- Yettel topik
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Huawei Watch GT 5 Pro - egészség + stílus
- Magisk
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
-
Mobilarena
[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
alacka
tag
válasz
havri1 #12593 üzenetére
A sötétben egy darabig villog gyárilag nálam is néha, olyan mintha erősebb fényű képernyőt visszaveri a környezet, s újra próbál szabályozni. Próbáld auto nélkül, ill.ott, ahol nincs fényvisszaverés.
Tompitott fényerővel használom, nem villog.4G-vel próbálta már valaki? Van róla infótok?
-
brumi1024
veterán
válasz
havri1 #12590 üzenetére
A beállítás nem ördöngősség, tulajdonképp ennyi:
Trickster mod Általános(3.) oldalán:
Ütemező: row/bfq, előbbi jobb írás, utobbi elvileg smoothabb, de lassabbak lesznek a telepítések, fájlműveletek. Deadline-t is szokták még használni, de maradhat alapon, ami az újabbaknál row.
Frekvenciánál a Max: 1200-1300-1400-1500 ízlés szerint, 1200 a gyári, de 1500 a kernel alapbeállítása, ezt érdemes lejjebb venni, nem kell ilyen magas.Sajátos(4.) oldal:
Intelligens elsötétítés ki.
FSYNC ki.Ezek után jobb felül menü->Beállítás indításkor->Engedélyez.
Főoldali akadozásra nekem a Nova Launcher volt a megoldás, testreszabhatóbb a gyárinál(bár most pont ugyanúgy néz ki nálam), és sokkal kevesebb a megakadás.
-
brumi1024
veterán
válasz
havri1 #12587 üzenetére
Paranoidot használok már több mint másfél hónapja. Semmi problémám nincs vele, minden igényem kielégíti, pedig napi szinten használom/hordozom a tabletet(egyetemre). Ha esetleg találkoztam valami buggal, az a kernelek hibája volt(főleg néhány alpha M kernel, de a stabil verzió tökéletes). Fényerő villogás nincs amúgy, bár azt nem tudom, hogy ez a kernel vagy a paranoid érdeme-e, mindkettőnél láttam erre vonatkozó javítási infokat.
-
Lazsnak
tag
válasz
havri1 #12522 üzenetére
ne haragudj de nem egeszen ertem a kerdest
egy sima bluetoothos billentyuzetkent mukodik a mutatvany nincs kurzor, kurzor csak akkor jelenik meg ha radugsz egy egeret. tavoli asztal eleresnel nagyon jo szolgalatot tesz a bill eger kombo
de apropo, valaki valaszt esetleg a feltett kerdesemre? ha lehetne? sokat segitenetek vele
-
cr4sh-
tag
válasz
havri1 #12522 üzenetére
Nem bántja a keretet gumi a csatlakozási pont, nem műanyag.
(#12522) havri1 persze hogy aktív a kijelző, de egérrel az igazi használni.
(#12511) fPApi állítva is belelehet rakni, ugyanolyan stabil.
(#12504) GRau a nillkin tokok kihasználják a mágneses érzékelést
(#12509) MurdR nem jót linkeltem, szar képek vannak hozzá, de nexusra van megalkotva. -
Stauffenberg
nagyúr
válasz
havri1 #12435 üzenetére
Én eddig több telefonommal jártam már úgy, hogy az extrém hőmérséklet miatt megbolondult a képernyő és elkezdett helytelenül érzékelni, sokszor önállósította magát. A kedvencem amikor nyáron utazom légkondi nélküli vonattal 2-3 órákat és van, hogy közben kell megírnom egy-két emailt vagy unalmamban chatelek az ismerősökkel esetleg játszom. És a 38-40 fokos vonatbelsőben nem nehéz 50 fok fölé tornázni a telefont ami már a totális meghülyülés küszöbe.
De ezzel kell utazni, leteszed a vonat asztalára, hűti a sört, téged és a kezedben lévő telefont/tabletet!
Az enyém ennél nagyobb, van víztartálya és lassan párologtat amivel kiválóan hűsít. USB-ről működik, eddig (kikapcsolt, de áram alatt lévő USB-s) laptopról üzemeltettem, de majd kipróbálom OTG-vel is a Nexus 7-ről.
(#12441) Mp3Pintyo: Semmi meglepő nincs ebben elmondtuk már párszor a topikban, hogy a T hazudik amikor azt mondja, hogy a futárral egyeztethetsz címet. Az én GLS futárom már tapasztalt volt, már rögtön az elején elnézést kért a T nevében és megkérdezte, hogy mikor jöjjön vissza.
-
CHIPman
nagyúr
válasz
havri1 #12435 üzenetére
Én SGS1-et töltöttem autóban, tűző napon, és akkor írta ki kb 3 óra után hogy lekapcsolja a töltést, mert túlmelegedett az akku. Semmi gond nem volt vele, simán használtam tovább, ha levettem a hátlapot és megfújdogáltam akkor tölteni is lehetett. Ez utángyártott akku, gyári akkuval ilyen nem volt. Tehát valószínűleg gyári védelem is van bennük.
-
tyll30
tag
válasz
havri1 #12375 üzenetére
A Logmein nálem sem működik !!! (ugyan az a hiba mint nálad )
Próbáld ezt [teamviewer]
Ezt használom én is ! -
fPApi
őstag
válasz
havri1 #12280 üzenetére
Nehéz tételesen indokolni, mert a 4 mag, csak 4 mag, de nekem csak ez volt/van a plusz a nexusban. Én úgy fogalmaznék, hogy a 4 magon kívül a felhasználói élményem jobb volt a galaxy tab 7.7-en. Ez persze a használattól függ, így mindenkinél más lehet. De azért a nexus 7-el sem vagyok elégedetlen, főleg, ha az árát nézem.
De azt hangsúlyozni kell, hogy a galaxy tab 7.7-ről beszélek, ami a galaxy tabokon belül is az egyik (ha nem a) legjobb.MurdR: Ha nem akarod, hogy vita legyen, akkor ott kellett volna befejezni, hogy "De jó vas van a kijelző alatt", mert ezzel egyet lehet érteni.
A "szerintem odavágja a GalaxyTabot" mondattal mondasz egy vitatható véleményt, majd gyorsan kéred, hogy ebbe ne menjünk bele: "De ne menjünk bele mert feneketlen vita lesz.". Akkor minek mondod? -
Mankó
veterán
válasz
havri1 #11898 üzenetére
En is a ragasztoszalagos verzioval csinaltam, megsem sikerult normalisan felrakni. Mindig volt alatta buborek. Probaltam a vizes megoldast, ugyse volt az igazi.
Felraktam fatty oldalarol a 178dpi-s zip fele tablet ui-t. Kisebbek lettek a betuk, de ugyanugy maradt a phone ui. Mit allitsak, hogy at is valtson tablet ui-ra?
-
Meridius11
aktív tag
-
Hegasus
senior tag
válasz
havri1 #11488 üzenetére
én szerintem ha kipróbálnád (vagy valaki más) a factroy reset után nem nyúlsz semmihez (csak a fiókokat állítod be) és nem telepítesz semmit, csak böngészel és videót játszol le, akkor meg lennél lepődve az eredményen
, nem kell gariztatni, hogy 1,5x üzemidőt érj el
mellesleg egy másik kernel van fenn, amit elhiszek, hogy a leírás szerint jobb meg minden, de próbáld csak ki fr után stock-al...és fontos az fr, hogy teljesen tiszta rendszer legyen.
-
Gery15
addikt
válasz
havri1 #11423 üzenetére
Megfogom próbálni, de nem mostanában, mert vannak rajta fontos dolgaim. Illetve szeretném elkerülni.. unom, hogy mindent vissza kell tennem után. Nem érdekelnek a backuppok...
(#11425) sodre: Ezt ki fogom próbálni!
(#11426) csabám: Feltettem most ezt, de semmi. Ugyan úgy pörög tovább.
-
Gery15
addikt
válasz
havri1 #11414 üzenetére
Igen a gyári van fent 4.2.2 alatta egy m kernel, százalékos aksikijelzés meg egy kikapcsoló menü. Nem tudom, hogy mi akadhatott volna be, mert mondom hogyha nem nézek videókat akkor is pörög... Úgy érthető lenne, hogyha ugyan annyi időre jön ki, de így hogy nem is nézek semmit így gáz.
-
rolywrx
tag
válasz
havri1 #11385 üzenetére
Én használom. Nem lehet, hogy DTS lesz az a hang?
Ha igen, akkor találtam rá megoldást kb. egy hete.http://www.equisoforum.com/Thread-HOWTO-MKV-DTS-Audio-Codec-for-MX-DICE-Player
-
rolywrx
tag
válasz
havri1 #11382 üzenetére
Nálam az éjszakai töltés mindig egy 850mA-s töltővel megy, a nappali merüléseket pedig a gyári 2A-rel pótlom.
Ezt kb minden tabletemnél így alkalmaztam.
Liion esetén az ökölszabály: 0,5C töltés. Tehát az akku névleges kapacitásának a fele teljesítményével. Pl: egy 4Ah akku töltése nyugodtan mehet a 2A töltővel. De egy 1000mAh akkut nem ildomos 2A-rel tölteni. Elviseli, de jelentősen rövidíti az akksi élettartamát. Főleg a melegedés és sok más kémia folyamat miatt.
A "gyengébb" töltővel nincs gond, max lehetetlenül hosszú ideig tart feltölteni. -
dombila
őstag
válasz
havri1 #11353 üzenetére
Ha arra gondolsz, hogy "meredeken állítva" támassza ki – ahogy ez a Poetic tudja a 3. képen –, akkor azt nem tudja. Ahhoz nem elég merev/nehéz a hajtogatható része a Nillkin toknak. Némi ügyeskedéssel meg lehet állítani, de könnyen felborul.
Viszont fogásra, anyagra sokkal jobb, minőségibb a Nillkin, én emiatt cseréltem le ilyenre a korábbi Poetic-emet.
Kovsol: Szerintem az első verziód az
-
kovsol
titán
-
Drachoo
senior tag
válasz
havri1 #11323 üzenetére
Írnak pl ennek a fórumnak a témaindító cikkében.
De a hivatalos honlapon is.
Innen idézet:"Quad-Core with a 5th Battery-Saver Core**" -
Mankó
veterán
válasz
havri1 #11331 üzenetére
Archive doesn' containe Boot, recovery, system.sig. Ez mi?
Végig ment a stock rom flash, újra is indította a tabot és most bejött. a welcome felirat.
Köszi mindenkinek a segítséget, nagy nehezen mégis megoldódott. Igaz, annyira nem is izgultam, csak a kezdeti idegeskedés.
Megy is egy wipe-ok, + factory reset és megy vissza a 4.2.2 nem kínlódok tovább vele. -
Mankó
veterán
-
Mankó
veterán
válasz
havri1 #11325 üzenetére
Ahogy mondod, így volt.
Most megpróbáltam rárakni egy recovery-t, s most eljut a kis robot hasában a piros felkiáltó jelig. Most próbálkozok a CWM-mel a toolkitből.Bejött a CWM recovery.
Na akkor most mennek a wipe-ok, meg a factory reset, utána jelentkezek.Wipe cash lement, a dalvik cache-nél meg csak villan egyet, de nem csinál semmit.
-
brumi1024
veterán
válasz
havri1 #11303 üzenetére
1300Mhz-es a legmagasabb órajel, 4 mag esetén is, de az m kernel alapból 1500-ra lövi be minden bootnál. Azt érdemes visszavenni trickstermodban 1300-ra(üzemidő szempontjából jobb, teljesítményben viszont nincs sok érezhető különbség), de ezt írja a fejlesztő is. Egyébként a gpu gyárilag 416mhz, a segédmag pedig tényleg 500.
-
leslieke
Jómunkásember
-
fatty
aktív tag
válasz
havri1 #11268 üzenetére
Ha van root, akkor StickMount, egyebkent Media Importer 😁
-
Stauffenberg
nagyúr
válasz
havri1 #11263 üzenetére
Sebességgel nincs bajom gyári rendszeren, de sok minden hiányzik, amit a telefonon romjaim már évek óta tudnak.
Például:
- Paraméterezhető energiagazdálkodás
- Töltöttség függvényében beálló CPU teljesítmény (pl: 20% alá merülve alacsonyabb órajelre vált)
- Gombnyomásra elérhető "Védett mód"
- Személyre szabható gyorsbeállítások a lenyíló menüben (pl: sorrend, kitennék újakat, levennék nem használtakat)
- Eltérő háttérkép a zárképernyőre
- Világos UI (nem szeretem a fekete hátteret a rendszerben, beleértve a felugró menüket és a notification bar-t)És ami a legjobban hiányzik nekem:
Paraméterezhető automatikus fényerő. Kicsit állítanék a szinteken, mert ahogy magától belövi a fényerőt az nekem egy picit sötét, mondjuk adnék minden szinthez +5%-ot.
-
Stauffenberg
nagyúr
válasz
havri1 #11255 üzenetére
"Ez inkább azoknak lehet bosszantó, akik nincsenek 220V közelében napközben, és 2 töltés között 5 óránál többet szeretnék használni. Teszem azt munkahelyen, iskolában, előadáson stb.."
Pontosan. Én például fotózáson és forgatáson használom. Jobban csípném ha ez is bírná a 10 órás használatot, mert akkor távol az irodától egy hosszú munkanapot végig lehet vele dolgozni, de azért így sem rossz. Mondjuk kicsit több figyelmet kell rá fordítani, hogy beoszd azt ami van.
------
Tényleg itt jut eszembe: Van arra mód, hogy alulfeszeljem a procit? Értelemszerűen vele együtt csökkenteném az órajelet is. A Motorola telefonomnál szórakoztam ezzel régen, bár ott inkább emeltem az órajelet, mert nem csökkent vele az üzemidő és stabil volt. De volt olyan, hogy lehúztam 600 Mhz-re vagy alá és ugyan akkor már igaz nem volt túl sima a görgetés, de használható volt és nagyon megdobta az üzemidőt (ez például kiránduláson jött jól, ahol nem nagyon nyomkodtam, de kijött vele 3 nap üzemidő).
Van olyan ROM amiben beépítve vannak ilyen profilok vagy létrehozásra van lehetőség? Telefonon még a CyanogenMod-al hoztam létre egy alacsony órajelű, normál órajelű meg egy tuningolt órajelű profilt és lehetett váltogatni.
-
bzoley
veterán
válasz
havri1 #11255 üzenetére
Azért arra az élettartamra ne vegyél mérget, egyelőre semmi nem igazolja, cserélni meg biztos lehet majd valahogy. Elég rég nyúzom a HD2-met(megjelenéstől), és mivel elég alulméretezett az akksija, gyakran kell tölteni is, ha használom. Még csökkent észrevehetően az akksi kapacitása. Nem aggódom jobban a N7 miatt sem.
-
sto1911
veterán
válasz
havri1 #11255 üzenetére
Ugyanugy cserelheto, mint egy Kindle-ben, hisz mire az akku elhasznalodik, addigra ugyis szet mered majd szedni, nem nagy valami kicserelni az akkut - ill. lehet majd hozza kapni akkut is, persze kerdeses a minosege.
Pontos lepesek mar le is vannak irva ide.
"Ez inkább azoknak lehet bosszantó, akik nincsenek 220V közelében napközben, és 2 töltés között 5 óránál többet szeretnék használni. Teszem azt munkahelyen, iskolában, előadáson stb.." - pontosan ezert vettem tabletet laptop helyett, hogy ne kelljen 3-4-orankent toltenem...
-
sto1911
veterán
válasz
havri1 #11234 üzenetére
Nyilvan a Skype-hoz kell a folyamtos adatkapcsolat, bar nekem telon van, es semmit nem veszek eszre. LEhet nalad beakadt? Mert akkor tuti leszivja hamar az akkut.
A Nexus most nincs keznel, de 2.3 alatt a telomon ez van: mikor valtson mobilenetre?:
- kepernyo kikapcsol,
- soha, ha tolton van
- sohaMashogy lenne a Nexuson?
-
sto1911
veterán
válasz
havri1 #11199 üzenetére
"Wifi végig online volt, nem értem miért, elvileg ki kellett volna kapcsolnia." "Soha"
A soha-t arra a kerdesre valaszolod, hogy mikor kapcsolja ki a wifit. Mivel te soha-t allitottal be, igy jo hogy nem kapcsolja ki
Ahogy latom ez masnak sem egyertelmu.
@(#11209) Stauffenberg: 4:47-et nyomogtad, meg masfel napot volt bekapcsolva wifivel, az is fogyaszt, de valamiert nem veszed figyelembe, pedig mar irtak abban a hsz-ben, amire valaszoltal. Probald ki, hogy feltoltod 100%-ra, es elkezdesz netezni. Biztos nem 4h lesz az uzemido. Vagy: futtass valami benchmarkot, vagy hd filmet egy fel oraig, aztan megnezed mennyit fogyasztott, azt felszorzod, es kijon a VALOS akkuido, amit a google is mond.
Ha nem, akkor baj lehet.
-
brumi1024
veterán
válasz
havri1 #11208 üzenetére
M kernel. Nekem ez jött be eddig legjobban. Franco-t szeretik még sokan, de ritkán előfordul vele, hogy csak sokadik nyomásra ébred fel a tablet(nekem is volt egyszer), ezért inkább maradtam az M mellett. Az mr1-es verzió már stable kiadás(bár nem mintha lenne baj az axx, "alpha" verziókkal). Érdemes leszedni hozzá a trickster modot a marketből és belőni az ajánlott beállításokat. Üzemidőben és sebességben is jobb a stocknál.
-
BigBlackDog
veterán
válasz
havri1 #11199 üzenetére
Akksitémába belefecsegnék kicsit én is.
Nálam sokat számított telefonnál és tabletnél is, hogy megtanultam együtt élni a sötétebb kijelzővel. Persze, van amikor nem lehet látni minimumon semmit belőle, akkor kénytelen vagyok feljebb állítani. De sokat tud zabálni az a háttérvilágítás.
-
-
Mankó
veterán
válasz
havri1 #11083 üzenetére
Ezek mind ki vannak love, csak a google aszisztens nincs, azt nem is tudon hogy kell. Ugyanazok a bealitasok vannak, mint a 4.2.1 es most 7, jo esetben 7 es fel orat megy egy toltessel. Ott meg atlag 8 es fel ora meg volt.
Mind a 2 rommal sokat van nyomogatva. Sokszor estenkenti fel kell dugni a toltore, annyit.
Ez a google asszisztens kikapcsolasa erdekelne. -
Stauffenberg
nagyúr
válasz
havri1 #11067 üzenetére
Ezt sajnos nem tudom. Táblagép terén eddig inkább iPad-del volt tapasztalatom. Ott például a Paper egy iszonyat jó jegyzet készítő, bár az kevésbé kézíráshoz van, inkább ahhoz, amit én is leírtam példának, hogy mire kell a stylus. Sajnos ilyen minőségű rajz/jegyzet/grafika készítő alkalmazás nem létezik droidon. MÉG.
DAGi: Köszi mindenkinek a visszajelzéseket. Lehet teszek vele a próbát.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy S6 Lite (2022) , 4/64 GB ,Wi-fi
- Bontatlan Új M2 M4 IPAD PRO 2022 12,9 128GB - 256GB Wi-Fi Azonnal DEÁK TÉRNÉL Átvehető.
- MacSzerez.com - iPad Pro 12.9" / 4. generáció / Asztroszürke / Wifi + Cellular / 512GB / Garancia
- Logitech Combo Touch iPad Pro 11" (1., 2. a 3. gen), szürke - UK billentyűzet ipad tok billentyűzet
- Használt iPad Pro 10. 5 cellular - 64GB + Apple Smart Keyboard + Apple Smart Cover
- Microsoft Windows, Office & Vírusirtók: Akciók, Azonnali Szállítás, Garantált Minőség, Garancia!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Intel i9 14900KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! ASUS A520M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA Enermax 650W
- Robbanj a jövőbe egy új Ryzen 7 5800X-szel! Kamatmentes rèszletre is!!
- AKCIÓ - 122 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged