Hirdetés

2019. február 18., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#3001) Parci válasza Warter (#2998) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

basszus, ilyen gyorsan teljesüljön minden kérésem! :DDD

no, így már kezd izgalmas lenni a buli, egy gh kialakítású vázra rátéve ezeket komoly holmit kap az ember. alakul ez, mint púpos gyerek a prés alatt!

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#3002) FEDman válasza Warter (#3000) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Kíváncsi leszek hogy ez a fényerős ez pontosan mit is jelent, mert így ránézésre ehhez képest mind a kettő egész emészthető méretűnek tűnik..

Parci
Lehet itt a fényerős tele zoom amire vártál.. ? :)

(#3003) FEDman válasza Parci (#3001) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Hehe, megelóztél. :))

Az a durva, hogy még ez a 35-100 se tűnik olyan vészesen nagynak, hogy ne legyen kellemes akár egy E-P3-on is. :)

(#3004) Parci válasza FEDman (#3002) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

biztos, más értelme nem lenne. fuck yeah!

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#3005) BEE válasza FEDman (#2982) üzenetére

BEE
(PH! kedvence)

Elég jó feldolgozóprogram van ebben a gépben, ha ilyen jól megoldotta
a szelektív élesítés/életlenítés feladatot a szem és a száj körül.
Nem kell vele utólag pepecselni.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3006) Warter válasza Parci (#3001) üzenetére

Warter
(PH! addikt)

Ha ezek együtt jönnek a GF7/GH3 párossal, akkor jövőre nagy tűzijáték lesz. :D

(#3007) FEDman válasza BEE (#3005) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Na most akkor vagy egy új monitort, vagy egy új szemüveget tudnék neked így hírtelenjébe ajánlani. ;)

(#3008) rumos14 válasza Warter (#2998) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

tyű, ez már valami. 24-70, 70-200 ekvivalensek, nem véletlenül, de ez gondolom leesett mindenkinek. kiváncsi vagyok a fényerejükre, és az árukra persze.
de egy 12-50/60 akkor is kéne...

[ Szerkesztve ]

(#3009) Szulita28 válasza rumos14 (#3008) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Elég erősen hajaznak az Oly top pro cuccaira (legalábbis átfogásilag).
Ha ott f2 volt, akkor ezeknél kinéz a végig f2.8.
És ha tényleg így lesz, akkor jó nagy békát nyom le (megint) a Pana az Oly torkán..

de egy 12-(...)60 akkor is kéne...

Nekem is :D

[ Szerkesztve ]

(#3010) haarmaan

haarmaan
(tag)

Videok az uj pana obikról:
[link]
[link]

OnkyoTX-SR608 PolkaudioTSi400-TSi100-CS10-PSW125 PS3

(#3011) Parci válasza Szulita28 (#3009) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

mondjuk nem csak a mérete miatt nem vettem 35-100-at, szóval tartok tőle, hogy pont olyan lesz ez (sőt, még olyanabb), mint a 12/2: marhára kéne, de annyit úgy sem adok érte. :(

(#3012) Szulita28 válasza Parci (#3011) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Sajna, a legtöbb m4/3-os cuccra igaz ez a megállapítás: marhára kéne, de annyit úgy sem adok érte. :U

(#3013) Ijk válasza Warter (#2998) üzenetére

Ijk
(PH! nagyúr)

Ezt a két fényerős zoomot kérem majd egy GH3-al;]
Gondolom f2.0-esek lesznek. Kezd értelme lenni ennek a m43-nak.:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3014) ROBOTER válasza Ijk (#3013) üzenetére

ROBOTER
(PH! addikt)

Nekem kicsit gyanús, hogy nem lesznek 1:2.0-sek. 2.4...2.8-ra tippelek.

(#3015) Ijk válasza ROBOTER (#3014) üzenetére

Ijk
(PH! nagyúr)

Az f2.8-at igazából teljes képkockán mondanám fényerősnek, APSC-n már necces, de 43-on kevés. Nem véletlen f2.0-sak a profi zuiko obik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3016) ROBOTER válasza Ijk (#3015) üzenetére

ROBOTER
(PH! addikt)

Akkor az nem lesz pici objektív.

(#3017) Szulita28 válasza Ijk (#3015) üzenetére

Szulita28
(senior tag)

Ide nekem ezeket a szar fényerőtlen obikat Tamron 17-50 új árában :)

(#3018) joamilestoné válasza Mercutio_ (#2983) üzenetére

joamilestoné
(PH! addikt)

275 dollárért kéne egy 45-200 nekem is. :DDD

ElektroCinc - Catcus Domestos - $$$ - No molestar!

(#3019) SpongyaBob válasza ROBOTER (#3014) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Nem pedig az a furcsa, hogy ismét a Pana lép.. Az Olympus-nak mi marad :F Talán majd ő jön a pro vázzal?

"Mikor ninja lettem, te voltál a példaképem :K , elvittél minden kódot." by Golden9

(#3020) FEDman válasza ROBOTER (#3014) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Valaki már PS-ben rádobta őket egy E-P3-asra.
Őszintén szólva én is meglepődnék, ha ezek f/2 zoomok lennének. Ez ekkora méretben még m43-ra is elég elképzelhetetlennek tűnik.

Ha netán mégis akkor ez elég nagyot fog szólni. :)

[ Szerkesztve ]

(#3021) Parci válasza FEDman (#3020) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

f2,8-cal is elég nagyon szólna nálam egy kompakt 35-100. :)

(#3022) nord_ válasza SpongyaBob (#3019) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Még egy EP4-et el kell sütnie, hogy a maradék, jó öreg 12 megás érzékelőből nehogy akár egy is maradjon a készleten. És ha ezt megteszi, akkor biztos nem fogunk benne csalódni, hozza a szokásos formát. :DDD

(#3023) FEDman válasza Parci (#3021) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Szerintem is.
És akkor talán az ára se lenne olyan elszállt.

(Javítottam a linket.)

[ Szerkesztve ]

(#3024) nord_ válasza FEDman (#3020) üzenetére

nord_
(PH! kedvence)

Mekkora lenne egy F2-es obi?
Mert azért Ijk kartácsnak nagy igazsága van abban, hogy bizony ide rendesen kell ám fényerő, ha el akarjuk érni az APS-C vagy a Leica-formátum mélységi élességi viszonyait. El akarjuk?? Elég lenne csak a "megközelítjük". :D
(De mélységi élességről nem is nagyon szeretnék gondolkodni, mert alaposan elveszi az ember kedvét, hogy egy egynégyes, ekv.50mm-es obi háromszor annyiba kerül nekünk, mint egy kisebb mélységi élességet adó Nikkor fullfrémes vázon...)

(#3025) ROBOTER válasza nord_ (#3024) üzenetére

ROBOTER
(PH! addikt)

Induljunk ki abból, hogy 100mm 1:2 fényerő mellett 50mm-es pupillát jelent, amitől kisebb nem lehet a frontlencse. Ami akár bele is fér a rajz alapján.

[ Szerkesztve ]

(#3026) FEDman válasza nord_ (#3024) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Ami engem illet, én nem lihegem túl ezt a mélységélesség dolgot. :N
Pedig hát imádom a kis mélységélességet!

Ellenben nem kezdek el matekolni, hogy mekkora érhető el FF-en és akkor ehhez képest 43-ra mekkora kellene..

E helyett inkább azt nézem mi az ami számomra már kielégítő.
E téren amit az új M.Zuiko 45/1,8 nyújt az számomra elég kielégítő. :U

Innentől kezdve nálam ez a rész kipipálva. :DDD

Ami az új fényerős obikat illeti nem tudom pontosan mekkora lenne m43-on f/2 rekesszel ez a két obi, ennyire nem vágom a témát, de az eddig látottak alapján meglepődnék ha a konstans f/2 mellett ez a méret kivitelezhető lenne.

Mondjuk a most bejelentett két új X obi méretben építésben eléggé megdöbbentett, úgyhogy akár még meg is lephetnek, ki tudja.. :))

(#3027) FEDman válasza ROBOTER (#3025) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Az új 45-175-öst nézted? Normális az, hogy egy ekv. 90-350mm-es zoom obi fixen 9 centi hosszú, hiszen még a zoomolás is belül történik? Meg hogy mindez 46mm-es szűrőméretet kapjon??

Én nem értek hozzá annyira mint te, de nekem ezek így elsőre szinte hihetetlen paramétereknek tűnnek. :)

(#3028) Ijk válasza FEDman (#3026) üzenetére

Ijk
(PH! nagyúr)

Nem lenne nekem bajom azzal hogy f2.8, csak akkor ne kiáltsák ki fényerős profi obinak. Mert hát apsc-n se nevezzük az f3.5-öt fényerősnek.
Ha mondjuk 200k környékére árazzák, akkor rendben van az f2.8, de nehogy már annyiba kerüljenek, mint egy teljes képkockás f2.8-as obi. Persze más kérdés hogy ha profikat akarnak átcsábítani, akkor bizony f2 kell.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3029) FEDman válasza Ijk (#3028) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Azt ugye tudod, hogy most olyan fényerőről és árról vitatkozunk amiről most még semmi pontosat nem tudni. ;)

(#3030) Ijk válasza FEDman (#3029) üzenetére

Ijk
(PH! nagyúr)

Ár? Nikon kitobi 23k, oly m43 kitobi 85k, ugyanazzal a fényerővel. Nikon alap fényerős fix 55k, pana 120k. Nikon 18-200 170k, pana 14-140 250k, ugyanannyi mint a nikon ff-es 28-300 ami fényerőben még jobb is. Csak következetes vagyok az árazással.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3031) FEDman válasza Ijk (#3030) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Hehe, ez most mi?? :DDD

Az előbb még a két új fényerősnek mondott Pana obiról volt szó, most meg hírtelen témát váltottunk? :N

Persze a modell palettáról én is tudnék csemegézni. A Panának van 100k alatt ekv. 90-400mm-es obija gyors halk AF-el stabival, a Nikonnak?
Esetleg ekv. 200-600mm-es obija van e a Nikonnak 170k-ért? :DDD

(#3032) |AP|

|AP|
(PH! addikt)

Kicsit eljátszottam a gondolattal (és a photoshoppal) hogy milyen jó is lenne nekem egy ilyen kirándulós gépnek:

http://www.flickr.com/photos/apollai

(#3033) ROBOTER válasza Ijk (#3028) üzenetére

ROBOTER
(PH! addikt)

khm... a fullframe-es 2.8-as profi zoomok megfelelőjeként hány darab profi APS-C zoom készült 2.8-astól nagyobb fényerővel? Ezek közül hányat nem hívtak fényerősnek?

Megmondom: nulla darabot.

(#3034) SpongyaBob válasza FEDman (#3026) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Na, az itt általad leírtakkal maximálisan egyetértek :)

"Mikor ninja lettem, te voltál a példaképem :K , elvittél minden kódot." by Golden9

(#3035) Ijk válasza ROBOTER (#3033) üzenetére

Ijk
(PH! nagyúr)

Nikonnál a 17-55. Egyébként nincsenek elkényeztezve a croppos vázak minőségi üvegekkel, számomra érthetetlen módon. Ugye a 43-nál nincs ilyen gond, csak drágák az üvegek, az m43 pedig a legtúlárazottabb.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3036) FEDman válasza Ijk (#3035) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Hát ez az, erről beszélt Roboter is. Ha FF-en egy f/4-es obit se hívunk fényerősnek, akkor a Nikon 17-55/2,8-at miért? Hiszen FF-hez képest az is "csak" f/4-nek felel meg.
Már ha ezt a logikát követjük.. :U

[ Szerkesztve ]

(#3037) ROBOTER válasza Ijk (#3035) üzenetére

ROBOTER
(PH! addikt)

A Nikon 17-55 az 2.8 szintén, én azt kérdeztem, hány zoom készült nagyobbra (a kisebb érzékelő kompenzálásaként)

ahogyan:

Pentax/Tokina 16-50 2.8
Pentax/Tokina 50-135 2.8
Tokina 11-16 2.8
Sony 16-50 2.8

Ezek mind professzionális objektívként hirdetve. Egy sincs 2.8 felett, pedig nem lehet velük azt mélységélességet elérni, mint társaikkal FullFrame vázon.

(#3038) Parci válasza |AP| (#3032) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

bizony, egy 14-42 X és egy 35-100 X duó elég ügyes megoldás, szívbajosok még vehetnek egy 25/1,4-est is (az miért nem X?).

(#3039) Mercutio_ válasza joamilestoné (#3018) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Parancsolj, csak érte kell menned, vagy elhozatnod valakivel :D

Warter: A 45-200 kerül 100k-ba itthon, szóval az az obi inkább 145-160k lesz :O

Ijk: Te azt mondod "de nehogy annyiba kerüljön mint...", a pana meg azt mondja, hogy ha ennyivel kisebb és könnyebb méretben akarsz ilyen fényerőt, akkor fizesd meg. És bizony lesz aki megfizeti :K Mellesleg, ahogy előttem írták ott is vastagon fog ám a ceruza a pro-nak besorolt obik esetén.

Parci: Majd kihozzák az új verziót powaZoomal és akkor X lesz az is :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#3040) Ijk válasza FEDman (#3036) üzenetére

Ijk
(PH! nagyúr)

Pontosan ezért írtam hogy apsc-re is necces az f2.8. Csak nehogy azt hidd hogy azt a rendszert akarom védeni. Nikonnál van egy korrekt profi FF-es obipark, 4/3-ra pedig szintúgy az f2.0-es üvegekkel. Persze apsc-n még megvan az a pozitívum, hogy igaz ki kell fizetni a FF-es telét, de ha rendszeren belül egy jobb FF-es vázat vesz egyszer, akkor nem kell újat venni.
Az árakat meg azért kezdtem összehasonlítani, hogy ne legyenek illúzióink affelől, hogy nem "profi" árazása lesz ezeknek az új jövevényeknek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3041) FEDman válasza Parci (#3038) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

A te utazásaidhoz egy E-PM1 + 9-18 meg egy E-P3 + 35-100 kellene és akkor obit se kell cserélgetned! :DDD

(#3042) Parci válasza FEDman (#3041) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

egész pontosan ilyesmin kezdtem el gondolkodni. :DDD a 35-100-at mondjuk inkább egy gh-típusú vázra tenném (hacsak nem kap komoly marcsát az e-p3). mindenesetre ez két nagyon kritikus obi, jól jönne a rendszernek. az oly, ha volt egy csöpp eszük, meg jöhetne egy 12-60-ja mft-re, és akkor még nem is ütik annyira egymást ezek az üvegek.

alakul ez, kéremszépen. nikon, where are thou? :)

(#3043) Warter válasza Mercutio_ (#3039) üzenetére

Warter
(PH! addikt)

A P betűs előreutalós cégnél van 83e-ért. :U
Egyébként meg ha jön az új lehet lejebb megy ennek is az ára. Reménykedjünk.

(#3044) Mercutio_ válasza Warter (#3043) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Tőlük csak olyan cuccot vennék amiben nincs se mozgó alkatrész, se elektronika.
A 83k-hoz add hozzá a szállítási költséget is, valamint vedd figyelembe, hogy hiba esetén a te költségedre kell kiküldened a cuccot, és ők döntik el, hogy jogos-e a reklamációd, avagy szerintük te okoztad a meghibásodást... ;)

Reménykedni lehet, de mivel nem azonos árkategóriájú termék a régi és az új obi, így semmi nem kényszeríti a Panát, hogy a régi obinál árat csökkentsen :N

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#3045) Ijk válasza Parci (#3042) üzenetére

Ijk
(PH! nagyúr)

A nikon olyan FF-es vázat fog kidobni, hogy csak keressük az állunkat:D
Mielőtt rákontrázol hogy téged az nem érdekel, meg úgysem megfizethető kategória, vissza a labda, mert az oly 12 f2 az?;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3046) Parci válasza Ijk (#3045) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

nem mondtam, hogy nem érdekel, ámde valóban nem megfizethető nekem egy 600e ft-os váz, arról nem is beszélve, hogy az újabb, profi fixek és kilós dögök újabban. én amúgy a nikon mirrorless-re gondoltam, amióta átálltam e-pl1-re, nem tudom elképzelni, hogy valaha kilós dögökkel akarjak rohangálni.

(#3047) Ijk válasza Parci (#3046) üzenetére

Ijk
(PH! nagyúr)

Jaa, hát izé, az jön, tudod, már másfél éve.
Az a minimum hogy egy sor finom kis obival dobják piacra, mert ha van pofájuk kihozni egy szál műanyag kitobival, akkor megérdemlik a biztos bukást.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3048) Warter válasza Mercutio_ (#3044) üzenetére

Warter
(PH! addikt)

Tisztába vagyok vele, csak a 100k-t akartam ellenpéldázni. De egyébként 90 körül van itthoni boltból is. Mellesleg sok esetben a szállítást itthon se ússzuk meg sajnos.
Legolcsóbb mondjuk amcsiból lenne, de ha még az ember valahogy megoldja a szállítást, a garanciás probléma esetén ugye ilyenkor is probléma van.
No igen, a reményhal meg utoljára. :D

(#3049) Parci válasza Ijk (#3047) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

négy obival jön (két kitobi, wide és még valami).

(#3050) Warter

Warter
(PH! addikt)

Amazon árakat elnézve, úgy tűnik, hogy 450 dodó mind a két új X obi.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.