Hirdetés

2019. február 20., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#47001) lenan válasza TayRol (#46995) üzenetére

lenan
(fanatikus tag)

emellett a sony mellett (ha az árát nem nézzük) kevés kompaktnak juthat hely, de még a GM-1 et is sokaknál parkolópályára teheti - elképesztő ez a kereső (ha nem esik szét)

(#47002) jjeahh válasza lenan (#47001) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

de ezt hogy kell majd vajon előcsalogatni, kipattintod majd kihúzod a fiókot? sztem is elképesztő, de valszeg engem irritálna, hogy minden képeléskor ki kell pattintani majd visszatolni...így egy nagy bütyök a bal sarokban biztosan zavaró, a vakut sem szokás nyitva hagyni :P...godolom inkább olyanoknak készült, akik legtöbb esetben kijelzőről komponálnak, ha meg nagyon szükséges, kipattintják az evf-et, oszt slussz...

[ Szerkesztve ]

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni | Insta: n_barna

(#47003) madgie válasza jjeahh (#47002) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Miért kéne mindig kinyitni? Ha kell, úgy hagyod, ha nem kell, visszacsukod. Szerintem zseniális, mióta papolok arról, hogy kéne valami ilyesmi ,a kisvaku helyére. Erre a Sony megcsinálta és még a kis villantó is mellé fért.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#47004) Tin_Shield válasza lenan (#47001) üzenetére

Tin_Shield
(őstag)

Én óvatosan örülök. Nagyon odatette magát a Sony, de megvárnám az első képeket. A G1XmII-nél is szinte már temetni kezdtük(ték) a m43-ot, aztán kiderült, hogy hogy nem is olyan egyszerű 1,5"-os szenzorra jól rajzoló, viszonylag fényerős összecsukható zoomot tervezni, bele is tört a Canon bicskája.
Meglátjuk félcollal kisebb szenzorral és rövidebb átfogással mit sikerült összehozni a Sonynak.
Ha jó lesz és normalizálódik az ára simán el tudom képzelni, hogy veszek majd.

(#47005) cool13 válasza TayRol (#46999) üzenetére

cool13
(őstag)

Rendesek voltak. Kaptam egy mintaboltit egy ottani gépről, amíg megvizsgálják a sajátom. Ezen is van egy kattanás 18-nál,amikor eltekered, de erre azt mondta az úriember, szerinte ez ilyen. Viszont nincs megszorulás a 14 és a 18-as állás közt. Azt mondja lehet bekopna, nem tudja, inkább bevizsgálják az Olympusnál. Majd értesítenek mi a vége a történetnek.

16 db új INA 420 0098 10 hidrotőke és INA 422 0012 10 himba van az asztalomon fölöslegesen. Megválnék tőlük.

(#47006) TayRol válasza cool13 (#47005) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

Korrekt. Remélem sikerül mihamarabb megoldani. Első tapasztalatok?

(#47007) k1csi válasza jjeahh (#47002) üzenetére

k1csi
(senior tag)

Épphogy zseniális az a kereső, ha kölcsönadom a családban a kompaktot visszatolom, ha meg nekem nagyon kell mert nem látok semmit az LCD-n kipattintom.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#47008) cool13 válasza TayRol (#47006) üzenetére

cool13
(őstag)

Pici. Szépek a színek. Nagyon gyors fókusz. Az EVF elképesztő a D5100 után. Még sok idő kell ismerkedni. Jó ez a kis alap obi, de látszik hogy ő a gyenge pont a rendszerben. :) Látom a sötét jövőt. :D

16 db új INA 420 0098 10 hidrotőke és INA 422 0012 10 himba van az asztalomon fölöslegesen. Megválnék tőlük.

(#47009) TayRol válasza cool13 (#47008) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

ha van elég fény akkor simán használható. 20/1.7 illetve 45/1.8 kell neked. meg esetleg arn 14-150-ese.:D

(#47010) cool13 válasza TayRol (#47009) üzenetére

cool13
(őstag)

Nagyon fáj érte a szívem, de megölnek itthon. Bár írtam neki, és még nincs veszve semmi, ha gyorsba elmenne a régi obi vagy a gép.

(#47011) arn válasza jmakk (#46989) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

tudsz ra jobbat? :) rovidebb ezt irni, minthogy kevesbe vibralo, az arnykos reszek deszaturaltak, es bizonyos tonusokat felrevisz vaztol fuggoen (nikon jo, oly pana szar, oly sony elfogadhato, fuji szar).

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#47012) .mf válasza b.vr (#46979) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Hű. Papíron nagyon korrekt, sőt. Egy kis árcsökkenés után el tudnám képzelni zseb-másodgépnek, ha hozza a szintet.
Azonban egyet kell értenem Tin_shielddel. Papíron a Canon GX1m2 is nagyon korrekt volt, sokan mondogatták itt, hogy ezzel a m43-nak befellegzett, váltanak is rá. Megjelentek az első tesztképek, s jött a pofáraesés, a m43 helyett a GX1m2 lett temetve. A Sony pedig még kevésbé a jó optikáról híres... Szóval én úgy vagyok vele, hogy érdekes, érdemes lesz rá figyelni, de tesztet mindenképp.

Ha meg jó lesz... remélem a m43-nál is végre beindít egy folyamatot. Ha őszinték vagyunk magunkkal, jelenleg a kínálat két unikum fényerős fix korrekt áron, pár fényerős fix nem éppen olcsón, sok nagy és sötét zoom, egyetlen unikum kicsi de jó alapzoom és még pár kicsi de fos ez-s alapzoom, illetve néhány mégnagyobb és drága fényerős zoom.
A 12-32 megmutatta, hogy olyan kis méretben is lehet kiváló élességű zoomobit csinálni. S jön majd a párja is, a 35-100, ami szintén elég kis méretű. Ideje lenne erre rágyúrni. Milyen jó is lenne például egy 12 f2 méretű, 12-32-höz mérhető élességű 12-60 f3.5-5.6 mint kitobi, több értelme lenne, mint a rendszer összes jelenlegi alapzoomjának a 12-32 kivételével. Kellenének végre olcsóbb fényerős alapzoomok is, kisebb mérettel és tömeggel. Pl. egy nyitva 12-50 méretű, de összecsukható 12-60 f2.8-4. Kellene valami újabb, fényerősebb UWA zoom és fix is, pl. 9 v 10 f2.8. S nem ártana, ha a fixek között több lenne a pancake (mint a 20-as), mert az utóbbi időben inkább csak kishordók jelentek meg (12, 17, 25, 45, 60, 75 - az utolsó kivételével ugyan vékonyak, de hosszúak). Meg nem ártana egy hosszabb, valamelyest fényerős fix tele (vagy kettő: 150 f3.5, 300 f4) a Pana tervezett 150-esénél kisebb méretben, tömegben és főképp alacsonyabb áron.

(#47013) zolnagy

zolnagy
(senior tag)

Sziasztok, én csaknem egy év használat után úgy döntöttem, hogy eladom az Oly E-PM1 gépemet és veszek helyette egy csúcskompaktot. Ezalatt rájöttem, hogy sosem fogok hozzá obikat venni, így viszont a képminősége nem jobb egy csúcskompakténál. Két kérdésem lenne. Mennyit érhet az Olym a 14-42 kitobjektívvel? Nem Mo-n vásárolt. 1 év világgari még júniusig van rá.

Két gép között gondolkozom. Fuji X10 ill. Oly XZ2.
Van vki esetleg, akinek mindkettővel volt tapasztalata?
Általános használatra lenne, családi fotók, kirándulások a természetben. Néha egy kis makro, esetleg ritkán a videot is használnám, de a fotó a fontosabb.

(#47014) TayRol válasza zolnagy (#47013) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

X10.

(#47015) zolnagy válasza TayRol (#47014) üzenetére

zolnagy
(senior tag)

nekem is ő a szimpibb, ill. bejön a retro forma is, meg ugye az érzékelője is nagyobb ( bár nem sokkal). A mostani modellekben gondolom már a javított cmos van(?)
(elnézést a dupla hozzászólásért)

#47016: az x20 az ovf-ben jelzett fokusz...stbn kívül miben jobb az x10nél?

[ Szerkesztve ]

(#47016) TayRol válasza zolnagy (#47015) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

igen, egy idő után már csak javítottakat árultak. vagy esetleg keress egy X20-ast használtan.

(#47017) rumos14 válasza b.vr (#46992) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

matek érettségi kérdés: ha a 650 euróval, közel 2 éve debütált RX100 jelenleg 140k, akkor a 850 eurón kezdő M3 jövő karácsonykor mennyi lesz? :DDD

(#47018) Tin_Shield válasza .mf (#47012) üzenetére

Tin_Shield
(őstag)

"A Sony pedig még kevésbé a jó optikáról híres..."

Zeiss ;)

(#47019) Tin_Shield válasza zolnagy (#47013) üzenetére

Tin_Shield
(őstag)

Pana LX7

[ Szerkesztve ]

(#47020) rumos14 válasza madgie (#47003) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

viszont sajnos ugrott a hot shoe. ami egyrészt a vaku miatt is kár, másrészt ugyebár pl. mikrofont is lehetett abba csatlakoztatni. na majd a M4...

(#47021) k1csi válasza .mf (#47012) üzenetére

k1csi
(senior tag)

Látom, hogy mostmár mindenki ugyanazt a nótát fújja a G1XmkII-ról (anélkül, hogy komolyabban utánanézett volna), holott:
1) Senki sem temette az m43-at miatta (nincs az a kompakt ami felveheti a versenyt egy rendszerrel tele fényerős fixekkel egy ideje jobb-fix fényerős zoomokkal is)
2) Sehol nem látom bebizonyítva, hogy a saját kategóriájában (nagyszenzoros kompakt, 5x átfogással, ekv. 24mm indulóval, komoly külső kereső/vaku opcióval stb.) lenne jobb vagy a G1XmkII-vel készült képek használhatattlanok lennének (sőt pl. meg lehet nézni a POTN fórumon 1-2 képet)
3) Viszont adott esetben nagyon jó opció lehet akár DSLR vagy m43 mellé (és vannak jó tulajdonságok amit ezeknél nehéz elérni pl. beépített ND szűrő, 1/2000 vakuszinkron a saját vakuval amihez ugye külső vaku kell máshol stb...)

Nem rossz a pletyizett Sony (a kereső külön ötletes), de pl. egyáltalán nem átfogásbajnok és semmi nem garantálja, hogy jobb optikája lesz mint a Canonnak.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#47022) tuctuc válasza TayRol (#47014) üzenetére

tuctuc
(senior tag)

GF2-ről váltottam X10-re, egy hét után adtam el, most úgy örülök a GX1-nek, mint majom a farkának. Mondjuk nálam a fő gond az volt, hogy TV-re fotózom (16:9) így az X10 keresője, mint fícsör használhatatlan volt, a + gombok meg megvannak a GX1-en. Jó a Fuji, de azon az áron inkább m43.

16 éve a PH-n

(#47023) hegyimorc válasza lenan (#47001) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

" de még a GM-1 et is sokaknál parkolópályára teheti"

Az RX100 volt az a gépem, aminek az eladásakor megfogadtam, hogy a büdös életben nem veszek hasonlót sem, és a GM1 volt az aminek azóta örülök mióta megjelent. GM1 megjelenése után számomra nem létezik a szuperkompakt kategória.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#47024) arn

arn
(PH! nagyúr)

Magical Europe - Timelapse

(#47025) MC Pite válasza madgie (#47003) üzenetére

MC Pite
(PH! kedvence)

Hát sokan kukucska-onlysok vagyunk, és a klasszikus gombok balon, kereső bal felül jobban bejönne mint pl 2,8 helyett 3,2"os kijelző.

GM1 kitnek befűthet (akik a panát csúcskompaktnak veszik). Pl én inkompatibilis vagyok a kereső nélküli gépekkel, hiába zseniális a GM1 kit.

Parci még nem látta? :D

[ Szerkesztve ]

fluidr.com/photos/mc_pite | XZ1 Compact

(#47026) arn

arn
(PH! nagyúr)

ha lenne rajta kereso, akkor nem ekkora lenne.

(#47027) zolnagy válasza Tin_Shield (#47019) üzenetére

zolnagy
(senior tag)

Ezt néztem én is, de fotóban jobbnak tűnik az X10 a tesztek alapján. Videoban viszont ez a Pana a jobb.
Persze az X10 most majd 30e-el olcsóbb újonnan, ami már jelentős.

#tuctuc [47022], GX1-t kitobival használod? Mert ha nem, akkor nálam nem jöhet szóba, pont ezért váltanék. Én úgysem vennék hozzá plusz obit, annyit nekem nem ér az egész. Persze aki ezt megteszi, akkor tudom, hogy ezek a csúcskompaktok a nyomukba sem érnek, de így sztem nekem optimálisabb egy csúcskompakt.

(#47028) cool13 válasza arn (#47024) üzenetére

cool13
(őstag)

Hú ez nagyon nagy. :C

(#47029) .mf válasza Tin_Shield (#47018) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Ja, mint az a Touit, amiben a legkerekebb az a sok nulla az árában, ellenben a bokéja olyan darabos, hogyha sokáig nézed, az élei megvágják a szemed ;]
Még az sem garancia a minőségre.

(#47030) Tin_Shield válasza .mf (#47029) üzenetére

Tin_Shield
(őstag)

(azé' vót kacsintós a vigyori)
De a matricától függetlenül tényleg kiváncsi vagyok mit tud, számomra izgalmasabb ez a Sony mint a Canon.
Bár a DSLR+kompakt kombó után nekem nagyon bejött a m43 only felállás, de ki tudja mit fogok gondolni pár év múlva, mire lekúszik az ára erről a durván barátságtalan szintről.

(#47031) bignor

bignor
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Az Oly e-pl5 mennyire alkalmas terem sportok fotózására?

(#47032) Freddy76 válasza bignor (#47031) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Valamennyire. Magas iso oké, de teremsporthoz gyors af is kell.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#47033) schawo válasza bignor (#47031) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Átlag alatt. Inkább valami jobb tükröst.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#47034) tuctuc válasza zolnagy (#47027) üzenetére

tuctuc
(senior tag)

Bálint vázát vettem meg akciósan a fórumról, most vadászok 12-32-t hozzá ebayen, sajna elég drágák.

16 éve a PH-n

(#47035) rbalint88 válasza tuctuc (#47034) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

nem 12-35-öt? :) mintha azt mondtad volna

#budasidehighlife

(#47036) .mf válasza Tin_Shield (#47030) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Dettó, ezért írtam én is, hogy el tudnám képzelni másodgépnek, ha mondjuk pár év múlva már lenne olyan FF MILC kínálat (FF EM5 finom palacsinta-fixekkel, nyálcsori) vagy mai FF-ek zajtalanságát és m43 sebességét hozó APS-C MILC, hogy váltanék rá (X-T utód, ha a Fuji végre az erőltetett retró helyett a funkcionálisra és a gyorsra gyúrna rá... meg IBIS...), akkor azok mellé egy gyorsan előkapható zseb-kompaktnak jól jöhet. Addigra talán az ára is emészthető lesz :))

(#47037) tuctuc válasza rbalint88 (#47035) üzenetére

tuctuc
(senior tag)

Kijózanodtam és felcsigázott a 12-32, rámentem a palacsintákra. :)

16 éve a PH-n

(#47038) MrChris válasza tuctuc (#47037) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

az nem is palacsinta, inkább pogácsa :D

(#47039) laca71

laca71
(fanatikus tag)

Sziasztok !

Egy amatőrnek szerintetek mekkora minőségi lépés lenne egy GF2-t lecserélni
egy G5-G6-ra. Manuálokat és a 14-es ill 14-45 objektíveket használom általában portrék
megörökitésére.

(#47040) Livio

Livio
(tag)

[PL7 rumor]
Úgy nézem kap egy +tárcsát, ami azért nagyon nem baj. Már csak egy kis beépített villantó hiányzott volna. De ez akkor most mind a 3 Pen helyett jön, vagy csak PM és PL helyett?

(#47041) arn válasza .mf (#47036) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Az xt1bol az ibis hianyzana :) a tobbi ok.

(#47042) Studi válasza laca71 (#47039) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Nagy előrelépés már a G5 is, sokkal jobb kezelhetőség, tárcsák, rengeteg kényelmi funkció, újabb szenzor, szemszenzoros EVF, kihajtható-forgatható tapiképernyő, jó fogás... G5-G6-nál kell elgondolkodni, hogy az extrák (Wifi, focus peaking) megérik-e a felárat.

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#47043) .: JuSzT :. válasza laca71 (#47039) üzenetére

.: JuSzT :.
(PH! addikt)

Használatban és fogásban ég és föld. Végeredményben is van fejlődés, de nem ott veszed észre majd igazán az előrelépést. Hanem a forgatható kijelző, evf, fogás párosban

(#47044) jjeahh válasza laca71 (#47039) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

attól függ mivel nem vagy elégedett a gf2-nél

(#47045) laca71 válasza jjeahh (#47044) üzenetére

laca71
(fanatikus tag)

A fogás egy kicsit nehézkes főleg ha a Tair 11A van rátekerve.
A Helios nem gond...
A kijelző elég nehezen látható, és ezzel nehezen békülök ki

(#47046) Studi válasza laca71 (#47045) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Szerintem akkor a G6 a te vázad, mind a fogás, mind a focus peaking miatt. Persze nyilván ez a legdrágább. :(

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#47047) jjeahh válasza laca71 (#47045) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

akkor valszeg neked találták ki a g5/g6-ot..én is pont ebben a helyzetben vagyok, e-p1-et váltanám g3/g5-re, manuálozni (is), csak lenne annyi "fölös" pénzem már rá :((( Tair 11A amúgy milyen? szép a buké? nyitva éles?

(#47048) laca71 válasza jjeahh (#47047) üzenetére

laca71
(fanatikus tag)

Nagyon jó a Tair, csak nagyon nehéz.. :)

(#47049) MrChris válasza Livio (#47040) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

marad a pinduri tárcsa közel a kijelző pereméhez, marad a méretes gyászkeret.

(#47050) eeXaa válasza laca71 (#47039) üzenetére

eeXaa
(őstag)

...Ha ezt magad nem tudod, akkor nagyjából semmi értelme nem lenne...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.