Hirdetés

2019. március 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#20101) Parci válasza jmakk (#20100) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ezt írtam, újraolvasva is

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#20102) Mr.Csizmás

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

noob kérdés: digi leicákban hogy van élességállítás? ugyebár no AF, akkor törőüveges?

[ Szerkesztve ]

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Samsung S6 Edge Gold, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#20103) fattyu válasza Mr.Csizmás (#20102) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

vááá :D
ugyanugy távmérős mint az összes :D

too many guitars, too little talent.

(#20104) PRO-peller válasza Parci (#20099) üzenetére

PRO-peller
(senior tag)

Esetenként olyen érzésem van, h a gyári konverter igenis jobb nikonnál. 27/34 vs. 28/34

(#20105) Parci válasza PRO-peller (#20104) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

képminőségre nincs gond a capture nx-szel. sőt, nekem semmilyen gondom sincs vele, minden mással van. :(

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#20106) schawo válasza Mr.Csizmás (#20102) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Ahogy fattyu is említette hagyományos, tradicionális, egyszerű távmérős, mint az összes M-es lajka az M3 óta.

[ Szerkesztve ]

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#20107) Mr.Csizmás válasza schawo (#20106) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

sry hogy elég sóderes lincselős kérdés volt :B :D

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Samsung S6 Edge Gold, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#20108) madgie válasza Parci (#20099) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Amennyiben nem "gyári", CD-n mellékelt szoftver a ps/lr, akkor ugyanúgy tippeli csak a színeket/tónusokat, dng ide, vagy oda.

(#20109) Parci válasza madgie (#20108) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

remek :(

még egy kérdés: ha LR-ben (közben próbálgatom) játszok egy rész csúszkáival, például a detail alattiakkal, akkor van valami egyszerű gomb, amivel a buzerálás előtti állapot és az aktuális között tudok váltogatni, hogy lássam, hogy a defaulthoz képest a sok állítgatás milyen különbséget ad?

(#20110) schawo válasza Parci (#20109) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

CTRL+Z CTRL+Y :P

No, miaz, a Ricohból sem jön ki a NEF? ;]

[ Szerkesztve ]

(#20111) jmakk válasza Parci (#20109) üzenetére

jmakk
(őstag)

Hátha kiköszörülhetem az előbbi csorbát. :)
Van Before-After nézet az LR-ben, és van History néven egy Undo history is ahol lépkedhetsz bármelyik műveleti fázisra.

(#20112) Parci válasza schawo (#20110) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

hát nem, pedig ha a lightroom úgy viselkedne, mint egy gyári konverter, akkor erős második helyet osztanék.

(#20113) Mercutio_

Mercutio_
(PH! félisten)

Nahh, átrágtam magam az utóbbi 1-2 nap termésén, örömmel látom, hogy Tulku visszatért az akol-melegbe :DDD

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr SEIKO SRP639 és SKX009 búvár-, Orient és Pulsar Chronograph karórák, Panasonic 20/1.7 II és 45-150, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik, Streacom ST-F7C mITX HÁZ, + 1000 hasznos holmi

(#20114) arn

arn
(PH! nagyúr)

itt salzburgban kicsit mas a fotos felhozatal a saturnban :) megneztem par csucskompaktot, az xz2ot, meg a g1xet. jo minosegu masinak nagyon... a d600 fogasa tetszik, de letezik, hogy ennyire lassu a fokusz rajta? xpro1 detto... vmi zunnyog, aztan hirtelen fokusz (35os fix), es a vizszintezo, meg ilyesmi is rem lassunak tunt. a nex7 a kitobival is gyors volt. itthon jutott mar csak eszembe, hogy biztos volt nekik rx100 is.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#20115) Parci válasza arn (#20114) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

d600 fókusza lassú - nem, nem létezik. persze obifüggő is, de tuti nem lassú, pláne nem bármelyik mirrorlesshez képest.

(#20116) Mr.Csizmás válasza arn (#20114) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

omd-n kívül van még valami, aminek reális sebességű af-je van, és nem blokktégla, csak féltégla méretű? :F

(#20117) Parci válasza Mr.Csizmás (#20116) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

minden panasonic váz

(#20118) Mr.Csizmás válasza Parci (#20117) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

köszi főnök :R megerősítettél abban, hogy leicara spóroljak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20119) schawo válasza Mr.Csizmás (#20116) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Meg a többi tizenhat megás Olympus.

(#20120) t72killer válasza Mr.Csizmás (#20118) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Nyugdíjig összejön a Hermes kit:))
Amúgy gx1, e-pl5, e-pm2+olyan obik, ami miatt nem sírnak a tulajok, hogy lassúak.

A multkorában kézbefogtam énis egy D600-at. Nagy krumpli, jóval nagyobb a (volt) D7k-mnál, azt pont az én kezemre tervezték, épp elfogytak az ujjaim a markolat végére :DDD. Hja. az én 18-105-öm tuti lassú lenne rajta, lakik benne egy nagycsaládnyi homokszem:DDD.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#20121) arn válasza Parci (#20115) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

ranezesre nem tudom, hogy milyen obi, az elejen nem remlik, hogy barmi jeloles lett volna, lehet epp a ragasztas alatt volt (szvsz vmi olcsobb fix lehetett). meg arra tudok gondolni, hogy lehet tul kozeli volt a fokuszpont, hataron volt - a szokasos, front-back fokuszt probalgattam mindegyiken.

sulyra lehet konnyu a ffhez kepest, de igy egy-fel ev mft utan baromi neheznek tunt ezzel a kicsi obival is. tuti vennek ra egy markolatpantot.

[ Szerkesztve ]

(#20122) Parci válasza arn (#20121) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

nehéz egy dslr, az nem kérdés, és a d600 már pro-dx (d300) súlyú, szóval minden, csak nem könnyű. én az af-re mondtam, hogy kb. nincs az a nikkor obi (a manuálisakon kívül :DDD), amivel lassú lenne. persze, ha a minimális fókusztávolságon belül vagy, érthető, "lassú" volt. :)

schawo: és pontosak is azok az oly-k? mert az e-p3 is a "világ leggyorsabb s-af gépe" volt, és gyorsnak gyors volt, de este, szar lámpáknál, otthon próbálgatva ide-oda tekergett, ellentétben a panasonic-kal. nem kizárt, hogy azóta ezt is javították, de nagyon erősen szkeptikus vagyok, elég sok oly mft vázat próbálgattam már (az újakat így nem).

[ Szerkesztve ]

(#20123) Tulku válasza Parci (#20122) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

szerintem aki oly mft tulaj volt az szkeptikus marad ebben a kérdésben.... :)

(#20124) madgie válasza Tulku (#20123) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nem feltétlenül: ha még nem használt hosszabb távon Pana AF-et, akkor nem tudja, mi a különbség :D

(#20125) arn válasza Parci (#20122) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

pl a pana 20al az em5 sem tunt igazan gyorsabbnak egy kavezoban, mint a pl2. a 14-150el mar igen... meg gondolom jo fenyviszonyok kozott is mas lenne a helyzet :)

(#20126) Tulku válasza arn (#20125) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

20-assal inden ugyan olyan gyors lassú...lehet hogy én vagyok hülye, de nem éreztem érdemi különbséget pl1-nél, GH1-2-nél...vagy g3-nál a palacsintával....

Ellenben a 14-es pana vázon egy villám....

(#20127) ROBOTER válasza Mr.Csizmás (#20102) üzenetére

ROBOTER
(PH! addikt)

NT

[ Szerkesztve ]

(#20128) t72killer

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

E-PL5 DXO teszt. A nexes összehasonlításra kíváncsi lennék való életben, sötét utcában. (ok, nem arról van szó, h jövök a gázsprével és lenyúlom mind3 gépet ;] , alulexponált magas-ISO-s minőség a kérdés) Nem kötekedésképp mondom, simán lehet, h itt is virít az omd-szenzor.

A fókusz-pontossághoz: uaz a 240Hz-es technika van benne, mint az OMD-ben. (sebesség) A pontosságról/fokuszpont-vadászatról nem szól a fáma, ki kell próbálni.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#20129) |AP|

|AP|
(PH! addikt)

Na mégegyszer :)

Valakit nem érdekel egy vadonatúj, bontatlan Penpal a mintabolti ár feléért?

http://www.flickr.com/photos/apollai

(#20130) Messer22

Messer22
(senior tag)

De nagy itt a csönd kérem, csak nem mindenki elment fotózni?! :DDD :))

Oly 60-as makró review: 60 2.8 macro

[ Szerkesztve ]

Messer

(#20131) Tulku válasza Messer22 (#20130) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Hát én konkrétan ismételten lehidaltam a GH1-től kéhhem széppen.... :DD

Videót pana tud csinyáni...e van!

(#20132) Messer22 válasza Tulku (#20131) üzenetére

Messer22
(senior tag)

Biza ez így vagyon! :K

Messer

(#20133) Tulku válasza Messer22 (#20132) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Te mostan olyan nagyszerű vagyok, hogy lehet nem is kell az a 14-45...meg a stabi :)

Ez egyszerűen élvezet...ahogy fókuszál, az a részletesség, és persze hogy a Gh1-nél az iso 800 az nem ugyanaz mint mondjuk a fujinál...nagyon érdekes...

(#20134) Messer22 válasza Tulku (#20133) üzenetére

Messer22
(senior tag)

:))

bandingolás mennyire vészes?

Nálam a GH1 össze van nőve a 17 2.8-al, nem olyan gyors mint a 14-es, de ideális a látószöge, olyan igazi mindenes, ráadásul kompakt szett :K

Messer

(#20135) Tulku válasza Messer22 (#20134) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Nálam az a 2,8 az 1,7.....úgy hogy minden iso800 vagy alatt van...

Szerintem sokkal fontosabb gh1-nél a csúcsfények kezelése...s erre az lr4 sem mindig megoldás (annyra visszavesz mindent, hogy korrigálásnál esetleg újra előjönnek a kiégések)

És persze csak LR...aki jped-ezni akar annak tilos...

a videója pazar...holnapután 10 éves gyermekzsúr...elképzeled mennyire készülök... :)

(#20136) Messer22 válasza Tulku (#20135) üzenetére

Messer22
(senior tag)

50 1.8 manuál obi a legfényerősebb darabom, kéne az a 17 1.8 meg a 25 1.4, csak az ára :(((

jó a jpg, főleg általános célra : monitoron történő kukkolás, 10x15-ös papírkép..
komolyabbra meg raw :)

No kitartás a gyerekekhez!
(pillanatragasztó, fagyasztóspray, kiló cukorka hasznos kiegészítők lehetnek az alanyok kordában tartására :DDD )

Messer

(#20137) Freddy76

Freddy76
(PH! addikt)

Na, én is örülök, megvan a 9-18... Holnap kimegyek a hegyre nagyot látni :)).

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#20138) Tulku válasza Messer22 (#20136) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

úgy néz ki tökéletesen elleszek a 20-assal...a fuji videója után minden megváltás...

Géháegy forevör...vagy 2-3 hétig :)

Freddy: eladó 7-14 nem okozott fokozott szívműködést? Főleg az ára...

[ Szerkesztve ]

(#20139) Tulku

Tulku
(PH! kedvence)

No hosszú idő óta topik témában kérdezem a kollégákat:

GH1-re ki milyen hack-et használ?

Most nekem egy variable 50 megás progresszív van, persze itt is fagy kültéren, ha nem minden -2 beállításon van a film módban...akkor nem fagy.
Beltérben ráncigálhatok mindent, nem fagy ...viszont ott nyilván nem megy 25 mbit/s fölé...kültéren a sok részlet -fű,fa,bokor - zabálja a bitrátát.
Tudtok-e 24/7-es mindenütt működő ini-t?

Köszönet!

(#20140) madgie válasza Tulku (#20139) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Szerintem amúgy is -2-ért kiált a GH1 videóképe (élesség, színek), használd hát úgy :))

(#20141) arn válasza Freddy76 (#20137) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

nem akarunk majd osszefutni egyszer? :)

(#20142) Tulku válasza madgie (#20140) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Azért beltérben néha a 0-ás élesség jól jön...persze valamit valamiért...

(#20143) sphe

sphe
(senior tag)

Láttam, egy x100 forog most közkézen... szabad megkérdezni mennyi szokott lenni a reális ára? Nagyon felizgatta a fantáziámat.

(#20144) Szulita válasza sphe (#20143) üzenetére

Szulita
(kvázi-tag)

160-180e-ért mentek mostanság

"Kellett nektek erre a kurv@ bolygóra leszállni és a f@sza gyereket játszani...és miért vagy ilyen rohadt büdös??" by Capt. Steven Hiller

(#20145) madgie válasza Szulita (#20144) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

160-ért? Hol? Rabimiki adta egyszer annyiért, de ő gyakorlatilag alálő sokszor, csak hogy elvigyék. Pixinfo-n egy héten belül elviszik az összes 200 ezres X100-at egy ideje, gondolom azok sem engednek belőle 40 ezret (valamennyit viszont biztos).

(#20146) Tulku válasza madgie (#20145) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

Ő tényleg árult ennyiért (állítólag ez volt a vörldrekord) de nem is volt meg neki csak órákig :)

180-200 inkább...

(#20147) madgie válasza Tulku (#20146) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

760 USD-ért ment el az is az ebay-en, aminél örültem, hogy napokig 400-on állt :D

(#20148) sphe

sphe
(senior tag)

Akkor egyelőre marad szolgálatban a Sigma dp2s-em. :)

[ Szerkesztve ]

(#20149) Tulku válasza madgie (#20147) üzenetére

Tulku
(PH! kedvence)

OFF
az mire ideért vón a gatyádat is elvitte vón

ON
Úgy néz ki a legjobb GH1-em ez itten (négyből tudok választani :) ) de legalábbis holtversenyző...

(#20150) Messer22 válasza Tulku (#20149) üzenetére

Messer22
(senior tag)

csak 4db egyforma vázad volt gh1-ből?! ej, kevés az :DDD

Messer

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.