellér: Ez jó ajánlás ahhoz képest, hogy a Panáról írtad, hogy csak jpg van...

[ Szerkesztve ]

(#89017) modulus válasza Lassú Víz (#89016) üzenetére

modulus
(fanatikus tag)

Ha az így működne, ahogy írod, számomra tökéletes is lenne. (raw+jpg)
Majd utána nézek valahol, hátha tényleg ilyen legalább valamelyik gép.
Köszi

(#89018) inzsellér válasza Lassú Víz (#89016) üzenetére

inzsellér
(tag)

Szerintem minden bűvészkedést csak jpg-ben lehet megoldani (és ez nem csak a Panánál van így), és mivel leírása szerint ezt az Oly nem tudja, azért bátorkodtam a Panát ajánlani...
De kíváncsi lennék, melyik Oly gép tud olyat, hogy párhuzamosan tud raw-t és bűvészkedést jpeg-ben (akkor lehet, hogy lecserélem a Panát :DD )

[ Szerkesztve ]

(#89019) pandur99 válasza modulus (#89017) üzenetére

pandur99
(fanatikus tag)

Az Oly E-M5 tudja, téma módban készít orf + jpg-t is, vagy csak orf-et.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#89020) Schanyee válasza modulus (#89014) üzenetére

Schanyee
(senior tag)

Csak egy tipp bármelyik vázat is választod. Automata éjszakai mód megkeresése helyett egy dolgot kell megjegyezni, nagyon jó a stabi. Átváltasz záridő prioritás módra és ha nem mozog amit fotózol, akkor simán tekerhetsz 1/5 vagy ha stabil a kezed az alá is. Sokkal jobb képet fog lőni mint bármilyen automata vagy mobil, a szükséges lépések meg ugyanazok mint mint ha automata módot akarna választani.

(#89021) Lassú Víz válasza inzsellér (#89018) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Keresd meg az E-M1 Mk I használati utasítását. 53. oldal. Egy-két kivételtől eltekintve (pl. 3D) van raw, de nyilván nem lesz rajta pl. az e-Portrait hatása vagy a Photo Story esetében sem lesz raw az összerakott képről csak külön a keretekben lévőről. Szerintem így működik a többi is, de érdemes a konkrét gép kézikönyvében ellenőrizni.

(#89020) Schanyee: Azt olvasom, hogy hand-Held Starlight módban 8 képből építkezik a váz. Még sosem próbáltam. Van állványom, igaz sokszor lusta vagyok cipelni :)

[ Szerkesztve ]

(#89022) Studi válasza iscsu (#88973) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Most használtam kint én is, és hasonlókat tapasztaltam: gyors sorozat közben félig exponált/túlexponált képek, lent maradó zár miatt leálló sorozat, amin csak a kikapcs/bekapcs segít. :(

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#89023) iscsu válasza Studi (#89022) üzenetére

iscsu
(tag)

Banyek. Nálad origi akksi van, vagy 3rd party? Mert amióta én kiszedtem a DSTE-t és csak a gyári van, kivittem már többször is, és (kopp-kopp) semmi... :F

[ Szerkesztve ]

(#89024) Studi válasza iscsu (#89023) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

gyári volt a vázban, és ma délután azzal is csinálta, de csak kint.

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#89025) inzsellér válasza Lassú Víz (#89021) üzenetére

inzsellér
(tag)

Akkor mégis csak kidobom a G-9-t. :(( Azon az összes bűvészkedést csak jpeg-ben lehet csinálni.

(#89026) iscsu válasza Studi (#89024) üzenetére

iscsu
(tag)

Hát... pedig ma -5-6 fok alá nem nagyon ment nap közben, és elvileg freezeproof a váz (vagy legalábbis "-10 to 40°C (at operation)").

Ha jól emlékszem, néha jelen van a Mintabolt; remélem olvas: járt már Nálatok ilyen tünettel (panasszal) gép?

[ Szerkesztve ]

(#89027) Studi válasza iscsu (#89026) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Amikor én használtam ráadásul nem is fagyott, 1-2 fok körüli volt a hőmérséklet.
Most itt a szobában nem tudom előhozni a jelenséget. Egyelőre amúgy reménykedem, hogy nem zárhiba, szerintem az akkuk nem tudtak megfelelő feszültséget leadni a hidegben.

(#89028) Sleek válasza iscsu (#89026) üzenetére

Sleek
(senior tag)

Viszont ha lengedezik a szél akkor a -5 az nem mínusz 5.
Nem lehet esetleg az ,hogy belül meleg a gép kint meg hideg van , valami nedvesség keletkezik a gépben és letilt az elektronika ?
Nem okoskodásként írtam hanem csak érdeklődés.
Nálunk ilyenkor pl a nagy 50-60 millás trakik szoktak megbolondulni. Motorblokk meleg, a csatlakozó hideg ami a fém vázakon van és valahol bepárásodik. Egyből letilt és hibát ír ki.

[ Szerkesztve ]

(#89029) iscsu válasza Studi (#89027) üzenetére

iscsu
(tag)

Én is nagyon reménykedek, hogy erről van szó. Most visszanéztem a videót, amit csináltam, és pirosban van az akksi. Bár nálam ott volt a vázban a fullra töltött gyári is, szóval érdekes, hogy magától nem vált át...

Mindenesetre ha ennyi, akkor én elfelejtettem az utángyártott akksikat egy életre. Majd veszek óccón gyárit.

@Sleek: Volt enyhe szél, és szállingózott a hó. Accuweather szerint talán -6-8 volt a RealFeel.
Szoktam hagyni mindkét irányba akklimatizálódni, a hátizsákból kb. fél-egy óra séta után került elő, szóval nagy különbség nem volt. Páralecsapódás meg inkább fordított irányban (hideg->meleg) jellemző. Ráadásul több oldalon szakadó esőben is tesztelték az E-M1-et gond nélkül (mondjuk én azt semmi pénzért nem csinálnám).

Csak a gond van ezzel a sok villannyal, nálam meg a Prius kis akksija nem szereti a hideget, mostanában az dobott vagy kétszer hibakódot indításkor... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#89030) jube7

jube7
(tag)

Valaki tudja biztosan, hogy mit jelent eglobalon a "clearance" jelölés? Mert fordítható kiárúsításnak, de vámkezelésnek is...

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#89031) Ereshkigal válasza jube7 (#89030) üzenetére

Ereshkigal
(őstag)

Előbbi.

cli; hlt

(#89032) jube7 válasza Ereshkigal (#89031) üzenetére

jube7
(tag)

:R

(#89033) csurgoi válasza jube7 (#89030) üzenetére

csurgoi
(tag)

De vulgárisan úgy is lefordíthatnánk, hogy q...va jó (ár) :D

(#89034) Mercutio_ válasza jube7 (#89030) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Marektingduma ;]
Elvileg raktársöprés, de ettől még nem biztos, hogy valós árcsökkentés történt, lehet, hogy eddig is ennyi volt náluk 10-ből 9 napon az adott termék.

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#89035) jube7 válasza Mercutio_ (#89034) üzenetére

jube7
(tag)

Tegnap még több volt, valóban annyi, mint ahogy melléírták. Persze láttam ott már ilyet fordítva is... :K

(#89036) baker_

baker_
(PH! addikt)

eGlobal-on a H-FS45150AK Lumix G Vario 45-150mm f/4-5.6 ASPH. MEGA O.I.S. white box obi 108 euró kuponnal, van jobb minőségű ilyen látószögű obi hasonló árban? Esetleg kicsit drágábban.

szerk.: Ha érdekel valakit, a 25mm f/1.7 most 111 euróért elég rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#89037) vond válasza baker_ (#89036) üzenetére

vond
(ARCKÉPGYÁROS)

Basszus, az a 25efegyhét nagyon csábító ~36 ezerért. :)

(#89038) trlala

trlala
(tag)

Új oly obik:
[link]

(#89039) Lassú Víz válasza trlala (#89038) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Hülyeség. De ha igaz lenne, akkor meg kivárom a 2020-as évet, amikor majd bejelentik az f0,7-es prime fixeket az f1.0-s zoomok mellé, esetleg a 2021-et is, amikor majd jönnek az f0.5-ös fixek és 0.7-es zoomok. ;]

(#89040) trlala válasza Lassú Víz (#89039) üzenetére

trlala
(tag)

Meglátjuk. Fényerős ötvenest régóta rebesgetik. A zoomok ezzel a fényerővel 1,5-2 kilósak lesznek.

(#89041) INTELligent

INTELligent
(senior tag)

Amikor a telekonverterekre azt írják, hogy az adott obihoz készült, akkor tényleg nem lehet használni más ugyanolyan bajonettes obihoz? Vagy mit jelent ez pontosan? Csak mert kíváncsivá tett, hogy pl. az Oly is azt írja, hogy a konvertere a 40-150 pro-hoz készült.

https://www.flickr.com/photos/158007539@N08 || https://500px.com/photofan96

(#89042) Studi válasza INTELligent (#89041) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

tényleg csak a kompatibilis obikhoz jó, fizikailag fel sem tudsz rá tenni mást, mert belelóg az obi hátuljába. Csak olyan obikra jó, aminek a hátsó lencsetagja bentebb van: 40-150Pro, 300/4.

(#89043) Stauffenberg válasza baker_ (#89036) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Mennyire megbízható az oldal? Panasonic garancia érvényesíthető itthon is? EU raktárról jön? Vám miatt kérdem.

111 eurórért még ma megrendelném a 25mm f1.7-et, használtan sincs ennyiért.

(#89044) baker_ válasza Stauffenberg (#89043) üzenetére

baker_
(PH! addikt)

Pana gari itthon nem ervenyesitheto, mert ez ilyen szurkeimportos tortenet, de szerintem teljesen megbizhato. Illetve rajtuk keresztul lehet gariztatni. En is innen vettem par hete a 25 f1.7-et es minden ok. Original dobozban jott elso-hatso sapkaval es lens hood-al.

[ Szerkesztve ]

(#89045) vamoskr válasza baker_ (#89044) üzenetére

vamoskr
(újonc)

Szia, megkerdezhetem, hogy melyik futarceg hozta, mennyi ido alatt, valamint insured vagy free szallitassal?

illetve van vam, vagy uk raktarrol kuldik?
Koszonom elore is!

[ Szerkesztve ]

(#89046) Balinov válasza baker_ (#89036) üzenetére

Balinov
(PH! félisten)

eglobalon vagy e-infinityn? Mindkettot neztem, de mind a fekete, mind a szurke joval 200€ folott van.

Ugyanitt: varosnezosnek 17/1.8 vagy inkabb 25/1.8?

3yrs, 13.5kg :) HTC U11, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#89047) mpierre válasza Balinov (#89046) üzenetére

mpierre
(PH! kedvence)

[link]

Alles wasser oder was?? #### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok #### Mi4S

(#89048) hemaka válasza Stauffenberg (#89043) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Szinte az osszes cuccom innen van, teljesen megbizhato, a gari az felejtos (kiveve apple termekek), eu-bol jon es DHL hozza.

Ha esetleg olyan termek kellene, ami nincs nekik fent az oldalon, erdemes felvenni veluk a kapcsolatot, elegge rugalmasak. :DDD

[ Szerkesztve ]

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 ➡ tde.fun

(#89049) Tin_Shield válasza Balinov (#89046) üzenetére

Tin_Shield
(őstag)

Pana 20 f1.7 :)
Ha csak egy obim lehetne, akkor ez lenne az. A "traktor" AF ellenére is.

(#89050) Serius1974 válasza hemaka (#89048) üzenetére

Serius1974
(tag)

Hogy érted hogy gari felejtős?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.