-
Mobilarena
Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Francia91
veterán
Vettem Gap Pad-ot a T60p-hez, lecseréltem a gyárit, ami szana-szét volt szakadozva. Csak a GPU-nál kellett cserélnem. Összeszereléskor tettem rá pasztát is, ahogy eddig, viszont most a GPU alapjáraton 79 fokon megy, az új Gap Pad előtt 65-ön döcögött. Ami még fura, hogy 720p videónál 90 fokon megy, amit eddig 70-75 fokon megoldott /GPU/. Mit tegyek? szar a Gap Pad?
(Gép frissen portalanítva és takarítva) -
-
rgeorge
addikt
válasz
audi100td #42795 üzenetére
A számla igazán ahhoz kell, hogy a végfelhasználói használatba vétel időpontját lehessen vele igazolni. Ezt a service tag (pontosabban a serial number, a service tag az Dell-es elnevezés) nem ismeri, és több hónap is eltelhet a gyártás és a fenti időpont között. Ha rendeled a notit, akkor ott a szállítási idővel minimum eltér a két dátum. Ebay esetén persze az első használatba vétel dátuma nem ismert, viszont a serialt el lehet kérni és az alapján beazonosítható legalább a legrosszabb eset.
-
subidu
tag
-
Dr. Akula
félisten
Én egy ThinkPadet nem sértek meg azzal hogy a többi gyártóhoz hasonlítsam.
Csakis a saját elődjéhez. Ezen az újon már többször volt hogy kihagyott betűt, mert nem jó helyen, vagy elég erősen nyomtam meg, a hagyományos TP billentyűzettel ilyen nem volt. Meg az F gombokat állandóan hesszelni kell, mert nincs 4-esével elválasztva mint ahogy kéne, így kézzel nem megállapítható melyiken állok.
X220-ban is volt USB3-as, de csak a legfullosabbak, 2.7 és 2.8 GHz-es i7 procisak. Az még most se 200k, inkább 270. Annyi mint a legolcsóbb i3-as X230, csak i7 procival, és az biztos IPS paneles (újkorában 500k+ volt, ennyiért alap).
-
iEder
csendes tag
válasz
audi100td #42788 üzenetére
Subidu és audi100td!
Ha láttok i5-ös és IPS-es alapváltozatot (nem full extrás 4-500-ért) linkeljétek már légyszi be, mert egyszerűen nem találok ilyet.
Az új Ivy-s i3-as baromi jól hangzik, pláne ha létezik IPS paneles (azonnal csapnék le rá). Ja, hogy az ebay-en... Ha onnét rendelek, akkor a garancia hogyan néz ki? Gondolom az itthoni szervizesek kiröhögnek egy ebay-es garipapírral... -
iEder
csendes tag
válasz
Dr. Akula #42789 üzenetére
Nekem a billentyűzet nem annyira lényeges, szerintem ez az új sem lehet rossz, pláne ha a többi gyártóhoz hasonlítjuk.
Az X220 más (vs x200), de ott meg az USB 3.0 hiánya aggaszt. Tudom létezik azzal is, de ritka mint a fehér holló (csak i7-be tették bele). Mivel rengeteg nagy fájllal dolgozom, USB 2.0-n kimenteni a száz-gigabájtokat el tudjátok képzelni mekkora öröm... Szóval az USB 3.0 "must have"... -
Dr. Akula
félisten
X220-at akartam írni, most nézem hogy X200 lett belőle.
A lényeghogy abbn is ugyanaz a Sandy Bridge van mint az i3-as X230-ban, tehát sok értelme nincs az utóbbinak. Meg a 220-nak még frankó TP billentyűzete van, a 23-nak meg ilyen kommersz vacak. Mondjuk ezt is meg lehet szokni, de nem TP minőség.
-
subidu
tag
Köszi az infót.
Rosszul láttad. Van i5-ös procival szerelt is IPS panellal, i3-as proci IPS kombináció viszont nincsen.
A mysoftos árakat ha megnézed, a gép leírásánál mindig pontosan jelzik, hogy melyik van IPS panellal szerelve. Amit én szeretnék az is azzal van, amit korábban linkeltem neked. A HSDPA modem felára 65.000.-, nekem ez kell, és kell a 16GB ram is. Azért megy az ára 520.000.- ft-ig. Az i7 nekem felesleges, 36000-el több ez a proci, de jobban melegszik, és többet is fogyaszt a gép miatta.
Én eddig egyértelműen csak a mysoft honlapján láttam jelölve az IPS-t. Azért nem mindegy amikor rendeled. A takysoft-tól kértem árajánlatot, és olcsóbbat adtak a mysoftosnál 6.000.- ft-tal.
Ennek a gépnek ennyi az ára, van aki sokalja van aki nem. Meg kell nézni az alternatívákat, hp 2570, dell 6230. Ezek is 400.000.-ről indulnak, és a monitorjuk meg sem közelíti az IPS-t.
-
iEder
csendes tag
válasz
Dr. Akula #42783 üzenetére
Dr. Akula!
Köszi szépen. X200-ast azért nem vennék, mert a fogyasztása nagyobb (és akkuideje rövidebb), mint az X220-230-asoknak. Nekem ez nagyon fontos lenne (terepi munkához is kell). No meg az a fránya IPS panel...
Az az i5-ös konfig amit linkeltél tökéletes lenne, csak nem TN panellel, hanem IPS-sel... Amerikában az IPS panel felára csak 40-50 dollár (cca 10 e Ft), itthon viszont nem derült ki mit kénének érte, ha egyáltalán lenne ilyen választható extra.
-
Borote
addikt
Sandy i3 és Ivy i5 között egy 30-35%-os teljesítmény beli különbség lesz, fogyasztásban pedig az Ivy jobb valamivel, főleg maximális terheltség mellett jön ez elő. Az X220-val összehasonlítva.
-
iEder
csendes tag
válasz
subidu #42777 üzenetére
Subidu,
a gépet a laptopszalon.hu-nál láttam a Lövőház utcai boltban (Mammut 1. alja). i5-ös HDD-s változat 3G modemmel, dokkolóval, de TN panellel...
Alapvetően nagyon tetszett, de nem pont ebben a konfigban kéne, a TN-es kijelző legalábbis semmiképp sem.
Úgy látom, hogy még az i5-ben is csak elvétve akad IPS paneles itthon (SSD-s fullos változatban az usanotebook-nál), az is csak épp marad 400e alatt. A mysoft.hu-n meg ahogy láttam csak az i7-es verziók IPS-ek (a leírás szerint), de horror áron. Röhej...
-
-
iEder
csendes tag
Srácok az 500e Ft-ot én is sokallom, de én 300 ezernél nem sokkal akarok többet költeni rá. Az i3-as procis változatok kaphatók bőven 300e alatt, csak nem tudom IPS-es változat van-e belőle.
Amit én szeretnék, az ez a konfig:
i3, v i5 proci
500GB hdd (mellé mSATA SSD-t tennék be rendszernek)i3, vagy i5 proci (engem a vidrókártya része nem érdekel, esetleg a kisebb fogyasztás miatt vennék Ivy-set.) Az i3 elvileg 10-15%-kal lassabb csak, amit kibírok, viszont a fogyasztásra érzékeny vagyok, szeretném a legjobb üzemidőt kihozni a gépből.
Sima 500GB-os vinyóval kéne, mivel egy 128-as mSATA SSD-re szeretném áttenni a rendszert, a vinyót meg mellette tárhelynek megtartanám.A fogyasztással kapcsolatban van bárkinek tapasztalata i3 (Sandy) vs. i5 (Ivy) ?
Köszi!
-
Dr. Akula
félisten
válasz
subidu #42777 üzenetére
Ráadásul az i3 proci nagy átverés, eddig még csak 2000-es sorozatút láttam X23-ban, ami azt jelenti hogy előző generációs Sandy Bridge, ami alapvetően nem lenne baj, csak a GPU is ebben van, így HD 4000 helyett csak HD 3000 van benne.
500k-ért sztem kevés az i5 proci, annyiért már jár az i7. Mondjuk ez. Igaz, ebben nincs dokkoló (viszont 9 cellás aksi igen), de 530-ért már van, vagy veszel egyet 40k-ért (de abban még nincs dvd író).
-
subidu
tag
mysoft.hu-n pontosan vannak feltüntetve a dolgok.
Én is ilyen gépet akarok venni.
Az IPS panellal szerelt változatok drágábbak, i3-ban nem láttam. Egyedi jelölése van mindegyiknek, típusszáma.
Hol tudtad egyébként megnézni a gépet?Én ilyet akarok magamnak: [link]
A 3G modem elfoglalja az mSata elől a portot. Vagy az ssd, vagy az msata , de a kettő együtt nem fog menni.
-
iEder
csendes tag
Sziasztok!
Engem egy X230-as érdekelne, amivel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Nem tudom jó helyre írok-e, remélem Ti tudtok segíteni.
Rengeteg verziót árulnak (hirdetnek) a neten, de a specifikációk sokszor nagyon hanyagul vannak megadva és maguk az eladók sem tudják mit árulnak, telefonos, vagy személyes érdeklődés esetén sem tudnak segíteni.1. Fogyasztásban (üzemidőben) van-e/lehet-e különbség az i3-as (Sandy) és i5-ös (Ivy) procikkal szerelt gépek között, ha átlagos üzleti jellegű munkára használom a gépet?
2. Lehet-e az i3-as verziót IPS kijelzős panellel kapni? Illetve honnét derül ki, hogy a hirdetett változat melyik panellel szerelt? Az imént néztem meg a gépet egy boltban, és a raktáron levő i5-ös változat (az eladó meglepetésére) is az egyszerűbb TN paneles volt, ami a dobozán egyértelműen nem volt jelölve. Cikkszám alapján esetleg lehet tudni melyek az IPS panelesek?
3. A 3G modemmel szerelt változatba is lehet mSATA SSD-t tenni? Mintha olvastam volna, hogy vagy-vagy...
Előre is köszönöm a válaszokat!
-
tototos
addikt
Sziasztok!
Meggyűlt a bajom a t400 F3507G telenor 3G kombóval. Az access connection azt írja ki amikor csatlakozni akarok a hálózathoz hogy service provider not found
T-mobilos kártyával pedig megy szépen :S
Van valami ötlet mi lehet a gond? Access connection nélkül sem akarja az igazságot. -
Gabesz87
veterán
válasz
brekiisti #42059 üzenetére
Írtam az albacomp-nak dec.21-én a garancia kiterjesztés ügyében, hogy a Lenovo honlapon is a vásárlás napja legyen az 1 év határidő, meg a Solution Centerben is. Csatoltam a számla meg a garancia jegyet, de még nem igazoltak vissza azóta:S Lehet meg kellene kérdeznem telefonon.
-
van egy nagykertől vásárolt Thinkpad x230i ... garipapíron 3 év garancia van, de a lenovo warranty oldalán csak 1 évet ír ebből? Mit csináljak?
-
Gabesz87
veterán
Az mi a fenétől van, hogy amikor vágólapra helyezek valamit, aztán később e-mailt írok, nyomnám az AltGr+V kombót a kukachoz, és erre a kukac elé még beteszi a vágólapon szereplő szöveget is:S Rohadt idegesítő.
(E530)
-
Chaser
legenda
válasz
audi100td #42760 üzenetére
Intel ati az tiszta, de hogy coreduo és c2d is különbözik azt nem tudtam. Intel-atinál a gpu részleg máshogy van, de coreduo vs c2d-nél mi a különbség?
Jah, ha már T60. Samsung 840 tökéletes összhangban működik benne. Már bánom hogy nem vettem kettőt, caddybe is azt raknám
-
Chaser
legenda
válasz
Francia91 #42755 üzenetére
15.4-es T60 gondolom kaszniban olyan mint a T61, valszeg a hűtése is olyan. Érdemes megnézni gyári FRU-t a két ventire megegyeznek-e. Elviekben T500 venti is belemegy, mert T60-ba is megoldható. Lassan asszem nekifutok én is másodszorra a T60 kapcsán
Nem tudja valaki honnan lehetne emberi áron x220/230 IPS panelt szerezni? Bayen nem is találtam.
-
salieri.
őstag
válasz
Santosh #42757 üzenetére
Amire figyelj nagyon, palmrest könnyen reped, óvatosan pattintsd ki a füleket.
Ilyen pasztát érdemes használni -
ielektros
senior tag
válasz
Santosh #42753 üzenetére
Szerintem magad is megtudod csinalni, de csak is akkor alj neki ha ugy erzed, hogy rendelkezel ehhez megfelelo erzekkel. Nem egy nagy munka, de van sok apro buktatoja olyan szamara aki meg soha nem szedett szet laptopot. Ha van egy kis muszaki beallitottsagod es nem felsz akkor csinald meg magad.
Normal hovezeto pasztat kell hasznalnod az ujrapasztazashoz.
Szervizben nem tudom mennyiert csinaljak meg de azert szerintem 1-2 ezerert ne vard, hogy barki dolgozzon vele (marmint egy szervizben).
Nezelodj, toltsd le a gyari dokumentaciokat a szetszedesrol, nezz youtube-ot. Aztan ess neki ha akarsz.
-
Francia91
veterán
-
salieri.
őstag
válasz
Santosh #42753 üzenetére
Kis szerelési gyakorlattal végére tudsz te is járni.
alapszabály akkut vedd ki szerelés előtt. -
-
-
Santosh
tag
Sziasztok!
Egy Thinkpad-et (T42-őt) szeretnék napi 24 órában bekapcsolva használni. Alapjáraton hangosan, mélyen búg a ventilátora, ezt valamelyest orvosolni tudom egy TPfancontroller nevű programocskával, így csak halkan búg mélyen. Szerintetek veszélyes így használnom?
Az előbbi okból is kifolyólag szeretném szabályozni azt, ha pl. 90 fok fölé emelkedne a proci hőmérséklete, akkor automatikusan kapcsoljon ki a gép. Ezt a beállítási lehetőséget kerestem a biosban, de nem találtam meg. Lehet, hogy biosfrissítést kellene csinálnom? Más programot eddig nem találtam erre a funkcóra. Vagy automatikusan leáll minden noti, ha egy bizonyos hőmérsékletet elér a proci?
Előre is kössz a választ.
Üdv
-
Francia91
veterán
A 15,4-es T60p-mhez rendeltem ventit (simán ventit, borda nélkül), de mindre azt írja, hogy 14 és 15"-os típushoz. Határoz valami, hogy Nekem 15,4-es típusom van?
Véleményem szerint nem, de azért jobbnak tartom megkérdezni... -
MrSealRD
veterán
1. Attól függ mi romlik el és mennyire. Sok dolgot egy minimális legozási tapasztalattal ki lehet cserélni benne. Inkább Technic mint Duplo.
Hardverapró illetve e-bay-ről tudsz alkatrészeket nézni egyébként.2.
Ha cserélni szeretnél szintén két utóbbi helyet érdemes első körben felkeresni, aztán ha nincs kedvedre való akkor jöhet a többi apró. -
audi100td
nagyúr
válasz
mustang28 #42740 üzenetére
Hm, a megfelelő Net Framework verzió telepítve van (3.5 ha jól emlékszem)?
Illetve jártam már úgy is, hogy telepítve volt a power manager, de valami hiba történhetett közben, mivel ugyanilyen tüneteket produkált. Nálam ilyenkor rendbe hozta, hogy eltávolítottam, majd manuálisan újratelepítettem.
-
mustang28
tag
válasz
audi100td #42739 üzenetére
Ok! Próbáltam közben manuálisan is ! Végigfut a telepítés varázsló, és kérdi, hogy restart? Hát persze... mondom én de újraindítás után is semmi! Nem találom a programok között sem, és az aksi ikon se jelenik az alsó tálcára. Lehet egy régebbi verzióval kellene próbálkoznom?
-
mustang28
tag
Van ötletetek miért nem megy a PM a T42-őn Win7 alatt?
System Update-tel telepítettem, de nem megy!
-
btudos
nagyúr
Win8 userektől kérdezem: Metro-s IE-ben nektek is szarul működik a scrolling TrackPoint-tal (lassú, késik, rosszul reagál)? Mindenhol máshol jó, de ott nem akar megfelelően működni.
-
-
pala2
csendes tag
válasz
Francia91 #42717 üzenetére
Kifejtenéd kicsit szájbarágósabban is?
Mert:
- letöltöttem (külön) a win8 power manager pakkot (geku16ww.exe)
- beállítottam win7 és rendszergazda kompatibilitási módot
- kicsomagolta a "c:\DRIVERS\WIN\PMDriver\" mappába, itt leállítottam a telepítést, hogy a setup.exe-n is beállítsam a win7 és rendszergazda kompatibilitási módot
- majd futtattam rendszergazdaként
- fel is települt, de ugyan úgy semmi látható eredménye nincsHol a bi-bi?
-
wolfnet
tag
Sziasztok!
Thinkpad r61 laptopba szeretnék wireless card-ot cserélni, azért hogy legyen N es támogatásom. Szeretném kérdezni, hogy kompatibilitási problémától kell-e tartani, illetve hogy az általam linkelt eszköz jó választás-e. Tapasztalatok, ötletek, alternatívák jöhetnek!
köszi
-
ielektros
senior tag
válasz
CharlieDrop #42714 üzenetére
Jaja en is talaltam parat, de igazabol ez mind "aktiv" kutyu igy elso ranzesere. Olyan 10 rugo korul van az osszes amit eddig lattam. De ilyen osszegnel meg inkabb egy kulon 15" LCD a Raspberry Pi fejlesztesekhezt lehet egyszerubb megoldas. Bar azokon meg nem nagyon van HDMI. Brrr.
Sokat keresgeltem mar en is mert tobbszor kellett mar megkuzdenem ezzel a HDMi kimenet - DisplayPort bemenet megoldassal. De aztan tobbnyire ha ez irodan belul megoldhato volt akkor monitorokkal valo csereberelessel megoldottuk.Raspberryhez pedig akkor inkabb composite -> RF atalakitoval
-
pala2
csendes tag
Sziasztok!
Felraktam a Win8-at T430-ra, és maradt egy-két megoldatlan gondom, légy szíves segítsetek, ha tudtok.
A legjobban hiányzó, hogy nem tudom az akkumulátor töltését vezérelni, hiába töltöttem le a "power manager"-t, sehol (pl. energia sémák) nem tudom állítani, hogy mikortól töltsön, hogy milyen az akku állapota, stb... (nem jelenik meg sehol a Lenovo-s séma)
Hogy lehet azt elővarázsolni, ha egyáltalán lehet?
Köszi! -
ielektros
senior tag
válasz
CharlieDrop #42710 üzenetére
Dell-nek van par DisplaPort-os LCD-je ami itt nagyon divatos. Es Magyarorszagon itt ph is jelenlevo quarros baratom is azzal kuzdott, hogy tok jo monitor, de a Raspberry Pi-vel mostmeg semmit nem tud kezdeni mert azon HDMi van
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- HP Elitebook 840 G3 laptop (15,6FHD/I5-G8/8GB/256SSD/Magyar/Win11)
- HP Zbook 15 G3 laptop (15,6FHD/I7-G6/16GB/256SSD/AMD2GB/MagyarVilágítós/Win11)
- ÚJ Lenovo Legion Pro 5 16IRX9 - 16" WQXGA 165Hz - i5 14500HX - 32GB - 1TB - RTX 4060 - 3 év garancia
- T14s Gen4 14" FHD+ IPS i7-1365U 16GB 512GB NVMe magyar bill IR kam gar
- ThinkBook 16p Gen3 16" QHD+ IPS Ryzen 5 6600H RTX 3060 16GB 512GB NVMe ujjlolv gar
- billentyűzetek - kiárusítás - Logitech, Corsair, ASUS
- Telefon felváráslás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Apple iPhone 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest