Hirdetés

2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#81001) Studi válasza kisZ2 (#81000) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

A váztól független, objektívbe épített stabilizálás van ezeknél az obiknál, így igen, mindegyik vázon használható. Az más kérdés, hogy ha a vázban is van stabilizálás, akkor egyiket-másikat érdemes-e használni, vagy lehetséges-e mindkettőt? De a GF6-ba nincs, úgyhogy ez mindegy is. :)

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#81002) kisZ2 válasza Studi (#81001) üzenetére

kisZ2
(újonc)

Köszönöm. Még azt nem tudom, hogy milyen telezoom objektívet érdemes nézni Panasonic GF6 géphez. Használtban gondolkodok kb 50eFt körül, az ebay-en nézegettem, de szinte minden telezoom objektívből van 50000 körül. A legnagyobb kínálat a 45-150mm-ből van.

Szóval szerintetek melyikre lenne érdemes beruházni?
45-200mm
45-150mm
35-100mm
45-175mm

ebay telezoom link

[ Szerkesztve ]

(#81003) Studi válasza kisZ2 (#81002) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Mindegyiknek meg van a maga előnye. :)

35-100: ez a legkisebb, a GF vázakhoz emiatt nagyon passzol.
45-150: a legkiegyensúlyozottabb, talán a képe is ennek a legjobb.
45-175: motoros zoom, emiatt vázról is kezelhető a zoomolás, videonál talán előny lehet. belső zoomos, nem nő a mérete.
45-200: legnagyobb gyújtótávolság, ha madarazol, vagy nagyobb telére vágysz, akkor talán ezt érdemes. Cserébe nagyobb, nehezebb.

Én az első kettő közül választanék, ha elsősorban azt figyelembe véve, hogy a méret mennyire fontos. Nekem kevésbé, így a 45-150 lenne a favoritom, de ha fontos a méret, akkor 35-100. :K

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#81004) bendefeco válasza Mercutio_ (#80998) üzenetére

bendefeco
(kvázi-tag)

És ha nem csak M42-vel használom, hanem mondjuk egy kit obival? Azok mennyire jók? Van egyáltalán előnye a váltásnak a 4K videón kívűl és hogy újabb a gép?

(#81005) istvan170 válasza Dolphin (#80999) üzenetére

istvan170
(fanatikus tag)

Ezt sajnálattal hallom. Most rendeltem be egyet, és eléggé utána olvastam. Ilyesmiről egyetlen tesztben, egyetlen fórumos hozzászólásban nem esett szó. Tudsz esetleg bármit linkelni, ahol felmerült ez a minőségi szórás probléma a 25 1.4-gyel? Itt is érdeklődtem és az a pár ember akinek volt, van - nyilván nem egy tömegcikk - dícsérte. Külföldi tesztek, hozzászólások is beleértendőek.

Karcmentes Genelec M040 studio monitor pár eladó. 2020-ig garisak, 280.000 Ft.

(#81006) Tin_Shield válasza bendefeco (#81004) üzenetére

Tin_Shield
(őstag)

Az m43 kitobik elég jók, a Pana 12-32 lényegesen jobb mint a Sony 16-50.
Előny a hatékony szenzorstabi, a 4K videó, és a teljesebb natív objektív kínálat (kisebbek, jobb minőségűek)
Hátrány a C-AF gyengesége és a magas ISO-t kevésbé tűrő szenzor.
Az M42-nél vedd figyelembe, hogy kissé más látószöget fogsz kapni. Ez 50mm-en pl előny (ekv.75 vs ekv.100), 35mm környékén hátrány.

(#81007) bendefeco válasza Tin_Shield (#81006) üzenetére

bendefeco
(kvázi-tag)

Mi az a C-AF? Fotóknál egyébként érezni különbséget? Hosszú expoknál esetleg lehet hátránya a kisebb szenzornak?

(#81008) Muerte68 válasza bendefeco (#81007) üzenetére

Muerte68
(PH! addikt)

Követő fókusz inkább videónál számít.A zaj több lehet-a manuálozásnál azzal számolni kell hogy az örvény bokeh-meg a peremsötédedés,nem lesz meg a nagyobb levágás miatt.
Ami előny hogy lesz stabi minden objektíven.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#81009) Studi válasza istvan170 (#81005) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Zöldség, ami nála rossz volt, kaphatott egy pofont, vagy egyéb nyűgje volt. És nyitva is van olyan éles, mint az 1.7-es nyitva, sőt, élesebb szerintem. Szóval az sem helytálló, hogy az 1.4-est rekeszelni kellene, a másikat nem. Nekem a második 1.4-esem van, és még egyet használtam ezeken kívül.

(#81010) Dolphin válasza Studi (#81009) üzenetére

Dolphin
(fanatikus tag)

Mind a 3? :D Jó, igaz, ebből csak 1 volt gáz. Harmadik vadi újonnan, gyártól jött. A legelső példányom volt a legrosszabb, azt nagyon gyorsan eladtam még anno. Tesztképeket is lőttem, valakivel beszéltem is kb 3 éve erről, de már nem találom sajnos. De ez csak az én véleményem, én azóta egyáltalán nem is akarok ilyen üveget, de ez nem azt jelenti hogy másnál is ilyen lesz... sőt, ahogy beszámolnak róla... CA-ból viszont biztosan jobb volt 1.4-en mint az olcsó Pana 1.7-en.

(#81011) Econ válasza Studi (#81009) üzenetére

Econ
(őstag)

Én inkább azt mondanám, mindkét obit rekeszelni kell, ha nem csak középen akarsz élességet:

25mm f1.4 vs. 25mm f1.7

De az Olympus PRO 25mm-ese is ilyen. De ez szerintem kevésbé érdekes, az embernek a legtöbbször nem kell, hogy az obi a teljes képmezőn karcoljon nyitott rekesszel, még ilyen, általános használatú obinál sem, nemhogy a hosszabb portréobiknál.

A legjobb fényképezőgépek 200e alatt (árak, objektívek, főbb jellemzők tényszerűen és részletesen): https://sites.google.com/site/milcrendszer/

(#81012) Mercutio_ válasza Econ (#81011) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Van valamelyik obival saját tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#81013) OPiiPO válasza Mercutio_ (#81012) üzenetére

OPiiPO
(őstag)

touché :DDD

Eladó: Yamaha MT220

(#81014) Econ válasza Mercutio_ (#81012) üzenetére

Econ
(őstag)

A saját szememnek hiszek: látom a velük készült képeket. ;) Mellesleg a személyes tapasztalat hiánya innen senkit nem gátolt meg abban, hogy más rendszerek obijairól sokszor igencsak sarkos véleményt mondjon. Gondolj csak a Sony 16-50 palacsintájára és annak kollektív köpködésére. :)

Megjegyzem az egész vita nem túl érdekes, szerintem a nyitott rekeszes képszéli, vagy sarokban mutatott élességnél sokkal fontosabb a bokeh minősége, vagy a fókusz gyorsasága.

A legjobb fényképezőgépek 200e alatt (árak, objektívek, főbb jellemzők tényszerűen és részletesen): https://sites.google.com/site/milcrendszer/

(#81015) asdf_ válasza Econ (#81014) üzenetére

asdf_
(PH! addikt)

Na jo, de a 16-50-et azt nem csak itt kopkodik, hanem netszerte. En legalabbis -tokveletlenul, leven nem utazom sony cuccban- minima 2-3-szor futottam bele (talan egy tcstv video volt az egyik legutobb par hete, bar ez most rossz hivatkozasi alap, mert pont en fikaztam a novemberi obiosszelovos videojukat)

(#81016) kátú válasza Econ (#81011) üzenetére

kátú
(őstag)

Látom itt hogy f8 vannak a másik képek de valahol olvastam, hogy f8 nál már van az a defra micsoda amit én még soha nem vettem észre most ez honnét kellene jelentkezzen?

jelenleg én korlátozom a technikám nem ő engem

(#81017) Mercutio_ válasza Econ (#81014) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

És szerinted más nem találja meg a portál teszteket azért kérdez itt?

kátú: menj szemészhez;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#81018) kátú válasza Mercutio_ (#81017) üzenetére

kátú
(őstag)

Hehe

(#81019) Studi válasza kátú (#81016) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Diffra micsoda lesz az, egész pontosan diffrakció a neve. F8-on már jelentkezik valamennyire, de azt még nemigen fogod észrevenni, F11-en vagy afelett már rontja a képet, nem érdemes addig lemenni.

(#81020) Studi válasza Mercutio_ (#81017) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Ne etesd a trollt.

(#81021) kátú válasza Studi (#81019) üzenetére

kátú
(őstag)

ahhha szóval hogy az 11 től van, na megyek kattintok néhányat elkezdem nagyon elemezni, milyen részleteken kezdjem el figyelni? hol fog jobban jelentkezni?

(#81022) .mf válasza Studi (#81020) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Ettől még igaza van. Egy fényerős normál (ekv. 50 körüliek értelemben) obitól nyitva saroktól-sarokig egyenletes borotva-élességet várni nem kicsit álomvilág, még az Otusnál is van egy kis lágyulás. Persze, ott már csak tesztábrával kivehető. A m4/3 obik e téren szerencsére egész jól teljesítenek, mondjuk a Canonokkal szemben. De ha valaki tájképel és saroktól-sarokig egyenletes élességet szeretne, érdemes kicsit rekeszelni.

(#81023) rumos14 válasza .mf (#81022) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

Sony/Zeiss 55/1.8 nyitva is saroktól sarokig olyan éles, hogy csak csettintek :K

Studi: az nem troll, aki ellenvéleményt fogalmaz meg.

(#81024) t.imi válasza Studi (#80960) üzenetére

t.imi
(őstag)

Köszönöm a tanácsot Studi, úgy néz ki jóban leszünk a 25/1.7-el.
Középen éles 1.7-en is, sokkal rosszabbat vártam :)

(#81025) Grga_Pitic

Grga_Pitic
(senior tag)

Aki tesztábrát akar fotózni, annak ajánlom az Olympus 25mm f1.8-at. Ez tényleg éles saroktól-sarokig (némi lágyulás persze van, de nem vészes).
Van olyan éles a sarkokban mint a Sony. ;]

Amúgy a valóságban is jól teljesít, ha valaki használni akarja, én a 45mm-es obinál jobban szeretem a képét, bár ennek ellenére a portré gyútáv miatt azt sokkal többet használom.

t.imi: mielőtt hezitálnál, dupla annyit nem ér, mint a Panasonic 25mm 1.7 - én akkor vettem, amikor Olympus kedvezmény+visszatérítés kombóval olyan 25 ezer Ft-ra csökkent a különbség. Ott is véleményes volt a Panával szemben, de túlságosan elfogult voltam az Oly irányában.

[ Szerkesztve ]

(#81026) Studi válasza t.imi (#81024) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Egyszer mindenkivel kipróbáltatnám a Canon EF 50/1.8II-t, meg a nagyszerű EF 50/1.4-et, akkor megtanulná értékelni mindenki ezeket az obikat. :K :DDD

Amúgy utóbbi EF minden hibája ellenére egy szerethető üveg. De nyitva élesnek semmiképp nem mondanám. :)

A micros fixek élességben szerintem mind előttük járnak. Persze ezek soktízéve, FF-re tervezett obik, ez azért némiképp a mentségükre szól.

(#81027) Ear001 válasza Grga_Pitic (#81025) üzenetére

Ear001
(őstag)

+1

(#81028) un2112

un2112
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Gondolkodom egy speed booster vagy ilyesmi beszerzésén, főleg nagy látószögű obik miatt. A Metabones túl drága nekem, Roxsen és Zhongyi Mitakon nevű bigyókat nézegettem, és azt szeretném kérdezni attól, aki ért hozzá, hogy:
- jól értem, hogy olyan obikon, amiknek nincs rekeszállító gyűrűje (aka aperture ring), nem tudok majd rekeszt állítani, ergo kiesik minden Canon EF/EOS és Nikon G obi? (Mondjuk a Zhongyinál azt írják, hogy jön rekeszgyűrűs verzió Nikonhoz, a Roxsen pedig válaszolt is, mikor megkérdeztem, hogy az övékén úgy van. De számottevő tesztet még nem láttam. Ebay-en, Alin látni még rakat másféle "márkát", de a jóisten se tudja, azok milyenek... Pl. a Pixco nevűből van Canon EF-re rekeszgyűrűs verzió, de ami kevés fórumos bejegyzést találtam róla, az elég vegyes.)
- láttam aztán olyat, hogy FotodioX Excell+1, de azt eléggé szidják, hogy f/2.8 alatt cudar,
- vagy próbálkozzak inkább a Commlite vagy Kipon adapterekkel, amiket jóval drágábban (75-80 ezer Ft körüli áron) adnak, viszont van bennük elektronikus átvitel? A Commlite-ról azt írják, nincs autófókusz, de van elektronikus rekeszállítás.

Van bárkinek ezekkel tapasztalata?

Köszönöm előre is!

(#81029) daniduke válasza un2112 (#81028) üzenetére

daniduke
(tag)

Nekem Roxsen/Camdiox van, csak arról tudok nyilatkozni (bár én APS-Cn használom):
- az első mondatod helytálló, ezzel csak olyan obikat tudsz teljes funkcionalitással használni, amiken van rekeszgyűrű.
-kifejezetten nagylátózáshoz azért nem feltétlen ajánlanám, inkább 50mm és felette, a mosottabb háttér miatt. Én sűrűn használom 28mm-es obival, de ugye a nagylátóval lőtt képek többsége megkívánná az élességet a sarkokban is, ami azért nem az igazi (persze ez eléggé obifüggő)
-Manuális obik topicban volt már többször szó róla, vagy ott vagy privátban menjen a többi, ez nem igazán ide tartozik. :K

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#81030) MrChris válasza un2112 (#81028) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

"főleg nagy látószögű obik miatt" ezt nagyjából el is felejtheted. A kitobi sokkal jobb minőségű.

(#81031) un2112 válasza MrChris (#81030) üzenetére

un2112
(kvázi-tag)

Vágom, csak közben nézem a bejelentett obikat (amiket bejelentenek x évben, majd x+1 vagy x+2 évben esetleg elárulják, mennyibe fog kerülni, akkor tökön szúrod magad, hogy hülye vagy, hogy vártál rájuk, mert ennyit nem vagy hajlandó kiadni értük meg ilyenek), és arra jutottam, hogy más megoldás után kell nézni. Márpedig vannak jó Nikon G ill. Canon EF üvegek, amik talán mégiscsak jók lennének. Vagy nem. Mindenesetre Nikon G obi van a családban, hátha lehetne használni. M42 adapterem van, jó móka, de a nagylátószög ott ugye kizárt.

(#81032) Grga_Pitic válasza un2112 (#81031) üzenetére

Grga_Pitic
(senior tag)

Milyen Nikon objektív van a családban, amit bármikor kölcsön tudsz kérni?

(#81033) Tin_Shield

Tin_Shield
(őstag)

A Photozone tesztelte a Laowa 7.5 f2-t [link]

(#81034) Econ válasza Mercutio_ (#81017) üzenetére

Econ
(őstag)

Hogy ki találja meg magától a teszteket, azt nem tippelgetem, de nem is ez a lényeg. Nincs azzal semmi komoly gond, ha egy fényerős obi nyitott rekesszel nem nyújt éles képet a teljes képmezőn. Van, ami tudja ezt, de az erős többség nem képes rá. Ami igen, az jellemzően súlyos és drága.

(#81035) Dolphin válasza Tin_Shield (#81033) üzenetére

Dolphin
(fanatikus tag)

Szerintem ez a meretet, fenyerejet tekintve (arat nem ismerem) eleg jo lett. Nem tokeletes, de ekkora latoszognel igen nehez(draga) lenne... en kiprobalnam :)

(#81036) .mf válasza Tin_Shield (#81033) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

... és nem tesztelték a kómát, meh... Egyik készülő tesztből úgy hírlik, hogy se a képszélek élessége, se a coma nem az igazi asztróhoz, ami nagy kár lenne, ha igaz. Szép kicsire zsúfolták, főleg a látószög és fényerőhöz képest, de egy kicsivel nagyobb mérettel is kiegyeztem volna, ha a vignettáláson és képszéli élességen javítanak egy kicsit, meg persze kómában is jobban teljesít.

(#81037) Gondwana válasza Econ (#81034) üzenetére

Gondwana
(PH! addikt)

... mint a Lumix G20mm/1.7 (màrmint sùlyos és életlen :B )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#81038) ati3x válasza Gondwana (#81037) üzenetére

ati3x
(senior tag)

Vagy a pana 25/1.7? Esetleg az oly 25/1.8. De néha a pana 15/1.7-et is ki lehet fogni jó àron.

(#81039) un2112 válasza Grga_Pitic (#81032) üzenetére

un2112
(kvázi-tag)

Van egy Tamron 18-270, ha jól rémlik, meg egy Nikkor 50mm f1.8. Egyik sem a nagylátószög csúcsa :) de így legalább lenne miért nyektetnem a tulajt, hogy vegyen már egy tényleg széles látószögűt :)

(#81040) Econ válasza Gondwana (#81037) üzenetére

Econ
(őstag)

Az valóban egy jó teljesítményű obi, de azt a szintet bizony elég sokan elérik a piacon.

(#81041) MrChris válasza Econ (#81040) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

Melyik az a "sok" ekvi. 40-es f1.7-es fényerős (nem 2.8) obi ami eléri ezt a képminőséget? Ráadásul mindezt ilyen kicsi méretben.

(#81042) hito válasza MrChris (#81041) üzenetére

hito
(PH! nagyúr)

Türelem! Sokáig tart, hosszú a lista :D

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#81043) Mercutio_ válasza MrChris (#81041) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

110-ért, használtan 70-80-ért;]

(#81044) Studi válasza MrChris (#81041) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Miért, az mft 1,7 aps-c-n már majdnem 2,8... :DDD

(#81045) Mercutio_

Mercutio_
(PH! félisten)

Csak a fényerő-szenzorméret okosságot ne kezdjétek újra :N

(#81046) ati3x válasza Studi (#81044) üzenetére

ati3x
(senior tag)

Francba! leőtted a pojént. A másik az lett volna részemről, hogy beleteszem a sigma obikat is... De igazából azok vmilyen szinten "rendszeridegen" cuccok. Persze ha sony, akkor az más téma.. Ott a sigma is számít! ;]

(#81047) madgie válasza Mercutio_ (#81045) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Ne is, mert még a végén véletlenül kimatekolja valaki, hogy a kis sztár 9-18 fullfreámon kábé f8-11-nek felelne meg :DDD

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#81048) kátú válasza madgie (#81047) üzenetére

kátú
(őstag)

12-40 nél már egyszer sikerült megfejteni, hogy egy f/5.6 os sötét lyuk :DDD

(#81049) Muerte68

Muerte68
(PH! addikt)

Szarkazmus van a levegőben ;] :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#81050) MrChris válasza Muerte68 (#81049) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

Csak türelmetlenül várjuk a hosszú listát ;)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.