Hirdetés

2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#13001) FEDman válasza xtremetuning (#12998) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Fix alapnak a Lumix 20/1,7-est használom, ami a méretéhez képest egy brutálisan jó obi. Alternatívája a picit jobb és gyorsabb, kicsit nagyobb és drágább PL 25/1,4.
Nagylátóban egyenlőre még nem állok túl jól, egyenlőre a 14-45-ös kit obit használom fixen nagylátó végen. Ami mondjuk már nyitott rekeszen is remekül rajzol és mivel nagylátón az f/3,5-el is szinte mindent meg lehet lőni így e téren egyenlőre még nem ugráltam.
De ahogy az anyagiak engedik úgy tervben van egy Lumix 14/2,5 ami nagyon pici és szintén piszkosul jó az ár/érték aránya. Esetleg ha valami oknál fogva nagyon megszaladna akkor meg az Oly 12/2 obija, ami kellemetlenül drága, de egy nagyon jó üveg minőségi fém/üveg építésben.

Extra nagylátónak ott az Oly 9-18mm-ese ami eszméletlenül pici (kb. mint egy Nikon 50/1,8 ;) ) és a kategóriájában teljesen korrekt a képminősége és az ára is rendben van. A Lumix 7-14 viszont elég drága, cserébe brutálisan jó a képe és ehhez képest pofátlanul kicsi és könnyű (300g).

(#13002) xtremetuning válasza FEDman (#13001) üzenetére

xtremetuning
(PH! addikt)

Ez nem is vészes. És milyen váz ? A GH2 tényleg visz mindent ?
Nem érdekel a méret (annyira), mint inkább a képminőség.
Mi az, ami most nagyon üt ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#13003) petrosilov válasza robi-k (#12988) üzenetére

petrosilov
(tag)

Köszönöm!

(#13004) Mhamster válasza xtremetuning (#13002) üzenetére

Mhamster
(tag)

Olympus E-M5

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#13005) Parci válasza xtremetuning (#13002) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

olympus e-m5, ha fotós képminőség a legfőbb szempont. ha videó is ugyanúgy fontos, akkor a gh2 jobb választás. ősszel jelentik be a gh3-at, illetve egy hónapon belül a g5-öt, az volna logikus, ha mindkettő képminősége jobb lenne a gh2-énél (a g5 esetében minimálisan, a gh3 kérdés, hogy kap-e vmi varázsszenzort).

ami a nagylátókat illeti: ha a nikon 14-24-et használtad fx vázon, akkor a 12-es és 14-es fix kiesik, mert nem elég nagylátó. a két zoom közül pénztárca, méret, és a +2 mm (fx méretekben ekv. 14 vs 18 mm) alapján dönts.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#13006) FEDman válasza xtremetuning (#13000) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Mindent egyszerre természetesen nem lehet, valahol mindig kell egy kis kompromisszumot kötni.

Például a Lumix 7-14/4 nem olcsó üveg, de azért nem teljesen ok nélkül kérnek el érte annyit amennyit. Például saroktól sarokig brutál éles a képe, ilyen téren tehát hasonlít a Nikon 14-24-re, de például ekv. 14mm-en Panának gyakorlatban sokkal-sokkal kisebb a torzítása, ami a Nikonnak talán az egyetlen gyenge pontja.
Itt egy kép ekv. 14mm-en a PZ tesztből a Lumix 7-14-el. :)

Nikon előnye, hogy a Nikon 14-24 mögött jó esetben egy FF szenzoros gép van, a Lumix 7-14 nagy előnye pedig ez: 700g kontra 2.064g :)

(#13007) petrosilov válasza arn (#12991) üzenetére

petrosilov
(tag)

Szerintem igen, több szempontból:

-nagynehézbonyolult. Elhúzza/berázza a csövet rendesen.
-FF-en kell 2400mm gyújtótávolság, hogy kirajzold a Napot/Holdat a teljes érzékelőre. Ugyanez 4/3-nál kb. 1200mm.

(#13008) FEDman válasza xtremetuning (#13002) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Ahogy Parci is írta ebben a rendszerben fotós szempontból most az Olympus E-M5 a csúcs, videós szempontból meg talán meg még mindig a GH2.

(Várhatóan az év második felére itt lesz a GH3 is, hogy az milyen lesz azt majd meglátjuk.)

(#13009) xtremetuning válasza FEDman (#13008) üzenetére

xtremetuning
(PH! addikt)

Most már (csak) 1 kérdés : mi a helyzet az af-jükkel ?
A sebesség megközelíti a tükrösét ? Milyen a kijelzőn kijelölni ?
És egyáltalán...... :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#13010) Mr.Csizmás válasza xtremetuning (#13009) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

az AF jóval gyorsabb mint a tükrös ;) mert kontrasztalapú.

szombaton jól elszórakoztattam magam egy d5100 + 18-70-el, az ablakocskán néztem, hogy tekergeti a távolságskálát. hát nem egy sebességbajnok :DDD de hát majdhogynem a 424-es gőzmozdonyokkal egyidős a technika alapja

[ Szerkesztve ]

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Huawei P20, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#13011) petrosilov válasza petrosilov (#13007) üzenetére

petrosilov
(tag)

Jelenleg 1200mm-es távcsövem van, ez fullframe+ kétszerezővel rajzolja a teljes Napot. Azaz van 2 fényérték hátránya a 4/3-hoz képest. + a kétszerezők nem szokták javítani a kép minőségét. Ettől függetlenül működik a rendszer :)

Ez itt egy kb. 3500mm-re nyújtott gyújtótávolsággal lőtt teljes fullfrém kocka. Jobbra lenn a Tie vadász-szerű dolog a Nemzetközi Űrállomás.

(#13012) FEDman válasza xtremetuning (#13009) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Ilyen téren elég vegyes a kép. Egyszeri AF-ben már állja a sarat sebesség terén a DSLR-ekkel, ráadásul mindezt úgy, hogy közben pontosabb azoknál, nincs front/back fókusz hiba. Követő AF-ben viszont még mindig egyértelműen a DSLR a jobb.

(#13013) xtremetuning válasza Mr.Csizmás (#13010) üzenetére

xtremetuning
(PH! addikt)

Számomra ez hihetetlen :DDD
Anno (kb. 4 éve) tükrös után megpróbáltam egy fuji bridge gépet. Annyira lassú volt, hogy hagytam a fenébe. Ezek szerint halad a technológia. Lassan annyira felhergelem magam, hogy elmegyek, megfogdosok egy ilyen 4/3-at. Ki tudja....
Valamit muszáj lesz vennem, ennél a rendszernél legalább beszélhetünk képminőségről FF után is.

FEDman : alig használok követőt. Nálam ez nem lenne probléma.

[ Szerkesztve ]

(#13014) Mr.Csizmás válasza xtremetuning (#13013) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

ez nem bridge.....

pl. a 14-42 II R optikailag egy leheletnyit van az átlagos-elviselhető fölött, viszont qrvagyors AF-je van, egy nyikkanás nélkül fél pillanat alatt élesre áll.

[ Szerkesztve ]

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Huawei P20, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#13015) FEDman válasza xtremetuning (#13013) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Én se használok követőt így ez számomra se egy nagy érvágás. :)

GH2 AF speed :U
(hanggal együtt érdemes nézni)

[ Szerkesztve ]

(#13016) Parci válasza xtremetuning (#13013) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ha nem d3x vagy d800 vázad van, akkor ráadásul az e-m5/gh2 16 megapixeles felbontása és vékony aa-szűrője miatt alapérzékenység közelében lényegesen több lesz a részlet. cserébe a dinamika garantáltan kevesebb, bár az e-m5 nagyon jól szerepel ebben is. aztán ahogy haladsz felfelé az iso-lépcsőn, úgy jön ki a nagyobb lapka előnye, iso 3200-on már nem ezeket a kis dögöket akarod használni. persze ez is relatív, ezt a fotót például magas ison lőttem egy rongyos e-pl1-gyel, és bár zajos volt, nem hiszem, hogy ez bárkit zavarna. :DDD szóval nagyon sok múlik a feldolgozáson is.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#13017) robi-k válasza Mr.Csizmás (#13014) üzenetére

robi-k
(őstag)

Az Oly 12-50 AF-je (az E-M5 kittobija) pedig villámszerűen gyors és precíz - nem tudtam észlelni, hogy mikor is fókuszál. Amikor játszottam vele (na és persze az E-M5-sel), nem hittem a szememnek, az após Nikon D5000-se sehol sincs.
Á-á-á, akarok egy E-M5 kittet :O
És a 12-50mm obi még az én (azaz az asszony :D ) E-PM1 vázán is ugyan-olyan gyors volt amikor átraktam, bár azon kissé bumfordinak hatot ;)

Elérhető az új 65-0131 CFW az OPPO UDP-20X lejátszókhoz. Részletek privátban. OPPO BDP-10X, OPPO UDP-20X, Arcam UDP-411, CA Azur 752BD/CXU, Primare BD32MK2 CFW telepítését vállalom.

(#13018) xtremetuning válasza FEDman (#13015) üzenetére

xtremetuning
(PH! addikt)

B+ :DDD Ez kemény....nem gondoltam volna. :R

(#13019) OPiiPO válasza FEDman (#13006) üzenetére

OPiiPO
(őstag)

"de például ekv. 14mm-en Panának gyakorlatban sokkal-sokkal kisebb a torzítása, ami a Nikonnak talán az egyetlen gyenge pontja."

- ez részben(főként) a szoftveres korrekciónak köszönhető, amit a Nikon nem csinál (még). Érdemes megnézni a korrekció nélkülit raw-ot is (nem mintha ez rontana bármit is az amúgy tényleg kitűnően sikerült obi értékén, csak a történeti hűség kedvéért :) )

[ Szerkesztve ]

Eladó: Yamaha MT220

(#13020) xtremetuning válasza Parci (#13016) üzenetére

xtremetuning
(PH! addikt)

Belenyúltál, d800. De szoktatom magam, hogy nem kell nekem ennyire jó cucc....

(#13021) FEDman válasza OPiiPO (#13019) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Ezért írtam, hogy gyakorlatban. ;)
A Panánál ezzel ha normális szoftvert használsz soha nem fogsz találkozni, még a LR-ban a Raw képeket megnyitva se látod még egy villanásra se, egyből a korrigált képet dobja be. Sőt már a keresőképen is a korrigált képet látod, ami baromi nagy segítség a komponálásnál szemben Nikon nagy hordójával. :)

(#13022) Parci válasza xtremetuning (#13020) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

no, ez izgalmas váltás lenne, nem hiszem, hogy sokan megcsinálják. pedig van benne ráció. a d800 egyrészről a jelenleg elérhető legjobb képminőség értelmes méretű és árú cuccoknál, egyedül az újabb és durvább középformátumú zsugák verik meg, és azok is csak alapérzékenységen. magyarán, képminőségben jelentős visszalépés lenne. ezen a ponton el is kezdene szűkölni a sok forumer, de az igazság az, hogy totálisan megértenélek, ha váltanál.

ha például alig hordod magaddal a cumót, mert nagy, nehéz, macerás, akkor hiába tök jó, a polcon szar. az el nem készült fotónál bármi jobb. elég sokan így kötöttünk ki m4/3-ad falván (bár azóta én már az e-pl2-t is otthon hagyom :(). egyetlen igazi kérdés, hogy ha mondjuk utazol valami komolyabb helyre, vagy olyan dolgot csinálsz, amiről mindenképp remek képeket szeretnél, mert megismételhetetlen, akkor nem lenne-e hiányérzeted egy ilyen kisebb masinával. ha nem, akkor nyugodtan szokd meg a dslr nélküliség gondolatát, tényleg semmi értelme. drága, nagy, nehéz.

ha igen, az nehezebb ügy. viszont annyira jó az e-m5 képminősége (és a plusz grippel a kezelhetősége), hogy nálam például bőven határérték fölött van már, magyarán, nem lenne hiányérzetem akkor sem, ha a világ legtávolabbi pontjáról "csak" e-m5-ös raw fájljaim lennének.

(#13023) Mr.Csizmás válasza robi-k (#13017) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

nekem meg EM5 kitem lesz remélem egyhamar....csak euróban akarok fizetni érte :))

(#13024) eeXaa

eeXaa
(őstag)

...én asszem ennél a minőségnél megállapodnék...

em5+pana100-300

(#13025) Tulku válasza eeXaa (#12980) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Hát ne f8-on használd...

(#13026) madgie válasza eeXaa (#13024) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Agyonélesített, túlkontrasztolt kép kell neked? ;]

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#13027) eeXaa válasza Tulku (#13025) üzenetére

eeXaa
(őstag)

ok
(#13026) madgie:..igeeen :)

[ Szerkesztve ]

(#13028) FEDman válasza eeXaa (#13024) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Szerintem az lenne a legjobb, ha a G2-t idővel lecserélnéd valamelyik Olympus vázra.
Sokkal több sikerélményed lenne, kevesebb, vagy 0 utómunkával el tudnád érni azt a képi világot amit szeretsz. ;)

(#13029) eeXaa válasza FEDman (#13028) üzenetére

eeXaa
(őstag)

...rágom a körmeimet egy ideje emiatt.. de nehéz lemondani a tapicskáról, keresője meg csak az omd nek van... szóval mindenképp várnom kell.... :)

(#13030) FEDman válasza eeXaa (#13029) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Nemrég volt baromi jó áron kifutó E-P2 keresővel együtt. De állítólag még idén felfrissül az egész PEN széria, úgyhogy szerintem nemsokára lesz akciós áron E-P3 is amin meg már tapicsku is van. :)

(#13031) Mercutio_ válasza eeXaa (#13029) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Nemrég VF-2 kereső egész jó árban volt indexen, és az az újabb Oly vázakkal elég jó képet ad.

A tekergethetős tapicska LCD az nekem is hiányozni, a másik a benyomhatós hátsó tárcsa, meg az a batár hátsó kijelző amit még az E-M5-re is rátettek :O

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#13032) Warter

Warter
(PH! addikt)

Nyaraláson fotóztam a GF2/PL25-tel világítótornyokat és azt vettem észre, hogy a torony és környéke tűéles viszont a háttérben a világoskék ég, ha belenagyítók, mintha szemcsés lenne. Mi a fenét csinálok vajon rosszul? Vagy ez ilyen és ezzel kell beérnem? (f5.6, iso100, 1/1600)

(#13033) Tulku válasza Warter (#13032) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Semmit nem rontottál el...ilyen

Raw+LR...és minden tökéletes lesz :)

(#13034) Warter válasza Tulku (#13033) üzenetére

Warter
(PH! addikt)

Kéne egy kis jótanács, mivel lehet ezt legkönnyebben eltüntetni LR-ben? Természetesen RAW+jpg-ben fozotam, szóval ez a rész nem gond. :)

(#13035) Tulku válasza Warter (#13034) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Luminance csúszka...persze vigyázz az amountra is, egyik se maradjon el a másiktól jelentősen...én a colour színszűrőt állandóan 25 környékén hagyom...nálam az vált be.

De gyakran, ha az amount-ot leveszed 0-ra, akkor is tökéletes...

És ne a tökéletesen sima felületre törekedj, ha marad kis zaj, szerintem az a jó...ne csinálj műanyagot, csak hogy elmondhasd; zajtalan a képem...

[ Szerkesztve ]

(#13036) arn válasza FEDman (#13001) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

legjobb zoomkent az uj 12-35ot se felejtsd ki :) nah ilyennel kene em5. kar hogy ennek a kombonak mar nem "praktikus" az ara.

nezegettem a 14-45ot (gondoltam veszek egyet tesztkeppen) - erdekes, hogy tesztenkent mennyire hullamzo a teljesitmenye a 14-150hez kepest. valahol brutal jo felbontast mertek (alig marad el a 20astol), valahol meg atlagos. 14mm ahol lenyegesen jobb, mint a turaobi, mashol szvsz elenyeszo a differencia az ilyen napos f8 koruli kepeken. azt a regi oly 12-60at kellene portolni... mert ennek a 12-50nek kb az idojarasallosag az osszes erenye.

ami viszont meglepett (tesztek alapjan), hogy az olcso 40-150 tele mennyire jol teljesit a mezonyben - az arahoz kepest meg plane.

[ Szerkesztve ]

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#13037) arn válasza Parci (#13005) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

en bizom a gh3ban, hogy marha jol sikerul, es megrogyassza az em5 arat tavaszra :) a penek tuti nem fogjak.

(#13038) FEDman válasza arn (#13036) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

A 12-35/2,8 egy nagyon jó üveg lett, de ennyi pénzből inkább vennék egy M.Zuiko 12/2 + 45/1,8-as párost és akkor még spóroltam is egy kicsit. :D

(#13039) FEDman

FEDman
(PH! addikt)

Az M.Zuiko 75/1,8 ilyen nyitott rekeszen. :)

(#13040) arn válasza FEDman (#13038) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

az tuti... en is elobb vennek egy 12es fixet, mint egy ekkora atfogasu zoomot ennyiert. a 12-60nal viszont kivalthatnam a mostani turaobit, ott mar elgondolkodnek a dolgon - de igy adapterrel (meg nelkule is) benga nagy. nem azert vettem negyharmadot, hogy nagy dogoket cipeljek.

(#13041) eeXaa

eeXaa
(őstag)

...basszus rákérdeztem az obira az eladotól, hogy mié nem rakta postára tegnap, meg ha lehetne akkor legyen szives ma postázza ki.... hát nem törölte a megrendelésemet... :) ...nna mindegy most legalább mégegyszer átgondolom nem járnék e jobban e egy oly epm1 14-150 kombóval...

(#13042) Mr.Csizmás válasza eeXaa (#13041) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

ez a vaterás olcsójános? :DDD

sz.: akkor nem

[ Szerkesztve ]

(#13043) eeXaa válasza Mr.Csizmás (#13042) üzenetére

eeXaa
(őstag)

amazon u.k. azon belül vmi smart bargain v. mi.. jó csillagjai vannak több mint 3000 feedbackel...

(#13044) SpongyaBob válasza FEDman (#13039) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Hát ez, ez valami baromi jó :)

"Mikor ninja lettem, te voltál a példaképem :K , elvittél minden kódot." by Golden9

(#13045) doktor úr válasza arn (#13036) üzenetére

doktor úr
(fanatikus tag)

Filmezni én is egy 12-35-re gyúrok. Praktikusabb lenne a 14-45 átfogása, de fix fényerős kell, és most a legjobbat is akarom. Korábban Canon 600D-re egy 24-70 f2.8 vagy 24-105 f4 volt a kiszemelt (persze ott is bejön a crop faktor).

(#13046) Peregrinator válasza eeXaa (#13041) üzenetére

Peregrinator
(tag)

Nekem ezen karakterisztikák alapján a Panasonic 14-140mm: link élesebbnek tűnik mint az Olympus 14-150mm: link, főleg a 100mm fölötti tartományban.

[ Szerkesztve ]

(#13047) Marseille199

Marseille199
(senior tag)

Oly 45 1.8:

Kép a kedvenc obimmal a kedvenc gépemről és a másik kedvenc obimról :))

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#13048) arn válasza Peregrinator (#13046) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

szvsz mindketto egyforman vacak szelso helyzetekben, nincsenek nagy elteresek. olyan szempontok is szamitanak, ami miatt ilyen oszvermegoldast valaszt az ember.

(#13049) Parci válasza Peregrinator (#13046) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

marginális különbségek vannak, ha vannak, ám a pana drágább, és kétszer akkora. viszont videós blende és stabi is van rajta. mindenesetre közel fél kilós súly mellett nálam mft rendszeren nem játszik.

(#13050) FEDman válasza Parci (#13049) üzenetére

FEDman
(PH! addikt)

Szerintem nem kérdés melyik a jobb, Pana vázra a Pana, Oly vázra meg az Oly a jobb választás. :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.