Hirdetés

2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#75001) Gravity1234 válasza Lassú Víz (#75000) üzenetére

Gravity1234
(tag)

Na ezaz, koszonom, ez kellett.
Tehat akkor a 12-40 hez kepest lesz egy 12-50 atfogasom. (az meg hogy FF vazon egyebkent ez duplanak felel meg az mondom mas kerdes)

Tehat alapvetoen kulon is kene venni ezt az ekvivlens latoszog dolgot, az en vazamon minden ugy fog viselkedni ami ra is van irva.
Koszonom.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#75002) Gravity1234 válasza Gravity1234 (#75001) üzenetére

Gravity1234
(tag)

Maskepp fogalmazva (es ez zavart engem) azert mert valami regi manual Obi ha felteszem nem fogja megnovelni 2x az en atfogsom. az 50 az 50 lesz, a 100 az 100 lesz, a 135 az 135 lesz az en vazamon.
Nem tudok egy regi 50-esbol 100 ast csinalni a vazamon, ez volt akerdes ha igy erthetobb.
Meg egyszer ksozonom.

(#75003) Studi válasza Gravity1234 (#75002) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Van fizikai gyújtótávolság, ez van az obira írva. Ez a 12-40-nél 12-40mm, az 50-esnél 50mm.

És van az ekvivalens gyújtótávolság, ez azt mutatja, hogy a 12-40 a m43 szenzoron nagyjából olyan látószöget ad, mint egy fullframen használt 24-80mm-es obi, az 50-es pedig nagyjából olyat, mint egy fullframen használt 100mm-es obi.

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#75004) Gravity1234 válasza Studi (#75003) üzenetére

Gravity1234
(tag)

Igen most mar osszeallt. Az ekvivlens reszt odaid ertettem hogy amim van az FF vazon ugy nezne ki mintha 2x nagyobb obit hasznalnek. De ez csak a latoszog amit en latok az en vazamon.

Ami hoanyzott a masik resze. Konkretan keresek a 12-40-nel hosszabb lencset, koltseghatekony megoldassal videozashoz hogy teleben is le tudjak fedni valamit, es itt kavart be hogy "regi manual obi", stb, stb. mar ertem tok mindegy hogy modern, vagy regi. ami ra van irva az ugy is fog viselkedni a gepemen. (az meg hogy ez minek felel meg nezetben, latoszogben FF vazon az mas teszta)

Koszonom megegyszer.

(#75005) MrChris válasza rumos14 (#74996) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

Jaja, tulajdonképp csak két féle fényképező van: Sony, meg amik próbálnak olyanok lenni. Sonyt kell venni nincs mese, kár a többiért, nem a Sony a legjobb, de ha részleteiben nézzük végül csak jobb a Sony mindenben. Nem hibátlan, de nehéz találni hibát rajtuk, lehet hogy nincs is. Szerencse hogy időnként mindig akad aki emlékeztet rá!

(#75006) 80hun válasza Gravity1234 (#74998) üzenetére

80hun
(PH! addikt)

NEM
Olyan lesz mintha a 40-es vége helyett 50-es vége lenne.
Kvázi mintha 12-50 lenne a vége a mostani obidnak.
Így egyszerűen fogalmazva. :)

(#75007) Gravity1234 válasza 80hun (#75006) üzenetére

Gravity1234
(tag)

Igen eljutottunk ide kozben, koszonom neked is!

(#75008) renakra

renakra
(újonc)

Sziasztok! Van esetleg valakinek kölcsönbe a 15%-os kedvezményt biztosító Olympus kártyája a Bp, Dohány utcai üzletben szeretném használni. Köszönöm szépen ;)

(#75009) Sefter válasza renakra (#75008) üzenetére

Sefter
(PH! kedvence)

Ezért regisztráltál..:F:B

Psn ID: sefter_hun

(#75010) renakra válasza Sefter (#75009) üzenetére

renakra
(újonc)

Szeretnék venni egy gépet és egy EPL6-ot néztem ki, viszont látom hogy van az EPL7 is ami már valamivel többet tud csakhát az jóval drágább. Esetleg valaki megtudja mondani, hogy megéri-e az újabbat venni vagy egy átlag felhasználó nem igazán veszi észre a különbséget. Néztem a DSLR gépeket is de annyit nem szeretnék rászánni. Elsősorban családi fényképezésre használnám, illetve ha kirándulunk akkor. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#75011) ANOka válasza renakra (#75010) üzenetére

ANOka
(senior tag)

Ez nem jóval drágább, csak "kicsit":
https://www.olympusmintabolt.hu/csokkent_erteku_keszulekek

(#75012) renakra válasza ANOka (#75011) üzenetére

renakra
(újonc)

Köszönöm, ezt én is néztem viszont ez csak a 14-42-es optikával van szerelve és ehhez még hozzá kell venni a 40-150-eset ami akciósan is 60 e Ft.

[ Szerkesztve ]

(#75013) ANOka válasza renakra (#75012) üzenetére

ANOka
(senior tag)

Én is ezzel a két optikával vettem az első m4/3-as Oly (E-M10) gépemet. Csak aztán a használat során kiderült, hogy elég (és jobb) lett volna helyettük a 14-150mm 1:4.0-5.6 II.
A 40-150-et jelenleg nem is használom, a 14-42-t ritkán.

(#75014) Grga_Pitic válasza renakra (#75012) üzenetére

Grga_Pitic
(senior tag)

Gyakorlatilag állandóan találsz belőle a használt piacon 30-35 ezer Ft között, időnként teljesen új darabot is, szóval ez ne tartson vissza.

(#75015) renakra válasza ANOka (#75013) üzenetére

renakra
(újonc)

És miért nem használod a másik két obit? Esetleg tudnál nekem minta képet küldeni hogy mit lehet melyik obival készíteni (vagy lehet van honlap ahol vannak ilyenek feltöltve csak nem találtam őket...) Illetve mi a véleményed az Olympusról, sokszor hallom hogy bizonyos márkáknak nagyon zajosak a képei, ez a gép nem ilyen? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#75016) Studi válasza renakra (#75010) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

A két gép érzékelője ugyanaz, tehán nagyon hasonló képminőség várható tőlük. Viszont az újabb gép mérete nagyobb, fogása, kezelése sokkal kellemesebb. Jobb benne a képstabi, van benne Wifi, és egyéb úri huncutságok. Magasabb szintre lépett a PL sorozat a 7-essel, mint amit a 3-5-6 verziók képviseltek szerintem.

A teleobit aprón kb felennyiért be lehet szerezni amúgy. :)

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#75017) ANOka válasza renakra (#75015) üzenetére

ANOka
(senior tag)

Hát képet azt nem fogok tudni neked küldeni.
Én - szubjektív vélemény - élesebbnek tartom/látom a 14-150-nel készült képeket, mint a két másik alap objektívvel készültet.
Én pozitivan vélekedek az Oly m4/3-os gépeiről (E-M10 & PL7 = azonos szenzor). Nem tartom zajosnak a képet (Max. ISO 3200-ig használva). Igaz RAW-ban fotózok és a "kidolgozandó" képekre ráfuttatom a DxO Prime szűrőjét.
Ja: én nem videózok!

(#75018) Grga_Pitic válasza Studi (#75016) üzenetére

Grga_Pitic
(senior tag)

Éppen árul is valaki. ;)

(#75019) silmatauki válasza madgie (#74990) üzenetére

silmatauki
(őstag)

Asszem csak a GH4 (meg esetleg a G7) + GX8 tudja, az alapabb / nem videocentrikus vázak nem. Miközben a többi gyártó (pl. Sony) eleve átkapcsolható. Bár a Pana legalább abból jobb, hogy ha az ember bevállalja a rizikót (nincs EU gari) és a vám+szállítás miatti magasabb árat, az USA modellek nem időkorlátozottak.

(#75020) Studi válasza Grga_Pitic (#75018) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Nem ritkaság, egy kis kereséssel szerintem mindig lehet találni, vagy azt, amire gondolsz, vagy másikat. Nem véletlen nem írtam be, ez nem az a topik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#75021) athomi válasza Studi (#75016) üzenetére

athomi
(PH! kedvence)

Ráadásul az E-PL7-nek a tetején van egy korrekt tárcsa, míg az E-PL5-6-nak a hátoldalán csak egy vacak tekerentyű féleség.

[ Szerkesztve ]

(#75022) pandur99 válasza ANOka (#75017) üzenetére

pandur99
(fanatikus tag)

Én - szubjektív vélemény - élesebbnek tartom/látom a 14-150-nel készült képeket, mint a két másik alap objektívvel készültet.

Objektíven azonban a másik kettő az élesebb.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#75023) ANOka válasza pandur99 (#75022) üzenetére

ANOka
(senior tag)

Lehet, ezt nem vitatom.
De akkor miért szórja ki (majdnem) mindenki ezeket az objektíveket a megvásárolt szettből? :F

(#75024) 80hun válasza ANOka (#75023) üzenetére

80hun
(PH! addikt)

Mert lecserélik fix-re :)
De én pl a telét (40-150) megtartottam , alúlra zoomból meg 12-50 van :)

(#75025) renakra válasza 80hun (#75024) üzenetére

renakra
(újonc)

Ne haragudj még nem vagyok annyira képben ezekkel az optikákkal, mi a különbség a tele és a fix obi közt? Köszi

(#75026) jeni válasza renakra (#75025) üzenetére

jeni
(PH! félisten)

A FIX obin nem tudsz zoomolni.

Infó [link]

[ Szerkesztve ]

Cooler Master V550W GOLD BONTATLAN! RS550-AFBAG1-EU //\\ XFX Pro 650W eladó.

(#75027) pandur99 válasza ANOka (#75023) üzenetére

pandur99
(fanatikus tag)

Nekem volt 14-150-em, most van 12-50 + 40-150 + 2 fix. Összehasonlítottam ezeketmeg a 14-42-t a 14-150-nel, és bár az is jó, de ezek jobbak.

(#75028) pandur99 válasza ANOka (#75023) üzenetére

pandur99
(fanatikus tag)

Még annyi, hogy a 12-50 optikailag nem jobb, de ott a nagyobb látószög és a makró funkció, ami használhatóbbá teszi, plusz videósoknak a motoros zoom.

(#75029) ANOka válasza pandur99 (#75027) üzenetére

ANOka
(senior tag)

14-150-ből egyes vagy kettes verziód volt? (Nekem kettes van.)

(#75030) pandur99 válasza ANOka (#75029) üzenetére

pandur99
(fanatikus tag)

Egyes volt, de kipróbáltam mintabolti akcióban a kettest is, és az sem volt jobb, ugyanazt hozta kb. Alul jó, 100 mm felett legyengült. 150 mm-nél határozottan jobb volt a 40-150-es.

(#75031) jjeahh

jjeahh
(PH! nagyúr)

Pár új katt, g3, sima kitobi, manuálok:

Mobilneteseknek ezek az apróbb bélyegképek kínosak amúgy?

[ Szerkesztve ]

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni | Insta: n_barna

(#75032) hemaka válasza jjeahh (#75031) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Az elso nekem tetszik, jo ez a focal reducer cucc. Egy 50/1.4 Takumarral bitang lehet. :D Ez a Revu is hasonlo kategoria egyebkent? Mert latom ez is 1.4-rol indul es jol karcol.

Ui.: nekem nem fajnak, van 30 giga netem, lol

[ Szerkesztve ]

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 ➡ tde.fun

(#75033) jjeahh válasza hemaka (#75032) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

Annyira nem karcol sőt, a takumar képileg sokkal jobb nála, de azért szeretem ezt is... 10k-t nekem megért, rengeteg képet lőttem már vele és mi a lényeg ha nem ez? :D

(#75034) hemaka válasza jjeahh (#75033) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Ahhoz kepest teljesen jo kepe van. Neztem Takumart, de az ar, eleg kemeny :D
Meg sok ertelme nem biztos, hogy lenne a 45-os oly melle.
Hosszabb manuallal meg mar nagyon macera lenne szenzorstabival elesre allitani barmit is. Legalabbis gondolom en. :D

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 ➡ tde.fun

(#75035) jjeahh válasza hemaka (#75034) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

Ezzel is elég macera lehet egy kezdő manuálosnak szerintem, a hugim legalábbis nehezen birkózik meg vele, de nem azért mert hosszú, hanem mert nyitva lágy. Nekem minden szirsz*rral reflexszerűen megy már a manuál fókuszálás, szal számomra tökmindegy... :DDD
135mm-ig (ekv. 270) szerintem stabi nélkül sem nagy ügy amúgy kézből fókuszálni ha az üveg éles, fölötte viszont már tényleg nagyon remegős.

(#75036) Peat;) válasza renakra (#75015) üzenetére

Peat;)
(PH! kedvence)

Szia, mindenképpen cserélhető objektíves gépet szeretnél? A kérdéseid alapján új vizekre evezel, kérdés hogy mennyire szeretnél elmélyedni ebben a témában. A magas minőség egyáltalán nem követeli meg a cserélhető objektíves gépcsaládot. Vannak olyan komplett gépek amelyek kiválóan használhatóak és ugyanazon részletességig lehet elmélyedni a fotózásban velük.

Családot fotózni két objektívvel szerintem nem fogsz. Nem olyan kényelmes egy objektívcsere, valóban egy mozdulat levenni, de utána el is kell rakni, elővenni másikat és azt felrakni, közben pedig a védőkupakokkal is szórakozni, közben persze ne ejtsen el semmit az ember.

Amennyiben cserélhető objektíves gépet vásárolsz én mindenképpen a 14-150-es objektívet ajánlom, akár régi akár új fajta. Ezzel jó fényviszonyok között garantált a sikerélmény, akár tájkép, akár portréról van szó szép képeket készít. Este rohamosan romlik a használhatósága mert a záridőt nagyon növelni kell(ilyenkor készülhetnek bemozdult képek), oda ajánlottak a fix objektívek de még azokkal sem sétagalopp az esti fotózás, az egy külön megtanulandó folyamat.

A fényképmintákat nézegetni nagyon sok értelme nincs, akkor inkább teszteket olvass. Minden fényképezővel lehet olyan képeket lőni amit utána egy átlagos vásárló soha nem fog produkálni.

(#75037) 80hun válasza jjeahh (#75035) üzenetére

80hun
(PH! addikt)

Majd ha megjön az adapterem a 400-as tokinához nyilatkozok a stabi hatékonyságáról :)
A 135-öst az 5 tengelyes valami kegyetlenül stabilizája :D
De 300mm-est már próbáltam azt is megfogja szépen.

(#75038) jjeahh válasza 80hun (#75037) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

Az igen, én a tair 3s-el már állványról is alig tudtam fókuszálni a gh2-vel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75039) jjeahh

jjeahh
(PH! nagyúr)

Család :D

Tőlem megszokott hozzá nem értő kütyübuzulás: elfogadnám, de amúgy engem nem hozott lázba annyira a gh4, mármint tipikus panasonic ami nem baj, csak amikor egy olympust tapizok valahogy jobban beizgulok :DDD 12-35/2.8-at is próbálgattam és ugyanerre jutottam azzal is. Az oly 45/1.8 viszont m*rhára tetszik, a végén megbánom, hogy sigma 60-at vettem helyette :D Képeken nem jön át annyira, hogy mennyire pici és könnyű :))

[ Szerkesztve ]

(#75040) Studi válasza jjeahh (#75039) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Merci felétek járt? :Y (ő hagyja mindig rajta az obijain azt a rút kék fóliát. :DDD)

Amúgy a legjobb a 75/1.8-at kézbe venni, az is sokkal kisebb élőben, mint amekkorának képek alapján tűnik. Viszont a tömegén érezni, hogy az bizony anyagból van. :R

(#75041) jjeahh válasza Studi (#75040) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

Azt jobb ha nem adja senki a kezembe, mert nem adom vissza... :DDD

(#75042) 80hun válasza jjeahh (#75039) üzenetére

80hun
(PH! addikt)

A sigma 60-at soha se bánd :)
Majdnem eladtam hogy itt az oly 60-am de hamar meggondoltam magam. Inkább mindkettőt megtartom :D

(#75043) Studi válasza 80hun (#75042) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

+1, jó kis obi az is. Mondjuk én gyorsan eladtam, de pont azért, hogy ne szeressek bele. :D Igaz az enyém extra-akciós volt, amikor vettem a 75-öst, akkor mondta a srác, hogy van még egy "ilyen izé" is a táskájában, ha kell, odaadja igen olcsón. Hát persze, hogy kellett. :DDD

(#75044) jjeahh válasza 80hun (#75042) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

Az autofókusz miatt vettem, mert vannak témák amikhez egyszerűen muszáj, de amúgy (tudom, hogy tech topikban ez elfogadhatatlan :DDD ) a kezdeti lelkesedést leszámítva annyira nem rajongok érte, nem tudom értékelni a saroktól sarokig éles kontrasztos tökéletes képet, ha az üvegnek nincs személyisége, karaktere, kissé unalmasnak tartom. Ettől függetlenül persze beismerem, hogy nagyon jó üveg a sigma, csak hát kinek a pap, kinek a papné, én ha tehetem inkább manuálokkal szöszölök, de ezt láthatod a flickr-emen is...

(#75045) 80hun válasza jjeahh (#75044) üzenetére

80hun
(PH! addikt)

Viszont ha a 60-as sigma alá raksz egy 16mm-es af közgyűrűt nagyonjó kis makró válik belöle.
Egyből kijön hogy pengeéles az obi :D

Most én a 19-esen agyalok nagyon.

(#75046) jjeahh válasza 80hun (#75045) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

Bakker igaz, ezen még nem gondolkoztam :DDD Pedig a nyáron akarok makrózni is, ha már vettem földközeli témákhoz állványt... Ilyen közgyűrűből szabad olcsó kínait venni?

(#75047) madgie válasza jjeahh (#75046) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Jelátvivős legyen, az a lényeg. A kínait nem igazán tudod sorba rakni, mert kontaktos lesz :D Egy-egy darabbal nem szokott gond lenni.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#75048) 80hun válasza jjeahh (#75046) üzenetére

80hun
(PH! addikt)

Nekem a pixco van de nem az igazi. De mükszik.
A meikét ajánlják még.
Itt egy kép vele , nemrég csináltam. :)

Csatlakozom madgie-hez nekem is ez a gondom vele, de a 16mm-es már bőven elég alá.

[ Szerkesztve ]

(#75049) jjeahh válasza 80hun (#75048) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

& madgie: Kár, mert 80hun, amit linkeltél ez a nagyítás nekem lehet nem mindíg lenne elég. M42-re már vannak közgyűrűim csak nem próbáltam még, hogy helios-al, domiplannal meg revuenonnal mennyire használhatóak, gondolom nagyon kompromisszumosak.

(#75050) 80hun válasza jjeahh (#75049) üzenetére

80hun
(PH! addikt)

Igen nagyon kompromisszumosak ha számít az élesség.
Manuálból kb egy nikkor 55/3.5 micro kell elé hogy jó legyen de ez egy híresen éles objektív.
Vagy vmi hasonló ami nagyon pengeéles objektív.

A legnagyobb gond makrózásnál ha mozog a cél már egy picit is . Akkor a manuálfúkusz elég idegesítő tud lenni kézből fotózva.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.