- iPhone topik
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Kis méret, nagy változás a Motorolánál
- Milyen okostelefont vegyek?
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Google Pixel 10 Pro XL – tíz kicsi Pixel
- Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum
- Még el se terjedt, de már másolnak
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
-
Mobilarena
Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!
Új hozzászólás Aktív témák
-
_Smooth
senior tag
válasz
gjanner #39299 üzenetére
Nem tévedsz, többnyire addonként integrálhatók szükséges pluszok.
YT és transmission megoldható itt is.
Ha audiofil vagy, akkor inkább win10. Ha nem, akkor meg majdnem mindegy.
Esetleg kodibuntu? Ha jól tudom, eredetileg is ubuntura írták a kodit... és ez rendelkezik desktoppal, ha azt hiányolnád. -
gjanner
tag
-
mokus1
addikt
Sziasztok!
MPC-HC-t használok MAD-VR-rel így azt továbbra is szeretném használni.
Viszont nagyon sok zeném FLAC és a lejátszóval nem tudok többet kijelölni és lejátszani. Megtudom valahogy oldani? Vagy másik lejátszó kell ehhez is? -
Celtis
veterán
-
_Smooth
senior tag
válasz
gjanner #39286 üzenetére
Alapvetően csak szubjektív vélemény volt, konkrétan a Furyval nincs tapasztalatom, de a korábbi SandForce-os csalódások után én inkább skippelem ezt a vezérlőt.
De számomra az írási sebesség sem épp meggyőző, se a 4k read.
Persze HTPC esetén a sebesség másodlagos, itt inkább a megbízhatóság, néma és alacsony fogyasztású üzem a szempont.
Ahogy az én 830asom sem épp sebességbajnok. -
fausto
addikt
Sziasztok,
Lenne egy kérdésem, az otthoni HTPC-men openelec fut. Meg lehet oldani, hogy ha az androidos tabletemre felrakom a Kodi-t, akkor az otthoni PC-men tárolt filmeket elérjem valahogy, akkor is, amikor nem vagyok otthon? Hogyan kellene beállítani?
Köszi előre is! -
Sziszifeca
őstag
válasz
Sziszifeca #39284 üzenetére
Valamint szeretném optikai kábellel kivezetni a hangot erősítőre.
-
_Smooth
senior tag
válasz
Sziszifeca #39280 üzenetére
Csupán médialejátszó lenne a funkciója? Vagy fontos lenne egyéb tényező is, ezek miatt pedig pl. windows megléte?
Csak mert ár-érték arányban egy Raspberry Pi2 jobb választás lehet egy OpenELEC-kel.
Médialejátszónak az is elég, ráadásul 3Dt is támogat és jelentősen kevesebbet fogyaszt. Ha meg ennél többre szeretnéd használni, oda ezek a zboxok is kevesek lesznek, de legalábbis hamarabb válnak csereéretté, mint szeretnéd.
A 35k keretből meg 2 RPi-t veszel.(#39282) gjanner
Abszolút nem gond a passzív üzem ennek a konfignak.
SSD-ből mondjuk én jobban bíznék egy 850es samuban, pedig alapvetően nem kedvdlem a márkát. De valszeg nem lesz gond a Furyval se.
Erősítőn nincs hdmi bemenet, ezért vinnéd spdif-en keresztül? -
gjanner
tag
Sziasztok!
Lassan összeállna egy konfig, pár kérdésben tudtok segíteni-kommentálni?
Ház: Silverstone ML06
Alap: ASrock N3150DC-ITX
Mem: Kingston HyperX Impact SODIMM 4GB DDR3L 1600MHz
HDD: WD RED 4TB
SSD: Kingston HyperX Fury 120GBJól gondolom, hogy ez működhet teljesen passzívan, vagy érdemes beletenni egy ventilátort?
A lap külső DC tápos, CPU-n meg van valami borda, így gondolom az önmagában nem igényli. Azonban a ház nem túl nagy és a HDD is melegíthet, ezért gondoltam megkérdezem a nálam jártasabbakat.Linux + Kodi lenne a cél. Lehet ez nem vág a topikba, de milyen Linux lenne érdemes erre? Debianra gondoltam, de lehet van "HTPC kompatibilisebb" is. Cél az FHD filmek lenne + torrent + zene. Kép HDMI-n TV-re, hang (elvileg) koaxon erősítőbe.
Köszi előre is!
-
LLKobe
veterán
válasz
Sziszifeca #39280 üzenetére
Én AMD APU-s cuccot keresnék, azokban sokkal jobb a GPU.
-
Sziszifeca
őstag
Halihó!
Segítséget kérek:
Zotac Id18, vagy Zotac Id41 a jobb Zbox?Akarok médialejátszónak egy keveset fogyasztó cuccot, ezeket néztem ki, de egy darabig nem akarok váltani
Vagy mást ajánlotok max 35k körül? -
-
_Smooth
senior tag
-
_Smooth
senior tag
válasz
Tuomas #39269 üzenetére
Integrált CPU-s alaplapok többnyire NB RAM-ot kezelnek (persze legtöbbször DDR3 so-dimm, szóval ellenőrizd, hogy a notidban lévő kompatibilis-e).
Létezik olyan változat is ezek közt, amin alapból a "tápot is integrálták", tehát egy DC csatlakozóra kötött univerzális notebook táppal meg is tudod hajtani (így még kisebb helyen elfér, még hatékonyabb/alacsonyabb fogyasztású lehet a rendszer, és kevesebb hőt/zajt termel).
Ha megnézed az aláírásom, abban is egy ilyet fogsz találni.
Ezen egy 10W TDP-vel rendelkező proci foglal helyet. Nekem SSD-vel 20W-nál többet nem eszik, de HDD se fogja különösebben megnyomni azért.
1080p kadenciahelyes lejátszás támogatott, BD3D vígan megy neki. Ha 24/7-ben gondolkozol, talán érdemes lehet fontolóra venni.(#39270) tremt
Ahogy írod. Egy i3 tökéletesen elegendő lesz ezekre (sőt, még 4k/UHD videora is), később pedig tudod bővíteni (amíg a lap engedi) i5-re, vagy egyéb modernebb procira, ha szükségessé válik. -
LLKobe
veterán
válasz
alázógyík #39267 üzenetére
Használj TMDB scrapert, stabilan működik, magyar borítót és tartalmat szed le, semmi értelme a port.hu-st használni.
(#39269) Tuomas:
1. Persze hogy lehet, én is így használom.
2. Akármilyen picit lehet építeni, csak pénztárca kérdése.
3. HDMI-vel érdemes összekötni.
4. Azokat fel tudod használni, csak akkor olyan lap kell amibe noti RAM megy.
5. Ha olcsón meg akarod úszni akkor érdemes nézelődni az aprón, nézd meg az adatlapomon az én HTPC konfigom, én is költséghatékonyan építettem, és tökéletesen kiszolgál. -
sutyi987
csendes tag
Sziasztok!
Szerintetek van létjogosultsága egy Brazos platform (E350) leváltására, pl. Kabini-re?
W10 lenne rajt SSD-n, zenehallgatás Foobar-al, filmek, koncertvideók Kodi-val külső HDD-ről, esetleg kevés böngészés!
A kiszemelt lap: [link]
Várható kép ill. hangminőség javulás a Brazoshoz képest?
Vagy valami nagyobbat a jövőre nézve?
Köszi
-
tremt
csendes tag
válasz
_Smooth #39268 üzenetére
Szoftvernek csak simán windows+kodi kombo fog futni rajta, + valami p2p program.
i5-ben azért gondolkodtam, hogy ha a jövőben lenne más nagyobb dologra igény, 4k, stbstb, akkor lehessen később fejleszteni vga-val, stb. ne hasaljon el úgy egyből mint a mostani gép.
Akkor aztmondod, hd + hd 3d filmezésre + pl egy atmos, vagy dts hd bitsreamelésére egy i3-as proci, valami micro itx-es alaplappal is vinni fogja?
-
Tuomas
addikt
Sziasztok!
Megjártam sok sok fórumot, és most itt kötöttem ki. A problémám, hogy vettem egy Tp-link wr1043 v2 rotuert, amit szerettem volna megcsinálni fájlmegosztásra, illetve médiaszerverként. Sajnos ez nem teljesen jött össze, valószínűleg a TV miatt (a hálózatot kezeli, de az 1080p-s mkv filmekkel hálózaton keresztül nem tud mit kezdeni, holott usb-ről megy). Ezért megjártam már a NAS topikot is, hogy hátha egy nas-al kezelhető lenne ez a probléma, sajnos ott sem tudtak igazán segíteni, egy hdmi csatlakozóval felvértezett nas pedig elég drága mutatvány.
Ott javasolták, hogy építsek saját htpc-t. Új vagyok a témában, ezért lenne néhány kérdésem:
- Lehet-e olyat építeni, amit egyrészt filmek lejátszására (FullHD, mkv fájlok lejátszására, 3d nem szükséges) használnék, másrészről viszont egy otthoni szerverként működne, ennek minden velejárójával - egész napos működés, torrent futtatása, fájlok elérése távolról, stb stb, lényegében hasonlóan, mint egy NAS?
- Helyhiány miatt kis méretben gondolkoznék, vagy álló házas rendszeren (már ha van ilyen).
- Vajon ha hálózati megosztás be lenne rajta állítva, akkor a TV tudná-e kezelni, és működne-e vele a lejátszás, vagy (mivel a routerrel sem, sőt windows saját hálózatmegosztójával sem ment) csak HDMI kábellel összekötve működne? (főleg a hálózati lejátszás miatt építeném, ezért ez lenne a legfontosabb szempont)
- Van néhány komponensem hozzá, egy 500gb-os notebook vinyó, és esetleg a laptopomból ki tudok venni 4 gb ram-ot is, ha ez a költségeket lefaragja, és egyáltalán ha bele lehet tenni.
- Egy fentieknek megfelelő rendszer megépítése mennyibe kerülne hozzávetőlegesen?
Köszi előre is a segítségeteket!
-
_Smooth
senior tag
Ezen céloknak egy Raspberry Pi2 is megfelel (kb 16eFt-ból). Teljesen néma, a jelenleg elérhető legalacsonyabb fogyasztással, sőt, egyedüliként (a megfelelő szoftverrel) még akár a BD3D-t is támogatja.
Ha x86-os rendszert építenél, akkor sincs szükség i5-re. Ennél kisebb, olcsóbb, alacsonyabb fogyasztású rendszerek is vígan megbírkóznak az általad támasztott követelményekkel.
Dedikált VGA-ra csak akkor van szükség, ha már valami képjavító szoftvert is futtatnál.Bitstream esetén (legjobb tudomásom szerint) nincs szükség különösebben erős vasra, csak keresztül kell engednie HDMI-n az adatot és majd az erősítőd keveri azt le.
-
alázógyík
addikt
Sziasztok!
Kodival(15.2) kapcsolatban lenne 1 kérdésem, hátha tudtok rá megoldást.
Az utóbbi 1,5 hónapban a Film könyvtárba bemásolt filmek nem látszódnak, csak a Video könyvtárban, de ott se mutat borítót, infot egyebeket. A port.hu-ról nem szedi le az infokat.
Pedig elég egyszerűen másolom be, pl.:Film/Maggie (2015)
Találkoztatok már ilyennel?
-
tremt
csendes tag
Sziasztok!
Lehet, amatőr kérdés lesz, de rég mozogtam ebben a témában, az utolsó htpc gépemet amit a mai napig használok, még 5 éve építettem, gondolom azóta sok dologcserélődhetett hardware téren, ebben kérnék egy kis segítséget.
Igazából az alap felállás egy olyan gép lenne, aminek "csak" 1080-ban kell mozognia, kell kezelnie a 3d-t (minnél jobb hz-en) és bitstream hangot enged ki a hdmi-n.
A fő kérdés az lenne, hogy szükséges ehhez-e egy videókártya ma már? Vagy jobb alaplap + pl egy i5-ös ezt megoldja-e? Azt tudom, hogy hd-val nincs gond, talán még 3d-vel se, de a bitstream audióban már nem vagyok biztos egy alaplapi hdmi-n keresztül. És ugye htpc lévén nem bánnám ha ki lehetne ejteni a vga-t (kissebb hely, kevesebb hűtést igénylő cucc).Előre is köszi a válaszokat!
üdv,
Attila -
LógaGéza
veterán
válasz
Oszilaci #39263 üzenetére
Na ennek örülök. Annyira kell majd beállítanom, hogy ő a NASra "beszerzi" a filmet, akkor mappaszerkezetből ki tudja választani, hogy mit akar nézni, és megnézi. Nem nagy elvárás, de mindezt atomstabilan, és távirányítóval
Ha valakinek van tippje nekem hardverelemekre, akkor szívesen veszem - ugyanis már az elején elakadtam abban, hogy mi merre, mit támogat hardveresen stb. A rendszer következő elem a fennt említett Sony projektor lesz, és egy Yamaha DSP-AZ2 szólaltatja meg a hangfalakat (bár elképzelhető, hogy ez is cserélve lesz, kiderül mennyire meggyőző az Atmos). -
Spuri2000
senior tag
Sziasztok!
A linkelt lap jó lehet egy nas-hoz? A proci nem túl gyenge nagy mennyiségű adatok mozgatásakor?
-
devil-k
nagyúr
válasz
LógaGéza #39258 üzenetére
Nekem is passzív hűtésű házam van. Nyilván, ha egyedi házat akarsz, akkor a határ itt a csillagos ég is lehet. Nekem ilyen kuckóm van, ami 200 $-ba került, viszont ez azért minőségi anyagból készült és nem egy rendszeremet fogja kiszolgálni.
"A fő szempont egyébként a stabilitáson lenne, mert olyan fogja kezelni főleg, aki nincs benne könyékig az informatikába, és max hétvégén tudok ránézni, ha valami nem jön össze neki."
Ilyenkor jó a Team Viewer.
-
LógaGéza
veterán
válasz
devil-k #39256 üzenetére
Sony VPL-VW520ES-re hajtunk
Igen, ez lenne a terv, viszont a fizika oldala is közbeszól azért - szeretném minél halkabbra, akár passzívra összeállítani úgy, hogy ne legyen sokkal nagyobb, mint pl egy sima erősítő. Nézzen azért ki is valahogy.
A fő szempont egyébként a stabilitáson lenne, mert olyan fogja kezelni főleg, aki nincs benne könyékig az informatikába, és max hétvégén tudok ránézni, ha valami nem jön össze neki.
-
devil-k
nagyúr
válasz
LógaGéza #39255 üzenetére
Milyen vetítő lesz?
Egyébként marha "egyszerűen" megoldható a dolog. A gép összerakásánál ne lefelé íveljen a teljesítmény, hanem rakj össze egy bika gépet, ami a jövőben biztos, hogy elboldogul ezekkel a tartalmakkal.
A HTPC meg egy olyan dolog, amit bizonyos időközönként úgyis fejleszteni illik.
-
LógaGéza
veterán
válasz
devil-k #39097 üzenetére
Várok én, de meddig?
Karácsony környékére ígérik, hogy a Sony szállítja hozzánk is a kinézett projektort, addigra kéne a gép is elé.
Most abban gondolkodok, hogy egy normális, stabil HTPC-t összerakok, ami viszi csuklóból, stabilan az UHD-t, a FHD 3D-t, meg támogatja a HDR-t, aztán ha kijön (ha lesz egyáltalán) UHD 3D szabvány, akkor bővítem egy VGA-val / ki tudja mivel, hogy vigye azt is.
Ez így megoldható a közeljövőben? -
moex1
tag
Sziasztok!
Jelenleg egy Intel NUC DN2820FYKH adja Openelec-kel a média szolgáltatásokat. Alapvetően nagyon meg vagyok vele elégedve. Hangtalan, stabil, eddig megevett mindent. És nem mellesleg alig fogyaszt.
Anno amikor vettem azt mondtam, hogy addig marad amíg mindent lejátszik.
Eljött a csere ideje.Belefutottam néhány 2160p high10p release-be, amik természetesen megeszik a gépet reggelire. 8-12 fps-t sikerül elérni, bár nem is várok szerencsétlentől többet.
Most jön a kérdés: mire cseréljek?
Maradok NUC-nál, ez egyértelmű. Mit tudtok ajánlani? Mi az amivel nem lenne gondom? N3050? N3700? I3-5010U?
A fentiek melyike bírkózna meg a feladattal? Mellette nem sok minden fut. Kis boblight, kis letöltés, de semmi CPU intenzív. Semmi extra nem kell. Alacsony fogyasztás, HDMI, alacsony (vagy 0) zajszint. Disk, RAM van.
A tippeket előre is köszönöm. -
LLKobe
veterán
válasz
Boolash #39251 üzenetére
Vinnie kellene gond nélkül. Nem tudom milyen szoftveres környezeted van, windows, linux, milyen lejátszóval...
szerintem gyalulj le minden codec-et lejátszót és egyebet, és tegyél fel egy MPC-HC-t, az mindent visz alapból.
Itt le van írva hogy tudod benne csekkolni hogy megy-e a DXVA.
-
Boolash
aktív tag
Milyen lejátszóval próbáltátok? Ha minden igaz bekapcsoltam a DXVA-t... de lehetséges, hogy valami egyéb codec elkonfigurált valamit. Miket szoktatok feltenni?
Egyébként FHD filmeknél sok esetben 25-50Gb-os BD Iso-ra is gondolok (magasabb, 30-40Mbits/s bitráta). Ezeket is vinnie kellene?
Köszi! -
Boolash
aktív tag
Sziasztok!
Van egy E350M1 alapú gépem, ami sajnos jópár FHD filmnél szaggat (100% proci terhelés). Arra gondoltam, hogy egy videokártyával tudnék segíteni a helyzeten. Tudnátok esetleg ajánlani valamit, amivel biztosan nem lesz gond és menni fognak a filmek?
Köszönöm előre is. -
rbalint88
addikt
Nézegettem az Intel NUC gépeit, aprón van is fent kettő, ami szimpatikus. Azt nem tudom, hogy az i3-5010u+hd5500 vagy az i5-4250u+hd5000 kombóval járok jobban.
Az egyetlen aggályom, hogy most toslink+dvi csatolókon keresztül megy ki a kép-hang, mert a hdmi-n keresztül nem volt olyan jó a minőség. (főleg a képnél lehetett észrevenni, felül-alul lecsapta a színeket, a fekete csak sötétszürke volt. Gondolom ez főleg beállítás kérdése, de a mostani konfigurációval helyből jók a színek és a hang is.
Az még kérdéses, hogy w8.1 vagy w10 futna rajta, a használt programok a torrent, kodi, valami böngésző. Az egyetlen oka, hogy erőben "overkill" gépet szeretnék, hogy néha menne lightroom is a gépen, ami azért az i5-4210u procis lapit is megfogja kicsit, de az a sebesség még vállalható, ahogy néztem mindkét gép a közelében mozog ennek.
Az fontos lenne, hogy jövőálló legyen a gép, ennél többre nem igazán akarjuk majd használni, de szeretném, ha erre egy 5 évig jó lenne. -
LLKobe
veterán
válasz
chesterboy #39243 üzenetére
-
canniball
nagyúr
válasz
peterattila #39240 üzenetére
A linken a belső szűrők beállításai is látható, azokat is nézd meg.
Ha minden klappol és 7 alatt ment csak 10 alatt nem, akkor sanszos hogy a Windowsban kell keresni, kérdezz rá a 10 topikban hátha van valami trükk a 7-hez képest.
Esetleg még egy másik lejátszóval is megpróbálhatod, hogy tuti legyen a dolog. -
chesterboy
tag
Az Asrock lapok kapcsolnak be usb-ről? A biosba hogy keressem?
-
ctrlaltdel13
őstag
válasz
peterattila #39240 üzenetére
Küldtem privit, már válaszoltál is a kérdésemre.
-
-
canniball
nagyúr
válasz
peterattila #39230 üzenetére
-
elmouse
aktív tag
Van pár FLAC formátumú zeném, és azt tudom mondani, lejtássza őket. A minőségről nem tudok mit mondani, nem vagyok egy vájt fülű, lossless huszár. Nekem az mp3-ak is megfelelnek.
Igazából otthon nem ezzel hallgatom a zenét, hanem a Kodin keresztül. A Subsonic-ot inkább arra tartom, hogy rendszerezve legyenek a zenék ill. a munkahelyemen a webes felületet használom egy notebook-on.
Ja és persze azért, hogy könnyebb legyen a telóra áttölteni a zenéket. Androidos telóm van, azon a Subsonic Music Streamer appot használom. Ez igazából letölti és úgy játssza le a zenét. Ha lossless a cucc, akkor átkonvertálja mp3-ba és úgy tárolja a telón, de ha jól emlékszem, akkor ezt a funkciót a szerver oldalon ki lehet kapcsolni.
Konfigok terén egyáltalán nem vagyok képben. De szerintem vannak itt, akik tudnak segíteni. -
Melorin
addikt
válasz
ctrlaltdel13 #39234 üzenetére
Ha megnézed a képeit, rögtön kiderül, hogy MPCHC.
-
ctrlaltdel13
őstag
válasz
peterattila #39232 üzenetére
Milyen lejátszó van a gépen fenn?
-
Melorin
addikt
válasz
peterattila #39230 üzenetére
A hangszórók a piora vannak kötve vagy a TV-ből nem jön ki a hang?
-
peterattila
aktív tag
Sziasztok. Új windows 10 rendszeren nem tudom átvinni az 5.1 hangot a számítógép és az erősítő között. A vga gt730 az erősítő pio vsx-329-k. A pio-ra csatlakozik egy BD lejátszó a BD bemenetre, a számítógép a Game csatira van kötve. Az erősítő out kimenete megy egy 47 collos LG okostévébe. A beállítások linkelve, driver a legfrissebb nvidia. A második képen látszik, hogy sztereó jel megy át, nincs dolby, dts jelfolyam, az erősítő nem is érzékeli.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]köszi a segítséget!
-
Pgabor79
aktív tag
válasz
tupacamaru #39225 üzenetére
HD audio-t (DTS HD MA, TrueHD Audio) nem tudja a J1900, sőt képminőségben is bőven elmarad a kaveritől!
-
Pgabor79
aktív tag
Sziasztok!
1,5 éve félbeszakított HTPC projektem újraindult! illetve végre befejeződött. Meglett a végleges konig:
Gigabyte F2A88XM-D3H - Kaveri A8-7600 - 8GB RAM - 128GB SSD - Chieftec HM-03 ház(Jelenlegi rendszer: 40-es FHD Sony TV, HarmanK AVR-255, JBL ES80 5.1)
Most szoftveresen kellene feléleszteni! Windows-os rendszert képzelek el KODI-val. Win10 jó választás? Van tapasztalat?
-
szaby72
tag
Sziasztok.
Lehet nem figyeltem elégé,vagy tényleg nem tudja senki a kérdésemre a válasz?!?"Kodiban van vmi billentyűzet gomb ami a felirat időzítést állítja,vagy mindig lekel "menni az asztalra,stb"
Köszi,üdv."
Ciao.
-
PeterPH
senior tag
válasz
Melorin #39208 üzenetére
Nem automatikusan, én másolom át HDD-re. Az SSD-ről megy a seed is pár hétig.
Nem kell ettől parázni, hány TB írást bír egy SSD? Mennyit tölt le az ember havonta? Hány év(tized) alatt érné el a max írási mennyiséget?
Így meg 0-24-ben mehet a seed is, a HDD meg csak akkor pörög fel, ha filmet nézek. -
elmouse
aktív tag
Én kettéválasztottam a dolgot:
1. gép: Filmnézés, otthoni zenehallgatás (ez egy Brazos amúgy)
2. gép: Torrent, film és zenetár (ez sokáig egy Cubieboard volt 1db vinyóval, most egy atomos cucc)Zenetárnak én a Subsonicot használom, alapból ingyenes, de pár plusz funkció (mobilklienssel történő elérés, saját subsonic.org-os cím) fizetős. 1 dollár havonta, minimum 1 évre előre kifizetve. Úgy gondolom ez nem túl sok.
Van egy módosított, teljesen ingyenes változata is. Ez a Madsonic. -
envagyok
veterán
válasz
ctrlaltdel13 #39203 üzenetére
Ssd-t Torrentre?
-
canniball
nagyúr
válasz
ctrlaltdel13 #39203 üzenetére
Ebben sajnos nem tudok segíteni: mivel az én igényeimet kielégítik az integrált lapok és az épített gépek jóval drágábbak ezt a területet nem követem/nem ismerem. De talán más majd tud javasolni ilyen konfigot is.
-
Celtis
veterán
válasz
ctrlaltdel13 #39199 üzenetére
A torrentezés miatt mindenképpen valamilyen kisfogyasztású, integrál procis alaplap kéne. Jó esetben passzív hűtéssel, és integrált DC táppal. Így teljesen zajtalan lesz a gép. Én szokásom szerint Openelec rendszer javaslok. Ennek bőven elég 2GB RAM és egy pendrive a rendszernek, de akár a letöltős diszken is elfér. Arra figyelj, hogy a megfelelő SPDIF kimenet legyen az alaplapon.
Távirányítós ház ha létezik is, ritka és drága lehet. Főleg ha kijelzős, ami szintén csak drágít, de semmire sem jó. Inkább külön IR vevő és távirányító kéne. Esetleg az otthoni távirányító halmot kiváltani egy közös távval (Logitech Harmony)
Ha TV-d tud HDMI-CEC-et, akkor egy USB-CEC adapterrel a HTPC távja kiváltható. Sajnos ez az adapter egy jobb távirányító árában van. -
ctrlaltdel13
őstag
válasz
canniball #39202 üzenetére
Megnéztem amit ajánlottál.
Már csak egy kérdés,nem igazán szeretnék integrált procis lapot,a későbbi fejlesztés lehetősége és esetleg eladás miatt. Külön külön is tudnál ajánlani egy inteles párost? A lapnál a minél jobb hangkodek a fontos. Köszi. Az aprón van egy silverstone lascala házikó táppal,vélemény? -
canniball
nagyúr
válasz
ctrlaltdel13 #39201 üzenetére
Nincs mit! Nézz körül, aztán kérdezz nyugodtan!
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Mi is az a HTPC?
- Laptop csatorna inditasa 2023 vegen YouTube-on?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Óvodások homokozója
- Elektromos autók - motorok
- Milyen processzort vegyek?
- A VBIOS az oka a Radeon RX 9070 és az X99-es alaplapok inkompatibilitásának
- Chieftec játék értékes nyereményekkel!
- Bestbuy játékok
- IFA 2025: Újdonságok a Cudynál
- Sorozatok
- További aktív témák...
- Samsung UE40NU7192 101 cm / 40 4K UHD Smart TV 6 hó garancia Házhozszállítás
- LG 65NANO81T3A 165 cm / 65 4K UHD NanoCell Smart TV 6 hó garancia Házhozszállítás
- LG 50NANO803PA 126 cm / 50 4K UHD NanoCell Smart TV 6 hó garancia Házhozszállítás
- Új Wupro Cinema G1 projektor FHD fullhd 320 lumen
- Huawei FreeBuds Pro 3 // Számla + Garancia //
- Apple Watch SE 2020 ezüst, 44mm // Számla // Garancia // Válaszható szíj //
- AKCIÓ! Lenovo Legion Slim 5 Gamer notebook - R7 7435HS 16GB RAM 1TB SSD RTX 4070 8GB GDDR6 WIN11
- AKCIÓSAK - 20.000 HUF/SZETT - DELL Universal Dock D6000 docking station (452-BCYH) (DisplayLink)
- KERESEM! LG UltraGear 45GS95QE // 39GX90SA
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Silver -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3385, 94% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest