Hirdetés

2019. február 20., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Politika

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-11-16 04:58:22

Mobilarena

Normális hangnemet, higgadtságot, kulturált beszédet várunk el egymás és (nagy levegő) még azok iránt is. Ha nem megy normálisan, higgadtan, kulturáltan, akkor inkább ne írj be, köszi! Hírspam oldalt linkelni tilos!
Bővebben...

Összefoglaló kinyitása ▼

(#76801) Ringman

Ringman
(PH! addikt)

Trianon-operett

o.O

multifunkciós agárstadion épül

(#76802) MMIX válasza salesman (#76800) üzenetére

MMIX
(PH! addikt)

Ha már említed ezt a nevet, update.

(#76506) MMIX

Pompeo Hints at Huawei Ultimatum to Countries Buying Equipment www.bloomberg.com
2019. február 11. 18:13 CET Updated on 2019. február 12. 09:25 CET

Szijjártó kapott a kínaiaktól egy nyilvános simicskét. :)

"Hua, the Chinese foreign ministry spokeswoman, thanked Szijjarto for his “independent, objective and unbiased remarks.”

[ Szerkesztve ]

(#76803) ZsoltG60

ZsoltG60
(senior tag)

Csak mert.... Soros... :W

[link]

Lumia 950XL

(#76804) t72killer válasza ZsoltG60 (#76803) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Szüntessük meg a migránsmobilitást és a magyar határnál fordítsunk vissza minden fideszest. Főleg azokat, amelyikek orosz irányba mennének tovább.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#76805) Raysen623

Raysen623
(PH! addikt)

Kérem szépen be is ismerik a lopás tényét, de ennek ellenére van még ember az országban aki szerint nincs alternatíva... :W

(#76806) salesman válasza Raysen623 (#76805) üzenetére

salesman
(senior tag)

Akkor okozott kár teljes visszafizetése mellett induk a kóterba tiborcz, lézer, bajkai, felkészül pohos. (Ismertebb nevén o1g.)

AKAI GX-67 eladó!

(#76807) Giovan! válasza tuki2200 (#76795) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

+ a magyar hátán amúgy is fát lehet hasogatni, szóval arra felesleges várni, hogy a nép megunja. Öntudatos értelmiségünk meg nem is volt, és nem is lesz, ezt jól látja Pálinkás. Ebben még a román értelmiség is köröket ver a magyarra (mondjuk abban is, hogy míg ott épp leszámolnak végre a dákó-római toposzokkal, addig mi most csúszunk vissza a kommunista "professzionalizmus" időszakába ezen a téren is).

(#76803) ZsoltG60:
Amúgy az legális, hogy konkrét hazugságokkal kampányolnak (pl. ezen a plakáton)? Mármint az EU tűri ezt?

salesman: Ne o1g-zz légyszíves, mert még mindig értelmes fideszesek ezreit tartod távol ezzel a topiktól :(

[ Szerkesztve ]

A katasztrófa tulajdonképpen tárgyiasult veszély.

(#76808) ZsoltG60 válasza Giovan! (#76807) üzenetére

ZsoltG60
(senior tag)

Az elmúlt években rájött arra , hogy bármit megtehet nem lesz következménye...

Weber megvédte Orbánt: Nem rakja ki a Néppártból, nem csinál belőle „új Cameront”

„Nem jár különleges elbánás Budapestnek, de csak akkor tudjuk érvényre juttatni értékeinket, ha párbeszédet folytatunk azokról. Tiszteletben kell tartanunk a magyarországi választások eredményét. Orbánt megválasztotta” - mondta, de nem győzött meg mindenkit a teremben, mert újabb kérdést kapott a magyar kormánnyal kapcsolatban.

„David Cameron kivezette a konzervatívokat a Néppártból, és meg is kaptuk érte a Brexitet. Az én legnagyobb félelmem, hogy ha most megosztjuk Európát, a végén megosztjuk az Uniót is”.

Lumia 950XL

(#76809) Mahrenburg válasza proci985 (#76796) üzenetére

Mahrenburg
(senior tag)

Itt az Antarktiszon az alaplapgyárban, a raktárban valahol van pár zsák szilánkosra tört halszálka, az ötévenkénti nagytakarításból maradt meg az ebédlő padlójának felsöprése után, ha gondolod elküldhetem, ha esetleg a sarokban szeretnél térdepelni...

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#76810) Ringman válasza Giovan! (#76807) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

lassan nem hogy öntudatos, hanem semmilyen értelmiség sem lesz.
majd a palkovics-parragh duó megmondja a tutit, a nép meg anyázik a sorosista robotok miatt, akik elveszik a tisztességes magyar dolgozó emberek munkályát

(#76811) zilazil válasza Giovan! (#76807) üzenetére

zilazil
(tag)

Öntudatos értelmiségünk meg nem is volt, és nem is lesz, ezt jól látja Pálinkás.

Ebbe vajon beletartozik a Pálinkás is?

(#76812) salesman válasza Giovan! (#76807) üzenetére

salesman
(senior tag)

Nem akarok kötekedni, de nincs itt egy kis ellentmondás?
"értelmes fideszesek ezrei"

Egyet mutass!

[ Szerkesztve ]

AKAI GX-67 eladó!

(#76813) csicso82 válasza salesman (#76812) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

Akiről tudod, hogy durván hasznot húz a rendszerből az az értelmes.

(#76814) Giovan! válasza salesman (#76812) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

Pedig megmondták itt a topikban többször is, hogy a toxikus környezet és az o1g cunami miatt nem látunk errefelé értelmes fideszeseket. Egyszerűbben:

(#76815) salesman válasza Giovan! (#76814) üzenetére

salesman
(senior tag)

Bár tisztelem szándékodat, nem tudsz meggyőzni.
A dolgokat nevén kell nevezni.

[link]
Te minek neveznéd a cikkben foglaltakat és a kitalálót, végrehajtót?

[ Szerkesztve ]

AKAI GX-67 eladó!

(#76816) attiati

attiati
(PH! kedvence)

EP várható összetétele

picit kevesebb néppárt
sokkal kevesebb szocdem
több liberális
több szélsőjobbos

(#76817) Ringman

Ringman
(PH! addikt)

Ezt inkább nem kommentalom.

Milliárdokat ad a kormány a határon túli vallásos könnyűzenére

(#76818) batai15 válasza Ringman (#76817) üzenetére

batai15
(PH! félisten)

Bicska nyitogató .

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 4 eladó!

(#76819) Ringman válasza batai15 (#76818) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

gondolom a szerep kettős:
1. elszivárog a pénz a megfelelő helyekre
2. kell a szavazat, ahhoz meg jól jön a fidesz-mise

lehet ennyi pénzért még az imaláncot is újra beröffentik.

(#76820) t72killer

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Így működik a kínai térhódítás - valószínűleg majd hazánkban is...

(#76821) Kalandor

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

(#76822) emmm válasza salesman (#76794) üzenetére

emmm
(őstag)

Annyira már nem vagyok fiatal. :) A rendszerváltás se történt volna meg, ha nincs az a baromi nagy hitel, ami elkezdte szépen szétrepeszteni a rendszert magát, az akkori "gulyáskommunizmust".

Na most ez jelenleg nem áll fent, persze a következő válságnál beüthet a krach.

(#76823) BigBear válasza emmm (#76822) üzenetére

BigBear
(fanatikus tag)

Ahogy jelenleg kinéz a dolog, sajnos elég valószínű, hogy egy darabig még marad ez a rendszer.
Sok a megvezethető ill. már megvezetett ember, azok, akiknek kell ez a kvázi diktatúra, a személyi kultusz, akik megeszik és éltetik ezt a nagyonnemzeti gondolkodást.

Valószínűbbnek tartom, hogy a rendszer előbb - utóbb magát fogja szétverni. Amikor (nem ha, mert ha így haladunk tovább, jó eséllyel bekövetkezik) elzárják az EU-pénzcsapot, vagy kilöknek minket az ajtón, amikor Európa nagyobb része mindenféle kaput bezár előttünk a kelethez / Putyinhoz / Kínához / Törökországhoz stb. való közeledésünk, az állandó széthúzás, hergelés miatt, na majd akkor fog összedőlni a kártyavár. Akkor ugyanis majd nem marad más - mert ugye a strómannokat, a haverokat etetni kell - elkezdik egyre erősebben a tömegeket sarcolni, de az sem mehet végtelenségig. Nem feltétlenül azért, mert felkel a nép, sajnos az elmúlt évek alatt bebizonyosodott, hogy a magyar nép nagy része az birka / hülye ehhez, szinte bármit meg lehet tenni vele ha szép lassan adagolják, hanem egyszerűen nem lesz annyi bevétel, hogy fenntartsák ezt az urambátyám rendszert. Akkor majd szépen szétverik ezek magukat, nem kell hozzá nagy segítség, hogy így legyen.

Csak a nagy kérdés, hogy addig mi lesz? Mi marad az országból? :(

(#76824) tuki2200 válasza BigBear (#76823) üzenetére

tuki2200
(senior tag)

"Legelőbb is tiltakozott az ellen, in principio, hogy a Monarchia olyan szegénynek deklaráltassék. Van itt még pénz elég, csak tudni kell előcsalni rejtekéből. Ez a nemzet kész utolsó fillérjét is feláldozni királyáért, hazájáért. Hívják fel az országot általános Nemzeti kölcsönre, legyen az 1milliárd, az összes hírlapok lelkesítsék fel a közönséget aláírásra. Őfelsége tegyen egy körutat az országban, megjelenése el fogja ragadni a népet! A főispánok, szolgabírák és jegyzők házról-házra járva írassák alá a lakosokkal a Nemzeti kölcsönt, aztán hajtsák is be. Különösen szólitassék fel a magas klérus és menjen jó példával elő, ha nem megy, menesztessék. (...) Dolgozzék többet a paraszt, hogy fizethessen többet. Pazaroljon kevesebbet a mágnás, ne tartson annyi kutyát, lovat, szeretőt akkor majd adhat az államnak többet." Jókai Mór: A jövő század regénye

(#76825) MageRG

MageRG
(őstag)

Kiszámoló az új családtámogatási rendszer(?)ről:
egy
kettő

..ha még nem vót. (TLDR: hatalmas kapufa, csodavárás)

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#76826) Giovan!

Giovan!
(senior tag)

Eredetileg kommentár nélkül akartam idetenni, de aztán eszembe jutottak a kolléga halhatatlan szavai: Sosem volt még ilyen jó ebben az országban élni!

#76812 salesman: Viccelődök csak, valójában én sem gondolom azt, hogyha kevésbé lenne "toxikus" a topik, megfojtana minket a rengeteg értelmes fideszes a racionalitásával :)

[ Szerkesztve ]

(#76827) emmm válasza BigBear (#76823) üzenetére

emmm
(őstag)

Szvsz:
* A nép már régen felkelt volna, ha lenne egy olyan ellenzéki erő, ami vállalható ÉS kormányzóképes. Személy szerint taktikai szavazó voltam, de egy percig sem gondoltam komolyan, hogy az ellenzékből bármelyik is alkalmas lenne a feladatra - akár külön, akár együtt. Ma még siralmasabb e téren a helyzet. Lerágott gumicsont már itt is, topicon belül az egyik csapat ugyanezt mondja, a másik fele meg éppen melyik ellenzéki erőt/összefogást élteti.
A libsizés/O1G meg igazából csak a saját oldalt szólítja meg, a másik oldalt meg taszítja. A bizonytalanokat a mai napig nem tudja elérni az ellenzék, és 8 év után úgy vélem, nem is fogja tudni.
* Marad az EU pénzcsap elzárás/belülről szétmorzsolódás. Az előbbit mondják már pár éve, még semmi; az utóbbira meg egyelőre nincsenek jelek.

(#76828) csicso82: én is sokáig bíztam abban, hogy a tátott szájúak (=hűha szmájli) itt csak hihetetlenkednek; nem, ezek simán elhisznek mindent.

[ Szerkesztve ]

(#76828) csicso82 válasza Giovan! (#76826) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

Érdemes mégnézni hogy a "smájlik" egy része röhögős ami mutatja hogy aki ezt választotta az tudja mennyire vicces ez a másik rész pedig dühös és egy része hűha szmájlit tett de szerintem ők meg ezzel inkább a meglepetésüknek adtak hangot mert ugye valószínűleg nem ezt tapasztalják.

A hozzászólásokban is biztos van pár ami lehúzza róluk a keresztvizet.

(#76829) philoxenia válasza salesman (#76800) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Tehát amit Simicska markánsan állit az aximóma, megkérdőjelezhetetlen igazság
Nem, ez így ebben a formában nem igaz. Simicska nem hazugságvizsgálóban ülve állít dolgokat.... :N

'65-ben születtem... Így velem csak megtörtént, Te viszont olvastál róla.... ;) Tanulom a toleranciát....

(#76830) Ringman válasza Giovan! (#76826) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

lefordítom neked:

tovább nőtt az orbán viktor vagyona.
orbán viktor nem tud mit kezdeni a felhalmozódó vagyonnal.

(#76831) philoxenia válasza emmm (#76822) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Fenéket. Ha nincs Gorbacsov itt még mindig cucilizmus van.... Ja, végül is az van.... :U

'65-ben születtem... Így velem csak megtörtént, Te viszont olvastál róla.... ;) Tanulom a toleranciát....

(#76832) t72killer válasza Giovan! (#76826) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Végülis akinek Budapesti/Ny-Dunántúli ingatlanja van, az most nominálban multimilliomos. Kár, hogy életszínvonalban meg a 80as évek alatt...

(#76833) MageRG

MageRG
(őstag)

Lehet készíteni a popcornt:
Polt beszámolóra megy az Európa Parlamentbe

"...Polt Péter semmilyen meghívást nem kapott az Európai Parlament költségvetési ellenőrző bizottságától."
- biztos az is elkallódott, mint ahogy az ellenzéki beadványok szoktak.

(#76834) Ringman válasza MageRG (#76833) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

támadják nemzetünk szuverenitását!

(#76835) salesman válasza philoxenia (#76829) üzenetére

salesman
(senior tag)

Ba+, egyszer ne kötekednél...
Dehát ilyennek szeretünk! :P

AKAI GX-67 eladó!

(#76836) philoxenia válasza salesman (#76835) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Azért ne felejtsük el, hogy "a Lajos"-nak mit köszönhettünk az O1G előtt.... :(

(#76837) flatline#2 válasza Giovan! (#76814) üzenetére

flatline#2
(tag)

Ez a fajta cinizmus eddig is messzire vitt, nehogy valaki mérhetetlen konstruktivitással vádoljon, mindig teszel ezért te is.
Az értelmes fideszes, akit inkább nem ellenzékinek hívnék, nem attól "értelmes", hogy támogatja a lopást, vagy részesül belőle, hanem attól, hogy értelmesen tud nyilatkozni a rendszerről és elmondja a véleményét. Volt itt olyan ember aki ugyanúgy elítélte a lopást, de inkább azt mondta, hogy ez legyen és ne az az ellenzék aki nem hogy kormányozni egyedül lassan a seggét nem tudja kitörölni. Csak ez a vélemény itt 98%ban meg nem értésre talál, így kb 1-2 órán belül sikerül elüldözni ezeket az embereket, szerintem jogos a kritika.
Illetve azért, mert lopnak az egyik oldalon, attól nem lesz alternatíva hirtelen a másik oldalon, nem is értem, hogy sikerült erre a következtetésre jutni.
Megint ott tartunk, hogy annak aki fekete-fehérbe látja a világot, annak hiába beszélnél árnyalatokról, mert már a fogalommal sincs tisztában, így nem is fogjuk megérteni egymást.
Érdekes egyébként, hogy kb 1 hete nem jártam erre, mégis valahogy akkora indulat van itt, hogy nem elég az O1G, kell még az is, hogy cinikusan köpködjünk azokra akik nem akarnak ebbe a sorba beállni. Nem csoda, hogy ez is legalább annyira taszító sok embernek, mint a vérnarancsosak...

[ Szerkesztve ]

(#76838) emmm válasza flatline#2 (#76837) üzenetére

emmm
(őstag)

+1+1+1+1!

(#76839) salesman válasza philoxenia (#76836) üzenetére

salesman
(senior tag)

Na, már megint ez a hárombetűs megszólítás...
Ki vagyok akadva, elriasztod a cizellált lelkületű fidesz fórumozókat... ;)

Lajos társ tettes, de felbujtó, nos az az igazi spermahajder!

AKAI GX-67 eladó!

(#76840) aprokaroka87

aprokaroka87
(PH! kedvence)

(#76841) philoxenia válasza flatline#2 (#76837) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Az a baj, hogy ez a gondolatmenet, elítélte a lopást, de inkább azt mondta, hogy ez legyen és ne az az ellenzék aki nem hogy kormányozni egyedül lassan a seggét nem tudja kitörölni hamis. A legnagyobb baj nem az, hogy lopnak, hanem az, hogy nem lopnak, hanem "törvényesen" elvesznek mindent.
A jogbiztonság jelenleg (megítélésem szerint) rosszabb mint Kádár idején volt. Akkor voltak törvények, amik igazságtalanok voltak, rosszak voltak, de ha betartottad őket hozzád se szólt senki.
Most a demokrácia illúziójának az illúziója van, tüntethetsz, azért nem bírságolnak meg, de sajnos az úttesten közlekedtél 30k HUF... Lefestesz egy szobrot és becsuknak. Nem politikai indokkal, á dehogy, rongáltál sajnos, azt meg ugye tilos...
Sajnos olyan nagy számban lehetne eseteket sorolni, hogy holnapra se érnénk a végére... :(
Az ellenzék olyan amilyen, de igazából Magyarországon az ellenzék sosem volt jobb. Antallék idejében több kárt tettek az országban (gazdaságilag) négy év alatt, mint Kádár idejében az utolsó 12 év alatt. Az, hogy ezt dilettantizmusból tették-e, vagy gazemberségből, az eredmény szempontjából mindegy.
Akkor mondhatjuk, hogy felesleges volt a rendszerváltoztatás? Nem tudom szereted-e a sárgaborsó főzeléket, de ha igen, akkor is meg lehet unni tizenkét év alatt. A fideszesek azt mondják, inkább együnk ötven évig sárgaborsót, mert lehet, hogy ha húst kérünk helyette, borsó sem lesz....

(#76842) MMIX

MMIX
(PH! addikt)

Indonesia makes 2032 Olympics bid official apnews.com

"India is planning to bid for the 2032 games and North and South Korea have confirmed an intention to launch a joint bid. Australia and Russia have also expressed interest."
--------------

Israel hosts east European leaders after summit scrapped

[ Szerkesztve ]

(#76843) Raysen623 válasza flatline#2 (#76837) üzenetére

Raysen623
(PH! addikt)

A fő problémát abban látom ilyen véleményeket olvasva hogy egyenlőségjelet vontok a korrupció és az intézményesített rablás közt. Azért ehhez már tényleg le kell adni a szintet.

2010-ig bezárólag beszélhetünk korrupcióról fogalommeghatározás tekintetében, utána a maffia állam keretein belül (NER) intézményesítették a rablást, tehát illegitim törvényt hoztak arra hogy igen komoly és erőteljes vagyoni átrendeződés menjen végbe a szűk "családi" körben. A retardált része a magyar társadalomnak meg mindenre csak legyint és annyit mond a másik fél is ezt tette....hát lónak a f@szát! :W Nekem mindig ezen megy fel az agyvizem. 9 év után illene ezt tisztába rakni, van akinek sikerült és az ellenzék nagy része is már eljutott végre idáig.

Értelmes fidesz szavazóval én még nem találkoztam, de értelmes jobboldali szavazóval már igen, aki régen fideszes volt. Mivel a fidesz ezer éve nem jobboldali párt, ezért egy jobboldali érzelmű vagy gondolkodású ember nem lehet fideszes. Én is inkább jobboldalinak mondanám magam adott témákban, de nem konzervatív típusnak. A jelenlegi folyamatokat a végtelenségig elitélem és 2010 előtt is elitéltem a korrupciós ügyeket, melyek bizonyíthatóan azok voltak. Jelenleg a rendszert itélem el alku nélkül...

(#76844) Ringman

Ringman
(PH! addikt)

(#76845) MageRG

MageRG
(őstag)

Ki biztosítja a képviselők jogait?
...pl. hogy mégis bemenjenek az MTVA-ba, ha kihajítják őket.
Pintér és Kövér egymásnak passzolgatja a kérdés. De attól még szorul a hurok. ;]

(#76846) Giovan! válasza flatline#2 (#76837) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

Az ország szándékos, tervszerűen végrehajtott tönkretételét nálam nem tudja árnyalni semmi. Az sem árnyalná, ha a rendszer haszonélvezője lennék. Szóval ja, sajnálom ha cinikus vagyok, de alapból fenntartásokkal kezelem, ha valaki úgy kezdi a hozzászólását, hogy “nem vagyok fideszes, de...”; “elítélem a korrupciót, de be kell látni, hogy...”.
Balfasz az ellenzék, ezzel nem vitatkozok. Leírtam már, nincs olyan párt, aki az én szám íze szerint szeretné vezetni az országot. Vidzont én nem hiszem, hogy a fidesznél lehetne rosszabbul működtetni ezt a fehér foltot a térképen. De amíg az emberek nagy része azt gondolja, hogy nem olyan szar ez még, addig minden nappal egyre csak szarabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#76847) t72killer

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Így támogassuk vásárlásainkkal/állami szinten nagymegrendelésekkel a kínai ipart:

"Az egyetlen engedélyezett csevegő program a kínai WeChat, ami minden üzenetbe betekintést ad a hatóságoknak. Minden autót GPS-követővel látnak el, az ujgurok DNS-ét orvosi vizsgálatok alatt összegyűjtik, és adatbázisban tárolják, ha kést vásárolnak, személyes adataikat QR-kódban lézerrel vésik bele."

"Közben Venezuelában a ZTE kínai telekommunikációs óriáscég nyerte meg a lehetőséget egy „okos személyi kártya” rendszer felépítésére."

..."A születési idő mellett megtalálhatók:...
-Valamint, hogy részt vett-e a Szocialista Párt rendezvényein, és az, hogy szavazott-e."

"Afrika az arcfelismerő rendszerek fejlesztésében is fontos Kína számára. Ezért is segítenek Zimbabwe autoriter kormányának egy arcfelismerős térfigyelő-rendszer kiépítésében. Az országban a CloudWalk nevű, mesterséges intelligenciával, ezen belül arcfelismeréssel foglalkozó kínai cég a szintén kínai Hikvisionnel együtt épít kamerarendszert, és egy „nemzeti arcadatbázist”.

Zimbabwe cserébe engedélyezte a cégnek, hogy használhassa a több millió zimbabwei arcképét tartalmazó adatbázist az arcfelismerő mesterséges intelligencia fejlesztésére. Persze anélkül, hogy erről megkérdezték volna az arcok tulajdonosait. Ezzel nagy előnyre tehetnek szert amerikai és európai riválisaik előtt, a sötétebb bőrű embereket ugyanis a mostani programok még nehezen ismerik fel, de a milliós adatbázis nagy segítséget jelent a kínai cégnek."

[ Szerkesztve ]

(#76848) Ringman válasza t72killer (#76847) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

hazai vonatkozás még nincs? (ill. lehet hogy csak még nem derült még ki...)

(#76849) csicso82 válasza t72killer (#76847) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

Ha kapnék egy G5-ös gépet én is odaadnám az állampolgáraim adatait. ;]

(#76850) ZsoltG60 válasza MageRG (#76833) üzenetére

ZsoltG60
(senior tag)

Polt Péter szerint politikai kampány, hogy az Európai Parlamentbe hívták, ezért nem megy el

egyértelműen olyan politikai dimenzióba helyezi a meghívást, amely a már folyamatban lévő európai parlamenti választási kampányhoz köthető. A magyar Alaptörvény (Alkotmány) ugyanakkor megtiltja a magyar ügyészségnek, az ügyészség bármely tagjának, hogy politikai tevékenységet fejtsen ki, illetve ilyenben közreműködjön.

A kiemelt rész szerint akkor hogy lehet egy pártkatona az ügyészség vezetője ? :U

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#76851) t72killer válasza ZsoltG60 (#76850) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Helyzetkomikum... Ugye ezt is csak egy totál delíriumos, szivacsagyú társadalomban lehet meglépni...

(#76852) salesman válasza Raysen623 (#76843) üzenetére

salesman
(senior tag)

"Eljutottunk oda, hogy elmondhatjuk, Albánia népe előbb emeli fel a szavát a demokrácia sárbatriprása ellen, mint a forradalmak hős népe, a magyar."
[link]

AKAI GX-67 eladó!

(#76853) flatline#2 válasza Giovan! (#76846) üzenetére

flatline#2
(tag)

Én soha, egy szóval nem mondtam, hogy ne ítélje el ezt a rendszert senki. Nem mondtam az sem, hogy senki ne mondja rá, hogy lopnak, vagy csalnak, hazudnak, mert ezt mind teszik. Ha megnézed én a hozzászólásomban a stílust, a hozzáállást kritizálom továbbra is, amit nem a rendszerrel, hanem a többi emberrel szemben engednek meg.
Fórumra azért jár az ember (nekem legalábbis ezt jelenti), hogy eszmét cseréljen emberekkel és én kifejezetten örülök ha találkozok más véleménnyel mint amilyen az enyém. Elég unalmas lenne mástól is azt hallani/olvasni, amit én is mondok. Én mindig azt a stílust támadtam, ami abból indul ki, hogy nekünk igazunk van a fideszesnek meg nincs. Ez nem így működik és nincs is olyan, hogy igazam van. Olyan van, hogy ez és ez a véleményem, meg van 10 millió ember más és más nézőponttal. Ha úgy közelítek a fideszeshez, hogy persze, mert O1G szétlopja az országot és te is idióta vagy ha rá szavazol, akkor mit várok el ezek után? Megértést a másik részéről? Vagy ez egy konstruktív vita kezdeményezése? Ez a fajta kommunikáció nem cél, hanem a kormánnyal szembeni dührohamaim levezetésének eszköze.
Azt gondolom, hogy amikor az ember beszél a másikkal, akkor ragaszkodik a saját értékeihez és elveihez és ezt nem dobja el, azért, mert a vele szemben lévő esetleg fideszes meg nem tartja magát ehhez. Ha te nem tudsz és akarsz legalább kommunikáció szinten egy olyan alapot/minimumot tartani, amit te is helyesnek gondolsz, akkor miért kellene elvárnod bármit a másiktól. És nem gondolom, hogy az O1Gzést, meg a cinikus hozzáállást tartanád a saját minimumodnak, ha meg igen akkor nem kell csodálkozni, amikor hasonló stílussal találkozol a másik oldalról. Lehet, hogy nem értesz egyet ezzel, de én mondjuk úgy, hogy ebben a fajta hozzáállásban hiszek.

de alapból fenntartásokkal kezelem, ha valaki úgy kezdi a hozzászólását, hogy “nem vagyok fideszes, de...”; “elítélem a korrupciót, de be kell látni, hogy...”.

Kezelheted fenntartásokkal, csak azért értelmezd amit mond a másik. Ha balfasz szerinted is az ellenzék és az ország fele a Fideszre szavaz az intézményesített lopások ellenére az nem megérthető? Szerintem meg miután megbeszéltük azt, hogy mennyi kiszolgáltatott ember van az országban akik nagyon rosszul keresnek és rossz körülmények között élnek annál inkább megérthetővé válik. Ezek az emberek biztonságra vágynak, kiszámíthatóságra. Ezt jelenleg nekik nem tudja más megadni, ha még te is azt mondod, hogy a többiekre nem lehet számítani, akkor ezek az emberek mit gondoljanak amikor elmennek szavazni? És ezt nem lehet racionalitással megfejteni, meg logikus érvekkel őket meggyőzni, mert ez már rég nem ott dől el, ezért kell tanulni egy kis megértést.
Ajánlom megtekintésre Vona ide vonatkozó videóját.

[ Szerkesztve ]

(#76854) philoxenia válasza flatline#2 (#76853) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Ha a fideszes sorosozik, sargentinizik, lyunkerezik, akkor arra nincs jobb válasz. De a Te másik orcádat szívesen odatartom, ha Neked ez jólesik... :P

(#76855) flatline#2 válasza philoxenia (#76854) üzenetére

flatline#2
(tag)

Szerintem meg ha hasonló választ adok, akkor nem várhatok el semmit a másik oldaltól én sem és a békés ellenállás is ellenállás.
Amúgy nem esik jól, de ez van :)

[ Szerkesztve ]

(#76856) Joker88

Joker88
(őstag)

nem szoktam politizálni, -megvannak arra az erre kijelölt emberek- de ha az aktuális kormány szerint Brüsszelből döntenek mindenről,meg ilyenolyan tervekről harsognak,akkor nem lenne célszerű a brexit után " hunexit "-et csinálni ? és akkor saját magunknak kiabálnánk,saját fejünk után mehetnénk, szabadon .. :U

(#76857) Ringman

Ringman
(PH! addikt)

Hivatalosan is kihaltnak nyilvánították a korallszirti mozaikfarkú patkányt: ez az első emlős, amely az ember okozta klímaváltozás áldozata lett.

Az ausztrál környezetvédelmi minisztérium kedden jelentette be, hogy a korábban a Nagy-korallzátony egy távoli szigetén élő korallszirti mozaikfarkú patkányt (Melomys rubicola) hivatalosan is kihaltnak tekintik. A rágcsálót egy évtizede nem látták már egyetlen élőhelyén, az Észak-Ausztrália külső területein lévő Bramble Cay szigeten. A fajt 1845-ben fedezték fel.

[link]

(#76858) Raysen623 válasza Joker88 (#76856) üzenetére

Raysen623
(PH! addikt)

Tessék a magyar verzió a könnyebb megértésért...

(#76859) t72killer válasza Ringman (#76857) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

És ez ugye "csak" a klímaváltozás - rajta kívül mennyi és mennyi faj kipusztulása szárad az emberiség kezén... Nagyon időszerű lenne komolyan visszafogni a kapálódzást, gyerekgyárakat, füstölgést, embertízmilliók ingáztatását "munkahely/karrier" címen.

(#76860) aprokaroka87 válasza Joker88 (#76856) üzenetére

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Szerinted A Hunexit esetén nem kezdenék el szívatni az országot?

(#76861) philoxenia válasza aprokaroka87 (#76860) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Huxitnak fogják hívni...

(#76862) aprokaroka87

aprokaroka87
(PH! kedvence)

link

Azt csak úgy óvatosan megkérdezem, az jogi szempontból mennyire necces hogy akinek az arca van a plakáton az ehhez nem is járult hozzá!

Tudom hogy Juncker közszereplőnek minősül, ahogy tudom, de mivel az ő arca van a plakáton ezért inkább személyes ügy.

(#76863) Giovan! válasza flatline#2 (#76853) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

Nagyon szép ez az abszolút igazságot elítélő, posztmodern hozzáállás, de szerintem a magyar belpolitika már meghaladta ezt. Ami a fideszesekhez való hozzáállást illeti, kérlek olvasd vissza a topikban velük folytatott beszélgetéseket (már amennyit megtalálsz, mert ugye rengeteg hozzászólás csak pár napot élt meg). Én (és még sokan mások a topikban) megpróbáltam értelmesen társalogni velük, csakhát az ő részükről a legtöbb esetben hiányoztt ez a szándék. Amit leírtam már többször is, hogy az ellenzéknek a vonakodókat, az elégedetleneket kell megszólítania, és nem a fideszeseket, szóval ez az állításom is ezen viták hatására alakult ki jórészt. Nem lehet őket megszólítani, nem lehet a fideszre ráígérni. Aki ebben hisz, az szerintem rossz úton jár, és az amúgy is szűkös ellenzéki forrásokat pazarolja.

Elhiszem hogy nem tetszik az ellenzék. De attól, hogy leírod, hogy kellene egy pozitív üzenet, még nem tettél semmit Orbán bukásáért. Puzsér programját hoztad fel pozitív példaként, de ez országos szinten csak egy szűk réteget érint. Tehát kellene egy olyan üzenet, amit minden ember megért, és mindenki tud azonosulni vele. Ok, de mi legyen az? Mert ugye a fidesz propagandája sem csak a gyűlöletből áll, emellett hangsúlyozza azt is, hogy a magyar állapotok európai szintűek, sőt, sok esetben azt még meg is haladják, ami csak és kizárólag a kormány munkájának köszönhető, nélkülük szétesne az ország. Aki ezt elhiszi, azt nem tudod meggyőzni pozitív üzenettel sem.

Bár igazából teljesen felesleges az egész vita, az ÁSZ segítségével úgyis felszámolja a fidesz a neki nem tetsző pártokat előbb-utóbb, és a légüres térbe benyomulhat végre a mi hazánk mozgalom, vagy valamelyik hasonszőrű társa. Illetve kiemelkedhetne egy új, valódi ellenzéki erő is, de azt meg úgyis csírájában folytaná el a fidesz, elvégre azt, hogy megerőszakolta és megölte a szomszédban lakó öregembert, bárkire rá lehet fogni. Ha nem foglalkozik a vádakkal, azért gyanús, ha pedig megpróbálja cáfolni őket, rögtön megvillan a furfangos paraszti "logika", elvégre csak kell legyen benne valami, ha ennyire tagadja. A hazugság büntetésének nincs hagyománya nálunk.

Szóval nincs megoldásom, marad az, hogy várjuk a válságot és Orbán bukását, vagy vegyünk részt aktívabban az ellenzéki életben, és próbáljuk meg a magunk képére formálni azt. A nagyobb tüntetéseken lehetőséget biztosítanak a felszólalásra, szóval ha van egy jó ötleted, ne tartsd magadban :K

(#76864) Ringman

Ringman
(PH! addikt)

kereszténydemokrácia:

[link]
Itthon megszüntették a lakástakarékok állami támogatását, a Vajdaságban viszont úgy ad a magyar kormány 3,3 millió forintot házvásárlásra, hogy ahhoz nem kell semmiféle önrész, nem kell hozzá semmit befizetni, nem kell hozzá takarékoskodni. A DK törvényjavaslatot nyújtott be, hogy ugyanezt a Magyarországon élőknek is megadják, de a kormánypárti képviselők a parlament gazdasági bizottságában ezt leszavazták

[link]
Múlt hétfőn nyújtották be az LMP, az Együtt és a Párbeszéd parlamenti képviselői A Város Mindenkié csoport törvénymódosítását, amely megtiltotta volna a gyerekes családok elhelyezés nélküli kilakoltatását. Az AVM azt szerette volna elérni, hogy az országgyűlés rendkívüli eljárásban, még a tavaszi ülésszakban tárgyalja a javaslatot, de mai ülésén a fideszes többségű házbizottság ezt leszavazta.

(#76865) t72killer válasza Giovan! (#76863) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

" Amit leírtam már többször is, hogy az ellenzéknek a vonakodókat, az elégedetleneket kell megszólítania, és nem a fideszeseket"

Ezzel az a gond, hogy az említett tábor kb 2milliós, ami elképesztően sok. Ez a 2millió amúgy annakidején lelkesen szavazott Megyóra (persze ha megkérdezel egy fidesz-szavazót, az anyja életére meg fog esküdni, hogy ő aztán nem), azaz a fidesz sikeresen szólította meg őket. Mivel? Még agyatlanabb kampánnyal...

(#76866) Giovan! válasza t72killer (#76865) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

Ha félre is tesszük a morális aggályokat, szerintem ez az út nem járható, mivel a fidesz alá már nem lehet menni szerintem ezen a téren.

(#76867) t72killer válasza Giovan! (#76866) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Mindíg van lejjebb sajnos*. Az ember minden szintnél elképed, de van. Ha időgéppel 2000ből áthoznál egy fideszest, és a hírekből kitakarnád Orbán nevét (őt ugyebár akkor is tévedhetetlen atyaúristenként tisztelték, és ha Mekka felé fordult, akkor a hívei is fordultak vele), akkor habzó szájjal követelné a kormányváltást és elkezdené felszedni a macskaköveket.

*Najó, 1944nél talán nincs lejjebb, max egyik-másik Rákosi év, de ott még csak a propaganda tart, az ellenzékiek Dunába lövése (tudtommal...) még nincs betervezve.

[ Szerkesztve ]

(#76868) csicso82 válasza t72killer (#76867) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

Az még nincs betervezve két ok miatt:
1. mert még nincs szükség rá
2. mert ha lenne is akkor már tapasztaltak annyit a múltból, hogy az nem sülhet el jól ezért akkor már inkább elköltöznek valami szép, nyugodt napos helyre ahol élvezhetik a már rég kimentett milliárdjaikat, családostul

(#76869) t72killer válasza csicso82 (#76868) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Mondjuk az is igaz, hogy a saját beépített ügynökeiket hülyék lennének kilőni, márpedig azokból nincs hiány.

(#76870) Árpi001

Árpi001
(senior tag)

flatline#2 +100.

Ma akadtam erre fórumra.
Örültem neki ,mert azt gondoltam itt a ph-n politikában biztos van érdemi vita.
Lof@aszt van mama.
Pedig a ph-val kapcsolatban nekem nagyon kevés negatív tapasztalatom van-volt.
Visszaolvasva szúrópróba szerűen elkeserítő ami itt van.
Pedig a médiában dolgozom,szembe jön ez az,de itt most kicsit csalódtam...

Összefoglalva:
minden sz@r,diktatúra van,vagy kvázi diktatúra van (bármit is jelentsen ez),mindent elloptak már(ebben nem kevés igazság van sajnos),épül tovább a diktatúra,megépült,elég a magyaroknak ha van farhát,habzó szájú hívek ,puha diktatúra van,mindenki a kezükben van(értsd diktatúra van) ,megszűnik a középosztály(már megint) a csók is csak arra jó hogy eladósítsák a családokat(ki a francot köteleznek rá?),elüldöznek mindenkit(gondolom a lengyelektől,a bezzeg románoktól,és félig ki ürült Horvátországból is azért mennek többen nyugatra mert orbán)
és ugye az elmaradhatatlan O1G,mert az trendi...

Gyűlölet propagandáról beszéltek ,és beszélnek az ellenzéki médiában,de ami itt megy az dettó , szimplán nettó gyűlölködés,és orbán fobia.
Nem mintha nem tett volna ezért 9 év alatt ov is,de hogy ti itt különbek lennétek bármelyik fidesz szavazótól,ezzel a teljesen egy síkú,az eltérő véleményeket ennyire elutasító magatartással , azt erősen kétlem...Tisztelet a kivételnek ha van köztetek.

flatline#2 leírta(#76837) [link]
kb hogyan gondolkodik egy rakat ember ebben az országban.
Erre rögtön neki rontottatok ,mert mi az hogy valaki nem helyesli ha a fél országot le hülyézitek ?

Ez barátaim nem ph politikai fóruma,ez kb a 444 elvakult komment szekciójának a kis tesója...
Még annyit kell tennetek hogy ki is tiltjátok azt kevés eltérő véleményű kommenttársat akit még nem utáltatok innen végkép ki,és utána nyugodtan jelentkezhettek Új Péternél!
Ide Ti úgy látom nem vitázni jártok,hanem csak a visszhang miatt,hogy meg nyugodjatok ,mikor leírjátok O1G akkor itt helyeselnek hozzá...
Ha az emberek tényleg annyival rosszabbul élnének ,már nem volna kormányon a fidesz,és nem pár ezres tüntetéseket láttunk volna .

Az mszpt 2010 ben igen komolyan fenéken rúgta a "birka" magyar nép .A fidesz első kétharmadát húzta be akkor,a régi választási törvénnyel.

A sok link között úgy látom elveszett az hogy pár napja közben megint felminősítette az országot az egyik nagy hitelminősítő,de mivel a 444 sem hozta le,így nyilván nem igaz.:D
Hihetetlen orbán keze meddig elér!
(ha valahogy elsiklottam volna felette akkor mea culpa,de nem hinném hogy ez történt! )

Nem azt mondom hogy Svájc lettünk ,csak el kéne ismerni ha valami épp nem sz@r.
De Ti nektek ez valahogy nem hiányzott ,nem kérdezett rá itt senki sem hogy ez miért nem lett ide be linkelve.
Tökéletesen el vagytok azon hogy mindenen fanyalogjatok.

Hitelesebbek lennétek ha a fórumot átneveznétek O1G-re ,vagy a fideszre szavazók savazására ,esetleg a második 444-re.

Jó lenne ha megértenétek hogy itt áprilisban a rossz,és a kisebbik rossz között lehetett választani!
De úgy látszik nektek sokkal egyszerűbb,sőt a jelek szerint viccesebb és nyilván valamiért megnyugvást hoz, hogy lazán birkáztok,hülyézitek a kb fél országot aki a fideszre szavazott.
Árokásásban ezek a hozzáoszlások legalább annyira károsak mint bármi,amit a fidesz le tudott tenni a majd 10 év alatt.
Akit non stop le birkáztok azok nem akarnak egy platformon lenni veletek valószínűleg később.
De ez valamiért meg felel nektek,azután értetlenül álltok a választások után,tovább hülyézitek az eltérő véleményűeket ,újabb választás és a kör bezárul...

A legtöbb fideszre szavazó is látja hogy sok a korrupció,sok a lopás,sok mindent kéne csinálni,oktatás,egészségügy,de ki francra kellet volna szavazni? Az egymással kiegyezni képtelen ellenzékre? Összefogás nélkül hogy?
A migráns témába sem állt bele az ellenzék a magyar emberek oldalán,sőt,inkább 180 fokban ment szemben a Fidesszel,mert amit ők mondnak az nem lehet jó, (mínusz jobbik,amit senki sem tud épp milyen párt per pillanat) pedig baromira mérhetően nem épp befogadás párti a lakosság(ezt köszöntetjük részben a kb másfél millió,migránsokhoz hasonló bőrszínű honfitársunk által gyűjtött tapasztalatnak).

A fidesz elvitte a showt a migráns témával,mert ez érdekelte az embereket.
És sokakat felcseszett a kvóta,ami a bal oldali pártok, médiumok szerint nem is volt,azután a nem létező kvótával zsarolták kvázi több esetben az országot nyugatról,csak időnként szolidaritás,illetve annak a hiányának nevezték.

Meg hát nem épp egy siker történet nyugaton,vagy akár az olaszoknál,az arab néger tömegek bevándorlása. ..
Az ellenzék meg arra nem tudott választ adni hogy mi legyen a kerítéssel ha ők nyernek.(a korrektség kedvéért ebből a halmazból mínusz a két év alatt 180 fokot fordult jobbik)

És kit lehet megróni azért mert megrettent egy esetleges összefogás lehetőségétől ,egy Gyurcsány,Vona,Széll, Karácsony,és Fekete Győr szörnykoalíció lehetőségétől?
Volt,van a másik oldalon egy olyan markáns párt,aki igazi válaszokat,igazi megvalósítható programot ígér? És nem utolsó sorban elutasítja az esztelen bevándorlást,és nem migránsokkal oldaná meg a demográfia válságot?

Ha nincs, akkor hogyan kell lebontani a rendszert,mi lesz helyette,ki fogja kormányozni az országot, és milyen érdekek mentén?Melyik párt adná a miniszterelnököt,ki volna az?Melyik ellenzéki párt fújná inkább a passzátszellet,a többiekhez képest?
Vagy mindegy,csak dögöljenek már meg azok akikre nem szavaztunk?
Kínzó kérdések ezek...
De a lényeg ,aki a fideszre szavazott az hülye,birka,menthetetlen....

A családi adókedvezmény ,a most már többféle csók, amit itt csak kritizáltok mind a dolgozó,elsősorban fehér lakosságot támogatja.Nekem több kollégám fel tudta venni és ez segítség.A családi adókedvezményt is csak az kapja aki melózik.
Sokkal normálisabb mint az anno bal oldal által favorizált , mindenki által felvehetett szocpol ,ami elősegítette bizonyos kisebbség népesség robbanását az országban.

Az említettek meg sok helyen a dolgoznak segély helyett a közmunkán,ami a legnagyobb előre lépés évtizedek óta,ebben az érzékeny kérdésben.
Legalább fel kell kelniük azért a nyamvadt segélyért.
Gazdaság politikájuk úgy tűnik nem rossz, a meló van,munkanélküliség kicsi,ez több mint ami előttük volt .
Ha nem volna a csók,akkor meg az volna a téma hogy mire szüljön magyar,miben segítettek a családokon hogy szaporodjunk? :)

Nektek nincsen igényetek rá ,hogy ami nem rossz azt is megvizsgáljátok,és mérlegeljétek?
Elég a minden sz@r,és a fidesz birkázás,mag az O1G? Ez volna a szint?

Én megértem ha keserűségből összegyűltök itt,és idelinkelitek a kormány minden szennyét,van bőven sajna.
De vissza olvasva nem érzitek szánalmasnak hogy abból is meg próbáltok negatív hírt kreálni ami nem az?
Hogy kvázi úgy hülyézitek le a fél országot,hogy megoldást ti sem tudtok?
Én úgy látom nem.
Ez elég elkeserítő. :(

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#76871) csicso82 válasza t72killer (#76869) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

Néha sok egy kicsit ez a beépített ügynöközés de tény, hogy a rengeteg kis párt vagy karaktergyilkosságon átesett politikus pl. Gyurcsány nehezíti az ellenzék megerősödését.

(#76872) Giovan! válasza Árpi001 (#76870) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

A diktatúráról valóban felesleges itt beszélni, elkoptatták már azt a szót. Elégedjünk meg annyival, hogy pártállami rendszer épült ki, ahogy azt egy itteni kolléga nagyon jól megfogalmazta (sajnos már nem emlékszem ki volt, talán bot). Amikor a Magyar Posta egy közérdekű adatigénylésre azzal felel, hogy nem kíván Soros kampányában részt venni, akkor ott szerintem komoly bajok vannak.

A felértékelés dícséretes, igazad van, itt nem került szóba. Gratulálok a pártnak és a kormánynak, szép eredmény volt, csak így tovább. Mondjuk annak még jobban örülnék, ha nem partly free ország lennénk, de ez már a részemről is csak populizmus, elvégre a két dolognak semmi köze egymáshoz.

Az, hogy mit tett és mondott az ellenzék pár éve, kb. annyira releváns, mint hogy Orbán miket nyilatkozott pár éve. A kerítés maradni fog, elvégre valaminek meg kell állítania azt a havi 3 darab migránst, aki van annyira elvetemült, hogy épp Magyarországra akar bejutni...

Bár, ha a kvóta felcseszett, akkor van egy rossz hírem, Magyarország teljesítette a kvótáját, elbírálta az 1300 kérelmet, és be is fogadta őket tudtommal. Szóval ja, megvívtuk a csatát, alulmaradtunk, de legalább a nép egyszerű gyermekét meggyőztük az ellenkezőjéről. Arról a több ezer kétes személyről meg már felesleges is beszélni, akiket Rogán Antal közeli cégek kötvényeztek be az országba.

Mondjuk ebből a szempontból az sem érdektelen, hogy mi az EU vezetésének (amiben Magyarország is képviselve van) jelenlegi álláspontja. Nagyon nem az, mint pár éve. Tudod, Erdogannal sem Orbán kötötte meg a három milliárd eurós szerződést (bár talán valamivel nagyobb összegről van szó, nem emlékszem pontosan sajnos), ami végül ténylegesen lezárta a balkáni útvonalat. Persze, későn reagáltak, ebben egyetértünk, de végül reagáltak, és többé-kevésbé megoldották az általuk is generált problémát, legalábbis egy időre. Bár a magyar kormány folyamatos gáncskísérleteivel azért nehezen boldogulnak.

A felsoroltak közül én simán kiegyeznék egy Szél Bernadett vagy egy Vona Gábor miniszterelnökségével (tudom, tudom, nácilibsikomcsi vagyok sajnos), Orbánnál legalábbis mindkettőt alkalmasabbnak tartom a feladatra.

De mindettől eltekintve, tényleg jó volt végre a sajátomtól eltérő véleményt olvasni, köszi a lehetőséget. Vannak érdekes és értékes meglátásaid (pl. az esetleges ellenzéki kormány összetételét illetően valóban jogosnak tekinthető az aggodalmad), én örülök hogy rábukkantál a topikra :)

Ami kicsit zavaró volt, hogy bár szerinted itt mindenki szemellenzős, én igazából a te hozzászólásodat is össze tudtam foglalni egy mondatban: Tudom hogy lopnak, de a migránsok meg az ellenzék...

(#76873) t72killer válasza Árpi001 (#76870) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Értem, nincs itt semmiféle gyűlöletkeltés, az EU meg puszta delíriumból szavazott meg KÉTHARMADOS TÖBBSÉGGEL egy példa nélküli eljárást magyarországgal szemben - illetve a kormánypárti sajtó csupán azért bukott 20x annyi sajtópert RÁGALMAZÁS, ÁLHÍRKELTÉS és hasonló vádpontokban, mert nem volt pénzük ügyvédre. Nem barátom, ez többé-kevésbbé értelmes emberek fóruma, akiknek gondot okoz megérteni, miért is kell több pénz egy nyüves stadionra, mint az Akadémiára.

A rasszista kitételeidet meg vegyük úgy, hogy észre se vettem, bár az n-betűs jelzőt ne nagyon ismételgesd ha vmikor New York-ban járnál.

Ha annyira rossz a nyugat, miért nem léptek ki az EU-ból? Húzzatok a búsba Putyinhoz, aki tollba mondja a 888, origo és egyéb szellemi műremekek tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#76874) salesman válasza Árpi001 (#76870) üzenetére

salesman
(senior tag)

Nos, ezért kár volt koptatni a billentyűzetet....

AKAI GX-67 eladó!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Politika
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.