Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz aginor #93709 üzenetére

    "A Pana objektívgyártásáról kezd elég lesújtó kép kialakulni bennem, hiába made is japan egy csomó típus.."

    Ezt sajnos csak megerősíteni tudom. Én nem vettem észre időben, hogy a PL12-60 decenteres (leginkább 12mm-en jött elő) és utána már csak szervizeltetni tudtam. A magyar budapesti Pana szervizt most nem jellemezném, maradjunk annyiban, hogy nem igazán értették a problémámat, bárhogyan is magyaráztam + képeket is vittem, de azok meg nem érdekelték őket. Többszöri javítás és CSERE után is decenteres példányom volt, már felmerült bennem, hogy a fényképezőmmel van valami, elmentem az Olympus Mintaboltba és nagyon rendesek voltak, adtak egy ugyanolyan típusú gépet + egy 12mm-es objektívet, meglőttem a szemközti épületeken ugyanolyan beállítással a képeket és kijött az, hogy a másik olympus gépen is decenteres a PL12-60, míg az én gépem simán jó M.Zuikoval, ahogyan jó volt előtte másik 3 objektívvel is. Ezután további szappanopera következett, a lényeg, hogy visszakaptam a vételárat és ezentúl messze elkerülöm a Panasonicot. Amit megtanultam, hogy minden létező objektív hibát le kell tesztelni netes vásárlás 14 napjába bele kell férjen és kész, akkor nincs para.

    Kíváncsiságból utána néztem, a PL12-60-ről bőven találni decenteres példányokat, de a 12/1.4-ről is dögivel, valami a Panánál nem stimmel, ezek nem filléres objektívek. Az is lehet, hogy az E-M5 II + PL12-60 soha nem ad nyerő párost, amire kicsi az esély, de hónapok után sem találok erre magyarázatot.

Új hozzászólás Aktív témák