Hirdetés

2019. február 16., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#11001) OPiiPO válasza madgie (#11000) üzenetére

OPiiPO
(őstag)

mennyi ideig tartod meg? :))

Eladó: Yamaha MT220

(#11002) Gondwana válasza madgie (#11000) üzenetére

Gondwana
(PH! addikt)

(Akkor engem is felírhatsz a listádra, mert ha nekem adnád el a géhákettőt, rögtön meghirdetném itt, Szerbiában a GH1-et) :K :C

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11003) nord_ válasza madgie (#11000) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Ronda?? :D Amikor Szulita kartácsnál megláttam életemben először egy GH-t, az volt az első reakcióm, hogy ha tudom, hogy ellentétben a képekkel, ennyire pofás élőben, akkor veszek egyet. :)

(#11004) nord_ válasza madgie (#10996) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Tudom, hogy sokszor beszúrtam, de nálam ez a méret még belefér... (mondjuk nagyobbat, jobban fedő tokot én se vennék rá). A nyakpánton meg annyit változtattam, hogy alkoholos filccel eltüntettem a csiricsáré feliratokat, most már legalább rendesen egyenfekete, ahogy kell. :)

(#11005) Superbad válasza madgie (#11000) üzenetére

Superbad
(fanatikus tag)

Na mámmeg szép a G3? :D

(#11006) madgie válasza nord_ (#11003) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nem tudom másképp megfogalmazni... a G3-at sok mindenért lehet szidni, de egyszerűen imádni való méretű a kis fixekkel. No és fém, nem lufi műanyag műkaucsuk borítással :))

Tudásilag azért az LCD alapján is ott van a cucc, szeretni fogom én ezt (remélem). Majd elfelejtem a G3-at...

Superbad: én mindig azt mondtam, hogy nagyon jó méretű a G3. Papíron (képernyőn) ronda, élőben is az a nagy G betűje, de ha kézbe fogtam a kis fixekkel, pont jó volt. A GH1/GH2-n például nevetséges a 14/2.5, annak idején a 20/1.7-re is emiatt vettem napellenzőt (hogy kinézzen valahogy a vázon). No, G3-nál az volt az első, hogy lecsavartam ezt a napellenzőt, mert tökéletesen szép volt azon a kis vázon.

No, nem dumálok ennyit, igazából örülnöm kéne a GH2-nek, így azt is teszem :D

[ Szerkesztve ]

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#11007) hegyimorc válasza madgie (#11006) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

Veszitek az újabbnál újabb gépeket én meg pár napja azon gondolkodom, hogy kéne egy GF1 :-) (obicserék helyett)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11008) madgie válasza hegyimorc (#11007) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Jó az a GF1, most venni éri meg, eladni nem :)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#11009) Parci válasza nord_ (#11003) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

na most zuhant 15 pontot az indexed... :DDD a gh1 minden, csak nem pofás.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#11010) nord_ válasza Parci (#11009) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

:DDD Relatíve értettem - ahhoz képest, ahogy a képeken kinézett, volt kellemes meglepetés. Főleg a markolaton lévő anyag. De tudom, a magyarázkodás már büdös. :D

(#11011) Warter válasza nord_ (#11010) üzenetére

Warter
(PH! addikt)

Ahogy az egyik kollégám szokta mondani: "csak a vereséget kell megmagyarázni" :DDD

(#11012) madgie

madgie
(Jómunkásember)

Nagyszerű, a Pana kihagyta a dummy akkut (hálózatról megy vele a gép) a GH2 gyári kellékekből :((( (GH1-hez és L1-hez is járt)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#11013) Parci válasza madgie (#11012) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

apa, kezdődik... ;]

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#11014) madgie válasza Parci (#11013) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Ugye? :)

Srácok! GH2-höz ki milyen patch-et használ (hack). Vannak ilyen ultrabrutál cuccok, de a hónaljam se kívánja, hogy 10 másodpercnyi videó 300 megát egyen a kártyáról. Most a SpanMyBitchUp v2b van fent, arra sokan azt írják, hogy stabil, de az is szeret 100 Mbps-sel menni :))

Ja, Parci: sz*r a GH2 hosszúexpóban. Öröm, boldogság :U (talán fél percnél még jó, vagyis jobb, mint a GH1-G3... egy perc sok neki)

[ Szerkesztve ]

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#11015) Gondwana válasza madgie (#11014) üzenetére

Gondwana
(PH! addikt)

Tesvír, egyazegybe' géháegyre? Na? Még tápbumszli is van hozzá!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11016) sphe

sphe
(senior tag)

Hát, lehet, hogy itt istenkáromlásnak számít, de ha valaki megkérdi itt, milyen az e-pl1, akkor érdemes lehet alternatívaként megemlíteni használt nikon p7000 -et az érdeklődőnek, új firmware-el. Rettentő éles az oly kitobihoz képest és az akkuja is sokkal jobb, a menü számomra átláthatóbb, a feleségem is az oly után azt mondta, hogy végre valami, amit szeret már most is és egyszerű és egyértelmű kezelni. :B
A jpeg motor megfelelő beállításokkal nem olyan szar, a raw-ok pedig egyenesen jók. Végre valami, ami nem szaturálja el a pirosakat és magenta csatornát. A sebessége új FW-el jó (Az E-pl1 sem írt sokkal gyorsabban raw-okat), time-lapse is van benne max 8mp-es záridővel, ami startrails-hez is jóó, és még a 30mp-es képek is nagyon jók a hosszú záridő NR miatt.

(#11017) madgie válasza Gondwana (#11015) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Hihi :) Jó lesz ez, összehaverkodunk, éccakára meg ott a GF1.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#11018) Tulku válasza madgie (#11014) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Kűdddtem ini-t...amivel megy is, nem bohóckodik....

(#11019) PRO-peller válasza madgie (#11000) üzenetére

PRO-peller
(senior tag)

2 hetente vázat venni? :F Hát ez komoly! Remélem ez már bejön! Melyik a következő? GX1?:)

(#11020) madgie válasza PRO-peller (#11019) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Ideje volna inkább a produktivitásra figyelni, nem a pénzköltésre :B

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#11021) adm válasza Parci (#11013) üzenetére

adm
(őstag)

a forma1-es tippjáték mintájára lehetne szervezni madgie gépvásárlós játékot.
meg lehetne tenni, hogy:
- meddig marad nála,
- a váltásnál előre vagy vissza lép,
- évente hány gépet vesz,
- lesz-e kétszer ugyan az a típus,
- vissza veszi-e a korábban eladott gépét,
- lehetne konstruktőri gyártó tippelés stb.

nyeremények mondjuk HA hirdetés kreditek ;]

12core - 24thread - 48gb

(#11022) nord_ válasza adm (#11021) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Akkor az első tipp.
Szerintem a következő az új Pana videókamera lesz. :DDD Végre akkor megnyugszik, mert lesz célszerszáma fotózáshoz (GF1) és vidijóhoz is. Max. az a kérdés, hogy ezt a logikus lépést ő vagy - a másik videómániás - Tulku kartács lépi-e meg először. ;)

(#11023) Tulku válasza nord_ (#11022) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

És velem senki sem foglalkozik?????

Hát én mennyi gépet vettem, míg ez a várdai csibész kettőt váltott? A létező összes fórumon nepperként vagyok elkönyvelve (mondjuk hál Istennek Madgie is :) ) teljesen ismeretlenek is a legközelebbi gépváltásomról érdeklődnek...én azért őrüléetben előrébb tartok :DDD

(#11024) adm válasza Tulku (#11023) üzenetére

adm
(őstag)

jogos! :B
Tulku exkluzív tipp: lesz-e kétszer egymás után m4/3 vagy asp-c érzékelős gépe:D

12core - 24thread - 48gb

(#11025) Messer22 válasza adm (#11021) üzenetére

Messer22
(senior tag)

ebbe én is beszállnék :DDD

Messer

(#11026) Mr.Csizmás

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

olympus facebookon kaptam dicséretet :DD

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Huawei P20, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#11027) Tulku válasza adm (#11024) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Mindkettőre van esély; 5n egy rettenetesen jó masina, most már eléri az első generációs mft panák sebességét, tehát vállalható. Képminőség, videó minőség igen rendben, de a sonkához nincs kenyér, és egy idő után fuldokol az ember...oda kéne 4-5 öveg.

Mft-re való visszatértem óta ez a 3. gépem, tehát felvetésed első része kipipálva...és a 14-es fix lencse bitang jó, ma jön meg a 20-asom, összevetem, melyik fekszik jobban szabadban (beltérre nekem jobb a 20-as, mert az 1,7 miatt sok helyütt alá tudok menni a bűvös iso 800-nak ami fölött a 12-es pana lapkák köhögnek...

(#11028) Mr.Csizmás válasza Tulku (#11027) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

azon gondolkozok épp, hogy a Mutter kérte, hogy később szerezzek neki egy normális digi gépet, de az M42 üvegeit is szeretné használni....lehet egy nex lesz a megoldás? :U :B

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Huawei P20, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#11029) schawo válasza Mr.Csizmás (#11028) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Hát, igen, a focuspeeking nagyon hasznos tulajdonság. Én is nézegetem a NEX gépeket...

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#11030) nord_ válasza Mr.Csizmás (#11028) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Nagylátóra így is úgy is kell neki valami. Hacsak nem áll elő a Sony egy fullfrém NEX-szel. :)
(Meg ugye m42-k közt is van hulladék - főleg az enyhe nagylátó tartományban - ami digin elég gyászosan szerepel.) Nem tudom, milyen objektívjei vannak, de kitobi mindenképp kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#11031) schawo válasza nord_ (#11030) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Meg hát az egyetlen normálobi a 30mm f3,5 macro.

(#11032) Mr.Csizmás válasza nord_ (#11030) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

még a jövő zenéje erősen, a jelenlegi fizetésemből nehezen tudnám kigarázdálkodni.

de valszeg kitobi + M42 kollekció, vagy új nagylátó 3rd partyból...

(#11033) madgie válasza schawo (#11029) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Én is azt hittem, de a NEX-3-nál nem nyűgözött le annyira, mint amennyire várható volt. HA van elég kontraszt, akkor jól használható, ha nem, vagy sötétebb beltér adott ,akkor zongorázhatsz a peaking érzékenységgel (vagy kevés lesz, vagy a sötétebb képrészletet is bepöttyözi).

Idővel majd jobb/pontosabb lesz.

Ja, GH2: brutális a dinamikája. Nem mértem még konkrétan össze semmivel ,de érzésre rengeteg van benne, nyoma sincs a GH1 ki-ne-égess karakteririsztikájának, bőven visszahúzom még azt, amit Nostalgic/Smooth -2-nél kiégett.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#11034) Parci válasza madgie (#11033) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

biztos, hogy nem csak LR3-4 különbség? te vagy az első, aki szerint javult a dinamika a GH1-hez képest.

(#11035) madgie válasza Parci (#11034) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Az árnyékos részeket még nem néztem, emlékszel, a GF1-et is ott verte rommá a GH1, nincs kizárva, hogy a GH1 itt is sokkal többet hoz, mint a GH2.

Egyébként nincs kizárva az LR3-4 különbség, majd megnézem a régi feldolgozási metódussal is. Most csak annyi tűnt fel, hogy volt egy pár villámgyorsan elkattintott kép, az egyiknél baromi nagy kiégés volt (néztem is a képernyőn, hogy ez kuka), otthon meg teljesen rendben volt a cucc.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#11036) Tulku válasza Mr.Csizmás (#11028) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Én az 5n-nel belejöttem a fotó peakingbe (videónál egyszerűbb, hamarabb rászoksz illetve igénytelenebb) tény hogy meg kell érezni, nem mindig a legnagyobb erősséget kell használni, és persze f1,8-nál jobban érvényesül mint f8-nál (ott minden világít nyilván...)

LCD-t olyan távolságra tartva, hogy EVF nagyságtól kisebb területet láss és emiatt jobban tudj koncentrálni az adott élességre (nem tudom jobban megfogalmazni) akár el is hagyhatod a peakinget, vagy legfeljebb legkisebb erősségen ellenőrzésként használod...jó dolog.

M42-esekkel nem próbáltam de a nikon 1,4-es nagyon szépen rajzolt rajta...ismétlem ez 5n volt, ahol a rettentő 16-os is szelídül kissé...

Madgie-Parci: Tenni merek rá hogy árnyékos részeken több a részlet a GH1-en...az biztos hogy a fényes részeken kevésbé ég...nekem nem sok különbséget mutatnak a tesztképek GH2 vs G3 de Madgie mester majd kijavít némi lövöldözés után...

[ Szerkesztve ]

(#11037) Parci válasza Tulku (#11036) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

hiába jobb az egyik a fényes részeken, a másik az árnyékokon, ez maximum a fénymérés és/vagy a tónusgörbe okozta különbség. a kérdés, hogy a teljes dinamikaátfogás raw-ban tényleg lényeges jobb-e. de amúgy tudjuk, hogy nem, már ezerszer megmérték rossz és még rosszabb módszerekkel mindenféle szájtok. :)

(#11038) madgie válasza Parci (#11037) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Az biztos, hogy látszatra nem rosszabb a GH1-nél (sőt), akármit is mért a DxO ( amúgy is "érdekesen" mérnek :) ) Egyébként alacsony érzékenységen egyik Micro 4/3 szenzorral sincs gond, technózunk (technózok :D) itt balra-jobbra, ISO 800-ig hóttmindegy.

A videója brutális. G3 főleg, hack-elt GF1 is eléggé elbújhat mellette. Annyi, hogy nehéz jó patch-et találni hozzá, mindenki a 100+ Mbps-re gizdult rá, az átlag 40-80 Mbps patch-ek nagy része meg el van cs*szve (meg-megzuhan a bitráta videó közben, elég drasztikusan). A 100+ Mbps-sel az a gond, hogy zabálja a kártyát, hálistennek ezeknél is adott a 24L beállítás, ahol rendszerint 50-60 Mbps-sel megy a kütyü (és mégis szép).

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#11039) sebgutkopf válasza Mr.Csizmás (#11032) üzenetére

sebgutkopf
(őstag)

Asszonynak mi? :DD Valld csak be, hogy egyszerűen ki akarsz próbálni egy nex-et. :)

Nem tudom melyik gépben gondolkozol, de az 5n alatti modellek nem igazán poénok. Igaz a c3-nak elvileg ugyanaz a szenzora, de annyival nem olcsóbb, hogy ne érné meg az 5n a felárat. A manuál AF pedig a peaking-en kívül úgy a poén, ha te böködheted a kijelzőt hova nagyítson bele és nem csak a kép közepét adja alapól majd nyilakkal mozgás. Mondjuk annyiból veszélyes, hogy ezzel a géppel is rá lehet kapni a videózásra.

A 30-as makrót felejtsd el, kitzoom + m42 ha megfelel akkor hajrá. 3rd partyból nem is tudom max a sigma féle 19/2,8 ami létezik.

(#11040) Mr.Csizmás válasza sebgutkopf (#11039) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

asszonynak van EPM1, nekem most semmi, vagyis nyalhatok :D Mutter beszélt erről a múltkor, hogy úgy fotózna, csak b*zidrága a film, meg a hívatás.

5N jó választás lesz majd valszeg. csak költözzek ki németországba :)

(#11041) Tulku válasza Mr.Csizmás (#11040) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Aber nicht allein mein Freund!
Zusammen wird besser...

(#11042) sebgutkopf válasza Mr.Csizmás (#11040) üzenetére

sebgutkopf
(őstag)

A változatosság szépsége. Egyébként szépen megfér egymás mellett több rendszer is családon belül. Mindegyik kicsit másra és másban jó.

Mész ki Deutschland-ba dolgozni, vagy már ott is vagy? Olyan otthonosan érzem magam, amikor arrafelé járok (akár német akár osztrák), hogy néha én se tudom mit keresek még itt. :F

(#11043) Mr.Csizmás válasza sebgutkopf (#11042) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

kiköltöznék.

nemrég megtudtam, hogy legitim német állampolgár lehetnék pár beadvánnyal, és nyelvvizsgával (állameskü féle), csak az EU csatlakozással ez elveszett...."visszanémetesítés" volt a projekt neve a 90-es években.

btw. te se vagy egy magyaros nicknév :))

[ Szerkesztve ]

(#11044) schawo válasza Mr.Csizmás (#11043) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

És mire mennél a német állampolgársággal? Schengeni magyar papírokkal így is azt csinálsz amit csak akarsz :)

(#11045) robi-k válasza schawo (#11044) üzenetére

robi-k
(őstag)

mod

[ Szerkesztve ]

OPPO BDP-10X, OPPO UDP-20X, Arcam UDP-411, CA Azur 752BD/CXU, Primare BD32MK2 CFW telepítését vállalom.

(#11046) ROBOTER válasza schawo (#11044) üzenetére

ROBOTER
(PH! addikt)

Azért én egy német nyugdíjjal a hátam mögött nagyobb biztonságban érezném magam majd ha eljön az ideje.

+ valószínűleg másképpen néznek az emberre, esetleg lehetnek olyan munkahelyek, amelyek előnyben részesítik a német állampolgárságú munkavállalót (aminek szabályozási/támogatási háttere is lehet)

[ Szerkesztve ]

(#11047) robi-k válasza ROBOTER (#11046) üzenetére

robi-k
(őstag)

Nyugdíj??? Felejtsd el, addigra legalább 70-75 év lesz a nyugdíjkorhatár :Y

OPPO BDP-10X, OPPO UDP-20X, Arcam UDP-411, CA Azur 752BD/CXU, Primare BD32MK2 CFW telepítését vállalom.

(#11048) Mr.Csizmás válasza schawo (#11044) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

lásd @ROBOTER

talán a tudat, de semmi egyéb. régen többet jelentett.

(#11049) schawo válasza ROBOTER (#11046) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Azért én egy német nyugdíjjal a hátam mögött nagyobb biztonságban érezném magam majd ha eljön az ideje.
Ez sem állampolgárság függő. :)

valószínűleg másképpen néznek az emberre
Valahol görbébben, valahol egyenesebben. ;)

amelyek előnyben részesítik a német állampolgárságú munkavállalót (aminek szabályozási/támogatási háttere is lehet)
Igen, ilyen van.

(#11048) Mr.Csizmás
Csak azért kérdezem, mert én is "germanizálódhattam" volna, de eszem ágában sincs :)

[ Szerkesztve ]

(#11050) need válasza schawo (#11049) üzenetére

need
(PH! addikt)

Svédek nincsenek itt..? :D

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.