- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- One mobilszolgáltatások
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone SE 4 dummy pózol a kamerának
- Végre bemutatkozott a Pixel 8 és a Pixel 8 Pro
- MIUI / HyperOS topik
- Honor Magic V2 - origami
- Samsung Galaxy S21 és S21+ - húszra akartak lapot húzni
-
Mobilarena
Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Yepp - Korlátlan belföldi net kötöttségek nélkül
Új hozzászólás Aktív témák
-
sifarr
senior tag
válasz axioma #22752 üzenetére
Csak technikailag pontositanek: a forgalom ara'nya'ban nem lehet nyereseget szamolni, mert az igazi kerdes a befektetett toke hozama. Ugyanaz a nyereseg - mindegy, hogy osszegben vagy forgalomaranyosan nezed - lehet a tokeigenytol fuggoen alacsony vagy magas is.
Én is csak technikailag pontosítanék.
wwenigma club1-re is reagált, aki ezt írta: Itt igazából az a kérdés, hogy ha begyűjtesz a befektetőidtől 400 milliárd Ft-ot hogy csinálj egy üzletet, akkor mennyi kamatra fogod azt x évre megkapni a befektetőidtől, ...
Club1 és te is nem jó, ha összekeveritek a tulajdonos befektetését a cég (mobilcég) befektetésével.
A tulajdonos befektetését a cégbe (kis egyszerűsítéssel) a jegyzett tőke mutatja ki. Ezt tette be a tulajdonos a saját zsebéből a cégbe. A jegyzett tőke a Telenor esetében kb. 30-40 milliárd forint.
Ha a Telenor tavaly osztalékban kifizette volna a nettó profitot, akkor ez a jegyzett tőkéhez viszonyítva közel 100 %-os (tulajdonosi) befektetett tőkemegtérülést jelentett volna.
Viszont a Telenor saját tőkéje, aminek csak egyik eleme a jegyzett tőke, nagyságrenddel nagyobb.A 400 milliárd, amit Cub1 említett, mint befektetést, azt nem a tulajdonosok, hanem a cég fektette be. Befektette vagyonértékű jogba (frekvencia), műszaki fejlesztésbe, ingatlanfejlesztésbe, hasonlókba.
Ezeket a befektetéseket a mobilcégek nagyrészt hitelből finanszírozzák. Lásd Telekom mostani hitelfelvétele. A kamatot, a freki díjakat, a fejlesztéseket, viszont amortizálják, leköltségelik, és természetesen ezeket a költségeket a fogyasztóval fizettetik meg. Azaz a tulajdonosoknak újabb tőkét nem kell a cégbe beletenni beruházási célból.
A két Té már rég sokszorosan visszatermelte a tulajdonosoknak a jegyzett tőkét.
Viszont, amikor a Telenor megvette a Pannont, akkor nem a jegyzett tőkét fizette ki. A vételár több volt, hiszen abban figyelembe kellett venni a saját tőkét, a cég piaci nyereségpotenciálját.
De a tulajdonosoknak a vételárhoz képest is nagyon jó a megtérülési mutatója.