Hirdetés

2019. február 22., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#7001) FEDman

FEDman
(PH! addikt)

Azt ott egy fix bütyöknek gondolom ami azon túl hogy megtámasztja majd az ember ujját szerintem nem lesz semmi más funkciója.

(#7002) Marseille199 válasza FEDman (#7001) üzenetére

Marseille199
(senior tag)

Igen, mondjuk vélhető, hogy nem lesz semmi különös funkciója, de legalább jó csúnya :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#7003) t72killer válasza FEDman (#7001) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Kihozhatnának a váz mellé egy jobbféle 10-40-es és egy 50-150 körüli zoomot f/2 fényerővel (és max 400g súllyal)

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#7004) Tulku válasza t72killer (#7003) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Még valamit? (gépelem az oly-nak :) )

Tényleg igazad van különben...egy fényerős zúm hiányzik!

Különben:
Azt hiszem az mft az egyetlen lehetséges alternatíva minden nondslr fan számára...

(#7005) Parci válasza t72killer (#7003) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

egy 341 grammos 10-200/f1,4 jobb volna

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#7006) t72killer válasza Parci (#7005) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Jó, a 2/10-40 elméletben beleférhet a 400g-ba, ennél nem sokkal nehezebbek a DX-re készült sigma és tamron 2.8/17-50esek.

#7004, Tulku: várj, adom a címet is, hova küldjék az OM vázat, a fenti obikat illetve egy apró, de ütős rendszervakut:)

[ Szerkesztve ]

(#7007) Mr.Csizmás válasza Parci (#7005) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

lol :DDD

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Huawei P20, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#7008) Tulku válasza Parci (#7005) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Nahát, nahát...hogy mondják ezt a médiát irányító konzorcium képviselői?
Igen:
Csúsztatás!

És igen, legyen egy 12-40 F2 (2,8?) stabis zúm! Nagy kérés az olypanasigmatamronmittomén gyártókhoz?
Mert csak a hülye nem veszi észre, hogy itt összpontosul a potencionális keresők tábora...

(#7009) Parci válasza t72killer (#7006) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ja értem, ha tehát egy 26-75/2,8 nehezebb, akkor egy 20-80/2 lehet könnyebb. világos. ha esetleg nem volna az elég érv, akkor gondold végig, hogy a 11-22/2,8-3,5 mekkora is volt.

[ Szerkesztve ]

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#7010) Parci válasza Tulku (#7008) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

"Mert csak a hülye nem veszi észre, hogy itt összpontosul a potencionális keresők tábora..."

no offense, de sztem fogalmad (-munk) sincs, hogy mekkora a tényleges kereslet egy ilyen üvegre. természetesen a reális árán, tehát kényelmesen 1500+ usd-ért. a fórumos szuperpistik nem feltétlenül reprezentatív mintája a teljes populációnak.

(#7011) Tulku válasza Parci (#7010) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Bocs, nem az övegre, az mft táborra értettem...az meg sztem (mint laikus mondom -természetes hogy megfigyelő vagyok, nem statisztikus) egyre nő...

Persze a hadba vonuló tábornak este élelem kell...és nem zöldséget esznek!

(#7012) Cyrin

Cyrin
(PH! addikt)

Szeretném lecserélni a 6 éves gépemet. Először valami csúcskompaktra gondoltam, mert az előző is valami hasonló volt, pl. S95, s100, xz-1. Aztán néztem tesztképeket, és az oly e-pl1 mindet lemosta. Nyilván hátrány a nagyobb méret, és amit olvastam róla, hogy lassú autofokusz, meg talán valami segédfény hiányzik. Főleg a feleségem használná, és legtöbbször kisgyerekeket fotózni beltérben autómata beállításokkal.
A zoom nem lényeges, eddig is elvoltunk 3 szorossal.
Szerintetek megfelelne? Vagy összességében mégis elég lenne valamelyik kompakt, a fent felsoroltak beltérben különösen ajánlottak.

[ Szerkesztve ]

(#7013) SpongyaBob válasza Cyrin (#7012) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

A lassú fókuszt én úgy mondanám: hogy mihez képest? A kompaktoktól biztosan gyorsabb, a Pana m4/3-os gépeitől valamelyest lassabb.. De ezt egy átlagos felhasználás során nem nagyon veszed észre. Szerintem rosszul nem jársz vele, tekintve, hogy ár/érték aránya nagyon jó :)

"Mikor ninja lettem, te voltál a példaképem :K , elvittél minden kódot." by Golden9

(#7014) viizo

viizo
(tag)

Sziasztok,

vásároltam a héten egy E-PL1 -es kitet a 14-42-es obival. Régóta akartam vmi hasonló masinát, és most az ára is nagyon kellemes a kategóriájában. Egy Fuji S5700-as superzoomot váltott, tehát nekem erős upgrade képminőségben, elég komoly szakadék tátong egy kompakt és egy m4/3 között.

Rengeteget olvasgattam a héten a topikot, de néhány kérdésre nem igazán találtam választ:

utángyártott pótaksi vagy gyári? 3-4e vs 18e, nem elhanyagolható - ér ennyivel többet a gyári?

vmi objektív-védő üveget érdemes rátenni az obira? esetleg egy cirkulár-poláron gondolkozom, az előző gépre is csavartam rá egyet, amellett hogy megvédte a lencsét sokat dobott a felvételeken..

léteznek m4/3-hoz nem oly/pana obik? elég horror árban vannak, gyakorlatilag az árukból kijön egy új váz + kitobi.. elsősorban így elsőként vmi nagylátószögű obin vagy előtétlencsén agyalok.

bocs ha lámák a kérdések, kompaktokról próbálok átszocializálódni ;]

(#7015) Gondwana válasza viizo (#7014) üzenetére

Gondwana
(PH! addikt)

Csak a polárszűrőre kérdeznék rá: miért polárt védőszűrőnek? (Akkor inkább egy ND, ha sötét, akkor legyen sötét és még tekergetni se kell állandóan, hogy irányban legyen)
Illetve amire nem találok magyarázatot, hogy mi ez a ragaszkodás a cirkuláris polárhoz? Pentaprizmás gépnél megértem, hogy kell, mert a lineárissal picit jobban sötétedik a kereső, vagy a féligáteresztő tükör alatt akár 1-2 blendényit is sötétülhet az autofókusz szenzor felé, de egy kompaktnál vagy egy milcnél szerintem tényleg semmi értelme ragaszkodni hozzá, hogy a polarizált fényt visszaforgassuk a szenzor előtt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7016) Cyrin válasza SpongyaBob (#7013) üzenetére

Cyrin
(PH! addikt)

nem is az hogy lassú, rosszul fogalmaztam, hanem inkább azt írták hogy beltérben rosszabb fényviszonyok esetén nehezen talál fókuszt.
hétfőn meg is rendelném...valamelyiket :)

(#7017) SpongyaBob válasza Cyrin (#7016) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Szerintem ez sem olyan vészes, mint sokan írják, én jól elvagyok vele :)

"Mikor ninja lettem, te voltál a példaképem :K , elvittél minden kódot." by Golden9

(#7018) Cyrin válasza SpongyaBob (#7017) üzenetére

Cyrin
(PH! addikt)

Még egy kérdés. A kijelző amoled(ha jól tudom) milyen? Úgy értem kritizálják a felbontását, és a szabadban a láthatóságát.

(#7019) SpongyaBob válasza Cyrin (#7018) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Sima LCD :) Napsütésben gyengusz, de amúgy szerintem nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#7020) sphe válasza Cyrin (#7012) üzenetére

sphe
(senior tag)

Ha a feleséged nem ijed meg a beállítási lehetőségektől és nem találja nehéznek az e-pl1et, akkor ebben az árban alig van jobb választás (esetleg használt pana). Az S95 is nagyon jó.

(#7021) sphe válasza viizo (#7014) üzenetére

sphe
(senior tag)

Felelősségem teljes tudatában és némi morbidságból kiiindulva vettem az e-bayről két kínai UV szűrőt egyenként 2.5dolcsiért. Az egyik gáz volt (szemmel láthatóan is fakó színek, torzított), a másikat pedig teszteltgettem (uv-val - nélküle összehasonítások) és nagyon meglepődtem, mert meg vagyok vele elégedve, úgy találtam, hogy a képet és a záridőt nem "babrálja".

(#7022) Cyrin válasza sphe (#7020) üzenetére

Cyrin
(PH! addikt)

Állítgatni nem akarja, nyilván neki egy kompakt elég lenne, de én jobbat akarok :)

(#7023) Parci válasza Cyrin (#7022) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

jó az e-pl1 és százszor jobb képet csinál bármilyen kompaktnál. az s100-nál is. ráadásul meg lehet nyomni a gombjait, mert elég nagyok hozzá, ellentétben a kompaktokkal. az af nem gyors, de nincs vele nagy dráma, ráadásul sokkal inkább az obin múlik, mint a vázon. magyarán, ha később veszel hozzá MSC-s obit, az af is nagyot gyorsul majd.

(#7024) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#6901) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Bakker, ha ezt korábban tudom nem lövöm meg ezeket a képeket :DDD Jó, valszeg nem 1:1 makró inkább valahol az 1:2 és 1:1 között lehet, de a 40,5 - 52 stepup ring és a DCR-250 együtt kijött 15k-ból :D (első és utolsó 4 nem 20-assal készült)

mFT tapizás: Olykat a Dohány utcai márkaboltban, Panákat általában MM, Saturn, e-digitalban lehet. Ha Oly lesz a kiválasztott vásárlás előtt dobj 1 privátot...

Pentax K01: 56 deka a váz, ez lényegében ugyanakkora, mint a mostani legkisebb DSLR-ük a K-r súlya, méretek terén sincs túlzott csökkenés, ennek fényében ez minden lesz, csak nem MILC, illetve ha elhagyják a tükrőt elviekben az lesz, de méretében, súlyában nagyon nem az :( a K5 (D7000) szenzorának vázba rakása pedig egy kötelező lépés a D5100 megjelenését követően.

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#7025) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#7024) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

khm, dcr250 :))

K01: nézegettem a pentaxot, mint továbblépési alternatíva (asszonyé most az epm1), a K5 tetszetős, meg a régi lencsék minden piszka nélküli adaptálása.

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Huawei P20, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#7026) viizo válasza Gondwana (#7015) üzenetére

viizo
(tag)

a cirkulárt csak megszokásból írtam, nyilván ide sima polár is jó lenne :)

a gondolat onnan fakad, hogy amellett hogy megvédi a polár lencsét, kissé kontrasztosabb képet rajzol, és a tükröződéseket is leveszi (vízparton roppant hasznos).

(#7027) Superbad válasza viizo (#7014) üzenetére

Superbad
(fanatikus tag)

A nagylátószögű biztos hogy drága lesz. Nem tudom nézted-e már a 45mm-es m.ziuko oly-t?!
Nekem van egy ilyenem, nagyon bejön az obi, ára olyan 80 körül van magyar pénzben (asszem). Persze ez is drága, de nagyon jó minőségű, és messze olcsóbb mint a váz+kit egyben. ;)

Léteznek egyébként egyéb gyártmányú mikro 4/3-os lencsék is, de minőségük nem feltétlen jó és nincs autofocus.

(#7028) need

need
(PH! addikt)

Üdv...

nem régen nézegettem egy [ilyet..]

gondolom a felhasználási területei is korlátozottak...és portré fotózásra nem igen jó..de mondjuk tájképezni igen..

szeretném tudni hogy érdemes-e ilyennel bohóckodni vagy költeni rá...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734

(#7029) Mr.Csizmás válasza need (#7028) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

inkább ebayról egy pana 14/2,5 :))

(#7030) Tulku

Tulku
(PH! kedvence)

Dpreview tesztelte a két nikont (J1 és V1) nem fogott vastagon a ceruza...

Pedig igazán egészséges hibát nem sikerült felhozniuk, mit fognak vajh írni a G1X-re? :)

(#7031) fattyu válasza Tulku (#7030) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

hát pedig a nincs beleszólás az isoba az elég nagy hiba szerintem. Főleg ha már húdegyors sorozattal van nyomva. 1per60as képekkel éppen mozgást ( egy idegesebb csigáét ) nem lehet megfogni de legalább lesz belőle 30 kép... Értem én hogy a kis szenzot miatt inkább kissebb iso a célja a swnek de nyilván nem tudhatja mindig mit akarok... Ez gáz...

[ Szerkesztve ]

too many guitars, too little talent.

(#7032) makszi

makszi
(fanatikus tag)

Megvan a 45/1.8 as obi. Szenzációs képe van! Van valakinek ötlete, hogy 37mm es UV vagy védő szűrőt hol tudnék rá venni? Első körbe itthon, mert ebay-en láttam, de ha nem muszály nem onnét venném... Gondolom itt sok ilyen objektív gazda van, és nem én vagyok az első aki ilyesmit vesz.

(#7033) Superbad válasza makszi (#7032) üzenetére

Superbad
(fanatikus tag)

Grat az obihoz, jót választottál. Nekem is kedvencemmé vált. :)
Próbáld meg az amazonon: itt

(#7034) Parci

Parci
(HÁZIGAZDA)

http://www.pekkapotka.com/journal/2011/12/30/olympus-mzuiko-12-50mm-f35-63-in-comparison.html

ouch. nyomába sem ér optikailag a 12-60-nak, de még a sima m.zd kitobinál is szarabb rajzú.

(#7035) Mercutio_ válasza makszi (#7032) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Ha van valamilyen bevált szűrőd, akkor olcsóbb egy stepup ringet venni, vagy vehetsz olyan szűrőmenetbe csavarható napellenzőt, aminek a másik vége 52mm-es szűrőmenetű.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#7036) t72killer

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

A small bit of rumors... Úgy néz ki, lesz új szenzor :C . és drága árazás :O

(#7037) Tulku válasza t72killer (#7036) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

1150 ojró kitben drága?
E P3 van majdnem ennyi...és ez úgy hirlik mindenben jobb lesz.

Ha ennyi lesz az ára, akkor a fujit csak őrült fan-ok fogják venni annyiért.

(#7038) Messer22 válasza Tulku (#7037) üzenetére

Messer22
(senior tag)

Feltéve ha felét tudja legalább annak, amit ígérnek ;)

Messer

(#7039) Mercutio_ válasza t72killer (#7036) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Hm, az új szenzor várható volt már, reméljük a much faster AF nem csak faster, de accurate is lesz :DDD
A dönthető LCD gondolom az E-PL3-ból jón, reméljük nem fog annyira kilógni és zavarni a közelében lévő gombok használatát mint abban, forgatható jobb lenne.
Kitobinak ha a 12-50-et adják ennyiért jó vétel lesz, gyorsan el lehet adni az obit és máros sokkal olcsóbb a váz :D

(#7040) Mr.Csizmás

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

14-42 + 40-150 kiszórva ebayre, és 14/2.5 + 45/1.8 jó csere lenne? (telének meg M42)

(#7041) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#7040) üzenetére

Messer22
(senior tag)

He?

miért nem jó a 2 kitobi?
inkább 20 1.7, 45 1.8 és megtartod a két obit.
M42: pen vázra kínszenvedés a nagyobb tele.

Messer

(#7042) Mr.Csizmás válasza Messer22 (#7041) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

eladni, és újítani. ezek setétek :D

M42: jupiter 37a

(#7043) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#7042) üzenetére

Messer22
(senior tag)

jupiter? :)

Hát, a 14-54II az egyetlen épkézláb alternatíva.
(na jó a sigma 18-50 F2.8 nem volt rossz, de dög nagy volt a P1-re)

Messer

(#7044) Mr.Csizmás válasza Messer22 (#7043) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

14/2.5, 45/1.8, 135/3.5

ebből a 135 van meg :))

ebayról összeherdálni gondoltam, hogy eladom a két kitobit...

(#7045) Parci válasza Mr.Csizmás (#7044) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

sok sikert egy teleobi manuális fókuszálgatásához. ráadásul egy ősi f3,5, a 40-150 kitobi valószínűleg pont ezerszer élesebb, jobb képet ad.

(#7046) Messer22 válasza Parci (#7045) üzenetére

Messer22
(senior tag)

Ezt megerősíthetem, tényleg jobb a 40-150 a manuális cuccoknál, főleg 70mm-s állásba nagyon ott van.

Messer

(#7047) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#7044) üzenetére

Messer22
(senior tag)

Hi
ebay-en lehet annyit nem kapsz érte, mint itthon...
a 45-ös túl speckó obi, beltéren gyakran szűk.

Messer

(#7048) fattyu válasza Parci (#7045) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

próbáltál már pl egy 135 3.5 sonnart? Vagy csak ekézed az ősi 3.5est? Az egyik legpengeélesebb üveg amit valaha próbáltam. Csak mondom.

too many guitars, too little talent.

(#7049) Mr.Csizmás válasza Parci (#7045) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

az e520-on is tudtam bánni vele, meg a minin is, úgyhogy megtartom. a 14, és 45 meg csak, mert ami van az sötét, és kell(ene) a dof.

(#7047) Messer22 Que?

(#7050) Parci nem olyan nagy ez a 135-ös...

[ Szerkesztve ]

(#7050) Parci válasza fattyu (#7048) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

azt hiszem, a nikon 180/2,8 mindenben agyonveri és azt eleget próbálgattam, még sem jutna eszembe általános használatra mft vázra csavargatni.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.