Hirdetés

2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#20001) Parci válasza fattyu (#19999) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ja igen, nekem a 20 mm még előny is a 25-höz képest, egy obival megoldja az ekv. 35 és 50 mm-t. de szerintem természetesebb is az ekv. 40-45 mm.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#20002) nord_ válasza jmakk (#19995) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Ez a fajta, körtét-a-körtével, akadémikus. Mi, hobbifotósok, gyakorlatiasak vagyunk: legyen kicsi, diszkrét méretű a cucc, lehetőleg a legjobb képminőséggel és a legnagyobb szabadsággal. A mélységi élesség pedig a fotós egyik legerősebb eszköze, szabadsága a képi megvalósítás során.
Jelenleg azért használjuk a m4/3-ot, mert a minőség-méret rendszerben ez adja a legoptimálisabb kompromisszumot. Ha ugyanezt a méretet megkapjuk majd jobb minőséggel egy nagyobb lapkás géptől, akkor váltunk. A hobbista, amatőr fotós nincs bebetonozva egy adott rendszerbe, csak a rajongók. Meg a lajkások, de ez érthető: a megörökölt 20-30 éves objektív még ma is pazar, ha nem visz rá a (pénzügyi) kényszer, nincs értelme elkótyavetélni. :)

(#20003) Freddy76 válasza Parci (#19998) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Nagyobb-drágább, valóban. A 20-asban pont ez a jó, hogy pici, kompakt, és patent. A 25-ös új ára eléggé szemöldökráncoltatós, annyit nekem sem érne meg. Ami nekem szemet szúrt, az Miklós 130e-s ára. Nagyon nem gondolkodom, mert a 20-as nagyon jó obi (különösen, hogy tényleg 1.7-től használható, és valóban kicsi), csak megálltam egy pillanatra...

Talán egy 9-18 mellett lehet inkább létjogosultsága a 20-assal szemben. Talán. De akkor is nagy.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#20004) fattyu válasza Parci (#20001) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

kinek mi :) ettől szép ez. nekem az 50 a non plus ultra

too many guitars, too little talent.

(#20005) Parci válasza fattyu (#20004) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

:)

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#20006) jmakk válasza nord_ (#20002) üzenetére

jmakk
(őstag)

Persze akadémikus, ott is volt mellette a smiley akadémikus jele! :)
Nem gondolod, hogy én nem váltanék azonnal, ha ugyanebben a méretben és árban (na jó plusz 25%-t áldoznék rá :) ) full-frame szenzorral kapnék hasonló tudású rendszert!

[ Szerkesztve ]

(#20007) Tulku válasza Freddy76 (#19996) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Szerintem átlag felhasználásra a 20-as tökéletesen megfelel, de képminőségben a 25-ös azért egy jobb kategória...

Ami eldöntendő:
-megéri-e a 2x árat?
-jó-e neked az ekv 50?
-nem baj-e ha 2x akkora?

(#20008) k1csi válasza Freddy76 (#19996) üzenetére

k1csi
(senior tag)

Mivel nemrég alkalmam adódott egy Pana 20 1.7, 25 1.4 hasonlításra, íme a véleményem.
Gyakorlati előny:
- 1/2 Fé extra fény
- Halk, valamivel gyorsabb AF
- Kevésbé sérülékeny konstrukció

Hátrány:
- Nagyobb (számomra talán ez a legzavaróbb)
- Drágább
- A nagyobb látószög helyére jelenleg igazán fényerős alternatíva AF-el nincs más mint a 20-as Pana

Különbség (ki hogy látja):
- Azonos rekeszen a 25 kevésbé vignettál
- A 20-asnak talán egy picit számomra jobb látószöge van

Szőrszálhasogatás:
- Teljesen nyitva ill. f/2-n (azonos rekeszen) is a 20-asnak marginálisan jobb a felbontása (középen biztosan, tudom ez nem teljesen egyezik a weben megtalálható tesztekkel, mindenesetre én az adott példányokkal ezt láttam)

Egyébként mindkét obinak nagyon jó rajza van (m43 belül is átlag felett), pl. zéró laterális CA

Kinek lehet érdemes venni:
- Akinek nem gond a +50k
- Akinek nem gond a nagyobb méret
- Akinek nem gond a kisebb látószög ill., hogy per pill. tudtommal 20mm alatt, nincs igazán fényerős (f/2 alatt) nagyobb látószögű AF-es obi.

A 130k vsz. jó ár (ha nem nagyon leharcolt). Pl. most e-bay-en 4 nap múlva lejáró aukció átszámítva 120k felett van. Viszont pl. a 12 f/2-vel ellentétben sok van eladó, azaz nem kizárt, hogy türelemmel ki lehet fogni jobb árat is.
Egyébként pl. az egyik eladó Nikon váltást említett. Mindig tudtam, hogy a FF nagy vonzerő és vsz. a D600 nagyon eltalált lett (legalábbis speckó alapján, közelebbi tapasztalatom nincs).

Vsz. az már tisztán látszik, hogy az újabb micro 4/3 cuccok árának a limitjét az olcsó FF cuccok fogják beállítani (nem Canon cuccok). Hiába előny a jobb hordozhatóság/flexibilitás, ha ugyanazt a minőséget 2/3-ad áron meg lehet kapni teljes rendszer szinten.

Nem lennék annak a marketingesnek a helyében akinek a GH3-at kell beárazni...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#20009) Parci válasza k1csi (#20008) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

arról nem is beszélve, hogy ff vázra 30+ éve csinálnak obikat, tehát nagyon nagy a választék. ha az ember vállalja a kényelmetlenséget (no af), akkor jóval olcsóbban vannak ütős dolgok, mint bármelyik új rendszerhez. a legdrágább ai-s obi, amit vettem (105/2,5) is csak 35e ft volt. az 50/1,8 15e ft. és fényerőben, valamint mélységélességi játékban is jobb a leica 25/1,4-nél, az ekvivalens f2,8-on meg már pöpecül is karcol. magyarán, ha lesz olcsó ff váz, akkor hirtelen valóban nagyot fordul az egyenlet.

más kérdés, hogy én akkor is inkább valami kisebbet szeretnék hosszútávon. de nem mindenáron.

(#20010) Freddy76 válasza k1csi (#20008) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Nekem a 20-as mérete óriási előny; emellett nekem is jobb látószög. Azon agyaltam, hogy egy 9-18, 45 obisor közepére a 20-as, vagy a 25-ös illene jobban. A látószög annyira nem gond, mivel lefelé ott lenne a 9-18. Marad a méret, és itt már lényeges, hogy a gép a 20-assal lesz igazán kompakt, a 25 nagy.

(#20011) Szulita válasza neevous (#19987) üzenetére

Szulita
(kvázi-tag)

Mennyire szép az E-M5+25 páros így együtt :)

"Kellett nektek erre a kurv@ bolygóra leszállni és a f@sza gyereket játszani...és miért vagy ilyen rohadt büdös??" by Capt. Steven Hiller

(#20012) t72killer válasza k1csi (#20008) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

"Mindig tudtam, hogy a FF nagy vonzerő és vsz. a D600 nagyon eltalált lett ..." Engem is meglepett ez az FF irányba tóduló exodus, akitől a GX1-et vettem és akinek eladtam mind2őjüknek D800-a volt. 2-3évvel ezelőtt alig lehetett FX vázat látni - pedig akkor konkrétabb ütőkártya volt képminőségben. Éppenséggel elindulhattak volna a kollégák a méretcsökkentés irányába is. (bár németekre/oroszokra nem jellemző:DDD)

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#20013) |AP|

|AP|
(PH! addikt)

valamelyik PEN tulajt érdekelne esetleg egy Penpal?

http://www.flickr.com/photos/apollai

(#20014) k1csi válasza Parci (#20009) üzenetére

k1csi
(senior tag)

Mindenki aki komolyabban használt DSLR-t szeretne valami kissebbet (is). Nálam a tükrös mellett is mindig volt valami kisebb (egyszerre csak egyiket tartva magamnál). A hangsúlyok mindig oda tolódnak, ahol olcsóbban lehet ugyanazt megoldani.

Röviden: Most tökéletesen egyetértünk.

Freddy76
Családi hobbi fotózásra nem nagyon értem miért jó neked a 9-18. Számomra rektilináris obinál (bocs. a kifejezésért, merőleges/párhuzamos tartó, ha úgy jobb) ekv. 24mm alatt soha nem volt semmi (a vetítés módja a látószög szélén torz alakokat fog előidézni). Vagy utazásnál épületeket is szeretnél fotózni?
Egyedül a diagonális halszem az ami számomra érdekes kisebb gyutávra (számodra aligha lenne).
Ha kell abból is tudok ultranagylátót csinálni, persze felbontás veszteség árán, de ugye hobbira nem kritikus.

De te tudod. Az a jó most, hogy bátran kipróbálhatod bármelyiket, ha nem tetszik minimális buktával tovább adhatod. Ha megteheted, vsz. próbáld ki. Most ritkán felbukkanó obikat lehet próbálgatni, ha nem tetszik továbbadni.

(#20015) Szulita válasza Freddy76 (#20003) üzenetére

Szulita
(kvázi-tag)

FedMan írta egyszer, hogy azért a rajza között is van különbség. Főleg nyitva, a lajka-utánzat lágyabb, kellemesebb rajzú, míg a 20-as már nyitva is kemény, kontrasztos. Sőt, KenRabi is írja, hogy azért a lajka élesebb (de mivel a kis Pana is szép éles, ez már csak egyéni ízlés kérdése szvsz.).

Ha tetszik KenRabi ára, akkor EZ még jobban fog.

"Kellett nektek erre a kurv@ bolygóra leszállni és a f@sza gyereket játszani...és miért vagy ilyen rohadt büdös??" by Capt. Steven Hiller

(#20016) Szulita válasza Parci (#20001) üzenetére

Szulita
(kvázi-tag)

A 20-assal egyetlen bajom van, az AF-hang, és emiatt a videózás mellőzése. Meg egy picit szűk a látószöge.
Egyre inkább tetszik a 17 f1.8 :B

(#20017) gorgo válasza Parci (#20009) üzenetére

gorgo
(őstag)

+1. Ez az. A drága kis m43 legnagyobb hátránya az ára. Főleg mostanában, olyan elszállt árak vannak, hogy nem normális! Új szenzoros normális váz 300eFt, a most kijött obik 200+eFt, vazz, elmebeteg. Még jó, hogy a régebbiek között is akadnak jó cuccok, elfogadható áron. Tkp. még azok is piszok drágák, pont amiatt amit mondasz: 50-ért normális minőségű fényerős AF-es fixet kapsz kisfilmesre meg APS-C-re.
El van szállva ez a m43...

[ Szerkesztve ]

"A fényképezőgép lévén vásárlói vagy turistái leszünk a valóságnak..." • https://www.flickr.com/photos/69538433@N04/

(#20018) andersen10 válasza robi-k (#20000) üzenetére

andersen10
(fanatikus tag)

"A Pana 20/f1,7 obinál az exif adatok adatok alapján 1.53125 fényértéket jelent a valóságban, hiába van ráírva az 1.7 ": mi ez az exif adat dolog? valójában 1.5 a blendeérték nyitva?

(#20019) Freddy76 válasza k1csi (#20014) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Igaz, hogy most a család az első, és elsősorban ilyen képek születnek; ha lakásban fel is tennék egy 9-18-at, nem hiszem, hogy 14-15 alá mennék (biztos nem, ahogy te írtad, a torzítás miatt); sőt, nekem lakásban a 20-as jó, "elférek" vele (szemben pl. a 45-tel, ami már szűk sokszor). De régebben rengeteget kirándultunk, utaztunk, síeltünk, és ez szerintem így is marad, mihelyst a Gyerkőc elég nagy lesz ahhoz, hogy kényelmesen tudjuk vinni. Novemberben megyünk Bécsbe, decemberben pár napra síelni haverokkal, január-februárban Prágába rokonokat látogatni, márciusban sízés ismét, azért hasznos lenne egy jóáras 9-18. Aztán ha nem tetszik, ahogy te is írtad, eladom. Egyszerűen olyat kell találni, amin nem bukik az ember, ha meggondolja magát.

Szulita: csak az agyalás ment, nem lesz itt csere szerintem...

Na, mindegy, köszönö a segítséget, tényleg hasznos volt, ami válaszokat, észrevételeket kaptam.

(#20020) andersen10 válasza Szulita (#20016) üzenetére

andersen10
(fanatikus tag)

Várjuk meg az árát....

(#20021) t72killer válasza gorgo (#20017) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

??
Most kiadott E-PL5 duplazoom kit 250eFt, Nikon D5100 duplakit: 230eFt (árgépes árak) Tény, az oly drágább, de azért nem erre mondanám, hogy el van szállva. (ráadásul a nikon már jóideje piacon van)

Obik: gondolom a 2.8/12-35-re gondoltál - csakhogy ezt a nikkor 17-55-tel és 24-70-nel kell hasonlítani. Azokat se vágják hozzá az emberhez ingyen.

(#20022) Szulita válasza andersen10 (#20020) üzenetére

Szulita
(kvázi-tag)

Előre tudom, h az ára nem fog tetszeni :D

(#20023) fattyu válasza t72killer (#20021) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

Öhm nem igazán. illetve a számok alapján ja de inkább egy f4-essel kéne összevetni mert ugye dof is szempont.

too many guitars, too little talent.

(#20024) t72killer válasza fattyu (#20023) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Jogos. Arra ritka példa a canon 4/24-70, csekélyke 443eFt-ért... (és olcsóbban megúsztuk, mint a 2.8-at).

[ Szerkesztve ]

(#20025) Parci válasza t72killer (#20024) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

nem mintha értelme lenne ezeknek az összehasonlításoknak így, de akkor a 16-85 vr pedig = 12-60/2,8-4,5... és az nem egy olyan drága üveg, ráadásul bitang éles is.

egyébként nekem pont ez volt az egyik ok, ami miatt végül eladtam az e-3 + 12-60 párost. a nikon obi "hasonló", de árban a fele. és a d90 ugyanúgy árban a fele volt az e-3-nak. a képminőség meg nem romlott.

[ Szerkesztve ]

(#20026) k1csi válasza Szulita (#20015) üzenetére

k1csi
(senior tag)

Mivel mind a 20 1.7, mind a 25 1.4 egy időben, egy helyen volt a kezemben elég jól össze tudtam hasonlítani (bár ugye egy-egy példányt, de a Lensrentals többet is összehasonlított és ott sem jött ki, hogy a 25 1.4 jobb lenne bár ők is kihagyták a legérdekesebb f/2 körüli értékeket ahol vsz. elég közel van ahhoz, hogy marginális legyen az eltérés).
Az élességi síkban felbontásban a 20 1.7 marginálisan jobb, széleken azonos rekeszen a 25 1.4 kevésbé vignettál. Mindkét obi nagyon jó kontraszttal (élességi síkban).

A háttérmosása a 25 1.4-nek talán jobb. Viszont 25mm-en érdemi háttérmosás akkor lesz, ha téma a min. fókusztáv közelében van a háttér meg jó messze. Azaz bár nagyon jó példákat lehet kreálni, a gyakorlatban érdemi háttérmosás speciális témáknál lesz csak (félmakró, mert azért annyira nincs közel a min fókusz).

Rövid konklúzió számomra: Mindkét obi piszok jó.

t72killer
Sikerült megtalálnod a legdrágább obit a kategóriában.
Nézd meg a 24-105 f/4 IS-t, kb. 190-ért megy használtan.
A 24-70 2.8-at meg (ugye ebben nincs IS) meg FF szenzoron nem hasonlítanám a 12-35-el. 4x akkora a szenzor, 2Fé DoF/dinamika/zaj előny (utóbbi kettő, ha nem gond a kis DoF)... Kb. mint egy fix egy zoomhoz.
A régi Canon 24-70 kb. 245k-ért megy használtan per pill. (max. egy napig van fenn)...

(#20027) t72killer válasza Parci (#20025) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Sok értelme tleg nincs, a DOF csak egy szempont, a másik a rövidebb záridő - ebből a szempontból meg uolyan fényerejű obikat kéne hasonlítani.

(#20028) Tulku

Tulku
(PH! kedvence)

Tehát tisztelt nagyérdemű!

Tessék megkövezni...sokadjára arra a következtetésre jutottam, hogy az egyetlen értelmes elfogadható all in one alternatíva a GH1....persze nord és messer is ezt támasztja alá, de - hozzám hasonlóan - ők sem igazán épelméjű egyének, tehát kitárulkozom...üssetek...na jó épp nord és messer nem biztos hogy hibbantak...de pl nord szerelmes az x100-ba mégis szemezget a gh1-gyel (most kiteregettem a hálószoba titkokat :) ), messerről tudjuk hogy gyűjtő ( :) ) én pedig felvállaltan kezelendő kategória...

Jól megférünk itt mindnyájan...szeretem ezt a topikot...persze Madgie kihasznált, aljas módszerrel leoperálta rólam az x100-at...bőrtokkal, tokkal, vonóval...na legyen vele sok szép napja...inkább éjszakája :) (merhogy az avatarja is vámpír)

Tehát holnapután GH1...legalább Parci nem inzultál...az is valami...

(#20029) Parci válasza Tulku (#20028) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

hááááááááááát................. :DDD

(#20030) Parci

Parci
(HÁZIGAZDA)

ahogy én látom, egy gh1 + 20-as kombó kb. annyiba kerül használtan, mint egy x100. ugyanakkor az x100 egyedül kiváltja a gh1 + 20 + 14 kombót. és szebb. és jobb a képminősége. és ovf-evf. és nem egy műanyag dslr forma vacakabb fogással. videóban persze szarabb. de az kit érdekel? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20031) Tulku válasza Parci (#20030) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Igen...pontosan így van...jó egy 14-es majdnem kijönne a váltásból, de inkább 14-45 lesz...arra a senkit nem érdeklő videóra :)

(#20032) madgie válasza Parci (#20030) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Te, most még Tulkunál van az X100, meg a GH1-re a zsozsó is. Ne inzultáld, mert összerakja egy X-E1-re a lóvét :D

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#20033) Tulku válasza madgie (#20032) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Mondasz valamit brada... :DDD

(#20034) Peethy válasza madgie (#20032) üzenetére

Peethy
(őstag)

Legalább jótékonykodtál egy kicsit :P

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#20035) Freddy76 válasza Tulku (#20031) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Én nem értek a halakhoz, meg nem is régóta vagyok itt, nem tudok fényképezni sem, de nem tudnék elképzelni olyat, hogy egy fuji x100-at gh1-re cseréljek. Múltkor volt egy a kezemben, nagyon frankó kis gép, nagyon tetszik...

Disclaimer: kivéve, ha Madgie veszi meg, az más, akkor indokolt a csere.

(#20036) Parci válasza Tulku (#20031) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

én egy 1"-os (vagy nagyobb) szenzoros kompakt gépet szeretnék, ütős zoom obival, jó jpg motorral. ha nikon, az a hab a tortán. az rx100 nem ilyen. amint lesz ilyen, akkor minden megy a kukába. :)

(#20037) Tulku válasza Freddy76 (#20035) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

nem veszel fel gyerököt születésnapkor videóra... :)

semmi baj ezzel...ez az én mindent egyben őrületem...majd megszűnik...és akkor biztosan fuji lesz a fenyképező...az tud valamit!

Vagy ha ifájveriricsmen...akkor ez is, az is...

(#20038) madgie válasza Tulku (#20037) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Írtam egy privátot még négy előtt, less má' rá :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#20039) Tulku válasza Parci (#20036) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

"az rx100 nem ilyen"

megerősítem...az nem ilyen..ezen a téren egyre jár az agyunk...

Tudod mi a jó?
Mire jó lesz az 1"-os szenzor addigra raknak a vázba evf-et is....dupla élvezet nekem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20040) Messer22 válasza Tulku (#20028) üzenetére

Messer22
(senior tag)

velkám bekk! :))

ej lebuktam, én is az ápoltak sorába tartozom :DDD

Messer

(#20041) BlackVelvet válasza Parci (#20036) üzenetére

BlackVelvet
(kvázi-tag)

Heló!

Egy ideje figyelem már az eseményeket itt, és még a nagyobb topikokban. Pana LX1-ről szeretnék váltani karácsony környékén. Azt hittem az rx100 lesz a tökéletes választás. Ha engem nem érdekel a jpg motor, és a kereső hiánya, akkor mi a baj még vele?

(#20042) Tulku válasza BlackVelvet (#20041) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

LX1-ről jelentős javulás lesz minden téren...az biztos!

(#20043) Parci válasza BlackVelvet (#20041) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

nem túl jó az obija. se a specifikációi, se a rajza. drága. cserébe a szenzor lényegesen nagyobb és jobb a többi zoomos kompakténál, viszlát fehér égbolt. az lx7 nem játszik?

(#20044) BlackVelvet válasza Parci (#20043) üzenetére

BlackVelvet
(kvázi-tag)

az ki van zárva. lx1 8,4 MP lx7 10,1. nagyon kevés előrelépés lenne. az egyik fő ok a cserére, hogy nem tudok rendesen falra fotózni. ráadásul szoktam vágni rendesen.

(#20046) Parci válasza BlackVelvet (#20044) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

miért szoktál vágni? ha azért, mert nem elég a zoom, akkor abban az rx100 sem jobb.

(#20048) ati3x

ati3x
(senior tag)

Lenne egy kérdésem: Az lehetséges, hogy az E-PL1 szenzora eröteljesen zajosodik, màr iso200-on kb 10 màsodperces
zàridönél olyan 5-6 fokos hömérsékleten?

(#20049) BlackVelvet válasza Parci (#20046) üzenetére

BlackVelvet
(kvázi-tag)

elég nekem a jelenlegi átfogás. nem tudom miért vágok. talán mert lassú vagyok, fotózáskor még nem látom a kész képet. azaz ott még csak azt hiszem, hogy látom.. de mindegy a lényeg, h kellene min 16. még a dslr-t sem vetettem el teljesen.

(#20050) madgie válasza ati3x (#20048) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Lehetséges. Rawból Lightroom-mal kicsit jobbat tudsz kihozni a dologból, de még jobb, hogy ha belefér a hosszú expós zajszűrés bekapcsolása is (kétszer annyi ideig tart az expozíció, mert a "normál" 10 mp kép után csinál egy darkframe-nek nevezett ugyanolyan hosszút és a kettőből összepuszil egy messze jobbat).

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.