Hirdetés

2019. február 21., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#54001) lenan válasza .: JuSzT :. (#53993) üzenetére

lenan
(fanatikus tag)

köszönöm mindkettőtöknek

(#54002) rbalint88 válasza MrChris (#53999) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

nekem kettes van, igaz nem hibátlan, de ezen is elég karcosan jár a fókuszgyűrű. lehet, hogy alaposan meg kellene kenni és jobb lenne, de amennyit használom mf-en, nem is érdekel igazán :)

#budasidehighlife

(#54003) jube7 válasza jjeahh (#53998) üzenetére

jube7
(tag)

Talán mert egy ideje sorozatlövésre van állítva a géped...

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#54004) jjeahh válasza jube7 (#54003) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

basszus, és tényleg :D ezek szerint sorozat módban nem szűr zajt? :F vagy csak nem kapcsolható ki a zajszűrés? mert a zajszűrés mértéke állítható, csak ki-be nem lehet kapcsolni...

[ Szerkesztve ]

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni | Insta: n_barna

(#54005) Lassú Víz válasza jjeahh (#54004) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Kevered Gizikét a Gőzekével! :D Az egyik a hosszú expós dark frame-s hot pixel szűrése, na azt nem lehet sorozatnál bekapcsolni. A másik meg a szokásos algoritmikus zajszűrés. És ott a ki - alacsony - normál - magas közül választhatsz, tehát lehet ki-be kapcsolni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#54006) jube7 válasza jjeahh (#54004) üzenetére

jube7
(tag)

Ha lehet, érdemes auto-ra állítani, így sorozatban nem, de egyes lövéseknél működik. Már persze, ha akarod használni ezt az opciót. :)
(az elnevezése alapján egyébként tényleg összekeverhető a két dolog)

[ Szerkesztve ]

(#54007) jjeahh

jjeahh
(PH! nagyúr)

uhh, köszi! kicsit gáz, hogy vázváltásra készülök, de még nem ismertem ki a régi oly-t sem teljesen :DDD

(#54008) Lassú Víz válasza jube7 (#54006) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Autóban nem minden expónál. Hosszú záridőnél a kamera aktiválja. ISO, környezeti hőmérséklet, és még nem tudom mi alapján dönt. A használati se ír többet.

(#54009) Rum.cájsz

Rum.cájsz
(tag)

Egy triviálisnak tűnő kérdésem volna: kereszt-obik használatakor (oly+pana, pana+oly) jpg-ben fotózva a vázak így is elvégzik a szotveres korrekciót (torzítás, CA... stb.), vagy csak saját obik megléte esetén igaz ez?

(#54010) Lassú Víz válasza Rum.cájsz (#54009) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Bonyolultabb a kérdés. A geometriai torzítást kiszedik, a CA-t nem mindig, de utólag korrigálható pl. LR-ben. Az E-M1-ről tudom, hogy CA-t is korrigál, míg az E-P1 nem. Korábbi emlékeim szerint a Pana vázak korrigálják mindkettőt, de ennek utána kell járni.

(#54011) jube7 válasza Lassú Víz (#54008) üzenetére

jube7
(tag)

Persze, ezért "auto"! :)

Rövid expónál nem is kell, meg nekünk sem kell sokat gondolkozni rajta. Ha valakit zavar a hotpixel, az használja - belekalkulálva, hogy dupla idő kell egy amúgy is hosszú expóhoz, akinek a gyorsabb újraexponálási lehetőség fontosabb, az kapcsolja ki. Sokkal többet nem is érdemes szvsz foglalkozni vele. :N

(#54012) MrChris válasza rbalint88 (#54002) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

mit jelent hogy nem hibátlan?
Bezsíroztam, azóta elég szépen jár, töredékében érezni a homokos járást.

(#54013) Mercutio_ válasza MrChris (#54012) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Asszem Bálinténak az egyik lamellája nem 100%-os.

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#54014) eeXaa válasza Lassú Víz (#54010) üzenetére

eeXaa
(őstag)

A G3 biztos nem korrigálta a ca-t, ha igen, akkor láthatatlan mértékben, mert Lr-ben mindig egy tonnát leszedtem főleg hegyek tetejéről, az ellen semmit sem ér a beépitett ca korrekció...

(#54015) jjeahh

jjeahh
(PH! nagyúr)

na összeszedtem ebben a hónapban kb. 300 dolcsit (két hónapnál tovább nem tudok pénzt félretenni, mindíg elköltöm b*romságokra, vagy eliszom :DDD ), ami egy kifogástalan, garis pana g3-ra elég lenne, fuji x-e1-re viszont nem.. ha fuji mellett döntök jövő hónapban hozzá kell csapjak még kb. 70 dodót minimum, míg ha pana mellett döntenék, kijönne max 240-ből...

pana mellett szól:
-nem kell vakut, táskát, adaptereket váltani
-később vehetek rá 14-est, 45-öst, vagy valami telezoomot, mert nagyobb és olcsóbb az obipark, fujira valszeg a sötétebbik kitobin kívül soha semmit nem tudnék venni, (portréobit főleg nem) szinte csak manuálozni használnám
fuji mellett szól:
-nagyobb szenzor, jobb mosoda, szebb színek, magas iso
-design
-kereső (ha tényleg annyival jobb)

szal még mindíg lövésem sincs mit vegyek, miközben itt néhány júzer az e-p1 vásárom óta már 4-5-ödik vázát rongálja :DDD egy próba eldöntené a dolgot, de sajnos erre nincs lehetőségem :( ha valakinek esetleg van még bármilyen hozzáfűznivalója a dologhoz, mindent szívesen veszek

(#54016) MLaca válasza jjeahh (#54015) üzenetére

MLaca
(PH! addikt)

vegyél egy mély levegőt, az ingyé van :)
rendszerben gondolkozz, ne csak vázban. persze, ilyenkor amúgy sem lehet tanácsot adni, hiszen látom, hogy neked már megtetszett, már KELL a fuji. vedd meg!

http://mlzphoto.hu/

(#54017) .: JuSzT :. válasza MLaca (#54016) üzenetére

.: JuSzT :.
(PH! addikt)

Pont jól levezette, hogy a rendszergondolkozást összevetve az anyagi helyzetével, el kell felejtenie a Fujit.

[ Szerkesztve ]

(#54018) jjeahh válasza MLaca (#54016) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

a fujival az a gondom, hogy inkább a szerelem vezetne rá (e-pénisz :DDD ), a pana mellett szólnak az észérvek...nincs olcsó fix rá, és sokkal drágább...ha lenne lehetőségem kipróbálni, valszeg az döntene, hogy melyik használhatóbb manuálozásra, mivel legtöbbet mf obikkal használnám.

.: JuSzT :.: :K elfelejtenem nem kell, de megszenvednék egy fuji vásárt több szempontból (obik, money)

[ Szerkesztve ]

(#54019) arn

arn
(PH! nagyúr)

hja, a fujinal a vaz a legolcsobb cucc :) az obik meg jellemzoen 500-1000 eur kozott.

ez a sirui igazan minosegi kis cuccnak tunik elso blikkre...

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#54020) jmakk válasza arn (#54019) üzenetére

jmakk
(őstag)

A kollégánál onnan indultunk ki, hogy manuálozásra milyen evf-s vázat ajánlunk még a G3-n kívül. Így jött fel az X-E1 is. Amit azért mondtunk madgie-vel, mert magas ison is jól teljesít és jó az evf-je a manuálozáshoz. Nem kell belekeverni a natív obik kérdését, azok persze hogy drágák fujiéknál. Ha a kolléga ilyen irányba akar elmenni, egyértelműen költséghatékonyabb a m4/3 rendszer. De nem erről szólt az alapprobléma. :N

[ Szerkesztve ]

(#54021) rbalint88 válasza jjeahh (#54015) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

vázépítési filozófiában közelebb áll az oly a fujihoz, mint a pana. a g3-nál lehet, hogy kézbe veszed és -kis túlzással- elsírod magad az anyagoktól, bár a g3 és a gx1 messze jobb, mint a g5 vagy a g6.
a fujihoz kevesebb féle és sokkal drágább adapterek vannak, amiket meg kell venni újra.
a nagyobb szenzorban nem látom annyira a megváltást, 645 alatt játékszer mind :DDD

szerintem a legjobb választás egy omd em5 lenne neked, amit kb a fuji árán meg is lehet már lőni, ha a járulékos költségeket is hozzávesszük (adapterek, vaku cseréje). így nem kell lemondani a jó magas isoról és a színekről, megmarad az olcsó natív af-es obi vásárlásának lehetősége, SZÉP!!! és ott az 5tengelyes stabi bónusznak.

#budasidehighlife

(#54022) n.andras74 válasza rbalint88 (#54021) üzenetére

n.andras74
(senior tag)

Én is ezen agyalok, hogy a gx mell egy oly em5...csere váznak...Asszonynak pedig jó lesz néha a GX1 is:-) Nem telefonnal nyomja szegényem...

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#54023) jjeahh válasza rbalint88 (#54021) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

nálunk az e-m5 sokkal jobban tartja az árát, mint az x-e1, szal az már túl drága nekem, + fórumos vélemények, tesztek szerint a kereső jobb, viszont manuálozni kevésbé jó, mivel nem "rajzolja ki" úgy az élességet.
ha már kereső: a g3 esetében ettől félek a legjobban, a gx1-et volt alkalmam alaposan kipróbálni, jó kis gép, de a kijelzőjét gyűlölöm, elveszi a kedvemet a fotózástól meg mindentől :DDD ha a kereső is ilyen akkor az gáz lenne...a legnagyobb gondom a kopottsága, halovány, élettelen gyenge a képe, az e-p1-en manuálozni szvsz sokkal könnyebb, nem kell hunyorítani, hogy hol az élesség, gx1-en a kijelző beltéren kb. olyan képet ad, mint az e-p1 napsütésben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54024) schawo válasza jjeahh (#54018) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Ha megszoktad a 50mm-es manuális obik ekv. 100mm-es látószögét, akkor Fujin zavarhat az ekv. 75mm-es látószög.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#54025) madgie válasza rbalint88 (#54021) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Miért lenne sokkal drágább Fujira az adapter?

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#54026) Ear001 válasza arn (#54019) üzenetére

Ear001
(őstag)

Melyiket vetted?

(#54027) rbalint88 válasza madgie (#54025) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

*sokkal kevesebb féle van, valamivel drágábban, mint a m4/3 gépekre. legalábbis én ebayen ezt láttam, gondolkoztam én is fujin, de pölö exa átalakítót először nem is találtam, utána meg valami 7-8ezerért volt. m4/3-ra azt hiszem 2500Ft-ért érkezett és ez már a drágább adapterek között volt.

#budasidehighlife

(#54028) arn válasza Ear001 (#54026) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

az alut... amennyit en hasznalom, jo lesz :) manfrottoert se tolonganak, igy lehet az lesz az otthoni db, a kibillentheto kozepresz ugyis hasznos.

(#54029) jjeahh válasza schawo (#54024) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

60d-n néha használom ugyanazokat az obikat és nincs gondom ezzel, ez nem téma nálam :) szal a kereső még mindíg egyedül az, amitől félek, mert ha az gáz, akkor egy gáz evf-el kell élnem a köv. 4-5 évben, ugyanis hosszú távra veszek általában gépet :D

[ Szerkesztve ]

(#54030) Schanyee válasza jjeahh (#54023) üzenetére

Schanyee
(senior tag)

Manuálozásra pont nagyon jó a G3 evf-je sztem. Meg hozzá a pana sokkal jobban oldotta meg a belenagyitást mint az oly, bár evf mellett kb nem is használtam.

(#54031) .mf válasza jjeahh (#54029) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Szvsz: hamarosan (jövő feb?) érkezik az EM5 utódja. Külföldön már elkezdték az EM5 árát nyomni lefelé. Ha több évre tervezel, akkor én a helyedben várnék még egy-két hónapot.

(#54032) jjeahh válasza .mf (#54031) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

"fórumos vélemények, tesztek szerint a kereső jobb, viszont manuálozni kevésbé jó, mivel nem "rajzolja ki" úgy az élességet" és kisebb is asszem...meg szvsz két hónap alatt az ebayes 350 font-os ára nem fog lemenni 110-160-ra, amennyibe a panasonic kerül :(

(#54033) Mercutio_ válasza jjeahh (#54032) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Nem is pana, hanem fuji+további plusz költség figyelembevételével javasolta.

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#54034) MrChris válasza jjeahh (#54032) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

ááá, ahogy 'ismerlek' szerintem ne vegyél panát! Ismered a GX színeit, annál jobb nem lesz a g3. De a g6 se. Fotóztátok már u.a. az alanyt két géppel? Érdemes lenne az eredményt összehasonlítani.
A keresős Oly megfizethetetlennek tűnik számodra. Vagy lemondanék a keresőről és PM2/PL5 (még pénz is marad) vagy a Fuji...

(#54035) jjeahh válasza MrChris (#54034) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

:DDD ...hasonlítottuk már, az oly színei jobbak, de nem is annyira a színek, hanem az egész kép tónusai, átmenetei, sokkal kifinomultabb az eredmény, de azért tudnék élni a panasonic-al is :D
ha fuji mellett döntök, lehet, hogy megint elhalasztom a gépvásárt a közeledő ünnepek, szülinapok miatt, mert drágább a jelenlegi keretemnél, és ott vannak még az ellenérveim...pl. obipark.. az lenne a legjobb, ha ki tudnék próbálni egy pana evf-et, ha annyira nem gáz, akkor lecsapnék rá.
kereső nélküli gép meg nem kell, ez az egyik legfőbb ok, amiért váltok

[ Szerkesztve ]

(#54036) kamilyon04

kamilyon04
(lelkes újonc)

Úgy hallottam (Studitól), hogy a 45-ös nagyobb tárgytávolságokon nem remekel, ráadásul a tesztekben sem nagyon térnek ki a végtelen távolság felé eső használatra, pedig én ilyesmire is simán használnám, esetleg nagyobb hegyi állatok ellen, kiegészítésként a 14-es mellé.
Tudom én, hogy portréobjektív, de azért csak nem annyira speckó, hogy csak 3-10 méter között használható.
Mik a tapasztalataitok nem portré használatra vonatkozóan?

(#54037) schawo válasza kamilyon04 (#54036) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

[link] ;)

(#54038) Mercutio_ válasza kamilyon04 (#54036) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Roboter írt erről, de mobilról most meg nem keresem.

(#54039) kamilyon04 válasza schawo (#54037) üzenetére

kamilyon04
(lelkes újonc)

A cicás-bokeh fotókkal itt sem lehet sokra menni :D
na mindegy. Mondjuk a 16 megapixeles képek közül ez határozottan elbizonytalanított...
Érdemes ránézni az élességi síkban lévő fűszálakra, meg a hapi mezitlábas cipős lábára...
Mondjuk nekem csak 12 mp a szenorom, ott meg lehet hogy semmi nem látszik ebből az egészből :P

(#54040) kamilyon04 válasza Mercutio_ (#54038) üzenetére

kamilyon04
(lelkes újonc)

majd megpróbálom meglesni

(#54041) arn válasza kamilyon04 (#54036) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

en hasznaltam varosban, szep rajzu obi... vagy mihez kepest?

[link] a korabbi kepek kozott van jopar 45os kep.

[ Szerkesztve ]

(#54042) schawo válasza kamilyon04 (#54040) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

50+ oldalnyi 45mm-es készült fotó f/1.8 és f/2.8 között :) Ezek között találsz olyat, ami téged érdekel.

Gyorsan kerestem neked párat: [link] [link] [link]

(#54043) Studi válasza Mercutio_ (#54038) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Madgie is említette már többször, én a gyakorlatban még nem ütköztem ilyen korlátokba. :)

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#54044) .mf válasza Studi (#54043) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Pedig van. Nekem is feltűnt nem túl gyakori használat ellenére, hogy bizonyos rekeszek és tárgytávolságok mellett erősebb körkörös, "ideges" lesz a boké. Másik gépen vannak a képek, de úgy rémlik, hogy az volt a meglepő, hogy 1.8-ról 2.8-ra emelve a rekeszt simult...

Más, és talán núb kérdés.
Ma akadtam bele ebbe: Ride North / ill /alt
Azon túl, hogy nekem is dédelgetett álmom egy időre abbahagyni a munkát és felpakolt motorral nekiindulni az ismeretlennek, közben a természet és a táj szépségében elmélyedni és fotózni; de a képek technikailag is megfogtak. Az a finom-részletesség, az az élesség, már kis méretben is sugárzik. Ilyenek után ránézve a saját képeimre... egyszerűen messze nincs az a részletesség. Egy kis utánajárás után annyit sikerült kiderítenem, hogy bár a Lajkát ki lehet szúrni itt-ott a képeken, de a képek valószínűleg nagyobb része 5Dm2 + Zeiss Contaxokkal készült. Hja, "there's no replacement for displacement". Jó lenne egy FF, csak egyben rengeteg pénz is...
Viszont kicsit gondolkodóba estem. Van-e lehetőség a meglévő felszerelésemből több finom-részletet kifacsarni? Adná magát a válasz, hogy tessék rawzni. Na jó, csak abból azt a színvilágot kihozni, már többször feladtam. Viszont Oly Viewer ha sokat nem, de ezt tudná. Csak kérdés, hogy mennyire alkalmas több részlet kihozására?
Továbbá: állítsak-e kamerában sharpnesst? Jelenleg 0-ra van véve. Viszont a mesterséges túlélesített kinézetet sem szeretem.
Szerintetek?

(#54045) hegyimorc válasza kamilyon04 (#54036) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

"Mik a tapasztalataitok nem portré használatra vonatkozóan?"

Elég gyakran használom tájképekhez - sokkal több tájképet készítek kistelével-telével mint nagylátóval -, de ilyenkor rekeszelem és az ilyen képek egyébként sem a bokehról szólnak.

Lehet, hogy van olyan eset amikor nem remekel, de úgy tűnik én nem ilyen esetekben használom :)

Nem ez a legjobb objektív a rendszerben, de valószínűleg ez a legjobb ár/érték arányú.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#54046) hegyimorc válasza .mf (#54044) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

Próbáld ki azt, hogy RAW-ban fotózol, OlyViewerben csinálsz belőle TIF-et, majd LR-ben élesíted és onnan JPG export.

Megmarad az eredeti színvilág, de sokkal szebben tudsz élesíteni.

Ha már motor: Sibirsky Extreme

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#54047) arn válasza hegyimorc (#54045) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Szerintem is inkabb az a kerdes, hogy mi az alternativaja... Szvsz kb semmi.

(#54048) jjeahh válasza .mf (#54044) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

raw :D kúl képek, de én nem látok semmi olyant rajtuk, amit mft-vel nem lehet megoldani

(#54049) arn válasza .mf (#54044) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Egyszeru, tolts le rawokat a szimpatikus vazrol, es dolgozd ki oket. Latni fogod, hogy a vaz tud vmi pluszt, vagy a fotos :)

Nekem ezert van most fujim :D

Amugy ugyes fotos kezeben a legegyszerubb gep is csodakra kepes, a jobb technika inkabb csak tobb mozgasteret ad. De ritkan van az, hogy egy igazan jo kep emiatt tudott csak megszuletni.

[ Szerkesztve ]

(#54050) Mercutio_ válasza arn (#54049) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Arn vazz, pite feltörte az accod!!!négy!!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.