Hirdetés

2019. február 20., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#84001) topikk válasza Studi (#83996) üzenetére

topikk
(senior tag)

Kivéve ha használt gépet vettél ebayről és nem küldtek vele kábelt. :)
Én így jártam és 10k HUF egy kábel a mintaboltban. Még nem vitt rá a lélek ennyit kiadni a kábelért, rablásnak érzem. Az obi FW frissítést meg nem oldja meg ez a módszer sem.

(#84002) Studi válasza topikk (#84000) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Verzióváltástól függ sajnos, volt, amikor megtartotta, volt, amikor veszett minden. :(

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#84003) Studi válasza topikk (#84001) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Nem tudom, nekem jó ideje vannak Oly gépeim, olyan még nem volt, hogy ne lett volna itthon kanóc. Persze a legjobban az E-1, E-3, E-5 hármast szerettem, azokon szabvány miniUSB csatlakozó van.
Ha útba tudod ejteni a Mintaboltot, és tudsz szépen mosolyogni, lehet, hogy lefrissítik neked kábelvásárlás nélkül is. :K
Az obis részt nem teljesen értem, mit nem old meg melyik módszer? :)

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#84004) Oly-Service válasza topikk (#84000) üzenetére

Oly-Service
(kvázi-tag)

Az új updater program lementi előbb a váz beállításait, majd frissít, és a végén visszarakja a beállításokat.
De természetesen megcsináljuk a frissítést a gépeden, ha erre jársz

[ Szerkesztve ]

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#84005) Muerte68 válasza topikk (#84001) üzenetére

Muerte68
(PH! addikt)

műszaki boltból vettem eredeti oly kábelt 3500ft-ért-ebay-ről meg 1500ft ért-az még meg is van valahol :K

Nem tudom milyen számú-mire megjött megkaptam az eredeti kábelt is utólag-EM10-hez kelett.
Gyakorlatilag úgy van a zacskóban ahogy megjött :)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#84006) topikk válasza Studi (#84003) üzenetére

topikk
(senior tag)

A CF kártyás módszerrel csak a váz FW-t lehet frissíteni.

"many people asked the same question: "Does this method work for lenses?" Sorry to dissapoint you, [but it does not]"

Ja, és vigyázni kell, mert sok kábelt hirdetnek ebay-en, negyedáron, de nem jó az e-m1 mark ii-höz. Én vettem egyet, negatív után visszadták a pénzt, de még mindig mark ii-ként hirdetik. CB-USB11 a jó típus.

pl

pl2

pl3

Muerte68: igen, de az Oly valamiért változtatja a típust, az e-m1 ii-re nem jók az előző kábelek. Új típus nincs ebay-en.

[ Szerkesztve ]

(#84007) topikk válasza Oly-Service (#84004) üzenetére

topikk
(senior tag)

Ó, nagyon köszi, lehet hogy élek vele.

(#84008) mpierre válasza Oly-Service (#84004) üzenetére

mpierre
(PH! kedvence)

Simán is le tudja menteni a beállításokat? Mert egy korábbi próbálkozásom alkalmával csak annyit írt ki, hogy ez az em-10 mkI-gyel nem fog menni.

Alles wasser oder was?? #### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok #### Mi4S

(#84009) Oly-Service válasza mpierre (#84008) üzenetére

Oly-Service
(kvázi-tag)

Csak frissítéskor menti le, külön nem lehet kérni :(

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#84010) Studi válasza topikk (#84006) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Nem tudtam, hogy változott a típus. Bár ha ilyen sűrűn váltanak, akkor az nem fog nagy zavart okozni az erőben (a többi milchez használt kábel jó volt már szerintem E-300 óta :K)

Nekem frissítés céljára jó, gyors, logikus a kábeles megoldás, amit kínálnak, úgyhogy nem hiszem, hogy ilyen SD kártyás dologra áttérnék. Egyetlen nyitott kérdés nálam, hogy van két Pana obim, azokon hogy tudok/tudnék frissíteni, de a Pana úgysem hoz ki túl sűrűn obi frissítéseket, meg amúgy is mennek jól az obik, úgyhogy nincs emiatt görcsbe a gyomrom.
De az Olykkal ~félévente eljátszom, hogy magam köré gyűjtök mindent, és szépen átnézem/lefrissítgetem őket. :)

(#84011) topikk válasza Studi (#84010) üzenetére

topikk
(senior tag)

Most megnéztem és úgy tűnik hasznos lenne egy FW a [Pana100-400-ra]

"Improved the performance of O.I.S.(Optical Image Stabilizer).

Fixed the instability of Auto Focus when the focus switch set to [5m - ∞], using Olympus Corporation's OM-D E-M1 MarkII."

:R , hogy az Oly userekkel is foglalkoznak. :)

(#84012) MrChris válasza Studi (#84010) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

Egyre több eszköz szoftvere frissíthető wifi-n keresztül, pl a 4 éves Lg tv-énk is míg újabb volt rendszeresen töltögette frissítgette így magát. Lehetne ezt követni fotóapparát terén is. No meg ezernyi dolgra is képessé tehetnék. Pl ha túllépnék az 1.0-s usb sebességet és rendes élőképet tudna pc-re usb/wifivel, (10-15sec míg átmegy egy raw kép) meg a teljes vezérlést, valszeg még több vázat, obit lehetne eladni. Aztán ott van az usb-s töltés, ha már van, esetleg töltés közben is működne a fényképezőgép... Érthetetlen mennyire nem használják ki se a kábelt, se wifit.

(#84013) Studi válasza MrChris (#84012) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Még mindig az Olympusról beszélünk? :D
Tudod, ők aztán igazán régivágásúak ezekből a szempontokból, baromira nem helyeznek erre hangsúlyt, fejlesztőkapacitást. Én ezek nélkül is szeretem a vázaikat, Wifit is szökőévente kapcsolom be rajta, csak vezetéknélküli elsütés miatt. Ha lenne rajta infravevő, akkor még annyira se kéne. Lehet, hogy én is régivágású vagyok? :DDD

(#84014) jmakk válasza Studi (#84013) üzenetére

jmakk
(őstag)

Persze mert a teljes kapacitást lekötötte az E-M10II-ről E-M10MIII-ra fejlesztés! ;]

(#84015) bigsee

bigsee
(PH! addikt)

Nem tudok szó nélkül elmenni mellette: arcpirító akció van a Mintaboltban :B :B :B már keresem, hogy honnan tudnék átcsoportosítani... :D

Compact II - ............................................................................... - Mate 10 pro

(#84016) MrChris válasza Studi (#84013) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

Nem vagy régivágású, csak nem használod, mert használhatatlan, alig nyújt többletet és azt is csak nyögvenyelősen. Ha csiga lassú, körülményes egy funkció azt inkább hanyagolom én is. A pc-s progit egyszer megírták valamikor a kétezres évek elején aztán csókolom. Azóta csak a vázkompatibilitásra ügyeltek, új funkció kb nulla, sőt még mintha az Olympus Studio többet tudott volna.. Panára még progi sincs. Mobilos appok is stagnálnak. Itthon házon belül és udvaron a képküldést néha használnám, meg eleve azon küldeném át az adatokat, ha értelmes sebessége lenne.

bigsee: A női táskákra gondolsz? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84017) Studi válasza MrChris (#84016) üzenetére

Studi
(PH! kedvence)

Az már rég annyi. :K Szerintem a rózsaszín pendrive tetszett meg neki. :DDD

Ja, igen, a távolról exponálás mellett néha használtam a képküldést is, ha valamit gyorsan át akartam küldeni valakinek, vagy feldobni netre. Max 2-3 kép erejéig. De nem vonzanának ezek a funkciók akkor sem, ha gyorsabbak lennének. Amikor anno vázon gondolkoztam, az E-M10 vs E-M5 között, akkor is az ötös felé húztam. Aztán vettem a GX7-et. :DDD

(#84018) cdl válasza Studi (#84010) üzenetére

cdl
(fanatikus tag)

Ugyanúgy kell Pana obit frissíteni, mintha Olyt frissítenél.
Amikor megjött a 35-100, utánaolvastam.
Az oly frissítő programja kiírja a Pana objektív szoftververzióját is.
De a legutolsó volt rajta, így nem kellett foglalkozni vele.

(#84019) bigsee válasza MrChris (#84016) üzenetére

bigsee
(PH! addikt)

Igen, arra, mer' nem arcpirító...? :D

BTW a PL7 Portré-Flatlay-ra! :K

[ Szerkesztve ]

Compact II - ............................................................................... - Mate 10 pro

(#84020) hibavissza válasza MrChris (#84016) üzenetére

hibavissza
(PH! addikt)

Napokban frissült a Pana app. androidon. Nem néztem még meg. Mondjuk új feature-ben nem reménykedek.

Lorem Ipsum Photography

(#84021) theporcupine válasza hibavissza (#84020) üzenetére

theporcupine
(kvázi-tag)

A GH5 firmware frissítéssel együtt jelentették be az app frissítést, így az van benne.
What's New
[Newly added features in Panasonic Image App 1.10.3]
Now compatible with DC-GH5 (Firmware Version 2.0).

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#84022) topikk válasza Oly-Service (#84004) üzenetére

topikk
(senior tag)

Köszönöm az Oly Mintaboltnak, hogy gyorsan és szívességből megcsinálták az FW frissítést a vázra és a Pana obira is. :R

(#84023) b.vr

b.vr
(őstag)

Na, elkészültem az Oly 45/1.8 vs. Nocticron írással, jó sok képpel :)

Aztán mert ennek kapcsán elő szokott kerülni a m43-objektívek súlyának és méretének kérdése, inkább arról csináltam egy külön írást (amúgy is akartam előbb-utóbb a többi Oly Pro obi kapcsán is, meg úgy általában a táskák/hátizsákok kapcsán is, hát most akkor már megvan) Bár uncsi lesz, mert nincsenek benne csajok :)

Valamint a tesztfotózásról ahogy nézegettem a képeket ott is volt egy dolog amiből lett inkább egy külön írás, szóval ez meg akkor a harmadik. Kép ebben is van (és Olympus 60/2.8 macro-val, amúgy se nagyon volt még a topicban ezzel az obival portré) de a sok kép miatt továbbra is az első lesz gondolom a nyerő :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#84024) Wa2x_ válasza b.vr (#84023) üzenetére

Wa2x_
(PH! kedvence)

Frankó lett az írás és hasznos, grat! Főleg ez az ellenfényes dolog volt "meglepő" és érdekes.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#84025) Grga_Pitic válasza b.vr (#84023) üzenetére

Grga_Pitic
(senior tag)

Tanulságos, köszönjük szépen! Érdekes egybeesés, hogy bár két éve megvan a 45/1.8, ez az ellenfényes fátyolosság nálam nem jött elő eddig ennyire látványosan, de pont ma igen. Képileg nem rossz ez a hatás egyébként, de a kontraszt erősen csökken sajnos. 42.5/1.2 jóval kontrasztosabb marad. A többi beltéri képen nem olyan látványos a különbség egyébként, de kint, unokahugi képein már megmutatkozik a 42.5 karaktere.

(#84026) topikk

topikk
(senior tag)

DPR fórumok találtam: ingyenes DxO OpticsPro 11 Essential

http://www.dxo.com/us/practicalphotography

(#84027) jjeahh válasza b.vr (#84023) üzenetére

jjeahh
(PH! nagyúr)

Jó kis olvasmányok, kösz! :R

Flickr: goo.gl/Oinpxa | Fb: facebook.com/n.barni | Insta: n_barna

(#84028) b.vr válasza Wa2x_ (#84024) üzenetére

b.vr
(őstag)

Wa2x_, Grga_Pitic, jjeahh: köszi! :)

Grga_Pitic: tervezek kültérit is (mint az Eiffel teres, csak parkba) és akkor az már nem csak bélyegkép-méretben lesz.
Szerintem a beltérieken is látványos egyébként a különbség, nem csak kontrasztban hanem azért élességben is (és persze ez össze is függ), de én a retusálások miatt/alatt amúgy is sokat nézegetem a képeket, rááll már nagyon a szemem.

(#84029) Econ válasza b.vr (#84028) üzenetére

Econ
(őstag)

Jó cikkek b.vr, élmény olvasni! Még valami: a 45-ös Olynál előfordul, hogy nyitva CA-zik és az is igaz, hogy nem mindig képes a távoli célokra fókuszálni.

A legjobb fényképezőgépek 200e alatt (árak, objektívek, főbb jellemzők tényszerűen és részletesen): https://sites.google.com/site/milcrendszer/

(#84030) LélekVándor

LélekVándor
(tag)

Nem tud valaki véletlenül egy olyan topikról, ahol az aktuális legjobb akciós ajánlatokat lehet megtekinteni? Főleg a fekete péntek akciói érdekelnének. Azt láttam, hogy a Media Markt ezen hétvégén elengedi az ÁFA felét, ami 10.6%. Ez sem rossz 287.000 Ft-ból meg lehet venni a Panasonic G80-at 12-60 as objektívvel. Engem azonban GH5-re érdekelne valami jó kis akció. Tudatosan szeretnék felkészülni a vásárlásra a fekete péntek valamelyik akciójában. Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#84031) Walaki007 válasza MrChris (#82723) üzenetére

Walaki007
(újonc)

Panasonic LUMIX G DMC-GX80KEGS +12-32 mm megvéve. :)) :)) :))
Első blikkre nem túl jó a fogása ( nekem ), de talán az egyéb jellemzői feledtetik ezt a gyengeségét.
Óccó kici gép, úgy hogy ehhez mérten megfelel. :K
Egyenlőre még csak haverkodunk.....

(#84032) bigsee válasza LélekVándor (#84030) üzenetére

bigsee
(PH! addikt)

Gondolom, ezt nézted már?

(#84033) OPiiPO válasza LélekVándor (#84030) üzenetére

OPiiPO
(őstag)

amióta a BestBuy topic bezárt, sajnos nem találtam hasonlót, pedig érdekelne

Eladó: Yamaha MT220

(#84034) Mercutio_ válasza LélekVándor (#84030) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Általában kalap sz*r a hazai black friday, arra felesleges várnod.

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#84035) OPiiPO válasza Mercutio_ (#84034) üzenetére

OPiiPO
(őstag)

+1

(#84036) Wa2x_ válasza Mercutio_ (#84034) üzenetére

Wa2x_
(PH! kedvence)

Felemelt árak visszaakciózva kb. ... :F

(#84037) Mercutio_ válasza OPiiPO (#84033) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Van egy jó hírem:D

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#84038) LélekVándor válasza bigsee (#84032) üzenetére

LélekVándor
(tag)

Köszi, hogy próbáltok segíteni. Igen azt az oldalt megtaláltam, de semmi hasznosat nem láttam ott sajna.

Mercutio: Ilyesmire gondoltam, meglesem köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#84039) Grga_Pitic válasza Econ (#84029) üzenetére

Grga_Pitic
(senior tag)

CA van teljesen nyitva, de az viszonylag könnyen orvosolható. Nekem távolra fókuszálással nem volt gondom, de azt se felejtsük el, hogy ez ízig-vérig portréobjektív, nem svájci bicska. Portrénál meg kit érdekel, hogy milyen távolra?

(#84040) Wa2x_ válasza Walaki007 (#84031) üzenetére

Wa2x_
(PH! kedvence)

Mennyiért vetted? Most árul egy srác FB-on 5e expos szettet 160e-ért.

(#84041) Walaki007 válasza Wa2x_ (#84040) üzenetére

Walaki007
(újonc)

150e szép magyar forintot kértek a kit-ért. :C
Bemutató darab volt, tehát vadi új, mától garis.
( sokan nem nézegették, mert nem egy látványos darab )

[ Szerkesztve ]

(#84042) szpetri válasza topikk (#84026) üzenetére

szpetri
(kvázi-tag)

Kösz!
:R

(#84043) Grga_Pitic válasza Mercutio_ (#84034) üzenetére

Grga_Pitic
(senior tag)

Tavaly a Mintabolt egész korrekten akciózott, bár a pontos kedvezményre nem emlékszem. Ráadásul a téli visszatérítési akcióval is összecsúszott, így lett a 60/2.8 makróm...
Pana akció nem rémlik, valszeg nem alkottak emlékezeteset. :)

(#84044) MrChris válasza Walaki007 (#84031) üzenetére

MrChris
(PH! nagyúr)

Üdv a klubban! Azóta van cined kis ügyeskedéssel, meg Adobe színprofilok.

(#84045) Royo85 válasza b.vr (#84023) üzenetére

Royo85
(tag)

Szépen átgondolt, nagyszerű írás.
Köszönet érte! :R

(#84046) SpongyaBob válasza topikk (#84026) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Erre a verzióra végleges marad a liszensz?

"Mikor ninja lettem, te voltál a példaképem :K , elvittél minden kódot." by Golden9

(#84047) OPiiPO válasza Mercutio_ (#84037) üzenetére

OPiiPO
(őstag)

:R

(#84048) b.vr válasza Econ (#84029) üzenetére

b.vr
(őstag)

Econ: köszönöm!
A CA-t ilyen mértékben nem szoktam komoly problemanak tartani. Adott helyzetekben mindegyik fényerős fixből valamennyire előhozható, Olympus, Panasonic, Fuji (és nem hinném hogy a többi gyártó kivétel lenne) , de a vázak/konverterek ezt általában korrigálják, ha ezután is zavaró maradna, utómunkában még mindig kezelhető.
Viszont ezt a "nem mindig képes a távoli célokra fókuszálni" állításodat pontosan milyen körülmények között tapasztaltad?

Royo85: köszi! :)

(#84049) zolko74 válasza b.vr (#84048) üzenetére

zolko74
(tag)

Nagyon szép képek! Hugh Hefner bácsi ha ezt láthatta volna...
A Sony ügynök Econ böfögésével ne foglalkozz, munkaköri leírása a m4/3 fikázása!

(#84050) bigsee

bigsee
(PH! addikt)

Itt is megkérdezem: Érdemes manapság Oly 14-54 mkII-t vásárolni (újat)? E-3 és E-m 10 mkII gépekhez lenne, és szükségem van erős, normál-kistele obira. Néztem a MFT12-40 pro-t is, mondjuk olyan 80E Ft-al drágább, de kell az nekem???

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.