Hirdetés

2019. február 17., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#49001) Haugland válasza MrChris (#48947) üzenetére

Haugland
(fanatikus tag)

Valójában egy ismerősömé (volt) mindkét gép G5 és GH2 is és azok közül választottam, hogy melyiket veszem meg tőle.
GH2-t választottam mivel annak jobban tetszett a több definiált gombja és a 14-140-es obi.
Nem csináltam összehasonlítást a G5-GH2 képei közt mivel nem használtam őket egyszerre és megmondom őszintén, hogy nem vagyok ennyire vájtszemű, hogy észrevegyem azokat a különbségeket amelyekről Ti beszéltek.
És most lehet röhögni -> színtévesztő is vagyok...úgyhogy a színek számomra...hát hogy is mondjam......persze ettől még nem fekete-fehérben akarom csinálni a fotókat...

Ezek szerint az is lehetséges, hogy a G5 jobb minőségű jpg-ket készít, mint a GH2?

Az egész fényképezőgépes sztorim annyi, hogy a régi FZ30-as gépem volt, aminél valami ok miatt nem működik jól az élességállítás. Szervízt nem találtam és idén megszületett a kislányom, akinek életét szeretném megörökíteni fényképeken (foto párti vagyok inkább mint videós). Ezért kerestem egy jobb minőségű gépet..és így jutottam el ide..

(#49002) Lassú Víz válasza .mf (#48987) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Freddy javaslatára:

Szerintem, ha nem esik, menjünk a Városház térre szerintem, vigyünk kabátot... Este hatkor szerintem lesz hely.
Ha mégsem, öt perc járóföldre rakás kocsma van...

Legyen így. Elvileg van ott sátor is, csak akkor el kell viselni valamelyik meccset.

gorgo
Freddy76
Mercutio_
Real_Necro
Lassú Víz
rbalint88
Studi
.mf + ... hát nej nincs, akkor tej? :DDD (~f7-től)

.mf, egy telefonszámot adj meg légy szíves valakinek akiben megbízol, hogy tudjunk szólni ha odébbállunk.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#49003) ooooobi válasza Dolphin (#48999) üzenetére

ooooobi
(senior tag)

The Kodak S-1 499$ Vannak sample fotók is.

[ Szerkesztve ]

(#49004) Studi válasza ooooobi (#49003) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Most akciósan épp ennyi a PM2 is. Dupla kitben. :U

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#49005) MrChris válasza Studi (#49004) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

nem néz ki annyira xarul. A videó gombot tehették volna az on/off fölé balra, meg a púpot jobban kiemelve egy EVF-et ;] Aztán már csak a belsőt kellene csiszolni, milyen poén lenne, ha hozná a Kodakos E1 színeit :C

(#49006) Studi válasza MrChris (#49005) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Nem mondtam, hogy rosszul néz ki. De kevés kezelőelem, no táccs, no vaku: versenyképtelen szerintem.
Elég kicsi az esély rá, hogy ebbe Kodak szenzor van. :) De ha maradt még szaki a névadó cégből akkor egy jó színű jpeg összejöhet. :)

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#49007) arn

arn
(PH! nagyúr)

Van ennek meg barmi koze a regi kodakhoz, vagy csak egy megvasarolt brand?

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#49008) rbalint88 válasza arn (#49007) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

csak brand :(
egy unique selling pointot látok ebben a gépben, a punk témamódot, azt szívesen látnám más gépekben is :DDD

#budasidehighlife

(#49009) Real_Necro válasza Lassú Víz (#49002) üzenetére

Real_Necro
(PH! kedvence)

Elvileg jön egy kollégám is, Zsolti néven fut.

Akkor tali 18:00-kor hol is? Nekem szerintem csak Merci meg Freddy száma van meg, de Téged felismerlek. ;)

(#49010) Mercutio_ válasza Real_Necro (#49009) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Én már 1/2 6-ra ott leszek, ha nem kapok valami plusz melót.

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#49011) Real_Necro válasza Mercutio_ (#49010) üzenetére

Real_Necro
(PH! kedvence)

Az ott az hol? Viszek neked elvileg csomit.

(#49012) Mercutio_ válasza Real_Necro (#49011) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Nemtom, nem én szervezem :D de holnap 1/2 6-ig csak kiderül.
A CF adapterre gondolsz?
Ja vigyem valamelyik fülest?

Szerk : Most látom, hogy ez nem az offolós :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#49013) Lassú Víz válasza Mercutio_ (#49012) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Ez is van olyan konkrét mint a Fröccsterasz. Ha jól látom a képeken egy csomó bodega van ahol csapolnak, és középen padok meg asztalok. Amelyiket sikerül megszerezni ott leszünk. Próbálok előbb menni, de 6-nál korábbra nem merem magam ígérni.

(#49014) .: JuSzT :. válasza Lassú Víz (#49013) üzenetére

.: JuSzT :.
(PH! addikt)

És a két hely legalább 3 perc sétára van egymástól.

(#49015) .mf válasza Lassú Víz (#49002) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

"Szerintem, ha nem esik, menjünk a Városház térre"

Budafok? :DDD Gugli szerint
Ha nem lenne ott a linken pár kép, be nem azonosítanám, hogy ez a Madách térrel szembeni üres / parkosított telek. Térképeken egyszerűen nincs feltüntetve.

".mf, egy telefonszámot adj meg légy szíves valakinek akiben megbízol, hogy tudjunk szólni ha odébbállunk."

Ha annyira titkolnám, nem lenne a profilomban :)
Westel / 433 nyolcvankilenc 27.

(#49016) Studi válasza .mf (#49015) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

:K Én is csak abból jöttem rá, de nem írtam be ide, szenvedjenek mások is! :DDD

(#49017) rbalint88

rbalint88
(PH! addikt)

sajnos a mai talit le kell mondjam :( összeehettem valamit, így (árnyék)székhez vagyok kötve.

#budasidehighlife

(#49018) TayRol válasza rbalint88 (#49017) üzenetére

TayRol
(PH! nagyúr)

te is úsztál hétvégén, mi?

jobbulást!

(#49019) Studi válasza rbalint88 (#49017) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

:( Jobbulást!

(#49020) rbalint88 válasza TayRol (#49018) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

Maximum a boldogságban :) Nyeletlen balta stílusban megy csak, így nem szoktam erőltetni. Köszi!

#budasidehighlife

(#49021) Real_Necro válasza rbalint88 (#49017) üzenetére

Real_Necro
(PH! kedvence)

Jobbulást!

Én f6-6 között érek Deákra. Valamikor utána érkezik kollégám is, csak előtte hazadobja bicót.

(#49022) zool1

zool1
(őstag)

Urak!

Rendelkezik valaki Olympus OM-D EM-1 el?! Megosztaná a tapasztalatait? Tükröshöz képest milyen a keresője, előnyök vs hátrányok stb. Egyik ismerősöm váltana d7000-ről a fent említett gépre. Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#49023) MLaca válasza zool1 (#49022) üzenetére

MLaca
(PH! addikt)

k.rvajó! :DDD

http://mlzphoto.hu/

(#49024) jjeahh válasza MLaca (#49023) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

lényegre törő :)) :D

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni | Insta: n_barna

(#49025) zool1 válasza MLaca (#49023) üzenetére

zool1
(őstag)

Esetleg egy kicsit bővebben privátban?! :K

(#49026) MLaca válasza zool1 (#49025) üzenetére

MLaca
(PH! addikt)

olvasd el a cikkemet - publikusan :)

(#49027) Parci válasza MLaca (#49026) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

+1000000000 !!!

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#49028) zool1 válasza MLaca (#49026) üzenetére

zool1
(őstag)

Azt már olvastam. Azért kérdeztem... ;)

(#49029) arn válasza zool1 (#49028) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

szvsz tapogasson meg egyet...

(#49030) Mercutio_ válasza zool1 (#49028) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Attól függ a c-af mennyire letszukseglet nála, és milyen látószöget /tartományt haszná .

eeaa: Ha nem videó a fő profil felesleges pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

(#49031) eeXaa válasza zool1 (#49028) üzenetére

eeXaa
(őstag)

A panasonic GH4 még jobb..
...de ha a más tanácsa alapján cserélne, akkor jobb, ha marad a d7000-nél..

[ Szerkesztve ]

(#49032) Schanyee

Schanyee
(senior tag)

Remélem nem sokára lesz teszt a GH4-ről, annak a fókuszára nagyon kíváncsi lennék, amik vannak videók nagyon felkeltették az érdeklődésem. Aztán jövőre meg talán lejön a G(X) szériába is, nem mintha lenne pénzem a GH4-re, de meg nyugtat, hogy a váz is túl nagy, így nem csak a pénz hiánya a kifogás arra, hogy miért nem kell :)

(#49033) arn válasza eeXaa (#49031) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

videora... :)

(#49034) eeXaa

eeXaa
(őstag)

a fókusz is gyorsabb..

(#49035) andersen10 válasza Schanyee (#49032) üzenetére

andersen10
(fanatikus tag)

Volt már itt linkelve: The Great Mirrorless Camera Autofocus Shootout! (GH4, X-T1, A6000, E-M1)
Hogy mit tud AF-ben a GH4 (és a többi top mirorrless kamcsi) jól lejön ha megnézed.

(#49036) Schanyee válasza andersen10 (#49035) üzenetére

Schanyee
(senior tag)

Tudom, én linkeltem először :) . Rosszul fogalmaztam,a fókuszra élőben lennék kíváncsi mondjuk hogy a kutyám futtatom.

(#49037) MrChris válasza Schanyee (#49036) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

Valószínűleg zool1 is ilyen jellegű teszt/véleményt/tapasztalatot szeretett volna kérni az EM1-el kapcsolatban. Valódi pár hónapos használat után. Helyette persze olvashat paraméter tesztet :D

(#49038) zool1 válasza MrChris (#49037) üzenetére

zool1
(őstag)

Khm, igen... :K Kibontom, kézbe veszem "tesztre" vs valami hasonlóra. :C

(#49039) Parci válasza MrChris (#49037) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

és mégis mit vársz a ph-s teszten felül? segítek: a gép qrva jó!!

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#49040) MLaca válasza MrChris (#49037) üzenetére

MLaca
(PH! addikt)

majd veszek minden tesztelésre szánt gépből egyet, s majd mindről megírom 1 év múlva a cikket, ami nem csak paraméterháború lesz, hanem tapasztalat is. :D (tudom, nem erre gondoltál, de ez akkor is jól esik)

[ Szerkesztve ]

(#49041) Lassú Víz válasza zool1 (#49038) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Keresd az irányjelzőn "Olympus E-system és Micro 4/3" fórumban Flowersoftot. Ő dolgozik az E-M1-gyel.

(#49042) MrChris válasza Parci (#49039) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

aszem itt rengeteg felhasználó megosztotta tapasztalatait az általa birtokolt gépekről, obikról,kiemelt számára fontos tulajdonságot, hogy azt végre abban a cuccban kapta meg és más észrevételek előnyökről, hiányoságokról. Akkor erre szerinted itt nincs szükség vélemény megosztásra? Oszlopos fórumtag is kérdezett véleményt és nem lett kiröhögve, elküldve tesztolvasásra, hanem lelkesen lett tájékoztatva. E-M1-et elég kevesen birtokolnak, így még kevesebb a felhasználói vélemény, hát megkérdezte...

(#49043) zool1 válasza Lassú Víz (#49041) üzenetére

zool1
(őstag)

Köszönöm szépen, megkeresem a fórumtársat! :R
MLaca, az önkritika jogos... :U

[ Szerkesztve ]

(#49044) Parci válasza MrChris (#49042) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

jó, de gyerekek, azért legyetek már egy kicsit realisták is. egyrészt, jó volna, ha specifikusabb lenne a kérdés. az nyilván nem szempont, hogy szerintem például kényelmes az e-m1 fogása, mert neked más a kezed. az sem, hogy szerintem ronda lett szemből, mert ízlések és pofonok. az sem, hogy nekem jó az af, mert én igénytelen vagyok és s-af center pointot használok és kész. stb.

szóval, ha legalább egy konkrét kérdés volna az e-m1-ről, akkor lehetne miről beszélni. amíg viszont tök általános, addig a válasz is az: ott a teszt, és egyébként pazar cucc, nem véletlenül lett zászlóshajó. kényelmes, pont jó méretű, jók a gombok, jó használni, jó a kereső stb.

(#49045) zool1

zool1
(őstag)

Köszönöm akik eddig próbáltak segíteni az E-M1-el kapcsolatban. Elkocsikázom pestre, és megnézem magam, az a biztos. Csak hogy konkrét is legyek... ;)

(#49046) Oly-Service válasza zool1 (#49022) üzenetére

Oly-Service
(kvázi-tag)

[Ezt próbáltad? ]

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#49047) Parci válasza zool1 (#49045) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ezt igazából - főleg egy ilyen árú cuccnál - nem érdemes sosem kihagyni. az af lehet kérdéses felhasználástól függően, de úgy amúgy ma már minden gép nagyon elég, tényleg kézben dől el minden.

(#49048) Studi válasza zool1 (#49045) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Konkrét benyomások, egynapos használat + 3-4 alkalom csak tapogatás után: Oly E-30 után azért a fogása, mérete nem az igazi, nekem pici. Konkrétan a markolata számomra nem jobb, mint a Pana G5-é. És ha már tényleg profi felhasználásra szánták a cuccot, akkor hiányzik róla a kihajtható-forgatható kijelző, számomra az kényelmesebb, mint az E-M1-en szereplő sima kihajtható.

De ezek csak apróságok, ettől függetlenül valóban minden területen profi cucc, nekem nagyon tetszett.

(#49049) MrChris válasza Parci (#49044) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

Ok! :)

(#49050) kirkri

kirkri
(PH! addikt)

Tudna valaki támogatni egy vásárlás erejéig az Olympus Mintaboltba szóló Prémium Klubtag kártyájával, hogy igénybe tudjam venni a 15%-os kedvezményt? Néhány sörrel kompenzálnám a segítséget.

Egy XZ-2-es masinát szeretnék vásárolni.

16 éve a Prohardveren!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.