Hirdetés

2019. február 21., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#44001) Parci válasza madgie (#43993) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

gratula!

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#44002) Studi válasza madgie (#44000) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Nagyon jól hangzik. :) Nekem is célom beszerezni egyet, akármennyire is tudom, hogy G6 mellé gyakorlatilag fölösleges is. :)

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#44003) Gondwana válasza madgie (#43991) üzenetére

Gondwana
(PH! addikt)

(Azért majd lassan ideje lesz kidobni azt a hívót és új vegyszert nyomni bele :K )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#44004) madgie válasza Gondwana (#44003) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Még érlelem :D

Más: szerintem a képstabi "beráz" rövid záridőnél. Nincs nagy tapasztalatom ilyen ügyben, de mi másért lennének nem megszokott élesek a 45/1.8-as képeim?

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#44005) ijjen nincs

ijjen nincs
(kvázi-tag)

Suttersokk!!!! :O
pl. epl-5öm pana 45-150-nel IBIS reciprok záridőknél kettőz pl. 150mm 1/320 és 1/400 környékén
lejjebb nem és följebb sem 1/60-al is tudtam kézből éles képet lőni IBIS segítségével

[ Szerkesztve ]

(#44006) Parci válasza madgie (#44004) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

az, shutter shock :(

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#44007) madgie

madgie
(Jómunkásember)

Azannya, jó tudni, köszi! Épp kezdtem megrémülni.

.mf: nem próbáltam, de egyszerűbbnek tűnik kikapcsolni a stabit, ha nem kell. Úgyis a legfelső opció a gyorsmenüben.

Ám úgy ennél szebb szülinapi ajándékot nem nagyon kaptam meg soha :D

[ Szerkesztve ]

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#44008) .mf válasza madgie (#44007) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Grat az új géphez. :C

Az 1/8s-os késleltetés trükköt próbáltad-e már? Hátha az segít...

(#44009) Lassú Víz válasza madgie (#44007) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Állíts be 1/8 s rázkódásvédelmet. Általában annyi elég szokott lenni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#44010) Parci válasza .mf (#44008) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

persze igazából atom gáz, hogy emiatt az ember egy késlekedős kompaktot csinál egy profi vázból. nálam elég erős plusz pont a nikon 1 rendszer mellett, hogy zsír elektronikus zárral ketyeg. már csak az árát kéne ötödölni, hogy érdekes legyen.

(#44011) .mf válasza Parci (#44010) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Igen, engem is zavar, hogy ilyen workaroundokkal kell megoldani, főleg, hogyha valami gyors pillanatra vár és akar elkapni az ember, akkor ez pont elég ahhoz, hogy ne sikerüljön... viszont tudom, hogy benne van a "valamit valamiért" dolog is. A szuper IS gyenge fénynél bármely obival többször segített már, mint ahány képet az 1/8s miatt buktam.

(#44012) Lassú Víz válasza .mf (#44011) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Amikor gyors pillanat várható akkor S mód és kikapcsolt rázkódásvédelem. A shutter shock csak bizonyos záridőnél jelentkezhet és erősen objektív függő, hogy melyikkel mennyire.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#44013) madgie válasza .mf (#44011) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Tényleg gáz, de nekem az az 1/8 soknak tűnik, sokkal egyszerűbb mondjuk kültéren már kapásból kilőni az IS-t.

Jó, nekem stabil kezem van.

Más: nicsak, hogy siettek a dobozzal :D

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#44014) .mf válasza madgie (#44013) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Várjunkcsak-várjunkcsak...
A "dual-fast AF" a hibrid, CD + PDAF, ami az EM1 szenzorán van...
Nem akarok összeesküvés-elméleteket gyártani, de lehet, hogy eredetileg az EM1 szenzorával tervezték, aztán inkább az EM5-ét kapta, hogy ennyire ne vágjanak a két drágább modell alá? Vagy mégis az EM1 szenzora van benne, csak ez a fícsör letiltva?
Ha az EM10 megkapta volna a hibrid AF-et is, akkor verném csak igazán a fejem a falba... és cserélném rá az EM5-öt.

(#44015) Studi válasza .mf (#44014) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Szerintem csak a doboz tervezésekor véletlen rajta maradt a logó... :)

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#44016) jube7 válasza madgie (#44013) üzenetére

jube7
(tag)

Bizony-bizony, az enyémen is így van leragasztva. :F

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#44017) Parci válasza madgie (#44013) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

de elvileg nem arról van szó, hogy az IS-t berázza, anélkül is gond. de majd referálj :)

(#44018) TayRol válasza .mf (#44014) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

akkor drágább is lenne.

(#44019) MrChris válasza madgie (#44004) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

eleinte feleslegesnek tartottam a g6 elektronyos zárját, mert majd minden ami mozog ferde lesz gondoltam. De egy ideje csak azzal használom, főképp a csendessége miatt, és még semmi sem lett zselés. De a shuttersock se veszélyeztet, pedig olvastam, hogy g6nál is van 1/20, 1/60 körül. Azért bosszantó, hogy korábban ez mintha nem jelentett volna problémát.

[ Szerkesztve ]

(#44020) arn válasza .mf (#44014) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

a dxo tesztje alapjan tuti a sony szenzorat kapta.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#44021) .: JuSzT :. válasza MrChris (#44019) üzenetére

.: JuSzT :.
(PH! addikt)

Én is imádom, ezzel aztán lehet igazán titokban képelni.

Ölemben a gép, kijelző kiforgat, bökős képelési mód, eshutter, af lámpa off. .. és nagyjából az illetőnek fogalma sincs, hogy már vagy 15 képet csináltam róla. :K akár úgy hogy szemben ül velem 3m-re.

[ Szerkesztve ]

(#44022) Parci

Parci
(HÁZIGAZDA)

mondtam már, hogy valami elborult jó a fuji x10 dinamikája?

(#44023) Mercutio_ válasza Parci (#44022) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

:C mazsit másolja hajban ;]

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#44024) MrChris válasza .: JuSzT :. (#44021) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

mintha hirdetnéd, mire váltasz?

(#44025) .: JuSzT :. válasza MrChris (#44024) üzenetére

.: JuSzT :.
(PH! addikt)

Igen, most úgy néz ki hogy ma 3 ig leszek a tulaja.

Most kipróbálok egy XZ-2-t, milyen vele a mindennapi élet. Sosem volt még rendes kompaktom.

(#44026) Studi válasza Parci (#44022) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

:R :C

(#44027) madgie válasza Parci (#44017) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Ó. Eddig nem tetszik, amit a 45/1.8-cal kapok eredményül, ellenben a két kis pankáka meg szétkarcolja a szenzort :D

[ Szerkesztve ]

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#44028) HollyBoni válasza madgie (#44027) üzenetére

HollyBoni
(PH! kedvence)

Nyomass majd magas ISO-s éjszakai képet, kíváncsi vagyok mit tud. :K

(#44029) arn

arn
(PH! nagyúr)

no... ugy latszik, hogy nem is lesz olyan elvetemulten draga: [link]

es valszeg elegge fog karcolni :)

[ Szerkesztve ]

(#44030) madgie válasza HollyBoni (#44028) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Ha lesz egy tiszta éjszaka, akkor tuti kimegyek valahová :K

Az akksija viszont nagyon szottyadék, elvittem magammal egy rövid sétára, alig bírta ki :( (a szintén sovánka akkuidőről híres G3 minimum dupla ennyit bír) Próbálgatnám, hogy mi van a 45/1.8-cal, erre már be sem kapcsol :D Gyanús, hogy az AF mégsem az, amit megszoktam :(

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#44031) arn válasza madgie (#44030) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

nem valo muszer a kezedbe :D

(#44032) HollyBoni válasza madgie (#44030) üzenetére

HollyBoni
(PH! kedvence)

Amúgy ez az élesítés tipp ténlyeg jó! Most próbáltam ki, sokkal jobb az eredmény, és kevésbé látszik hogy digitálisan lett élesítve. :K

(#44033) Mercutio_ válasza madgie (#44030) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Nnna, a végén mégis lesz olcsó E-M10-em ;] bár, ha tényleg ilyen problémás kütyü a Panához szokott embernek, akkor lehet én se járnék vele jól :U

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#44034) Parci válasza Mercutio_ (#44033) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

juhúú, akkor nekem lesz még olcsóbb e-m10-em :DDD

(#44035) arn

arn
(PH! nagyúr)

Ami nepszeru, az kesobb mindig van baromi olcson ;-)

[ Szerkesztve ]

(#44036) gorgo

gorgo
(őstag)

Hát gyerekek a suttersokk-nak nincs köze a stabihoz. Vagy ha mégis, akkor legfeljebb a stabi csak gyógyíthatna rajta, de tapasztalataim szerint nem ez a helyzet. Adott váz+obi kettősre jellemző. Ha berázza, akkor ba**hatja az ember, egyet tehet, a jellemző zársebességeket elkerüli (vagy a váz+obi kombinációt). De ha a kedvenc obid teszi ezt, az szopás a javából.
pl. új 14-140 em5 vázon stabival is brutálul sokkolt 1/60- 1/100 záridők mellett (volt hogy szellemképet rajzolt, nem szimplán homályosabb lett az elvártnál). Ugyanez jelentkezett ha a G3-ra csavartam, azzal a különbséggel, hogy ott meg 1/120 - 1/160 környékén. Innentől nekem mindegy volt hogy rajzol az obi, színek, mikrokontraszt, önmagában emiatt ment... (mondjuk ami 14mm-en kiesett belőle, nálam az is hulladéknak számít). Hozzáteszem hogy 60-70mm fölötti tele tartományban, alatta nem jelentkezett.

"A fényképezőgép lévén vásárlói vagy turistái leszünk a valóságnak..." • https://www.flickr.com/photos/69538433@N04/

(#44037) Studi válasza arn (#44035) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Márpedig ez szerintem még az E-M5-nél is népszerűbb lesz. (bár egyelőre az sincs 50-ért... :DDD)

(#44038) Parci válasza gorgo (#44036) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ez azért gyász. á, jó nekem ez a fuji x10, igazából akárhányszor használom, szeretem. megvárom, amíg kiforrja magát minden, már csak 2-3 év :DDD

(#44039) jjeahh válasza HollyBoni (#44032) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

há én absz nem látok külömbséget, pedig rányomtam az orrom a monitorra :DDD

[ Szerkesztve ]

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni | Insta: n_barna

(#44040) MC Pite

MC Pite
(PH! kedvence)

Kicsit művelődtem, szerencsére nem találkoztam a shutter shockkal (elvileg nem is fogok) de ráolvastam...
5100nál volt, főként az 50 1.8G-vel hogy néha... hogysimondjam... elvileg jó helyre ment a fókusz, elvileg nem mozdult be, de mégsem volt éles (jellemzően 1/60-1/250s tartományban használtam). Erre teljesen megnyugtató magyarázatot nem találtam, az mondták nagy a pixelsűrűség, könnyen bemozdul, vagy xar a fókusz, meg a bolygók állása, stb.
És ha jól értem a tükörfelcsapás rázkódásának kivédésére szolgáló késleltetett expó funkciót tudják egyes mft vázak is? Wtf...
A'szittem olykban is van e-shutter már, de úgy látom nincs...

fluidr.com/photos/mc_pite | XZ1 Compact

(#44041) HollyBoni válasza jjeahh (#44039) üzenetére

HollyBoni
(PH! kedvence)

Pedig van, sok. Ha alapon rátolod az élesítést 70 fölé mondjuk (nekem 50 szokott lenni a max) nem is élesít, csak fehér pontokat látsz kb. Így rátolhatod simán az amount és detail csúszkát, jobban élesít, de kb nem is látszik hogy ez digitális élesítés. Szerintem sokkal jobb a végeredmény mint alapon.

(#44040) MC Pite: Néhány Olyban is van elektronikus zár.

[ Szerkesztve ]

(#44042) Studi válasza MC Pite (#44040) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Hasonló, csak itt nem a tükörfelcsapás, hanem a zár expo előtti bezárása okozza a vibrációt. Nyilván élőképes vázaknál nincs más megoldás, a zárnak egészen az expo gomb lenyomásáig nyitva kell lennie, majd zárni és újta nyitni a lehető legrövidebb idő alatt.

E-shutter nem rossz, de vibráló fénynél se használható, gyorsan mozgó tárgyaknál is necces. Tudom, a Nikon 1 előrébb jár ezügyben, de ott egy picit kevesebb adatot kell kinyerni adott idő alatt.

(#44043) jjeahh válasza HollyBoni (#44041) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

50? 70? hú, akkor azért :DDD nálam 35 az alap, 45 a nagyonmax általában, ha még élesíteni kell, akkor azt ps-ben teszem szelektíven

(#44044) HollyBoni válasza Studi (#44042) üzenetére

HollyBoni
(PH! kedvence)

Ja, semmi, végülis azt írtad le amit én. :DDD

Az elektronikus zárnak működnie kéne vibráló fénynél is, csak megfelelő záridő kell szerintem mint videónál hogy ne legyen sávosodás.

[ Szerkesztve ]

(#44045) TayRol válasza jjeahh (#44043) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

HollyBoni & jjeahh, mióta ez az avatarotok van, nem tudlak titeket komolyan venni... sorry.:D

(#44046) jjeahh válasza TayRol (#44045) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

nem is kell :DDD

(#44047) Freddy76 válasza TayRol (#44045) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Mondja ezt egy napszemüveges tehén.

Kissé szürreális...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#44048) TayRol válasza Freddy76 (#44047) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

de engem eddig sem vett komolyan senki. na ez a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#44049) MrChris válasza gorgo (#44036) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

ha g6-nál is van akkor úgy néz ki nem a stabi. Azt se tudjuk, hogy valójában a szenzor, vagy az obi valamely része okozza. Ki kéne tesztelni pár masszív régi mf obival. Ha azokkal is, akkor csak a vázon belül van a ludas.

(#44050) madgie

madgie
(Jómunkásember)

100% crop (Full HD méret) a napozó csipagépből :DDD

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.