Hirdetés

2019. február 20., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#28001) .mf válasza Freddy76 (#27999) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Jó, de az *női kézitáska*, azok ilyen misztikus tárgyak, rejtélyesen sok dolog belefér, viszont azokat utána meg sem találod a táska kiborítása nélkül, úgyhogy fotózáshoz talán nem a legjobb :DDD

(#28002) Freddy76 válasza Studi (#28000) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Nem teljesen értettél :DDD . Kisasszony beleöntötte az öntözőkancsóban lévő vizet anyám ridiküljébe :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#28003) Studi válasza Freddy76 (#28002) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

:C :DDD Úgy gyakorlatilag elég sok táskába elfér. :DDD

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#28004) jjeahh

jjeahh
(PH! nagyúr)

nem is olyan csúnya...kíváncsi vagyok lesz-e folytatása, szerintem ezzel komolyan feltámadhat a kodak...igaz, én a helyükben valami hiánypótló cuccot csinálnék...pl rangefinder style evf-es masinát, viszonylag olcsóért. viszon, ha a masinák nem is tetszenek majd, remélem legalább kidobnak néhány érdekes üveget... :))

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni | Insta: n_barna

(#28005) Studi válasza jjeahh (#28004) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Olympus lencsével mutatják most is, az üveggyártás nem volt sose a Kodak pályája. Inkább a nyersanyag/érzékelő volt az ő területük.
Ez is plasztik-fantasztik, de így már valóban szelídebbnek látszik, mint korábban. A benutatón egy elcsúfított objektív volt rajta, mintha neoluxszal lefújták volna fehérre bizonyos részeit, és emiatt volt rémisztő. Ez egyelőre GF, E-PM vetélytárs lesz, nem hiszem, hogy nagyon komoly irányba tudnának most elmenni, egyelőre tömegtermék kell nekik, ami pénzt hoz.

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#28006) FEDman válasza jjeahh (#28004) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Annak a Kodaknak vélhetően már lőttek. Ezt a gépet a kínaiak csinálják, a Kodakhoz annyi köze van, hogy megvették a márkanév használati jogait. Ezek alapján pár Olympus koppintáson kívül olyan túl sokra nem számítanék.
Mondjuk ha igaz a hír, miszerint ez is Sony szenzort fog kapni, akkor ha mást nem is de a Panasonic-nak lassan ideje lesz az ez irányú stratégiáját újragondolni. :)

(#28007) jjeahh válasza Studi (#28005) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

ez mind igaz, valóban tömegtermék lesz sztem is, viszont, ha sony senzor lesz benne, van rajta vakupapucs, markolat, tárcsák, kihajtható kijelző...így már komolyabbnak is tűnik, mint pen mini meg gf. azért tényleg elég furcsán mutat egy más márkájú obi kodak vázon.

(#28006) FEDman : úgy tudom a jk imaging los angelesi cég

[ Szerkesztve ]

(#28008) FEDman válasza jjeahh (#28007) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Lehet hogy oda van bejegyezve, de ez mit árul el a JK tulajdonosi hátteréről? :)
Akárhogy is, azért az elég beszédes, hogy a képen látható úr, vélhetően a cég egyik fejese épp Pekingbe mutatja be ezt az új "Kodak" gépet.

[ Szerkesztve ]

(#28009) n.andras74

n.andras74
(senior tag)

Szasztok! Nincs valakinek elfekvőben GX1hez bőrtasak? Mielőtt kintről rendelnék körbekérdezek.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#28010) gorgo válasza FEDman (#28006) üzenetére

gorgo
(őstag)

"a Panasonic-nak lassan ideje lesz az ez irányú stratégiáját újragondolni."
vagy egy jobbat letenni az asztalra! :)

"A fényképezőgép lévén vásárlói vagy turistái leszünk a valóságnak..." • https://www.flickr.com/photos/69538433@N04/

(#28011) pilóta válasza Studi (#28000) üzenetére

pilóta
(PH! nagyúr)

3 db félliteres palack? Sokkal jobban elhelyezhető...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28012) n.andras74

n.andras74
(senior tag)

Jelentem megvan a pana14es és nagyon tetszik...Már csak oly45ös kellene.

(#28013) rbalint88 válasza n.andras74 (#28012) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

Az nekem is :)

#budasidehighlife

(#28014) madgie válasza n.andras74 (#28012) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nekem ez a két "üvegem" van most :)

Nem mondom, hogy nem hiányzik más, de nincs rá lóvé (meg ha lenne is, lehet az Lx7-re szórnám el)

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#28015) n.andras74

n.andras74
(senior tag)

A nagy olympus szettből a vakut meghagytam és milyen jól tettem... Igaz furán néz ki a Gx1en:-), de nagyon jól kivilágít...családi képeknél nagyon jó...

(#28016) scarabaeus válasza Mr.Csizmás (#27994) üzenetére

scarabaeus
(őstag)

Most már csökkent is.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28017) gg72

gg72
(PH! kedvence)

Tanácsot kérnék. Ti melyiket választanátok?

- Samsung NX1000 alap obi + 50-200 teleobjektív (stabival) itthonról (MM) 120ezer Ft
vagy
- Olympus PEN E-PM2 +14-42mm Lens Kit Angliából 135ezer Ft

Félamatőr módon állok a fotózáshoz, de szeretnék egy jó minőségű és olyan gépet, ami hosszabb távon is kiszolgál, túl szeretnék lépni az 50-70ezres kategóriájú kompakt gépek által nyújtott képminőségen.

(#28018) rbalint88 válasza gg72 (#28017) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

Ha nincs igényed arra, hogy bővítsd majd az objektívparkod, akkor Samsung, főleg, ha a 18-55 OIS az alapobi.
Ha tervezel bővítést, akkor viszont az Olympus a te géped, főleg, hogy ez már az új, Sony szenzoros generációba tartozik.

#budasidehighlife

(#28019) Parci válasza gg72 (#28017) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ha nem kell kereső később tutira, ha nem akarsz több obit egy alap + telezoomon kívül, akkor a samsung, szerintem, egyértelműen. ha viszont a fentiek valamelyike fontos, akkor az olympus, bár inkább várnék még, az e-pm2 most új és drága, baromi olcsó is lesz majd még

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#28020) Parci válasza gg72 (#28017) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

te, én nemtom, hogy milyen mediamarktot néztél, de itt az nx1000 duplakit 80e ft! ami egyébként brutálisan jó ár!

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#28021) rbalint88 válasza Parci (#28020) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

Ennyiért meg kell venni "dokumentálni" és kell mellé valami egyszerűbb Olympus manuálokkal bohóckodni, tanulni :Y :Y :Y

#budasidehighlife

(#28022) madgie válasza Parci (#28020) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Azannya. Kár ,hogy szamszung :DDD

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#28023) Parci válasza rbalint88 (#28021) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

az a vicc, hogy a samsung 16/2,4 szerintem a legjobb kis nagylátó, a 30/2 szintén marha jó. sajnos pont a zoomjaik túl nagyok, különben már fizettem volna a kasszánál.

madgie: nem kár, illetve attól függ, hogy mi a cél, opcionális evf például nincs. de a vázak menüje sokkal jobb sztem a panoly párosnál, letisztult cuccok. a 20 mp-es szenzor is bőven elég jó már. de amúgy persze, vannak hiányosságok, miközben az m4/3 gyártók idén már nagyon-nagyon érett cuccokat löknek ki.

[ Szerkesztve ]

(#28024) gg72 válasza Parci (#28020) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

Erre én is azt mondom, hogy azannya, ez nem semmi, ezer hála! :R
Nem lehet, hogy ez elírás? Mert a vasárnapig aktuális akciós újságban szerepel a gép 120ezerért egy ötven ezres kuponnal (amit én mondjuk nem tudnék használni), de a StopShop-ban ugyanennyiért van dupla kittel. A többiben csak alap obi + kupon van, végighívtam őket.
Lehet az, hogy az online ár ennyire eltér a boltitól? :F
[link]

[ Szerkesztve ]

(#28025) rbalint88

rbalint88
(PH! addikt)

Bár itt ugyan off és sokat nem is tudok róla, de papíron a Canon EOS M is jó választás lehet (nagy szenzor, sok objektív, jó ár)

#budasidehighlife

(#28026) HollyBoni válasza rbalint88 (#28025) üzenetére

HollyBoni
(PH! kedvence)

Sok obi? :F Vagy ezt úgy érted hogy lehet Canon EF üvegeket adaptálni?

Ja, akkor van egy pár. Én mindig csak azt hallom az EOS M-ről hogy sz*r az AF, adaptált Canon üvegekkel főleg. Amúgy tényleg nem rossz cucc.

[ Szerkesztve ]

(#28027) rbalint88 válasza HollyBoni (#28026) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

úgy.

#budasidehighlife

(#28028) Dare2Live válasza Parci (#28020) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

komolyan mondom katasztrófa ez a milc vásárlás.

2hete J1 duplakit meg pm1+14-150 között gondolkodtam azt megláttam Sonyt 16-50el 149ért most itt avn ez a duplakit 80ért...

Nem biztosabb vagyok melyik kellene hanem bizonytalanabb.... :O Most kaptam kölcsön J1et az legalább tudni fogom milyen.

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#28029) madgie válasza Parci (#28023) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Eleget szívtam már Samsung termékekkel, ez nálam olyan, mint nálad mondjuk a Canon: inkább kihagyom, akkor is, ha 40 ezerért adják.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#28030) Dare2Live válasza madgie (#28029) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

ez a bajom nekem is nem volt még olyan samsung termékem aminek nem volt(ak) kehélyi.

azon filozok berendelem, csattogok vele egy 5napot aztán ha nem jön be visszaadom.

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#28031) Parci válasza madgie (#28029) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

sajnos én is szívtam már samsung cuccal. meglátjuk, a telefon meddig bírja. :)

(#28032) scarabaeus válasza rbalint88 (#28025) üzenetére

scarabaeus
(őstag)

Ha még nem láttad: (nehéz volt megtalálni, végül eszembe jutott egy rá reagáló hozzászólásból két szó, úgyhogy meglett) 20784

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28033) gg72 válasza Dare2Live (#28030) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

Én már megtettem. :K Ennyiért nem azt mondom, hogy ajándék, de hihetetlenül jó ára van. Már pár hete a netet bújom MILC gépek után és az NX1000 is kiszemelt volt, az egész EU-ban legolcsóbban egy grazi boltban lehet megvenni az alap obi készlettel 240 euróért (kb. 70ezer Ft) [link]. Úgy nézett ki, hogy meg is veszem a nővérem segítségével, aztán jött az első itthoni MM-es akciós variáció (dupla kit + 50ezres utalvány) 120ezerért, majd most ez az online ajánlat 80ezerért. Ez nem semmi, főleg úgy, hogy tulajdonképpen csak a nagy obi ára indul kint 60ezernél: [link]
Összességében tehát elmondható, hogy ez az itthoni online MM-es ajánlat 40%-al olcsóbb, mint a legolcsóbb EU-s. Ilyet sem látni gyakran. :Y
Most jött a visszaigazolás, hogy már át is vehető a gép, vasárnap este megyek érte, várom nagyon!

Nem tudom, én nem soha nem voltam ilyen márkaimádó és márkautáló, mégha csalódtam is gyakran termékekben.

[ Szerkesztve ]

(#28034) rbalint88 válasza scarabaeus (#28032) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

vááá, de nagyon jóóóó :DD :)) :C

#budasidehighlife

(#28035) Parci válasza gg72 (#28033) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

jól döntöttél, nem ér annyival többet a többi. én is erősen gondolkodom, csak hát az a teleobi... :(

(#28036) rbalint88 válasza Parci (#28035) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

max eladod, aztán akkor megvan a kis kit 50-ér' :P

#budasidehighlife

(#28037) Zozzer888 válasza gg72 (#28033) üzenetére

Zozzer888
(PH! addikt)

Gratula, nagy vétel volt :C :K :K Sok expot:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#28038) Parci válasza rbalint88 (#28036) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

kinek adom el? szerintem van kb. 6 nx user az országban, most lesz egy csomó, de nekik teleobijuk is lesz. de egyébként a 20-50 sem a világ legizgalmasabb üvege.

(#28039) gg72 válasza Parci (#28035) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

Köszönöm, Zozzer888-nak is, szerimtem jól elleszünk majd egymással, főleg úgy, hogy digitálisban eddig csak kompaktokkal szenvedtem, de elég volt... Számomra nagy ugrás lesz, az biztos. Aztán semmi sem tart örökké, majd ha beletanulok és beleszeretek a MILC-ek világába, cserélek egy Oly-ra... ;)

Amúgy mi a baj a teleobibal, a mérete, vagy a minősége? Mert ez utóbbira nem olvastam sok panaszt.

(#28040) mondomén válasza Parci (#28020) üzenetére

mondomén
(őstag)

A milyen cserélhető objektíves... topikba is eljutott az infó. Bedobom ide is a kérdésem, ha nem baj. Kezdő vagyok, most nézek magamnak család, illetve street fotózásra gépet. Egy használt 450D-t néztem ki kitobival 9000 expoval 65k-ért. Mit gondoltok, ez a samu jó alternatíva lenne? Úgy, hogy a jövőben nem szeretnék/tudnék rá sokat költeni.

(#28041) kasee

kasee
(fanatikus tag)

Sziasztok

Holnap ha minden igaz veszek egy használt GF3 at.
Mire érdemes odafigyelni? Nem volt még Milc gépem.
ki lehet olvasni valahogy az exposzámot?

köszi

(#28042) Parci válasza gg72 (#28039) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

a mérete/súlya a gondom

(#28043) Parci válasza mondomén (#28040) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

attól függ, mi a célod. képminőségben nem rosszabb a samu kit, ez biztos. fogásra viszont más, autofókuszban sokkal lassabb (de nem téved), és főleg nincs keresője. tehát úgy kell fotózni vele, mint egy kompakttal, magad elé kell tartani.

(#28044) jjeahh válasza Parci (#28031) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

régen a samu telók sem a megbízhatóságról voltak híresek, 5 éve viszont a harmadikot nyúzom, gond nélkül...vagyis azt kell mondjam, soha semmilyen mobilom nem volt ennyire megbízható, pedig valahogy én nagyon szerencsétlenül bánok a telókkal... túléltek többszörös betonra ejtést, napon felejtést, fürdetést, stb...utóbbinál ki sem szárítottam, üzemelt hiba nélkül... :K nem vagyok márkafan, de nálam bizonyítottak (persze a biliműanyag egy kicsit az én szememben is necces), és a köv. telóm vagy tabletem is valószínűleg samu lesz...

[ Szerkesztve ]

(#28045) mondomén válasza Parci (#28043) üzenetére

mondomén
(őstag)

Már egy ideje mobillal csinálok képeket, annál csak kényelmesebb.:) Viszont az autofókusz érdekel. Mennyivel lassabb? Azért a gyerekeket fotózni vele, mondjuk mikor játszanak, csak nem okoz neki gondot, nem?

[ Szerkesztve ]

(#28046) Parci válasza mondomén (#28045) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

leginkább olyan, mint egy kompakt autofókusza. tehát a dslr-nél lassabb. akciófotókhoz nem a legjobb, de persze ha tudja az ember, hogy mit csinál, minden megoldható.

(#28047) fattyu válasza jjeahh (#28044) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

mákod van.

Céges pool nagyja samu. s1 s2 sadvance ace s+ mittomén. Annyi meg vissza szervízbe hogy juj...

too many guitars, too little talent.

(#28048) gg72 válasza mondomén (#28045) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

Én egy Pana TZ20-as kompakttal tudom összehasonlítani az autófókuszát (egy MM-ben nyomkodtam az NX100-et), ahhoz képest nem tűnt lassabbnak. A menüja amúgy kijezetten tetszett, a fogásán érezni, hogy kemény műanyag, de nem volt vészes.

[ Szerkesztve ]

(#28049) mondomén válasza gg72 (#28048) üzenetére

mondomén
(őstag)

Sajnos nem ismerem ezeket, kompakt is ezer éve volt a kezemben. Max S3 sebességéhez tudnám hasonlítani. Holnap elugrok megnyomkodni, remélem kitart az akció és nem kapkodják el addig.:)

(#28050) madgie válasza jjeahh (#28044) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Az utóbbi öt évben három Samsung telefonom volt, szerintem ezer karakter kevés lenne leírni, mennyi bugjuk volt...

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.