Hirdetés

2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#34001) TayRol válasza |AP| (#33998) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

nagyon nem szimpatikus ez a masina számomra.

(#34002) Studi válasza .: JuSzT :. (#33997) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

P1 kell neked igazából. :DDD

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#34003) Parci válasza TayRol (#34001) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

nekem tudásra igen, de bőven méreten aluli már, ilyen hátsó tekergőizét meg tulajdonképpen soha többet nem szeretnék használni. ezért is tetszik a stylus 1 is, normális vezérlőket kapott.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#34004) TayRol válasza Parci (#34003) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

a sztájlusz 1 tetszik, de szeretnék pár vele készült képet is látni.

(#34005) Parci válasza TayRol (#34004) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

200e ft-ért én sem kapkodok :DDD

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#34006) Lassú Víz válasza Parci (#34005) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Kapkodok én szívesen, csak mondd hol kell összeszedni! :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#34007) Parci válasza Lassú Víz (#34006) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

inkább vegyétek meg az x10-esemet vagy a gxr-t, elherdálom bármelyiket! :)

(#34008) Freddy76

Freddy76
(PH! addikt)

Nem bírom ki, meg kell osztanom a Nikon topik 8329 számú hozzászólását:

"Egy veréb (MILC) megnőhet akkorára, mint egy sas (DSLR). Lehet akkora csőre, lehetnek akkorák a karmai, még talán a röpképessége is hasonlatos lehet.

De attól még veréb marad!"

Bakker, délután tárgyaláson eszembe jutott, alig bírtam ki röhögés nélkül...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#34009) Lassú Víz válasza Freddy76 (#34008) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Épp ez a lényege. :)) Nem kell a "sas", csak a képességei.

[ Szerkesztve ]

(#34010) rbalint88 válasza Freddy76 (#34008) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

magyarán egy kevesebb alkatrészt, ennek folytán kevesebb hibalehetőséget -és bizonyos szempontból gyorsabb működést is- biztosító MILC csak szar lehet egy tükröshöz képest? értem :U

a mosolykényszert megértem, ezen csak sírni vagy röhögni lehet, esetleg sírva röhögni...

#budasidehighlife

(#34011) arn

arn
(PH! nagyúr)

Eleve az, hogy tukor van vagy nincs benne, az mit arul el egy gep kepessegeirol?

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#34012) jjeahh válasza Freddy76 (#34008) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

lassan lesznek dslr-es viccek, meg közmondások :U sok az elfogult ember na

(#33992) Parci : a nagy pen-eknél jobb a fogása? én anno a műanyagborítás, 1/2000 zár, kis kijelző miatt döntöttem inkább e-p1 mellett...csak az opcionális kereső hiánya miatt bántam meg, időközben meg rájöttem, hogy a négyirányban nyomogatható tárcsát is imádom, szinte élni sem tudok nélküle :)) valahogy a nagy canonokban sem működik ilyen jól sztem. bezzeg akkor az e-p2 még drága volt, most meg az e-p1 árában mérik, sőt az e-p3 is m*rh*olcsó, és ezekre már tolható evf...de még egyszer nem veszek újra pen-t pont a kereső miatt, valami beépített evf-es gép lesz ezúttal...

arn: ilyenek az emberek, ha a milc gyártók nem kis, hanem nagy méretre hajtanának, bazinagy obikkal, akkor mindenki ellenne, hogy húbazz, ez a profi nem a dslr, és mindenki rohanna a boltba megvenni a nagyobbat :DDD

[ Szerkesztve ]

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni | Insta: n_barna

(#34013) Gondwana válasza arn (#34011) üzenetére

Gondwana
(PH! addikt)

(A Ladámban pl. van tükör, mégis xar képeket készít. Mondjuk, nem is egy Nikon, de nem is került annyiba!)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#34014) Parci válasza jjeahh (#34012) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

szerintem jobb a fogása a nagy pen-eknél, mert van gripszerűsége és relatíve magas. de azért az e-p2 a szívem csücske pofára. az e-p3 viszont szerintem ronda (túlnyújtották) és még kényelmetlen is a gyári grippel (gondolom a nagyobbal sokkal jobb, fel nem foghatom, hogy miért hagyták ezt le az e-p5-ről :()

(#34015) TayRol válasza Freddy76 (#34008) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

volt utána még valami magasugró rúd is...

(#34016) .mf válasza TayRol (#34015) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Meg az is, hogy amúgy most váltott kompaktról, de a tükörnélküli lesajnállása már megy :))
Legrosszabb, hogy élőben is sorozatosan találkozok ezzel a masszív és tudatlan lesajnálással. Legviccesebb, amikor a leggagyibb kitobis régi alsókategóriás tükrösökkel teszik ezt. Inkább nem is reagálok rájuk.

(#34017) madgie válasza Parci (#34014) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Egy E-P1/2-vel még adós vagyok önmagamnak, mindig szerelmes voltam az idomaiba és mégis valahogy mindig elkerültük egymást. Igazából az sem érdekel, hogy nincs rajta EVF, "régi" a szenzor, vagy "olimpuszos" az autofókusz...

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#34018) jjeahh válasza madgie (#34017) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

ezek a vázak ebayen lassan egy helios árában vannak, mégis, ha lenne keresőjük, talán nem gondolkodnék váltáson...na jó pl a tegnap is jól jött volna egy kis magas iso, mondjuk 1600 minimum, mert a vaku nem valami diszkrét, szal ez a két dolog zavar nagyon a régi penek-ben, minden mást imádok az e-p1-emen :))

(#34019) Mercutio_ válasza madgie (#34017) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Hiányzik a DSLR mellé fókuszálás mi? :D

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Xiaomi Redmi Note 5, SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#34020) Parci válasza madgie (#34017) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

nekem az e-p5 is baromira tetszik. na majd ötvené'!

(#34021) gorgo válasza Schanyee (#33978) üzenetére

gorgo
(őstag)

Nos, én ezt úgy zártam rövidre, hogy besétáltam egy boltba (digitcam) és épp a G3+20-as fix volt nálam. Kértem, ajánljanak egy kicsi tatyót. Elém nyomtak egy handicam jellegű kicsi kamerához tervezett öv/naykba akasztható tákát, épp mint a szettem. Megvettem (~5 k körül volt), Bele fér még 45-ös fix-es partiban is, (meg persze minde kisebbel, azaz 17-es, 14-es fixek, ill. összecsukható zoom alap obik). sajnos neve, típusa nincs neki, legfeljebb lefotózni tudom neked...

"A fényképezőgép lévén vásárlói vagy turistái leszünk a valóságnak..." • https://www.flickr.com/photos/69538433@N04/

(#34022) Parci válasza Freddy76 (#34008) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ehhez képest thom hogannek már ez a véleménye az fx szenzor témáról...

(#34023) Schanyee válasza gorgo (#34021) üzenetére

Schanyee
(senior tag)

Én is arra a boltra gondoltam, úgy látom elég nagy a készletük, meg mintha korábban is ők merültek volna fel amikor valaki táskákról érdeklődött, hogy ott szokott lenni raktáron.

(#34024) vendingo válasza Parci (#33992) üzenetére

vendingo
(PH! addikt)

Szerintem az E-PL2 is baromi jól kézre áll, nincs sok formai különbség a pl1-hez képest.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#34025) madgie válasza vendingo (#34024) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

PL2-m volt, sose volt meg azzal az a fajta szerelem, amit a P1 első fogásakor éreztem.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#34026) Parci válasza vendingo (#34024) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

nekem is volt. a hátsó vicc tárcsa rémálmaimban se jöjjön elő... lehet élni vele, persze, de hogy mennyire tré igazából, az akkor esik le, amikor aztán használsz egy rendes vázat. a ricoh gxr négyszer körberepüli úgy, hogy kisebb. de a fuji x10 is jobb. sokkal. de, hogy ne menjünk messzire: leesett végül az olympus-nak is, lásd e-p5, stylus 1, e-m5, e-m1

(#34027) b.vr válasza Parci (#34022) üzenetére

b.vr
(őstag)

Hát igen de neki "könnyű" (korábban is írtam már ezt róla) , mert nem öncélúan vitatkozgat hanem egyrészt használja, másrészt pont azt használja amelyiket az épp az aktuális igényei szerint szükségesnek gondol (mint ahogy ebben a cikkben is írja)
Mondjuk konkrétan ebben a cikkben azért talán a retorika is komoly szerepet kapott a fő állítás illusztrálásához, és bár abban természetesen egy pillanatig sem kételkedem hogy konkrétan Ő pontosan tudja mit miért mond, de azért ha egy ilyen cikk nagy nyilvánosságot kapna mondjuk a "Milyen cserélhető objektíves..." topicban, hát eléggé elszabadulnának az indulatok
(pedig ott aztán alapból is épp elég mókás dolgok szoktak történni :) )

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#34028) jjeahh válasza Parci (#34026) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

mi? melyik tárcsa, az amit az előbb agyondicsértem? :DDD

(#34029) Parci válasza jjeahh (#34028) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

azaz, bár talán az e-p1-en nagyobb, de ott is a felső tárcsa a használható, a szerencsekerék kevésbé..

(#34030) jjeahh válasza Parci (#34029) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

e-p1-en, e-p2-őn egyforma, és íme az e-pl2, az e-p2 mellett:

azaz szerintem ezt a szerencsekereket nagyon nekem találták ki na... :DD én imádom, a canon féle meg nekem nehézkesen jár, és túl sima, enyhén izzadt ujjakkal már lehetetlen forgatni... :D meg nagyon irritál, hogy csak tekerni lehet, benyomni nem, arra külön gombok vannak, ami megszokást igényel és folyton az ujjam alá kell néznem, hogy most mit nyomok, jót nyomok-e :DDD

erről beszélek: [link]

na ehhez képest számomra szuper a kis oly tekerentyű, de úgy tűnik kinek a pap, kinek a papné :)

szerk: a felső tárcsán mit értesz? az a kis ezüst hordó? na az pont a hüvelykujjtámasz helyén van, ezért a hüvelykujjammal állandóan elállítok valamit vele :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34031) Parci válasza jjeahh (#34030) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

azaz, a hüvelykhordó. de a legjobb megoldás a pana-féle benyomható hátsó tárcsa.

(#34032) .: JuSzT :. válasza Studi (#34002) üzenetére

.: JuSzT :.
(PH! addikt)

Kell a játékvaku, meg a kicsit jobb,robosztusabb markolat :) Pedig menő a Kevin :D

(#34033) MrChris válasza Parci (#34031) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

azzal nekem meg az volt a bajom, hogy a gh2-n marha vékonyka volt, piszok keményen járt és hamar fájt, szinte vágta egy idő után a hüvelykujjam, mert sokat kell tekergetni. Az MF obiknál meg csak arra tudtam/lehetett állítani az egykattintásos belenagyítást... Amúgy persze jó megoldás.

(#34034) Parci válasza MrChris (#34033) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

úgy látszik, hogy azt is el lehet még rontani azért :DDD :(

(#34035) Gondwana válasza Parci (#34034) üzenetére

Gondwana
(PH! addikt)

(GH1-en elöl még kényelmes a tekerentyű, nekem a GH2-féle megoldás kevésbé begyere. Fuji X100s-en viszont zavar, hogy a szerencsekerék billenőgomb is, azaz fordítva zavar, pontosabban amikor oldalra kattintok, sokszor egy lépésnyit eltekeredik, ami már a kattintás értelmét is megváltoztatja.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#34036) madgie válasza Gondwana (#34035) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Viszont a GH1 kényelmes megoldása körül meg reped a váz :(

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#34037) ROBOTER

ROBOTER
(PH! addikt)

Mé' nincs már valamelyik tesztoldalon egy rendes 12-40 értékelés?

SLRGear mostanában a nagy haccacáréval bejelentett obikat sokszor megjelenés előtt teszteli. 12-40 esetében semmi... úgy látszik, nem csak a piacon van késés, hanem tesztpéldányt sem adnak belőle.

(#34038) Parci válasza ROBOTER (#34037) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

pekkapotkánál van csak szubjektív. az ígéretes, hogy szerinte leveri a 17/1,8-at és a 12/2-t is.. :Y

(#34039) Studi válasza Parci (#34034) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Mindenki eljut egyszer odáig, hogy kézbe vesz egy gépet, és azt tudja mondani, hogy ez tökéletes, most már csak a szenzort kellene néha cserélgetni újabbra, de sajnos a marketing az mindig beleszól... :(

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#34040) rumos14 válasza ROBOTER (#34037) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

mingthein is írt róla, elég jó tesztképekkel.
elég nagy biztonsággal kijelenthető, hogy kb. hibátlan lesz az az obi, csak abba lehet belekötni h relatíve nagy és nincs benne stabi, de egyik sem lehet meglepő.

(#34041) arn válasza ROBOTER (#34037) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Par helyen irtak rola - jobb, mint a 12-35. Kar hogy eleg nagy db.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#34042) .mf válasza Parci (#34038) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Úgy emlékszem láttam máshol is (most viszont nem találom), ahol szintén nagyon dícsérték (nyitva is elég éles saroktól sarokig a két végén is; E-M1 már csökkenti a CA-t), és ugyanezt mondták, hogy önmagában ugyan drága, de ha több obit is ki tud váltani, akkor már annyira nem.

Elfogadnám, bár mellé az említett 17-es és 12-32-t is. Ha jól emlékszem, 360-380 g és mintha 84×6x mm lenne, ami nem kevés.

Én meg közben itt ezerrel dilemmázok. Látok egy helyen még holnapig akciósan EM5+1250 kitet 620 GBP + 20 GBP szállítással. Épp a 200k-s kitűzött fájdalomküszöböm felett van még; viszont más boltokhoz képest (még az Angliában futó Oly promóció ajándék 45-ösét is hozzászámítva) még mindig 80 / 100 GBP-vel olcsóbb, s ki tudja, hogy a boltok mikor érnek el arra az árszintre, illetve hogy a csak utólag és csak Angliába postázott 45-ös hogyan és mikorra jut el hozzám...

Kár, hogy ez az E-M5-höz ajándék 45-ös akció itthon nincsen, akkor elgondolkoznék az itthoni vásárláson. :( Nem is értem, miért, hiszen az ingyen markolat akciót itthon is átvették...

[ Szerkesztve ]

(#34043) vendingo válasza Parci (#34026) üzenetére

vendingo
(PH! addikt)

Én teljesen megszoktam a használatát. Nem mondom, hogy kimagasló minőségű, mert nem az, valóban eléggé kaki, de teljesen megszokható. Nekem már fel se tűnik.
Emiatt a tárcsa miatt nem fogok gépet váltani, mert ezt leszámítva szerintem nagyon jó kis gép, jó a formája is.
(bár én koca fotós vagyok)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#34044) Parci válasza vendingo (#34043) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

szerintem is jó gép, kedveltem. az a tárcsa volt a gyenge pontja nekem (meg a stabi), de szerettem nagyon így is.

(#34045) nord_ válasza MrChris (#34033) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

A GF1-é ellenben nagyon jó volt.

(#34046) Lassú Víz válasza .mf (#34042) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Az ingyen markolat meg a németeknek nincs. Úgy látszik ők veszik anélkül is - vagy avval se.

(#34047) sasa134

sasa134
(PH! addikt)

sziasztok,

most, hogy elkezdtem eladogatni DSLR cuccaim MILC-re váltás ürügyén, felmerült bennem egy gondolat - méghozzá a várható élettartam kérdése. Tükrös/redőnyzáras világban ugye ez kézenfekvő probléma/jelenség. Mi a helyzet ebben a tekintetben a MILC-ekkel? Jó, nyilván az általam kiszemelt E-M5-el kapcsolatban nincs sok-sok évnyi tapasztalat, de kb mi várható, nagyjából mint a kompakt gépeknél? Vagy van vmi expószám meghatározva, specifikálva? Ha suta kérdés, akkor elnézést kívánok. :B

Fuji X

(#34048) ROBOTER válasza sasa134 (#34047) üzenetére

ROBOTER
(PH! addikt)

Mivel mindkét géptípusban a zár a leggyorsabban elhasználódó mechanikus alkatrész (bár DSLR-nél volt régen segédtükör típushiba is), így igazából elvi különbséget ne keress a kettő között. Csak egyedileg, egy-egy gépnél van értelme vizsgálni.

Majd ha nem lesz zár egyáltalán a MILC-ekben, akkor ez a kérdés érdekes lesz (mit találnak ki a gyártók, hogy ne tartson örökké a váz). De egyelőre a legtöbb MILC-ben van mechanikus zár.

[ Szerkesztve ]

(#34049) sasa134 válasza ROBOTER (#34048) üzenetére

sasa134
(PH! addikt)

köszönöm :R

Fuji X

(#34050) Marseille199 válasza sasa134 (#34047) üzenetére

Marseille199
(senior tag)

Én úgy gondolnám, hogy a belépő dslr vázakra saccolt 50000-nél ezek töbet kell, hogy bírjanak, mert hát többet vannak strapálva :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.