Hirdetés

2019. február 21., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#35001) Gondwana válasza Parci (#34990) üzenetére

Gondwana
(PH! addikt)

Ha csak a fogàs szàmìt, a női mell még mindig megelőzhetetlen nàlam, de a gombokkal EM5-ön gond wan, plàne egy GH1 utàn, ezt meg markolat nem gyògyìtja.
(szerk.: ugye, az ergonòmia hiànya kifejezésből indultunk)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#35002) Parci válasza Gondwana (#35001) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

kinek a gh1, kinek az e-m5...

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#35003) Parci válasza .mf (#34998) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

hát nem tudom, szerintem a zaj nem téma ezen az iso 100-as képen. van, mint egy mft vázon iso 640-en. ami stimmel is, arányos. számomra egyik sem zavaró cseppet sem. :B

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#35004) nord_ válasza FEDman (#35000) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Attól még ronda marad, hogy vakok közt ő a félszemű király. :)

(#35005) Freddy76 válasza Gondwana (#35001) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Hm, ezt a fogásos mondásod lophatom? Jól jönne, ha legközelebb azzal jönnek a nikon topikban, hogy milyen jó/rossz a fogása valaminek...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#35006) Mercutio_

Mercutio_
(PH! félisten)

Manuál addiktoknak egy nyerő ajánlat :DDD

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#35007) ixtom

ixtom
(fanatikus tag)

Jelentem beléptem a m4/3 klubba egy OM-D E-M5-tel, egyelőre egy Pina 14-42 PZ van rajta. Olvasom egy ideje a topikot, remélem majd egyszer eljutok a sörözésre is. :D

Váhháhá, nem javítom azért se. Fránya Freud! :C

[ Szerkesztve ]

FlexView & AFFS rulez!

(#35008) Freddy76 válasza ixtom (#35007) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Ez mindenesetre jóval eredetibb, mint az unalomig koptatott milc-milf szókapcsolat (mert szóviccnek már nem nevezhető...).

[ Szerkesztve ]

(#35009) schawo válasza ixtom (#35007) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

:))

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#35010) Lassú Víz válasza ixtom (#35007) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Van egy tippem, hogy miről készültek az első teszt képek :DD

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#35011) sasa134

sasa134
(PH! addikt)

többször emlititek az Oly 'régi' meg 'új' szenzoràt. mikortól, vagy mely modellekbe került az új először? E-M5?

[ Szerkesztve ]

Fuji X

(#35012) eeXaa válasza sasa134 (#35011) üzenetére

eeXaa
(őstag)

Igen

(#35013) sasa134 válasza eeXaa (#35012) üzenetére

sasa134
(PH! addikt)

köszi a választ

Fuji X

(#35014) Studi válasza .mf (#34998) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Ez a hét tuti nem jó. Dobjuk fel jövő keddet, jó a többieknek?

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#35015) Studi válasza sasa134 (#35011) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

"Új" van az E-M5-ben, utána rakták az E-PM2-be és az E-PL5-be, s egyelőre utoljára az E-P5-be. Azóta az E-M1-et adták csak ki, abban egész más szenzor van, nincs rajta AA filter, és van rajta érzékelő a PDAF-hez.

Utóbbi ilyet köp jpegbe, szakavatatlan kezekben, mindenféle állítgatások nélkül, az Oly 75/1.8-al: Minta

[ Szerkesztve ]

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#35016) Freddy76 válasza Studi (#35014) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Ha muszáj, legyen.

(#35017) Studi válasza Freddy76 (#35016) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Inni muszáj. :DDD

(#35018) jjeahh válasza Parci (#35002) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

az e-m5-nek nem pont olyan a fogása, mint e-p1-2-3-nak? mert azok nekem szinte tökéletesek, max egy centivel lehetnének szélesebbek, magasabbak

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni | Insta: n_barna

(#35019) Lassú Víz válasza Studi (#35014) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Megpróbálom elsőbálozóként szabaddá tenni magam arra az estére.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#35020) arn válasza Parci (#34991) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Oregszel :D a szenzor meretet es az atfogast tekintve jo. Egy fixes mft utan azert nem az igazi.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#35021) gorgo válasza .mf (#34998) üzenetére

gorgo
(őstag)

Köszönöm, egyenlőre én is lehűtöttem magam M42 ügyben. Azt gondoltam veszek egy Helios 44-et, de letettem róla, helyette más lesz. Azért észben tartalak. Hátha találok valami baba manuált, és kelleni fog.

Felőlem kedden is sörözhetünk! :C

"A fényképezőgép lévén vásárlói vagy turistái leszünk a valóságnak..." • https://www.flickr.com/photos/69538433@N04/

(#35022) |AP|

|AP|
(PH! addikt)

Így néz ki a GM1, ha nem a kitobi van rajta. A 9-18-cal is elég pofás :)

madgie: én is jobban örülnék neki, ha annyival nagyobb lenne, hogy egy EVF még elférjen a sarokban... talán a GM2 :)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/apollai

(#35023) madgie válasza |AP| (#35022) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nagyon pici az a váz, szerintem kicsit túlságosan az.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#35024) jjeahh válasza |AP| (#35022) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

a 15/8-al tökéletes :DDD

(#35025) Parci válasza jjeahh (#35024) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

fura, hogy a 14/2,5-et nem próbálták ki rajta, az lehet a tökéletes kombó, igazi kis nikon a / ricoh gr vetélytárs :)

(#35026) FEDman válasza Parci (#35025) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Annál jobb a kit obija, én a 45/1,8-at hiányoltam róla. :)

(#35027) b.vr válasza jjeahh (#35024) üzenetére

b.vr
(őstag)

touché! :D

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#35028) .mf válasza |AP| (#35022) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Cikkből:

"The Olympus 15mm f/8 Cookie / Body Cap Lens (with f/2 mod)"

Wait, what? f2-essé lehet átalakítani azt a játékobit? Kételyeim már eleve vannak, hogy ez valami félreértés vagy elírás (ekkora lapnál nem feltételezem a trollkodást), de ha tényleg lehet az f8-as rekeszét csökkenteni, akár csak mondjuk f5.6-ra is, már értelmet nyerne az a játékobi. Viszont sehol nem találok róla semmit, valaki hallott róla?
Egy érdekes modot ugyan találtam hozzá (szétszedve, a komplett lencsetagos részt egyben megfordítva meglepően korrekt képminőségű kb-makró (1:3) obi lett belőle)

(#35029) arn válasza .mf (#35028) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

mongy a kepminoseget tekintve nemtom, hogy megold e barmit is :)

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#35030) Parci válasza FEDman (#35026) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

jó, de itt a méretre is gondoltam. lacához megjött a gm1 tegnap, aszongya, canon s100 méretű a cucc :Y

(#35031) madgie válasza Parci (#35030) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Tudod, mennyire nem érdekel a vázméret, markolat, stb, sőt! De múlt héten megjött az LX7 és pár nap után azt mondtam magamban, hogy a fenébe, lehetne kicsit nagyobb az egész (GF2 méret mondjuk). Na ezek után mit szólnék a GM1-hez?

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#35032) Parci válasza madgie (#35031) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

biztos, hogy kényelmetlen a gm1. ott tényleg arról van szó, hogy cserébe azért, hogy befér a zsebedbe, ez van. amúgy egyetértek, nekem a ricoh gxr váz a minimálisan jól kezelhető méret. és igen, az lx-7 is kicsi, körömnyi gombokkal stb.

(#35033) madgie válasza Parci (#35032) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

A gombjaiért én sem vagyok oda. Ja és kicsit olyan a keresőképe (LCD-n), mintha interpolált kép lenne. Kicsit cikkcakkos ferde vonalak, relatív nehezen csekkolható élesség.

Ellenben az objektíve besz*rás, rekeszelni minek, ha sok a fény, van ND :D

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#35034) b.vr válasza Parci (#35032) üzenetére

b.vr
(őstag)

"hogy cserébe azért, hogy befér a zsebedbe"

Azért arra majd élőben még kíváncsi leszek hogy (15/8 kivételével :) ) milyen objektívvel milyen zsebbe fog beleférni.

(#35035) FEDman válasza b.vr (#35034) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Most mondjam azt, hogy a kabátzsebemben még ha szűkösen is, de a G1 + 20/1,7 is belefért. :)

Jó persze tudom ti ilyenkor általában szűk farmer zsebre gondoltok, abba nyilván nem fog beleférni.

Viszont egy övre akasztható pici tokban akár nyáron is lazán hordozható egy GM1 kit obival, míg egy GX7-est a plusz mérete és súlya miatt már nem biztos hogy szívesen hordanám így. :N

Persze az igazi fényképezőgépek méretben valahol itt kezdődnek, de ettől függetlenül nekem tetszik a GM1 is. A Pana kínálatában ez egy kis különlegesség, egy kis játékszer, ami mellékesen nagyon szép képeket is tud magából köpködni.

És hát pici-pici, de ha méret kompromisszumról van szó akkor meg kell nézni hányan fotóznak boldogan akár mobillal is csupán a kényelem miatt. Na annál meg nem hiszem hogy sokkal kényelmetlenebb lehet egy GM1-es. :)

[ Szerkesztve ]

(#35036) b.vr válasza FEDman (#35035) üzenetére

b.vr
(őstag)

"hányan fotóznak boldogan akár mobillal is csupán a kényelem miatt"

Hát inkább mert az tényleg (szinte) mindig ott van az embernél.
(és ott is tud lenni, mert tényleg elfér még a szűk farmerzsebben is :) )

De persze kíváncsi leszek a gm1-re, lehet hogy nincs igazam abban hogy nekem ez kicsit értelmetlenül kicsinek tűnik (mert _annyira_ meg nem (tud) kicsi lenni) , de ezt tényleg élőben kell majd kipróbálni.

(Én egyébként a sony rx100at kezdtem el nézegetni ilyen célra, de élőben még azt sem próbáltam, bele kéne férnie egy nadrág vagy ingzsebbe, és (elvileg) koncertre, bárhová be tudnám vinni. Csak persze még a normál is drága, az mkII meg pláne.)

[ Szerkesztve ]

(#35037) madgie válasza b.vr (#35036) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nincs akkora gond a mostani mobilokkal sem, nagyon sokszor azt veszem én is elő, pedig két méteren belül ott van a G3 és az LX7 is.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#35038) |AP| válasza b.vr (#35036) üzenetére

|AP|
(PH! addikt)

Lehet apróságnak tűnik, de már egy ilyen is nagyon sokat tud javítani a fogáson. Talán még többet is, mint a kiegészítő fém "markolat".

Nekem például a GF2-re kezdetektől fogva rá van gyógyulva egy ez és nagyon jót tesz a fogásnak. Persze a GM1 sokkal kisebb és tényleg pont az benne a nagy szám, hogy az ember bedobja egy kis övtáskába. Mindenesetre várom Laca tesztjét és jó lenne már megfogdosni is (mármint a GM1-et, nem Lacát... :U )

(#35039) .: JuSzT :. válasza |AP| (#35038) üzenetére

.: JuSzT :.
(PH! addikt)

Én is ezt pártolom. Nekem az NX1000-n meg a GF2-n volt. Bitang jó, főleg nyáron amikor izzadósabb a kéz, meg a szitu.

És szerintem szép is.

Most a fehér e-pl1-re tervezek venni valami fasza barnát, vastag pánttal.

És az ezüst EM5 is nagyon szép egy világosbarnával. Fogtam már kézben.

Csak kicsit macera akksit cserélni, de annyi férjen bele.

[ Szerkesztve ]

(#35040) Parci válasza b.vr (#35036) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

rx100 méretű a gm1. és a 12-32 is nagyon pici, de a 14/2,5 még kisebb.

(#35041) Mercutio_ válasza |AP| (#35038) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Valami karabíneres övre akasztós megoldás is jó lenne ;]

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#35042) b.vr válasza Parci (#35040) üzenetére

b.vr
(őstag)

"rx100 méretű a gm1. és a 12-32 is nagyon pici"

Hát egy ilyen gépnél számomra (zsebrevághatóság miatt) a vékonyság a fontos (és itt nekem zoom is mindenképpen kell), felülnézetben nekem az rx100 tűnik a befutónak. [link]

De tényleg ki kell ezt próbálni élőben. Annyira úgysem sürgős, ennyi pénzt nem szánok egyelőre ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

(#35043) gorgo

gorgo
(őstag)

Ha már hurcolásról van szó. Valaki nem tud jól bevált, fotós övtáskát? Legtöbbet azt használok, de ami van, egyrészt nem valami esztétikus, másrészt egy kis plusz párnázottság jól jönne.

[ Szerkesztve ]

"A fényképezőgép lévén vásárlói vagy turistái leszünk a valóságnak..." • https://www.flickr.com/photos/69538433@N04/

(#35044) .mf válasza gorgo (#35043) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Ugyanebben a cipőben járok :)) Van övtáska, amiben elég sok dolog elfér, de nem biztos, hogy elég esőálló, valamint nincsenek elválasztók, nem elég párnázott. Tehát kéne egy tényleg fotós, övön hordható táska. S méretben is kompaktban kéne tartanom, hogy motorral is magammal tudjam vinni. Már napok óta a gyártók honlapjait, specifikációkat, normális tesztek híján bemutatókat, árakat és aprókat nézek. Nem1×ű.

Én arra a felállásra jutottam, hogy egy övbújtatós válltáska (övtáskák sajnos vagy kicsik, vagy hülye kialakításúak, vagy ami jó lett volna, már nem gyártják), valamint még egy-két övön hordott külön külső tok (plusz telezoomnak, vagy szűrőknek+adaptereknek, ha már nem férnének be).

Táska: E-M5 rajta a kit vagy egy szuperzoommal (15×15×10 cm) állítva beleférjen a főzsebbe, alul mellé két oldalra 25 és 45 + 7.5 -- ez kb. 20-22×15-16×10-11 cm-es belső méretet jelentene. Talán még egy FL36R is beférne.
Eddig a jelenleg is forgalmazottak közül a Lowepro Nova 160 AW és Rezo 160 AW, ami legalább a méretnek megfelel és van övbújtatója (Adventurának pl. nincs). Kár a sok műanyagért rajtuk (válheveder-csat főleg gáz), meg lehetnének huzat nélkül is esőállóbbak.

Egy második zoomot pedig külső lencsetokban, az övre akasztva vinném. Azért nem azt is benne, mert akkora táska, amiben szélességben az is elférne, már ált. sokkal nagyobb másik két kiterjedésében is: még a kisebbek is 18-20 cm-es mélység, 12-15 cm-es vastagság... egyszerűen feleslegesen nagy. Plusz így külön jobban elrendezhető, nem lóg ki annyira hosszan a táska. A gond csak az, hogy a külön lencsetok sem egy egyszerű téma, néhány annyiba kerül, mint egy táska... Sajnos ebayről sem láttam olyan kínait, ami olcsó és normális (tök átgondolatlan designokat bezzeg ezren hirdetnek. Vízálló anyagból, írja -- ja persze, de tetején madzaggal összehúzós fajta, középen a lyukon meg befolyik az eső... komolyanmár...)

Juszt: én arra gondoltam, hogy egyszerűen kivágok ott egy darabot belőle. Vagy nyitottan hagyom, vagy visszahajthatóan. Persze csak az ilyen szállítással 2kHUF-os kínai darabokon.

(#35045) HollyBoni

HollyBoni
(PH! kedvence)

A G3-ban ugyanaz a szenzor van mint a GH2-ben?

(#35046) |AP| válasza gorgo (#35043) üzenetére

|AP|
(PH! addikt)

esetleg

(#35047) b.vr válasza HollyBoni (#35045) üzenetére

b.vr
(őstag)

Szerintem nem.
Elvileg a G5-ben van olyan mint a GH2-ben, de letiltották a multiaspectet, plusz csiszoltak rajta valamicskét.

(#35048) Mercutio_ válasza HollyBoni (#35045) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Nem sajnos, ezért gyengébb a G3 ISO 200-800 között :((( G5/G6 meg lufi :W

(#35049) jjeahh válasza gorgo (#35043) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

pont azt akartam írni, amit pollai linkelt :DD
vagy esetleg ez, meg ez, de manfrotto fronton is láttam valami ilyesmit

(#35050) gorgo válasza |AP| (#35046) üzenetére

gorgo
(őstag)

yeeeeaah. Cruplerek királyak, kb. elpusztíthatatlanok. thx :R asszem megvan a karácsonyi ajándékom! :))

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.