Hirdetés
- Újévi fogadalmaink megtartásában segítene az új Amazfit Active Max
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Cseresznyepiros és mokka barna Redmi Note 15-ök az újévre
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Poco F6 5G - Turbó Rudi
- Megérkezett a Fairphone szerelhető fejhallgatójának új generációja
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- iPhone topik
-
Mobilarena
Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
bl4ze
veterán
válasz
bl4ze
#102017
üzenetére
Costadoro Espresso 90/10

Sikerült megint egy jó, klasszik kávéba nyúlni, jelen esetben egy 90/10-es keverékről van szó.
Egyenletes a pörkölés, tört, sérült babok nem jellemzik.
Crema jó, megfelelően olajos, a csészét gond nélkül megfesti, cukrot is tartja.
Mivel 90% arabica kávé így a testessége közepes, az előző 75/25 Hausbrandt kávé természetesen erősebb volt testben.
Dr.Pepper rajongók előnyben : a kávé egy mandula bomba !!
Nyitáskor van egy keserű kakaós, étcsokis íz, de a fő ízjegy a mandula. Utóízben is felsejlik némi mokkás lecsengéssel.
Aki szereti ezt a fajta klasszik talján kávét annak bátran ajánlom: hőfokra sem kényes egy jó 3 fokos tartományban mindenhol jó.
Mindenkinek kívánok áldott, békés karácsonyi ünnepeket ! -
CB
senior tag
Boldog karácsonyt mindenkinek!
Úgy gondolom, idén mindenki megérdemli a meglepetés kávés ajándékokat. -
kraven54
aktív tag

-
Szabász
csendes tag
válasz
RetepNyaraB
#102089
üzenetére
Azt én sem tudom nyomás alatt hogyan változik! Egy biztos ha állítgatom a szűrőt, változik a vízterítés. Gondolom ha üresen szépen terít, nyomás alatt nem lesz rosszabb.
-
sz.zs.
őstag
válasz
RetepNyaraB
#102089
üzenetére
Az IMS 200-nak “köztudottan” a legrosszabb a vízterítése GC-n.
-
-
Mekkora kb a maximális szem átmérője a legnagyobb fajta pörkölt babból?
Most tervezem a Rossihoz a gyári gigatartály helyére egy kompakt sokkal kisebb tartályt szűkítővel. JH után szabadon kipróbálnám milyen ha csak szemenként hullik bele. -
1amarr
tag
Csináltam egy kis összehasonlítást: IMS 200m vs "ipari" vs "gyári" felsőszűrő.
Mi a véleményetek?
-
kozsy18
tag
Hola!
Egy ideje már bosszant a dolog, hogy hónapról-hónapra dobálom ki a szűrőket (bár ha jobban belegondolok, sosem voltam elégedett a szűrőkancsós megoldással) erre leltem Britáék kínálatában ez ilyet:

On Tap az ő neve, egy tölténnyel 600 litert tud megmoasdatni, 3 állású csappal(szűrő, nem szűrő, nem szűrő zuhany). Elsőre tök aranyos megoldás, ha eltekintek attól, hogy a vízvételi hely végén fog csüngedezni egy méretét tekintve nem elhanyagolható fehér akármi (de legalább van kijelzője
).Ismeri-e valaki, van-e vele tapasztalat?
Ki mivel kezel otthon vizet?*Persze egy központi szűrőrendszer telepítése lenne a legjobb , külön csappal (ez hosszabb távon amúgy is cél, nem csak a kofi tekintetében), de annak a beépítésére jelneleg nincs lehetőség hely hiányában.
Kapcsolódó [link]. -
Peti...(16v)
tag
válasz
Peti...(16v)
#102018
üzenetére
Elkelt. Köszönöm a lehetőséget!
-
sz.zs.
őstag
válasz
1amarr
#102064
üzenetére
Szerintem ilyet csak Aliról tudsz venni.
SteelCowboy: mire használnád? Filterre biztosan oké, presszóhoz talán emelni kellene a szódabikarbónát esetleg csökkenteni a Mg-t. Ha mindkettőhöz használnád és nem akarsz kétféle vizet akkor én a középutat választanám. Megpróbálnám mondjuk 0,2 szóda és 1,5 mg keverékkel.
-
SteelCowboy
csendes tag
Mióta elköltöztünk, azt vettem észre, hogy kevésbé sikerülnek jól a kávék. Azt gyanítom, a csapvíz lehet a ludas. Vettem akvarista boltban Sera csepegtetős vízkeménységmérő tesztet, 30-at cseppentettem 5ml vízbe, mire teljesen átlátszatlanra színeződött. Az 30 nk°-nak felel meg. Az elég kemény. Azt hiszem, ezzel már nem igazán tud mit kezdeni a BWT kancsó.
Tervezek majd a konyhai csap alá Bestprotect patront, de egyelőre lecsapoltuk erre az évre a kasszát.
Szóval ideiglenes megoldásnak vettem 5x5 liter desztvizet a dm-ben, bekeverném a "lusták vizét" (0,15g szódabikarbóna, 2g keserűsó az 5 liter vízhez).
A kérdésem az lenne, hogy ez végülis egy univerzális víz? Ahogy visszaolvastam, pl. Bazsee presszóra használja ( [link] ), ugyanezt fragola filterre ( [link] ). De többek hsz.-eit is olvastam, vegyes a felhasználás jellege. -
1amarr
tag
Az Iberital Challenge-em sajnos eléggé "szemetel". Hányja az őrleményt, és néha azután is kiad egy fél kiskanálnyi port, miután leállt a motor, hiába lapogattam már meg. Ha ezen nem is, de a kiszóródás minimalizálásán ez a kis adagoló pohárka segíthet. Van tippetek, hogy hol tudom itthon beszerezni? Nem tudom, hogy keressek rá magyarul...
-
kzoltann
aktív tag
válasz
Masooo
#102060
üzenetére
Pár kérdés. Milyen kávékat szeretsz és milyen összeget szánsz kávégépre, örlőre és havi szinten kávéra?
Alternativaként, ha relativ alacsony befektetéssel akarsz jo kávét inni (csak nem tudjuk számodra mi a finom) , akkor valami olcsobb 30-45 ezres kéziörlő és egy 2ezer forintos V60 szerintem jobb kávét ad mint, bármilyen eszpresszoképes gép + örlő kombó 150-200ezerig.De ott van, hogy veszel egy nespresso gépet és specialty kapszulakkal kisérletezel, rövid távon olcsobb, hosszabb távon drágább. (ha nem tetszik még kis bukoval mindig el tudod adni)
-
-
Szabász
csendes tag
válasz
Masooo
#102055
üzenetére
Én sem ajánlanám a kapszulák töltögetését. A leírtak alapján én a kapszulás gépet ajánlanám, minőségi kávéval töltött kapszulával használva.
Itt van egy jó teszt a kapszulákról: [link] az itt ajánlottakkal próbálkoznék először.
Gépnek a DeLonghi Nespresso, szerintem nem rossz választás! -
-
Masooo
aktív tag
Sziasztok
A segítségeteket kérném.
Elöljáróban annyit, hogy sosem voltam kávé rajongó. Koffein rajongó sem voltam és vagyok most sem. A legtöbb esetben koffenmentes kvét iszom most is, bár különösebb okom nincs rá.
Egy ideje azonban rákaptam a Frei kvzókra és elkezdtem olvasni a kávéról, majd készíteni itthon is kicsit többet, mint korábban, de általában valami csavarral.
Ahogy próbálgatom a kávékat, bár nem egységes persze az ízvilág, de kezdem úgy érezni, hogy a fözőm nem alkalmas nagyobb alkotásokra. Ez egy delongi ec valami. 9 éve megvan, bár nincs strapálva, most is olyan mintha új lenne, heti szinten két főre talán 8-14 kávé az elvárás.Ettől függetlenül támadt fel az igény egy másik, kicsit jobb kávét készítő gépre.
Nekem 2 eshetőség ötlött fel.1.:
kikérem a tanácsotokat egy karos főzőre ami megfelelő nyomással, értékelhető kévét főzne.2.:
veszek egy kapszulás 15bar nyomással operáló valamit, majd kerítek hozzá a neten tölthető kapszulát, ezt saját örlésű kávéval etetem és talán ez is értékelhetőbb eredményt adna mint a 4bar nyomással dolgozó DeLongi. Itt az merült fel bennem, hogy beszerezhető e olyan kapszula amit tölthetek, de mondjuk fém és nem műanyag?a 3. opciót meg ti elmondjátok

köszönöm!
-
-
home.barista
csendes tag
Sokszor olvastam, hogy a Flair Pro2 fejét nehezebb előmelegíteni. Gőzölve próbálta már valaki? Összehasonlítva a Classic fejjel, mennyivel lassabb az előmelegítés kb 90 fokra?
-
válasz
Peti...(16v)
#102018
üzenetére
január lenne kb. azonnal vinném is, de most nagyon kiköltekeztem . . .
-
Toobee
veterán
-
kazmer007
csendes tag
Köszi!
A tipusát tudod, esetleg? -
kzoltann
aktív tag
válasz
vicces1
#101956
üzenetére
*Megjöttek az ünnepi delfinek a kávéhoz nem értő Kolumbiabol és Panamabol, nem Löringgel pörkölö pörkölöktől (kivéve a szánalmas etiop lacabrak)
Majd konyhai mérlegen lemérem, a fémipari hulladék Kinuval leörlöm és az 1600Ft-os muanyag V60-ban nyakonöntöm, Russel Hobbs vizmelegitovel. Remélem igy mindenki lelke megbékél. *
Tuning Gaggia és Mazzer + ecset még beszerzés alatt.
-
brumi1024
veterán
válasz
Krajcsi
#102034
üzenetére
Nekem nem egymás mellett volt a kettő, így az ízről emlékezetből nem nyilatkoznék (ráadásul a Flair volt az első karosom), viszont kényelemben, workflow egyszerűségében számomra megérte a Robotra váltás, jobban szeretem. Ha a hordozás a szempont, akkor jobb a Flair, de a magam részéről a Handpresso+Robot kombinációval szinte minden helyzet le van fedve.
-
pbalint
csendes tag
Nem tudom, ez így egyértelműen kijelenthető, hogy az egyik jobb kávét csinál, mint a másik?
Szerintem kézi karosoknál különösen fontos a munkamenet, ami egy presszóhoz kell, az határoz meg mindent.
Itt a fórumon is van aki a Flairt szereti jobban, van aki a Robotot.Szerintem:
- A Robotot gyorsabb előmelegíteni, de ha nagyon precíz akar lenni valaki, akkor a dugattyút is kell, ami macerásabb már.
- Húzni a Flairrel ergonómiailag egyértelműen jobb, azt a részét én jobban szerettem, de a Robottal egyszerűbb pontosnak maradni.
- A Flair könnyebben hordozható, cserébe több darabból áll.
Én több hónapig párhuzamosan használtam a kettőt, de én nem tudnám azt mondani, hogy egyik jobb kávét csinál, mint a másik. Mind a kettővel nagyon jó presszókat csináltam. Mivel utazáshoz nem akarom vinni, és az én rituálém mellett gyorsabb volt a Robot, így az maradt, de szerintem nagyon egy szinten mozog a kettő.
-
Krajcsi
csendes tag
Na még egyszer megpróbálom, mivel az amerikai vs. afrikai kávé vitában teljesen eltűnt a kérdésem
Azon emberek segítségét szeretném kérni, akik használnak/használtak flair classicot és cafelat robotot is, hogy az elkészített kávé mennyiségén kívül van-e egyéb különbség végtermék tekintetében? Főleg ízre gondolok.
Nagyon agyalok egy cserén, de csak akkor vágnék bele, ha a kávé finomabb a robotból, mint a flairből.Előre is köszi a válaszokat
-
Ábi
tag
Sziasztok
5 év használt után a Gene pörkölőm úgy döntött,hogy csak fűt,de nem forgatja a kosarat. Járt már valaki így? -
kazmer007
csendes tag
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ez a gép még rendbehozható?
Lehetnek buktatói?https://www.jofogas.hu/pest/ECM_srl_Olasz__karos_kavefozo_kavegep_elado__113650040.htm
-
mézespálinka
senior tag
válasz
Parci
#102015
üzenetére
Köszi a választ.
Olvasok, olvasok, olvasok és egyre nagyobb kétségbe kerülök.
Igazából az tuti, hogy nem anyagi okai/eredménye lesz a hazai pörkölésnek. Hobbiként fogom fel, eltökéltem hogy egyszer kipróbálom és most van rá leehtőségem, ebben az árkategóriában.Őszinte leszek, PallYotz kv-i voltak az első, nem bolti kvim, maradandó élmény/emlékekkel. Az a szint itthon nekem teljesen tökéletes lenne( kinek mi, nekem nagyon kedves emlékek és ízélmények köthetők azokhoz a kávékhoz. Ha jól tudom ő anno genevel pörkölt ). Persze tudom hogy ez nem úgy van hogy megveszem a nyerset, bedobom a gépbe aztán kész az apricot illusion. Csak úgy szeretnék gépet venni, hogy ne az eszközön múljon, hanem rajtam. (Lehetőségekhez mérten)
Mostanság az elég divatos világos pörkölések is viszik a pŕimet, nem lenne rossz valami hasonló eredményt elérni, de ahogy írod casino moccara nem számítok.
Én élvezettel ittam a kicsit átalakított popcorn készítővel pötkölt kvimat is, csak 50g-jával, profilozás nélkül elég macera volt :DÍgy is behmor2020cr?(ahogy néztem ez kb az 1600plus, csak fekete 220v-os)
-
jugeen
addikt
-
na, örülök, hogy szaporodnak a behmorok a csoportban!
-
PeterAgos
csendes tag
válasz
PeterAgos
#102004
üzenetére
Azért ezt meg kell írnom: tegnap kaptam egy levelet a Hasbean UK-tól, hogy a DPD teljesen leállította a csomagszállítást. Azért, hogy még az idén megérkezzen a Behmor, UPS-sel küldik, légi szállítással. "A UPS Express Saver többe kerül, mint a DPD Classic a magyarországi szállítások tekintetében, de ezt a többletköltséget Ön helyett fedezzük."
A többlet kb. 45 font - hát, ez azért korrekt!(Papacoffe ezért kaphatott magasabb szállítási díjat...)
-
Peti...(16v)
tag
válasz
Peti...(16v)
#101928
üzenetére
Olcsóbb lett! Catler DB
-
bl4ze
veterán
Elfogyott a Hausbrandt kávé, jön most egy 90/10-es Costadoro ebéd után

-
Toobee
veterán
válasz
Toobee
#101986
üzenetére
Frinsa Collective JÁVA, most kóstoltam. 9Barista+Kinu M47C és Fellow Ode+textilszűrő. Gondolom az eljárás miatt van ez, de elég sötétek a szemek, a Kinuval is úgy szaladt le, mint valami olasz pörkölés. Térfogatra is úgy viselkedik, mint a sötét kávék. Ezt próbáljátok ki mindenképp, nagyon különleges. A kapor a domináns már illatban van, ízben meg aztán pláne. Emellett édeskés is, ez lenne gondolom a mangó, bár én inkább szőlős vonalat mondanék rá. Délután a La Scala+Baratza Sette párossal is megvallatom. Nekem beváltak ezek a filter pörik eszpresszónak is. Nem olyan gusztusosan jönnek le, mint egy sötétebb pörkölés, de ízben nagyon korrekt.
#101998TOZ: nem tudom hogy milyen ez a 4 körüli állás, de ezt is kipróbálom, még ezzel a kávéval. Azért se értem, hogy hogyan működik nálad, mivel most 1.3 álláson voltam 15 gramm esetén, és pont 3 percet tudtam összehozni így: 15g kávé, 35g bloom 45s-ig, majd 75s-ig 150g, aztán megkapta a maradékot is 250g-ig és kb 3 perc volt, mire lecsorgott. Ja, izé. "MM es FO élmény", ez mit jelent?


-
válasz
mézespálinka
#102014
üzenetére
fateromnál van behmor 1600, nálam gene. mindkettővel lehet nagyon jókat pörizni és egyikkel sem lehet casino moccát pörizni. a behmor nagyobb kapacitású (400 gramm vs 250 gramm a gene-nel), ami annyi a gyakorlatban, hogy a behmort is 250 grammal érdemes etetni, de azt egyenletesebben pörköli a gene-nél.
a gene okosabb (pid, te tekergeted a hőfokot és az időt is, legjobb), jobban látod a babokat. a behmornál előre megadott programok vannak és az ember picit ezeket, a vezérlést kitrükközve dolgozik, de megoldható.
én a behmort venném, ha még mindig olcsóbb, akkor gondolkodás nélkül.
-
mézespálinka
senior tag
válasz
frozy
#102012
üzenetére
Bújom a netet de ahogy van egy bejegyzés arról hogy emberünknek van gene és behmor is, és tuti behmort venne újra, meg mégegy, jön ugyan ez csak gene-vel...
Az sem tiszta, hogy most ez a behmor 2020 cr+ ez pontosan melyik típus(1600+ 2000ab-all black csak nem 110 hanem 220v-ra)
És az semy hogy a fórumokban ahol szó van róla már az újról vagy még régiről(1600) beszélnek
-
frozy
csendes tag
válasz
Papacoffee
#102007
üzenetére
Még a spanyolokat érdemes megkérdezni, nekem 495€-ért küldtek volna Magyarországra.
https://www.coffeetools.es/tienda/Tostadora-Behmor-2020SR-p253741783 -
frozy
csendes tag
válasz
mézespálinka
#102008
üzenetére
Nekem pár napja jött meg a Behmor, illetve PeterAgos is most rendelt egyet, hamarosan szerintem be tudunk számolni. Lehet vele világosat is pörizni, ahogy olvastam, de még én is csak 3 próbán vagyok túl, az egyik abból hamutartó lett, a másik kettő még pihen. Gene tapasztalat meg több embernél is van a fórumban.
-
Toobee
veterán
Nagyon kevés Robot tulaj bújt elő videóval, képekkel, pedig vettetek páran. Jó ki naked csapolásokban gyönyörködnék szívesen.
-
WarLock07222
tag
Kis modell fotózás a viszonylag új családtaggal:
[LINK] -
mézespálinka
senior tag
Ha már szóbakerült: Gene cbr vs behmor-ról mik a vélemények?
-
WiZARD
veterán
válasz
Papacoffee
#101999
üzenetére
Ami a németektől jön, ott biztos nincs vámkezelési díj.
Angoloktól az a biztos, ami dec31-ig megérkezik. -
PeterAgos
csendes tag
válasz
Papacoffee
#101999
üzenetére
2020SR-t nézz, arról írják, hogy 220v-os. Nekem most van úton, szállítással együtt 400 Font.
-
Új hozzászólás Aktív témák

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- Újévi fogadalmaink megtartásában segítene az új Amazfit Active Max
- Projektor topic
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Anyagi helyzetek és életutak
- Sweet.tv - internetes TV
- Nem kilincselhet tovább a Tesla Kínában
- LG LCD és LED TV-k
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Cseresznyepiros és mokka barna Redmi Note 15-ök az újévre
- Futás, futópályák
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest





Csomószor szétszedtem pucolni, de sose foglalkoztam a visszarakással...

elmegy őrlőállításra
Köszönöm a képet!
/


