Hirdetés
- MIUI / HyperOS topik
- Headset, ami hangszóró is, AI nyaklánc, rúddal izélgethető porszívó... - CES
- CES 2026: olcsó, kompakt, többportos GaN töltőt kínál a Lenovo
- CES 2026: Háromkarikás játékokra készül a Dreame
- Apple iPhone 11 - népalma
- Amazfit Bip 6 - jót olcsón
- EarFun Air Pro 4 - a cél a csúcs
- CES 2026: Színre lép a Motorola Razr Fold
- CES 2026: Főhajtás a Moto 360 előtt Polar funkciókkal
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
-
Mobilarena
AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek
Új hozzászólás Aktív témák
-
bozont
veterán
válasz
Sonny C.
#17797
üzenetére
Én úgy telepítem, ahogy eddig is, beteszem a lemezt, elindítom a telepítést, kiválasztom a partíciót, formázás (vagy előbb partíció létrehozása ha nincs) és telepítés indítása.
EFI és GPT ügyben ezt olvasd el és ezt is, szerintem ne piszkáld, hagy úgy ahogy a rendszer csinálta magának. -
Sonny C.
tag
Sziasztok!
Esetleg ezzel kapcsolatban #17672 nem tudtok segíteni?
- Ti hogyan telepítettétek a win-t, UEFI-s alaplapnál?
- Ki lehet kapcsolni ezt az EFI-t? (érdemes?) Ha igen, hol lehet? (alaplapi manuálban ez a rész nincs benne,
se a nyomtatottban, se a pdf-ben)
- Ha EFI-s módban telepítem a win-t, a vinyókat is érdemes a lemezkezelőben GPT-re formázni?Illetve, ha nem tuningolok, nem kell semmi extra dolgot ki-be kapcsolni ugye?
Köszönöm előre is!
-
MrM94
addikt
Na a fejlemeny az ,hogy visszaraktam a +2 magot felcibaltam 4.2 re far cry3 alatt igy nem szarja ossze magat egyelore es normalis fps eket produkal.Egyelore igymarad,hagyom a primeot en beken...igy max 60 fok adtam neki llc-t is,belefajdult mar a fejem is a sok idegeskedesbe hogy belevertem ennyi zsetont ebbe a sz@rba itt mellettem es megsem ugymegy ahogy en akarom,pedig nemakartam sokat tole de mikor ezt se kapom meg...Na mindegy.
@stratova:A TX3 asomm 92mm ventije jobban atfujt a bordak kozott mint ez a 12cm venti es ezert tobb levegot fujt oda a vrm ek fole..meg alacsonyabb is volt..
-
stratova
veterán
válasz
miresz
#17790
üzenetére
Pardon?

Abban esetleg egyetértek, hogy sajnos itt nem szerepel min. fps ill. nem mindenki csinál olyan részletes méréseket, mint a techreport vagy frescho kolléga. Így pl. vicc kategória, hogy átlagban jobb értéket kap pl. Pentium G2120 mint FX-6100, holott egy HT nélküli i3 így fest és Crysis 2-nél sem lenne jobb a helyzete.
De az imént i5 és FX-6100 viszonyáról volt szó, abban hol lenne ferdítés?MrM94: úgy rémlik korábban volt direwolf kollégának olyan Hyper TX2 hűtője, ami bár nem egy kimondottan acélos darab manapság, de még volt rajta palást, így hűvösebben tartotta a VRM-et. Esetleg próbálhatnál aplikálni magára a VRM-re aktív hűtést.
-
MrM94
addikt
válasz
miresz
#17790
üzenetére
Bizony en nagy marha voltam csak most vettem eszre,hogy ok elegge furan tesztelnek..Ez van bevettem a kefét tövig.Mivel más oldalt nemtaláltam ahol tesztelték volna igy ezalapjan dontottem,mivel regota szemezgettem a procc hutovel..
@pug azt nemlehet asszonytol kaptam verig lenne sertodve.

-
MrM94
addikt
válasz
stratova
#17720
üzenetére
Kiprobaltam lekapcsoltam egy modult jelenleg is 6 magon vagyok vagy 3 modulon kinek hogy tetszik.
Igy mar nem throttlingolok csak 63 foknal mindenzt 4.2ghz 1.25v llc kikapcsolva.
Hogyan kene huztatot csinalnom a lap tapellatasanal? felette 12cm es venti balra tole 12cm venti..cpu cooler is hatrafuj.Nem lenne eleg ez a huto ehhez a cpuhoz?[link]? -
Sunny8003
csendes tag
Sziasztok, van 1 pici probléma amit nem értek.... van 1 FX 8320-asom, alap óra 3.5GHz, húztam szorzóval 4GHz ig nincs is gond, ám... a NB-2200.. a HT 2600MHz.. alapbeállításon, volt Phenom mom.. és amikor azt tuningoltam és olvasgattam azt mondták.. a HT sosem legyen magasabb érték a NB-nél...!? akkor ez most mi?.
illetve az hogy hiába állítom a NB 2600MHz-re a Win7-ből az AIDA64 csak 2200MHz et mutat...!!!??? pedig láttam valahol Youtubon hogy 3GHz en futtaták és bírta... nekem előtte 1 PhenomII x4 965BE-m volt az is gond nélkül bírta a NB-2800-at HT:2600 at magonként 4GHz-el... ha valaki tudja a megoldást örömmel fogadom

köszi! -
válasz
Malibutomi
#17752
üzenetére
Amúgy valóban nem dob sokat a 4.8...

Nálam kemény 4 másodpercet hozott a 4.5-höz képest
-
Anaren91
senior tag
Nincs valakinek valami tesztje, hogy fx 6200 4,8 ghz n mennyivel marad el/jobb mint pl egy i5 ös intel? Vagy egyáltalán húzott e már valaki itt 4,8 ghz ra 6200 as fx et? Mert nemtudom már h ki de írt egy kis szösszenetet hogy az fx 4170 ét húzta 4,8 ghz re. Azért érdekelne mert sokan mondták hogy ez a proci nem elég teljesen a 7870 nek új procit meg nem akarok venni.
-
MiklosSaS
nagyúr
-
MZperX75
addikt
válasz
MiklosSaS
#17764
üzenetére
Hát érdekes ez az alulfeszelés dolog.
Maga a platform fogyasztását,nehéz csak a processzor alulfeszelésével megoldani,az idle fogyasztást annyival nem lehet csökkenteni,de a maximum fogyasztása bőven visszavehető.
HTPC rajongó vagyok volt mindenféle konfigom,fogyasztásban a Brazosom volt a legjobb ill a legkevesebb fogyasztással.
A te géped fogyasztásának a csökkentése ,nagyon drága mulatság lenne,és amit spórolnál azt a valós életben nem hozza vissza a fogyasztáscsökkenés.1. Paneltápra cserélni ami képes 90-95% hatásfokkal dolgozni.(ez baromi drága kb 15.000Ft egy külső és egy belső egység)
2.SSD-re cseréled a HDD-t.
3.Az alulfeszelést 1.6Ghz-en kb ami tudhat 1V-on a rendszered.
4.A procid 45nm-es herélt proci,ami sohasem fog olyan jól skálázodni mint egy teljes értékű lapka.
5. Diszkrét VGA-t integráltra kell váltani,az az vagy az alaplapi IGP-t kell erőltetni vagy Llanóra,vagy integrált IGP-vel rendelkező Intel (G sorozatú celeronrra kell cserélned) azokat talán még jobban is alulfeszelheted.Ez olyan mennyiségű költséggel jár,ami sohasem hozza vissza a befektetett lóvé árát.
Ha csökkenteni akarsz akkor egy jó Brazos lapot tudok ajánlani.( MSI E-350IS E-45 lap X2-1.65ghz(megfelel egy Athlon X2 1.4ghz) IGP-je 80sp jól használható.
Idle fogyasztása nálam 65W-os paneltáppal 1db 3.5"500Gigás HDD-vel)
idle:19.6W load 29.6-30W(CodMW2 multiplayerrel 16ellenfél 1024x768low 27-28WItt egy kis tesztem alulfeszelésre.[link]
-
BomiBoogie
MODERÁTOR
Illetve észrevettem, hogy már létezik az ASRock 970 Extreme 3-ból 2.0 verzió, "párátlanítással" és "jóéjt leddel" is bővítve.
Oh, és +2 USB3. -
DeadMeat
nagyúr
válasz
BomiBoogie
#17771
üzenetére
Tele van pakolva remdesen a lap

-
BomiBoogie
MODERÁTOR
Best for the Last? Vagyis nem lesz több AM3+ lap?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
RVR400
veterán
Tudom, hogy nem pont ideillő, de korrekt lapot 8120 alá 30e Ft-ig milyet ajánlanátok? Jelige: Asrock kizárva!
-
válasz
MiklosSaS
#17764
üzenetére
Ha ragaszkodsz a ket maghoz, akkor az orajelbol adjal alabb. Nekem egy 1.6GHz-en futo G530 boven elvisz mindent, pedig meg virtualis gepek is vannak rajta. A filmeket ugyis a videokartya dekodolja, a tobbi meg inkabb merevlemez, mint CPU igenyes. De errol megbizonyosodhatsz, ha megnezed a CPU kihasznaltsagot mondjuk film nezes+torr kozben. (Termeszetesen ha ki/be tomoritesz, akkor lassabb lesz, de valamit valamiert.)
-
MiklosSaS
nagyúr
Tudom hogy ez most k@rva nagy OFF de a sempron topikban pangas van. Tehat van nekem egy ici-pici media gepem amin filmet nezunk, netezunk, torrentre hasznalja az egesz csalad. Szeretnem ha minnel kevesebb lenne a fogyasztasa. Tehat a gepben van egy sempron 145 (1 mag, 2.8 ghz, 1.35 V) feloldva, a frekvenciat 2.3 ghz-re rakva nem sikerul a 1.072 V -al lejjebb vigyem. Valaki tudna valami otletet adni hogy vigyem 1 vagy 0.9 V kornyekere normalis frekvenciaval?
(sempron 145/ TX3 borda fel-passzivan [csak 60 fok felett indul a venti] / asrock N68-GS3 UCC/ 4 gb ddr3 / HD 5450 / 1 TB WD / ocz 400W tap)
-
brady28
tag
válasz
xatos3
#17654
üzenetére
Szia!
Nem tudom hogy a 4800 zsákbamacska e de a Silver Arrows tuti hogy nem az...

Nekem csak a sima változat van De BF3 alatt egy FX8350-et 4200mhz-en 37-38 fokon tartja... Szerelni mondjuk kicsit macerás, de mindenképpen megéri a fáradtságot
Szóval jövőre nézve mindenképpen ajánlom
-
lee56
őstag
válasz
MiklosSaS
#17740
üzenetére
Eddig amit tudni lehet hogy FM2-be biztosan (lásd Kaveri APU). Az összes többi még bizonytalan, de szerintem a szerver frontot sem hagyják ki, és talán AM3+ra is megérkezik majd, legutoljára

Ezek után viszont szinte biztos hogy az AM3+nak vége, nem lesz AM4 sem, DDR4 eljövetelével már csak egyetlen APU ill. letiltott IGP-s CPU foglalat lesz asztali fronton, de ki tudja lehet pont AM4-nek fogják hívni
Lehet kötni a fogadásokat; FM4 vagy AM4 lesz a neve vajon??!! :d -
BomiBoogie
MODERÁTOR
-
stratova
veterán
válasz
Malibutomi
#17758
üzenetére
Ismerem azt a hírt, azért pörgesd át a linkelt hivatalos pdf-et is. A legjobb persze az lenne, ha 15 napon belül kiderülne valami ennél is konkrétabb. Nem tartom elképzelhetetlennek, csak meglepne, ha az asztali platform kapna még egy "löketet" a szerver pedig nem. Esetleg Trinity -> Richland mintájára, még kijön egy "finomhangolás".
-
Malibutomi
nagyúr
-
MiklosSaS
nagyúr
válasz
stratova
#17754
üzenetére
Azert villant fel bennem ez az otlet, mert jovore szeretnek processzort valtani. De a 3770K nem nagy elorelepes a 2600k-val szemben, visszont a haswell/broadwell-haz uj lapot igenyel (tehat plussz lap es cpu).
A Z77 sabertooth-ot nemreg vasaroltam es meg van 15 napom amig visszakuldhetem ok nelkul es masat vehetek. Marpedig ha beruhazok egy am3+-ra, akkor a lap maradhat es csak majd processzort kellene cserelni, ha lesz olyan elorelepes a piledriver-ol a steamroller-e mint amilyen volt a bulldozerol akkor nekem megerne ezt a cseret, mert mar most kikapott a processzorom a 8350-tol. Igaz par masodpercre, de lehet hogy a steamroller-tol mar rendesen kikapna.
Olyan projekteken dolgozom ami kihasznalja a 8 magokat es szereti az egetvero orajeleket. -
stratova
veterán
válasz
Malibutomi
#17742
üzenetére
-
Malibutomi
nagyúr
válasz
Malibutomi
#17752
üzenetére
-
Malibutomi
nagyúr
-
válasz
MiklosSaS
#17749
üzenetére
5 gigához kevés lesz, persze ha véletlenül kifogsz egy rejtegetett példányt, ami alapfeszen viszi az 5 gigát, akkor igen.

Más:
Malibu: 4.5-ön (nem volt hangulatom 4.8-ra lőnöm, lustaság
)encoded 2500 frames, 25.90 fps, 22398.42 kb/s
x264 [info]: ended at Tue Jan 15 21:57:48 2013
x264 [info]: encoding duration 0:01:36
Result file has been saved in executable directory.
"AMD FX-8320 Eight-Core @ 4.51GHz ( 4C - 8T ).txt" please send to:
x264.fhd.benchmark@gmail.com -
Malibutomi
nagyúr
Új játék proci méricskélésre

[x264 FHD Benchmark] -
MiklosSaS
nagyúr
válasz
BomiBoogie
#17743
üzenetére
Tehat akkor ha elpasszolnam a 2600K es a sabertooth-ot es belemennek egy crosshair V formulaba + FX 8350 akkor az azt jelentene hogy max jovore csak a processzort kellene csereljek.
Fel lehetne huzni stabilan keghutovel kb 5.3-5.4 ghz-re a 8350-et ?(Azert kellene 5.4 ghz-en mert csak igy nyernek idot a 2600k-al szemben, idot amit a gep szimulalasra hasznal)
-
MiklosSaS
nagyúr
Van valakinek otlete hogy a steamroller milyen foglalatba fog jonni ? Marad az AM3+ vagy lessz AM4 illetve FM2+/3 ?
-
Bali27
addikt
Gép magától újraindult. Uj Win8, Chrome 24-el.. Chrome meg volt nyitva, de még csak nem is böngésztem stb.
És restartolt.. Ez mitől lehet? Kevés feszültség procinak (nem volt hajtva)? vagy a chrome? -
MrM94
addikt
válasz
stratova
#17720
üzenetére
Megprobalom holnap es meg szorakozgatok vele holnap mert ma mar beleuntam ,hogy 11 tol egeszen fel 8 ig avval baszakodtam.Szerintem gorbe a cpu kupakom mivel a tx3 asomon se voltak valami melegek a hocsovek meg az uj cooleren se nagyon.Alapon APM es TC kikapcsolva kb 57 fok a max prime 95 alatt(max fogyasztas,hotermeles teszt alatt).Szamtalan procipaszta es ujrapasztazas is megvolt.
U.I: Sracok,esetleg urak miattam nem kell egymas torkanak szaladni..

-
Bali27
addikt
Üdv mindenkinek. Nem hagy nyugodni a dolog, hogy van néhány tweaker progi, amik olyanokat igérnek hogy a proci valahogy jobb válaszidőt kreál stb stb.. Gondolom registry beállításokkal operál.
No az érdekelne, hogy milyen teszt progikat tudnátok ajánlani, mert normál Win8-at, és majd a tuningolt win8-at le akarom vele mérni... Proci / vga és a kettő együtt.
Ha érdekel a végeredmény, akkor megosztom veletek.
Ja ez a link azt állítja hogy holnap, azaz szerdán jön a végleges 13.1-es Catalyst.
[link]Ui: Most szedem a Passmark 8-at
-
stratova
veterán
Ha már nem gondoltad cserélni a tápot, két dolog jutott eszembe:
1. Próbáltad-e kikapcsolni CMT-t esetleg lekapcsolni egy modult és úgy megnézni a tuningot, amennyiben a lap lehetővé teszi (CPU Active Core Control, ha minden igaz).
2. Ha javarészt játékra van a gépezet, lehet érdemes kipróbálni egy FX 6300-at esetleg becserélni rá.Pclab.pl szerint FX-ek HD 7970-nel Max Payne 3 alatt:
FX-8120 (3.1 GHz+Turbó) 405 W, OC (4.7 GHz) 482 W
FX-6100 (3.3 GHz+Turbó) 349 W, OC (4.7 GHz) 420 W
FX-6300 (3.5 GHz+Turbó) 346 W, OC (4.7 GHz) 393 WSzerk.: az igaz, hogy HD 7970 Vapor-X éhesebb, mint a gyári GTX 580
Csak ötletelek.

(#17721) Asbee: Nem olvastam el még részleteiben a tesztet (max. Google translate lengyel -> angol menne, röpke 111 oldal). A táp egyébként Corsair TX 850 W, az alap fogyasztási eredmények Gigabyte GA-970A-D3, a tuningosak ASUS Crosshair V Formula mellett készültek. A fenti listában a különböző FX-ek egymáshoz viszonyított fogyasztását akartam szemléltetni.
-
Asbee
veterán
Elég a tápod még egy kis vga tuning és proci tuning is mehet. 480W-ot tud 12V-on. Tuning nélkül az 580 nem fogyaszt többet 280 wattnál, de az is csak peak, játékok alatt annyit sem max furmark.
(#17711) xatos3: PSU calculator semmit nem ér. Rég rossz aki ott kezdi. Ha nem fut a gépen napi 20 órában prime+furmark akkor nem fog határon menni.
-
Asbee
veterán
Új hozzászólás Aktív témák
A nem témába vágó beszélgetésekhez keressétek fel a (nemcsak) FX-tulajdonosok bazi nagy OFFolós topicját, vagy az AMD offtopikot!
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen monitort vegyek?
- Borotva, szakállnyíró, szakállvágó topic
- MIUI / HyperOS topik
- Elemlámpa, zseblámpa
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- PlayStation 5
- Xbox Series X|S
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Hogyan tovább? — Ezeket várjuk 2026-ban 🖥️
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Honor 400 Lite, Honor 400, Honor 400 Pro
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5060Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Microsoft Surface Laptop 5 13,5" Fekete i7-1265U 16GB 512GB magyarbill 1 év garancia
- Eredeti Lenovo 300W töltők - ADL300SDC3A
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Zalman S2 TG GIGABYTE 750W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest



Amúgymeg ha nem hiányoznak annyira azok a magok, még egy modult is letilthatsz, aztén a maradékot talán sikerül nagyobb megahertzen járatni.



![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

ezert jatekokkal probalkozom


