Hirdetés

2019. március 21., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#21151) Parci válasza sebgutkopf (#21143) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

az az igazság, hogy ezek a különbségek ma már fórumok és tesztek által vannak felnagyítva. persze, jobb az új szenzor. számít? igazából egy ideje már nem. mutasd meg bármelyik képedet, és nézzük meg, hogy ugyanaz a minőség elérhető lett-e volna korábbi lapkákon. itt ugye a végeredmény számít, tehát vagy a nyomat, vagy a kép a moniton. az, hogy ha belenagyítasz 100%-ra, nem, mert sosem úgy nézed a képet, miután elkészültél az utómunkával.

a pd-af izélést sem értem nálad a nex vázakon. mire akarod használni? követő af? akkor eleve rossz helyen vagy, de ezt te is tudod, te magad mondtad, hogy nem rallyezol már.

sorozatlövés... tényleg számít, hogy mondjuk 1/1500s záridő mellett 4 vagy 7 képet kapsz el abból az 1500-ból?

a dslr-ek egy ideje abszolút érettek, nincs érdemi különbség. tesztes-fórumos szemüvegen át van, valójában nincs. a végeredmény szempontjából nincs. a milc-ek még érnek, de pont az itt felsorolt cuccoknál már nehéz lesz jóval jobbat csinálni. az ár is mindegy, majd olcsóbb lesz pár év múlva. a d4 is drága most.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#21152) arn válasza .mf (#21150) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

csak a kepeket neztem :DDD

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#21153) hegyimorc

hegyimorc
(senior tag)

Hehh, OM-D-vel simán lehet kézből R72 szűrőn át bemozdulásmentes képet lőni.

És még látom is ami a képen lesz :-)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#21154) madgie válasza hegyimorc (#21153) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

PL-2 is jobb volt ebben, mint akármelyik Pana váz :) Olyan ISO 1600 körül megfogható volt kézből, persze fényerős fix-szel.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#21155) Freddy76

Freddy76
(PH! addikt)

Nem tud valaki olyan boltot, ahol van X100, és kézbe lehet venni? Én csak egy ilyet tudok, Kisvárdán egy optikust, de az messze van...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#21156) neevous válasza Freddy76 (#21155) üzenetére

neevous
(fanatikus tag)

Az Artworkben volt régebben kirakva X100-as.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#21157) madgie válasza Freddy76 (#21155) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Hétvégén Bécsben elkaphatsz, ha útba esik :D

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#21158) hegyimorc válasza madgie (#21154) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

Ez ISO200 volt :D , igaz 20/1.7 nyitva volt teljesen.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#21159) madgie válasza hegyimorc (#21158) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Hm, az korrekt :C

Freddy76: Kisvárda-Sopron non-stop járat lesz, sógorék vezetnek, én utálok utazni :))

[ Szerkesztve ]

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#21160) Freddy76 válasza neevous (#21156) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

És valóban, felhívtam őket, mondták okés. Ráadásul az irodámtól pár percnyire vannak. Köszi a tippet...

Madgie, nem akarsz megállni Budapesten? Az pont útbaesik...

(#21161) gorgo

gorgo
(őstag)

Érdekes, kapható az X-E1 váz (raktárról azonnal!), 290 pénz. Le voltam maradva...

"A fényképezőgép lévén vásárlói vagy turistái leszünk a valóságnak..." • https://www.flickr.com/photos/69538433@N04/

(#21162) neevous válasza gorgo (#21161) üzenetére

neevous
(fanatikus tag)

Szerintem nem vészes az ára, főleg, hogy kezdőár. Főleg annak fényében, hogy mindkét gyártő képtelen ilyen vázat MFT-re kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#21163) Freddy76 válasza neevous (#21162) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Engem az XE1 nem hoz lázba, abszolút. Az X-Pro 1 nagyon jó, de drága, szörnyen. Az XE-1 helyett én már inkább az omd-t venném, ha ezen az árszinten keresnék. Amennyivel olcsóbb a fuji váz, annyival drágábbak az obik, szóval árban egymás mellett van a kettő. Szerintem, tehát hangsúlyozottan nem kinyilatkoztatok, csak az én egyáltalán nem alapos információkon alapuló véleményemet közlöm.

Perpill nekem az x100 izgatja a fantáziámat, csak először meg akarom fogni, hogy ez tényleg kicsi (értsd: zsebrevágható) gép-e. A zseb alatt nem nadrágzsebet, hanem mondjuk egy kabátzsebet, vagy egy hátizsák elülső/külső zsebét értem. Vagy egy bébé confort pelenkázótáska oldalzsebét...

(#21164) hegyimorc válasza madgie (#21159) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

67mm-es szűrő, egy 46-52 és 52-67 step-uppal. Azt hittem ki fog szakadni a huszas eleje tőből :D

(#21165) Parci válasza Freddy76 (#21163) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

pedig szerintem az x-e1 igazából még jobb is, mint az x-pro1. vagy hát nem rosszabb. jópofa az az ovf, én bírnám is, de nagyon sokszor az evf-et használja az ember, és abban az x-e1 jobb, ráadásul így az egész váz jóval kompaktabb.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#21166) madgie válasza Parci (#21165) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Egyetértek. Mindezt úgy, hogy néha tényleg jó az OVF. Viszont kompaktabb a cucc, az X-Pro1 olyan lejkásan dagi.

Freddy76: nem annyira pici az az X100, relatív magas gép, de az oldalzsebes nadrágomba simán belefért szütyővel is.

[ Szerkesztve ]

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#21167) Freddy76 válasza madgie (#21166) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Pedig pont ez kellene, kompakt méret, jó képminőség, jó kezelhetőség. Az OMD-t nagyon szeretem, nagyon kezelhető, nagyon jó tulajdonságokkal bír, sokkal könyebb is, mint a korábbi szettem, de még mindig nem zsebrevágható. Értem ezalatt, hogy pont annyira nagy, meg dudoros, hogy pl. a kabátzsebembe ne férjen bele, de a pelenkázótáskába, vagy a hátizsákomba sem. Azt a gépet keresem, ami mindig jöhetne velem, erre pl. a Nikon 1-2 is jó lenne.

Nem most, majd valamikor a jövőben. Egyelőre gondolkozom.

És igen, kütyübuzulok is, na és :DDD ?

(#21168) neevous válasza Freddy76 (#21167) üzenetére

neevous
(fanatikus tag)

PM-1/2 + pancake?

[ Szerkesztve ]

(#21169) Mr.Csizmás válasza Freddy76 (#21167) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

pm1+14 - minimálkit csizmi ajánlásával

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Samsung S6 Edge Gold, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#21170) Freddy76 válasza neevous (#21168) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Ezeken is gondolkozok, mert a váz olcsó mostanság, obik meg vannak.

(#21171) Freddy76

Freddy76
(PH! addikt)

Várjunk, én most olvasok vissza, és asszem valami elkerülte a figyelmemet... Most akkor Tulku gépét megvette Madgie, majd Tulku vett egy másik ugyanilyet :F ?

Rabimikinél már csak a 75/1.8 eladó, megy le az ára... Nem olvasom az adok-veszek topikot, kiváncsi vagyok, mennyiért adta el az om-d-t.

Nikonos haveroknak már szóltam, hogy 4-7 hónap múlva lesz egy jóáras d600...

Persze pont én pofázok, 1,5 év alatt ez a harmadik gépem.

(#21172) fattyu válasza Freddy76 (#21171) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

:D te legalább adsz is el :D én csak veszek.

too many guitars, too little talent.

(#21173) Gondwana válasza Freddy76 (#21171) üzenetére

Gondwana
(PH! addikt)

(... és közben lett még egy boldog GH1-tulaj is :C - mondjuk, jelenleg még nem jár ide)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#21174) schawo válasza gorgo (#21161) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Hmmm, ez egy ajánlat.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#21175) Marseille199

Marseille199
(senior tag)

Szolgálati közlemény:
Mint samsungos promoter közlöm, hogy fekete olympus epm1 duplakit a megapark mediamarktban 130 mátyás. :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#21176) Mhamster válasza Marseille199 (#21175) üzenetére

Mhamster
(tag)

Szolgálati közlemény:
Mint canonos promoter közlöm, hogy az ezüst olympus epm1 duplakit a westend mediamarktban 125 mátyás. :)
:)

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#21177) tandrej

tandrej
(újonc)

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy mi különbség van DMC-G5KEG és a DMC-G5XEG váz között.

(#21178) Mhamster válasza tandrej (#21177) üzenetére

Mhamster
(tag)

Az első sima, a másik powerzoomos 14-42vel van. Mármint kitben, csomagban.

[ Szerkesztve ]

(#21179) schawo válasza tandrej (#21177) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

A K-hoz "hagyományos" 14-42 objektív tartozik, az X-hez a palacsinta motorzoomos 14-42 jár.

(#21180) Marseille199 válasza Mhamster (#21176) üzenetére

Marseille199
(senior tag)

Háhh, az még jobb vétel.

Kicsi a világ egyébként. De legalább mind m4/3-ot használunk ;)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#21181) Mercutio_ válasza Mhamster (#21176) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Márkaboltban ugyan 129900, de +1 év garancia jár a felárért :K

Gondwana: Már nem jár ide :N

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#21182) schawo válasza Mercutio_ (#21181) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Uhh, látom a PM1 ára minden összeállításban beleállt a talajba.

[ Szerkesztve ]

(#21183) Mhamster válasza schawo (#21182) üzenetére

Mhamster
(tag)

Jep, Westendben a sima pm kit is 90, de omd kit is 340 vagy mennyi, p3 kit 190... Akadnak jó árak.

(#21184) Freddy76 válasza Mhamster (#21183) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

OMD kit 340??? Nem néztél el valamit? Vagy ők?

(#21185) .mf válasza Mr.Csizmás (#21169) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

"pm1+14 - minimálkit csizmi ajánlásával"

Juteszembe... Mint újdonsült PL3-tulaj, én is szeretnék idővel egy pancake-et (valószínűleg már csak jövőre lesz), de én inkább a Pana 20mm/f1.7-ben gondolkozok. A racionáléja pedig: ugyan az slrgear tesztje a 14-es hozza ki élesebbnek, a 20-ast pedig jobbnak torzítás és CA terén, de sztem ezek nüanszok. A 14-es nagyobb látószögű, ez tiszta sor. Méretben, főleg mélységben, már nem nagy a különbség. Azonban a 20-as jóval fényerősebb (f1.7 vs f2.5). Általálban, ha prime lencsékről van szó, szinte állandó jelzője a gyors, "fast prime", ahogy külföldi oldalakon minduntalan előfordul. Tehát fényerős. Mégis mintha mindenki a kevésbé fényerős 14-est használná a 20-as helyett, amit nem igazán értek. A 20-as hamarabb is jelent meg, és nem is drágább, így meg főleg nem értem. Esetleg van még valami a háttérben, amit nem tudok?

(#21186) schawo válasza .mf (#21185) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

A 20-as legalább olyan népszerű, mint a 14-es. Sőt. Nekem 20-asom van, 14-esem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#21187) Freddy76 válasza schawo (#21186) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Nekem is, nekem se.

(#21188) schawo válasza Freddy76 (#21187) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

14-esem volt, de eladtam, nem jött be. Nem az én látószögem.

(#21189) Mr.Csizmás válasza .mf (#21185) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

14-es: megszoksz, vagy megszöksz.

nekem bejött kirándulós, múzeumos obinak, gyk. ha nem kell telésebb gyújtótáv, akkor rekesz+crop megoldja a legtöbbet.

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Samsung S6 Edge Gold, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#21190) Freddy76 válasza schawo (#21188) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Nekem a 20-as abszolút a világom. A 9-18 18-as vége pláne, de persze csak gyutáv szempontjából, rajzban/fényerőben a 20 veri. Ez újfent azt mutatja, hogy egy jó ekv. 35-tel el is éldegélnék...

Most meg is néztem, hogy mit használok... Amióta megvan jelenlegi obipark, kicsit változott a felállás: korábban a 20-as volt fent 75 %-ban, a 45-ös a maradékban, a 12-50 pedig szinte szűzen várta új gazdáját. Most olyan 65-25-10 a felállás. Vagyis a 9-18 tök jó, de az én fotózási szokásaimat nem változtatta meg, nem használom olyan sokat, néha játszani jó, de továbbra is a 20-as rulez. Egész egyszerűen az van fent alapból, és kiránduláson, séta közben is ritkán kerülök olyan helyzetbe, hogy le akarjam cserélni a 9-18-ra... A 45 pedig ugye a maga speciáis területén jó, ezt portéra használom:
[link]

Fixbuzi lettem. Talán.

[ Szerkesztve ]

(#21191) Gondwana válasza Mercutio_ (#21181) üzenetére

Gondwana
(PH! addikt)

(Tulku legutòbbi - azt nem mondanàm, hogy utolsò - GH1-gyének ùj tulajàra gondoltam, aki még nincs itt)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#21192) Parci válasza Freddy76 (#21190) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

nagylátó jellemzően nagyon ritkán kell, de amikor kell, akkor nem oldható meg a kép máshogy

(#21193) madgie válasza Parci (#21192) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Attól függ, mit lősz. Tájképre elég akár a 20/1.7, lősz egy 3*3 panót kézből oszt kézcsók.

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#21194) Mhamster válasza Freddy76 (#21184) üzenetére

Mhamster
(tag)

Azt hiszem 345, de megnézem ma.

(#21195) sebgutkopf válasza Parci (#21151) üzenetére

sebgutkopf
(őstag)

Valamikor történt egy jelentősebb generáció ugrás a szenzorokban, ami meghatározó lehetett. Szerintem ezt te pontosabban meg tudod tőlem határozni mikor történt, én legfeljebbtippelni tudom, mivel jóval kevesebb gépet használtam és nagyobb ugrásokban váltottam, mint te. Az biztos, hogy a mostani szenzor tud olyat, ami miatt pl az utam során olyan képeket tudtam elkészíteni ráadásul jó minőségben, amit régen egyáltalán nem tudtam volna. Monitoron nézve az látszik, hogy tetszetős a kép és nem csak egy ott voltam kategória. Ami persze a lényeg, hogy mindezt relatív olcsó géppel és üveggel megvalósítható, nem kell hozzá brutálisan drága fényerős nagy fényerejű obi.

A jövőt illetően pedig:

Simán el tudnám képzelni, hogy amikor értelmes módon valóban el lehet majd hagyni a bayer szűrőt az lesz egy olyan lépés, ami sokakat aktív gépcserére sarkallhat és az összes mai szenzort elavulttá teszi. Ma azért egy erdőben készült képen az apró falevelek még mindig elég furán tudnak kinézni.

Vagy, ha annyit gyorsulnak a szenzorok és feldolgozó processzorok, hogy videó alatt is teljes képkiolvasást tudnak használni és megszűnik a látványbeli (képrészlet) különbség egy 1920x1080-ra leméretezett fotó és egy videóból kivágott képkocka között (jó itt erősebb a tömörítés, de most nem ez a limit). Ez is egy olyan irány, amit a belátható jövőben be lehet futni.

Sorozatoknál inkább a pufferre gondolok, hogy még mindig sokan spórolnak a memóriával és raw+ jpg esetén hamar vége szakad a sorozatnak. Meg írhatnának gyorsabban a memó karikra a gépek.

Ott van a teljes elektronikus zár, amit te magad említettél többször is. Milyen jó lenne megszabadulni a vaku szinkron időktől.
A pd af-el nem tudom mi a baj, nekem nem fájna, ha gyors lenne, még ha most nem is használnám ki teljesen, bár lehet videónál is be tudna segíteni. Ha még nem, akkor meg oldják meg, hogy tudjon. :)

Állandóan ötletekkel és teóriákkal jössz, most meg eljátszod a fantáziaszegényt? Nem veszem be! :N

(#21196) Parci válasza madgie (#21193) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

te is tudod, hogy a nagylátó nem arra van, hogy egy képből panorámát lőjünk... (noha én is használom erre is, helytelenül)

(#21197) madgie válasza Parci (#21196) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Néha elég :D

Fujinon XF 56/1.2 eladó!

(#21198) Parci válasza sebgutkopf (#21195) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

nem arról van szó, hogy nem érdekel a fejlődés, technikai fórumban vagyunk, persze. csak közben nem árt észben tartani, hogy ami a fotózás lényege, a kép, a végeredmény, az már rég elérhető bármelyik vázzal. tehát ezek az újítások nem szükségesek ahhoz, hogy elvégezd a feladatot hibátlanul, maximum kényelmesebbé teszik az életet... meg lehet izgulni rajtuk, felülve a gyártók marketingjének. mindannyian ezt tesszük. most, hogy itt a gh3, már nem olyan izgalmas a gh2. pedig igazából mindenre elég az is.

és én is nézegetek mindenfelé, holott egy van húsz kilónyi ricoh gxr cucc, ami még mindig több ezer dollárba kerülne újonnan.

amúgy meglepő felismerés, hogy a kompakt modul tök használható. olyan iso 100-on raw-ban, mint az e-pl1 iso 3200-on raw-ban. én ez utóbbit is szerettem. és ez egy 1/2,3"-os lapka, nincs lejjebb. :))

(#21199) Freddy76 válasza Parci (#21192) üzenetére

Freddy76
(PH! addikt)

Ez tény. Perpill nem hiányzik, inkább az a helyes megfogalmazás. Dubrovnikban, vagy Prágában valóban tudtam volna mit kezdeni egy ekv. 18-20 gyutávval.

(#21200) Freddy76

Freddy76
(PH! addikt)

Ma voltam bent az Artwork-ben, kezembe adták az X100-at, bedobtam a memóriakártyát, és élvezkedtem picit. Nem volt időm alaposan kitapasztalni a beállításokat, meg igazából nem is ez volt a célom, a felépítés-kezelhetőség-méret-af-képminőség alapszintű tesztelése volt a célom.

Felépítés nagyon jó, masszív, egyben van, és - a forma ellenére - a fogása is jó. Az, hogy kegyetlen jól néz ki, csak hab a tortán. Az mondjuk kicsit furcsa volt, amikor zsebrevágtam (kabátzsebre), és elindultam vele, de látták, hogy nem kifele megyek, meg aztán ott volt az omd az asztalon (abból vettem ki a memkáryát).

Kezelhetőség ötös, nagyon adja, nagyon jó... Nem csak egyszerű, hanem - tudom, hogy hülyeség - iszonyú fílinges tekergetni a tárcsákat. Az egész olyan, olyan, nos, olyan trendi, műmájer.

Méret okés, kicsit nagy, de nincsenek dudorok rajta, az obi is alig emelkedik ki. Kabátzsebbe, hátizsákba simán dobható, és mivel egy lapos tégla, nincs "erőkar", ami elhúzná, vállra akasztva is könnyű.

Az AF nem győzött meg, de ennek az is lehet az oka, hogy nem volt időm kitapasztalni. Igaz, az Artwork pince, tehát nem a legbetyárosabbak a fényviszonyok, de az AF azért lassúcskának tűnt - de nem lassabb, mint az OMD a pana 20-szal, amivel együtt élek. Ez talán a gép hátránya, de 15 perc nyomogatás után nehéz következtetést leszűrni.

Képminőség: amit ott lőttem, az jó, de nyilván itt inkább a tesztekre (kösz, Madgie) hagyatkozom. Az iso teljesítménye talán jobb az omd-nél (ami ugyancsak jó), ellenben az ibis-hez szokott kezem berezegtette a hosszabb záridős képek egy részét. Az ibis még mindig odab.sz, ez tény. A gép jpg-re volt állítva, tehát a rawokról nem tudok nyilatkozni.

Az összkép talán a legfurcsább. Megfogtam a gépet, és rögtön vigyorogni kezdtem. Van az egésznek egy olyan hűdeklassz érzése, nem tudom miért. Jó megfogni, jó tekergetni, forgatni, használni. Ez nyilván az újdonság varázsa is, de akkor is. Olyan, mint amikor vezettem egy MX5 mazdát. Nem ferrari, nem lambo, gyengébb, kisebb, kényelmetlenebb, mint akár a már iskoláskorú passatom, de onnan kezdve, hogy beültem, ráragadt a vigyor az arcomra, és csak akkor került le, amikor ki kellett szállnom...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.