Hirdetés
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- OnePlus 15 - van plusz energia
- iPhone topik
-
Mobilarena
"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
KROK640
#124793
üzenetére
Halottról vagy jót, vagy semmit, de csodálatosan leírtad egy nemrég elhunyt közéleti szereplő életvitelét.......
édes Istenem, mennyien majmolták akkoriban.#124797 BiP
Nem mondok nevet, mindenkinek a képzeletére bíznám inkább...... végülis pont a "díszleteken" meg a "gyorsan , áldozathozatal nélkül akarok mindent"-en van a hangsúly, teljesen jól megfogalmaztad a gondolatom#124798 Trailblazer ^--
-
KROK640
nagyúr
válasz
Pikari
#124787
üzenetére
A munka moráljuk (hiánya) abszolút érthető, hiszen jó eséllyel sosem lesz saját ingatlanjuk, sőt, megélni is csak szűkösen fognak, az élet pedig túl drága ahhoz, hogy csak a munkahelyen töltsék el. Manapság a szabadidő is felértékelődött, és abból is minél többet akarnak. Ráadásul a technika fejlődésével jócskán rövidülhetne a munkaidő, de egyesek a tetején még több profiot akarnak, azon az áron is, hogy a dolgozó a technikai fejlődés valódi előnyeit nem kapja meg. Miért engedne a profitól, csak azért, hogy a munkásainak kiegyensúlyozottabb élete legyen?
A varázsolgatás pedig szintén érthető, a közösségi média egy nagyon káros hatása : Azt látja mindenhol, hogy mindenki gazdag és semmi nem csinál, csak filmezi az életét. Ő is ezt akarja csinálni, semmi munka, csak max profit. Azt már nem látja, hogy a aki a Lamboval pózol, az is csak 15 percre bérelte ki, amúgy meg jó esetben épp csak kajára jut neki meg rezsire. Na meg van pár, aki tényleg jól megvan ebből, (esetleg máshonnan induló vagyoni alappal), de azt nem tudja, hogy ez hány millióból az egy, és azt hiszi, hogy neki is fog menni.
De itt volt remek példának a criptoláz is, még ezen a fórumon is tucatjával lehetett látni eszement csodavárókat, az önjelölt wallstreet farkasokat, aztán meg félév múlva ment a sírás, hogy pedig még hitelt is vett fel ... meg rengetegen csak hallgattak.
És sajnos ezért működnek a különféle szélhámosságok is a neten, mert mindenki hisz a csodákban és munka nélkül akar holnapra meggazdagodni.
-
koby11h
őstag
válasz
szebe
#124790
üzenetére
Van munkáltató, aki simán nem bízik a home office-ban, mert akkor sok munkavállaló nem dolgozik nem hogy rendesen, de néha sehogy...
Rendszeres, hogy ellenőrizzük már, hogy a dolgozó otthon mit csinál. Nem tudjuk. Miért? Mert nem rendőrök vagyunk, hanem IT üzemeltetők.
Adjanak neki munkát, és ha nincs kész, akkor rúgják ki! Idióta managerek!!!
-
válasz
KROK640
#124781
üzenetére
Amúgy jártál modern autóval márkaszervízben?
Bár ne jártam volna. Aszonták (sic) mellékesen megfrissítik az entertainment részét. Nem fogtam bele, mert a leírás alapján 1.5 óra és figyelni kell, hogy ne aludjon el az autó. 1 héttel később kaptam vissza, mert nem figyeltek. Brickelték a rádió/navi részleget, végül a PoHu-tól érkezett szerelő aki kiszerelés után valami csoda szettel újraélesztette. Aztán csodálkoztak amikor mondtam, hogy ezeket a munkaórákat gyorsan húzzák is le, vagy beszéljük át, hogy 1 hétig miért is kellett várni az indiánra.
inkább 15-29 éves autükra mondják, hogy youngtimerek.
Ilyen az alu amivel lehet és kell is pepecselni. Mégsem okoz törést, ha azzal kell bemenni a céghez, de az osztrákokhoz is el lehet vele gurulni.
PC-ben viszont nagyon nem értünk egyet. De ettől szép ez a fórum. A Pentium 1 vége (de akár a Pentium 4 vége is) ma már nem igazán használható napira, még olyan egyszerűbb dolgokra sem mint youtube vagy facebook.
Azért youngtimer mert cuccok viszont vannak hozzá. PCI-os cuccok, kezeli a nagyobb vinyókat és ezek még olcsók is. A retróhoz még a monitor is olyan ami nem saját, hanem cégé a monitor.
-
KROK640
nagyúr
válasz
morcosharcos
#124778
üzenetére
"ő nem hisz abban, hogy a munkahelyén folyamatosan jelen legyen" - és teljesen igaza is van. Ráadásul a home office feltalálása óta méginkább igaza van.
De amúgy többször írtam már, hogy most kezd munkaképessé érni az a korosztály, akiknek az elképzeléseik már túl mutatnak azon, hogy heti 40-50 órában a munkahelyükön rohadjanak. A legtöbbje már heti heti 25-30 órát sem szeretne dolgozni, és véleményem szerint ez egyre inkább érthető és indokolt is. -
KROK640
nagyúr
válasz
Alusky
#124775
üzenetére
"Aztán megtalálom leghátul a "különlegességek" részlegen. Oda rakják ki az új energiaitalokat is pl. hiába keresném az energiaitalok között." - Hasonlót tapasztaltam a Lindaui Edekában. Ot az EFES sört dugták el az energiaitalok közé, már amikor egyáltalán volt.
" meg direkt nincs árukészlet feltöltve, visszafogják a raktárban" - Szerintem inkább az Aldi azért csinálja ezt, mert nincs elegendő munkaereje. pl az osztrák Alidban (Hoffer) nem tapasztalom ezt egyáltalán.
Miféle drága hobbijaid vannak?
-
válasz
Pikari
#124777
üzenetére
Egyszer 2 db. Casio márkájú strapaórát adtam el, jelképes összegért (6000 Ft a kettő) egyszerűbb modelleket, az egyik réghebbi, viseltes, a másik friss modell, és gyári új volt, mindkettő dobozzal, bizonylattal. Kifotózom, megy fel fb-csoportra, a Casiósba. Jön a veőjelölt, hogy utánvétel, postai úton. Mondom van egy kuponom, foxpost-akció van épp, ingyen megy a szállítás, ha posta helyett hajlandó lebattyogni a legközelebbi automatájához, az árát is utólag ráér átutalni, megelőlegezem a bizalmat (nem dőlök a kardomba, ha mégsem fizeti ki, bár nyilván feljelentettem volna, "népnevelő" jelleggel). Mondja: nem. Nem nem és nem, neki csak a posta, mert az utánvét jobban tetszik neki (az mindegy volt, hogy ráért volna átvétel után utalni), és amúgy is lusta automatához szaladgálni.
Kérdeztem, hogy otthon maradni emiatt, kimaradni melóból nem rosszabb? Válasz: ő nem hisz abban, hogy a munkahelyén folyamatosan jelen legyen. Fiatalabb srác amúgy, valami tintanyaló lehetett mint én, a képeiről ítélve. Végül nyélbe ütöttük az óhaja szerint, úgy megköszönte, hogy még majdnem segget is nyalt, szal amúgy korrekt volt. Csak érthetetlen.
Tanulság? Az nincsen. Vannak mindenféle emberek, de egynémely arc tényleg kutyakeményen próbára tudja tenni a türelmünket. -
Alusky
senior tag
válasz
Pikari
#124774
üzenetére
Eddig még nem láttam olyat, hogy az űrlap alján kérje. Normálisan programozott weboldalaknál a kötelező és tudhatóan az ügyfél által sosem tudott adat a legelső amit bekérnek, hogy ne a végén ess pofára.
Itt csak simán gyökér volt az IT-s aki ezt ilyen sorrendben oldotta meg, vagy az aki felette ezt parancsolta neki.
Komolyan mondom a mai világban direkt erre megy rá minden, hogy kibasszanak a másikkal.Már egy hónapja kerestem a 1664 rozé sörét amit orrbaszájba reklámoztak, már le is ment a reklám is. Lidlben mindig fullon a sörös részleg és ott a 1664 is, de semmi rozé. Pedig van, mert többen is írják. Aztán megtalálom leghátul a "különlegességek" részlegen. Oda rakják ki az új energiaitalokat is pl. hiába keresném az energiaitalok között.
Az anyjába fulladt volna bele aki ezeket kitalálta.
Nyilván érthető a célja, minél többet bolyongsz az üzletben annál többet vásárolsz, legalábbis az átlag. Nekem viszont k.. drága hobbijaim vannak úgyhogy amit nem akartam megvenni azt nem is fogom, de az ilyen húzásokkal ha felb...sznak az üzletek akkor nem is járok oda egy ideig vagy végleg. Aldi se különb btw. ott is szétpakolnak meg direkt nincs árukészlet feltöltve, visszafogják a raktárban, hogy kétszer menj vissza.
Nem véletlen, hogy utóbbi fél évben a drágább CBA-ban vásároltam inkább. Az meg tök mindegy, hogy Neres zsebeket tömök vagy német Neres zsebeket, mert az AldiLidl pénz se tisztességes emberek kezébe kerül, nehogy bárki elaléljon. -
-
Alusky
senior tag
Ezt nem hiszem el ba+, mindjárt felrobbanok. Mama Digi TV beltéri kéri a kártyát pedig az be van helyezve. Kihúzom, visszadugom jó pár órára aztán megint kéri. A beltéri alja rohadt meleg. Nem langyos, hanem szinte éget. A kártya már meg is barnult kicsit egy pontban, pont azon a részen van egy hűtőbordás valami talán egy fet. Gondolom levált a borda róla már félig és nem hűti, szóval adja le a hőt mindenfele amerre tudja meg ott gócpont alakul ki hőben. És ez okozza a kártyaolvasási hibát is.
Még mielőtt legyullad a ház megint, mint két éve a nyestriasztó miatt, ki is húztam, áthoztam neki a másik szobából a másik boxot, hogy tudja nézni a TV-t. Tölteném ki a hibabejelentőt, lehet képet is csatolni. De jó akkor visszamegyek lefotózom, ez mindig hasznos. Hazajövök, mi a baja? Kell neki szerződésszám is az űrlap majdnem legalján. Ilyen nincs b+, nem ezt kéne az elején kérni? Minden hülyeségről érdeklődik, de egy kötelező adatot meg az alján kéri csak el.
Amúgy is minden anyjuk valagát adatot bekérnek, minek nekik még szerződésszám is.
Pontosan tudják mi a hiba, hova kell jönni, majd itt bepötyögi a tabletbe a pali mikor kicserélte a dobozt.
Akkor majd holnap elkezdem újra, én már vissza nem megyek megkeresni a szerződésszámot is. -
válasz
KROK640
#124769
üzenetére
A rockautót nem ismerem, de más tipusokkal van kis rálátásom. 155-höz cimbora úgy gereblyézi össze a cuccokat, hogy öröm nem nézni. Persze mindent be lehet szerezni innen-onnan, csak nem azonnal. Vannak angliában is nagyon jó boltok a régi Roverekre, vagy a Ladákhoz is lehet még venni ilyen-olyan cuccokat. De ezek hetekbe kerülő mutatványok. Az aluhoz ha most beballagok a bótba, akkor a polcról adnak, maximum másnap kell visszamenni.
Ami rendesen használható és hetes várakozásokkal, de fenntartható, nem guruló akadály, mint az S100, van klíma, szervó stb. az nekem a youngtimer.
Amit leírsz szenvedés miatt nem lesz alkalmas napi használatra, annál sokkal jobban félted a jószágot, minthogy kividd ezek közé. Ha maradt volna a vsfüggöny, akkor egy Pentium is olyan lenne, mint egy C64. Valahogy megoldottuk volna a behozatalát, de mára ritkaságnak számítana itthon. Európai autókból viszont pont ezért a 90-es évek felhozatala nekem youngtimer inkább. Tudom túllógnak a 30 éven, de egy F Opel Astra nekem még határeset.
Ha PC-ben nézzük, akkor a youngtimer a Pentiumok végétől indul. Még van hozzájuk bőven alkatrész, de már várni kell és meg kell fizetni. Ami előtte van az már vadászós.
-
homerhamm
veterán
-
válasz
KROK640
#124765
üzenetére
Ezek az autók mind elvisznek ma is A-ból B-be. Tehát akkor nem minősülnek sem retronak se oldtimernek?
A hasonlat ott nem áll meg, hogy egy 775 vagy Athlon II filléres tétel. Van hozzájuk alkatrész, ha valami történne. A W123-hoz már nem.
Az Athlon XP youngtimer, már senki nem használja naponta. Amit írtam azok közül a P4-nek felel meg. Átmeneti tartomány, még nem is igazán old timer. Alkatrész egyre kevesebb és kezd elválni, hogy melyik lesz majd igazán retró. Egy P4 vagy Athlon XP ilyen. Már kezdik kidobálni a hulladékot, majd 10-15 év múlva már csak azt tartják meg és lesz értéke ami tényleg értelmes. Attól, hogy valakinek nosztalgikus egy Athlon XP vagy akár BH6 P3-600 páros Win XP-vel, még egyik sem értékes és igazán retro. Persze 1-2 darabról tudjuk ,hogy értékes lesz, mint az EE procik, de ezt egy 20-25 éves Maseratiról is lehet azért sejteni, ha még nem rúgták szét. A Swift kategóriás Celeroncsok tömegei meg mennek a visszanerő ágra.
Retro akkor lesz amikor ténylegesen használhatatlan. Autóban ilyen mondjuk a 63-as Mercury aminél ha lakatolni kell, vagy betérdel a benzinpumpa, akkor indulhat a vadászat, ezért eszedbe sem jut napi szinten használni. PC-s példával próbálj szerezni SLC2-őt vagy összerakni egy rendes 5V-os 486DX33-at VLB-s kártyákkal, vagy esetleg egy echte IBM PC-t MFM-mel megtoldva.
-
KROK640
nagyúr
válasz
frescho
#124763
üzenetére
"Amit még használtak a közelmúltban napi szinten" - itt már a közelmúlt és a napi használhatóság is egy-egy külön definiálandó kifejezés, úgy érzem.
De hogy autós példával jöjjek : 2014-ben vezettem egy 1965-ös Impalat, teljesen élhető volt, meglepően modern autós az egész (a 2 évvel idősebb '63 Mercury sokkal inkább öreg autósabb volt, az még inkább egy kései '50-es évek beli autó volt). Megmerem kockáztatni, hogy az Impalat ma is vígan el lehetne használni.
Ismerek olyan embert aki most is napira használ egy 1980-as W123-at, holott az már 15 éve is OT rendszámot kaphatott.
Ezek az autók mind elvisznek ma is A-ból B-be. Tehát akkor nem minősülnek sem retronak se oldtimernek?Arról nem is beszélve, hogy próbáltál már napira használni mondjuk egy - szerinted még maximum youngtimer - Athlon XP-t? Nekem van egy, de még 1466@2669MHZ-en (ez bőven magasabb órajel mint amit egy átlagos Athlon XP tudott -- és még ma is megy így
) még 1GB RAMal együtt is, kb használhatatlan ma youtube/facebook kombóra, de még ezt a fórumot se nagyon tudod vele használni (ezutóbbit próbáltam). Ez nekem már bőven oldtimer, tiszteljük, korabeli oprendszerrel játékokkal örülgetünk neki, de napira nem használjuk. (maximum célhardvernek -- de igazából már annak sem, tizede fogyasztásból toronymagasan lenyomja egy mai modern ultratakarékos proci) -
válasz
frescho
#124763
üzenetére
Ja, azzal nem is lenne gond, csak jelenleg a 32GB elég, olyasmit ritkán csinálok, amihez több gép kell, és kraft is, vagy még több RAM. 8. vagy 9. gen i7 8 szállal is elég lenne prociból.
Lehet lesz majd Redhat cluster, szórakozni, az is mondjuk 3 gép, de oda is darabonként 2-4GB RAM, meg 1-2 mag. -
válasz
KROK640
#124758
üzenetére
Egyszerű a matek. Amit még használtak a közelmúltban napi szinten, vagy akár most is be lehetne fogni az nem lehet még youngtimer sem. Ez a C2 szint. Az előtte lévő pár generáció és a hozzá tartozó os a youngtimerek: P2, P3, P4. Nem vagyok PC ellenes, egy XT is már retró

hcl: A CPU sokkal kevésbé gond, mint a RAM. Mondjuk mára az sem akkora probléma, simán be lehet lapátolni 64GB-ot, megfizethető lett. Egy 13600-at mellé csapva van elég szál is. Tucatnyi VM-ig el lehet karistolni funkcionális teszteknél, már ha nem kell valamiért teljesítmény.
Alusky: Az a +2 mag átlag embernek nem hozott sokat, de ha kódolt az ember vagy virtualizált, esetleg kódot fordított, akkor igen.
-
KROK640
nagyúr
válasz
Alusky
#124753
üzenetére
Azoknak a régi Phenomoknak az utólag kókányolt +1-2 mag komoly előnyük volt, a Denebeknál sok esetben a plusz cache is jött velük.
Az IGP-kkel meg az a baj, hogy már 25 éve mindig folyamatosan egy 10 éves belépő VGA teljesítményét hozzák, vagyis aki játszani akar, annak pont ugyanúgy nem opció most sem mint 25 éve.
Az intel bealvását meg a 1st-7th gen között jól lehet látni, bár legalább nem kellett gépet cserélni sűrűn, nekem pl 4th genről 10-ig nem is érte meg az ugrást. -
válasz
KROK640
#124759
üzenetére
Több gép mehetne egymás mellett, csak ennél erősebb vas kéne.
Illetve kisebb igényű gépekből többet el lehet ezen is futtatni, tanuláshoz pl., clusterezés, ilyesmit, teljesen jó.
De az egyik Win11 ment úgy is, hogy közben asszony játszott böngészőből egy Android emulátoron futó játékkal (az is kért RAM-ot rendesen 8GB-os tabletet kellett neki emulálni). -
válasz
Alusky
#124755
üzenetére
Ja hát nem úgy kell.
A 98 se volt futás közben másolható (legalábbis nem emlékszem olyanra, hogy lett volna).
Bootolsz valami másról, és azzal másolod.De ha fogsz egy megfelelő backup cuccot, akkor futás közben is tudod menteni, és visszapakolni más gépre. Mondjuk ez 98 alatt nem tudom, mivel, de XP már ment így.
-
KROK640
nagyúr
válasz
Trailblazer
#124745
üzenetére
Mi történt? Akár Pmben is mesélheted...
-
-
Alusky
senior tag
válasz
Pikari
#124733
üzenetére
Nekem igen, nyilván amikor már a Sandy bridge volt a menő és lement az ára a Phenomoknak a fenébe.
Szerettem, dömper érzés volt, mint SUV-val járni. Az utólag kókányolt +2 magos módszerével ahol L3-at már nem kapott hozzá pluszban igazi gány, teszteken kívül semmiben nem jött ki előnye amit normál ember használt (igaz videókat gyorsabban mentette vágás után). És ahogy szerintem még manapság is, akkor meg pláne, a single thread teljesítmény baromi lényeges volt, na az nem volt az AMD-nek és utána a modulos cuccaiknak se, hiába ment a nyálverés az IGP kihasználására amire már akkor megmondtuk szart se fog csinálni, szóval játékokban inkább lassabb volt Intelnél. Azért kukába nem kellett dobni, jó volt az.
Be is aludt az Intel miatta, mert a fingásuk is gyorsabb volt az AMD-nél akkoriban, meg is lett az eredménye mára, mindkét gyártó terméke alapvetően szar, sehol nincs az az őrület mint a Sandy korszakban, hogy hú de megfogtuk Isten lábát. -
Alusky
senior tag
válasz
Trailblazer
#124745
üzenetére
-
válasz
homerhamm
#124740
üzenetére
Ez troll
@KROK640 : "Én úgy emlékszem hogyha X magot vagy RAMot adok neki akkor azt lefoglalja a többinek csak kevesebbet tudok adni, ha az adott cucc fut, bár lehet h tévedek."
Igen, ha egymás mellett futtatsz a hardveren több virtuális gépet.
A nested virtualizáció az, amikor a virtuális gépen fut még valami virtuális cucc
(jelen esetben a virtuális gépen az Android emulátor, ami ugyanazt a Qemu/KVM cuccot használja, mint amin az egész kóceráj fut
) Ilyenkor tényleg jobb lenne egy szintet kihagyni, de a hostot nem akarom teleszemetelni (illetve, ez egy rendes OS, de pl. Vmware vagy Hyper-V szerver esetén nem tudsz a hoston futtatni, csak virtuálgépet). Ez a többszintű virtualizálás kb. a 70-es évek óta létezik, teljesítményben veszteséget jelent, de akadnak esetek, amikor megéri 
Illetve létezik túlfoglalás is, amikor azt mondod, hogy mindenki kap összesen több RAM-ot, mint ami van, mert általában semmi nem 100% kihasználtsággal fut. (Ilyet én nem szoktam, mert egyszerre általában egy gép megy.) -
válasz
KROK640
#124741
üzenetére
Nem így működik, rosszul emlékszel.
Hát szerintem bármi amin Win XP fut már simán tekinthető retronak.
Helyesen: Bármi amin Windows OS fut NEM tekinthető retronak. A 95-98-on futó gépek a youngtimerek amik között talán akad 1-2 érdekes cucc, de még nem kanonizált, hogy mit is lehet annak tekinteni. Amin meg ilyen M$ XP, meg 7 fut, élükön a sok P4-gyel , na azok 99.9%-ban csak ipari hulladékok.
-
gban
veterán
Jászkarajenő nagyon vicces település lehet.
Dombi is odavalósi, meg itt egy 8 napos hirdető is.
Mind teszteletlen:
3x512 ddr 3900
4x256 ddr 3900
1 db ddr2 1 gb 4000
mx440 64 mb 4000
stb. -
Trailblazer
veterán
Hű, de kemények lettek itt a cenzorok. Haza akarják vagni a regemet. Másnak meg mindent lehet, a látens rasszizmus felett is szemet hunynak. Igen, hozzád beszélek, cenzor!
-
KROK640
nagyúr
válasz
frescho
#124735
üzenetére
Én úgy emlékszem hogyha X magot vagy RAMot adok neki akkor azt lefoglalja a többinek csak kevesebbet tudok adni, ha az adott cucc fut, bár lehet h tévedek.
"meg szutyok Windowsos PC-kre mondják, hogy retró.
" - Hát szerintem bármi amin Win XP fut már simán tekinthető retronak. Sőt... a korai Win 7-es gépek is, hiszen már az is 16 éve jelent meg (legalábbis a béta), és az én olvasatomban kb 10 évtől retro. (igen, a 4th gen is azzá vált már)Sőt, amin Win XPnél korábi fut, az már nem csak retro, de oldtimer is ...
-
homerhamm
veterán
-
KROK640
nagyúr
válasz
Pikari
#124733
üzenetére
havernak volt egy Phenom II X6-osa, mikor én meg Phenom 1-eztem. Ő akkor vette mikor kijött, egy korai X6-osa volt. A 3300MHZ-es 1100T felment neki 4500MHZ-ig is, nagyon komoly hűtéssel, de simán tudta napira 3800-on használni. 2011 őszén 6db 3800MHZ-es Phneom II mag azért odavert rendesen. Ráadásul akkor számomra (2GB RAMom volt) rengeteg 8GB memóriával, és Radeon HD5870 -el, 64GB-os SSDvel, az bizony kőkemény gép volt akkoriban. Akkor nekem azért ott meglett a kultusza az X6-nak. Amúgy fehérholló ritkaságú volt köreimben.
-
válasz
KROK640
#124730
üzenetére
2020 körül szereztem egy ilyet 940-nel. Az addig használt Core2 hostnál jobb volt, de különben, brutálisan kelletlen akármi.
A hostban van 6 mag. Fut a gépen egy Debian, annak elég hagyni egyet, de van, hogy 6 proci van a guest aláadva (nyilván nem lehet 100%-ban, de a host OS elég keveset kér).
A guestben fut még virtualizálva egy Android, annak a guest procijaiból megy 2.
32GB RAM, ebből 4-5GB ZFS cache, 1-2GB a host OS-é, maradékkal lehet gazdálkodni. Nyilván akkor kap egy gép 24GB-ot pl., amikor kell neki, pl. ilyen nested virtualizációval, hogy a virtuális gép tetején még fut valami.Amúgy ja, a 3. generációt T430-ről 8. genes laptopra volt érdemes váltani, az előző host meg egy A8-8*** AMD volt, az meg full csere lett erre a 8. genes i5-8500-ra.
-
KROK640
nagyúr
válasz
frescho
#124731
üzenetére
Régen még generácáiókon belül is volt csere indokolt előrelpés : pl egy 300@450-es Celeronról 533-asra (PPGA max) váltani megérte, ha ki tudtál hozni belőle legalább 560MHZ-et... vagy 566-ra (az már FCPGA mondjuk, de a legtöbb lapban ment) és akkor 566@850-en, a 300@450 után komoly előrelépés volt.
vagy az Athlon XP korszak ahol mondjuk egy sima 1700+-2200+ után simán megérte bepattintani a (2500+@)3200+ -os Bartont.Manapság főleg az Intel 1st gen és 7th gen között nagyon lelassult a fejlődés, nekem 4th ről végül a 10th adta meg a löketet, hogy mostmár tényleg lépni kell. Jelenleg még nem érzem nagyon, hogy ugrani kéne (van 12th gen I5 is itthon), de eltudom képzelni, hogy egy I5 15500-16500 -ra esetleg majd megéri ugrani (most mindegy, ha nem így hívják), bár az Ultrák még eléggé csak a felső házban vannak jelen. Mintha az Intel a mostani gennél a középső és az alsó házat hanyagolná, I3-ból is 14100 óta nincs (de nem volt 11 és 13th genben sem I3)
Azonfelül, ahogy írod is, olykor az alaplapok is hoznak újabb extrákat, elég mondjuk az Athlon XP-re gondolni ahol a fapados VIA alappal kezdtem és a fullos NF2 Ultraval fejeztem be, ami lényegesen több extrával (pl SATA port, gigabites háló, Dual Channel, sokkal több USB2, Raid, jobb hangkártya, 8× AGP ) volt felszerelve a lap az előzőhöz képest.
Vagy mondhatnám akár a 4th genes lapomhoz (Gigabyte B85M D3H) képest a mostanit (asrock B560 Pro4), ahol is M2, DDR4, 8× USB 3.2 meg egy rakás más új dolog van.
-
válasz
KROK640
#124732
üzenetére
Simán tud futni, a virtualizáció megosztja a procit, nem 1:1 van egy VM-hez rendelve, hacsak explicit nem így csinálod. A sokat szidott kis-nagy mag ilyenkor nagyon sokat tud segíteni, mert van bőven mit szétszórni a VM-ek között.
Pikari:
Márciusig konkrétan egy 15 éves gépet használtam.
Ez nem jelenti azt, hogy ez követendő példa. A K6 fórumban is sokan tagadják az igaz utat és guminőznek, meg szutyok Windowsos PC-kre mondják, hogy retró.

-
Pikari
veterán
-
KROK640
nagyúr
Mennyi RAM van abban a gépben? Merta hogy számolom, már 32GB csak a virtuálisoknak odament

"annak oda van adva 5 mag" "gyakorlatilag egy telefon is fut a virtuális gép tetején, két procival" -- ez így 6 magos procin nekem 7 mag, és akkor az oprendszer ami futtatja a virtuális magokat, már nem kapott semmit, ami ugye nem lehetséges. legalábbis WMVare mellett nem. Plusz ilyen beállításokkal ez a két virtuális cucc sem tudna futni egy időben egy 6 magos procin.
-
válasz
Pikari
#124725
üzenetére
Összesen 30%-on. Az ma kb. 3 generációt jelent és akkor is volt akinek megérte váltani akár generációnként.
2x sebességnövekedés? Akkor használj 7-8 éves gépeket! Hmmm, nem is kell javasolnom, mert megteszed.
A mostani 10% trendek mellett a különböző új technológiák miatt 30-40%-nál is érdemes lehet cserélni 3-4 generációnként. Video decoding, M2 slot, vagy akár Win 11 támogatás... Ezeken nem segít egy i3 (Ryzen 3) -> i7 Ryzen (7) váltás.
KROK640: A pénz nagy úr! Már írtad párszor a sztorit. Egy Phenom II tuningolva jól kitöltötte volna az első szériás Phenom és a Core i közötti lépcsőt.
-
KROK640
nagyúr
válasz
frescho
#124719
üzenetére
ASUS M4A785D-M PRO lap volt hozzá DDR2-vel. Elvileg nem támogatta a Phenom II-t, pedig nagyon sokáig hegyeztem a cerkát egy 965BE-re még 2010 őszén is. Aztán megjövend a 0806-os Bios update, ami elméletileg már támogatta a Phenom II-t, de akkor meg pénzem nem volt az új CPU-ra, pedig bölcsen láttam, hogy nagyon megérné. Plusz erről jóval utólag szereztem tudomást. Egészen 2013 végéig nem lett volna úgyse rá pénzem. Akkoriban annyira nem jól mentek a dolgok, hogy az időközben 1GB-vá downgradelődött RAMot is alig tudtam 2GBra visszapótolni, pedig akkor már a 2GB is nagyon kevés volt. Aztán 2014 elején hirtelen az egész gépre tettek egy visszautasíthatatlan ajánlott, így ment mindenestől, és akkor már teljesen új gépet akartam, és csináltam is. (LGA 1150)
-
válasz
KROK640
#124724
üzenetére
A 8 mag már bőven elég lenne
De nincs napirenden a procicsere, eddig ez az egy dolog, amivel meg lehet fektetni.
Nekem meg ugye nem átlagos használatra kell, egy virtuális gép szokott futni, azon meg egy dolgot csinál az ember egyszerre (ez az órás cucc kivétel).
Android Studiot Linuxon használok, ugyanezen, annak oda van adva 5 mag, meg 24GB RAM, az még úgy is gyors, hogy megy mellette egy Android emulátor (gyakorlatilag egy telefon is fut a virtuális gép tetején, két procival, meg valami 8GB RAM-mal
) . -
KROK640
nagyúr
Háát... abba meg túl nagy ugrást pláne nem tudsz rakni. Gyakorlatilag rámehetsz a 9th gen I7-re, ott van 8C8T de Hyper-Threading ott sincs.
A 8-9th gen hiába ugrás a korábbiakhoz képest ár/teljesítmény viszonyban kevésbé érik meg még mindig. És a Win 11 miatt majd a 7th gen és régebbiek leszakad majd árban úgy még kevésbé fogják megérni.Viszont ha mégis kevés, viszonylag olcsón van 10th gen I5 lappal együtt, 6C12T, az sokat tud dobni
-
válasz
Pikari
#124720
üzenetére
Ne beszélj sületlenséget. Az alig gyorsabb feladattól függően 10-20% és a Phenom 2 jól tuningolható volt. Ez további 10-20%-ot jelentett és így már elérte a második Core2 Q procik szintjét. Tudom--tudom azokat is lehetett tuningolni, de most a házon belüli fejlesztés értelme a vitatott.
-
-
-
-
KROK640
nagyúr
Az I5 6500 az bizony 4 magos és 4 szálas csak. Abba a platformba I7 7700K 4C8T a maximum konzumer procikból (tehát nem Xeon!! - bár 6th genből még Xeonban sincs 6 mag tudtommal -- míg 4th genből igen) amit bele tudsz rakni, mókolás nélkül. Mókolással megy bele a 8-9th gen is, ott már az I7 az 6 magos, 6 szálas, és egész tűrhető áron vannak a CPU-k.
-
KROK640
nagyúr
válasz
Trailblazer
#124712
üzenetére
A neten én is olvastam erről, de csak egy bizonyos gyártó lapjaiban. Március közepén csináltam egy 9800X3D alapú gépet, arról azóta nem érkezett panasz.
-
válasz
Cs1csó
#124713
üzenetére
Vagy olyan helyen van, ahol nem akarnak várni 2 hetet az újra
Mondjuk én is kivártam, mert ráért. De nem mindenkinek.@KROK640 : Nekem pl. opció lenne a procicsere a virtuálhostban, mert az i5-6500 majdnem mindenre elég, csak arra nem, amikor fusson egy virtuális Windows, azon egy óra emulátor meg egy telefon :S (A Wear OS-es szerkesztő csak Windowsra van
) Erre a 6 mag éppenhogy elég, meg a világ RAM-ját is oda kell neki adni, egy i7 simán elvinné. -
válasz
Cs1csó
#124713
üzenetére
Ja, ezt én se értettem sosem. Pont a számtech eszközöknél az "új", azaz forgalmazási átlagára egy-egy terméknek is nagyon könnyen változik 10%-nyit pusztán hetek alatt. Tehát ilyen termék megvételénél sok esetben mintha a vevő önszántából lemondana a gyártói jótállásról (ha ugye nem bizonyítható a vásárlás, tehát pl. eredeti bizonylatot nem ad a használtan értékesítő).
Talán azoknál a régebb óta piacon lévő termékeknél van ennek értelme, ahol már régóta stabilan megragadt egy bizonyos szinten a bolti ár, és valóban tutira megspórolja az ember azt a 10%-ot, mer ott akkor csak annyit kell már eldönteni, hogy ér-e ennyit a jótállás (vélhető) hiánya. -
KROK640
nagyúr
válasz
Pikari
#124709
üzenetére
"így aki ki akarja maxolni a régebbi rendszerét" - Igen, ez így van.
pl az I7 4770K/4790K árakat figyelemmel kísérem 2018 óta, és ezalatt a 7 év alatt 45 ezerről 25 ezerre sikerült lemenniük, néha van 20K körül is, miközben a kínálat alapján jócskán megfogytak. Legtöbbször komplett konfigokban árulják őket. Mindeközben a 4th gen I5 4-5000ft-ért van, az I3 meg 2-3 ezer ft-ért is akár. (tehát az I7 aránytalanul drága) (januárban mondjuk volt 4770 még 14 ezerért is az aprón, de akkor is)Mondjuk pont ezért döntöttem amellett, hogy majd E3-1270 v3 / E3-1275 v3 / E3-1246 v3 / E3-1241 v3 procik valamelyikét szerzem be a gépbe, mert ezek 4770-nek felelnek meg, viszont ebayen 6-8 ezer ft-okért mennek. Jó benne a I3 4170 is, de azért egy iylen procival időtállóbb lenne.
-
KROK640
nagyúr
válasz
Trailblazer
#124706
üzenetére
Van itthon egy 12400F is, DDR5-el, igaz 2023 januári beszerzés, de akkor még a Z-s lap 108 ezer ft volt hozzá, plusz a proci 76 ezer ft.
Az a durva, hogy egyelőre a 10400F helyett semmit sem tudnék jó szívvel venni, ami teljesítményben komoly előreugrás lenne (a 12th gen még nem számít annak).
AMD fronton most a 7500F vagy ha sok pénzem lenne a 9800X3D lenne a befutó... Intelnél meg max a 12th gen I5, bár ár/teljesítmény viszonyra a 10th gen talán jobb. Mindegy is, egyelőre ha akarnék se igen tudnék cserélni úgy, hogy az meg is érje ... Rádasul RAMot is kéne vennem (igen, tudom, hogy van 12th gen DDR4-el is, de ha már lapot is cserél az ember...), ami tovább dobná a költségeket. Szóval jó ez nekem így ahogy van.
-
Pikari
veterán
válasz
morcosharcos
#124703
üzenetére
Az erősebb processzorok, mind intel mind amd részről nagyon drágán mennek az aprókon (100k körül), már a 3-4 generációval régebbiek is. Gyakorlatilag az új ára minusz 10% körül, és úgyis viszik őket. De még a 7-8 éves ryzen modellekből is hiány van, és azok is elég drágán mennek.
Az ivy bridge/sandy bridge/bulldozer kaliberű procik azok, amik viszont elektronikai hulladék árban mennek már lassan, de a csúcs processzorokat ott is skalpolják, így aki ki akarja maxolni a régebbi rendszerét, annak a zsebébe kell nyúlnia, és legalább két darab huszast kivennie onnan.
-
válasz
Trailblazer
#124707
üzenetére
Az a tömeges elhullás továbbra is kb 0.001%, és azok is egy konkrét gyártó lapjaiban.
-
Trailblazer
veterán
válasz
morcosharcos
#124703
üzenetére
Biztosra veszem látatlanul, hogy az új AMD. Mondom, divat lett a több FPS miatt, másrészt az lehet, hogy más is értesült az üzembizonytalanságtól, megijedt, és szabadulna tőle. A 7-es szériás X3D-s procik ellen pl. ugyanezt az érvet nem tudom felhozni, azoknál nem hallani tömeges elhullásról.
-
KROK640
nagyúr
válasz
Trailblazer
#124702
üzenetére
Nop igen. Viszont foglalat téma meg nem biztos, hogy annyira lényeges. Ez ugyan csak a saját példám, de jobban megnézve mikor is cserltem csak CPU-t?
A Celeron 366 anno ugyan cserélődött 466-ra, de : Az 1700-as Celeron S478-on nem cserélődött semmire, mert a nagy P4 túl drága volt, az Athlon XP meg jobban megérte.
Az Athlon XP 1466@2669MHZ, meg végül két lapot fogyasztott el maga alól (most is a harmadikkal megy) 6,5 év alatt, ezalatt egyszer sem lett cserélve a CPU (igaz a hatalmas tuning potenciál segített benne).
A Phenom 9500 az AM2-es volt, Phenom X4 9950 Black Edition-re lehetett volna maximum cserélni, ami 2200 helyett 2600MHZ lett volna, így nyilván az sem játszott.
Aztán jött a 4th gen I3 a 4330, ott 4790K a maximum azonos generációban amire cseérlni tudtam volna, hiszen a Broadwell-ek csak HEDTbe jöttek, a 6th gen meg már tejesen más foglalatot kért. (amúgy létezik valami mókolás amivel a 6,7,8,9th gen belerakható egy lapba, de amúgy ezek között is volt egy foglalat váltás).
Most a jelenlegi 10th gen I5-ösömet, maximum 11th gen I7-re tudnám cserélni, de rohadt drága még használtan is, ahhoz képest alig ad extrát. 11th gen I5-re váltanom meg egyenesen pénzpocsékolás lenne, 10+ ezer ft felárért mindössze 1%-al lenne gyorsabb a jelenleginél.Szóval nekem eddig a proci csere sem játszott annyira.
Persze nyilván egy Athlon XP 1700+ (1466) alaponról mondjuk egy Barton 3200+-ra érdemes lett volna váltani, vagy mondjuk egy Ryzen 1600AF-ről egy 5800-ra ... csak ezek engem valahogy pont elkerültek. -
válasz
Trailblazer
#124702
üzenetére
Aprón most melyik "pörög" jobban? Az új intel, vagy az új AMD proci? Lehet az eldöntené ezt a magvas kérdést, gondolom, a jobb a keresettebb. Bár a franc tudja, végülis ott meg a másik oldalról azzal is tudod indokolni, hogy a vacaktól próbálnak megszabadulni.... nemtom.
Új hozzászólás Aktív témák
- Erőmű Magyar! Lenovo P16 ( Core I9 12950HX 32Gb DDR4 512Gb SSD Nvidia RTX 4Gb video) laptop!
- SONY PLAYSTATION 5 PRO KONZOL, 2TB
- Bivaly Lenovo T14 gen5 (Core Ultra 7 32Gb DDR5 1 Tb SSD) laptopom eladó 29 hónap gyártói garanciával
- Elegoo Saturn 4 Ultra 16K + Mercury Plus V3.0 + Mini Heater
- G.SKILL Ripjaws V 2x4GB 3000MHz DDR4 kit
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dell Latitude 7410 Intel I7-10810U Refurbished - Garancia - Akció!
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi 9, Xiaomi Redmi 9AT, Xiaomi Redmi 10, Xiaomi Redmi 10 2022
- LG 48C4 - 48" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen7 CPU
- Samsung Galaxy S25 Ultra / 12/512GB / Kártyafügetlen / MediaMarkt Garancia 2028.12.02.-ig
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
édes Istenem, mennyien majmolták akkoriban.
De ennél ritkább gépeket is újítottak már fel páran 


